Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

leelo
29. apr 2010

Ano, Bei, spravila som chybu. Len mna v tej sekunde napadlo, ze sa ma bude pytat, kolko ml vypije z flase, co asi aj chcela, tak to zo mna vybehlo. Ale ved nemam sa zaco hanbit, koniec-koncov...
B. sa drzi svojej krivky, neklesa. Okrem toho, deti nepoznaju tie tabulky 😉 A keby som uz bola dosledna, tak jej poviem otvorene, ze aj ona nesie vinu na tom, ze Benjamin je pod priemerom.
Ano, bolo to 3.ocko, mame teraz dlhsiu pauzu s pediatriou, teda ak nebudeme chori. Chcela by som ten cas vyuzit na poobzeranie sa po nejakej inej, uz ma to fakt nebavi. Ona napr.vobec nema v hlave nejaku kontinuitu pacienta, kazdy raz jej vysvetlujem, co sme mali za problem, pritom to bolo par mesiacov dozadu.

Vy sa este len chystate, ze?! Ako to doteraz mala znasala?

neurologia
29. apr 2010

my sme uz na U5 boli...a ockovania mame za sebou uz davno... 🙂 a ockovania no taka bola mrzuta po nich velmi unavena..trochu sa jej zvysila teplota...

yanni
29. apr 2010

No baby ja vam poviem pravdu, ja vam fakt zavidim. Mozete ist von na prechadzku slniecko vychutnavat. Juuuuuuuj co by som za to dala. KEby aspon klima bola v tom kancli. Ale nie, stat setri ....Je tam hic uz teraz a to nie je hochsommer. Pred ca pol hodinou, ked som dorazila na stanicu mi auto ukazalo 27 stupnov. pekneeeee 😉 Skoda ze cez vikend ma byt na ho....

Bei a nevrav ze nie vela kalorii. Ved uz len pri citani toho receptu som pribrala 5 kg 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Mascarpone a slahacka, jeeeeezis. Bei ja uz som stara, musim davat pozor na liniu 😀 😀 😀 😀 😀 No a drahe tiez, ved 5 vajec a mascarpone atd. Mascarpone stoju 500 g do 5 €. A este vsetko ostatne k tomu, tak to uz mozem podporit aj C&W 😀 😀 😀 😀 A este si usetrim robotu 😉
Nie vazne Bei, ja mam strach, ze sa mi to pri rolovani potrha a nebude z kolaca nic. Akurat tak do kosa ☹ to by bola skoda.
NEpoznas nejaky recept taky co len vykydnem cesto do formy alebo na plech, strcim do rury a potom uz len upecene zase vykydnem a hotovo? To by bolo pre felmi beschäftigte Frau ktora nema nikdy cas 😀

yanni
29. apr 2010

baby na co vsetko sa ockuju take mimina?

jabera
29. apr 2010

bei, ok, sme dohodnute! mozu to spolu mladi skusit...len myslis, ze bude mat joss dost mlieka? bart bez neho nevie byt! 😀

evi, no tak to vam teda dobre blbo vypalilo, ze si ochorela.. tak drzim palce, nech nemusis k doktorovi, nech sa to len lezanim napravi.

peti, to je desna krava ta dr.... normalne si tak spokojne vydychujem za tu nasu zlatu, co mame....ale zato dospelacku musime menit, je to nanic. a co by henta chcela? akoze ma byt maly tlstejsi? ona by bola spokojna, keby si jej povedala, ze pije bebu, ci co a vsetko by sa jej lubilo...

inac, nas teraz na mumps a este nieco ockuju... na kopu veci sa ockuje, ale ja to nejak nechapem, ze co a kedy.. len donho vecne nieco bodnu, do chudacika..

yanni
29. apr 2010

na mumps sa tiez ockuje? to sa stale ockovalo, ci to je nieco novsie? To ked je clovek na mumps zaockovany, tak ba ho akoze nemal dostat? No lebo moj prasko, chudacik, ho mal ked mal nieco cez rok. Este aj fotku mame z jasiel, akurat bol po chorobe. To sa asi pred 20 rokmi neockovalo. Fakt zaujimave na co vsetko ti doktori pridu.

Peti, vybodni sa na tu tvoju doky. Ved urcite ja v tvojom akoli aj nejaka ina. Ja by som isla k chlapovi ak by si nejakeho pediatra nasla. Ti maju uplne iny pristup 😉

neurologia
29. apr 2010

katka
babovka... 😉

jabera
29. apr 2010

jej, tiez ma babovka napadla! 🙂

no, mumps sa uz ockuje. ja som ho tiez mala tiez mame fotky. aj boris ma fotku s mumpsom 😀 asi to maminy radi fotili, ked to dieta vyzeralo tak divno... skodoradostne.

yanni
29. apr 2010

no ja som mups nemala, t.j. mozem ho este dostat? A ked hej, mozu sa aj dospeli dat zaockovat? Boooze som ja blba, viem. Ale ja sa v chorobach fakt nevyznam 😢((

Babovka by bola super ale ja nemam babovkovu formu. Len po dve rozne velkosti Kastenformu a Springformu. A samozrejme plechy. a este mam taku formu v tvare hviezdy. Chcem nieco ine upiect nie ako stale vyzivovy kolac. To uz min asi nik jest nebude. Aj ked je fajt fajnovy. Hlavne ked sa potrie este lekvarom a urobi sa coko poleva. Jednoduche rychle a aj bez polevy fajne. Ale to mi uz fakt otrepu o hlavu😢

jabera
29. apr 2010

no ved daj babovkove cesto do tej hviezdy. to bude pekne. ja ti neviem, ako to je s tymito detskymi chorobami... ci to mozes dostat... no, kiahne ano, toho sa boja tehotne, co este nemali, ale inak neviem, fakt. ved ked sa budes nudit, pokukaj na google..

yanni
29. apr 2010

a nepretecie mi to pri peceni ked sa to zdvihne? To je taka leziaca hviezda, nie az taka vysoka ako babovka.

Juj Janka a kedy sa ja nudim? No kuknem hadam cez vikend. Ak bude casu samozrejme 😉 No kiahne som mala lebo ked som bola aupairka tak dostala mala kiahne a od nej aj ten druhy najmladsi tak ma hned izolovali do mojej izby a musela som nasim volat. Tak nastastie som mala, takze som od nich nic nechytila.

No dobre dievcence, ja koncim idem na sport vytriast ten Grünzeug co som zozrala 😀 A potit sa fuuuuuuj.
Mozno nakuknem vecer ak este budem vladat 🙄

jabera
29. apr 2010

tak uz viem! 😉 kedze mi bat spi na kolenach, pokukala som vselico. takze mumps mozes dostat. a ci sa mozes zaockovat, to som nepochopila.. ved sa skus opytat tvojho dr..

leelo
29. apr 2010

kati, teraz sme mali 3 preockovania na: diphterie (tusim zaskrt), pertussis (tusim cierny kasel) a tetanus + hep.B + pneumokoky a rotavirus, to je dobrolovne. ja som dala, ked uz tak uz! davali mu to na jazyk, nepichali, tak som nevahala.
podla mna to nedostanes uz ako dospela 🙂

bea, ja som zabudla, ze my mame vsetko posunute ako sa dalo kvoli 2x dovolenke lekarky a 1 nasej ceste na sk

jani, kukala som foto maleho. je to taky sikovnik uz od babetka 🙂 a v porodke mal perinku ako benjaminos! inak, riadneho chlapa si vytlacila, hmm
najst dobreho lekara je obrovske stastie. kebyze zostaneme na sk, tak b. chodi k mojej pediatricke - mala maod narodenia do 26 rokov a nechcelo sa mi od nej veru odist

jabera
29. apr 2010

kati, nepretecie, ved nalej tak pod okraj, ako babovku keby si piekla.. co ja viem kolko? 😅 no, ved skus a uvidis 😀

peti, no, bol to kusisko, ale vyflusla som ho pomerne hladko. 2 zatlacenia a uz brankarka chytila gol . nechcem tu strasit buduce rodicky, vlastne aktualne vierku , ale teda tie kontrakcie..... 🙄 to ale asi nema nic s velkostou mimi, nie? si myslim.. a ten vylez samotny bol fakt pohoda... a ten pocit, ked som ho vytlacila, bozemoj, asi mi nikdy v zivote nebolo lepsie... ako ta bolest zmizne uplne carovne.. ozaj, ty nemas fotky bendziho tu? ze ak ich niekde ukryvas tajne, mohla by si mi supnut link.... moje dieta este spi, som zvedavam kedy pojde vecer sppat..

schatzinkaschatzinko
29. apr 2010

hh Jani- diiiikyyy🙂) ze branka chytila gol, na ja sa tu z teba vazne sulam 😀 😀 😀 a ten prispevok zo vcera mi vazne privolal kontrakcie, ako som sa smiala🙂))by si neverila, sa mi normalne s tebou v noci snivalo, ze ti posielam pracku 😀 😀 inak, Bartika rezervujem aj ja pre nasu Amelie, taka dobra pracovna sila sa vzdy zide a k tomu takyyy fesaacisko 😎 😎

Bea- no, ta moja kura, to bola teda palka, ja sa to tu az hanbim napisat 😠 😠 , ale si hovorim zijem tu, zarabam, teda /bala 😀 tak pojdem opacit, no, takze ten cerveny ksicht a smradlave nohy spolu 65€...

Evi.- dufam, ze uz je troska lepsie a aspon cosi zabralo a manzelovi vsetko najlepsie!!

Peti- a nevies pri ktorom percentile sa maly nachadza?? to oni zapisuju stale do tych kriviek a podla toho..dolezite je vsak, aby ta krivka bola sumerna..

hh, inak tie mumpsove fotky mozu stat fakt 😀 😀 za to, to clovek vyzera tak nejak jak zajac co🙂)

Katka- vidim, ze patris do rovnakej pekarskej kategorie ako ja 😀 😀 ja som minule robila tie kiwi rezy, recept je aj na tej stranke mamicky z nemecka..len ja som robila troska inak tu vrchnu polevu..a mozem ti povedat, ze ten kolacik je fakt rychly a super..akurat je naozaj dolezite ho nechat poriadne stuhnut, mne odobne chudil az po 48hod. krasne stuhol, pricom som si zatancovala aj tanec radosti 😀 😀

ja som akurat prisla od doktorky, tak sa mi to uz kraaati huhuhuu, no som ja veru zvedava achaaaaaaaaaaj

leelo
29. apr 2010

jani, mam tu fotoblog, uz som ho o5 spristupnila. blokla som ho, ked sa sa tu nedavno zapojila do diskusie, kde, ako sa ukazalo, bola 1 fasisticka mamicka 🙂
ty si matka - hrdinka 🙂 ja som prvych par hodin znasala kontr.dobre, ale potom mi prestali, oxytocinu som sa bala ako certa, tak sa to zmenilo na 17hod. maraton, kedy som na konci uz ani nevedela, co tam pohladavam. az sa zjavila ta hlava medzi nohami. vtedy mi docvaklo 😀

yanni
29. apr 2010

caute kocice,

no ja uz som zase doma aj uz sprchnuta. Takze smrad cez obrazovku citit nebudete 😀

Peti ani mi nevrav, ze vraj hlava medzi nohami. Booooooze ved ja uz fakt deti nebudem mat, ked to takto spominate. Uz ani kaiserakom 😕
A ktora to bola ta fasistka???
A vraj pediatricka do 26 rokov...No to ja som v tom veku uz davno bola v DE. To ta tak dlho drzala? Nasa nas s brasko vylucila v 19stke.

Jani no tak dobre, skusim tu babovku coi pretecie. Ak hej tak posles Bartika aby vypucoval. Za trest ze mama zle radi 😀 😀 😀 😀

Vierka takze si podame ruky??? No ja viem piect ale len Plätzchen. To viem hadam aj 100 druhov. A este stolu a velkonocneho baranka. Ale tak ze torty a hlavne plnkove, to som este nerobila. oj ex-ex bol kuchar a vedel aj piect takze to robil on, tak som sa nemusela snazit 😀 Ale mozno som skry<ty talent, tak hadam nieco skusim. Hned nejaku Schwarzwälder Kirsch??? 😀 😀 😀 😀 😀 KIwi asi nebude, tam je na vrchu nieco traslave vsak, zelatina ci co. To ja nemam rada.

Baby dobre citam? Robi sa zbierka na Jankinu novu pracku???? 😀
Janka uz si daku vybrala? JEdze to bude zo zbierky odporucam ti vybrat si tu najmodernejsiu a najdrahsiu a najlepsie hned pracku a susicku v jednom 😀 😀 😀 😀 😀

Ozaj no dnes bol posledny trening a dalsie zacinaju o dva tyzdne tak sme este trochu kecali a hned ze o chudnuti a tak. Tak vravim ze mne sa nedari abspecken aj ked sportujem a zraco sa stravujem. A trenerka ze asi zjem malo kalorii. No som sa musela este raz spytat ci sa nepomylila, ze ci naozaj malo. No a ona to vazne myslela. Tak musim teraz do dalsieho treningu kazdy den pisat zo som spucovala.
Malo kaloriiiiiiiiiiiiiiiiiii 😀 😀 😀 😀 😀 Bei to znamena ze speciema si tu kaloricku roladu 😀 😀 😀 😀 Alebo zjem to maskarpone "nasucho" 😀 😀 😀

yanni
29. apr 2010

skry 😀 😀 😀 😀 = skryty talent

zraco = zdravo

yanni
29. apr 2010

Peti po kom je Bendzi taky okan???? Fajt na zozratie. Goldiiiiiiiiiiiiiiiig.....

schatzinkaschatzinko
29. apr 2010

ze traslavee ti daaam🙂)hh, tajny nazov zabi sliz 😀 😀 😎 😎
a ex ex je akoze ten ex pred exom??? 😀

yanni
29. apr 2010

no zbi sliz od majstra n si viem predstavit. Takze predsa traslave 😀 😀 😀 😀
Presne Vierka ex pred exom.

Ozaj ked sme pri tom exovi. Tak co si este spominate, takze moj ex sa uz nastahoval k svojej novej. No riadna rychlovka....

evinkaaa
29. apr 2010

Vieri - dakujem pekne, manzelovi odkazem 😵 . Mne je uz lepsie. Predsa len z tvojich rad nieco zabralo. Nehovorim, ze to je stopercentne lepsie, ale ovela viac ako bolo rano. Tak sme boli aj na krasnej veceri a teraz sme akurat prisli. Bolo nadherne, sedeli sme si vonku a popijali a papali mnamky 🙂 .
No a palka za tvoj wellness den je sice dost, ale popravde som cakala, ze povies este viac. Ved tu iba za frisuru (podstrihnutie a pramienky) zaplatis 60 euro. 😕
A ako bolo u doki? Kolko ti este dava kym to vypukne? 😀

iii
30. apr 2010

jani, bart perie!!! ale ja idem hned na jugendamt, akurat potrebujem vasu plnu adresu.... 😀
inak proti mumpsu sa zacalo v ceskoslovensku ockovat az okolo 1987. a moze ho dostat aj dospelak, pokial to neprekonal v detstve a nebol ockovany, hlavne ak je nejak momentalne oslabeny. ale tych pripadov je naozaj minimum.
baby, ako sa povie laufrad po slovensky?

yanni
30. apr 2010

Ingi dobre rano, boooze tak skoro tu? nedajudeturence spat? 😠

Pocuvaj existuje vobec slovensky ekvivalet? Ja by som povedala kolobezka ale to je zase nieco ine a povie sa Roller. Hmmmmmmmmm...

Aha dobre vedie. Som si aj myslela ze nie sme ockovany proti mumpsu. Takze ani mojho brasku to este nezastihlo, neit divu ze to dostal.
Aha takze ja som este nemala, tak sa musim zamupsovanym ludom vyhybat? Booooze na co vsetko musi clovek davat pozor.
Ale diki Ingi za info, dobre vediet.

neurologia
30. apr 2010

Dobre ranko,

inga
ja som si raz dala slovo laufrad do vyhladavaca-slovnik a naslo ze :behun,obezne koleso ,tazne koleso a podobne....ja ked som nasim vysvetlovala ze co je laufrad tak som im povedala ze mini bike bez pedalov-deti sa odrazaju nohami od zeme... 😉

katka
no mne sa zda ze ja som na mumps ockovana....ale kedze inga pise ze od 87 ockuju takze mna asi dobli tiez...aj moja pediatricka ma vysupla v 19-tke ale sestra ma inu a ta si ich tiez drzi do 26.....

evka
jooooj taka vecera....romantika to bola ze? ach si to viem predstavit....a ze co by som chcela napiect attimu no planujem tortu-notebook...tak uvidim co z toho bude... 😝

janka
no tip od tvojej maminy ze prat zvonom si zapamatam-clovek nikdy nevie kedy sa mu to zide....dobry napad...mna by to ani nenapadlo....

peta
no ja som mala "opacny problem" mne kontrakcie chodili tak casto ze mi museli pichnut nieco na oddialenie....takze ja som ani nahodou nezabudla ze preco sme tam prisli.... 😀...ale slecna prisla na svet tiez po 17 hodinach....

vierka
ja som si myslela ze si tam nechala viac penazi.....ale zas za tie reci co si sa napocuvala by to bola drzost...vypytat si viac.. 😅

jabera
30. apr 2010

caute baby!

vieri, hahaha, to je super s tou prackou, som rada, ze som ta tak zasiahla. 😀 a bart kludne zmakne aj amelie, pokial bude po mamicke, tak to popretahuje vsecko... dufam, ze aj tie alimenty potom bude platit on a nie my zanho..

petka, kukla som maleho, no uuuzas! strasne je zlaty. a teba ta fasounka lanarila na ich stranu, pretoze si v nemecku, ci naopak ta hanila?

baby, ja sem idem dat tu bartovu praciu fotky, aby ste ( hlavne matky dievcat ) vedeli do coho idete.

iii
30. apr 2010

jani, E nedam! ale on by asi ani starsiu nechcel, ze?

katka, M ma cez den vela prace, musi rano o piatej vstavat, aby stihol vsetky terminy......to si ani nevies predstavit

yanni
30. apr 2010

Bei, no moj brasko je 84ka. Cize ked to dostal nebol ockovany. Jaj co ja viem. Nemas este ten preukaz, taky A5 biely co boli vsetky ockovania a prehliadky zapisane? Tak som to vcera este vecer extra hladala, no ja tam mumps nemam. Vsetko mozne len mumps nie. A aj do mojho medzinarodneho ockovacieho preukazu som nakukla, tam mam tiez zapisane vsetky ockovania od narodenia po dnes a tam tiez nic nieje.

Ked uz sme pri tych ockovania. Ingi ty si doki, proti comu by sa mal dospelak dat zaockovat? Okrem tetanus, to mi je geläufig 😉

yanni
30. apr 2010

Ingi no ved to, vela prace a milion terminov. Ved to uz ako Janka si, prat este asi nemusi ale tych plienok co si sam navymiena 😀 No baby, ta Kinderarbeit sa tu nejak rozsirila 😀 A pozrela si mu do planovaca? Prezrad, co ma dnes na plane??? 🙂

jabera
30. apr 2010

ingus, tak pokial bude bart po svojom otcovi, tak 1. manzelka ma byt starsia... ale mozme mu nechat volny vyber teda... aj ked som povodne chcela mat doktorku v rodine, najde si inu..

jaj, ozaj, dik za tu zbierku na pracku, hahah, to je super, ste zlate. zatial vam teda poposielam to pradlo, dobre?

inak, mam vybratu.. podla toho, ako sa pochlapite. miele by som chcela najviac, ale uskromnim sa aj s bosch.

tu je pracovnik: https://www.modrykonik.sk/fotoblog/jabera/album...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre