Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

deina
21. jan 2011

@stardust, nuz co ti ja viem. Neviem velmi po nemecky. 😅 V com je rozdiel? Dnes donesie mm este jednu prihlasku, tak sa budem mat s cim bavkat.

Boooze, vcera Misulo vytrhol z notebooku medzerovnik a ten je sice spat,ale bohvieako nefunguje, porazi ma.

mammy81
21. jan 2011

Ahojte baby nemam bohvie cim prispiet tak preto som tu nebola 😖 a mam z toho tu taky gulas ach jaaaaaaaj. 😅

jej o ociach neviem nic ale moja starka hned ze mam biele usi ze som tehu a aj som bola.a aj sesterke tak predpovedala 😀 a ze sa jej snivaju ryby.tak ktovie co je na tom pravdy na tych starych bajkach hm??

@deina pre pana a to sa mu ako podarilo?? 😀

deina
21. jan 2011

@mammy81, ja ti neviem, vytrhol mi aj jednu sipku, tlacitko windows a pustil sa to vsetko zuzlat. 😝 Matko toho tolko nepozuzle ako on.

Inac mam taky pocit, ze sa tento krpec protinocnikovy spriatelil s nocnikom. 😀 Bolo nacase, pred par dnami mal 3 roky, do priblizne 2 a pol roka vrieskal, uz len ked nocnik uvidel, potom som ho trapit nechcela pocas tatinovho odchodu a stahovania, potom zase som chcela, nech si tu najprv zvykne a az teraz sme sa do toho pustili. Asi z neho predsalen nieco bude. 😅

mammy81
21. jan 2011

@deina no sikovny maly huncut 😀

no väcsinou to tak byva ze ked ich do niecoho nutis urobia pravy opak 😅 .aj nasa stale nechcela sama spat a to ma uz 6 rokov 😖 a stacilo malo a asi 4 mesiac co zaspava sama 😎 mne to pripada obcas smiesne jak oni si urcuju kedy maju ten "spravny cas". 🙂

deina
21. jan 2011

Ved ano, ani nema zmysel skusat nieco skor, kym nie je ten "spravny cas", aj tak to nepojde, akurat o nervy prideme.

marosko
21. jan 2011

Stefi, neviem ci si ma utesila Sonka bude mat 4 teraz a ja som tajne dufala,ze s prestahovanim sa do noveho bude aj ona prestahovana do detskej izby. Sice postel tam ma , ale aj tak pravidelne kazdu noc doleze za mnou. Teraz uvazujeme kupit poschodovu postel alebo len 1 tu vyvysenu. To sa jej zatial akosi polubuje, len som zvedava ci tam aj vydrzi spat. Takych silny reci uz bolo. Ozaj aky mate nazor na poschodku ? Od kolkych rokov

zvladne dieta spat na poschodi? Uvazujeme nad Marosom ho tam dat,ale neviem, ci bude schopny zist na wc po tom rebriku lebo dost tuho spi. A aj teraz sa nam ho obcas podarilo najst spat na zemi. SIce si tam najskor , neviem ako dal najskor perinu a az potom on 😀 No snad cez to zabradlie nepreleti. Mozno sa len zosuchol na perine ,ked ani o tom nevedel.

A ako skola? Ake su podmienky dietata na prijatie do skoly tu v De? Co by teda malo dieta urcite vediet. Neviete niektora tu pesnicku na abecedu,tu v de?Mozno nieco pogooglim. Lebo akosi mi to tam nevychadza na tie pismenka.

My uz mame zapis na Slovensku za sebou , tak som zvedava ako to budeme zvladat. Tu cakame na test co mavaju v skolke pred zapisom do skoly (nejaky urad- netusim ktory).Tak snad bude moct nastupita aj tu lebo keby nie vznikaju nam zbytocne problemy so zakonmi.

Dani, ako sa ti zatial paci v Mnichove? Uz je tomu aj mesiac. Ci aj viac?

evinkaaa
21. jan 2011

Ahojte baby.

Vy dnes pisete, akoby vas za to platili 😀 😀 😀

Dani - sikovneho drobca mas domka. 😵

Steffi - ako sa dari sofinke v skole? 😉

Ani neviem co som chcela, nejak som dnes "vymleta" ☹

mammy81
21. jan 2011

@marosko akurat dnes som citala v "Bild" ohladom zapisu do skoly tak som Ti to hladala a nasla som tak pozri:
http://www.bild.de/BILD/ratgeber/kind-familie/2...
u nas chodili so skolkou do skoly pravidelne a potom mali v skole akoze skusobny den ako to v skole bezi a rodicia tedy my sme si ich vyzdvihli a hned nam ta pani ucitelka povedala ze ci je schopny ci nie a co by trebalo vylepsit. ale to zalezi aj od toho kedy su deti narodene teda u S.to bolo do konca oktobra narodene deti brali normalne ale mohla si dat aj odklad pretoze niektore deti maju uz aj sedem v oktobri,novembri a potom je to take divne pretoze maju tie mensie deti rezervy.
S.je augustova a uz ucka mala problem ale neriesim.ja som si povedala ze to spravim jak na SVK teda ak by bola po 1.sep.narodena dala by som jej odklad ale tak nie stiha len jej to obcas pomaly dojde ale dojde co je zaklad.

mammy81
21. jan 2011

@marosko a kde ste sa stahovali??? ja som nejak nepostrehla prepac 😕

no Ti poviem my ked sme sa tu nastahovali tak som si povedala super bude mat svoju izbu a bude tam spavat to mala rok. 😖
lenze novy byt nova izba a vsetko nezname a bolo to tu kazdy vecer rev ale neskutocny a to chodila spavat okolo deviatej a kym s tym vreskom zaspala bolo aj jedenast a to sa budila v kuse,tak som nechcela aby sa susedia prisli vadit(tu v bytovke pocut vsetko a ja som taka tolerantna osobka-uz sa mi to vypomstilo na tej mrche co tu byvala a mala nas na haku ze pod nou byvame 😠 ),tak som jej dala postielku k nam do spalne.a to bol koniec postupne si zvykla a uz potom len tam spala. a ja som nevedela jak ju odtial dostat skusala som vsetko mozne,ale nic nezaberalo. ani nova postel pochodova ani ze pridem v noci proste stale kontrolovala.az teraz pred par mesiacmi mala citat cosi do skoly a ona zacala revat ze nebude a dostala taky zachvat a nazvala ma neviem akou mamou tak som ju s krikom poslala spat a to nebolo ani pol siedmej vecer,a ona sok ze sama spat nejde a ja som jej povedala je mi to fuk ides spat sama pustim ti rozpravku a rob co chces.zaspala a spala do rana sama.a rano mi povedala ze vies co mama aj tak sa mi to viac paci ked budem sama spat a ja som si vydychla.a odvtedy mam pokoj i ked sa budi v noci ale väcsinou ze ma smäd,napije sa vody a spi dalej. 😵
pri druhom si slubujem ze toto nikdy viac nespravim ale ktovie,ze??!! 🤐

a poschodovu postel sme mali a aj mame,teraz ma ze dole moze tiez niekto spat,alebo skor to vyuzivame ako Sofa ked mi cita 🙂 ,a predtym mala taku co si pod nou mohla mat bud bunker alebo hracky.a mala taku dosku vyvysenu aby nespadla.ale ona nechodi na zachod v noci,ale mozes maleho naucit ze Ta ma radsej zavolat 😉 a neviem ci nemala tri roky ked tam spala. 😉

@evinkaaa Evi dakujem dari sa jej celkom dobre,dnes pisali diktat jaj som zvedava ci budeme mat zase cervene more,ale ucili sme sa aj cez prazdniny tak dufam ze dopadne ok. a ty sa ako mas???

evinkaaa
21. jan 2011

@mammy81 - steffi, no neboj, diktat dopadne dobre. Ved sofinka je sikulka a podla toho, co pises, tak sa fakt snazi. 😵
Dik za opytanie.....mam sa volako snad....dnes prave nie najlepsie....ale urcite bude dobre, hlavu hore... 😉

zuzanasaw
21. jan 2011

Deina, nam tiez Dominik vytrhol nejake pismenko z klavesnice, dokonca niekolkokrat to iste, neviem, uz ktore to bolo ani co sa mu na nom tak pacilo 😀 Ale dali sme ho nejak stale naspat a funguje normalne...

Neviem, ci tie oci funguju aj cez Skype, ale naostro urcite. My sme mali dokonca na skole profesora, dedusko, ale ten ked pozrel a povedal, ze je zenska tehotna, este o tom ani vediet nemusela, ale bola 🙂 A dokonca dokazal urcit aj ci to bude chlapcek alebo dievcatko... No niektori to asi vedia...

A novinka od nas: Od vcera mame kluce, tak sa zacina od pondelka Umbau - dole tapety, chcem nove, niektore dvere chcem zamurovat a nove vyburat, tym padom musim aj do Heizungu siahnut, pretoze radiatory su prave tam, kde chcem tie diery robit... no mame na to asi 3 tyzdne... To zato, ze som vravela, ze sa da nastahovat a okamzite byvat... no da, ale ked to neurobim teraz, ked je tam prazdno, budem to robit potom, ked tam bude plno, ze? Tak radsej teraz zamakat. Pride moj ocino, donesie konecne Emku, uz mi ta kukuska chyba, tak sa budeme kustik realizovat. Ja si beriem asi na tyzden volno v skole a Martin mozno dva tyzdne v robote, tak to snad stihneme a prestahujeme sa pekne do pekneho a cisteho 😵

marosko
21. jan 2011

Stefi, my sme sa stahovali v ramci dediny do väcsieho. Sice tiez 3 izb.ale viac m2. A to uz aj prvaci pisu diktat? To uz vedia celu abecedu? Ja som sa cez sviatky pytala svagriny na sk a ona vravela ,ze celu este nevedia . Vraj snad do konca prveho polroka. Ake predmety maju teraz v prvej triede? Som zvedava co okrem slovenciny , prvovky a nabozenstva budeme musiet este zvladnut na Slovensku.

Zuzi aku skolu si robis ? Nieco v tvojom obore? Ja som bola presvedcena ,ze uz byvate v tom novom domceku. No vidno,ze mam resty v citani. Tak vela sil a elanu pri prerabani. Urcite lepsie teraz ako v zariadenom.

Evi, z coho taka melancholicka nalada? Snad ti nastavajuci vikend pozdvihne naladu.

deina
21. jan 2011

@marosko, no zatial mam take zmiesane pocity. Asi mi vadi ta jazykova bariera a anonymita velkeho mesta. Co som si teda nemyslela, ze mi bude chybat. 😀 Ale fakt, divne to je, no chyba mi take, ze pridem napr do Billy, vsetci nas poznaju, Misulo lieta hore dole - nevadi, vsak vsetci vedia, ze patri ku mne, nestrati sa a s cudzim ho nenechaju odist - a kym platim, beha od dveri k dveram a tam ho zase strazi "nas bezdomovec", od ktoreho sme kupovali Nota Bene. A ideme do DM a tiez nas kazdy pozna, pokecame s predavackou... No a tuna sice rozumiem co to, ale ze povedat nieco... hned mi to vsetko ide na jazyk v anglictine. Ale ja mam teraz aj take blbe obdobie (mm neposlucha),tak asi aj to pridava k tym zmiesanym pocitom... Ale samotne mesto je fajn, dnes sme sa boli pozriet ako daleko je jedna skolka a presli sme sa dost daleko potom, objavila som jeden cintorin, taky maly, prijemny, tak to mi takdusicku upokojilo. 😅 Ja viem, cintoriny, mozno divne... za to moze moja babka, s tou som tam chodila od narodenia, velmi ich mam rada a Miskovi sa pacilo, ze tam svietia sviecky, taky bol zlaty. 🙂

deina
21. jan 2011

Ozaj, Misulo sa uz naucil cislice po nemecky - 0 az 9. 😅

evinkaaa
21. jan 2011

@marosko - dakujem.... 😉 No, urcite prinesie vikend nieco pozitivne a pekne 🙂

@deina - dani, misko je velmi sikovny. To je uzasne, ze po tak kratkom case uz tak pekne "rapoce". Novidis, nemusis sa strachovat, to pride fakt samo. Tam pocuje to, inam nieco ine a uz si to bude spajat a opakovat. A zrazu ti povie vetu 😵 . Ked pojde do skolky, uz bude urcite sprechovat jedna radost 😵

deina
21. jan 2011

Ale nie, on zatial po nemecky nehovori, nema to velmi kde pocut, tie cislice sa naucil z laptopu detskeho. 😉 Minule som ho len tak skusala, ze potlac "drei" alebo "sieben" a on uplne pekne spravne cisielka stlacal.

sofia2008
22. jan 2011

ahojte 🙂 zijem s mm tiez v Nemecku a tak sa vas chcem opytat, ci sa tu da kupit antikoncepcia v lekarni bez predpisu alebo musim zajst za gynekologom. Moja nemcina nie je velmi dobra, tak by som sa chcela navsteve gynekologa vyhnut. Pred porodom som ant brala, ale to bolo na SVK. Dakujem 🙂

evinkaaa
22. jan 2011

@sofia2008 - pokial ja viem, tak na predpis. Ked som brala antiko, tak mne vzdy lekar predpisoval. Ale mozno sa mylim, mozno sa daju nejake len tak kupit. Neviem....skus sa spytat v lekarni. 😉

sofia2008
22. jan 2011

@evinkaaa dakujem pekne.

yanni
22. jan 2011

@sofia2008 len na predpis. Kazda anti je tu verschreibungspflichtig....cize len na recept.

neurologia
22. jan 2011

@sofia2008
antikoncepcia je na predpis....preco ta napadlo ze sa da volne kupit?-ved aj na Sk je na predpis

sofia2008
22. jan 2011

@neurologia neviem, niekde som to citala, ze sa v niektorych krajinach EU da kupit aj bez predpisu.

sofia2008
22. jan 2011

@yanni vdaka.

stardust
22. jan 2011

@sofia2008 bez predpisu sa tusim kupuje tabletka po nechranenom styku.

maculik
23. jan 2011

Ahojte kocky, zase idem po radu 🙂
Adelka chodi do nemeckej skolky a tam si spievaju pred spanim a pred ukladanim pesnicky. Ona si ich stale doma vyspevuje, len ja s nou nemozem spievat, kedze vobec nepoznam slova a nerozumiem jej. JEdna je ze Eins, zwei, drei, alle kinder neviem co.... a druha La, le, lo, li, la, lo, schlafen..... kleine kinder schlafen....
neviem to presne, len co som zacula, ako si spieva.
Neviete nahodou nejaku stranku s detskymi nemeckymi pesnickami, mozno by som to tam nasla?
Dakujem 🙂

mooc
23. jan 2011

@maculik tak la li lu je velmi znama, tu mame skoro vo vsetkych hracich "strojcekoch" a kolotococh.. text je tu:

La-le-lu
nur der Mann im Mond schaut zu
wenn die kleinen Babies schlafen
drum schlaf' auch du

La-le-lu
vor dem Bettchen steh'n zwei Schuh'
die sind genauso müde
geh'n jetzt zur Ruh'
dann kommt auch der Sandmann
leis' tritt er ins Haus
sucht aus seinen Träumen
dir den schönsten aus

La-le-lu
nur der Mann im Mond schaut zu
wenn die kleinen Babies schlafen
drum schlaf' auch du

a to prve (nepoznam), ale mohlo by to byt toto:

1, 2, 3 in sauseschritt - gehen alle kinder mit
der peter ist nun an der reih - und läuft an uns vorbei.

bücken, strecken rund um drehn - viermal klatschen - stampfen, stehn.

1, 2, 3 im sauseschritt - gehen alle kinder mit.
die ute ist jetzt an ser reih- und läuft an uns vorbei.

bücken, strecken rund um drehn - viermal klatschen - stampfen, stehn.

1, 2, 3 im sauseschritt - gehen alle kinder mit.
der daniel ist nun an der reih - und läuft an uns vorbei.

bücken, strecken rund um drehn - viermal klatschen - stampfen, stehn.

1, 2, 3 im sauseschritt - gehen alle kinder mit.
der claudia ist nun an der reih - und läuft an uns vorbei.

bücken, strecken rund um drehn - viermal klatschen - stampfen, stehn.

1, 2, 3 im sauseschritt - gehen alle kinder mit.
der simon ist nun an der reih - und läuft an uns vorbei.

bücken, strecken rund um drehn - viermal klatschen - stampfen, stehn.......

evinkaaa
23. jan 2011

@maculik - mozno ti to pomoze 😉

La Le Lu:

La-le-lu
nur der Mann im Mond schaut zu
wenn die kleinen Babies schlafen
drum schlaf' auch du

La-le-lu
vor dem Bettchen steh'n zwei Schuh'
die sind genauso müde geh'n jetzt zur Ruh'
dann kommt auch der Sandmann
leis' tritt er ins Haus
sucht aus seinen Träumen
dir den schoensten aus

La-le-lu
nur der Mann im Mond schaut zu
wenn die kleinen Babies schlafen
drum schlaf' auch du

Tu druhu nepoznam vobec. To "malo" co si naznacila mi nic nehovori, nic take som nepocula.
Ale tu mas nejake stranky, mozno najdes to, co ty hladas.... 😉
http://www.kinder-lieder.com/kinderlieder-texte...
http://www.kleinkind-online.de/seiten/kinderlie...
http://www.top-kinderlieder.de/

evinkaaa
23. jan 2011

reni - tak kym som ja to tu vlozila, si uz stihla ty. sikulka 😉
NO tu druhu som myslela aj ja, ale to nieje ziadna piesen na spanie, ale na hranie, aspon tak o nej pisu vsade na nete, preto som ju nevkladala. Ale mozno je to ta spravna...ktovie 😀

mooc
23. jan 2011

@evinkaaa tak ale take deti toho dost popletu, nie? preto som ju sem dala.. mozno je to ona.. 😀

evinkaaa
23. jan 2011

@mooc - reni, ved ano, to moze aj tak byt 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre