Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

yanni
14. apr 2015

@krissy1 normalne do tretieho.
Su aj druziny-Grundschulhort. Ceny rozne podla Träger, Bundeslandu, regionu.

krissy1
14. apr 2015

@yanni ďakujem 😉a ešte jedna otázka.mm ma slovensku,ale aj nemeckú zmluvu.chceme si nájsť podnájom.co treba k tomu?je kalt bez energii a warm už z energiami?koľko sa zvykne platiť kaucia a je potrebné aj zalohova platba podobne ako v Rakúsku?mam kopec otazok,ani ich neviem dať na papier..

saska.t
14. apr 2015

@mirka0703 moja tagesmutter stoji 4 € na hodinu spolupracuje s Jugendamt a ten jej preplaca na dieta ca.3€ takze v konecnom dosledku platim 1€ na hodinu, skolka zalezi na vasom spolocnom prijme my sme platili 160 €co bola najvysia taxa za doobedie ak chces aj poobede tak +50 % z celkovej sumy 😉

yanni
15. apr 2015

@krissy1 ono zmluva je jedno aku ma. Vermieter chce väcsinou posledne tri Gehaltsabrechnungen.

Kalt je len cisto Miete. K tomu platis majitelovi mesacne preddavo za vodu a kurenie, to je potom vsetko dokopy warm. Elektriku, telefon, internet atd. si musis prihlasit sama na svoje meno. Aspon takto to je standard.

Kaucia sa plati väcsinou 2-3 kalt Monatsmieten. Cize ak platis za byt kalt 600 €, je kaucia 600x3. Kauciu by mal po spravnosti ulozit Vermieter na specialne Konto v Banke a ty by si mala dostat o tom potvrdenie. Po vystahovani ti bud Kauciu vyplati aj s urokmi alebo ti strci celu vkladnu knizku do ruky. Ale väcsinou vyplacaju.

Neviem ako je v Rakusku a co je zalohova platba. Myslis nejake najomne dopredu? Tak ak to, tak to tu nie je. Ak si prenajmes byt napr od 01.05., tak platis platis podla toho ako je v zmluve, napr k 01. v mesiaci. V standardnych zmluvach je väcsinou k 03. v mesiaci.

mirka0703
15. apr 2015

@saska.t dakujem velmi pekne....tak asi budem musiet navstivit jugendamt... 🙂 ze sa skolky platia podla platu som vedela len ja budem mat najblizsi rok len kindergeld 300e a manzel plat.... tak tiez nam asi vyjde ta vyssia ciastka....mozem sa spytat ci ste mali prijem vacsi ako 3500e spolu? ak nechces neodpovedaj na otazku ohladom prijmu viem ze vacsina ludi o tom nehovori....a berie sa cisti prijem ci sa od neho odpocitava napr. najom ked budeme mat 800e? dakujem

saska.t
15. apr 2015

@mirka0703 jugendamt navstivit nemusis,tagesmutter ti da papiere pre jugendamt a vy ich vyplnite a len poslete v mieste bydliska na jugendamt,vsetko sa da vybavit cez mail/postu 😉 Skolky su rozdelene podla zarobku /spolocny prijem/ za rok nie za mesiac,taxy boli 100,-eur do rocneho prijmu 27.000 eur, 125,-eur za rocny prijem do 32.000,-eur a 165,-eur nad rocny prijem 39.000,-eur. Najom ani nic sa neodpocitava,je to cisty prijem (ktory je na vyplatnej paske),nikoho nezaujima co vsetko este musis zaplatit. /Ceny sa tykaju Niedersachsen,kde by mal patrit aj Hannover)Ty budes tym padom ako nezarabajuca polozka,kde dolozis,ze si na materskej alebo nieco podobne,to vam urcite pomoze niekto vyplnit (väcsinou sa doklada Steuereklärung /danove priznanie,ale to asi mat este nebudete,alebo dolozite to z SK a oni vas podla toho zaradia 😉

mirka0703
16. apr 2015

@saska.t dakujem velmi pekne...keby ta mam na blizku pozvem ta hned na kafe.... 🙂 danove priznanie mame....akurat nedavno sme posielali papiere...aj ked sme v CR ale poistenie a vvsetko ostatne aj kindergeld mame nemecke...kedze manzel je tu na sluzobnej ceste ... som myslela ze skolky su drahsie.....tak toto by nebolo take hrozne... DAKUJEM velmi pekne.... 🙂

saska.t
16. apr 2015

@mirka0703 skolky su drahe ked su celodenne, kym ti staci len doobedie da sa to prezit, ina liga su jasle tam su vyssie ceny teda aspon tu u nas. Ak mate danove priznanie nebudete mat problem vsetko vybavit 😉

lea1650
16. apr 2015

Ahojte,prosim mamičky skolopovinnych deti o radu. V july sa stahujeme do Nemecka(Offenbach).Dcera je teraz prvacka na Slovensku,takze ukonci prvu triedu-po nemecky nevie a dostala sa mi taka informacia ju asi daju tym padom znova do prvej triedy. Mate niekto podobnu skusenost?Ja by bola velmi nerada,lebo ona je po zapise,takze uz.bude mat 8rokov a je strasne velka.

yanni
16. apr 2015

@lea1650 uz sa to tu niekto niekde pytal, nedaju ju ju do prvej. Pekne krasne pojde do druhej. Zalezi aj od Bundeslandu a skoly. Aj skoly maju rozne postupy. Ale na cudzincov bez alebo s malymi jaz. znalostami su tu zvyknuti. Bude mat extra hodiny nemciny. Ona sa nauci rychlo. Zo zaciatku ju nechaju len nech pocuva a sleduje atd. a potom sa uvidi ako bude napredovat. kazde dieta je ine. Niektore rychlejsie, niektore pomalsie.

mirka0703
16. apr 2015

@saska.t tak pokial maly nehovori nemecky bude stacit aj na pol dna.... o jasliach som pocula... ☹ ale tie budem asi potrebovat az o 1,5roka.... 🙂

lea1650
16. apr 2015

@yanni Dufam ze to bude tak ako si napisala;)

yanni
16. apr 2015

@lea1650 musis sa len priamo v skole informovat ako to tam maju zauzivane. Offenbach je v Hessen, prazdniny maju az od 27.07., takze najlepsie by bolo, keby ste sa prestahovali este pred koncom skolskeho roka a isla aj s dcerou ju do najblizsej ZS zapisat a sa priamo tam poinformovat. Popripade napis tam uz teraz mail ako sa postupuje na ich skole. Vela ZS maju aj nahradne terminy na zapis, ak sa niekto tesne pred zaciatkom noveho sk. roka pristahuje. A najlepsie by bolo aby ste potom cely august chodili medzi deti, popripade aj susedov pootravovali, nech mala nieco pochyti.

evullienna89
18. apr 2015

Ahojte chcela by som sa informovat vie tu niekto o nejakej praci v Nemecku?? nie žeby som chcela vycestovat ale už som aj v Nemecku aj s mužom a hladame serioznu robotu keby niekto niečo vedel tak prosim info dakujem. evulienna@azet.sk

ivusaaa
21. apr 2015

Baby prosim vas o radu, tie kt. Ste nedavali ockovat ( prosim nekomentovat moje rozhodnutie o neockovani) , museli ste pediatricke podpisovat nejake papiere? naposledy ked sme boli chcela malu ockovat Mmr,ake som odmietla a uz mu chcela hned dat nueco podpisat. Taj nakoniec, ze to budeme riesit na dalsej kontrole. Ma vobec pravo ziadat to odo mna, popr. Mozem odmietnut podpisat? dakujem

31deniska01
21. apr 2015

ahojte, potrebovala by som poradit 🙂 ja zijem v DE,ale chysta sa sem svagor, a ten ma priatelku, s ktorou ma vlastne dieta, a ona ma dieta s predchadzajuceho vztahu, a nie su zosobaseny - a moje otazky: 1. musia sa vziat,aby boli poisteni pod neho? 2. co sa tyka tej dcery co nieje jeho, bude tak isto poistena pod neho, (ak by sa museli zobrat,ona nebude mat jeho priezvisko vlastne) 3.co sa tyka kindergeld, to by nemal byt problem ani pre jedno jedna? 4. ja ked som sem dosla, musela som si bud najst pracu,alebo sme sa museli zobrat, vtedy sme nemali dieta,inak by som bola vyhostena po pol roku, ale ona je na materskej, vztahuje sa to aj na nu? dakujem, ak by ste mi vedeli odpovedat aspon na nieco pekny dnik

yanni
21. apr 2015

@31deniska01 kedy si sem prisla, ked by si bola vyhostena po pol roku? Z akeho dovodu? Sme v EU. V EU sa mozes volne pohybovat, ci mas robotu alebo nie. Teraz sa ta nik nepyta, ked sa ides na urad prihlasit na pobyt, ci si mas ako financovat zivot v DE.

31deniska01
21. apr 2015

@yanni ked sme boli na cudzineckej policii sa nahlasit ze sme tu,tak som musela bud si najst zamestnanie,alebo sa zosobasit s manzelom, inak by som musela odist ☹ a to bolo pred styrmi rokmi

vevesh
21. apr 2015

@ivusaaa odporucam precitat papier - pokial mu nerozumies, vypytat domov a dat niekomu prelozit - donutit ta podpisat nemoze nikto nic, ale natlak vedia niektori urobit velky... 😉
Nas doki dava podpisat Papier o ocko s krizikmi, ktore chces a ktore nie, pri U2 - pokial si nieco zaskrtnes, ze chces/nechces, a neskor rozmyslis, potrebuje este znova podpis o novom suhlase/odmietnuti...

yanni
22. apr 2015

@31deniska01 a to si preboha kde? Na cudzinecku policiu vobec nemusis ist ak si obcan EU. Prides do Nemecka, pojdes na Einwohnermeldeamt, väcsinou je v Bürgerbüro, na Rathause atd. a vyplnis papier, vlastne len adresu. Dokonca uz ani nic vyplnat nemusis, tetusky si odpisu rovno do PC vsetky data z tvojho pasu/OP, adresu nadiktujes, vytlacia to a ty to len skontrolujes a podpises.
Ja som prisla do DE pred 15.rokmi, to SK este nebolo v EU a na nijaku policiu som ist nemusela. Ausländeramt koli vizam, tam sa musel financne za teba niekto zarucit alebo si musela preukaza dostatok vlastnych financii a bolo. Nik po tebe nechcel robotu.
Moj brat prisiel tiez pred 4. rokmi, tiez nemal robotu, isiel na Uni na Mastera ale este nebol ani prijaty, kedze musel robit najskor skusky. Isiel na EMA len s obcianskym a nik sa ho nic nevypytoval.

31deniska01
22. apr 2015

@yanni a vidis, mi sme to takto museli riesit, aj ked teraz ked tu bol svokor na cudzinecku nemusel, lebo sa len na urade nahlasil, a vsetko islo automaticky,tak ja potom neviem,ci kazdy kraj ma ine podmienky ☹(( ak by som to neabsolvovala, tak to predsa nepisem

yanni
22. apr 2015

@31deniska01 zaujimave. Toto su Bundesgesetze, cize nemoze si robit kazdy kraj ako chce. Ani kazdy Bundesland. EU-Bürger sa mozu volne pohybovat po celej EU a nemusia nic dokazovat. Ani financie ani robotu.

saska.t
22. apr 2015

@ivusaaa mozes odmietnut cokolvek s cim nesuhlasis jedine co musis je navstevovat zakladne zdravotne prehliadky U1234 atd. Podpisovat tiez nic nemusis.

ivusaaa
22. apr 2015

@saska.t
@vevesh dakujem pekne... jasne, ze na U chodime, len ma zmiatla s tym podpisom, ked este tu je to na baze dobrovolnosti.

evinkaaa
22. apr 2015

@ivusaaa - ...ja iba doplnim k teme..... U-cka niesu vsade povinne. Kludne mozes googlit, v ktorych bundesländer su povinne a v ktorych nie.
A sme na "tej istej lodi". Nas krpec nema este ani jedno ockovanie a ziadne ani mat nebude. Ak si chces o NEockovani podebatit, kludne napis ip. 😉

feist
23. apr 2015

Ahojte, vedel by mi tu prosim niekto poradiť?cakame prvé babo, o chvilu budem rodit.balim tašku do pôrodnice a medzi potrebnými dokumentami je u vydatých žien 'stammbuch'. Ja ale žiadnu nemam,mame normálny sobášny list zo Slovenska,úradne preložený a overený do nemčiny,cize heiratsurkunde.stammbuch je vraj nejaka špeciálna kniha ktorá sa tu spisuje pri sobáši,ale my sme sa brali na Slovensku.mam to nejak dalej riešiť alebo proste zbaliť heiratsurkunde?nie ze mi malého nebudu chcieť prihlásiť a zapísať potom 🙂 dakujem

yanni
23. apr 2015

@feist staci ti Heiratsurkunde. Stammbuch mame aj my ale nie je povinny. Ani Nemci ho nemaju vsetci. Je to len ako album, tam sa zalozia vsetky Urkunden-cize sobasny list, rodne listy atd. Stammbuch si mozes kupit aj dodatocne na Standesamte. Teraz sa tam uz nic nepise, ma to len taku Schiene a tam sa zakladaju dokumenty. Mozu to sice aj vypisat, strany su predtlacene, ale nik to nerobi, kedze Urkunden ti pekne na mieru vytlacia. Bud mas velky Stammbuch cize A4 alebo maly A5 a podla toho vytlacia dokumenty. Len to treba vzdy povedat.
http://www.google.de/imgres?imgurl=http://www.s...

feist
23. apr 2015

@yanni super,dakujem 🙂

rpinguin
24. apr 2015

Zdar zeny.....mam otazku, v poslednej dobe sa mi akosi zda,ze je to akoby in sa zaoberat a potom nasledne dieta neockovat. Kolko % naockovanych a kolko % nenaockovanych " ochorie" ? Nie je nahodou to percento nenaockovanych stale väcsie? Stiko predsa len tak neskuma nezmysly, ked ide o zivot. Ja teda mam u deti naockovane vsetko, ziadne choroby sme nemali a kvoli detom som moznoze v robote chybala nejake tri dni za 3 roky, takze celkom akosi nechapem tu modu neockovat 🙂

yanni
25. apr 2015

@rpinguin Renci, to je nova "moda". Radsej to ani necitaj. Ja tie temy a otazky uz preskakujem. A mne sa zda, ze je to skor "slovenska specialita". Ja co tu poznam ludi s detmi, kamosky, kolegyne, dokonca sefa som sa na to pytala 😕 😀 , kedze ma 14rocneho syna a este maleho 1,5 rocneho, a tiez vravi, ze maju vsetko.
A pozri, aj nasi chalani maju tiez vsetko zaockovane a po zdravotnej stranke im nic nechyba. Obcas nejake Erkältung ale to mavaju vsetci, ci ockovani, ci nie, ci deti, ci dospelaci. Aj copanu dam zaockovat.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre