Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

saska.t
5. jún 2009

reni vlastne tych 158 euro je eltern geld na 3 roky kolko su pridavky na dieta netusim kedysi to bolo 150,-sk na dieta mesacne 😀

hayerova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jabera
5. jún 2009

reni, zo mna negativnu energiu? ved ja som ztelesnenie dobra... ale nie, pohladala som si tu dost mamiciek s podobnymi detmi...proste niektore su taketo. ja verim, ze raz mi to vsetko vrati. mozno bude dobre zarabat a nieci pekne mi kupi a donesie mi to do toho blazinca...
inac na svk je rodicovsky prispevok 4neviem presne kolko, tusim 4700skk a rodinne pridavky 520. tak to bolo minuly rok teda, neviem o tom, ze by sa to menilo. ..my sme brali na syna 520 haha.

honnig
5. jún 2009

Ahojky holky,
dnes jsem si udelala malou sobotu a skoro nic nedelam. Jenom Kacenka a internet... 😀

Je zde hnusne uz nekolik dni. Kdyz nefouka, tak prsi, nebo oboje.

Reni, Ovomaltine jsem si koupila a tatinkovi moooooc chutna.... 😀 Odpolco zajdu koupit i ten krem, jako Nutellu. Vypada velice sympaticky.
Pekne si Maxika zpracovala. U nas mimco usnulo vcera ve 20 a dnes v 7:45 rano se probudila. Jsem hrozne rada, ze ji to uz tak jde. Ale musime udrzovat rytmus. Staci vecer. Po odpolednim krmeni si pohrat, pocvicit, rozbalena se musi povalet pod hrazdickou, poradne vycachat ve vane a po krmeni bez reci do postele.... Ale hrozne me to bavi, hlavne kdyz pak zaviram dvere od loznice a neni zadny krik.... 😉

Bei, k lahvicce. Doporucuji jednu mit v zasobe. S tim nejmensim dudlikem. Ja mela s blbym dudlikem, tak jsem dokrmovala strikackou. Vubec nam to neslo, az jsem pak dala lahvicku, to byla uleva. U nas se vzdycky neco pokazi o vikendu...takze i dokrmovani muselo zacit v nedeli....
Jinak pouzivam Avent a jsem spokojena. Zkousela jsem i Mam, tak to taky neni spatne. Potom Nuk na caj, ale to ji dlouho trvalo pochopit, jak z toho ma pit, takze jsme zustali u Aventu.
Ale rozhodne drzim palce, at ti vyjde kojeni.

honnig
5. jún 2009

Bei, a baleni na siroko. V porodnici balili miminka do pampersky a presto dali jednu latkovku, tak trojcipe. Nezvladnu to popsat...Doporucili to davat i doma, ale hebamme, ktera v te porodnici mimochodem delala, rikala, ze se to nemusi a detsky dr. taky rikal, ze ne. Proc dite zbytecne trapit. I moje mamka si myslela, ze by to bylo lepsi. Ja to chtela zkouset, ale s rychlosti, jakou jsem musela Kacku prebalit a rychle ji strcit neco do pusy, nebo by se udavila krikem, to stejne neslo... 😉

Jani, 😉

rpinguin
5. jún 2009

tak som z nakupu spät, tak to bola makacka tolko tasiel ponosit domov a Maxik stale utekal kade-tade, tak som musela zvonit klucom ako na psa 😀 a on utekal za tym zvukom, cize za mnou. Inac som si vsimla uz pred dobrym mesiacom, ze on normalne vie, kde byvame. Nechapala som to, ked som to videla. Nechala som ho bezat predo mnou a on beha ako divy a normalne zastal pred nasim vchodom a sup ho hore schodami k dveram. Sranda, som nevedela, ze uz take male deti vedie take cosi.
Hani, my sme mali vzdy rezim, co sa tyka ukladania. Vzdy sa chodilo o 20.00, teda od nejakych 3 mesiacov. Zato su noci stale o nicom, akokeby som mala babätko 😠

Jani, vies ze si super baba, ale pod tou neg. energiou som myslela to, ze ked ti je na prd, ze ides plakat, ze si nahnevana v ten moment. Tak som to myslela. Nie, ze stale, ved to by ti Boris zduchol 😀 Ozi a ten synator je vlastne na SVK? Ako casto sa vidi s takom?

Inac tu aukciu som nepochopila, nechce sa mi ani citat, mam kopec inej roboty, tak hadam sa na mna nikto nenahneva 😉

dania
5. jún 2009

Cauky holky,
hlasim se z CZ! Cesta byla tentokrat ok, zvladli jsme to za jeden den, stali jsme jen 4 krat. Snad budu mit cas docist pozdeji, ted jsme jen tak proletela.

Jani, supej honem do lekarny na to Fe, vzdyt k cemu ti bude predpis, za ten zaplatis stejne jak za ty prasky. To dela fakt hrozne moc, ja jsme mela taky malo Fe a byla sem jak telo bez duse, fakt.

jabera
5. jún 2009

hani, tebe takto krasne kacekna spi?? zaaavidiiim... co dodat.

reni, no, ak aj nahodou barta rozrusuje, ak zo mna citi nieco negativne, tak to si moc nepomozem... snazim sa byt maximalne pokojna v styku s nim a ked je nahodou tak vnimavy, ze vynucha to, ze by som obcas najradsej odisla z domu, tak to uz je jeo chyba. hahahahah. ale nie, fakt, no co narobim, vies. urcite mam niekde v sebe nervy, ale to uz by som musela byt svatica,aby som nemala. a to ja nie som. ale som k nemu velmi dobra, dokonca sa k tomu ani nemusim silit, milujem ho celkom uprimne.... ale su momenty, kedy mam chut uplne bez slova odist... aj ked by som sa asi velmi rychle vratila. hlad by ma donutil!
syna na svk vidi vzdy, ked tam je. teraz to bolo dost casto. on ma 20 rokov a myslim, ze mu otec chyba hlavne po financnej stranke... no, nebudem tu ohovarat takmer cudzie deti, ktovie ake bude toto tu...

neurologia
5. jún 2009

dnes sme tu mali celkom pekne pocasicko...slniecko + mierny vetrik

dnes som sa pustila do smirglovania postielky ( malicke bude mat postielku po manzelovi) dve tie dlhsie casti (bocnice) uz mam spravene....ked spravim aj tie zvysne dve ide sa lakovat a bude krasno-krasna ako nova...joj sa tesim aka som sikulka 😉 aspon ja si takto polichotim ked uz nikto iny sa k tomu nema 😝

my sme tu tiez nemali nejake velke problemy s uradmi a doterajsimi vybavovackami takze poklopem klop klop...a zas na druhej strane urady to je jedna velka byrokracia aj na slovensku je casto problem nieco vybavit (prehanaju cloveka z uradu na urad,pre rozne papiere a potvrdenia a nakoniec sa ukaze ze aj ta uradnicka ma v tom chaos) a to hovorime vsetci svojim materinskym jazykom ...takze ked idem nieco vybavit snazim sa pripravit veeeeeelmi silne nervy a hovorim si nic ma nerozhadze 😖

dakujem za rady s balenim na siroko a aj s flaskami budem mat jednu pre istotu a ked budem potrebovat dokupim potom

neurologia
5. jún 2009

ochochoch baby..co mam robit tento tyden je hrozny mam taku fazu ze by som len jedla vzdy musim nieco zut na vsetko mam chut vsetko by som si dala....snazim sa kontrolovat ...ale stale myslim len na to co by som schrumala...och nakoniec bude zo mna hrosica ako svet 😠

saska.t
5. jún 2009

neurologia (bea?) toto obdobie som mala v 5 mes. aj ja dokonca ma Dr. sfukol ze som za ten mesiac dost pribrala 5kg), tak som mu povedala, ze najprv sa stazoval ze nepriberam a potom ze moc tak nech si vyberie 😀 kludne si daj ale v malych mnozstvach, ono sa to zasa ustali neboj, ja som rodila a mala som 15 kg naviac z povodnej vahy co nie je ziadna katastrofa 😉

jabera
6. jún 2009

ahojte vsetky nemky!

bartik spal az do 6.20, tak som hned viac pri zmysloch, kiez by mu to vydrzalo...

reni, chcela som sa ta opytat, planujes maxicka nejak oducat od toho nocneho flaskovania? da sa to vobec nasilu oducit? vcera, ked som 2 hodiny uspavala barta, som na to myslela, ze ako to budes zvladat, ked budes v noci kojit matildu trebars co 2 hodiny a do toho 2x za noc nosit lahvinku... to uz je snad aj na taku akcnacku, ako si ty, vela...
a co tvoja alergia? dokedy ti trva takto akutne? max to po tebe nema? nespominala si tak snad to nastastie nepodedil.. ja sa velmi bojim, ako to bude s bartom v tomto smere, ja som alergik a ako dieta som bala alergicka na kopu veci. uz sa to ale velmi polepsilo..

paula
6. jún 2009

Teda Jani, kdo je u tebe nemka?! Ja se snad urazim. 😉
Reni, kilo na letisti proslo. 😉
My tu chodime po navstevach, nebo navstevy chodi za nami. Obcas nejaky vylet, nebo nakupni centrum. Proste pohodova dovolena. 😉
Dani, jste taky v CR? A kde?

dania
7. jún 2009

Cauky holky, koukam, ze asi vikendujete 🙂

Pauli, to je parada, ze si uzivate! My jsme u maminy na Vysocine (mezi Jihlavou a Telci), ale mamina je u more a my se tady starame o babicku, fretku, zahradu, kyticky, brachu (hahaha)... Tak doufam, ze tady mamine nezpusobime nejakou pohromu 😉 Vcera tu byla kamaradka z Prahy na navsteve a cely den jsme vyvarovaly a pekly (strudl) a vecer jsme jely jsme do jiznich Cech k Taboru navstivt jeste jine kamarady, prepadly jsme je na stavbe bez ohlaseni, takze prekvapko jako hrom. Ale jelikoz jsme mely s sebou ten strudl, tak jim to ani nevadilo 😀 Ale dneska bude klidna nedele. Jo a vcera jsme tam pekli spekacky, MNAM! To je takova ceska klasika, co si clovek jinde neuzije. Ale nejvic to ocenil Timmy.

jabera
7. jún 2009

ahojte cesky!

pauli a dani, to bolo specialne pre vas ten pozdrav! teda, vy sa mate, takto si uzivat v domovine..

inac prepadovka so strudlom ma urcite vacsiu sancu na uspech ako bez, to si musim zapamatat do zivota...

moje dieta ma nechalo celkom pospat, hned sa lahsie dycha... dokonca aj vcera poobede, takto vyspata som nebola ani nepamatam... parada.

dania
7. jún 2009

Jani, my to mame se spanim trochu beckove, v Nemecku mame loznici uplne zatemnenou, tady jsou jen hadrove zavesy, takze T vstava o poznani driv 😝 I s odpolednim usinanenim je problem trochu. No on si ale casem zvykne, doufam.
Timmy nasel pastelky a strasne si je uziva, jenom musim na nej koukat, aby netvoril mimo papir. U nas doma se to jeste snese, ale tady... Taky chce, abych mu neco nakreslila, ale ja jsem uplny antitalent, za chvili bude urcite kreslit lip nez ja 🙂

Jeee, vcera tam meli pulrocni miminko kamaradi, no to uz je davno, kdyz byl T takhle malinkej, ten cas ale leti, co?

jabera
7. jún 2009

teda fakt to strasne leti.. bartovi uz su male niektore 68 velkosti a ja len cumim.. ved sa teraz narodil a uz ma 10 tyzdnov a pripada mi strasne velky.... ved uz si ani nepamatam, ako vyzeral, ked bol cerstvy a za chvilku bude jak timik... neviem si vobec predstavit, ze raz bude sediet a chodit...

to neni nic moc s tym spanim.. ale kym spi aspon trochu, tak je dobre.. a dokedy ste tam? ze ci si vobec bude mat cas zvyknut. a pekne kresli s nim, nech vidi, ze si sikovna matka!
ja sa trosku obavam,ako bart znesie zmenu prostredia, uz o mesiac ideme na sk, snad ho to moc nerozhadze. aj som zvedava, ako bude reagovat na cudzich ludi, on sa tu s nikym inym nestretava, len s nami, asi sa bude aj trosku divit, ze su aj ini ludia na svete...

saska.t
7. jún 2009

jani no to my teraz prechadzame zo 68 na 74 velkost a to mame 11 mes. no neuveritelne su to rozdieli medzi detickami 😀
no malej zase idu zubky kazdu hodinu v noci bola hore, pricom normalne prespi celu noc mozno s jednym zamrncanim, katastrofa, som taka unavena ze ani nevidim ☹ ale snad to coskoro prejde...
Prajem vsetkym este pekny zvysok vikendu 😉

jabera
7. jún 2009

sasi, tak to je sranda...no, bart bude zjavne obor... aj ma byt po kom, to je fakt, jeho otec ma 2m. a sirkovo to dobieham ja. pozerala som ti do albumu, ella je strasne zlate babo. ako pije, to je taka dojemna fotka, ako taky vtacik, jak sa snazi... vobec mi nepripada taka malickaa musi byt zrejme drobnejsia, ze?. posobi tiez tak makko... je fakt dobra sranda, ze maju detiska podobne rozmery...

saska.t
7. jún 2009

jani - tak to bude bart poriadny kus chlapa, elli nema po kom byt moc vysoka ja mam 162 cm a D 169 cm takze vyskou naozaj neovplyvame .... a dakujeme za pochvalu ...

ked kojis mas preco jest tak si kludne dopraj, ked nebudes kojit kila pojdu rapidne dole tak sa nezatazuj vahou, ja ked som prestala kojit (elli uz nechcela) tak som plakala este tyzden ze nemozem kojit ☹ takze si to uzi a nepocuvaj druhych s frazou "nezer cica" teba sa to v tomto obdobi netyka 😉

rpinguin
7. jún 2009

hi zenule,
tak sa hlasim po dennej prestavke. Takze auticko mame kupene- Opel Astra kombi- dvojrocne s upne super vybavenim a hlavne ma vzadu dvere 😀 - to bolo pre mna najdolezitejsie 😀 . Vecer sme boli na SK akcii, dosli sme domov o pol noci, Maxik si pospinkal asi 2h v auticku a akosi mu to vobec nevadilo. Po polnoci sme ho ulozili, dostal mliecko a spal do 8.00.Normalne som nechapala 😵

Jani, pytala si sa, ako to urobim potom, ked bude baby na svete s tym kojenim a chodenim po flasku pre M.
No pevne verim, ze ked bude od augusta vo svojej izbicke, tak sa to oduci. Mam na to mesiac, tak som zvedava.
Co sa tej sennej nadchy tyka, tak ju este mam, ale uz citim, ze je na ustupe. V noci ale kaslem stale tym tuberackym suchym kaslom. Manzel ma tiez sennu nadchu, takze je jasne, ze to budu mat aj deti, preto som kojila ako diva, takze som zvedava. Detom to moze zacat hocikedy. Ja som to napr. od oco lapila az v 18tke...pekny darcek a po mamke migreny
😠

Saska, ono sa nielen hovori, ale to aj tak je, ze dievcatka su drobnejsie. Bud rada, aspon ti zo vsetkeho tak rychlo nevyrastie a ty si tych veciciek este uzijes. Maxik uz ma 86-92, nechapem. Chlapak riadny.

Dani, no vy sa tam mate 😵 vlastne ani Paulus sa zle nedari, same navstevy a ziadna pracicka, no brala by som tiez.

Inac, dnes som si objednala Manducu, som teda zvedava, ci ju neposlem spät. Hned vyskusam na Maxikovi na chrbte. Budem ako tazny kon, vpredu brucho a vzadu synator 😀 😀 😀

dania
7. jún 2009

Jeee, Sasi, to se takhle potvurka sama odstavila, jo? A to uz je davno? To bych taky byla smutna! Na kojeni se mi taky mimo jine libilo, ze jsem mela energeticky vydaj bez prace 😉 Ted uz se musim vice hlidat.

dania
7. jún 2009

Reni, gratulace ke kare. Ja jsem se z tech jiznich Cech taky vracela s T o pulnoci autem, 2 hodky jizdy po okreskach, utahana jsem byla jak kote, kdybych videla nekde hotel, tak bych tam snad i prespala. Oci se mi klizily tak, ze jsem si je musela podpirat a dokonce 2krat zastavit a obehnout auto, abych neusnula. To jsem fakt nezazila, takovou spaci krizi. Kamaradka zustavala tam, takze me nemel kdo budit.

saska.t
7. jún 2009

Cauky kocky 🙂

reni, ved ja sa aj tesim ze je taka malinka a chutnucka, len mi je niekedy smiesne ze nosi veci na 6 mes. deticky a pritom ma raz tolko 😀

dani, bohuzial je to uz davno kojila som do 4 mes. a potom z nicoho nic mala prso viac do pusy nevzala, nikto netusi preco 😠 a ja tiez nie, ale UM je veeeelmi chuti ....

mausi
7. jún 2009

Ahoj zenstiny !
Tak zas jednou pozdrav i od nas z odlehlych kraju ! 🙂 Jakpak se vsechny mate ?

Ja tu minuly tyden mela tchanovce, takze jsem se na MK moc nedostala. Deti budou mit narozky, tak nadelovali uz predem: Rebecce trikolku a Valentinkovi kolobezku. Oba jsou nadseni, rekla bych, ze hlavne Rebecca, to je takova jezdkyne. 😀 Manzel s ni dneska jezdil silenou rychlosti pred domem, Rebecce vlaly vlasy a rehtala se od ucha k uchu... jeste ze to ma gurty. 😀 Valentin soubezne s nima zavodil na kole, bral to supem do zatacek i pres obrubniky.... az to nedopadlo dobre, jeste ze mel helmu. 😀

U nas dneska byla silena bourka a krupobiti. Jedna pulka srdce mi krvacela za kyticky na balkone a druha za auto pred domem, ale oboje to prezilo. 🙂 Valentin vzdyky tu bourku hrozne proziva, asi jako vsechny deti. Dneska mi povida: "Maminko, ja vim, ze kdyz je bourka, tak se nikdy nesmim schovat pod strom, ale musim jit nekam dovnitr do domu. Tam se ten blesk nedostane, protoze nema klice." 😀 😀 😀

Jedna otazka na vas: od jakeho veku by podle vas dite melo jist docela normalni dospelou stravu, mam na mysli co do koreni, prichuti i treba co do obtiznosti kousani ? Myslite, ze tak kolem roka ? Mne se to zda hodne brzo.

No a dalsi otazka na mamky, co maji uz o neco starsi kluky (Oli!): nemate nekdo knizku "Was Jungen brauchen "?

Tak zatim pa !

dania
7. jún 2009

Cauky Vendi, no to je super, ze ses ukazala. Valentinek zase super zahlasil 🙂
S tou dospelou stravou: kolem roku jsme zacali davat T vsechno co jsme meli, on chtel proste jist s nama, jenom jsem mu vsechno krajela na male kousky, hlavne maso. Ale maso mu krajim jeste i ted, on je linej kousat poradne 🙂 Co se tyce koreni, tak u nas se moc nekoreni a co s nami ji Timmy, tak davam pozor, abych varila bez glutamanu, i kdyz predtim asi tak jedine s glutamanem byly nejake ty dodatky do polivek a omacek. No kdyz jime nekde venku, tak to clovek neovlivni, ale to je spis vyjimecne. Nebo trebna ty burtiky, ze... ehm ehm 🙂
Tak dobrou!

jabera
7. jún 2009

jeee, vy ste toho postihali...

reni, tak to mas zabavicku s tou alergiou. netusila som, ze to moze az tak neskoro prepuknut. mne to v tom veku prave definitivne koncilo, a mozno aj skor... drzim teda palce s odvykanim flasky..hm... kiez by to tak ozaj slo, ale verim, ze tebe sa to podari. k autu srdecne blahozelam, to je presne auto, ktore by sme velmi chceli... a dvere vzadu sa fakt vyplatia! my ich nemame, co ti budem vypravat...
no a maxik je teda tiez pekny obrik.. proste su to chlapi!

dani a vy ste uz doma? ci ste sa len presuvali po cechach? to som akosi nepochopila.

vendul, ja uz som aj myslela na teba, ze kde si sa stratila. tak uz mas plne motorizovane deti.. valentin opat nesklamal so svojimi hlaskami. chudatko, asi sa potreboval nejak ubezpecit, ze ten blesk sa k vam vazne nedostane...
co sa tyka stravy, celkom urcite dieta okolo roku nema papat vsetko. citala som velky clanok od gastroenterologicky, ktoru osobne poznam a je povazovana za slusnu kapacitu. zaobera sa crohnovou chorobou u deti a dost jej verim. mam nieco o tom v pocitaci, najdem to a poslem ti ip, dobre? dufam, ze to najdem.

my sme sa dnes s bartickom 1.x spolu kupali vo vani. bol tak zlaty!!! on sa tesi aj v kybliku, ale tu som ho nechala volne nadnasat, samozrejme som ho drzala, ale nohy mu tak volne poletovali vodou a on hykal od nadsenia. moje zlate, bude po mne, musim vymysliet nejake plavanie s nim.. snad v tomto zapadakove bude nieco take mozne.
tak dobrou.

jabera
7. jún 2009

je, dani, si sa mi vsunula pred prispevok, hahaha

prave som hladala ten clanok a nenasla.. ono je zas mozne, ze ta dr. sa zaobera stravou prilis prisne... pokial dieta nie je alergik, asi sa uz nema moc co pokazit, pokial sa netlaci vyslovene chemiou... idem to ja este raz skusit najst, ma to stve, ze mi to zmizlo.

iii
8. jún 2009

dobre ranko!
hlasim, ze sme sa stastne vratili z anglicka a valame si uz sunky v dortmunde. pozreli sme si najma cornwall a islands of scilly (uplny juhozapad), uzili sme si miestnych nadhernych plazi (teplota vody 11 stupnov, takze nic pre mna, ale palovi ani elenke to nebranilo sa cvachtat v mori cele dni). kazdy den sme si presli aspon par kilometrov z coastal path (turisticka cesticka veduca po utesoch pri pobrezi) - je tam neuveritelne drsna sceneria, ale ma svoje caro. navstivili sme par prehistorickych miest, par hradov, zahrad....
elenka zvladala cestu fajn, najviac sa jej pacilo stanovanie - chodila sama oplachovat riady, kazde rano kladivom buchala do kolikov na stane, pozorovala mravce, ako nam lezu dierou dovnutra, nahanala sa s detmi z campingu....
anglicko teda ale inak velmi kinderfreundlich nie je, na mnohych typicky anglickych podnikoch je napisane, ze detom do 12 rokov vstup zakazany..... tam, kde to napisane nie je, to ale pochopite hned, ked vojdete. detske kutiky casto uplne chybaju, casto je to lavicka s televizorom, pripadne raz sme videli detsky kutik, kde boli napodobeniny hracich automatov - to ma dostalo uplne.
ale anglicke deti (teda aj napriek obezite) sa mi zdali byt velmi otuzile, sebavedome, a scitane. hm.

dala som do albumu nejake fotky, bohuzial sa mi podarilo nedopatrenim vacsinu fotiek zmazat - mate niekto sajnu, ako sa daju vydolovat zmazane fotky z SD karty?

iii
8. jún 2009

reni, gratulujem k autu. mne sa zdaju byt este velmi prakticke zadne posuvne dvere, ale to asi astry nemaju, ze? akej farby ho mate?

vendul valentinek ma teda jasno 😉 ako zvlada valentinek kolobezku? inak mne je uz teraz nevolno, ked citam tvoj prispevok a ked si predstavim, ako bude padat e. z bicykla....prilba sice chrani hlavu, ale co kolena, lakte, a vsetko ostatne? och....

danka, paula - uzivajte si navstevy domoviny...

vendul, janka - ja s myslim, ze je to s tym jedlom strasne individualne....napriklad elenka mala este v 15 mesiacoch fazu, ked bola plne kojena, maso nepokuse este ani teraz. ale rozhodne si myslim, ze po roku by uz deti mali dostat ochutnat zo vsetkeho, co jes ty, jedlo ma predsa aj socialny rozmer.

reni, do albumu som hodla jednu fotku, kde mozes vidiet, ako spinka maxi-dieta v satke - zvaz si este raz ten surodenecky kociarik!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre