Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

yanni
8. jan 2012

@dania Diky Danka. No uz som aj spät v DE, vcera ked som cestovala tu prsalo a dnes nasnezene 😨 Ale uz sa to aj topi, ostala mi na terase akurat taka mala kopka v najposlednejsom rohu. Ale na SK sa fakt nakydalo. Ale ti poviem, taketo rozdiely sa mi vobec nepacia. U nas v Bystrici s me snehu mali dobreze nie az po usi a 20 km dalej vo Zvolene sa zelenali polia. No tak sa v tom vyznaj.

Inak mas pravdu, ked sa na to pozera v priemere. Clovek je tvor prisposobivy ale ja by som si asi dost tazko zvykala na to velmi skore stmievanie v zime. Ale za to v lete je aj o pol noci vidno 😎 Ale zase moj brat povedal, ked som to spomenula, ze on by do Skandinavie isiel hned. Jemu sa tam velmi pacilo. Ale je ine dovolenka a tam zit. Ale ked clovek chce, tak si dokaze vsade vybudovat pekny zivot 😉

Tak to mate fajn, ked sa takto doplnate. Len nech sa vam dari a ste zdravi. Vsetko ostatne ukaze cas. A obcas napis, ked uz tam aj ty budes, ako tam je a tak 😉

@all zatial sa bubela majte, ja sa zase na cas odmlcim, este som len den v DE a uz mam toho vyse hlavy. Dnes idem povymetat vianocneho ducha z bytu, mam Vianoc zase na jeden rok akurat tak dost. Zatra pride nejaky chlapik koli mojmu novemu telefonu a od utorka uz zase do kancla. Juuuuuuuuuuuuuuuj no normalne sa mi nechce. Som zvedava, co ma tam zase za chaos caka.

Ozaj a aky bol Jezisko? 😵

@rpinguin Reni Mail kommt, len musim fakt gruntovat, nie ze sa zajtra ten chlapik zlakne. Potom popisem viac 😉

babatko37
8. jan 2012

Je povinná autosedačka v Nemecku aj pre turistov, t. j. ak auto nie je evidované v Nemecku ale na Slovensku? Lebo ja som našla nejaký článok na nete o tom, že turisti nemusia. Ale zatiaľ mi každý vraví, že všetci do 12 rokov musia mať autosedačku.
Kde sa da požičať, asi najskôr v autopožičovni alebo aj v obchodoch s detským tovarom? Dakujem.

rpinguin
8. jan 2012

@yanni Kati, v pohodicke, aklimatizuj sa a informuj 😉

@babatko37 ty prides tym autom odkial? Rada by som vedela, v ktorej krajine ta autosedacka povinna nie je.
http://www.kindersitze-test.de/kindersitzpflich...

babatko37
8. jan 2012

@rpinguin My doletime lietadlom na navstevu znamym, ktori nam daju k dispozicii auto, ale nemaju deti, teda ani autosedacky. V celej EU povinna je, len som nasla nejaky clanok, ze ak nie je auto evidovane v Nemecku, tak povinnost nie je. Ide mi viac - menej iba o tu cestu z letiska, lebo som ich nechcela zatazovat, aby chodili poziciavat autosedacku. Potom by sa to asi malo dat zohnat v autopozicovni, dufam. U nas ked som pozerala na nete sa to da, dokonca aj v niektorych detskych obchodoch.

yanni
8. jan 2012

@rpinguin Renci uz som uplne grogy. Ale vygruntovane, keby to tak aspon mesiac vydrzalo 😀

@babatko37 Je povinna. Aj pre turistov. A inak nechapem, ze vobec nad tym rozmyslas, ist bez sedacky aj ked je to "len" cesta z letiska.Aj na jednom kilometri sa moze nieco stat. Clovek by mal predvidat a hlavne ked ide o deti. Casto sedacka zachrani dietatu zivot. Neprajem nikomu nic zle, ale ako dlho si to potom budes vycitat? Dnes je to nevyhnutne, kedze auta su väcsie a maju ovela silnejsie motory ako pred 30 rokmi, ked sme o sedackach ani nechyrovali. Nechcem a ani si neviem predstavit, aky to musi byt naraz.

babatko37
8. jan 2012

@yanni Nie som hazarder. Auto ich môže zabiť aj na prechode. Iba zisťujem, aké sú možnosti, lebo nie je jednoduché odtiaľto si zabezpečiť sedačku v DE. Možnosť je aj neísť tam letadlom, ale autom už odtiaľto. Ale neviem, či by to bolo bezpečnejšie, taká dlhá cesta, únava... Jednoducho sa snažím zisťiť možnosti a zvážiť, čo bude asi najvhodnejšie. Ja som za používanie autosedačiek.

stardust
8. jan 2012

@babatko37 myslis len na tu cestu z letiska? Nieco sa mi mari, ze taxikari su tu vybaveni autosedackami..

babatko37
8. jan 2012

@stardust ano, iba na tú cestu. dakujem. To som si vobec neuvedomila... Si zlata.

babatko37
8. jan 2012

@rpinguin dakujem za podrobne info. a nasla som tu aj radu - taxi z letiska.

yanni
8. jan 2012

@babatko alebo oeffentlich, Bus, S-Bahn atd. alebo Flughafenshuttle. Neviem kam cestujes, ale kazde väcsie mesto take nieco ma. A mas o problem menej.

zuzka1980
10. jan 2012

Ahojte .... najdu sa tu nejaké mamičky z Mníchova, na pokec poprípade stretko?

yanni
11. jan 2012

@zuzka1980 tak si nas nasla? 😉

zuzka1980
11. jan 2012

Jooo našla díkes ....

paula
11. jan 2012
matso
11. jan 2012

Ahojte baby. Je tu niektora z Vas zo Stuttgartu?

yanni
12. jan 2012

@paula Pavli strasne vsak. To by tu v DAH nik neocakaval. Ani predvidat sa to nedalo, kedze v Dachau sa neprejednavaju nijake tazke pripady. Take vzdy prelozia do Mnichova. Jednoducho tomu chlapikovi asi preskocilo. Ja som sa to dozvedela az vcera vecer na anglictine, stalo sa to nejak neskoro poobede a u mna v Mnichove sa to vcera este neroztrubilo. Musim sa spytat kolegyni, ta prisla k nam vlani zo Staatsanwaltschaft, ta ho urcite bude poznat. Inak prokuratory su vsetci taki mladi. No co uz, stava sa vselico. Mam rizikove pracovisko ☹

iii
12. jan 2012

@yanni katka, mna na tom najviac zaraza ten fakt, ze obzalovany prepasuje zbran do pojednavacej miestnosti?! dost dobre........hlavne dnes, kde ta na kazdom letisku precheckuju od hlavy az po paty.

inak sa musim pochvalit, ze som od posledneho dna tehotenstva zhodila uz 20 kg, je to naozaj prenadherny oslobodzujuci pocit, a preto sa idem vrhnut na WSV!!! juchuuu!

paula
12. jan 2012

@yanni Davej na sebe pozor! Jenze pres silenci se asi nijak neda branit vid... :(
@iii Ja chci taky zhubnout 20kg! 😉 Porad jak na to!
Holky ja jsem prvni tyden ve svem poslednim praktiku a uz jsem ztratila hlas 😉 Ta skolka ve ktere jsem ma obrovske socialni a kulturni rozdily, nektere deti nosi tricka za 50€, jine nemaji ani na gumaky a jsou zajimave citit... No doufam, ze jim alespon nejak pomuzu do zivota. ja jsem takovy samaritan. No ale po trech dnech jsem uplne ztratila hlas. Musim ted inhalovat a "jedu" na salvejovych bonbonech. Tak me drzte palce, at ty 4 tydny jeste ve zdravi vydrzim 😉
Super je, ze Laura uz je velka a nedela takovy tyjatr jako driv, kdyz se cely den nevidime ;)
Mejte se krasne!

lllinda
12. jan 2012

baby mate tu niekto niekoho na varovanie deti????

iii
13. jan 2012

@paula pauli, jednoducho som odpuchla 😉 inak skolkari su naozaj velmi zlati, dnes som mala filipa v satke, a hned sa pytali "warum hast du das baby wieder im bauch?"
inak ti prajem, aby si to praktikum v zdravi obstala......to hned prve dne si tolko na nich kricala? chudatka......super, ze laura to zvlada tak statocne to zato elenka sa vcera v skolke pocikala - dufam, ze je to len reakcia na filipa, a nie nejaka mocova infekcia 😝

dania
13. jan 2012

@iii Ingi, dost dobry, vcera byl asi curaci den ctyrletych lvicat, ehm ehm, Timmy to vcera nedal behem nakupu, pry si nevzpomnel, ze musi jit na zachod. 20 kg, wow, to uz jsi zase jako proutek!

@paula Pevne nervy Ti preju a silne hlasivky, jsem rada, ze jsou na svete takovi lide jako Ty, kdo maji na praci ve skolce nervy. Ja vim, ze na jednu stranu je to krasne, ale pro me by to urcite nebylo. A totez si asi mysli Timmyho byvala ucitelka, ktera nedavno odesla se syndromem vyhoreni. Ted maji ale mladeho ucitele, ktery je uci k sobestacnosti a zodpovednosti 😀

@yanni Sila!

rpinguin
13. jan 2012

tak vcera bolo fakt nieco vo vzduchu, my sme isli zo skolky s mokrym pyzamom, nehoda bola pocas spanku a zevraj sa to stalo dalsim 4 detom 😀 Maxik nechapal a ze sa ospravedlnoval, ze entschuldigung, das tut mir aber leid 😀 , vychvavatelka sa ma pytala, ci sa aj doma tak ospravedlnuje 🙂 Neviem, kde to vzal.

stardust
13. jan 2012

@lllinda opatrovatelku. Ale kedze ma teraz chore deti, musim zostat s nimi doma na PN-ke 😠 😖 Vsetci znami su pracujuci, takze ich nemam komu dat.

iii
14. jan 2012

@dania
@rpinguin
danka, renca, tak to rada pocujem, ze sme v tom nezostali sami 😉
momentalne je u nas velmi aktualna tema reprodukcie, denne musim odpovedat na desiatky otazok ohladne toho, odkial filip zo mna vysiel, ci sa este moze vratit nazad, ci predtym, ako boli na svete oni, byvali s nami dinosaure (tema vyhynutia isteho zivocisneho druhu je tiez dost komplikovana). a marcel prisiel minule s uzasnou teoriou, ze ocko kupil filipa od hebamme. snazim sa vzdy odpovedat podla pravdy a nefabulovat, ale skoda, ze sa so sexualnou vychovou nezacina uz v skolke, mali by v tom uz jasno.
tak ja vam prajem pekny vikend, asi razime vonku, kedze po mesiaci dazda vyslo slnko

paula
17. jan 2012

ahoj holky!
no ve skolce nervu, ale kombinace suchy vzduch, 20 soplicich deti a cely den mluvit 😉 navic k tomu delat aktivity do skoly a vsechno sepisovat... prijit domu a zacit druhou smenu 🙂 no trochu me to sebralo. Ale nastesti je to posledni praktikum.
V cervnu uz delam teoreticke zkousky.
A posledni rok - prakticky + 1x tydne skola delam na zkraceny uvazek rok a pul 😉 mela jsem stesti, ze me skola a skolka vysli vztric.
@ dania Diky! Burnout syndrom mela moje vedouci ve skolce taky. Byla tri mesice i s ditetem v nejake klinice na leceni. 😨 Je Alleinerziehend a k tomu prace na plny uvazek....
Prace ve skolce opravdu neni jednoducha, je to zatez fyzicka - hlavne ten hluk nekdy i psychicka. Prijdes domu a myslis na deti, co ani v zime nemaji zimni boty, co maji jit do skoly a neumi ani slovo nemecky, co se rodice rozvadi a oni jsou stredem hadek..... To asi Ingrid take zna jako lekarka, nebo zdravotni sestry, clovek si asi musi umet zachovat nejaky profesionalni odstup, aby se nezblaznil. Na druhou stranu je potreba zustat lidsky a do deti se vcitit.... Ale ja to dost vidim, ze vychovatelky - cim mladsi, tim milejsi, hodnejsi, citlivejsi a ty starsi uz jsou takove otrkane... no ale jak se nekdy k detem chovaji 😠 Nejlepsi je asi ziskat nejaky zdravy nadhled, brat to s humorem a pomoci kde muzu a netrapit se tim, co zmenit nemuzu...

U nas je ted jeden romsky chlapecek, sikovny, snazivy, je mu uz pet a je v jhodne oblastech pozadu (rec, motorika) no a ti rodice ho vodi hrozne nepravidelne do skolky. treba tyden prijde a pak mesic ne... to fakt nechapu, mel by ve skolce vsechno - Sprachförderung, Schulförderung, specialni akce.... A ti rodice nejsou schopni udelat to nejmensi, ho kazdy den dovest a odvezt... No a ted jsem se jeste dozvedela, ze vubec neplati "kitagebühren" takze vedouci ma ted taky problem - v zajmu ditete by je mela nutit, at ho vodi, v zajmu ekonomickem a danovych poplantiku (nakonec to zaplati mesto) by mu mela rict, ze kdyz nezaplati tak dite ze skolky vyhodi... 😒 tak co na to rikate?

@iii Ingi, ja myslim, ze je lepsi, kdyz to detem vysvetli rodice individualne, nez kolektivni sexualni vychova ve skolce nebo skole. 😉 Kazdy rodic to vysvetli jinak a kazde dite ma v jinem veku "ptaci fazi" Kazdopadne maji tvoje deti uuuzasnou fantazii. Urcite jsi jim to dokazala krasne vysvetlit. 😵

kmk11
17. jan 2012

@zuzka1980 na stretnutie s detmi mozes ist napr sem http://skm-mnichov.wbl.sk/CINNOST-skm--misia-DE... - ale zisti si telefonicky, ktore dni sa teraz stretavaju 🙂

zuzka1980
17. jan 2012

@kmk11 Veľmi pekne ďakujem za TIP

iii
18. jan 2012

@paula pauli, ucinne by bolo pohrozit rodicom odobranim socialnych davok....ale to je asi prakticky tazke, kedze skolkarska dochadzka nieje povinna, ze? ci vorschuljahr je uz povinny?
my mame tiez v skupinke jeden taky pripad, dievcatko privedu do skolky raz za mesiac, a to vzdy este nieco so sebou donesie (minuly tyzden napriklad vsi 😝 ) - mna to hlavne irituje kvoli tomu, ze tych miest je v dortmunde naozaj nedostatok a kvoli nej nedostane miesto nejake ine dieta, ktore by do skolky naozaj chodilo (napriklad nas marcel asi miesto buduci rok nebude mat)
ozaj, miesto na prakticky rok si dostala v laurinej skolke, ci v nejakej inej?

paula
18. jan 2012

@iii Ingi, skolka neni povinna. Takze jim muzou jen pohrozit tim vyloucenim chlapecka ze skolky... jak pises, aby se uvolnilo misto pro jine dite. Jenze kdyz vidi, ze on to opravdu potrebuje... je to jeho posledni sance na individuali pomoc a sociani zacleneni. Ve skole uz se s nim nikdo babrat nebude. 😒 nejhorsi je, kdyz vidis, jak on je snazivy, ze by fakt moc chtel - zajima se o jiny decka, hry, zapojuje se do aktivit...
Marcelko nedostane ted v lete misto ve skolce? A treba od prvniho ledna? to je fakt zvlastni, jako "Geschwisterkind" by mel mit prednost. Ty prosincove deti..... to je opravdu neuveritelne, o cem vsem tu rozhoduje mesic narozeni!

Prakticky rok nebudu delat v laurincine skolce, tam me nevzali, ale v te skolce co jsem ted na praktiku. Uz se na to moc tesim, je to mala skolka (3 skupiny) a skvely tym, kde se vsichni podporuji a nepomlouvaji. Moje budouci vedouci je taky super a moc si s ni rozumim. To je pro me strasne dulezity, ja jsem clovek, co moc neumi pracovat v neprijemne atmosfere.
Navic jsem mela ohromne stesti, ze me moje skola, jugendamt a vedeni skolky vysli vstric a nechaji me delat ten posledni rok dele, na zkraceny uvazek. Jsem prvni v historii 😉 Bylo to stasne moc vyrizovani, ale nastesti jsem narazila fakt na super lidi 😉

A jak zvladas zivot jako trojnasobna maminka?

dania
19. jan 2012

@paula Pauli, tak tohla ja bych prave asi nezvladla, ty lidske pribehy by me uplne vcucly, treba to s tim romskym chlapeckem je hrozne smutne a sance, ze muzes neco zmenit miziva. JA dobre vim, proc jsem si vybrala praci ve stylu "ja a muj pocitac".

Za dva tydny jedeme za Nicem do Helsinek na navstevu (teda on tam zacina az za tyden) a mame schuzku i v jedne skolce, tak jsem moc zvedava, jake to tam bude. Je to mezinarodni skolka, ale finstinu tam jaji taky pro predskolaky. Pokud jsem dobre rozumela, chodi tam deti do skoly az v 7 letech. Ale ty skolky maji trochu intenzivnejsi program, deti se tam asi cileneji "uci", coz v nasi nemecke skolce nemaji. Ta finska skolka je pobliz more a v popisu maji, ze si hraji zpravidla dvakrat denne na plazi, ale nemusi si hrat venku, kdyz je extremni pocasi (-25 stupnu a kdyz je bourka) 😀 No to me uklidnilo.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre