Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

iii
13. aug 2010

veronika!!!! ty potvora, super ze sa ozyvas! slovinsko je moja srdcovka 😉

mammy81
13. aug 2010

Ahojte zenulky,prisla som sa odhlasit na 2 tyzdne rozhodli sme sa ze nasim urobime prekvapko a prideme dnes vecer tak uvidime ako mamina zareaguje 😀 .mali sme dojst az zajtra.Okolo obeda vyrazame juj sa tesim len ten "baliaci stres "pana 😝 😝 jak ja to neznasam 😒

preletela som vas s jedenim neporadim ani sa nemozem pripojit lebo ja som to nejako nebrala co mozu co nie proste ked som si myslela ze moze uz aj polievku od 7-8 mesiaca alebo cosi ine dostala to-no asi by som mala pomlcat 😅 lebo si pomyslite b oze a toto co za mater 😀 😀

Fotecky dievcata uzasne 😵 😵 mna by len zaujimalo co to za fotaky mate lebo ja ked si chcem odfotit S.nejak z blizka a aby aj pozadicko bolo vidiet je to o niecom inom S.je jasna a pozadie rozmazane 😠 dajte tip ak mate.

a prajem skolkarikom jaslickarom vela vela krasnych chvil v kruhu deticiek ani sa zeny nenazdate a budete pisat ze uz do skoly idu 🙂 😕

tak kocky ak bude cas tak sa ozvem zatial sa lucim majte sa. 😎

PS: Reni a co tak dat nejake fotecky z krstu?? hm??

rpinguin
13. aug 2010

Ingi, no asi mas pravdu, len ja sa s tym strasne zle zmierujem, ze tie decka tak rychlo rastu, coskoro uz bude mat rok....moznoze to tym mojim prehananim v tej strave chcem mam este babatecko 😲 Wow, ze 12kg, ten teda riadne mimotabulkovy typek, to sa potom nedivim, ze robis tak ako robis 😉
A ozi Dani, Ingi v skolke ste robili to nejake zaucanie? Je to povinne? Ak je dieta na skolku pripravene, nema s nicim problem, treba to?
A co teda s tolkym volnom? Ja si to neviem predstavit, ked bude Maxik v skolke, to bude volnosti 😀

Steffi, super dovcu!

Vierus, tesim sa na fotecky, vy ste to do SLO daleko ani nemali, to sa vam vyletuje aj do CRO, to my sme v Portorozi minuly rok vyletovali len po plazi kocikom, na auto sme naladu nemali po tej dlhej ceste.

iii
13. aug 2010

reni, no poviem ti, dnesny den so solo marcelkom bol ako dovolenka.....zaucanie nie je ziadne povinne, kazda skolka to ma inak, ale zvacsa dostanu deti moznost do skolky nahliadnut este pred nastupom, ak chcu (my sme mali jeden probetag, niekde inde maju zasa schnuppernachmittag).
no jo, tak si musite spravit este dalsie mimco, aby ti nebolo tolko luto 😉

stefi, stastnu cestu!

leelo
13. aug 2010

baby, s tym slovinskom, ste mi vnukli super napad. ani my to nemame az tak daleko a vyzera to s tou dovcou pri mori vselijako, kedze sme si uvedomili, ze 1.narodeniny maleho pojdeme asi oslavit na slovensko. to by nam babky a prababky asi neodpustili...
reni, vy asi oslavite rok matildy v nemecku, ze? ta to uz ma fakt za par. ja som este nevidela jedinu jej fotku, hmmm

ingi, uz je elen doma? ake su ohlasy? tvoje dcera ma super nemcinu, taku tvorivu 😀
ja si tradicne pletiem entscheiden a scheiden a preto si vsetci v obchode myslia, ze sa s muzom rozvadzame 😀 😝

steffi, dobre ste to vymysleli s tym prekvapkom. pre moju mamu by to bol problem, lebo by nemala dost navarene a to by ju skrelo 😉 tak stastnu cestu!

iii
14. aug 2010

hah, hlasi sa stara zavislacka, ja som s deckami opat na vikend osirela, uz teraz mi rastu rohy...

peti, scheiden 😀 to mi pripomenulo, ked som pracovala v USA v pekarni, jeden zakaznik sa ma pytal, co vsetko som davala do nejakeho kolaca, a namiesto wheat germ (psenicne klicky) som povedala wheat germs....potom som ho uz u nas nevidela 😉
jo, asi som sa ta z pytala, ale tvoj muz si berie elternzeit tiez?

schatzinkaschatzinko
15. aug 2010

ahojte baby-)
tak my sme akurat vprevadili nasich, tak mi je smutno. Manzel isiel joggingovat a A. stvrdla pod hrazdickou🙂) Stara mama jej dala nove skoly🙂 normalne ozila, fakt sila, ako urobila zase par pokrokov za tych par dni, ako tu bola🙂 tesim sa. a uz teraz sa neviem dockat, ked bude september a my pojdeme na Sk jupky dupky, normalne som mala chut k nim sadnut do auta a ist s nimi 😒 😒 😒 , no musim si pockat.

kukam, ze riesite prikrmy, no, ja som raz absolvovala prednasku organizovamu farmaceutickou firmou a raz hebamme a musim povedat, ze v konecnom dosledku som sa dobre pobavila, lebo kazdy preferoval daco ine 8 myslim tym varenu stravu alebo pohariky), aj ked to zavadzanie pokrmov je vlastne stale rovnake, ze co kedy a kde.. inak ma zaujal jeden poznatok hebamme, ze vraj v tych poharikoch je tak zmixovana ta strava, ze deti, ktore ju jedia sa jednoducho nenaucia zuvat a ze potom maju vela problem nejako s vyvojom celuste ci co..ze si to akoby neskor vyzaduje zasah celustnych chirurgov. No, zaujimave. V kazdom pripade, ja sa tesim, ze na mna este nevypluva A. ziadne mrkvy, ale aj to bude coskoro 😀 😀 😀 Mne sa aj tak na tych vsetkych studiach najviac paci to, ze po istom case sa kopec veci aj tak zmeni a vytvori sa studia nova 😀 😀 😀 no toto bol expert moj byvali sef, ktory nam rozne studie s velkou radsotou vzdy prikopiroval do opravenych briefov, no vtipkar 😀 😀 😀 ale aspon sme liecili podla prikladu evidence based medicine 😀 😀 😀

iii
15. aug 2010

vierka, to si mala poznat mojho sefa - ked roztrasenym hlasom obhajoval svoje nie uplne lege artis postupy - ich habe es seit 40 j. so gemacht.........man sieht, dass sie noch keine erfahrung haben, frau K. 😀 no, co mu na to povies. eminence based medicine. akurat, ze eminencia sa vobec nedokazala reflektovat.
no a s tymi prikrmami, aj so vsetkym ostatnym, by asi clovek mal pouzivat zdravy rozum hlavne. podla mna su ludia dnes mamicky dost zahltene informaciami a nevedia ich uz velmi triedit a spracovavat, potom z toho vznikaju rozne haluze.

u nas je krasny dazdivy den a vonku chcipol pes.....E mi este rano povedala, ked sa snazila dotiahnut svoju celu kuchynku do inej izby: mamka, ty rusnak, spolupracuj! (muz pri soferovani vsetkym nadava do rusnakov 😀 )

dania
15. aug 2010

Cauky! TAk ym jsme taky dneska doma sami bez zivitele, ale pojedem odpoledne na cyklovylet za znamyma, az se T vychrni. Prave zalohuju data na compu a chystam se dat novy HD a preinstalovat, tak kdyby se to nepovedlo, tak se na par dni loucim, nez to da Nic zase dokupy 😀

Verus, vam zacal zase ramadan, vid? Pamatuju si fotecky tech svatecnich dobrutek, co jsi jedno ukazovala 🙂

Steffi, uzijte si to na dovolene! K Tvemu dotazu ohledne fotek: A co mas za fotak Ty? Pokud mas kompakt, tak to asi nijak moc neovlivnis, nebo nevim jak. Ale pokud fotite zrcadlovkou, tak pokud chces mit ostry portret i pozadi, tak nastavis manualni clonu a volis co nejvyssi clonove cislo, kolem 15-20, podle toho, co ti svetelnost dovoli. Cim vetsi clonove cislo, tim vice svetla se spotrebuje, takze pripadne pokud je malo svetla, muzes jeste zvysit ISO, pokud ti nevadi, ze to bude zrnitejsi. Ale jinak pokud delas portret, tak prece rozmazane pozadi moc nevadi, naopak aspon ti vynikne hlavni objekt 😉

Reni, my jsme meli ve skolce jeden probetag, mohli jsme mit 2, ale byli jsme pryc. No a doma jsem jen tak vyzkousela se zeptat, co Timmy odpovi, az se ho zeptaji wie heisst du? a odpoved byla stridave: Zwillie (prezdivka jeho starsiho brachy) a weissichnicht... a tak jsme toho radsi nechali. ale nemam o nej moc starost, on je docela otrkany.

Ingi, wheat germs 😀 ale musim se priznat, ze jsem netusila, co germs znamena, az ted, kdyz sem se koukla 🙂
a co je rusnak? to jsme nenasla 😀
habe es seit 40 j. so gemacht... haha, tomu bych se nechtela dostat pod kudlu...

leelo
15. aug 2010

cafte, u nas je kpekne. chlapi su vonku, ja pulirujem, ble...
ingi, s tymi rusnakmi si ma pobavila - svokra je rusnacka 😝 cize super nadavka je v mojom pripade: ty svokra! pricom zahrnuje to aj rusnakov 😀
na elternzeit si sa ma este nepytala a my sme o nom este nejako vazne neuvazovali. ja vlastne neviem detaily, muz vie asi viac, nieco studoval. ale to prichadza do uvahy, len ak by som ja isla do prace, nie? asi tomu nerozumiem.
to mi vsak pripomenulo, ze ma oslovili z prace, ze kedy sa chcem vratit a ci plati nov. 2010. no to teda avobec neplati, kedze som to dala pri odchode na matersku ako mozny termin len tak z brucha 😖 teraz musim zase vypisovat a posuvat datumy, nechce sa mi do toho. neexistuje ziadny zakon co toto od zeny vyzaduje, ale oni sa tak vtieravo vedia pytat, pricom ti hraju akoze na city v zmysle - co tvoja KARIERA? 🙄

vieri, mna pediatricka presviedcala, ze musim maso kupovat v poharikoch, lebo podla jej nazoru nebudem schopna domacim mixerom nikdy tak najemno mixovat. ja som len vyplestila oci a od zaciatku krajam najemno a este pucim vidlickou a ten chalan to fakt zje! to asi ona pocas svojej praxe este nezazila, hahaha.
to lucenie poznam, nic prijemne. ale som taky schizofrenik, ze ked sme na sk tak sa tesim sem a naopak. ale to sme tu uz rozoberali 😉 podla mna casom, ked sa tu aj moje dieta bude viac a viac udomacnovat v skolke a pod., tak budem stale menej mysliet na slovensko. a emocie ma budu chytat len pri rozluckach. ked sme sa sem prestahovali, tak som s nasimi prvy vecer skypovala s placom v hlase. mozno to boli len hormony pokrocileho tehotenstva, kto vie.
takze A.uz hrazdickuje? aku ste nakoniec kupili? su fotky? 😉

iii
16. aug 2010

dani, rusnaci (alebo rusini) su narodnostnou mensinou zijucou na severovychode slovenska, ich rec je mix slovenciny a ukrajinstiny.........ale preco si nadavame do rusnakov, to ti ja neviem 😀

peti, mate spolu narok na 14 mesiacov elternzeitu, jeden rodic ma narok len na 12 mesiacov (takze ak si tvoj muz nevezme aspon tie 2 mesiace, tak jednoducho prepadnu). je to uplne jedno, ci pracovat pojdes a ci nie. zamestnavatel mu to mal umoznit podla situacie (teda nemusi). dostane klasicky tych 67 percent svojho netta, maximum 1800. velmi to doporucujem, su to krasne 2 mesiace, co mozte stravit spolu.

dievcence, ako su oblecene deti na krste v nemecku? renci? co mal na sebe maxo?

rpinguin
16. aug 2010

hi zeny,
minule som aj nieco napisala, ale mi to zmizlo, tak som sa vyflakla 😀
Ingi, ja som skonstatovala dnes, ze tym chlapom by mali priplatit prachy, keby pocas tych 2 mesiacov chodili do roboty a neostavali doma, ved to budem mat ja potom 3 deti 😀
A este k poharikom...asi Vierka to pisala, ze sa decka nenaucia hryzt, ked su na poharikoch. Keby mna videla ta Hebamme, tak by mi asi odporucila davat tie pohariky. Ja totiz ked varim, tak to zmixujem vsetko tym ponornym mixerm, kedze mi je to menej roboty ako sa tym serkat vidlickou, takze v tych poharikoch su oproti mojmu vareniu velke kusy 😀 a na hryzenie jej sam nejaku zemlu, wafflu a potom, co si ukradne Maxikovi z taniera 😀

leelo
16. aug 2010

ingi, diki za info. uz mi je vsetko jasnejsie. neviem si predstavit vyraz sefky mojho muza pri sprave, ze si berie 2 mes., asi by sa v tomto fakt nedohodli...
ambulantny porod som chcela aj ja, ale bala som sa to risknut bez hebamme. odriekla mi totiz v septembri, pricom sme boli dohodnute od juna. dovod - ako klientka, ktora nechce domaci porod som bola pre nu nezaujimava 😉
paradoxne mi potom nasli hebamme sestricky v porodke 🙂
benji mal na krst normalne oblecko, mam to vo fotoblogu - latkove nohavice, bodynko s kosielkovym golierikom, klobucik a tenisky. mne sa ti eobleky na krst, co predavaju, vobec nepacia.

reni, diki, konecne som videla foto. ste velmi zlati 😵 zatial som stihla len krst a najnovsie, ale pacia sa mi velmi. aj tie tvoje dvojjazycne komentare su vymakane! 😵

dani, mohla by si castejsie davat lekcie fotografovania 🙂 vy mate aj speci objektiv na portrety? ozaj, vravela si, ze Timmy si skolku prilis neuzije a pojdete niekam prec. uz to nastalo? tak sa tesim na dalsie foto! 🙂

rpinguin
16. aug 2010

Peti a hlavne tie ich typicke oblecenia na krst nenajdes vo velkosti 80 😀 Inac ja mam obyc. kompakt fotak, na take super fotografovanie Dankinho opisu som blba, ja chcem otvorit fotak a fotit a nie nastavovat, to by mi hned cely motiv odisiel, kym by som ja nieco nastavila 😀 😝

evinkaaa
16. aug 2010

Caute klebetnice.... 😉

Citam si vas priebezne, ale akosi nemam cim prispiet, tak sa drzim "v pozadi" 😀 .
O akych rencinych fotkach z krstu to tu vravite? Kde sa daju kuknut??? 😵 Aj ja chceeeeem.

Steffi - my mame zrkadlovku a aj klasicky "kabelkovy" fotacik a sme s oboma spokojnymi. Clovek az neveri, ake nadherne fotky dokaze ten maly fotacik. 🙂

Peti - tak co? Uz ste si kupili dirndl a lederhose? 😀

Ingi - takze rusnaci? Moj manzel "nadava" pri soferovani nejakym "velmi inteligentnym soferom" knusperkopf alebo dumpfnase (zvycajne muzi) a blöde kuh (zvycajne zenske) 😀 😀 😀

Dani - tak ako sa paci timmimu v "praci"? Je spokojny ci musi robit poriadky? 😀

evinkaaa
16. aug 2010

Mne sa momentalne nejako absolutne nic nechce a mam nechut na vsetko. Mam nejake sentimentalne obdobie... ☹

leelo
16. aug 2010

evi, mas podzimni depku? to poznam. ale kojodemencia to dost tlmi 😀
trachten pozerame, snad budu tesne pred za dobre ceny 😉

renca, ja fotim automatikou aj na zrkadlovke a potom to aj tak vyzera 😅
tu 80tku nosi marcelko, ci si narazala na matildu?

rpinguin
16. aug 2010

@leelo na Matildu som narazala, ale pocitam s tym, ze Marcel ju ma tiez 😀

rpinguin
16. aug 2010

@evinkaaa Evi, neboj, este nikdy nebolo tak zle, aby nemohlo byt este horsie 😝

evinkaaa
16. aug 2010

peti - nie oidzimnu depku, nieco ine......aaale nevadi, bude hadam lepsie 😉

evinkaaa
16. aug 2010

podzimnu som myslela, nie oidzimnu 😀

evinkaaa
16. aug 2010

peti - myslis, ze kratko pred budu dobre ceny? ja neviem...

leelo
16. aug 2010

evi, minuly rok tomu tak bolo. ide o to, co to bolo zac. vtedy som to az tak nesledovala 😉

a jasne, ze bude lepsie, po dazdi vzdy vyjde slniecko!

reni, ingrid nam toto snad zodpovie 😀
ingi, naj foto je ta s napisom sommer 2010, kde vyzeraju s elenkou rovnako 🙂

evinkaaa
16. aug 2010

peti - no vies, ja myslim pozitivne, ale kym vyjde slniecko, to este dllllllho potrva 😖 . K tym cenam - hm, no to tak presne neviem. A neviem, aky si vy chcete kupit, pretoze take riadne lederhose z rindleder stoja aj 600 euro a viac. Tie "lacnejsie" su neviem z akej koze. A ty aky chces dirndl? Kratky ci dlhy?

iii
17. aug 2010

evi, prajem skory navrat do normalu, nech ta uz trapi cokolvek.........tak si napec nieco predsa! 😉

reni, no prave, videla som nejake ofiko krstne obliecky v babywalzi, no teda vrchol nevkusu a hlavne velkosti 56. M nosi 86-92 (nejde ani tak o dlzku, meral v polroku len 71, ale o sirku a strih). ale ma este jeden zdedeny kusok po Timmym cislo 68, do ktoreho ho nasukam, muz tomu hovori "model jaternica"

peti, aha, aj ty teda patris k tym expertom s velkymi a drahymi zrkadlovkami, co fotia na automatiku? 😀 my takymto hovorime paradosi 😉
inak na obycajne fotenie staci hocaky digitalny kompakt za cca 100 eur. bezny uzivatel podla mna funkcie ako nastavenie ISO nikdy nevyuzije. a zvysok zavisi na tom, ako sa fotka dalej upravi. tot moj nazor. dokonca z takej fotky mozte spravit aj polmetrovy leinwand a bude to vyzerat ako proficky kusok.

heh, E si nasla v skolke kamosku, hned rano sa objimali, pusinky na obe licka, vola sa Angelina, E ju oslovuje Angelincocka 😀

paula
17. aug 2010

Ahoj!
Holky, muze me nekdo vysvetlit, proc v pulce srpna uz nikde nemaji detske plavky??? 😠 😠 Vzdyt je jeste leto. A uz je i po letnim vyprodeji. Copak za to muzu, ze ma L. rustovy sprut a vyrostla z nich ted? 😠

Evi, nejlepe pomaha se necim zabavit a odvest pozornost od problemu nekam jinam a oni se pak vyresi samy. Uvazovala jsi treba o tom jit do prace? Treba jen na pul uvazku, hlavne se dostat mezi lidi. Urcite by ti to pomohlo prijit na jine myslenky. 😉

Ingi, "model jaternica" 😀 😀 😀 me pripomina L. v plavkach. 😉
Super, ze ma Elenka kamaradku ve skolce. 😉

yanni
17. aug 2010

Caute kocky,

no ja zase nestiham, len tak narychlo som nakukla.

Peti a si si ista ze tesne pred bude lacnejsie. No ja som to tu za 10 rokov nezazila. Akurat este drahsie. Po je vzdy lacnejsie alebo treba kupovat v zime, na jar, daleko pred. Tesne pred mozno nejaka dobra cena ale za co. Treba kukat aj na kvalitu.

Renci pocuvaj, to ten surfista pred Tescom na FB to je v Ziline?Dobreeeeee 😀 Ozaj mali su zlati. Matildicka rastie do krasy. A nejak blondavie ci sa mi to len zda?

Pavli, no a si si ista ze je leto 😀 No O tomto case take typicky letne veci len ak mas stastie. To uz len vypredaje, oni uz letne neobjednavaju, dopredavaju len to co este maju na skladoch. Skus kuknut este v nejakom sporte. Hm ale tam budu mat asi skor take jednoduchsie s nejakymi volanikmi a tak co dievcatka maju radi asi nie. Ale kukni, ved uvidis.

Jaaaaaaaaaaj baby krasne fotecky. Vierka a link si neposlala 😕

fabienamata
17. aug 2010

Ahojte babozky, zdravim vas vsetky, uz sme opat tu a uz aj v poriadku, vybaleni vyprati, vyzehleni.S. prisla z sk velmi sebavedoma a dolezita, tak sa mam na co tesit.
Vcera zahlasila ,mamicka ale nie vsetci musime posluchat! Tak sa musime trosku upratat aj po vychovnej stranke.
Najlepsie ked zahlasi, ze ma pokazene usi a nepocuje a odchadza......
verka sch. nedostala som fotky ☹

schatzinkaschatzinko
17. aug 2010

tak som znova skusila ten odkaz, dufam, ze vam to uz prislo🙂))

schatzinkaschatzinko
17. aug 2010

p.s baby nemate nejaku dobru mamickovsku radu, ako prinutim po dobrotky moje dieta pit dlhsie nez 5 minut? dojem robi good, akoby jej nechybalo, ale stolica sa nejako zozeleniava...hh cista zelenina 😖 😖 😖

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre