Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

leelo
4. mar 2011

evi, 😀 mna vzdy fascinovalo meno Klaus-Maria Brandauer
bei, no super, ona zila v nemecku (hoci chvilu aj v ba, ako ja), mozno to nas sem zavialo, ideme v jej stopach 😉

leelo
4. mar 2011

inak je aj zaujimave, ze alexandrovi/alexandre sa hovori sano, saso/sasa. to neviem skade pochadza. mozno sovietsky zvaz nam to svojho casu nariadil 😅

mooc
4. mar 2011

@leelo peti, ked sa nam (ak mm da) podari aj treti princ, budem celkom vazne uvazovat o kombinacii nicolas + mathias + elias (aj ked to posledne mi pride dost kratke a my mame aj kratke priezvisko a to sa mi potom nepaci, len taky stek..)
alzbeta je aj moja patronka, ale pri krste.. 😉

@evinkaaa evi tu je okolo 10 stupnov.. to mi staci na zaciatok marca.. 😉
a torticka krasna ako VZDY..

evinkaaa
4. mar 2011

@mooc - reni, u nas je menej.....pockaj, idem pozriet......no, thermometer ukazuj 3,4 stupna. 😖

@leelo - to "sano" od mena alexander poznam aj ja. Nas sused na sk sa tak vola 😀

mooc
4. mar 2011

inak mne sa sano paci viac ako alex.. alu tu v de by to asi nepreslo.. inak nasmu nickymu vela ludi hovori niklas.. 😠 kolkokrat im to aj 3x zopakujem, kym konecne pochopia, ze je nicolas.. a pri najblizsom stretnuti mu zase povedia niklas.. ale to su vacsinou take stare trubky a trubkari..

mooc
4. mar 2011

@evinkaaa evi nas ukazuje 8,5 a je v tieni na terase.. 😝 tak som sa velmi nesekla, aj ked 10 to nie je..
a toto ma stanicu na pocasie syn miestneho rybara.. (su na zaciatku nasej ulice, druhy dom od jazera a hned maju o 2 stupne menej 😉 ) http://www.wetter-kressbronn.de/aktuelles-wette...

leelo
4. mar 2011

reni, kebyze mam 2 synov a idem na 3., tak by som si to pohlavie dala vyratat na dievca. to iste v opacnom garde. aspon ten pocit zazit - ake to je mat dceru 🙂 iked dnesny svet vs. dievcata = desne
s tymi skomolenymi menami sa aj ja rehocem. vsade si myslia, ze krstne meno je nase priezvisko (josay). co nechapem, co to musi byt za blbcov, kedze benjamin je v nemecku bezne meno

evinkaaa
4. mar 2011

@mooc - no, aj my ho mame v tieni na severnej strane....to je najpravdivejsia teplota, pretoze kde pali slnko je jasne, ze je omnoho teplejsie 😀
Ako raz v lete som upratovala balkon a mali sme tam este stary thermometer a ja som ho len tak polozila, ze ho potom zoberiem so smetami von. Ale zabudla som a ked som prisla, tak ukazoval skoro 50 stupnov. 😀 😀 😀

mooc
4. mar 2011

@leelo tak mi povedz kde a kto mi to vyrata so 100%nou zarukou? 😉

@evinkaaa svokrovci maju tak v na terase na priamom slnku a v januari, ked bolo tych par peknych dni svokor ze co, ved vonku je 20 stupnov.. 😉

leelo
4. mar 2011

@mooc so 100% nikto, ale to ti neda ani uzv v konecnom dosledku. ale dr.jonas sa tym zaobera. poznam aj osobne tzv. jonasove deti. aj tu ich je dost, na koni

evinkaaa
4. mar 2011

@leelo - peti, a cim sa zaobera ten dr. jonas? Akoze o co tam ide? Ja neviem, ale takymto veciam neverim....... 😒 Ale ak vysvetlis, mozno zmenim nazor 😀

mooc
4. mar 2011

@leelo chcem take copate vymotylikovane.. 😝 uvidime.. ci tak daleko vobec pojdeme, kedze nas tata je uz teraz spokojny.. svoju reprodukcnu povinnost si splnil 😝
o dr. jonasovi som uz pocula, ale teda blizsie info nemam, lebo ma to nezaujimalo, ja som si fakt stale myslela, ze bude teraz baba.. este aj ked dr v tom 11tt povedal, ze je chlap, tak som tajne dufala, ze sa myli..

evinkaaa
4. mar 2011

@mooc - reni, hm, az tak velmi ma to nezaujima, aby som na tu temu teraz goooglovala 😀 😀 😀 To som sa len chcela spytat, ze o co ide. Ale neviem......ja tomu neverim. 😀

mooc
4. mar 2011

@evinkaaa 😎 evi ta prva stranka je priamo dr. jonas a to ostatne, jedno je nejaky bulvar a jedno skusenosti na porade.. 😝 kym sa mi nicolas nezobudi idem studiiiiirovat.. 😉

evinkaaa
4. mar 2011

@mooc - reni, vsak ja som tam nakukla, ale vies, pravdupovediac ma to nejako nezaujima. A v nasom pripade, ked to nieje take jednoduche a urcite nie ako u niekoho "schwanger auf knopfdruck" 😀 , tak som rada, ze vobec a absolutne mi je fuk, co to bude. Urcite chapes, co tym myslim... 😉

mooc
4. mar 2011

@evinkaaa jaska, vsak tiez "riesim" zo zvedavosti (zatial)
inak mne sa zda zaujimava predstava, ze keby malo byt 3, ze nebudem chciet vediet pohlavie dopredu, ze sa necham prekvapit.. 😵

leelo
4. mar 2011

jedina jonasova ofic stranka je toto, vsetko ostatne su podvodne stranky, ktore mu to kradnu:
https://centrumjonas.com/slovak.html
ta jeho metoda je svetoznama, bol aj nominovany na nobelovku. prekvapuje ma, ze to nepoznate, lebo vdaka nemu poznaju slovensko vo svete 😉
nie je to az tak esarlatanstvo, kedze on je mudr. a v tej svojej metode spojil astrologiu s medicinou. vyplna sa tam dost pozdrobny dotaznik a on potom zasle vypocet. je to na 98%. on sa sustredi najma na vypocet pocatia zivotaschopneho potomka pre tie zeny, co uz o dieta prisli. lebo cim viac udajov ma, tym vacsiu pravdepodobnost ma jeho vypocet. napr aj ked niekto uz ma deti, tak sa mu pohlavi epocita lepsie atd.
ved si to precitajte. ale len na tejto stranke.
co viem, tak na koni je aj niekolko tem k tomuto, kde su zive zeny, co podla jeho vypoctov porodili deti.

mooc
4. mar 2011

no uz som dostudovala.. nicky je hore.. 😉

evinkaaa
4. mar 2011

@leelo - peti ,ja som o tom uz pocula, ale nikdy som sa o to blizsie nezaujimala, kedze mna osobne to nezaujima. Ja tomu neverim, tym netvrdim, ze to je sarlatanstvo. Proste myslim si o tom svoje a nepaci sa mi nejako "zasahovat" do pocatia. Bud to ma byt ako ako to bude, alebo sa teda na to vykaslem. To je moj osobny nazor na tuto vec a necham to uz tak. 😀
Komu sa to paci a pozdava, tak nech kludne za nim ide a da si vypocitat. Ja to nikomu neberiem. Ale ja - nein, danke. 😀 A po tych "problemoch" co my mame, tak sa na celu tuto tematiku - tehotnost, pozeram uplne inak ako kedysi. 😉

leelo
4. mar 2011

evi, nejde tam primarne o zasahovanie do pocatia ani hra na boha, ktory ti predpovie pohlavie to nie je.
ide tam o to, ze skumal zeny na klinike myslim v nitre a postupuje podla tezy, kedy je clovek schopny sa reprodukovat. suvisi to s tym momentom, kedy sa sam narodi. plus zapojil do toho postavenie planet, proste astrology.
mojej mamy kolegyna 5x potratila a az podla jonasa donosila dieta, ma 22 rokov to dievca. potom mala podla neho este syna myslim.
o hru na pohlavie takisto nejde, je to len vedlajsi produkt toho jeho koeficientu na vypocet, lebo ked napr. porodis chlapca, tak on podla toho vie vyabstrahovat vsetky momenty na chlapca a teda ti odporuci opacne momenty - dievcenske.
takisto ako ked zozbiera od zeny udaje o vsetkych jej potratoch - to su zle momenty, tak podla toho vie urcit tie opacne - dobre.
jniekedy lekarska veda nestaci na vsetko. lebo je v rukach ludi a ti su omylni. ja napr. jemu verim omnoho viac ako niektorym gynosom, ktori si kupia lacny uzv pristroj a nevedia ho citat. napr. mne moj sk gynos povedal, ze mam mimomaternicove tehotenstvo. a dnes je z toho, sice uz tiez mimomaternicovy, benjamin 😉

evinkaaa
4. mar 2011

@leelo - peti, tak to je peknucky mimomaternicovy benjaminek 😵 😵 😵

leelo
4. mar 2011

haha, to bol dobry pako. nastastie som uz vtedy chodila do viedne, unho som bola len pro-forma kvoli materskej knizke (potom som to uz ale riesila inak). ale ajtak sa clovek vystrasi. tak od dr. z viedne mam normalne potvrdene teho a za par dni sa z toho na slovensku stane mimomaternica. uplny kuzelnik bol chalan!
vlastne teraz zistujem, ze som tu sk matersku knizku ani nikdy nepotrebovala, kedze sme sa stahovali 2 mes.pred porodom a na matersku som uz isla ako tu angemeldet. no ale to mi povedali az na nemeckom urade, sk socialka vsetko zatajuje! aby im neubuslo z kolaca 😅

evinkaaa
4. mar 2011

@leelo - peti, no teda ani si nechcem predstavit ten strach. Uf, to bol teda pako! Boah, neviem, co by som robila, keby mi gyndos toto povedal 😖 Ja som asi pred rokom menila gyndosa a teraz som nadmieru spokojna. Som uplne presvedcena, ze lepsieho nenajdem. Je proste uzasny.....a co sa mi paci najviac, je nielen lekar, ale ja "priatel" (gefühlsvoll), je velmi ochotny, zaujima sa, snazi sa, je fakt odbornik ....no proste tak si ja predstavujem lekara.
A ten predtym bol taky, ze ja som skoro vedela viac, ako on 😀 😀 😀 Sam od seba moc usta neotvoril, len ked som sa ja nieco spytala a bolo. Inak prislo od neho iba "Grüß Gott, Guten Tag" a na konci " Auf Wiedersehen" 😀 Tak ja si takuto kominikaciu s lekarom teda nepredstavujem.

oli1104
4. mar 2011

Caute,

to je krasne, ja uz citim, ze uz na konci zimy melu z posledniho a to slunicko taaak krasne nabiji.
Vratila se mi ta viroza, to jsem myslim psala, kaslu, boli me v krku, jsem hrozne zahlenena, vcera mne i bolelo ucho, fakt hruza, ale citim, ze je to proste uz tou zimou. Ona jak brzo, celkem brzpo zacala, tak uzz je toho na me moc.

Evi, ja mam na ty vypocty pohlavi stejny nazor. Nebo teda takovy, ze tomu jak neverim, tak se mi to nelibi. Mozna je to taky tim, ze jsme na Misu cekali neco pres rok, takze ja byla fakt stastna za to, ze jsem tehotna a stastna, ze se vse vyviji ok a bylo mi putna, jesli je to kluk nebo holka. A v podstate stejne to bylo u Katynky, ja nemela zadne chute, ze bych si prala holcicku nebo kluka druheho, bylo mi to uplne jedno.

No nic, jdu varit, chilli con carne a uklidit, zatim pa

schatzinkaschatzinko
4. mar 2011

@leelo @neurologia hh, cavte baby, hlasi sa vam stastna mamicka Amelie Elisabeth🙂))po navsteve u svokrovcov ma lapil daky virus, ale stastocne uz za pomoci antibiotik s nim bojujem🙂)
@evinkaaa Evi, krasna torta, ozaj! je taka krasna farebna, ze sa da v pohode pouzit aj ako velkonocny motiv podla mna, fakt krasna!! zvysok volakedy docitam a potom napisem, 🙂

leelo
4. mar 2011

@schatzinkaschatzinko vierka, ozaj, na toto som uplne zabudla. mas skvely vkus na mena!! 😵
a antibiotika su na virusy? 😉

schatzinkaschatzinko
4. mar 2011

hehe, Petka, sikovna poznamka! tak to upravim, na moj viralny infekt nasadla bakterialna infekcia, ktoru zdolavam pomocou antibiotik hh🙂 hh s tymi menami mi to prislo velmi mile🙂)konecne niekto ocenil moj vyber! dakujem🙂) 😵 😵 😵

fabienamata
4. mar 2011

Cawes ,,Dr. Jonasa uznavam, pomohol mojej kamoske,nevedela donosit dieta, ona nechcela pohlavie, ale zivataschopne dieta, uzila si svoje, a nakoniec ma dve krasne deti.
Ale viem aj o viacerych ktorym pomohol. On to nerobi pre peniaze, takze ziadny sarlatan alebo biznisman 😉 Myslim,ze sa plati okolo 20 eur, ale neviem to presne, ja som ho nepotrebovala, nastastie.
Inak byva u nas v susedstve na sk 😀
Pekny vikend vsetkym.

leelo
4. mar 2011

@fabienamata Lubi, ano, on je z Mane 🙂)
ja som ho tiez nastastie nepotrebovala, vdaka bohu, a pri 1.dietati som pohlavie vobec neriesila. ale keby som mala problemy s donosenim, iste by som sa obratila nanho.
este si sa pytala na nespresso - tak ja oblubujem tie z hornych poschodi stupnice: roma, ristretto. ale napr. aj rosabaya de colombia 😉
najnovsie som si kupila tie uplne mini salky na 25ml kavu (vlastne na ristretto, nie espresso), nastavila som si masinu na tento objem a robim si take male silne "shots". super tym setrim cas 😀
zelam pekny vikendik.

@schatzinkaschatzinko vierka, a ty sa kuriruj. nieze budes zase vypekat ;)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre