Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

evinkaaa
27. apr 2010

Caute klebetnice 😀

Ale ste toho dnes popisali. Ani citat sa mi to vsetko nechce, tak som len zbezne nieco precitala.
Akosi sa vam posledne dni dari a vy kecate jedna radost. 🙂

Steffi - chuuda, zasa si mala migrenu? Booze, ved mna by uz fakt slahlo ☹ Zelam ti skore uzdravenie a nech mas uz konecne pokoj.

Jani - super, ze si sa ozvala a mate sa ako-tak dobre. Aj ja som na teba vcera myslela, ze si sa dlhsie neukazala, ze ci je vsetko ok u vas. 🙂

Peti - tak si si uzila slniecka vonka s malym... 😉 Paradicka. A co dobreho si citala na lavicke?

Ingi - dazdovkova prihoda nema fakt chybu 😀 . Skvele 😀

Vierka - drzkaj sa, uz len kusocek do ciela 😵

Pauli - 4000 km, tak to je teda pecka. 😕 Ale na druhej strane je to uzasne dobrodrutstvo. Tak nech vam to vyjde podla vasich predstav a v zdravi dojdite. 😉

leelo
27. apr 2010

Katka,
ty toho teda stihas. Ale uz je lepsi tlak, ze?!
Ja som myslela, ze udeniny su tu v de celkom ok. My robime domace klobasy a potom vzdy na vianoce v kapustnici hodnotime -malo ostra, malo masa, malo vyudena a pod.
V rossmannovi sme boli, kupili sme jumbo balenie pampersov, mame kupony na zlavu, lebo sme sa registrovali v pamperse, teda benjamina sme tam registrovali.
A do maroka lette, tam si zicate auto a nacestujete sa az az 😉

Evi, no uz som ta tu postradala, co si robila vcera vecer? Nebodaj vypekala? No minimalne nieco super kuchtila...
Ja som si citala casopis dieta (nie dieeeeta, na to ma nkto nenahovori), mama mi ho nosi zo slovenska.

Baby, moj muz kuka futbal a reve pri tom jak tarzan, ako by bol rodeny bavorak a podporoval toto muzstvo od plienok. Sila...

evinkaaa
27. apr 2010

Peti - vcera som len tak nakukla a ani som neprecitala vsetko, tak som nechcela nejako "od veci" reagovat. 😀 Niekedy vas citam a nakukam, ale nenapisem nic, ked nemam cim prispiet.
A ani som vcera nevypekala. Len som kukala po receptoch. Zajtra vecer chcem upiect taku "rychlovecku". Nejaku malilinku torticku v tvare srdca pre manzelika, lebo ma vo stvrtok narodky (okruhlicu, tak sa patri oslavit vo velkom 😀). No a velku tortu na oslavu budem piect na vikend. Tak som hladala napady a nove podnety. 😵
Tvoj manzel musi byt suprovy ako emocialne fandi 😅 . Moj manzel nema futbal vobec rad a ani ho nepozera. To nieje vobec pre neho a on sam stale vravi, ze nechape, co ti chlapi na nom vidia 😀 Nuz, kazdemu sa paci nieco ine. Ved o tom to je... 😉

iii
28. apr 2010

vierka, super wellness, pookriala si na tele aj na dusi 😀
ked som sa bola pred svatbou dat nalicit, tak kozmeticka podotkla "neviem, ci sa s tym bude dat vobec nieco urobit...."
s tym, to myslela akoze s mojou tvarou 😀
inak mas kratky uces? ukazes detail? chcem sa ist dat ostrihat nakratko, kazdy den stratim teraz dak zo dve hrste vlasov

evinkaaa
28. apr 2010

Krasny slnecny den vam zelam 😵 😵 😵 Uzite si ho do sytosti. U nas maju byt "sommerliche Temperaturen". 🙂

rpinguin
28. apr 2010

Ingi, ja mam zasa taky problem, ze na jednej strane hlavy mam vzdy po umyti nehorazny chemlon, fakt neviem, co s tym. Kadernicka vravela, ze aj take pripady pozna. Fakt neviem, co s tym, este som ziadny super sampon na poriadne rozcesavanie neobjavila, akurat ten Pantene pro V sa ako-tak da, inac naozaj nic. Uz som fakt skusila aj nemozne. Aj Avon a stale nic. Na kratky by som sa ale asi neodvazila, neviem. Ono to treba viac udrziavat a kadeco do toho vtierat-gely a neviem, co vsetko, co ani nemam. Takze tiez potrebujem nieco, o co sa da lahko starat.

No a zajtra ideme k tomu Ostsee na tu svadbu, to bude odysea. Ani sa mi nechce tak daleko.
Plienky do Rossmannu sa chystam aj ja dnes kupit, kedze tento tyzden je tam nejaka ponuka a plienky sa akosi rychlo minaju.

iii
28. apr 2010

reni, ja mam taky nerozcsatelny chuchvalec na celej hlave, z pantene pro V si musim ale dat aspon de hrste, aby som to rozcesala. no neviem, co si mala z avonu? asi vyskusam. jo, a na centimetrove vlasy staci trosku gelu 😉

leelo
28. apr 2010

dobre ranko,
takze vlasy riesie? mne padaju uz od zac.tehotenstva az dodnes, takze uz ich mam tak riedke, ze bez problemu rozcesem 😉
na to rozcesanie by mozno pomohlo nieco z tych profi produktov, co maju len v salonoch, ked uz nic ine nezabera... cenntimetrove vlasy su dobry napad, tak clovek zisti, ci ma pekny tvar lebky

Inga, aj mne tvrdila vizazistka pri svadob.liceni, ze mam "zlozite" oci. Asi aby si mohla potom vypytat tych 4.000 skk.

V rossmannovi mi vcera pripomenuli, ze maju novinku - tzv.baby welt bonus club. ide o kupony na zlavu u nich, taka knizocka, asi nieco ako v dm. treba dat udaje babetka, nesmie byt starsie ako 18 mes.

Evi, dnes rano o 8.00 sme mali 20 stupnov, len nech je pekne uz stale. Manzelovi vsetko naj zajtra. Ste rovesnici? 🙂

To teplo mi pripomenulo potrebu sun-block kremu pre drobca. Mate nejake odskusane tipy? Asi sa v lekarni poobhliadnem. Nemienim ho na slnko davat, ale predsa, to treba. Ci?

yanni
28. apr 2010

Caute kocky,

Peti stiham-nestiham. ono by sa hadam aj viac dalo stihnut ale ked vecer pridem z roboty, tak som taka grogy, ze sa mi uz nic nechce. No a po tie sportove vecery uz vobec nie. Vsetko ostava na vikend. Zial mi ten vieknd strasne kratky pripada ☹
Jaaaj ja som tiez sesterku prihlasila na pampers, Renca mi poradila, tiez som dostala kupony. No islo ma svihnut, som mala plne auto pampersiek ked som isla v marci na SK. No to by bola sranda, keby ma niekde polisi zastavili a kontrolu robili. Pasujem pampersky 😀 😀 😀 😀 ´

Jaaaaaaaj Maroko, no uvidime co a ako. Ved sa uz 2 roky chystame a nejak to nevychadza. Kamoska ma zacala prehovarat ze teraz v juli, zeni sa jej bratranec ci kto a to by bol zazitok prvej triedy, no aje ja fakt nemozem kazdy mesiac dovolenkovat. Ved by ma kolegyna zabila 🙄 Boooze ti poviem, ti maju kazdy rok aj dve svadby v rodine. No zeru v kuse. hroza.

renci a to na tu svadbu idete na kolko? A kede presne ak sa smiem spytat?

Ozaj z Avonu neviem ani ja, lebo co ja si objednavam sampon tak k tomu nie je kondicioner. Ale baby aj ja mam taky problem, ja ked si nedam balsam tak vlasy nerozcesem. To rovno len ostrihat dohola 😀 Nie vazne, ja si kupujem Schauma Balsam. Su rozne druhy, tak si kazdy vyberie. Sampon znesiem vlastne hocijaky, aj obycajny prhlavovy zo slovenska ak by nic ine nebolo 😀 ale ten balsam/kodicioner musi byt.

Ozaj otsazocku mam. ako je to s odvykanim deti na plienky? Kedy zruba zacat v akom veku? ci to nechat na decko ze kesdy ich sam odhodi? Ale do moze aj do 5 rokov trvat ked je pohodlne. No ja fakt neviem, mne sa to zda trochu pritiahnute za vlasy, ked este 3rocne deti behaju s plienkou na riti. Viem ze je to individualne ale aj tak. Ako to riesite vy co uz mate väcsie deti?

yanni
28. apr 2010

Peti to nemyslis vazne o 8 20 stupnov? To fakt? ale to asi na slnku ci ako? Lebo rano o 5:30 bolo len 8. Brrrrrrrrrrrrrrr

schatzinkaschatzinko
28. apr 2010

hh, ano moj wellness den bol naozaj velmi uzitocny hh🙂) ked som vecer prisla domov najviac som sa tesila na to, ako si ten krasne nastylingovany mastny uces umyjem a zotriem z tvare vrstvu lesknuceho sa hydratacneho kremu 😀 😀 😀 😀

Imgridka, kludne zverejnim foto🙂 len to skusim aspon ako-tak zamotat🙂)poviem mangelovi, nech urobi daku foto kraasnej manzelky hhh. inak vlasy mam take po plecia🙂 kedysi som skusala aj kratke, ale s tym bolo dost roboty a moc mi to nedrzalo, ked tak som vzdy musela pouzovat rozne tuzidla a po case ma strasne svrbela hlava a tak...no a ako mi vcera odporucala ta moja superstylistka ( ked uz ste tak zverejnili aj vase zazitky), ze mam gulatu hlavu, tak ze by mi to neslo. Potom pri vybere farby, mi doniesla zrkadlo, ze nech sa na seba pozriem, ze som cela v tvari cervena a ze ta a ta mi fakt preto nepojde 😀 😀 😀 😀 tak som jej povedala, ze idem prave dorypana od kozmeticky 😀 😀 😀 😀 no a na zaver mi tato odbornicka este diagnostikovala psoriazu, tak som isla totalne do kolien 😀 😀 😀 😀 ja som uz myslela, ze sa fakt poskladam 😀 😀 😀 😀 inak masaz a farba oka, s tym som bola spokojna, ale tieto hefty vazne delovka!!

a este kozmeticka, po tom, co ma dovrtala, ze aku mam cervenu plet, ze ci som vzdy taka cervena...hh..
a ked mi robila nohy..ze vy sa asi dost potite, ze? no, som mala pocit, akoby som sa v zivote neumyvala, nepouzila krem a bola nejaka socka 😀 😀 😀 inak si myslim, ze tema kadernicok a podobnych by si zasluzila samostatny level..napr. sesternici raz jedna kozmeticka povedala, ...ked sesternica este nevedela, kedy bude moct prist nabuduce...ze prosim ta, ked neprides, tak sa aspon umy!! 😀 😀 😀 😀 😀

inak ja som zacala na rozcesavanie pouzivat kondicionery od pantene..tak to celkom pomohlo...sa to da pekne rozcesat..

Renka, prijemnu svadbu zelam!!

ozaj Petka, dakujem za rady ohladom kojenia🙂 uvidime veru, ako sa to u nas vyvinie.
Este som sa chcela opytat, na tu temu registracia na pampersky, pripadne existuju aj tu nejake zlavy v dm?? uz by som sa mala pomaly informieruvat🙂) dakujem pekne za rady!!

neurologia
28. apr 2010

Ahojte baby,

vierka
dufajme ze u teba bude kojenie uplne bezproblemove a ziadne odborne rady potrebovat nebudes..... 😉
no chod na www.pampers.de tam sa zaregistrujes a oni ti budu domov posielat kupony na zlavy-plienky/vlhcene obrusky....a este ti s tym vzdy poslu aj nejaku tu jednu plienocku na skusku...samozrejme vo velkosti ktoru potrebujete...v DM-ke tak je taky stojan (aspon u nas) tam naklepes svoje udaje a udaje babatka a oni ti poslu taky balicek dm kde je hracka pre babo a taka knizka so zlavamy....a registrovat sa mozes aj na www.hipp.de, www.alete.de.....a bud si mozes kupony so zlavamy doma tlacit z ich stranky a niekedy ti oni poslu nejake tie vzorky na vyskusanie...nejaku tu umelohmotnu lyzicku a podobne...

tema strihanie...ach no to je u mna stale dilema...mam dlhe vlasy ale je to taka z nudze cnost...pretoze kratke mi velmi nepristanu alebo lepsie povedane nic mi nedrzi darmo si tam nacapem gel tuzildo lak....nic nepomaha a vyzeram potom ako blb z nejakeho ustavu..ja mam vlasy tvrde a rovne ani zehlit nemusim...takze u mna vedie cop-zapletiem a mam pokoj...
😉

peta
no u nas je tiez od rana hrozne teplo.... som sa naobliekala ako cibula ved byva chladno hlavne rano a zachvilku som sa vyzliekala.... 😒
no a tema svokra...to by sme asi vsetky mohli pisat romany...takze dobre je tak ako je...vidim ju tak cca 2x do roka a mam aj dost 😎

pauli
wooow 4000 km...to bude fuska teda ja mam dost ked absolvujeme tych nasich skoro 1000 km....a ako dlho sa zdrzite u mm pribuznych?-budete mat cas trochu sa zrekreovat a nabral sil na cestu spat?

neurologia
28. apr 2010

evka
ty cukrarka jedna....veru treba na narodeniny upiect nieco pekne a este aj chutne mnaaam ja sa asi v oktobry nedopeciem-narodky nam ja attila a aj joss,..... 😉 ale najblizsie budem piect asi v lete-na krstiny samozrejme nase 😀 ...alebo zeby som upiekla nieco na nedelu kedze mame "vyrocie" 1 rok manzelia.... 😀 😀 😀 hmmm ale to nestiham bo uz mame program na sobotu...takze velmi nie je kedy

leelo
28. apr 2010

kati,
bolo to o 9.00, oprava. byvame na 5.posch., teplomer na SV strane. muz vravel, ze mal rano o 8.00 v aute 15.
inak ja som ti bola raz na svadbe kamosky v parizi, brala si francuza - moslima, povodom z alzirska. hostinu mali v marockej restauracii. to prostredie, ziva hudba a najma jedlo, no citila som sa tam ako niekede v marakkesi. furt sme museli len jest a tancovat. a ziaden alkohol, co mne nechybalo. od nasho stolu, tiez slovaci, mali s tym ale problem a podchvilou si odbiehali do baru cez ulicu udrziavat hladinku 😀
ale ako exot.zazitok to bolo uzasne!!

vierka,
tie kozmeticky/kadernicky, to vie byt velka zabava. smejem sa na tych tvojich diagnozach. ono, chapem, ze musia v nas vzbudit pocit zufalstva, aby zarobili, ale tie "odborne" stanoviska, co niekedy hadzu... 😀 mne raz jedna vrtala do znamienka, lebo si myslela, ze je to pupak, skoro som ju zabila. alebo milujem tie ich sezonne naucene otazky, co sa pytaju kazdej - napr. teraz prichadza obdobie otazky: kam idete na dovolenku? 😀
my sme dostali v porodke taky pampers box a tam bola aj prihlaska. dokonca nam potom poslali 3cko pampers s menom, mierami, datumom a miestom narodenia maleho. tie kupony beru vo vacsine drogerii aj obchod.retazcov. budete to dostavat priamo na meno rodiny a babatka.

iii
28. apr 2010

😀 tak som sa pobavila na vas 😀
mne este ta kozmeticka povedala (mala som prisernu perioralnu dermatitidu), ze sa jej zda, ze su to rozsirene zilky a ze ona to osetri laserom 😀 vierka, ale psoriaza je tiez dobra

yanni
28. apr 2010

Peti no ked ja tak skoro z domu chodim to je este kosa a ked idem domov uz zacina byt kosa. No ja z toho tepla nemam nic. Dokonca mame tu v Büro zatial prijemne chladno, ze clovek a pulover znesie. Ale okolo 13:30 sa vzdy otoci slnko a svieti nam priamo do kanclu. Potom tu zacne byt az neznesitelne teplo. A v Hochsommer sa tu neda vydrzat. Ale zatial v pohode.

No ta psoriaza je dobry for. Ta sa ale vyzna.... 😀

Ozaj, no citala som na pampers.de forum a tam vela pisalo, ze sa aj zaregistrovali a nijake kupony nedostala. Aj k tym tricka alebo body s menom a tak, no to je asi daky los ci co ale co som tam citala, tak to tiez nei vsetci dostali co prihlasku poslali. Zaujimave. No ja som maleho zaregistrovala ca pred terminom a narodil sa uz o 4 dni namesto az o 5 tyzdnov. ako keby to vedel 😀 Nie vazne, to bolo v januari a kupony prisli zaciatkom marca. Oni tam dlho nechapali ze "uz nie som tehotna" ale babo je uz na svete. Stale prichadzali maily ze 28. tyzden tehotenstva, 40. a tak. No a fakticky takmer presne k vypocitanemu terminu prisli aj kupony. Som zvedava ci pridu aj dalsie. A ako peti vravis, platia takmer vsade. Takze Vierka len sa zaregistruj. Ja som dostala 3 kupony po 3 € na plienky a 3 po 1,50 € na vlhke vreckovky. A mala som dokonca stastie ze v Rewe bola prave akcia na Jumbo Packungy a este tie 3 eura kupon to boli pampersky takmer zadarmo. ako renca raz vravela, s kuponmi sa to fakt oplati 😉

Bei prave som si kukla tu vasu receptovu stranku. Tie rozky co tam mas, mozu sa aj z celozrnnej muky upiect? Myslim tak 100 % celozrnnej. Lebo co som tam citala na tom linku tak väcsinou to davali na pol na pol. JA ak by som skusila tak vsetko celozrnnu. Nakysne to rovnako? neskusala si?
Ozaj a to video na ten potah bez zahybov. No poviem ti, hroza 🙄 No ja to asi v zivote piect nebudem. Rozmyslala som nad tym, ze ked pride kamoska s deckami ze nieco skusim ale mne to strasne nechutne pripada. Aj hotovy vyrobok mi tak umelo pripadal. Ja radsej ostanem pri tych klasickych tortach. Ta kavova vyzera super 😉 Take nieco podobne ale bez kavy, no tak pre deti nemas vyskusane? Ak hej hod prosim ta daky recept. Nechcem sa dat zahanbit a polozit na stol Copenrath & Wiese 😠

yanni
28. apr 2010

oprava 28. = 38. tyzden

leelo
28. apr 2010

😀 Kati, no to je osud kancelarskej krysy. aj ja som tym presla. v lete v naj teplach som nosila nohavice, lebo cely den klima. to ma potom uz len ovalilo teplo, ked som isla naobed al.domov. v praci sveter, po praci tielko.
tym kuponom sa divim, lebo my mame 4 eura na plienky a 2 na vlhc.obrusky. cudne...
neviem ci poznate slovensku realitu v tomto, ale pampersky tam, to je uplne iny vyrobok! my sme boli v zime nuteni kupit plienky tam a to sme sa len divili. tvrde, vrstva tej buniciny nesuvisla, maly to precikal , hoci zapnute boli dobre. nemecke neprecikal...
to sa na slovensku tak vravi, ze tam sa dovaza "shit": a nielen plienky. normalne sme to potom tu porovnavali a presvecovali pod lampou, uplne ine, menej materialu.
tieto zlavy tusim existuju aj na pampers.sk

ja osobne by som si tu kavovu dalaaa 😵 detom chuti ta smotanova, nepecena.
baby, co kojite, pijete kavu? ma to vplyv na drobcov?

jika80
28. apr 2010

cafte babky
poctivo vas citam, no zial nie je cas odpovedat 😖 stres stres stres, este mam tuto temu i v ramci jedneho vyskumu - ma to nejako prenasleduje 😀
inak to co ste popisali k tym kozmetickam/kadernickam - sa tu rehocem 😀 😀 😀 ja som kadernicku tu v de este neriskla, chodim si vzdy ked sme raz za 3 mesiace na svk k mojej starej, aj teraz v maji mam k nej namierene, bo sa musim scivilizovat, bo v juni ideme na svadbu, ja to ani az tak nepotrebujem, ale manzelik mi uz vyzera doooost divne, vcera som mu uz vynadala do obdachlosen, ale akosi si nic z toho nerobil 😀
kd bude troska viac casu, hned sa ozyvam

pupavav
28. apr 2010

ahoj baby, poprosila by som o radu, ako je to v DE okolo tehotenstva a prac. zmluvy...
mam zmluvu na dobu urcitu. co sa stane, ak v priebehu tohoto casu otehnotniem? zmluva konci dnom, ako je v nej uvedene?
a co bude potom dalej so mnou?
a ako je to v pripade, zeby som bola PN - ako rizikove tehu, resp. keby mi doktor zakazal pracovat???
mam v tom chaos, a mam strach...
majte sa, pekny den vsetkym,....a dakujem!!!

leelo
28. apr 2010

pupava, ahoj.
ja ti neporadim, som kvazi zamestnana este stale v sr. ale ostatne baby ti napisu, ktore budu vediet.
hlavne sa neboj. ak si tehu, tak musis byt v pohodke kvoli babu. ved ta snad nikto za to nepotresta. ci zaviazala si sa neotehotniet? pochybujem...

pupavav
28. apr 2010

ahoj leelo,
nno, ono je to komplikovanejsie...zmluva konci o 2 mes., mam uz noveho zamestnavatela, resp. potencialneho- som tesne pred podpisom zmluvy...a mozno som (konecne) tehu. a tak teraz neviem, co robit- ci podpisat a normalne nastupit, a skusit makat alebo nie. o dve babatka som uz prisla, hoci boli vtedy najlepsie mozne podmienky ☹ od mojho prijmu sme zavisli.
ked si postavim priority, chcem dieta, aj keby som mala ist po zobrani, to mi je jasne, len by som chcela vediet co na to paragrafy.
dakujem za odpoved, vsetkym

rpinguin
28. apr 2010

hi zeny,
tak kamoska mi odisla.....napiekol Coppenrath&Wiese 😀 😀 😀
Idem odzadu, odpoviem, len tam, kde viem 😉
Peti_ ja pijem a jem vsetko, vsetko treba vyskusat a az potom vies, co skodi a co nie. Matilde neskodi nic (teda ozrat by som sa asi neozrala uz 😀DD ) Mam Tassimo, tak jedno pekne Latte za den byt musi.
Ingi_ od Avonu mam tu cervenu seriu na farbene vlasy, ale fakt nerozcesem. Ten Pantene ako-tak. Skusala som aj profi prostriedky, ale nic, taky ospevovany Paul Mitchell tiez nic moc. No hrozne, uz len z toho dovodu myjem hlavu raz do tyzdna, inac by som skoncila ako po chemoterapii.
Kati, no to je jasne s tym kondicionerom, to je uz v dnesnej dobe MUSS a tak isto treba aj kury pouzivat a na to tiez zvysoka kaslem. Z tej svadby prideme v nedelu. Je to hore v Mec-Pom, nieco male- teda nejaky laz tam. Inac tam to z DDR vyzera ako-tak normalne, ale niekde tam, kde byva Janka alebo ta holcina, co sa pytala, tak to by som fakt nemusela.
Najlepsie bolo aj tak, ze ja som sa to snazila tak mierne napisat, ze by som tam nesla a Janka hned tak zostra, ze to je este väcsia rit, ako jej Zeitz.... 😀 😀 😀
Inac,Vieri, nebola to palka ist tu na kozmetiku? Ja som na kozmetike este v De nikdy nebola, len na SVK. Ale mohla by som skusit, ale zasa nieto casu ani na to.
Tak sa majte fajn, kopec som toho zabudla, ale ide sa von....je dospate.

leelo
28. apr 2010

a toho noveho mas naisto? a na neurcitu?
ved este do materskej budes makat. pokial si tehu mozno, tak je predcasne sa trapit kvoli praci.
neviem toho o de soc.systeme vela, ale viem, ze o matky s detmi je tu postarane. a aj tehotne su chranene, nemozu ich len tak vyhodit.
prepac, ze sa pytam, ale tvoj partner nepracuje? ved skor ci neskor ajtak pojdes na mutterschutz, takze prijem bude mensi...

jabera
28. apr 2010

hahah, renci, to si nabuduce odpust, hej? vies jak je tu fasa? zahrada za 2 kilecka, no povedz, mate tam take? bodaj by si sa na tej svadbe tak prezrala, az grcat budes, nech sa zahanbis trosku, ako moje takmer rodne mesto ohovaras 😀 😀 😀

vieri, zomieram z tej kozmeticky.. hahahhaha a tie smradlave nohy, ja umreeeeeeeeeeeeeeeeeeeem. to co mali baby za naladu? akoze odplasujeme zakaznikov?

petka, ja som teda bola velmi vzorna v jedle, az po siestich tyzdnoch som opatrne pridavala niektore jedla... ale teda kaficko som si neodpustila nikdy! to som barta tenovala pocas tehotenstva. len teda vdaka tomu som presla z cca 5-6 salok denne na 1-2... co som celkom rada.

evi, ale to si zle pochopila, ja sa vobec nemam akotak dobre 😀 teda teraz sa mam dobre, lebo mi trha hubu z tej kozmeticky, ale inak sa mam skor tak naprd, aby som nebola vulgarna...

jezis a chemlon na jednej polke hlavy, renci, hahahahaha, to je super predstava. to uz posobi lepsie ten ingin na celej hlave., aspon to je take rovnomerne 😀

katka, mne neni ziadny kolac vela! taky este neupiekli, ktory by som hned nezblajzla, to mi ver. 😉 ty si taka vzornacka, co sa jedla tyka, ako sledujem.. ja sa tvarim, ze som tiez, ale teda kolace si obcas proste musim dopriat..

jo a vcera som teda prala v rukach... no parada, fakt. dufam, ze este dlho nekupime pracku, mozno sa po case naucim lepsie zmykat a usetrime za elektriku.. teraz to bolo vyzmykane tak, ze mi spadol susiak na zem po zaveseni prvej mikiny, taka bola tazka...

jabera
28. apr 2010

jaj a pavli, to je super ta dovolenka! teda ta cesta... ale to idete k hawarovi domov? tadial? ja som teda velmi blba v zemepise, ale aj tak som nevedela, ze to tak sa ide.. idem sa hned do mapy kuknut.. ci mi len nieco neuniklo a ze vy vobec nejdete do iraku nakoniec, len ja si to mylsim. 😅

leelo
28. apr 2010

😀 😀 😀 😀 😀 😀
ja sa tak smejem, ze som zobudila benjamina

leelo
28. apr 2010

Janka, moc ti dakujem za zdvihnutie nalady! 😀
to s tou prackou nema chybu + aj ine komentare, no boli ma brucho, idem predychat

yanni
28. apr 2010

Ahoj pupava,

no ja by som asi podpisala tu novu zmluvu. Treba si len precitat, ci tam nie je nejaka klausula, ze nesmies otehotniet alebo nejaka zaväzna doba. Tiez ak sa ti potencialny zamestnavatel opyta, ci si tehotna, planujes byt v blizkej buducnosti a podobne, tak nemusis opovedat. A pokym budes moct tak budes pracovat. Problem moze byt len v skusobnej dobe. Ta je väcsinou 3 mesiace, pocula som uz aj o siestich. Pocas skusobnej doby ti moze dat vypoved hocikedy. t.z. ked sa dozvie ze si tehu (keby si isla od neho na matersku a bola doma 3 roky, on by musel 3 roky drzat miesto, vypoved by ti mohol sice dat, ale stratila by si zamestnanie fakticky az po materskej) moze ta vyhodit. Pocas skusobnej doby bez udania dovodu.

Je jasne ze keby si bola zamestnana a tak isla na matersku dostala by si 67 % z platu, ako nezamestnana len 300 € a samozrejme pridavky k tomu.

Hmmmmmmm tazko radit.

pupavav
28. apr 2010

este som nepocula, zeby niekto dostal v DE na neurcitu....aspon nie hned. toto by bolo zasa na rok.
a pochybujem, ze budem makat do materskej, mala som velke zdrav. problemy predtym...
viem, ze nemozu len tak prepustit tehotnu, ale mna nejdu prepustit, konci zmluva...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre