Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😡

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a navΓ€zovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
πŸ™‚ 😡 😡 😡

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY πŸ™‚ πŸ˜‰

evinkaaa
β€’
23. okt 2010

Ahojte baby,

Renca (mooc) - ja osobne zlu skusenost so slovenskymi lekarmi a nemocnicami nemam, ale to, co stale pocuvam naokolo je proste nenormalne. Ved tak sa nezaobchadza s ludmi. A vidis, niektore ste to tu zasa potvrdili.
Ja sa teda "nebojim" cestovat na sk a ani nebudem, ked budeme mat deti, pretoze co sa tyka lekarov na slovensku to mam troska "ulahcene". Tym, ze moji rodicia maju kamaratov skoro iba lekarov (je to vsetko prostrednictvom ocinovej prace ako uctovnika a danovnikam, kedze im robi cele uctovnictvo), tak mame o to vzdy postarane. A nastastie to momentalne vyzera tak, ze naozaj maju niekoho dobreho znameho z kazdeho odboru (zubar, gynekolog, internista, ocny, chirurg, anesteziolog, gastroenterolog...). Cize, ked sa nahodou nieco prihodi a niekto z nas musi ist k lekarovi, nieje ziadny problem. Take nieco ako cakanie u lekara alebo nejake brutalne vybavovacky my nepozname a vlastne sme ani nikdy nepoznali. A uz to aj vidno, ze ked prideme naprikald do nemocnice, ako sa vsetci spravaju. Presne ako som povedala, ze ked nemas znamost alebo nedas do obalky, tak si pre nich iba "obycajny" clovek o ktoreho sa musia starat, maju s tebou roboty a nemozu len tak sediet na zadocku a vypit si kavicku. πŸ˜€ Ale zasa hovorim, cest vynimkam. Ako vsade...

Danka (deina) - tak nech sa babke polepsi co najskor a nech je zasa domka vo svojom prostredi a v okoli ludi, co ju maju radi a sa o nu s laskou staraju πŸ™‚ . Joooj, ja som tak zvedava, aky bytik a kde zozeniete. Ale ten ,co si pisala ako posledny....s terasou, podlahovym kurenim... nevies, kde presne je? Lebo, co som ti minule spominala, ze som videla pekny byt, co by sa vam mozno pacil, vyzeral presne takto ako popisujes a bol tu v okoli Hadern. Hm.....mozno to bol aj tren isty a mozno ani nie. Ale ja som ti vtedy nedala link, pretoze som ho na nete nenasla. Iba som ho videla v realitke, ked som raz isla okolo.

Dani (dania) - uzite si plnymi duskami vikendu. Vela zabavy a zazitkov. Tesim sa na fotocky... πŸ˜‰

Pauli - to s tym delfinom a sprachfΓΆrderung-om dava docela zmysel a ja si myslim, ze je to urcite ucelove. Vsak to potom budu mat tie deti lahsie...Ale urcite je to dost "sok" pre take male dieta ist niekam na nejake skusanie ci testy.

Bei - ty co tu tak neskoro "strasis"? πŸ˜€ Si vypekala...?!

U nas je pocasie (zatial) take nijake. Ani neprsi a ani nesvieti slnko, ale je neskutocne zamracne a doma to vyzera, akoby bolo osem hodin vecer. πŸ˜’ Taka zvlastna pochmutna atmosfera. Uz len dufat, ze sa to behom dna vylepsi a bude aspon troska pekne.
Ja idem poobede este rychlo upiect nejaku rychlovku z listkoveho cesta. Vcera som upiekla osie hniezda, tak by to aj stacilo. Mame dnes vecer navstevu, tak chcem nieco mat na stole πŸ˜€ . A kedze je to navsteva, ktorej nosim vzdy tortu, ked k nim ideme, tak tortu piect nechcem. Nech maju zasa nieco ine... πŸ˜‰
Babulky, zelam vam krasny vikend plny oddychu a zazitkov. 😡

schatzinkaschatzinko
β€’
23. okt 2010

cafte cafte!!! no, ach ach doktorovia!!! never ending story, neznasam ich nasvtevovat hocikde na zemegeuli πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜” πŸ˜” πŸ˜” πŸ˜” πŸ˜”

u nas dneska mierne opusteny vikend, mangel ho zacal joggingom, a potom sa zase odpratal do prace poriesit este dakych pacosov a od rana sa u nas telefon neukludnil, stale nieko vola, neviem, co tym ludom je, asi zmena pocasia ci, co..A,. sa dneska rozhodla, ze si pospi max 10minut, a potom sa nam bude snazit spestrit sobodne dopoludnie svojim nespokojnym krikom πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ prave s apokusala zjest obal z papierovych vreckoviek, tak som zvedeva, co nas este caka πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€

inak tie testy na tych malych detom, chudata, akoze na jednu stranu chapem, ale raz, ked rodicia od zaciatku nepochopia, ze ked su cudzinci a mali by dbat od ranneho veku na to, aby dieta nemalo s jazykom problemy, tak neviem, ci potom daky test cosi poriesi...ale ako Paula hovori, najlepsie by bolo ozaj, keby tie deticky skusali vychovavatelky alebo podla mna ani nemusia, ved maju iste prehlad, ako na tom to-ktore dietatko je.. hehe, ja som si pre istotu objednala dake nemecke versovacky, tak sa ich ked tak budeme ucit potom spolu πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€

my mame zatial najlepsi fusak, cize ziadny 😝 😝 😝 😝 , ale uz je jeden na ceste, budeme mat ten, ktory sme my mali este ako deti...mamina ho odlozila, uz to prezilo generaciu mojich malych bratrancov a teraz pekne posluzi aj pre A. a to za nasich cias byvali ine treskuce zimy hehehe, tak nech sa dievka tesi πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ pekny vikend!
ozik do receptov temy hodim jeden easy kolacik, ktory sa miu vcera vydaril very easy a mne velmi chutil πŸ˜‰ πŸ˜‰

deina
β€’
23. okt 2010

@evinkaaa, Evka, je to byt v Hadern. Teraz uz mozem hodit par fotiek, lebo mm to tam fotil. Co mne vadi, je, ze nedaleko je dost rusna cesta, ktoru sice nie je pocut ani vidiet v byte (ani na terase), no ale ... je tam. πŸ˜€ Ja viem, mam ja ale problemy. Ale poslala som tam dnes manzela, nech sa tam ide poprechadzat, ak sa bude nudit a nech si predstavi, ze ide ako ja, v jednej ruke kocik, v druhej Misko, ktory casto odbehne, zastavi sa nieco pokukat alebo len tak sam pobehuje - nech vidi, ci je to tam bezpecne.

A este je tam vedla nejaka firma, ale ze len obchod a kancelarie, tak to by nevadilo, len by som tam rada dala na plot nieco, aby nebolo vidno donutra. A byt by nemal byt tmavy, ako vyzera na fotkach, to uz bolo podvecer.

Na fotkach nie je kuchyna, ale bude, este im neprisla. A ze je nablizku nejaky cintorin, mi pisal mm, vselijako sa ma snazi nalakat, hehe... Ja mam totizto rada cintoriny, mozno je to divne, no ale co narobim... je tam klud, vacsinou krasne stare stromy, vsetko upravene, peknucke a este v takomto obdobi ako su Dusicky su ozaj nadherne (za toto moze moja babka, ta, co je teraz v nemocnici, ona sa o mna starala, ked mama musela ist pracovat a casto sme na cintorin chodili).

schatzinkaschatzinko
β€’
23. okt 2010

wow @deina Danka, vyzera to super!!! jej a ta teraska!!no, kiezby vam to ozaj vyslo! aj zahradka super, mozes drobizg vypustit von..no nenadarmo sa hovori, ze cintorin je najlepsi sused πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€

deina
β€’
23. okt 2010

@schatzinkaschatzinko, Vierka (dobre si pamatam?), taky fusak mam aj ja. Cerveny s kacickami. πŸ˜… Obrovsky, to nema sancu sa zmestit do ziadneho terajsieho kocika, uz vobec nie do hlbokeho, ale vyuzivali sme ho na sanky, dobry bol.

S tymi lekarmi je to tazke niekedy... ja ani nemam zlu skusenost so samotnymi lekarmi, ale ti ludia okolo ako napr sestricky, to byva hroza. 😝 Hovori sa, ze vratnik je najvacsi pan... asi aj sestricky.

deina
β€’
23. okt 2010

Asi ten cintorin nie je hned vedla, neviem... ale nedaleko. πŸ™‚ Ako sa povie cintorin po nemecky? Idem to kuknut, mozno ho najdem na mape.

deina
β€’
23. okt 2010

No mm mi pisal, ze to "hovado velke, co vyzera ako les" je cintorin, takze supeeer, existuje lepsi sused ako mrtvy sused? πŸ˜€

schatzinkaschatzinko
β€’
23. okt 2010

haha, Friedhof, no, veru, taky sused je najlepsi..tichy..nestazuje sa πŸ˜” πŸ˜” πŸ˜” πŸ˜” πŸ˜… πŸ˜… πŸ˜… , haha, to s tym fusakom je dobre, my mame taky cerveny, ale bez kaciciek..tak som zvedava, ako sa bude hodit a ci ho do kocika narvem..ja s tym ani neratam, zeby sa tam nezmestil πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€

no a sestricky, to je kapitola sama o sebe..dali by s o tom basne pisat...ale ich je aj vela a velmi obetavych..u nas na onko boli strasne zlatem normalne aj k nam doktorom πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ s sk sestrami moc skusenost nemam, nastastie, ale mam pocit, ze sa dost riadna podla hesla: poradek musi byt...btw, ono niektori pribuzni je zase tiez na samostatnu kapitolu...

schatzinkaschatzinko
β€’
23. okt 2010

jejda a ano, meno suhlasi πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€

evinkaaa
β€’
23. okt 2010

Dani - nevies nahodou ulicu, kde ten byt j? Lebo podla toho, co popisujes uz mam nejaky tip, ale niesom si ista. Tu v okoli Hadern je naozaj velikansky cintorin. Taky krasny aj na prechadzky. V lete je tam nadherne, pretoze kvoli tym velkym starym stromom je tam chladno a nie tak hnusne teplo a sparno ako na ulicu. Rada tam chodievam sa prejst. A je to tam krasne upravene. Ak budes vediet ulicu, napis mi. A potom ti mozem k tomu povedat aj viac ak budem poznat.
Inak velmi pekne fotky, vyzera to krasne upravene.

Vieri - aj ja si myslim, ze to ucenie cudzieho jazyka by malo zacat u v rannom veku dietatka. Ved to ide v tych rokoch aj najlepsie - tak do stvrteho roka sa clovek (teda dieta) nauci jazyk docela automaticky. A potom sa ho uz musi ucit vedome, cize "biflit" slovicka a podobne. Vela uz na tuto temu bolo popisane. Ale vsak kazdy rodic rozhodne, co je pre neho a jeho dieta najlepsie a tak sa aj zachova.

iii
β€’
23. okt 2010

dievcata, styrikrat som vam napisala dlhokansky prispevok, plny vtipnych prihod, zaujimavych postrehov a mudrych rad.....a styrikrat sa mi zrusil!!! F...!

mooc
β€’
23. okt 2010

@schatzinkaschatzinko vierka, takze ty a pan manzel ste lekari? πŸ™‚ obdiv.. ono ja by som dokazala robit cokolvek, ale teda to nieeeee.. mna uz len pohlad na krv hadze do mdlob..

@deina dani, bytik vyzera byt pekny.. opat kupelna s oknami.. no mate vy stastie πŸ™‚ nase kupelne su v strede bytu a my okolo nich vlastne obchadzame.. a teda strasne neznasam, ked sa tam neda poriadne vyvetrat.. :-/ inak my mame byt s terasou.. nie takto prizemne ale naposchodi.. a ma to svoje vyhody aj nevyhody.. + je ze to je taka tvoja minizahradka, v lete hodis na terasu bazenik.. do kuta pieskovisko, my mame zavesenu hojdacku proste vybeh pre deti - len u nas je nevyhoda, ze su na terasu schody, takze nicolasko tam sam byt nemoze, lebo sa bojime, ze by spadol dole a druha vec je, ze tam ma bezproblemovy pristup ktokolvek.. u nas v meste sa v poslednej dobe vraj potuluje nejaka banda co vykrada domy a byty.. a to ja sa teda strasne bojim, ze by zavitali aj k nam a nebodaj este v dobe, ked sme doma.. (na fare takto prepadli v noci 86rocneho farara.. chudaka nasli az na druhy den rano so zakrvavenou hlavou a v bezvedomi a vrtulnikom ho prevazali az do ulm-u, este ze uz je mimo ohrozenia zivota.. strasne strasne zlaty clovek z byvalej ddr.. pozna tatry, lebo tam chodieval na dovolenky a vzdy ked sa stretneme, nechava ich odo mna pozdravovat)
v kazdom pripade drzim palec s tym bytom..

@evinkaaa no u nas je dnes presne tak isto ako pises.. tma ako by sa uz zacalo zmrakat.. ja som rano poslala chlapov na nakup samych a zatial som navarila.. aaaaa zacinam byt ako kobylka, som zistila, ze mi je menej zle ked som najedenaaa.. no tak tlacim.. ale snazim sa len take salaty a rybky a ovocie.. zacala mi pomarancova sezona.. v prvom tehu som ich dokazala zjest aj kilo na posedenie.. (teraz ale davam pozor.. aaa ten cukor)

my sme dnes nesli nikam, snaime sa trosku dohnat doma, co som cez tyzden zanedbala.. aaaaaaa.. ako dobre je byt tehu, pan manzel pomaha na 200% nicolaska sme dnes naobed 1x skusobne ulozili v jeho izbe a jeho velkej posteli a zaspal tam este skor ako v spalni.. πŸ™‚
nieco som este chcela.. ale aby mi tento moj prispevok nezmizol πŸ˜‰ posielam a dopisem druhy.. 😝

mooc
β€’
23. okt 2010

@neurologia beus, no presne tohoto sa ja bojim, ze budem musiet s nicolaskom po lekaroch na sk chodit.. lebo ked jemu nieco je, tak ja som hned na nervy, ak mu neviem pomoct.. a jedine co by mi k tomu bolo treba bol takyto nejaky lekar.. πŸ™„ inak my sme boli vlani na vianoce u nasich a nicolas na stedry vecer (vecer/v noci) zacal horuckovat.. nastastie ako sa neskor ukazalo len zuby a horucky sme mu zrazili zabalom.. (a ocino vybehol do nemocnice na detske oddelenie a tam mu dali pre istotu aj 3 cipky proti horucke - tiez ma mudru nenapadlo ich vtedy zobrat so sebou odtialto.. teraz sa uz bez cipkov/pre istotu necestuje nikam..)

jazykove testy.. no ty koki.. no tak dufam, ze nas chrobak s jazykom problemy mat nebude.. my raz pocuvame/spievame slovenske pesnicky potom nemecke.. jasne, ze viac zije s nemcinou, kedze s jeho tatinom hovorime po nemecky a aj ked sme vonku v meste s kamaratmi.. ale zase ked sme sami dvaja snazim sa s nim hovorit po slovensky, lebo si myslim, ze je dolezite aby sa aj s babkou, dedom, krstnymi, ci bratrancom (ked trosku narastie) rozumel..

par fotiek: prcek na nasej terase..

schatzinkaschatzinko
β€’
23. okt 2010

@iii. ctrlc, ctrv πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ vtipny?? neverim 😎 😎 😎 πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€

evinkaaa
β€’
23. okt 2010

Renca - pekne fotocky. Maly je rozkosny, ma taky zvedavy pohlad πŸ™‚
Ufff, to je neprijemne, co pises o tej bande....takychto veci sa aj ja bojim. Drzim palec, aby sa to vyriesilo a vy ste si vo vasom mestecku zili v klude a bez strachu. πŸ˜‰

Ingi - to je fakt "fies". Mne sa to tiez uz stalo a praveze IBA vtedy ,ked som napisala niekolkoriadkove litanie. Odvtedy si text pekne kopirujem, keby nieco.....a mozem ho poslat potom vklude znova. πŸ˜‰ A o com si nam to teda chcela napisat? πŸ˜€

deina
β€’
24. okt 2010

Reni, zlatucky je maly, pozeram, ze rad presadza kvety. πŸ˜€ πŸ˜€ To maju ozaj vsetky male deti rovnake zabavky? No podareny je.

