Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

leelo
23. jún 2010

ahojte 🙂
Ingrid, s tym spanim je to presne ako s cestovanim - nenaucim ho na nic, co by sam nemal "vrodene". on si to takto ziada a s malymi posunmi to tak ma od narodenia vpodstate.
mojou ulohou je mu ten spanok umoznit, lebo ak nie je, mame problem.
tak to bolo aj v den krstu. my sme si dali budik, stihli sme sa vychystat, maly stale spal, tak sme ho nechali spat pokial sa dalo, potom sme ho zobudili, nakojila som a islo sa a-la kostol. v aute zaspal, ale zase sme ho museli zobudit pred kostolom a este som mu ponukla papat. uz som videla, ze bude zle. pocas krstu si zacal cmulat palec, prsko som jasneze vytiahnut nemohla, potom mu tu svatenu vodu naliali do oci a uz bol len rev. vlastne bez doobedneho spanku vydrzal az niekedy do 14.00, kedy sme dorazili k nasim, nakojila som a lahla som si s nim spat, bol uz uplne vycerpany, chudak 😒

M je taka mala konzerva 😉 keby ste mali 3.dieta, tak to bude zase uplne ine. inak mne sa jeden cas B budil asi o 6.00 a prisla som na to, ze to ho budi ranne svetlo, lebo vobec som nezastierala vonkajsie rolety. v zime bolo tma a na jar sa zacal takto budit. tak som trosku zatemnila. to iste na sk - 1.noc vstal velmi skoro, lebo sme na stresne okna nenatiahli roletky. cize robim z neho drakulu a pomaha to 😀

dakujem vsetkym za pomoc s jogurtami. je vobec problem pre babo, ked ma nieco stopy soje? resp.MOZE mat... zase nechcem byt posadnuta mater 😉

dania
23. jún 2010

Ingi, mozna mas pravdu, a musi to mit deti vrozene, u nas se nastesti synci potatili a v T pripade i pomamili a takze jsme nomadi vsichni od prirody. Ale nekdy se setkavam s takovym pristupem, ze dite musi byt drzeno pokud mozno doma a spravidelnym dennim rezimem a tim, ze se stanes rodicem, uz si az do jeho maturity nezacestujes, tak to je taky prehnany pristup. No drzim palecky, at stanovani s Marcelkem klapne a vsichni to v pohode prezijete. To uz musi byt poradny stan na 4 lidi, co? Jaky mate? Mne se strasne libi ty decatlonacke, jak se jen tak rozhodi a uz stoji, jen nevim, jak se to zase slozi zpatky 🙂 (Jo a jeste ti musim brzy napsat slibeny mailik s tipy na severomorskou stanovacku a tesim se, ze se za vami aspon na otocku prijedem do kempiku podivat.)
Jo a pozor, v 7:02 jsme byla uz minimalne 10 min vzhuru 😎

Peti, my mame taky loznici zatemnenou a na cestach je to pro T trochu nezvyk, ale ted v lete mame spis problem s usinanim pri svetle, nez ze by ho to budilo rano.

Verus, hellou!!!

Jinak vsem dekuji, za reakce na fotecky, mela jsem nutkani pridat i nejake krajinky apod, ale pravidla fotoalb striktne prikazuji dite jako hlavni tema fotky...

iii
24. jún 2010

dani, jasne, s tym nazorom sa tiez obcas stretavam. no ja si myslim, ze aj pri sebenarocnejsom krpcovi je to otazka hlavne prveho roka - dvoch rokov, ze sa musi clovek trosku obmedzit. vidm to teraz u E, je z nej uplny partak.
no my sme planovali tu cestu na NZ v zime, ale po dovolenke v alpach sme si to rozmysleli 😀 pri dvoch detoch to ma este dalsi rozmer, a to ten, ze sme strasne malo spolu, lebo v improvizovanych podmenkach potrebuju deti viac pozornosti a my sa casto musime rozdelit - a tak sme spolu este menej ako doma.

peti, no jo, zly casovy management 😝

iii
24. jún 2010

danka, vcera sme pozerali Grandhotel...??? tak sme cakali, az sa to konecne rozbehne, ked to zrazu skoncilo 😀 zopar postaviciek ma tam strasne iritovalo, no a bolo to miestami tak nechutne realne 😝
haha, tie podmiendky zakladania albumov a profilovych fotiek su takpovediac dost fasisticke.....ale ajtak som si u nejak na konika zvykla a mam pocit, ze tu budem oxidovat este aj v dochodku, alebo kym nedostanem ban.
velky stan este nemame - prave nieco pozeram, vyber je obrovsky, ale prave decathlonu nejak nedoverujem. nas maly Husky nam intenzivne sluzil vyse 10 rokov

dania
24. jún 2010

Ingi, och, zase uz v 5??? Hmmm, takze zadny NZ? No verim, ze se 2 prckama je to cestovani zase o necem jinem. A co bude nahradni program? Jo, v decathlonu maji vicemene levne ne zas tak kvlaitni vyrobky, ale ten system tech stanu mi pripada napadity. Jinak sama se stany zkusenost moc nemam, kdyz jsme jezdili v cechach stanovat na vandry, tak jsme meli vzdycky Jurek, ale to uz je docela davno. Ted mame nas expedicni van, takze stan tak nevyuzijeme. Leda, kdyz nas jede cela horda, a na to bych si prave rada poridila toho decathlonaka.

zuzanasaw
24. jún 2010

Ingi, maly Husky uz asi nepostaci, rozrastli sa vam počty 😀
A ako pozeram, ty asi fakt nemozes spat 😉 Svihlo by ma!
Suhlasim, ze s novym prostredim si deti vyzaduju este viac pozornosti.
Nas ocko zajtra odchadza s futbalovym mansaftom na turnaj do Prahy a za nas sa stavaju slamene vdovy (vdovec) na cely vikend 😖
Ju a ako ma este dnes Emma natoto! Uz cely tyzden sa stazuje, ze ju boli hlava. Minule v aute dokonca asi 10 min v kuse revala, ale tak ozajstne, tak reku ci rovno so spitalu, ci je len unavena ci co. Po 10min po prichode domov ti pride a povie "mami, mna hlavicka vobec ani nebolela, to som len tak" ! A dnes rano zas. No a pri spomienke na tyzden straveny v nemocnici, ked mala dva roky a nedvihla hlavu z vankusa, vsetky mozne vysetrenia, CT... az takmer po lumbalku priamo do chrbtice, Schancov golier... a pri terajsej predstave ako cez vikend beham s dvoma detmi po klinike sme rano vystartovali na nemocnice. A pred nemocnicou ti skoro po pol hodinovej debate povie, ze to len nechcela ist do skolky. Prides domov a ona "ja chcem ist do skolky k Charlotte sa hrat". Normalne som myslela, ze ma vystrie! Co je toto za zvlastny druh hry? To aj vase decka maju take sklony? Zaujimavy sposob utoku na rodicov!!!

iii
24. jún 2010

zuzi, to je potvora! asi to vznika tym, ze im clovek dovoli ovela viac, ked su chore, a potom to takto pouzivaju proti nam.....ale zasa kde najst tu hranicu, co nemusia, ked naozaj chore su? ja ti fakt neviem....
mne opat velmi "pomohla" svokra, ktora sa elenky pytala rozne vhodne otazky, napriklad "boli ta brusko, ze nechces jest?", pripadne "tlaci ta topanka, ze sa chces nosit?". takze hlasku "boli ma brusko" (pripadne hlava, noha, etc...) pouziva teraz E velmi casto a nema to ziadnu vypovednu hodnotu, zaco som svokre velmi vdacna. zabit malo.

jo, a vzdy v ute mi az dojde, ako sme sa pomnozili....nedavno som este vzdy soferovala sama, hudba na plne pecky, kavicka na benzinke......teraz zadne sedadla plne, z kufra veci vypadavaju pod pretlakom....

dani, zazila si este klasicke celty? tie mali tiez svoje caro..... jurek je nejaka ceska znacka?

leelo
24. jún 2010

ahojte 🙂
Zuzi, tak to je ina osobnost tvoja mala. najsmiesnejsie na tom je to, ze deti to robia vzdy s cistym umyslom, este sa ti aj uprimne prizna so svojimi emociami a pochodmi, ale centrum empatie voci rodicom nema este natolko vyvinute, aby pochopila dosledky 😉
a mala bola nejako vaznejsie chora? asi to v nej fakt zanechalo spomienky na to, ze si moze viac "dovolit". aj ked ona to nerobi zistne, ale "len tak" ako sama tvrdi.

Ingi, ten sposob vychovy milujem: nie aby si davala ryky do zastrcky - je tam elektrina.. nach ta ani nenapadne bicyklovat sa popri ceste, chodia tam auta! ... no uzasne 😀

leelo
24. jún 2010

a smiala som sa strasne na tom Elenkinom "dakus" 😀 😀 ja ani neviem, odkial to poznam. muz je sice z vychodu, ale nie od kosic. a to je tusim typicke pre ten region...

zuzanasaw
24. jún 2010

asi tak... potvora je to! ucitelka mi poobede referovala, ze ju cely den sledovala, a ze ani naznaku. a to som sa uz aj rano pytala, ci bolo daco cez tyzden, ked doma sa stazovala a v skolke nic. A teraz je ako anjelik - bazenik na terase, formicky, cerpa si vodu a dohadzuje do toho hlinu, to zas bude maglajs 😝

Peti, "dakus" je z Kosic 😉 A este existuje aj "plus minus kus", ked sa nevies presne vyjadrit 😀
Emka bola v nemocke, ked mala cerstve dva rociky. Rano sa zobudila normalka, asi po polhodine zacala nariekat a ked som ju utisila a zaspala mi na rukach, spala dve hodiny, co bolo teda riadnym nezvykom. Vstat ale nechcela, ze nemoze dvihnut hlavicku z vankusa, po leziacky spapala rozok a vyrazili sme s obrovskym revom s vankusom pod hlavou a polohe lezno na rukach do nemocky - samozrejme piatok poobede a vsetci nervozni uz chcu domov. Tak si nas tam nechali tyzden, porobili jej vsetky mozne vysetrenia az po CT hlavy, chceli dokonca aj lumbalku (priamy vpich do chrbtice), ale to mi znama lekarka radila nesuhlasit. Po tyzdni to uzavreli ako svalovy spazmus (kŕč) a poslali nas domov s tym ohavnym ortopedickym golierom, co jej aj najmesia velkost, co nasli, bola velka. Vonku horucavy, zaciatok augusta a kukusa potom este aj doma tyzden s tym golierom. Ale preslo to. Tak ma rano opravnene zas vystrasila, herecka jedna mala!!!

Ingi, vychovu tohto typu doverne poznam, nepotrebude dlhy komentar! Fakt som za vdacna za vsetky hlasky tohto typu! 😠 A erste k tomu mnozeniu, dokazes si predstavit, ze budes musiet dozadu v aute nasackovat tri sedacky? lebo ja nie 😉 Holt, utrapy rodicovstva! ale aj tak ich milujeme ako kvocky 😵

leelo
25. jún 2010

helou,
vcera po futbale sme isli na nakup, muzo mal obleceny slovakia dres - hamsik a diali sa pre nas uplne neuveritelne veci - na ulici, v obchode, pri pokladni nam nemci a nenemci gratulovali, usmievali sa na nas a tesili sa a hikali nad nasim teamom.
no kde by som toto na sk zazila v opacnom garde? kde?
dokonca sme vdaka tomu stretli par slovakov, ktori sa "priznali" 🙂

marosko
25. jún 2010

Peti, urcite nikde by si to nenasla v opacnom garde. Skor by ti zo zavisti niekto nieco zle spravil. 😠 A asi si ma inspirovala, kupim si aj ja nejaky slovakia dres ak to ma pomoct pri spoznavani sl.obcanov tu v okoli 😝 Za vyse roka sa mi to totizto akosi este nepodarilo.

Zuzi,ta ti pekne nahnala strach.

Ingi, mozno aj Dortmund bude. Od pondelka musi byt mm v Münstri zo 2-3 dni.Nieco pracovne. Takze my z detmi mame volny program.

leelo
25. jún 2010

Dani, fakt nikto u vas neni zo sk? ved to je tiez bayern, vlastne najblizsie slovensku😉
nasi domaci byvaju v Bruckbergu, poznas to? a to Holandsko uz viete co a ako? mozem ti stale poslat meno tej kocky, ak by si este mala zaujem

marosko
26. jún 2010

Peti veru nepoznam. Akurat v Reg.mavame raz za mesiac sl.omse tak tam pozam zopar ludi,ale v okoli veru nik.Alebo sa nik ku nam nepriznava. A meno tej kocky uz nemusis posielat. Zrovna cestujeme (sme pri Koline ) Pisala som kockam tu na MK z Holandska ,tak mam od nich nejake info. Dakujem za ochotu .A prajem pekny vikend vsetkym, vyzera, ze nam aj pocasie bude priat .

dania
26. jún 2010

Cauky baby, koukam, ze naplno vikendujete. Tady u nas je taky krasne!
Zuzi, ta Emca ti ale dava do tela, co? Clovek by je nekdy nejradsi uskrtil, ale copak to jde?

Haha, jak s tema tchynema si to ctu, tak me napada, ze jsme jednou se zeptali Timmyho nekde v horach, kdyz jsme jeli autem do kopce a on nepochopitelne kvicel, jestli ho neboli ousko (kvuli pretaku) a od te doby jak se trosicku nudi v aute (skoro pokazde po cca 5 min jizdy), tak hlasi nesnesitelnou bolest ouska 😉
A jeste ted mame spoustu srandy s travenim, nedavno jsme grilovali a T jedl burtik s kecupem a ukazoval mi, jak mu mizi v krcku, tak jsem mu jeste popsala, jak to jde dal, s zaludkem, briskem a jak zitra bude T burtik kakat a ted T o tomhle objevu vypravi na potkani a mame to u kazdeho jidla 😉 No moc se nasmejeme... Vcera jsme byli kratce na N. kolegove party a tam byly jeste 4 holcicky, od cca 7 do cca 12 let a ty ho tam totalne adoptovaly, no nechtely ho pustit ani domu, T byl uplne grogy z toho.

Peti, to je uzasne, jak se ti Nemci chovaji, mas pravdu, tohle by se u nas stat nemohlo...

zuzanasaw
26. jún 2010

Danka, tak si tam mohla T. aspon na par dni nechat 😉

neurologia
26. jún 2010

Ahojte babenky,

u nas nadherny slnecny den.......rano sme sa rozhodli ze zajdeme na tie tolko planovane nakupy a do ikei-cize smer Ulm....
a poviem vam vedela som ze kojenie je super perfektna vec...ze cloveku staci mat seba a moze sa papat....ale az teraz ked uz prikrmujem si to uvedomujem tak "vazne" aj inak ako hlavou ake bolo kojenie perfektne stacilo vytiahnut cici a bolo po starostiach a teraz papanie lyzicku vodicku poharik...podbradnik....ovocie-olovrant...jaaaaj nervy moje 😀
ani sme poriadne nevytiahli paty na cestu a skoro sme naburali...baby mne tak klesol tlak (aj tak ho mavam nizky) ze som sa skoro poskladala...to boli soky...policajty si odstavili auto na krajnicu (ale nik v nom nebol) a sofer pred nami sa asi zlakol a prudko zabrzdil na semafore-za nomalnych okolnosti by urcite este prefrcal...a atti si nevsimol ze ten zastal iba som videla ako sa hrozne priblizujeme tak mu kricim STOJ rychlo slapol na brzdu...to boli skripoty...ufff ale bolo to o chlp ale ako som sa ja zlakla ludia som musela predychavat....
prisli sme do Ikei pochodili pokukali chceme totiz pomalicky uz zariadovat izbicku joss-domaci ju uz vypratali (mali tam skladisko haraburd) a teraz chceme vymalovat a uz rozmyslame co kam umiestnime a mali sme stastie-teraz su novinky v ikei cize niektore veci su pozlacnovane a kupili sme joss taky pisaci stolik zlacneny zo 160 eciek na 29 e 🙂 zatial bude spavat s nami ved etse v noci kojim ale tak cez den sa tam trochu pohrat a tak...
ja som si nekupila nic ☹ nejak som nic zaujimave nenasla....ale atti si nakupil tricka a aj take pekne "kratasy" ...tak u nas nakup pre attilu vyzera tak nabehneme do obchodu ja nu navyberam veci poviem ides skusat-on sa tvari ako na poprave ze co to d neho chcem....pocas skusania vzdycha stena...vzdy sa ukaze a ja poviem moze byt / v ziadnom pripade a podobne...samozrejme sa ho aj spytam ako sa v tom citis....a tak....ale to akoby som mala o jedno dieta viac... 😀

domov sme prisli teraz okolo 22:00 uffff ale som KO...narocny den to bol... 🙂

neurologia
26. jún 2010

jaj a joss sme kupili pocitadlo-fascinuju ju tie gulicky...a teraz sa atti hra pocita si..premiestnuje...len sa teraz pytam ci to kupil joss alebo sebe...????

neurologia
26. jún 2010

baby ja uz idem fakt do postele...nedalo nam a "museli" sme poskladat stolik 😀 😀 😀 ja som citala navod usmerbovala a atti pracoval....niet nad spravodlivu delbu prace 😀

evinkaaa
26. jún 2010

Bei - to ste mali veeelmi dobrodruzny den plny zazitkov 😀 . Ale dobre ste nakupili, to je super 😉 Hlavne, ze ste spokojni.

My sme akurat dosli domov. Boli sme na narodeninovej party... bolo tak supeeeeeer. Aj nejaky ten drink bol, no uzas. Ale raz az cas neuskodi 😀 Idem ja do hajan, lebo som mrtva. Zajtra predpovedaju nadherny slnecny den, tak asi sa pojdeme niekde kupat. No, uvidime. 😵

schatzinkaschatzinko
27. jún 2010

ahojte babusky,🙂) hh Bei, no super nakupy🙂) a Atti mi pripomina nakupmi mojho brata, ten tie nakupy este vylepsoval tym, ze cakal pred obchodmi a my s maminou sme mu tam daco vyberali hh🙂 ale s vekom to preslo🙂)
aj u nas je dneska naadherne, tak vytahujem kociar a vyrazame🙂
hh, tie svokrovske hlasky su fakt super🙂 ja mam za sebou uz tiez 2dnovu navstevu a to mala mala len dva tyzdne a este nedokazala zopakovat, ale reagovala patricne, placoom🙂 hh

tak krasny den a nielen slnecny ale aj narodeninovy pre Ingridku!!🙂 tak vsetko najlepsie!! a vela vela konikovskej zavisloti prajem🙂

dania
27. jún 2010

Ingi, vsechno nej k narozkam!!! (flower)

dania
27. jún 2010

Bei, jj, to znam takove autosoky, fujtajbl. Jo tak psaci stolek 🙂 to trochu predbihate ale, ne 😀 No ne, ona si tam ale bude asi nejdriv kreslit, co?

Hezky slunecny den vsem, my mame dneska ceskou navstevu a bude grilovacka.

neurologia
27. jún 2010

inga
vsetkoooo naj naj naj....takze dnes sa "zuruje"? 🙂...
a ako uz si zacala prikrmovat marcelka?-a ako sa tvari? chuti?

vierka
no to aj on ma take napady ze ma pocka vonku a nech mu nieco kupim....ale tak to zas nie pekne do obchodu a vyskusat si...vd to poznate nieco cloveklu padne ako uliate a v niecom vyzera ako v krabici......

danka
no jasne ze najskor si tam bude kreslit a podobne 😉 ...ale tak neodolali sme je to dreveny stolik ma suflicky... ja som sa uz asi pregrilovala....lebo teraz ked aj zacitim grilovacku tak pohoda voobec mi nejde na chut...aale predtym milen sliny tiekli 😀

evinkaaa
27. jún 2010

Ahojte,

Ingi - uz som pisala na fb, tak ale mozem aj tu....vsetko najlepsie k tvojim dnesnym narodeninam, nech sa ti splnia vsetky tvoje sny... 🙂

Bea - no, muzi maju iny "system" nakupovania ako my zenske. Moj manzel stale tvrdi, ze muzi nakupuju tak, ze idu do daneho obchodu (napriklad oblecenia), vyberu rifle, vyskusaju a ked pasuju, tak zoberu, zaplatia a odchod... 😀 A my zenske ideme do obchodu a aj vieme, co chceme kupit, ale este vsetko obzerame, ze ci by sa nam nahodou nieco nezapacilo... 😀 Moj manzel sa mi vzdy "smeje", ze ked niekam ideme a ja poviem, ze chcem ist dnu do nejakeho obchodu "nur gucken" 😀 , tak ked ideme okolo nejakeho elektronickeho obchodu, tak pre zmenu povie on mne "nur gucken" 😀 😀 😀
Ale u nas s oblecenim pre manzela problem nieje, väcsinou mu kupujem vsetko ja, poznam jeho a MOJ (!!!) vkus a podla toho vyberam. Jedine topanky nekupim bez neho a rifle, pretoze on nosi iba Levis-ky a to si musi vzdy odskusat. Ale inak vsetko ostatne mu kupujem ja, lebo viem, ako nema rad shoppingy.

Vieri - uzite si vonku dnesneho slniecka. Ma byt naozaj nadherne. U nas uz je nadherne, od rana svieti krasne a hreje 😵

Joooj, dnes podvecer budu zasa vsade vresky a kriky 😠 Kedze hra nemecko, tak budu "vsetci" patricne fandit. 😀
Ako ja neznasam ten zvuk tych vuvuziel. Neviem, ale ten, kto to vymyslel, musel byt poriadny de..l 😖
My s manzelom niesme nejaki nadseni futbal-fandovia, ja kukam, len ked hra slovensko a nemecko kukame len vtedy, ked k nam niekto pride a to kukame vsetci spolu. Ale inak moc nie. Minule som sa smiala a vravela manzelovi, ze to boli bola sranda, keby boli vo finale Nemecko a Slovensko. Hm..... ale to sa asi nikdy nestane... 😀

evinkaaa
27. jún 2010

Dani - uzite si aj vy krasny den a pekne pogrilujte - Dobru chut!!! 😝

timea.ryan
27. jún 2010

Mamicky...Chcela by som sa opytat,ktore znacky sunarov dostat v nemecku ? France lait, Nestle beba, Hero sunar, hami,... Dakujem

dania
27. jún 2010

Bryvecer holky, tak jsem se dneska pekne vyslunili a grilovacka taky usla. Timmy se porubal s kamosem (cca o pul roku starsim). Potom jsme je sli utahat na laufrade, coz se i povedlo a T se vlekl par kroku za nami, uz jen pesky, totalne bez energie a jeste predstiral kulhani a kamoska se ho ptala, jesli ho boli nozicka a on, ze ho boli exem. A jeji muz nerozumel, tak se zeptal a T partak zaperli: "Timmyho boli alergie." Haha, ty drobci maji dneska ale slovnik...
Tak doufam, ze i vy jste si dneska uzily 🙂

Cauky Timea, zdravim do Madarska! Sorry, v tomhle neporadim, my jsme se nastesti sunaru zdarne vyhnuli. Tak treba nekdo jiny ma nejake zkusenosti...

iii
28. jún 2010

dobre ranko kozy, dakujem vam za gratulacie........to sa este nestalo, ze by bol vikend pekny a zaroven mal muz volno, tak sme si patricne uzili. tortu som nemala, lebo som si ziadnu nenapiekla, a oslavu som tiez ziadnu nemala, lebo som si ziadnu nezorganizovala 😀 no jo, tak to dnes chodi, co si clovek sam nespravi....

bei, pytas sa na prikrmy - tak zacali sme, a aj velmi rychlo skoncili, na moje prekvapenie uplna katatrofa, vobec na to nie je pripraveny. tak si dame tyzden-dva pauzu, mozno by som potom skusila skor nejaku kasu (proso mozno). meliete si niektora zrna na kase sama?

dnes pridu na na tyzden dve postarsie teticky z kosic, tak si precvicim madarcinu 😉 fuh, akurat sa so svojimi slovanskymi zadkami nevojdu do auta, som zvedava, ako to poriesime...

danka 😀 😀 timmyho kamos je ale velmi dobry diagnostik, ze hned urcil aj alergicku podstatu timmyho kozneho poblemu 😀 inak E obcas predstiera krivanie, netusim, odkial to ma....

dania
28. jún 2010

Ingi, tak preju hodne zabavy s tetkama! Jinak, to te teda Palo s narozeninama pekne odbyl, tak doufam, ze ti to aspon vynahradil jinak 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre