Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😡

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a navΓ€zovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
πŸ™‚ 😡 😡 😡

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY πŸ™‚ πŸ˜‰

fabienamata
β€’
10. apr 2010

ahojte zdravim vas z mojej obednajsej siesty.
Jani a preco by si mala padat z bicykla??Nahodou len ?? Ja tu sedankau dozadu mam, myslim ze romer relax, ma dve polohy, a S.ma na hlave vzdy helmu, aj kvoli bezpecnosti aj aby bola naucena. Ona ju nosi, aj ked jazdi na svojom laufrade.
Inak ked idem zo S. na bicykli , citim ,ze mam naklad , uplne musim makat s nou..
Okulliare uurcite do skolskeho veku budu, potom sa uvidi. Je to vraj indivindualne, ale casto sa to v tom skolskom veku natolko zlepsi, ze su bez okuliarov tie deti.
K tej skole . ja si platim za 100 vyuc.hodin 135 eur. Inak to co si pisala, ze dokola opakujete, to sme mali u my. Mna to trosku aj nudilo, lebo sme mali cinanov a oni boli uplne mimo, zopakovat aj jedno slovo. Pre nich to bolo velmi velmi narocne ved aj abecedu pisanu sa museli ucit. Pre mna nevyhoda,ze na zaciatku sa muselo prisposobit im tempo. Niektori aj odisli o stupen vyssie..aja som odisla rodit vtedy πŸ™‚
No u nas hocikedy, hocikto bez vysvetlovania sa zbalil aj o pol hodinu skor, ako mal , a odisiel. Alebo prisiel neskor a nic nepovedal.
A kde je danka s timmykom, dlhuju mi navstevu!!!!!
pekny vikend vsetkym.

jabera
β€’
10. apr 2010

lubi, to padanie bolo myslene nahodou πŸ˜€ proste, ze co keby....
no, u nas je to take prisnejsie. ked niekto meska, alebo dojde neskor z prestavky, tak musi vysvetlit preco. a vzdy ho ucka tak slusne zdrbne... je to srandovne,ale drzi nas nakratko.... inak my tam mame tiez par ludi, ktori su uuuuplne zaciatocnici, ale nemam pocit, ze by sme kvoli nim nejak menili tempo.. musim povedat, ze mne to uplne sadlo, proste viem akurat tak nemecky, aby som normalne stihala a pritom sa aj nove veci ucila. som zvedava, co budu robit s tymi, co fakt stihat nebudu. lebo v oktobri su nejake testy a podla toho sa postupuje dalej. ak som to ted spravne pochopila...

dania
β€’
10. apr 2010

Cauky baby, ja jsem zase v jednom kole, tak jsem vas aspon ted zbezne docetla. MAme tu jaro u nas na severu, slunicko sviti, ale vedro jeste neni. Pracujeme taky na zahrade, presazovala jsem jahody (nevite, kdy se to ma spravne delat, ted nebo na podzim?) a vysazovala nove levandule, ty stare krasne my pres zimu vymrzly... Drbala sem travnik a s N. delame novou drevenou terasu.
Lubi, no ja myslela, ze ted na jare byste mohli treba navstivit vy nas πŸ™‚
Ingi, vy se mate, vikend jako normalni lidi, Nic musi tenhle vikend zase v noci pracovat.
Jani, my mame taky tu sedacku RΓΆmerku jako Lubi a uz je testovana i v padu. T. mel na hlave helmu a klepl se trochu do hlavy o silnici , ale helma to super vykryla, a ty bocnice na sedacce mu dobre ochranily telicko, nemel odrene ani ruce ani nohy, ani si moc nestezoval na nezodpovednou matku, jen se trochu lekl... Zato ja jak jsem se snazila ten pad zmirnit a kolo padlo na me, jsem nemohla pak tyden skoro chodit πŸ™‚ ALe dobre mi tak, nemam delat koniny. jinak super, ze mas takovy intenzivni kurz. Taky se trochu dostanes mezi lidi, i kdyz jen samy pristehovalce, ne?

iii
β€’
10. apr 2010

Taky se trochu dostanes mezi lidi, i kdyz jen samy pristehovalce, ne? ............no esteze my sme ini πŸ˜€

dania
β€’
10. apr 2010

πŸ˜€

evinkaaa
β€’
10. apr 2010

Caute,

este som vas ani nestihla precitat, lebo ako-tak posledne prispevky.

Dani - mali ste uzasnu dovolenku plnu zazitkov....fotky su naozaj nadherne 😡 😡 😡

Bea - takze si si aj oddychla na sk? πŸ˜‰ Verim ti, ze to cloveka napali, ked sa ini staraju do tvojej vychovy. Ale neber to vazne, len si ich vypocuj. Nakoniec urobis aj tak, ako povazujes ty za vhodne, no nie? 😡

Janka - veeelmi sa tesim s tebou, co pises o kurze nemciny. Zatial to znie velmi optimisticky a ty si pozitivne naladena. To je vynikajuca sprava. Budem ti drzat palce a zelam ti vela uspechov. Urcite to zvladnes, ked to pojde takto dalej, ako pises. 😡 😡 😡

Ani neviem, co som este chcela....musim vas docitat, ked budem mat chut, lebo teraz sa mi nechce πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€
Dnes sme boli poobede v gartenzentre a kupili sme si kvetinace, kvetinky a kvetinovu hlinu (podu). Juuuj, tak sa z nich vytesujem, pretoze ako uz vyslo slniecko a je teplejsie, tak normalne tuzim aj ja po niecom "zivom" a farebnom na balkone. A dnes sme urobili prvy krok a vyzera to super. Som spokojna 😡 . Este rozmyslam nad nejakym malym "stromkom" v kvetinaci. Moze byt aj vΓ€csie (zasa nie nejake neohrabane hebedo πŸ˜€ ), ale zasa vkusne. A ked bude uz velmi teplucko, tak vylozime lehatko, stolicky a stol a letna, grilovacia a vecer-vonku-pri-cervenom-vinku-sediaca sezona sa moze zacat πŸ˜€ .

jabera
β€’
10. apr 2010

dani πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ ano aspon taki paludia su tam πŸ˜€ super mi to vyhovuje, lebo sme na podobnej jazykovej urovni,tak si tak rovnocenne pokecame. nahodou s mojou kamaratkou mexicankou sme uz aj jej svokru ohovarali, takze vsetko ide. nemecko - anglicky... a moja kamaratka vietnamka je rozvedela a zije sama s trosjrocnym synom, ktory sa vola Hoy. no... proste som plna zazitkov...
tak super, ze si aj otestovala tu sedacku, to je treba,aby sme vedeli, ze je to funkcne. ale teda, nechela by som podobne asi zazit. esteze to odniesla tvoja noha a nie timikova, ten by si to nezasluzil πŸ˜‰

evi, no parada, ze si robite prirodu na balkone.. ja som to planovala uz minuly rok a doteraz mi to nevyslo.. tak mozno zase o rok πŸ˜‰ no a mas pravdu, velmi ma ta nemcina bavi, po dlhej dobe mi je tak nejak lepsie...

bei, ty si sa uz davnejsie pytala na zahradku,,no, akosi mam posadene tak akurat v kelimkoch od jogurtov paradajky a uhorky.. v zahrde este nic. nestihame to moc, ja tak pomaly porabam, ked bart spi v kociku, teraz ani to moc nejde, lebo osm chodila hlavne doobeda a to som uz v skole, tak neviem-neviem.... snad nieco aj posadime..

evinkaaa
β€’
10. apr 2010

Jani - takze paradajky a uhorky. Mnaaaaam 😡 Tak nech sa ti to sadenie predsa len podari a najdes na to cas. Vidis, uz si tak zamestnana, ze nemas cas mysliet na nejake negativne veci. Ci sa mylim? Paci sa mi tvoja radost z nemciny. To je fakt krasa. A uvidis, za chvilu budes sprechovat jedna radost. Drzim ti palce πŸ™‚ πŸ™‚ πŸ™‚

neurologia
β€’
10. apr 2010

Ahojte baaaby,

janka
no uvazovala som aj o tej sedacke na bicykel dozadu....aaale aj ja mam z nej strach ze ak by som so sebou niekde svacla ved clovek nikdy nevie no nie...tak sme si kupili tento vozik a hadam ani tu sedacku potrebovat nebudeme...no uvidime...
ja mam z tej sedacky strach od detstva-mamina so mnou spadla takto na bicykli ked som bola mala-tak mam asi este z toho traumu....(jasne ze v tej dobe neboli este nejake romer sedacky a spol....takze som obisla trochu horsie ako dankym timik)

evka
a ako vasa umyvacka riadu..este mate tu vasu staru alebo ste si nakoniec museli kupit novu?

baby neuhadneme co sa dnes stalo...dnes joss vstala o 10:30 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ano dobre citate....poriadne potiahla teda som bola sokovana...ale asi vstala hore zadkom lebo cely den bola nervozna nic sa jej nepacilo...mrncala tak sme sa len nosili....a ako bonus sa 3x prekakala ale totalne vsade boli hovienka....a ked som jej stiahla nohavice tak si rucickami chytila tie obsrate stehienka...takze aj ruky mala a samozrejme si hned chytila tvar no horor..... 😝

zuzanasaw
β€’
10. apr 2010

Aj ja chcem taky intenzivny kurz nemciny!!! Jani, je super, ze ta to tak chytlo. Ked som tu mala kamosku z Kazachstanu, tiez sme sa snazili spolu rozpravat nemecky, to bolo fajn. A potom sa odstahovali do Mnichova ☹

Na "z oci" verim, sama s tym mam niekolkokrat skusenosti a poviem vam, kto zazil tu ulavu, bude na to verit sam nadosmrti! A tu uhlikovu vodu sama inym robim a zatial stale pomohla πŸ˜‰

evinkaaa
β€’
10. apr 2010

Beus - umyvacku riadu sme si kupili novu. Znacka Miele. Sme s nou nadmieru spokojni a manzel zahlasil, ze odteraz, ked nam nieco dosluzi, tak uz iba znacka Miele. Cize najblizsie to bude pracka a neskor indukcna rura+pec.
Zohnali sme ju za celkom vynikajucu cenu pomocou kamarata. V beznom obchode bola velmi draha. Staru sme zaniesli na smetisko, lebo uz sa nedala opravit. Uz mala 10 rokov. Tak dosluzila... πŸ˜‰

Zuzi - ty chodis na nejaky kurz nemcinym, ci by si rada chodila? Este su u vas starki? πŸ™‚

jabera
β€’
11. apr 2010

bei a nejsu jozke zubky? ze tak spala a tak srala, to kombinacia na zuby ako stvorena! πŸ˜‰ no, ja mam tiez trosku strach z tej sedacky za seba... vlastne ani neviem preco, lebo padat nezvyknem. naposledy, ked som bola opita, ale to uz je davno 😎

evi, kamoska ma tiez vsetko miele a ohromne je spokojna... asi proste plati, ze tieto desne drahe znacky uz su aj velmi kvalitne. vies, mna ta nemcina fakt bavi a hlavne to, ze som medzi ludmi.. aj ked len pristahovalcami πŸ˜€ ale fakt, to ma strasne tesi. prekvapilo ma, ze budeme mavat na striedacku ucitelky... 2 sa budu vymienat, ze aby sme poculi aj iny prizvuk a iny hlas.. asi je to aj dobre, ale mne ta nasa vyhovuje, tak dufam, ze mi aj ta druha bude.

zuzi, ale ty by si urcite nieco pokrocilejsie potrebovala, ktovie ci existuej tak intenzivny kurz aj taky... ale mozno hej, nejaka konverzacia, alebo co.. ved sa skus popytat. toto je v volkschulle. a kamoska na take chodila tiez tam,a le vo frankfurte. takze asi to robievaju vselikde... ved skus! mne sa teda velice lubi aj to, ze to je zadarmo....

neurologia
β€’
11. apr 2010

Ahojte babizne,
inga
link na zopar fotociek joss vo voziku...ak chces aj nejake tie nafotene z boku tak daj vediet a odfotim.. πŸ˜‰
https://www.modrykonik.sk/fotoblog/neurologia/a...

a cim lanolinujes vlniaciky marcelkovi? ja som mala doteraz taku kuru lanolinovu kupenu (znacka disana) ale velmi sa mi nelubila tak som si teraz na SK kupila v lekarni lanolin (predaju bez problemov na vahu a je to lacnejsie ako ta disana) a sama si ho rozrobila vo vode ...vlniaky tam uz oddychuju tak som zvedava ake budu ked uschnu.... 😲

janka
ja neviem co jej zas bolo...mozno zuby ale pozerala som jej do tej malej tlamy a nic tam nevidim ani opuchnute dasna nema...taketo stavy uz mala asi 3x ale zubky este voooobec nevidiet...mozno su to nejake vnutorne procesy ktore clovek okom nevidi....
a kto to organizuje ten kurz ked je zadara?

evka
no super ze ste spokojny...to potom clovek tie peniaze ani nelutuje ze dal....ked vyrobok sluzi ako ma..aj ja mam indukcnu platnu ale len jednu lebo tu v podnajme mame elektricku....ale my sme si kupili taku jednoplatnicku indukcnu-a som s nou velmi prevelmi spokojna...

mammy81
β€’
11. apr 2010

jeeeeeeeeeej Bea ako Joss zosvetleli vlasky πŸ˜… πŸ˜… ,podarena je a ako pohodlne pozuje πŸ˜€ . πŸ˜€

Jani takze si spokojna s kurzom to je zaklad,ja ked som chodila na kurz ked som tu dosla tak som mala nervy lebo sme stale dookola preberali to iste kvoli par ludom co nechapali a ja som mala zaklady zo skoly a nudilo ma to,tak som potom skoncovala s tym, a ani mi ho netrebalo kedze som bola nutena len "sprechovat". tak nech sa ti dari nadalej a vela elanu 😡 😡 a ako pokracujes s chudnutim???
jaaaaaaaj ohladom hryzania no nasa tiez taketo prejavy mala a sa priznam ze som jej aj dookola mohla vraviet ze nono a ona stale svoje,keda mala asi rok a pol-dva roky ma raz hryzla ale tak ze som myslela ze vyskocim z koze a som jej to vratila samozrejme nie takou silou ako ona mne ved by som ju prehryzla ale dala som jej pocitit ze to boli a odvtedy to neurobila.
ma to aj mrzelo ale aspon pochopila ze toto nieje ok.

Evi torta pekna ale priznavam ja cokoladovu nemusim ani polevu a ani plnku 😝 som si tak dodrbala v piatok babovku lebo som sa chcela starej cokolady zbavit πŸ˜€ a som ju poliala cokoladou,ale mi nechutila lebo m iesto vajcaku (vajecneho likeru) som citila cokoladu πŸ˜’ ale zjedla sa a to je zaklad πŸ™‚

zuzi krasna torta tu si komu robila?? πŸ˜‰
este som cosi chcela....... ach uz viem paradjky som si posiala aj ja som zvedava kolko ich vide och zase ta piplacka 😝 😝

iii
β€’
12. apr 2010

jani, parada, ze mas uz aj nejake pakamaratky. inak si predstav, ze na integrationskurse v dortmunde funguje aj kinderbetreuung zadarmo....vidis, v akom bohatom meste byvam! πŸ˜€

evi, elenka ma napisane na svojej kuchynke Miele πŸ˜€

bei, no sedi tam naozaj pohodlne. ak mas nejake foto zboku, tak privitam.
momentalne nemam ziadne vlnacky (pisala som ti, ako nestastne skoncili tie posledne v pracke), inak som mala lanolin tiez od disany. neviem to porovnat, nikdy som nemala nic ine. inak este asi objednam jedny natahovacie disany na spanok a potom uz asi postupne prejdem na pampersky, ked bude marcel trosku pohyblivejsi. a v lete navyse budeme furt niekde vonku, a tam mi pridu jednorazovky praktickejsie.
ako dlho ich mas namocene v lanoline?

baby, ja si ale fakt nepamatam, ze by sme sa bavilo tom "z oci"......zuzi, a co je to uhlikova voda?
nieco by som ale na m. urcite potrebovala - je strasne nespokojny, vobec netusim, co mu uz par dni je. nieco ho strasne stve, pri kojeni reve, ked zaspava, tak robi mostiky, vobec mu nerozumiem, ale vobec

paula
β€’
12. apr 2010

holky, ja se asi zblaznim.Cely den ve skolce, prijdu domu, vrhne se na me hladovy chlap, znudeny dite a nemocna mamka. πŸ˜… Jsem totalne "augepowert" a vubec nevim, kde nabrat silu. Laura se doma cely den nudi, nechce ani ven a kdyz prijdu ja, tak po me chce nejakou cinnost, akci, jit ven a ja bych nejradsi vypnula. Uplne vidim, jakou vyhodu maji ti, co maji deti ve skolce - tam se ty deti vyradi, unavi, jdou ven a kdyz prijdou domu, tak uz jsou v klidu. Ja uz fakt nevim, jak to dal zvladat. πŸ˜’

Ingi, o "z oci" se tu urcite mluvilo, protoze si pamatuji, ze jsem vubec nechapala o co jde a slovenske holky to pak vysvetlovaly. Jde o neco jako uhranuti, ne? Ze vazaly cervene stuzky na kocarky, aby se na dite nekdo zle nepodival a neuhranul. πŸ˜‰ Myslim, ze nejlepsi odbornice je zuzanasaw. πŸ™‚
ja na to tedy vubec neverim. πŸ˜‰

jabera
β€’
12. apr 2010

caute!!!
pauli, strasne moc ta chapem.... vlastne citim asi nieco podobne ako ty, ked sa vratim zo skoly... takze s tebou plne sucitim. predpokladam, ze tebe mamina trosku doma nieco uprace, mne sa tu bordel desne mnozi...

ingus, tak to opatrovanie deti ma normalne nasralo.... no, z oci je fakt urieknutie, ako ti pauli napisala.. a teoreticky, pokial by si v to verila, tak marcel ma prejavy, ktore by mohlo mat urieknute dieta πŸ˜‰

baby, strasne dobru srandu mam... moja dobra a blizka πŸ˜€ kamaratka mexicanka mi dnes prezradila, ze je asi tehotna... a viete ako mi to povedala? πŸ˜€ πŸ˜€ ich denke, ich bin schwaine... teda neviem, ci by to takto napisala, ale to, ze je prasa z toho vyslo...

bei, jozinka je rozkosna v tom vagone svojom..

zuzanasaw
β€’
12. apr 2010

Evi, na kurz nemciny nechodim, ale mozno by som i rada. no akeby to bolo zadara ako janka, to by bola uplna pecka πŸ˜‰ Predbezne mam ale dohodnute hodiny (konverzaciu) u jednej pani dochodkyne, byvalej ucitelky vo Volksschule.

Stefi, torta bola pre dcerku jednej kamosky - ta sa rozhodla, ze urobi party na prve narodeninky pre 30 ludi!!! A toto mala byt torta na hlavnom stole. Myslim, ze sa pacila, vsetci ju obdivovali, aj hostia si ju fotili. Robim si reklamu kade tade, tak uz by aj nejake objednavky mohli dojst πŸ™‚ Ale dakujem este raz vsetkym za pochvalu!

Ingi, "z oci" je urieknutie. pisem ti IP.
Pauli, to vies, ze ja som najlepsia bosorka v okoli πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€

Jani, pozdravujeme kamosku mexicanku πŸ˜€

iii
β€’
12. apr 2010

pauli no jo, hlavne ze ty si uz zdrava...ale skoda tej skolky, laura je uz nato fakt zrela...

jani, schweine, hahahaha πŸ˜€ to je naozaj pahumor

a ked mi niekto marcelka uhriakol, ako ho mam teda odhriaknut?

rpinguin
β€’
12. apr 2010

Ingus, zevraj treba ocuranou plienkou prejst po ksichte πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ ja na to neverim, takze neviem. Ale neboj, kot by ho uriekal.

Pauli, preco nie je vlastne Laurus v skolke? Nema ona uz 3 roky? Akosi som jej zabudla vek, sorry. A preco je unudena? Babka s nou nepodnika nic? A este ste si nepadli do vlasov?

Steffi, ty si uz dufam zdrava 😡

Aha, zasa som sa nieco dozvedela. Takze integracne kurzy su zadara. A co to vobec za kurzy su? Ja poznam len tie klasicke vo VHS, kde sa robia vzdy nejake certifikaty a diplomy.

Beus, musis dat tie fotky aj na FB, Jozina este fakt bude blondina. Aj Matilde akosi svetlie haro.

A Zuzi, no fakt, kebyze nie si tak daleko, tak mi pecies aspon raz tyzdenne πŸ™‚ Nadhera 😡

evinkaaa
β€’
12. apr 2010

Caute,

jooj, vas precitat je fakt umenie. πŸ˜€ Takto navecer ake klebetnice z vas πŸ˜‰
My sme sa prave vratili z "Hausversammlung-u", ale teraz idem brazdit po nete a pokukat nejake veci. Ale najprv som zavitala k vam πŸ˜€ .

Jani - nechaj bordel bordelom. Ved ten ti neutecie πŸ˜€. Ked ta skola bavi a chodis tam rada, tak sa sustred na nu a ked prides domov tak na bartika. Vsetko ostatne je nebensache 😡

Ingi - tak ma elenka teda fajne vybavenu kuchynku 😡. No, dievcinka vie, co je kvalita πŸ˜€

Zuzi - hodiny konverzacie su super vec. Urcite sa vela naucis a zide sa ti to. Drzim palce 😡 Nech sa ti dari...

Bea - jozka vyzera tak pohodacky na tej fotke v tom jej "ferrari". Fakt rozkosna 😡 Ocividne sa jej tam paci.

iii
β€’
13. apr 2010

no ja vam s tym uhriaknutim ajtak neviem, presne ako pise renca, kto by chcel uhriaknut obezneho, blinkajuceho, a k tomu este vyrazkateho kojenca s celulitidou? ibaze vlastna matka....

mamicky starsich deti (zuzka, stefi, danka od maroska), od kedy sa da od krpcov ocakavat ake-take spolocensky prijatelne spravanie? mam problem s e., ona sa totiz chova jak debil, ked k nam niekto pride. schovava sa za mna, nerozprava, len vydava prapodivne zvuky, alebo si lahne na chrbat a kope s nohami ako chrobak.......neviem, ludia pre tolku srandu vobec nemaju pochopenie a mna to stve tiez, lebo inak ma sposoby podla mna celkom dobre. na maslu...

zuzanasaw
β€’
13. apr 2010

Ingi, "normalna" zacala byt Emka asi okolo 2,5 - 3-ho roku, akoze myslim, ze sa v pohode dokazala hrat s inymi deckami. Dovtedy to bolo buranie diel inych v piesku a pod. Teraz je to uz pohoda. ALe aj nam sa stane, ze ked k nam pride niekto "cudzi", schovava sa za mna, ci zalezie do svojej izby a caka, kym ju pridem prehovarat. ale ked sa osmeli, chvilku je klud, ale ked si ju nikto nevsima a dospeli su v druznej debate, zacina si vyzadovat pozornost a obcas by dokazala vyliezt aj na luster. Takze neboj, E. z toho vyrastie πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€

zuzanasaw
β€’
13. apr 2010

Reni, tak sa prestahuj blizsie πŸ˜‰

neurologia
β€’
13. apr 2010

Ahojte baaaabyyy,

ingus
ale ved marcelkovi nemusel niekto v zlom pocarovat....stacilo ze sa nanho mozno niekto vonku na prechadzke zapozeral....a uz mas vystarane... πŸ˜‰ dokonca som citala ze dietatku z oci moze sposobit aj vlastna maminka...ak sa naho tak zapozera... πŸ˜…
no ja som nezabudla co sa stalo s vasimi vlniacikmi...ale som myslela ze mas viacero alebo ze uz mas druhe...mam ustrikovala stara mama asi 4 kusy tak ich uz chcem vyskusat ale este nie su suche...
a ako casto papava marcelko?-uz ma vacsie odstupy?

renca
no aj my to vidime tak ze joss bude blondinka alebo ryska....este to nie je iste co z toho bude... πŸ˜’ v mojej rodine je blondavy len ocino a bratramec a v attiho jeho brat....
inak matilda je na zozratie v tej stolicke...a ten uces-copik no zabite ja som zevdava kedy budem moct nieco take vycarovat mojej vlasani...vlasky ma pekne po celej hlavke ale vsade rovnaka dlzka... πŸ™‚

janka
no to muselo byt podarene ze "schwaine" ale zas to cloveka aj potesi ze ...aspon ja sa potom necitim ako uplny debo ked sa sekne aj niekto iny nez ja... πŸ˜‰

dnes sme boli na prvej hodine babyschwimmen....prostredie pekne....a aj joss sa pacilo...trochu poplakala ku koncu ale potom sa spamatala ze je vo vodicke a opat sa tesila...a "plavala" len ja som ostala taka trochu sklamana sice neviem co som ocakavala ze budeme s detvakmi robit...ale cakala som nieco ine-nieco viac....alebo tak nejak...ved uvidim dnes bola len prva hodina...mozno sa to este rozbehne

mammy81
β€’
13. apr 2010

Ahojte zenulky,vyuzivam trosku casu kym sa Sofca hra s kamaratkou,ktovie ako dlho kym sa nezacnu hadat. πŸ˜… lebo tie dve su jak pes a macka miluju sa- biju sa. πŸ˜€
Zajtra mame kontrolu u zubara so S.jaj uz dnes mala problem tak dufam ze bude vsetucko ok.

Inga no s tym z oci je to tak ako pisala Bea a Zuzka,niektori ludia maju take "carovne"oci ze sa ti zle spravi z toho.Ja si pamΓ€tam ze sme boli na krstinach teraz neviem komu ale mne z kostola bolo neskutocne zle zvracala som a bolela ma hlava neskutocne (priznak migreny) a normalne segra ze ci sa mi neporobilo a ja jej vravim ty a tvoje cary a ona ze ide mi spravit a ze si mam sadnut k nej do kuchyne a ona dala vodu na sporak v hrnceku a zacala so zapalkami a jednu od druhej pripalila a cosi mrmlala pritom a neviem ci sa to nerobi od chlapa,od zeny od mladenca a od mladej zeny,a potom sa tie zapalky odlomia zapalkou a niektore padnu na dno ak su "pocarovane" a ostatne plavaju na povrchu. a segra mi vtedy zistila ze som mala od chlapa a od dievcata,a potom mi tym potrela celo krizik a na ruky a nohy a vyliala za seba.a potom by sa ti malo odgrgnut a potom dojde ta ulava a poviem ti ze tak aj bolo. a nakoniec sme dumali ze pred kostolom jeden pan na mna cumel.asi som sa mu pacila πŸ˜€

a co sa tyka spravania deti ako pisala Zuzka aj moja S.ked nepozna sa hanbi alebo sedi ako 5 penazi ale ked sa obkuka potom ludia rata,papula jej ide jedna radost. πŸ˜€ ked bola mladsia tak sa tiez skryvala za mna ale ziadne extremy ani zeby robila nejake akrobaticke kusky ako E.to nie. a ze Miele tak vy uz od detstva viete co je dobre πŸ˜€

Beus a po kom by bola mala rysava?? a neboj sa copiky sa narobis az az ja som S.ostrihala po prvy krat- mala asi rok a pol a tym stratila aj kucerky ☹.a prvy copik som jej spravila ako Renca fontanku pre zuzanku πŸ˜€

Reni citim sa zdrava aspon zatial klop klop klop πŸ™‚

musim nastal prvy problem .......................majte sa zatial 😎

marosko
β€’
13. apr 2010

Ahojte ;
hlasime sa opΓ€t z De.Teraz uz v normalka zostave bez svokry. Na Sk bolo super uzili sme si navstevy az som uz mala pocit , ze sme akosi rozlietani. No potrebovali sme sa nabazit spolocnosti ,nakolko tu este nemame ziadnych kamosov a kamosky do partie.
Posledny den M.zacal kricat,ze ho boli cely den hlava a dnes doobeda uz teplotoval.Teraz mal 39,3 a priam aj zaspal. Vobec neviem co na neho lezie,ale v celej rodine bola asi nejaka crevna viroza.No M. okrem bolesti hlavy "nic "nie je. Tak netusim z coho to vznika. Nastasite vajko ma zatim v poriadku,(to je uz moja nocna mora,pri kazdej jeho chorobe)tak predpokladam ze to moze byt nejaka angina ale nakolko stale berie ATB tak to asi ciastocne prekryva.Uz mam nervy z tych chorob,ten chalan sa do skolky asi nedostane. Potom aj nemcina na neho lezie pomaly ved niet divu,ked tam chodi ako cigan do skoly.

Jani,gratulacia k jazykovemu kurzu a drzim palceky aby ti elan vydrzal co najdlhsie. Aj ja chodim na integracny,ale ja ho zadara nemam.Platim 1€ za hod.(co tiez nie je zle),ale inspirovala si ma k opytaniu sa ci tiez nie je moznost ,aby som to mala zadara. Asi to bude podmienene prijmom od manzela.,ci? A nechcem byt rypak ,ale u nas tiez funguje kinderbetreuung zadarmo pre deti od 1 roka.

Ingi,co sa deti tyka ,tak u nas je to tiez este aj v 5 rokoch ako pieses. Maros je niekedy apaticky,vobec sa neviem s nicim zahrat.......niekedy pride do izby k dospelym.....liepna sa po nas. Vsetko zavisi aj od toho u koho sme.Napr.ked je u bratranca (clevek,ktoreho navstevujeme casto,rovesnik,chalan......tak to sa dokazali vzdy super zahrat,ze clovek o nom nevedel)Ale teraz ked sme boli u jednej kamosky,ktora ma 2 baby tak ako nasi.........zo zaciatku nasi na suhlas ich maminy isli do izby a hrali sa nasi dvaja a jej baby boli zas v obyvacke. Hambili sa navzajom,no po chvili to preslo a vymyslali spolu, Na dalsi den sme boli u druh.kamosky,ktora ma 8 roc.chalana (ten dorobil ulohy a hral sa na pc)a6 r.dievca ktore po chvilke islo von na bicykel. Aj sa chvilu vybrali s nou ale po case prisli lebo nemali tam co robit tak len postavali pred vchodom a v izbe nevedeli co kde je a co mozu vziat. Tak potom tiez na striedacku chodili za mnou a valali sa po zemi co boli taky unudeny. Takze zalezi asi aj od kamaratov.A schovavanie sa za mna pozname este u S.ale 100% to nie je ani u M.Sice sa neschovava,ale ked sa hambi,tak mlci. Zabuda aj na pravidla vychovy pozdravit. A mozem do neho v tedy hustit kolko chcem.........naposledy sa ma opytal "a co mam povedat"?

Bei,Evi,Zuzka vase torticky su uuuuuuuuuuuuuzasne. A inspirovali ste ma s tym potahom urcite vyskusam. Ked sa snim tak dobre pracuje.

Dani,krasne zazitky s dovolenky.Zas sme "precestovali" aspom s tebou kusok sveta.

paula
β€’
13. apr 2010

ahoj!
tak jsem si vam vcera pekne postezovala. πŸ˜‰ Dnes uz je lip.

Reni, L. neni ve skolce, protoze tu nikde nemaji misto. S babickou nejak nic podnikat nechce, ceka na me πŸ˜… taky ji dela sileny sceny a kazda malickost, kterou se mnou dela normalne (prevlekani, cesani, jidlo) je totalni scena. Strasne moc posledni dobou breci.
A taky se zacala chovat jako mimino (Ingi). Na vsechno ted rika "gaga". Fakt super, kdyz prijde za mnou do skolky a vychovatelky se ji ptaji, jak se jmenuje (gaga) 😠
U nas je na integracnich kurzech take kinderbetreung zdarma. Reni, integracni kurzy jsou taky na VHS je to intenzivni jazykovy kurz pro lidi, co jsem prijdou novi a neumi rec. Pro ty, co by se prihlasili na pracak nebo socialku dokonce povinne. Povazuji to za super vec, protoze mame nekolik znamych, pristehovalcu, co si privedou zenu z puvodni zeme a hned ji otehotni a kdyby tyto zeny nesly hned na ten kurz, tak uz se snad nikdy poradne nemecky nenauci, protoze budou porad doma s detmi. Takhle ale chodi v tehu a pak az maji mimi vetsi tak dal. Nekolik takovych znam a delaji obrovske pokroky, nedavno jsem se bavila s jednou marocankou, co je tu pul roku a 5 mesicu chodi na ten kurz a normalne jsme si pokecaly o spouste temat. πŸ˜‰

Jani, uplne te chapu, ze kdyz prijdes z kurzu domu, je toho na tebe moc. S bartikem urcite jeste vic nez s laurinkou. mas pravdu, mamka me pomuze s domacimi pracemi, ale zase je tak nejak vic vareni a prani a nakupovani, kdyz je o cloveka vic a taky ona ma vyssi standarty cistoty πŸ˜… tak nevim, nekdy me prijde, ze je snad vic prace. No ale s L. je.
Zkus se zeptat na vasi VHS na Betreung?!
Opravdu vtipny, ten prerek tvoji zname. πŸ™‚

L. jsem dnes vzala na 4 hodiny do skolky a chci ji tam brat casteji ( tak casto jak vedoci dovoli πŸ˜‰ ) aspon na ty 2 hodky odpoledne, co uz tam neni tolik deti a neni tolik prace. I kdyz pro me je to narocnejsi - mam za ni odpovednost a musim na ni porad mit oci, ale pak si usetrim praci a venovani se ji doma.

iii
β€’
14. apr 2010

caves, mame za sebou uspesne u4, nase maximiminko ma 9,1kg a 66cm, uff. snad sa uz teraz bude rozvijat viac intelektualne ako fyzicky.
asi som sa zle vyjadrila s tym chovanim - e. sa s ostanymi detmi zahra celkom pekne, problem je v styku s dospelymi. proste nepozdravi, nepodakuje - take tie podla mna nepodstatne prkotiny, ale ludia su velmi kriticki. dnes rano nacvicujeme, ze ked dostane gumenych medvedikov v lekarni, povie danke. pauli, vies co povedala? GAGA! πŸ˜€ no laurinka asi musi nejak spracovat, ze s nou nebudes stale....iste je to pre nu narocne. no jo, ani sa na nu nemozes hnevat, ze? a ako berie laurine odmietnutie babicka?

maroskovi skore uzdravenie....

bei, ako dlho sa to ma nechat namocene v lanoline? inak m. sa koji asi raz za 2-3 hodiny, pije asi 2 minuty (nechapem), potom aj tak polovicu vyblinka. nechapem, z coho zije

schatzinkaschatzinko
β€’
14. apr 2010

Ahojte dievcata! chcela by som sa opytat, ci neviete poradit nejake obchody v Regensburg, NΓΌrnberg na nakup kocikov ( Teutonia) alebo nejake osvedcene internetove obchody s peknymi vecami pre babatkaπŸ™‚ dakujem velmi pekne πŸ˜‰

TehotenskΓ½ newsletter

Každý týždeň dostaneő najdôležitejőie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. NepoznÑő týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
ModrΓ½ konΓ­k ti poradΓ­ v kaΕΎdom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treΕ₯om trimestri.
Ako sa zisΕ₯uje pohlavie dieΕ₯aΕ₯a?
DΓ΄leΕΎitΓ© je absolvovaΕ₯ rΓ΄zne vyΕ‘etrenia v tehotenstve.
OplatΓ­ sa absolvovaΕ₯ 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajΓΊ screeningy v 1. a v 2. trimestri?
AkΓ© mΓ΄ΕΎu nastaΕ₯ problΓ©my v tehotenstve?

Nenaőla si odpoveď na svoju otÑzku?Opýtaj sa vo fóre