Ale tato terasa na fotkach je vasa? Pisala si, ze ste na 1.poschodi a toto vyzera ako prizemie.

Napisala som mm, ze nech ten byt s terasou v Haderne zoberie, ja uz asi ani nemam naladu pozerat nejake byty, aj tak je to o nicom takto zo SR, ze ich nemozem vidiet "live". 😝 A on, ze si to mam este rozmysliet... akoby nevedel, ze cim dlhsie ma necha rozmyslat, tym tazsie sa mi bude rozhodovat. πŸ˜…

Mne Misko nevie ani ceknut po nemecky (Matka neriesim, ten nevie ani po slovensky, ale aspon "mama" povie), ale tak dufam, ze ked uz budeme tam, nieco pochyti a ja by som ho rada aj do skolky potom dala. Nie hned, to by mal asi sokovu terapiu, chudatko moje, ale tak buduci rok v septembri by uz nieco pochytit z nemciny aj mohol.

U nas je taka divna nedela, ked tu nie je tato... akoby ani nedela nebola.

mooc
β€’
24. okt 2010

dani, ani nas tato nie je doma, ma na futbalovom ihrisku sluzbu z cerveneho kriza, takze sme sami, vonku prsi, golfac mame na reklamacii a v sportaku sa nicolaskovi nesedi 2x dobre, tak pojdeme von asi len tu v okoli v prsiplasti a napeso.. (mozno pozriet tata na futbal)
terasa je nasa, ono kazdy je paf, ked sem prvykrat pride, ze musi ist hore po schodoch a potom kukne von a travicka, stromceky.. ono je to tak, ze dole pod terasou su garaze a na terasu vedu schody aj zvonka..
a co sa reci tyka, to by som sa nebala, deti budu vediet nemecky rychlo.. obe.. v takomto veku si aj rychlo najdu kamaratov a pri hre aj jazyk pochytia..

evi, bodaj by si mala pravdu a tu bandu rychlo vychytaju.. inak je to pripad pre aktenzeichen xy..

no nic, nicolas mi tu prave maze moj prispevok, tak ideme von.. (dnes bez poobednajsieho spanku, kedze rano spal do 11)

evinkaaa
β€’
24. okt 2010

Dani - tak dobre ti manzel hovori, premysli si to v klude. Nieze budes potom lutovat. πŸ˜‰ Ale na druhej je pravda aj to, ze cim dlhsie a viac budes pozerat, tym nerozhodnejsia budes. πŸ™‚ Ak sa uz rozhodnes ako chces, hlavna vec je, nech sa tam citite dobre. A inak vies, ze ked daco, kludne mi napis mail. πŸ˜‰
A kvoli nemciny ohladom deticiek sa neboj. Na nich sa to nalepi najrychlejsie, uvidis.

Renca - mate uprsany de? U nas neprsi a zatial ani neprsalo. Ale ked sme isli pred hodinou v aute cez Mnichov ,tak prsalo. Asi fakt zalezi podla toho, kde si. Castokrat je na jednom konci Mnichova ine pocasie ako na druhom. πŸ˜‰

zuzanasaw
β€’
24. okt 2010

Ahoj baby!

Ingi, jazykovy test sa robi aj u nas. Emka nim na prvy krat nepresla, tiez sa zasekla a proste ani nepiskla, ale neviem, ci ho robili len vychosky, ci tam bol pritomny aj niekto cudzi, ale kazdopadne to vychosky komentovali, ze i,m je jasne, ze Emka to vsetko vie, len asi stres. Na opakovanom teste po mesiaci presla v pohode. Ono je to pre dieta asi fakt stres, na jednej strane tomu rozumiem, ale na druhej strane - ved ked su vychosky s tymi detmi denne, tak dokazu posudit ich jazykovu uroven aj bez nejakych oficialnych testov... πŸ˜’

Reni, mooc, s jazykom ohladom deticiek si problem nerob- ked sme prisli do DE, Emka mala 20mes a po dvoch mesiacoch tu sme ju supli do skolky ako rybu do vody nech plava. Myslim, ze nebol ani tak problem z nemciny ako ten pocit, ked si musela zvyknut, ze ju tam kazde rano nechavame, ale ze pre nu kazde poobedie prideme. U Dominika to bolo podla mna lahsie, ten uz poznal prostredie, ked sme Emku rano nosievali a poobede pre nu chodievali. A stretavaju sa aj vonku na dvore, takze to mladsi junior bude mat oproti starsiemu lahsie. A dnes Emka sprechuje lepsie ako ja!!! Na nich sa to jednoduchi nalepi, oni to v skolke odpocuvaju, je to pre nich prirodzenejsie, kym ty sa to proste musis naucit.

A este OTAZKA:

Hovori vam nieco PSEUDOKRUP (laryngotracheΒ­obronchitida)???
V noci z piatku na sobotu sa nam Niki zobudil a z nicoho nic zacal kaslat. Nie kaslat, pistat az stekat. Moja prva reakcia "kde preboha naraz od vecera prisiel k takej angine, kym doteraz mu vlastne nic nebolo?". Lenze on sa nevedel chudatko ani nadychnut, len lapal po vzduchu a vystraseny plakal, co mu teda na ukludneni nepridavalo. Po chvilke sa mi ho podarilo spacifikovat, ale uz som spala ako na ihlach, aj ked je este vedla mna v postielke. Rano pokracoval v "stekani", ale uz nie tak intenzivne, tak sme zavolali Notarzta. Ten len skonstatoval, ze je to viroveho povodu, ze ho treba dostat na studeny vzduch, ked je vonku zima, alebo v lete postavit dieta pred otvoreny mrazak, vyfasovali sme kortikoidove cipky (ktore mimochodom zaberajju po pol hodine, co je uz dieta davno udusene) a k tomu kvapky podobneho ucinku do inhalatora. Nepoznate to niektora? Uz som cosi vygooglila, ale to ma teda tiez nepotesilo. Akurat som si spomenula na kamosku, ktorej mala to mala v roku, potom dva roky pauza a teraz pred par mesiacmi (ako trojrocna) 2x za tyzden. A to tiez len zacula zapistanie a utekala (to bol uz ten druhy zachvat v priebehu tyzdna), a malu nasla hadzat sa ako rybku na suchu lapajuc po dychu neschopnu ani zaplakat. Nechcem si teda toto ani predstavit, ze by som toto zazila ja pri svojich detoch! Dobrou spravou ale je, ze to cca v 5-6 rokoch vymizne. Dovtedy bude asi maly nastahovany u nas v spalni! Len ma zaujimalo, ci ste o tom nepoculi viac... Vrajje to dost bezne u deti od cca 3 mes az po 5 rokov a asi polovica z nich pri zachvatoch konci na JIS ☹ ☹ ☹

evinkaaa
β€’
24. okt 2010

Zuzi - to znie velmi strasne. Nieco veeeelmi podobne som zazila ja osobne v tomto veku, ale pozadie (choroba) bolo vlastne uplne ine. Ale velmi dobre poznam taketo strachy, ci sa v noci vobec zobudim, ci sa budem moct nadychnut a podobne. Ani si nevies predstavit, kolkokrat som vecer isla uplne s revom do postele a bala som sa zaspat. Nastastie mam najuzasnejsieho manzela na svete a on mi pomohol cez toho velmi tazke obdobie "prejst". Nechcem zazit nikdy viac.
Preto veeeelmi dobre chapem, ako sa asi citis. Je to nieco strasne a vlastne ci chces alebo nechces, pozorujes toho cloveka stale, lebo sa o neho bojis.
A odkial vlastne vies, ze ma takuto chorobu (to meno, co si hore napisala)? Diagnostikoval to ten notarzt?
No nech to uz je cokolvek, zelam veeeeelmi skore uzdravenie. Tak ako to prislo, nech to aj odide. πŸ˜‰

deina
β€’
25. okt 2010

Dobre ranko. πŸ™‚

Zuzi, to znie hrozne... 😨 A trochu to znie ako laryngitida (aj tam treba dieta vyniest na studeny vzduch, nech sa vie nadychnut), ale presne o tomto som este nepocula. Dufam, ze sa mu to uz nebude opakovat. πŸ˜’

iii
β€’
25. okt 2010

baby, dobre ranko, ja nejak nestiham, marcel ma demontazno-destrukcne obdobie......zainteresovane si to asi vedia predstavit. kym som rano v skolke prezula elenku, vyhadzal vsetky (vsetky do jednej!!!) topanky ostatnych deti z policiek πŸ˜€
zuzi, pseudokrup je nemecky nesikovny nazov pre laryngitidu, presne ako pises, je to virove, najcastejsie medzi 1,5 az 3 rokom, a vyzera to dost dramaticky. najlepsie, co mozes spravit, je dat ho na studeny vzduch (balkon, chladnicka...) a kortikoidny cipok, to vsetko mas. vela zdaru a skore uzdravenie!!!!

no ja zatial letim, pekny den!

mooc
β€’
25. okt 2010

Bre ranko, nasa suseda (maju 8 Γ  5 rocnych chlapcov) raz spominala, ze ten mensi to ma, ak chces, mozem cosi viac prezvediet.. Inak presne viem, ze ked sme sa o tom rozpravali, tak som ani taka soknuta nebola, lebo rovno v ten tyzden som o tom citala v casopise Eltern. Zuzi ak si myslis, ze je to pseudokrupp, zober maleho k lekarovi, on Bude mat iste dost skusenosti a povie ti co a ako..

schatzinkaschatzinko
β€’
25. okt 2010

bre ranko πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ @zuzanasaw Zuzi, tak si opisala presny priebeh laryngitidy alebo ako to tu nazyvaju pseudokrupp. Presne, ako uz baby tiez pisali. Ja by som len doplnila dake info este pre troska ukludnenie.. priznaky, presne, ako si popisala...typicky je tzv. bellender Husten- stekavy kasel, tazke, velmi namavahe vdychovanie a pride to najma v noci, ako blesk z jasneho neba... typicky najma na jesen a v zime..je to virusove ochorenie..ja som sa s tym velmi casto stretavala na detskom..a co s tym? prva vec, presne ako si to urobila ty, ukludnit dietatko, lebo ten stres, este vacsmi zhorsuje stav..aj ked chapem, ze v takej situacii su v strese uplne vsetci..ale vziat dietatko na ruky, ukludnit..a najlepsie, ako spominali baby tiez otvorit okno alebo chladnicku atd..alebo obliect dietatko a pekne na prechadzku do poriadnej zimy-castokrat sa stalo, ze ked prisli do nemocnice, uz bol ten zachvat aksla prec!!! A pripadne na jednom letaku som raz citala, pustit do vane horucu vodu, urobit akoby paru a pripadne to inhalovat..ale zima to isti plus aj potom dalej spat pri otvorenom okne!! a aj ten kortizonovy cipok...ak by nedochadzalo k zlepseniu, sadnut do auta alebo zavolat zachranku, pretoze este je predsa jedna moznost, ak spominane nepomoze a to su inhalacie s adrenalinom )epinefrinom v nemocnici, ale to sa uz musi pod lekarskym dozorom...pripadne sa niekedy pseudokrup este moze kombinovat s obstrukcnou bronchitidou a tam su zase potom ine inhalacie... a este som chcela jednu vec, moze sa to opakovat a tie zvuky pritom su preto take strasne, lebo dochadza k opuchu a tym zuzeniu dychacich ciest...

my mame tiez novinku, ale taku krajsiu..v sobotu bola 1x nasa A. s ockom na nakupe, bezo mna πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ a zvladli to uplne perfisne, co som hodnotila podla usmevov na tvarach, ked dorazili 😡 😡 😡 asi ich budem posielat castejsie hhh

iii
β€’
25. okt 2010

fuh.zviertatko zaspalo. zuzka, tak to mas vsetko krasne od vierky napisane.....ja som akurat chcela napisat od 0,5 roka, nie 1,5. velmi ma prekvapuje, ze moj maly bronchitik marcelko este nemal laryngitidu. cakam.... πŸ˜€

s tym jazykovym testom mate pravdu, chapem dobry umysel, ale nechapem zmysel......u nas to bolo este minuly rok tak, ze deti museli ist na preskusanie na zakladnu skolu, co je podla mna pre maleho prcka stres jak svina.
a sprachfΓΆrderung by malo byt zamerane skor na rodicov, aby vedeli, ako mozu svojim detom pomoct sa s cudzim jazykom zoznamit.........neviem, ci dve hodiny tyzdenne maju pre dieta vyznam, zda sa mi to byt velmi proformalne riesenie.
ale je krasne sledovat, ako sa na elenku lepi rychlo nemcina - hahaha, a stale, ked ma "nemecku chvilku", tak zacne rozkazovat πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€

danka, ja hlasujem za bytik s terasou πŸ˜‰

iii
β€’
25. okt 2010

bei, malej jozke vsetko najlepsie k 1. roku 😡 ako ste oslavovali?

neurologia
β€’
25. okt 2010

Ahojte kocky,

evka
no nic som cez vikend nepiekla...ale stale v piatok dost ponocujeme-akoze vitame vikend πŸ˜€ cez tyzden chodime spat okolo tej 22:00 aby sme rano v poho vstali a vedeli fungovat cez den...ale v piatok si dovolime ponocovat sice v sobotu nevyspavame o to sa postara nas osobny budicek (joss) ale tak vezmeme ju k sebe do postele a my dalej lezime ... πŸ˜‰

deina-danka
nie si ty nahodou vaha ? lebo ja som a mam tiez take stavy ze ked nieco dlho vyberam a mam sa rozhodnut tak som nerozhodna a ked sa nad tym dlho zamyslam tak vezmem "hocico" len uz aby som mala pokoj 😝
a o detvaky sa neboj tiez budu hovorit nemecky skor nez ty...... πŸ˜‰

inga
no tak to poznam velmi doverne ideme kupit topanky a kym nejake vyberiem joss vyhadze vsetky z regalov von...a niektore odnesie prec-asi patria do inej sekcie a predavacka ich zle ulozila tak musi narobit poriadok πŸ˜€

mooc renca
velmi pekne fotocky ....a ta terasa nema chybu nadhera 😎

zuzka
znie to hrozne boooze to musia byt soky....ale dufam ze sa skoro uzdravite

neurologia
β€’
25. okt 2010

kym sa ja vykokcem tak pribudnu dva nove prispevky....

inga
dakujeme ku gratulacii πŸ™‚ oslavili sme to tak len my traja...a joss bola uzasna velmi sa torty chcela dotknut a ale bala sa sviecky -ma respekt...a cely cas spekulovala ako uchmatne macka-ozdobu z torty ale nakoniec sa odvazila a uz s nim po behovala hore dole ako s najvacsim pokladom 😎

vierka
uprimne ti zavidim ..atti nejde do obchodu sam....a nie to este sam s joss...to by som asi odpadla.....on ju este nebol sam pokocikovat....takze super aspon si si trochu oddychla aj ja by som take chcela

neurologia
β€’
25. okt 2010

oslavenec s tortou a aj s ukoristenym mackom πŸ™‚

evinkaaa
β€’
25. okt 2010

bei - vsetko najlepsie jozinke 😡 😡 😡

TehotenskΓ½ newsletter

Každý týždeň dostaneő najdôležitejőie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. NepoznÑő týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
ModrΓ½ konΓ­k ti poradΓ­ v kaΕΎdom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treΕ₯om trimestri.
Ako sa zisΕ₯uje pohlavie dieΕ₯aΕ₯a?
DΓ΄leΕΎitΓ© je absolvovaΕ₯ rΓ΄zne vyΕ‘etrenia v tehotenstve.
OplatΓ­ sa absolvovaΕ₯ 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajΓΊ screeningy v 1. a v 2. trimestri?
AkΓ© mΓ΄ΕΎu nastaΕ₯ problΓ©my v tehotenstve?

Nenaőla si odpoveď na svoju otÑzku?Opýtaj sa vo fóre