Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

stellamaris
30. máj 2013

@janulkaka ja mam uz male dieta,ale lekarska starostlivost pocas tehu bola super,moj doktor bol ochotny,vsetko mi vysvetlil 🙂 mala som akutnu sekciu,operoval ma primar ( povodom z Ciech) a izbovy lekar bol Slovak 😀 aj toto je mozne v nemecku 😉

sysa7779
30. máj 2013

@dari226 ja som tiez v Roseheime 🙂

sysa7779
30. máj 2013

@stellamaris jeeej,tak takych lekarov by som prijala aj ja 🙂

stellamaris
31. máj 2013

@sysa7779 no tak treba rodit ako ja vo Pfaffenhofene a.d.Ilm,tam su super doktori 🙂 mimochodom,chodia tam rodit aj zeny z Mnichova,ak si zelaju milu kliniku s rodinnou atmosferou 😉

kmk11
3. jún 2013

dievcata, co ste z Mnichova, 14.juna o 18:30 sa mozete zucastnit Odbornej prednasky o dvojitom statnom obcianstve - ak chcete viac info, napiste mi IP, preposlem link 🙂
a objavila som aj jednu zaujimavu cesku stranku, ktora ponuka video vyucbu roznych kurzov - modelovanie, malovanie, joga, Pilates, fotografovanie, sitie, atd ... aj to preposlem, ak mate zaujem 🙂

beatka1988
3. jún 2013

Ahojte🙂chcem sa opytat hlavne tych bab,ktore rodili v Nemecku...vsetky ste boli poistene v nemecku ?alebo su tu aj take ,ktore si platili poistenie na Svk a rodili v De? Neviete ako je to s preplatenim porodu?

yanni
4. jún 2013

@kmk11 no tak sa ja zase nezucastnim. No ako vzdy 😀 To som ja v tom case este v teplucku a uzivam si slniecka. A inak co, uz sa Slovac zobudila a da zase dvojite, ci ako? Tak ja ho nastastie dvojite mam a nik mi ho uz nemoze zobrat 😉

kmk11
4. jún 2013

@yanni no ved ty stale nieco extra 😝 😀 ale dobre robis, uzivaj si slniecka a dones kus i mne 😵 skopirujem ti jednu diskusiu do IP, ak chces 🙂

editah222
5. jún 2013

omlouvam se, ze vas tady otravuju,ale nebydli nektera z vas v Lindau nebo okoli? Jedeme tam na mesic s detma a rada bych se zeptala kde tam najdeme detska hriste a tak. Ja tam budu chodit do skoly a o deticky se bude starat manzel a tak bych byla rada kdyby aspon na zacatek vedel kam jit. Dekuji vam

sunflower87
5. jún 2013

ahojte maminy, náhodou nie je tu niektorá z vás v mestečku Berchtesgaden? Alebo poblíž neho?? Môj manžel tam išiel pracovať a chceme tam ísť v blízkej budúcnosti za ním....

yanni
5. jún 2013

@kmk11 Katus no precitala som. Len ono to ay tak pravdive nie je. Kazda EU stat si moze dat aj vlastne pravidla. Nap., ak sa to samoyrejme uz neymenilo, uz to tak nesledujem, kedze ma to uz velmi nezaujima, aj ked si chcela rakuske, musela si sa SK vdat, lebo by ti Rakusania nedali. A to bolo tzk uz pred to debilnou slovensko novelizaciou.

PS. Posielam va veeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeela slnka. Mam na rozdavanie 😉

iwka6
5. jún 2013

@deina dakujem, uz to mame za sebou, len po narkoze dlho plakal, ale tiez sme sli este v ten den domov.

kmk11
5. jún 2013

@yanni ja som praveze zatial este nic konkretne o tom nestudovala, ale tu prednasku organizuje oficialne Slovensko-nemecky spolok (ci ako sa volaju) v Mnichove.... takze oni budu mat asi najnovsie informacie 🙂
a SLNKO doslo v poriadku ... dakujeeeem
a uzivaj si dalej 😉 😵

avis
6. jún 2013

Ahojky, mam prosbicku......nenavstevoval nekdo integracni kurz nemciny......

rpinguin
10. jún 2013

@kmk11 tak ja poprosim tie infosky o dvojitom, aj ked pravdu povediac, neviem k comu su dve, ale za precitanie mi to bude stat urcite 🙂

linda81
10. jún 2013

@9021helena take nieco mozne nie je....jedine, ak pracuje v nemecku cez slovensku firmu...poznam kopu takych pripadov tu v mojom okoli....

gabinka11
10. jún 2013

@avis jj chodila jsem do skoly Klartext 🙂 nejlepsi skola a platila jsem jen 100euro kdyz doneses takove potvrzeni s razitkem, ze jsi z EU. a mluvim plynule 🙂 doporucuji 🙂

linda81
10. jún 2013

je tu niekto z Dessau, Brandenburg alebo Wittenberg??

rpinguin
10. jún 2013

@linda81 Vierka je, ale uz tu nechodi a ja si za pana nespomeniem na jej nick 😀 Kto pomoze?

linda81
10. jún 2013

@rpinguin 🙂 skoda

9021helena
10. jún 2013

baby neviete niekto o nejakom ubytovani pre rodinu respektive bytu ktory by nam aj dali manzel pracuje v Mnichove a ja s dcerou a ruhym babom na ceste sme na slovensku a chcem za nim aby sme boli ako cela rodina staci aj po okoli Mnichova tak 30 km dakujem pekne za kadu informaciu popripade kontakt na niekoho.

kmk11
10. jún 2013

@rpinguin jeej ahoj ...ale to bude beseda v Mnichove - ale ak chces mozem ti prekopirovat, co som poslala Katke- to pisal jeden Nemec, ktoreho zena je Slovenka - v jednej diskusii 🙂

kmk11
10. jún 2013

@9021helena nuz byty v Mnichove zhanat, to je hotova katastrofa 😅 ... ale podla toho kde pracuje manzel, tak sa treba spytat najprv vo firme, ci nevie ona nieco dohodit - tie lepsie firmy to pre zamestnancov robia - niektore firmy maju i intranet s roznymi inzeratmi, teda i na ubytovanie- treba sledovat tam ...alebo potom inzeraty - privat http://abc.anonza.de/5/0/8/result/c_842.html

rpinguin
10. jún 2013

@kmk11 jasne Kati, skopiruj, dikes

evulienka22
12. jún 2013

dievcata, ktore ste v Nemecku zamestnane, kolko dni mame narok na opatrovanie choreho dietata, a ako sa to tu vola? Na slovensku je to 8 dni. Dakujem

stellamaris
12. jún 2013

@evulienka22 10 dni,vravel moj sef, to nie je vela 😖

kleopatris
12. jún 2013

@evulienka22 zavisi od zamestnavatela, ale podla zakona ti 5 plati zamestnavatel a 5 dni krankenkasse. Pre kazde dieta a kazdeho rodica 😉.

evulienka22
12. jún 2013

@kleopatris dakujem

evulienka22
12. jún 2013

@stellamaris dakujem a este kolko musim mat odpracovanych mesiacov aby som mala narok, chcem to najst na internete wikipedii ale neviem pod cim..

stellamaris
12. jún 2013

@evulienka22 na co narok? na opatrovanie dietata? to neviem.....ja mam uz7 rokov odrobenych tu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre