Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

evinkaaa
23. júl 2009

Kati, kolko budes platit na hodinu???
😀 😀 😀

yanni
23. júl 2009

no tebe nic 😀

dania
23. júl 2009

Yanni, my mame tagesmutter cca 2-3 krat tydne. Je na ni spoleh, ma svoje 2 deti (cca 6 a 9 let), ja myslim, ze by te taky ochotne pohlidala, kdybys potrebovala 😉 ale musela by ses asi dovezt za ni domu...

evinkaaa
23. júl 2009

mne nic?
☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

yanni
23. júl 2009

dani no to nieje problem. mam zelezneho tatosa, tak ho nakopnem a uz aj k nej frcim 😀

no to je fajn ked si spokojna. a platis jej na hodinu ako to maju babysiterky alebo nejaky pusal. mne sa zda ze taka tagesmutter je dost draha. a kolko hodin ju mas ta za den?

yanni
23. júl 2009

boze ja uz ani neviem pisat po slovensky 😠

dania
23. júl 2009

Platime za hodinu a T je u ni tak 5-8 hodin, to ja pokazde jinak, podle toho, jak s Nicem odchazime a prichazime do prace a z prace. Nic pracuje na smeny, takze to je ruzne. Pro nas jsou jesle naprd, ty maji otevreno jen cca od 7 do 13 nebo tak nejak, nevim, kdo tam ty deti vubec muze davat. No oni taky maji furu volnych mist. A na Uni maji v jeslich rozumne hodiny, ale zase mi tam T nevzali, protoze bylime v jine obci... 😝 Ale jsme spokojeni takhle, T ma skvelou peci u ni, domaci stravu, na prochazky chodi a hrajou si na zahrade, nemuzu si prat nic lepsiho. A co se tyce penez, tak pokud by se nevyplatilo utracet penize "za dite", tak uz ca co?

yanni
23. júl 2009

no ved to väscinou len na deti. ako moja mamka vravie, radsej si ja odtrhne od ust len aby moje deti mali vsetko 😉 no tak to mate dobre ked je ta pani so flexibel, ze fakticky je k dispozicii ked vy ju potrebujete. No a tie jasle u vas, to je fakt blbe. tu maju aj jesle, nie len skolku, az do 17 otvorenu. a v niektorych si mozes dokonca vybrat casy kedy dieta pride a kedy ho vyzdvihnes. a tiez kolko jodin denne alebo tak. v mnichove je ich neurekom, u mna v dachau sa to tiez pomaly rozrasta. zial je to este stale tak, ze jasle su dost "podpultovy tovar" musis fakt uz pri narodeni rozmyslat a planovat ako dalej., aby si vobec dostala miesto.

No uz len chlapa najst a uz sa "tesim" na tie mamickovskle starosti 😉

emicka09
23. júl 2009

ahojte holky, tak se ozyvam po delsi dobe.. a mam hned otazku - nevite, jak je to s porodnym v Nemecku??

evinkaaa
23. júl 2009

presne tak, Kati, mas pravdu. Co sa tyka jasiel a skolky, tak to aby si dieta prihlasilo, ked este neni na svete 😒
ale tu je to fakt tak. vela znamych kamosiek malo strasny problem najst miesto v skolke. ale co ja viem, tak neni ziadny problem v cirkevnych skolkach a jasliach (evanjelickych a katolickych). my s manzelom uz rozmyslame aj nad touto variantou (ked raz pridu deticky). 😉

schatzilein
23. júl 2009

To ani nehovor Kati, ze som zase nieco zmeskala (jasle)!!! Nevies, ake su priemerne cakacie doby na umiestnenie dietata do jasiel?

emicka09: co myslis pod terminom "porodne"?

yanni
23. júl 2009

emicka porodne v nemecku nie je

yanni
23. júl 2009

katka, to je rozne, ale nacakas sa az zcernies ☹ No mala by si tak rok dopredu. Lebo su poradovniky, ked su jasle nabite. a rovnako je to zo skolkou. A hlavne tam je problem, kde su dobre otvracie hodiny a opatera na vyssej urovni.

emicka09
23. júl 2009

diiiiiiiiiiik 😀 nekde jsem o tom cetla, ale nebyla jsem si jista..a mate nekdo zkusenost s porodnym z CR?

emicka09
23. júl 2009

schatzilein - porodne je porodne 😀 😀 jednorazova davka, ktera se vyplaci po narozeni ditete..teda aspon v CR a myslim, ze i na Slovensku..

emicka09
23. júl 2009

jeste se pripojim k debate o jeslich - ja jsem se ptala asi pred 3 mesici a rekli mi, ze je to brzy..ze staci, kdyz prijdu, az se mala narodi. a pry by s jeslema byt problem nemel, navic tim, ze bydlim ve vesnici, kde jsou ty jesle, bysme meli mit pry prednost. jesle jsou cirkevni, otevreno maji (myslim) od 7 do 16h..

evinkaaa
23. júl 2009

ano, emicka, porodne sa dava aj na slovensku.
myslim, ze na predposlednej stranke sme o tom prave diskutovali. renka (rpinguin) davala rady na tuto temu 😉

emicka09
23. júl 2009

evi-dik-idem pohladat 😉

schatzilein
23. júl 2009

Tak to je uz najvyssi cas, aby som sa zacala rozhliadat po vhodnych jasliach. Ak ma prijmu na vysku, bude mi tak rok dva vypomahat mama. Ale ak sa nevzda myslienok tety Viery Klimovej Fügnerovej, tak to u nas bude vyzerat velmi bojovne, mozno az s doletom do SR..

evinkaaa
23. júl 2009

emicka, nemas za co. vsak na to sme tu, aby sme si vymienali informacie a rady 😉

yanni
23. júl 2009

no ja som minule pocula taku debatu v sbahne, tri mamicky sa bavili na temu krippe a stazovali sa vsetky. je pravda, ze mozes dieta orihlasit az ked je anroden. este pred narodenim no nejde. Ale ta jedna vravela, ze sa bola niekde informovat, lebo by chcela tak od 6 mesiacov aspon a pol dna niekde ist robit a povedali jej v jasliech kde sa bola pytat, ze by to mohlo od septembra len v tom pripade klaponut ak by niekto odskocil. ze sa dala zapisat do poradovnika, ale nevidi tam velku sancu. no ale na dedine je to mozno lepsie. mnichov je predsa hrozny a u mna v dachau to tiez nevyzera lepsie, ked vela rodin, hlavne s malymi detmi chce von z mnichova.

emicka09
23. júl 2009

holky - vy jste vsechny z vychodni casti Nemecka? ja jsem asi teda trochu mimo, my jsme ze zapadu (Rheinand-Pfalz).

yanni
23. júl 2009

emi ja som stara bavoracka 😀 😀 😀 😀 😀 co by som ja teda robila medzi tymi vyhodnjavascript:addEmoticon('😀','vBody')irami. este by som osprostela ako moj ex. ten je nämlich ossi 😀 😀 😀 😀

schatzilein
23. júl 2009

Ostwestfalenlippe

emicka09
23. júl 2009

schatzilein-tak to si musim dat do guglu, pac netusim 😕

yanni
23. júl 2009

ja genau...Jürgen von der Lippe, oder der von und zu Schaumburg-Lippe. Warum heißen alle Lippe????? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Babenky mne je dnes smutno. Musim si robit dobru naladu vymyslanim somarin 😀 😀 😀 😀 Tak sa necudujte....Trochu gaga...

yanni
23. júl 2009

emi schatzi je z Nordrhein-Westfalen-----

yanni
23. júl 2009

z mesta krore sa vola Bielefeld ale toto vlastne vobec neexistuje 😀 😀 😀 😀 😀 javascript:addEmoticon('😀','vBody')

schatzilein
23. júl 2009

Emicka: aj ja som tvoje posobisko davala do googlu 🙂

emicka09
23. júl 2009

jojo, google nasel 😀 proc neexistuje??

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre