Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

rpinguin
31. jan 2011

@oli1104 Oli, my sme tak ako vy.....freiwillig gesetzlich 🙂 , privat sa nam neoplati, stalo by to viac, ked sa vsetko zrata a ja musela mat nejaky Hausfrauentarif, ci co, tak nespekulujeme zatial.
Zeny, utekam na krcne, tak som zvedava, co bude.

evinkaaa
31. jan 2011

@rpinguin - reni, ano asi tak, ked sa to neoplati, tak nieje co riesit. A drzim palce u krcnej 😉

neurologia
31. jan 2011

Ahojte

ste pekne popisali ...

hmmm my s joss sme poistene cez manzela...a zatial sa na dr.stazovat nemozem nastastie chora nebyvam a dufam ze to dlho tak ostane 😉 ale co mam zatial skusenost tu v DE s Dr.su len dobre spravali sa slucne milo ruku podali...nikde som zatial dlho cakat nemusela-obycajne sa objednam na konkretny cas....zatial bola joss chora len raz (tu v de) ale ani to sme nejak dlho necakali kym nas vezmu myslim ze tak v ramci normy to bolo.... 😉

baby joss tak rozmrvila keks po obyvke ze musim opat vysavat....kebyze viete ako sa mi nechceeeeeeee.....och idem to urobit lebo cim dlhsie otalam tak je to horsie a horsie..... 😅

mooc
31. jan 2011

@neurologia pozname, kym ja som dnes naobed otvorila postarovi, nicolasko stihol sprivatizovat solnicku a vsetku sol z nej nasadil v obyvacke do koberca.. 😉

evinkaaa
31. jan 2011

reni, bei - sikovni su ti vasi drobci 😀

stardust
31. jan 2011

@mooc ja si robim seriu fotiek. Anton so struhankou na zemi, s rozsypanou zeminou z kvetinaca a pod. Aspon ma tolko chochmesu, ze mi prinesie vysavac 😠 .

mooc
31. jan 2011

@evinkaaa evi, super foto.. vecer po nas odlozil vsetko zo stola do kuchyne, takze si ma udobril 🙂

@stardust nicolas ide len do kumbalu a ukazuje na vysavac a krici vytatat..

baby, vam som este nepisala.. mam potvrdeneho chlapceka..

rpinguin
31. jan 2011

tak zeny vo stvrtok je ten zakrok, v stredu vecer sa mame prist ubytovat a zaroven chcu vziat aj polypy a dat aj rurky do usi, takze volles Programm ☹ , chuda male, som fakt zvedava na naladicku po

evinkaaa
31. jan 2011

@mooc - reni, fotku mam uz asi zo 4 dni. A dakujem 😉 O "chlapcekovi" som sa docitala na fb. Tak ti gratulujem 😵 😵 😵

@rpinguin - reni, no to je fakt volles program. Uf, velmi-velmi drzim palce, nech vsetko dobre dopadne a nech je matildicka po zakroku coskoro fit. Beries aj maxika, ci si to nejako vyriesila?

mammy81
31. jan 2011

ou Renca,takze plny program....ale aspon bude mat len jednu narkozu. 😉 Oni to tak väcsinou robia aj S.vyberali polypy a hned jej davali aj rurky do usi.najhorsie je podla mna to preberanie sa z narkozy po zakroku.S po prvej narkoze nevedela kde je co je,revala ,krv jej sla z usi,(a sestricka mi ze panikarim 😠 tak reku ved ja tu niesom kazdy den pre pana),trvalo jej kym vedela ze som ja vedla nej.hadzala sa po posteli 😒 ... a ked sme sli so zubami a som to povedala tomu co jej nasadzoval narkozu mi povedal ze bola narychle zobudena ze on ju pomaly vrati"Spät". a tak aj bolo trvalo to dlhsie ale zato len mrncala a spala.....pozrela kde je a spala..... ale cez do hodiny bola fit.
Reni drzim vam moc palceky ja na to nerada spominam pretoze su to najhorsie chvile pre mamu,ja som cely ten cakaci cas prerevala ale verim ze teba Maxik zamestna.....a na slzy nebude cas 😉 Drzim palceky moc moc moc.

mammy81
31. jan 2011

@mooc ja som to vycitala z pasu co mas na konikovi 😀

neurologia
31. jan 2011

@mooc
renca vidim ze uz mas aj pas zmeneny a mas tam aj mena...hmmmm no vidim ze mame skoro rovnaky vkus... 😉 ale mathiasa by som nedala aj ked je pekne teraz je to modne meno....a dominic...ale s -k je moj bratranec pekne meno to je 🙂

@rpinguin
renca drzim vam prsty aby vsetko zbehlo super a matilda to co najlepsie zvladla a ako maxac ?-ide s vami alebo nakoniec zostane doma s radkom?

rpinguin
31. jan 2011

@mooc Reni, a tebe ako sedi to zistenie pohlavia? Bolo ti jedno, co to bude? Ja si pamätam, ze som chcela odjakziva dievca, takze keby bola Matilda chalan, tak neviem, co urobim, to by som musela este raz "werfen" 😀 😀 😀
@mammy81 Steffi, no ty ma moc dobre chapes, vsetko mas so Sofcou zazite, diky za povzbudzujuce slova.
@evi, no vo stvrtok- v den zakroku necham Maxika susedke, ma tam jeho kamosku, v piatok a v sobotu bude so mnou, kedze muz ma nejake kurzy, v nedelu budu chlapi doma a v pondelok zasa u mna cez den a na vecer pojde domov, no uvidime.

mooc
31. jan 2011

@rpinguin reni, 1. strasne vam drzim palce, aby to babula super zvladla a a aby ti zostal aspon jeden nesedivy vlasok.. ja panikarim uz ked ma nicolas sopel, takze nemocnica by pre mna/nas bola velmi velmi velmi tazka skuska.. a vies co? este obdivujem, ze maly v poho zostane aj s tatom.. vlastne odkedy sem chodim (to bolo par dni, pred tvojim vyletom do uk) sa cudujem, ako ste to zvladli drobcov vychovat tak, ze v pohode to zvladnu aj s tatom.. lebo teda moji chlapi su v tomto uuuuplne nesamostatni.. nicolas jaci ako divy, ked sa claus pokusa ho uspat.. 😖 a po urcitej dobe to uz nevydrzim a musim k nim.. hmmm.. zeby bol vo mne problem???

2. co sa pohlavia tyka, uz v 11tt sa vyjadril dr, ze tendencia chlapec, takze som mala cas na to sa pripravit.. hlavne v tom strachu o babo, co som bola po potrate mi to bolo jedno.. lenze fakt je, ze tiez mi srdiecko jaci po dievcatku, aj ked aj tohto drobceka v brusku uz teraz velmi lubim, asi budem musiet mm dostrkat este aj k tretiemu babu.. 😝 co povedal, ze v podstate by nemal nic proti, keby sme mali domcek.. takze musim ho najskor cim skor dostrkat k domceku 😅

@evinkaaa evi foto som videla uz asi vcera, ci pred vcerom.. ked som nahadzovala foto nikusiaka do albumu, tak som sa velmi sem nestihla ozvat.. a potom som zabudla.. tak preto dnes 😉

@neurologia bei, u nas je zatial ten mathias praveze favorit.. mne by sa aj samuel pacilo.. len kym sa moj mm vyjadri.. ale tak potreboval dnes ist s nami a vidiet toho malickeho cloviecika, aby si uvedomil, ze budeme ozaj coskoro traja.. a aby pocul, ze to bude chlap.. zelala by som si, aby trosku viac spolupracoval na vybere mena.. a potom by som uz bola uuuuuuuuplne happy..

pribrala som za mesiac kilo.. takze celkovo som este na -8.. co je super, lebo ked som kukala do tehu knizky, tak pri nicolasovi som v 21tt mala len o 4kg menej ako teraz.. 😝 takze keby som nezrala ako svinka, tak by som toto tehu mohla skoncit s lepsim skore.. 😅 len ako na to.. ked mi uz vsetko chuti..

evinkaaa
31. jan 2011

@mammy81 - steffi, ty si si toho so sofcou tiez zazila uz dost. Ach jaj, nech uz take neprijemne veci nezazijete 😒

@rpinguin - renca, no budes to mat "pestre". Starosti okolo matildy a potom este aj okolo maxika. Obdivujem ta a moc ti drzim palce. Neboj, ty to zvladnes. Ked musis, tak musis 😉

evinkaaa
31. jan 2011

@mooc - reni, ved nic, ja som to len tak spomenula ohladom fotky 😀 . Mathias je pekne meno. Mne sa velmi paci. A ked sa paci vam a hodi sa vam k priezvisku, tak nieje co riesit a hotovo 😵

mooc
31. jan 2011

@evinkaaa no podla mna sa hodi 😀 a ked sme uz pri priezvisku.. toto tricko som kupila nicolasovi a teraz rozmyslam, ze kupim este jedno, mensie a jedno trosku vacsie a narok budu fesaci chodit oznackovani a v rovnakom.. 😝

evinkaaa
31. jan 2011

@mooc - renca, ved vybera mena je geschmacksache. Jasne, ze sa nebude kazdemu pacit. Mne sa tiez nepacia vsetky mena, ale nastastie je ich tolko, ze sa da vybrat 😀
Pekne tricko si kupila 😉

rpinguin
31. jan 2011

@evinkaaa Evi ty to triko vidis? Ved to je miniatura riadna 🙂

@mooc Reni, klidek, pozri kolko rokov ma Nicky a kolko Maxik, ono sa to vsetko strasne meni, samozrejme aj my sme mali vrestiace obdobie za mamou, ale pominulo to, on ostane s kazdym, ked ma nevidi a je to naj chlapec po slnkom. Ked je so mnou, je to cert. A inac je celkovo na mna viac viazany, Matilda zasa na papu.
A vlasy poctivo farbim, tak neosediviem 😀 Inac ten Mathias je pekny, inac aj Elias by slo, ale to si nechcela, kedze to niekto ma, ze?

neurologia
31. jan 2011

@rpinguin
renca ved si klikni na tu fotku tricka a zvacsi sa ti...

evinkaaa
31. jan 2011

@rpinguin - reni, mne sa to tricko ukaze velke 😉

rpinguin
31. jan 2011

zeny, ved klikam ako blba a nic, asi to Mac nevie ☹

mooc
31. jan 2011

@rpinguin reni, presne 13 mesiacov je medzi maxikom a nickym.. lenze ja to vidim tak, ze my dieta berieme so sebou aj k porodu 😖 a to uz nehovorim o tom, ze co potom so spanim.. asi budeme musiet dolozit este jednu postel, aby sme sa vsetci pomestili.. 😅 nicolas zaspava v mojej posteli, potom ho prekladame do jeho a on aj tak skoro kazdu noc prelezie ku mne.. zvyknem sa uz len na to prebrat, ze na ku mne tlaci - komplet celym telom, tak ho len prikryjem a spime dalej.. 😝

mooc
31. jan 2011

reni, ved triko nie je dolezite.. len je na obr. vlk.. a na rukave napisane wolf.. 😀 si ich takto pekne oznackujem..

evinkaaa
31. jan 2011

@rpinguin - asi nie 😀

ivic26
31. jan 2011

ahojte,
kocky chcela som sa vas opytat, maminky, co ste kojili, nemate nahodou niektora skusenosti s elektrickymi odsavackami mlieka? Marina zacala nejako zle jest, momentalne sa stale obzera, potiahne tak 3 min (pretym jedavala spolu tak 10 min.) a uz viac nechce :( a ja potom v strese, aby som mala dost mliecka, odsavam, ale mam len manualnu odsavacku a to neskutocne dlho trva.
Inak sme soplavi vsetci, Matus bol dnes so mnou doma, lebo v noci dost kaslal a bol aj uplakany, tak som dobre spravila... ale inak sa mame dobre.
@rpinguin - Reni, drzim vam vo stvrtok velmi palce, aby vsetko dobre dopadlo a Matilda to dobre zvladla.. mne vyberali mandle pred 5 rokmi asi, robili mi to ale v lokalnej anesteze, v nemocnici som bola asi 3 dni a potom ma pustili domov, ale na PNke som bola 2 tyzdne. Ja som jedla len mixovanu stravu a to bolo ok. ale com som sa pytala na deti a videla tam behat hore dole, ked som bola na kontrole, tak lekarka hovorila, ze oni to ovela lepsie zvladaju a ze aj inak vnimaju bolest, ako dospeli. No najhorsie bude asi to preberanie, ako pisala Steffi. Ale to zvladnete a potom bude urcite uz len dobre..
@mooc - Reni, gratulujem k chlapcekovi a uplne chapem, ze srdiecko prahne za dievcatkom.. a ako sa inak citis?
@evinkaaa - fakt super fotka 🙂

rpinguin
31. jan 2011

@mooc Reni, no to fakt pasuje k menu 😀 No s tym spanim to mas tazke, si ho nemala taku proceduru naucit. Ja som ho v 17,5 mesiacoch supla do jeho izbicky, to sme sa prave prestahovali. Ked mal 18 som rodila a to bola Matilda a aj je stale v spalni u nas, coskoro ale pojde k nemu do rise 🙂 Ked som rodila, tak tu bola svokra a on s nou a muzom, rodila som v sobotu a v utorok som prisla z nemocnice, v nedelu tusim uz odisla a ja valcila sama, ale neboj, vsetko sa zvlada. Bola som sama na nic, nikto nezavadzal a ja mala sväty klud.

evinkaaa
31. jan 2011

@ivic26 - ivi, dakujem pekne.
Ale zasa nechvalte fotku az tak, ved je to iba taka normalna doma u nasich na vianoce 😀

rpinguin
31. jan 2011

@ivic26 Ivi, jej takej starej ti to robili? Je to hnus, ze? ☹ Ja som mala tiez manualnu, je to makacka, ale odsavala som, nerobis Rückbildung? Ja som na nu vlastne vzdy odsala. Elektriicku si mozes pozicat v lekarni, ale je tusim na predpis. Gyndarka to predpisuje, je to zevraj super, ta Medela je dost vychvalovana, ale tiez som ju nemala. Ved jej davaj kazdu hodinu, podla potreby a uvidis, ci sa to nezmeni 😉

mooc
31. jan 2011

@ivic26 tak ja som nicolasa kojila teraz do novembra pravidelne a naposledy teraz v decembri to mal 20 mesiacov.. a neodsavala som ani raz.. ved naco? nestresuj, priroda to zariadi ako treba, ked malej netreba, tak netaha a mliecka bude menej.. ked bude mat hlad, potaha viac a mliecka sa urobi tolko aby mala dost.. dolezite je prikladat.. a ked tak menej potaha tak aj castejsie a ono sa to upravi..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre