Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

evinkaaa
8. aug 2011

@mooc - reni, ohladom toho ti dam tento tyzden vediet.....upresnim naisto, pretoze je to este take "otvorene", kedze nasi pridu troska neskor, ako bolo planovane. Do kedy najneskor to vyhovuje vam? My sa prisposobime. 😵

mooc
8. aug 2011

@evinkaaa ok, to neponahla.. nam to vyhovuje stale 😎 niekedy v septembri mozno pridu braskovci, len oni sa este nerozhodli 😝 tak uvidime..

evinkaaa
8. aug 2011

@mooc - renik, samozrejme, ze sa predcasne dohodneme, aby to klaplo po kazdej stranke. 😵 Ak daco, nemusis pisat tu, kludne napis emailaca alebo nechaj odkaz na fb. 😉

mooc
8. aug 2011

zdrham.. dnes je pekne, pojdeme von ked sa zobudime, tak nech mam dovtedy upratane.. paaaap..
a evi tesime..

mimkaa2607
8. aug 2011

@evinkaaa no mna manžel prehovara aby sme prišli na SK na jarmok 😀 ale mna to zas už nelaka .. ma to nebavi ... nie je tu nič zaujimave a kazdy rok je to iste .... dakujem za stranku - prestudujem... sice pomaly bo slovnik budem použivat, ale mam čas ked mala spinuška 😀 ... hm a to už 12rokov tam bývas/te? neviem či mam vykat alebo ... 😀 tak ale aj jazyk už musite vedieť dost dobre za 12rokov sa to človek určite nauči 🙂 ... a ste vedeli po nemecky ked ste tam prišli?..

evinkaaa
8. aug 2011

@mimkaa2607 - jeeeej, urcite nemusis vykat 😀 . Vsak my si tu vsetky tykame, sme skoro v rovnakom veku - niektora troska starsia, niektore mladsia. Ale to je fakt jedno.
Ako sa vlastne volas?
Ano, ja som nemecky vedela.......ale vies, ako to je...to, co sa uci na sk v skolach, to nieje ta nemcina, ktoru tu potom "potrebujes". Najdolezitejsie je hovorit, hovorit, hovorit. 😵 Len tak sa naucis spravne. Neboj sa a skusaj stale hovorit. Nikto sa ti tu nebude smiat, nikdy som take nieco nezazila a ani nepocula, ze by sa niekomu smiali.

evinkaaa
8. aug 2011

Nove dievcata, ak mate zaujem......kuknite aj tu. Tu je nasa "peciaca" tema 😀
https://www.modrykonik.sk/forum/recepty/recepty-mamiciek-z-nemecka-2/

mimkaa2607
8. aug 2011

dakujem 😀 ... no ja som Maja 🙂 ... No ja som zažila v Mníchove v obchode jednu zlatu babku 😀 ... som bola pri pokladni a ona začala niečo na mna hovoriť a ja, že ouuuu ich verstehe nicht ... ich bin aus der slowakei ... a ta starká:,,Ja,, a potom dodala,,lernen, lernen, lernen,, 😀 ... tak môžem potvrdiť, že nemci su super ... a ešte ked som chodila s dcerkou (melánkou) po obchodoch tak sa jej len prihovarali 😀 ... tak to bolo take mile 🙂 ...

evinkaaa
8. aug 2011

@mimkaa2607 - maji, ano mas pravdu......starsi ludia sa ti velmi prihovaraju detom.......danka (deina) tiez o tom hovori casto a minule, ked sme spolu boli vonku s jej krpcami, tak tiez sa babky prihovarali......je to take mile 😉
Tvoj manzel vie po nemecky? V akej oblasti pracuje?

mimkaa2607
8. aug 2011

No manžel vie lepšie po nemecky ako ja...ale on sa rukami nohami dokaze dohovoriť 😀 ... no on pracuje ako domaci majster ... kosi travniky a take...a robí vraj 6km od nasho bytu ... 🙂 ... tak bude vraj chodiť autom do prace ... ja si chcem v nemecku hned bicykel zohnať alebo aspon ten cyklovozik a korčule ... mam rada aj korčule - ale na tých som už dlho nebola ☹ a bicykel teraz často využívame na SK ...a v nemecku sa mi paci, že skoro každý len na bicykloch chodi 😀

yanni
8. aug 2011

@mimkaa2607 no rado sa stalo. ja som taka ukecana/upisana. Hlavne ked sa v kancli nudim, tak bombardujem kona 😀 😀 😀 😀 Cvicim si slovencinu 😀 Ale uz sa trocha krotim, uz mi bolo vynadane do Besserwisser. Ale co uz. Ja som tu 11ty rok a vsetko som si musela vybehat a vybavovat sama bez pomoci a ked viem, tak rada poradim. Co by som dala za to, keby bolo vtady take nieco ako tento kon. Aj ked nakoniec si clovek urobit tak ci tak po svojom. Ale ja som mala tu vyhodu, ze po nemecky som vedela, tak ja som si vsetko "vyklabosila" 😀 Ovladanie jazyka je fakt velka vyhoda.

Inak Wiesn=Oktoberfest je o nicom. Raz vidiet a zomriet. Ale nie, to je turisticka atrakcia, ja tam uz nechodim, stale to iste ozranstvo, ja sa v tom cas kazdy rok zdekujem niekde na dovolenku. Mna uz vedia rozculit tie strasne prechpate S-Bahny v tom case. Takze ja v tom case pekne krasne pobalim kufre a nakopnem vrtulu a prcham kade lahsie 😀

evinkaaa
8. aug 2011

@mimkaa2607 - takze hausmeister 😉 NO, super, urcite ma vela prace, ze? Zalezi asi aj od pocasia a aj od arealu, ktory ma na starosti.
Ano, bicyklovanie je tu velmi rozsirene.....ja zboznujem tu to, ze su tu vsade tie trasy na bicyklovanie, jogging alebo aj korculovanie. To je neskutocne uzasne. Toto zial na sk nieje. Iba ak v ba zcasti, ale inak nie. (teda urcite nie tak, ako tu). Neznasala som sa na sk bicyklovat, ak som niekam chcela zajst, popri ceste, popri tych kopec aut....no nic moc. ☹. Tu to je uzasne.....a ty si hned pri isar.....a mas nadhernu trasu ci na korculky alebo na bicykel. Poznam to, bola som tam uz viackrat....alebo isla tadial na bicykli. Mozeme dat niekedy stretavku 😀

rpinguin
8. aug 2011

@mimkaa2607 Maji, aj v BY mam rodinu, moja teta s rodinou tam zije, takze aj tam to poznam, taky maly laz 😀, ja som bola priamo zo ZA, mne mozes vykat, ked chces 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 to tu este nebolo 😝
A neboj nemcina bude, pri najhorsom budes cumakovat na TV. Moj muz doteraz tvrdi, ze sa naucil nemcinu ako 8 rocny z TV od Simpsonovcov 😀

@yanni Kati, coze? tebe sa odvazil niekto iny nadat okrem mna? To je predsa moje privilegium 😉 , my sme tu vzdy radi, ked poradis, kedze na tvoje rady sa da vzdy spolahnut a clovek vie, ze su aj overene, ked si clovek odmysli zopar tvojich gramatickych chyb, tak tvoja kompetencia je na 1* 😉 😵

yanni
8. aug 2011

@rpinguin ma ani nestvy s tym pravopisom sudruzka ucitelka. Cest praci 😀 😀 😀 Na vazne, ty mi mozes nadavat, aj tak viem, ze to nemyslis vazne. Ja ti nadam spät 😀 😀 😀 😀 😀 😀 No rady overene, to hej, ja ked som si nie ista, tak otvorim moju mudru cervenu "knizocku" 😉))))))))))) Chvala paragrafom 😀

A Renci R. ma pravdu. Moj brasko sa naucil nemcinu ako maly spunt, tak 5rocny z RTLky, z tych vsetkych kreslenych rozpravok. On sa stale rehotal a otec ze co sa rehli a on len, ze ticho, ze nepocuje. Doteraz ho podozrievam, ze aj tak nic nerozumel 😀 😀 😀 😀 😀

rpinguin
8. aug 2011

@yanni ani ty ma nestvY 😀

mimkaa2607
8. aug 2011

@evinkaaa No on ma viacej než dosť práce 😀 ... preto tam ideme, lebo nema moc čas chodiť za nami na SK ... tak ale to je len dobre, že tam ma pracu ... myslim si, že keby mal den 30hodin tak to by bolo malo 🙂 ... a to je veru pravda, že tu na SK nie je nič pre cyklistov ... jedine v BA a ja BA moc nemusim ... ako mesto ma vobec nefascinuje ... no dufam, že si dame hned internet, tak možeme dat stretko 😀 ... ja budem musieť zohnat tam nejaky bicykel, lebo sa mi nechce trepať bicykel zo slovenska ... 😀 ...

mimkaa2607
8. aug 2011

@yanni no a tak mna to laka ... ja som na tom bola iba 1x, ale myslím si, že je to vzdy lepšie ako tie prepchate dediny kde su tie jarmoky - hody ... ja som už toho taka nabažena, že mam dosť do konca života ... a čím dalej je to drahšie a drahšie na jarmokoch...a nakupia v 35korunovych obchodoch a na jarmoku to predavaju 3-4x drahšie ... a to iba zbytočne detom dere oči ... no neznasam to ... a ten oktoberfest je zas pre nas slovakov zaujímavý, pretože u nas tu nič nie je take ... a tak ale isto pojdeme pozrieť iba 1x a budeme mať dosť, lebo aj s dcérou chodiť ... je to s nou niekedy o nervy ... aj dnes som sa tak brutalne rozčulila v zdravotnej poistovni ... och ... tak jeden chlapik ma predbehol a ešte k tomu som tam bola s dcerou ta už tam kričala - 30minut sme čakali a on nas predbehne a povedal, že bol tam skor ... a ja kukam, že prisiel po mne a druhy chlap potvrdil, že on tam bol skor a ja som povedala, že ja sa na to možem vysrať, že on si bol niečo vybaviť a ten druhy mu držal miesto ... no tak som sa rozčulila .. najlepšie je to, ked ma niekto číslo a podla čísla volaju ... to je najlepšie ... žiadne hadky a je pokoj ... ale keby aspon ta dcéra tam nekričala, jej už bolo dlho ...
hm a to 11rokov teda dost dlho bývas ... no ja som vedela troška po nemecky...ale už 5rokov som na nemčinu ani nepozrela tak z nej nič neviem ☹ ... a na slovensku - teda aspon na nasej skole bola taka hodina nemčiny, že sme si odpisovali slovička z knihy do zosita - no čo dodať - slovensko 😀 ...

yanni
8. aug 2011

@rpinguin to naschval, chcem ti robit na priek. sudruzka ucitelka Komenska 😀 😀 😀 😀 😀 😀

schnucki
8. aug 2011

@mimkaa2607 muj tchan dela taky hausmeister 🙂 ... ale je dobre ze ma praci ...

schnucki
8. aug 2011

@evinkaaa dekuju, byl u toho i manza tak byl z toho cely rozjareny 😵

jinak premyslela jsem o sedacce na kolo, nemate nekdo nejake doporuceni??

schnucki
8. aug 2011

@mimkaa2607 ja si pamatuju jak jsem po baraku kde jsem pracovala behala v jednom kuse se slovnikem 😀 ale jak psali holky, chce to mluvit a ono se naucis 😉

yanni
8. aug 2011

@mimkaa2607 no tak co si myslis, ze to je tu? Dedinsky jarmok len o nieco väcsi 😀 😀 😀 😀 KOlotoce, zradlo, chlast, same suveniry. Len halt ovela väcsie. Raz si to pozriet a staci. Zaujimavejsie je to ked tam ides vecer s partiou, mas v Zelte rezervovane miesto, to je potom zabava. Inak s dietatom chodte radsej na Familientag.

Inak tie tvoje hodiny nemciny mi pripominaju moje na gymply. To sme mali taku ucku, co po nemecky ani riadne nevedela, ponemcovala si slovenske slova, ze dala na koniec nejake to -en alebo pridala nejake sch a bolo 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Sme sa stale smiali, to ja som vedela lepsie po nemecky ako ona 😀 😀 😀

mimkaa2607
8. aug 2011

@schnucki tchan?...hmmmm a to je kto? 😀 ... pre mna je to cudzie slovo 😀 ale je to super praca...stale je práca 🙂

mimkaa2607
8. aug 2011

@yanni a ten Familientag je kedy? a to ako prebieha?...a čo tam je take zaujimave?...to počujem prvý x, že niečo take je ... no ale tak my sme mali učku ktora vystudovala ruštinu a nas ,,učila,, nemčinu...a ked prišla maturita tak sa každy začal modliť ...

schnucki
8. aug 2011

@mimkaa2607 tatinek meho manzela 🙂 ... a je fakt ze ma furt co na praci, nekdy dokonce i o sobotu dopoledne jde do prace 🙂

@yanni
@mimkaa2607 , nam prisla dva roky pred maturitou holcina co prave dodelala vysokou, takze jsme se toho faaaakt moc naucili 😀 ... a na maturitu se nam vratila stara ucitelka a to bylo neco

mimkaa2607
8. aug 2011

@rpinguin No tak ak chcete pani 😀 tak budem vykať 😀 ... no taky manší laz...no ale ako je tu super...by si sa divila ako tu je super...v žiline je všetko tak od ruky...človek musi utekať na mhd ked byva na solinkach alebo na vlčincoch a tu som za 3min chodzou v meste...a nam to tu vyhovuje ... len keby ešte manžel tu pracoval...a ja som rada, že hned mam takto mesto po ruke ... a hlavne doktorku ... 10min od nas ... tak som šťastná ... 🙂 ... ja som zas hovorila, že do ZA by som už nechcela ist byvat...nejak ma to tam nefascinuje ... 😀 ... ale ako sa hovori 100ludi 100chuti ... každemu vyhovuje niečo ine, nie?...no a simpsonovcov či ako sa to pise a vola ani neviem tak to som nevidela ani jednu časť...nejak som k tomu ešte nenašla cestu 😀 ... a aj ked to davali v telke tak bud som bola s malou vonku alebo niečo som mala na praci 😀 ... ale to ináč vela ludi na tom frčí 😀

mimkaa2607
8. aug 2011

@schnucki no ja budem chodiť asi s 3slovnikmi ... z toho jeden bude s frázami 😀 .. ale čo už...rukami nohami to tam dokopem 😀

mimkaa2607
8. aug 2011

@schnucki jaj ... tak som zas o niečo mudrejšia ... no a to, že je ta praca...to ako manžel neveril tomu, že bude tolko prace 😀 ...

evinkaaa
8. aug 2011

@mimkaa2607 - maji, tak super, potom sa ozvi, ked tu uz prides a bude zabyvana. Rada sa s tebou stretnem. A bolo by super, keby nam to vyslo tak, ze by mohla aj danka. Ja sa s nou dost casto stretavam, tak by mozno mohlo raz vyjst aj tak, ze by sme sa stretli aj s tebou. 😵
Familientage su v utorky od 12-18 hodiny. Su nejake zlacnene kolotoce a podobne veci. Prides, uvidis, zazijes 😀 a potom zreferujes, ako sa ti pacilo 😀

@schnucki - misa, co si myslela, ze "manzel byl z toho cely rozjareny"? 😕

mimkaa2607
8. aug 2011

no neboj na 100% sa ozvem 🙂 ... bola by som velmi rada...nebude mi tak smutno - rečovo 😀 ... no isto využijeme familientage ... 🙂 ... a potom dam vedieť či sa pačilo abo nepačilo 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre