Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

kmk11
4. jan 2012

@stardust a musia to byt telenovely? dokumenty su tiez na nete
http://www.vox.de/cms/sendungen/das-perfekte-di...
- klikni si na sendungen - niektore su sice platene, ale je tam dost i zadarmo
http://www.tivi.de/
http://www.prosieben.de/tv/galileo/videos/
atd
alebo si skus zadat filme online kostenlos
a ja tiez pravidelne pridavam na stranke kratke prelozene videoukazky z perfektes dinner 🙂

stardust
4. jan 2012

@kmk11 segra chcela cosi lahke...co je lahsie ako telenovely? Inak, diky za linky 🙂

tehua
4. jan 2012

no celkovo strasne zle znasam pobyt v nemocnici. muhldorf je stale narvaty, ako vravi manzel (pracuje tiez v nemocnici), takze samostatna izba asi nehrozi, neviem... ale hadam ho nechaju so mnou aj tak, lebo hrozi poporodna depka jak vysita (ta predtym trvala pol roka).

predtym bol akutny cisar v celkovej anestezii, ale to bolo na sr, tak asi netreba porovnavat. strasne som ich prosila, nech ku mne na izbu pustia manzela, ved je lekar, preboha, a ja zosaliem. marne do mna pichali diazepam, mne to nepomahalo. na to, ze staci jedina osoba, aby som bola v pohode, zvysoka kaslali. psychika pacienta je tam este totalne tabu. ako je to v nemecku?

evinkaaa
4. jan 2012

@tehua - ahoj. A kde na sk si rodila? Vies, aj na sk to urcite zalezi od mesta alebo nemocnice. Moja svagrinka akurat porodila pred 3 dnami a brasko bol pri nej pred cely cas, pocas porodu a aj po nom. A kazdy den moze prist hocikedy chce. Pustia ho k nej kazdu hodinu, kedykolvek.
Tak to naozaj zalezi od nemocnice. 😉
Ale aj tak si osobne myslim, ze zdravotnictvo tu je na uplne inej - lepsej - urovni, ako na sk. Nech to zoberieme z ktorejkolvek strany.......proste je to tu lepsie a ja osobne sa tu citim "bezpecnejsie", aj ked idem do nemocky 🙂 .
Drzim ti prsty, aby vsetko dobre klaplo 😵

stardust
4. jan 2012

@tehua tu zase nebuzeruju kvoli hovadinam. Na Wochenbettstation sice boli nejake navstevne hodiny, ale ked ostatne na izbe suhlasia, mozes tam mat manzela co najdlhsie.

evinkaaa
4. jan 2012

@stardust - mas pravdu. Ja ked som lezala na zenskom, tak manzel prisiel ku mne kludne aj o deviatej vecer a nikto nic nepovedal. Spolubyvajuca uplne v pohode a sestricky absolutne ziaden komentar 😉

stardust
4. jan 2012

@tehua ked sa chces pozriet, ako to vyzera v nemeckych porodniciach, na Spiegel TV chodi (neviem, ci este stale) kazdu nedelu vecer relacia o porodoch z jednej hamburgskej nemocnice.

stardust
4. jan 2012

@evinkaaa no a co som zazila v izraelskej nemocnici...tam mohli byt pribuzni a znami pri pacientoch cely den i noc...

evinkaaa
4. jan 2012

@stardust - verim ti. Nieco podobne je tu, ked pridu napriklad z egypta alebo dubaja....price akoze pacient napriklad dedko a s nim cela haved. Vsetky jeho deti s rodinami. Byvaju niekde v hoteli alebo dokonca si zaplatia izbu pri nom v nemocnici. Zazila som to tiez a ked som byvala v centre mnichova, tak vedla nas v hoteli takito ludia byvali a rozpravali nam, ze to tak u nich je normalne 😀

kmk11
4. jan 2012

@stardust 🙂 nuz ano, telenovely su lahsie na precvicovanie ... ale tak snad si medzi tymi linkami nieco najde 😉 alebo potom nech skusi tu http://nemecky-online.webnode.sk/hovorene-slovo/ 🙂

tehua
4. jan 2012

@evinkaaa na kramaroch. lezala som na nadstandarde, kde asi chceli klientkam zabezpecit sukromie, ked uz si zaplatili. lebo ked si zaplatis, tak uz nie si pacient, zrazu si uz klient. a aj tak z toho nemas to najdolezitejsie - blizku osobu. aachjo

ja by som praveze potrebovala mat manzela nonstop pri sebe, hlavne v noci. hadam ho tam ako kolegu z chirurgie nechaju

evinkaaa
4. jan 2012

@tehua - neboj, nechaju.......tu to je inak ako na sk. Tu je pristup k pacientom iny. Ved manzel to musi poznat, ci nie?

stardust
4. jan 2012

keby si bola na izbe s inymi zenami, treba byt s nimi zadobre, aby si si tam mohla nechat manzela.

yanni
4. jan 2012

caute kocky, stastny nova rok prajem. Ingi gratulujem k drobcekovi.

@lea142 prelistuj si trosku diskusiu, ja som to o tych prachoch tu uz milionkrat detailne rozpisala.
@saska.t ti nedala spravne infosky, bud ju osrali alebo vtedy nieco neporozumela. Ak tu mate trvaly pobyt 9t.j. riadne na EMA ste prihlaseni0, tak aj ked si nerobila dostanes tu minimalnu ciastku 300 € + 184 € Kindergelď t.j.detske pridavky. Presne ako ti napisala Renca- pingi.
To sa tu v tejto diskusiuu omiala kazdu chvilu, je to uz na slucku. Inak vsetky infosky su detailne aj na nete, na stranke ministersva, tak si to nagugluj. Tam je to vsetko pekne rozpisane. Ako a kto ma narok a kolko a kde a ako si mas dat ziadost, vsetky Fristen atd.

rpinguin
5. jan 2012

@yanni Kati, my sme si mali jednoducho zapamätat tu stranu, ked sa to preberalo a kde je to rozpisane a tu len hned dat zenam, ktore pridu pre info, takto by som ani ja vzadu nikde nelistovala, by sa mi chcelo 😀 😀 😀

stardust
5. jan 2012

lepsie by bolo upravit uvodny prispevok, dat do neho odkaz na strany s naviac pozadovanymi informaciami.

lea142
5. jan 2012

@yanni
yanni prosim ta mohla by si mi poslat tu stranku lebo ja som uz fakt zufala ja tu mam aj s mojim priatelom len prechodny pobyt zatial,teraz na novy rok si musime vybavovat novy lebo stary uz skoncil.dakujem

janinka25
5. jan 2012

ahojte prosim Vas existuje pre nejaky očkovaci kalendar pre deti tu v nemecku, na slovensku je iny a odlisuje sa to dakujem

lauri
6. jan 2012

@lea142 http://www.elterngeld.net/elterngeldantrag.html su tam rovno aj formulare na ziadost o Elterngeld. Pozor, kazdy Bundesland ma ine 🙂
Je tam aj Rechner - t.j. dopredu si mozes vypocitat, kolko penazi ti priznaju. Samozrejme len v pripade, ze si predtym pracovala, ak nie, tak ide automaticky ta minimalna materska 300 €

dania
6. jan 2012

Ahoj zenky! Pamatujete si me jeste 😉 ???
Chci vam vsem poprat stastny a plodny novy rok. Steffi, gratulace k miminku 🙂 O malem Filipkovi od Ingrid uz samozrejme vim, jinak jsem prolistovala jen par poslednich stranek, abych byla trochu v obraze a vidim tu hodne novych tvari.
U nas vse v poradku, jen se chystaji velke zmeny, Nic nasel praci v Helsinkach a ja s Timmym ho budem nasledovat brzy zjara, do te doby musim jeste dokoncit praci tady v Bremach. Uz mam z toho peknou skandinavskou horecku! Tak to je ve zkratce o nas. 🙂

dania
6. jan 2012

Reni, ty ses teda kocka na te nove fotce!

rpinguin
6. jan 2012

@dania wow Dani, coze? Finsko? Teda, ale ono zasa s porovnani s Bremamy je klima hadam aj podobna 😕 , no a na ako dlho? Akurat tam tma bude zrejme o nicom. My sme tiez inde, ale pokial vies, ze to nie je na stalo, tak sa este da. No a s chalanmi sa budete ako potom vidiet?

dania
6. jan 2012

@rpinguin no nevime na jak dlouho, zatim se upiseme na rok, ale pokud budou vsichni spokojeni, tak klidne naporad, to se taky neda vyloucit, zatim ale moc neplanujem. S sebou jede zatim jen Timmy a budeme se snazit cestovat do D casto, abychom se mohli s klukama videt, nebo prileti za nami a prazdniny muzou travit u nas, ale to vis, ze je to trochu naprd v tomhle ohledu, takhle jsme v kontaktu kazdy den.
A vy jste ted kde??? Nekde na vychode? A jak se vam tam libi?

evinkaaa
6. jan 2012

@dania - dani, jasne ze pozname 😀 . Uz som sa chcela ingi spytat, ci ma este s tebou kontakt.....ze ako sa mas a ako sa vam dari. Tesi ma, ze mate take pekne novinky. Tak nech vam to vsetko vyjde podla planov a dobre sa zabyvate. Ako dlho ostanete v Helsinkach?

@rpinguin - renca, vcera si menila fotku, ze? Najprv si mala nejaku do strany otocenu a taku "pochmurnu". Som ti chcela napisat, ze co sa tak hnevas ci mracis.....ale vzapäti si ju zmenila na tuto 😀 Velmi pekna.....kocka si.

rpinguin
6. jan 2012

@dania no aj mne bolo povedane, ze ak sa nam bude pacit, ze mozme aj dlhsie, ale ja sa tomu branim, ono je to fakt iny svet, ti ludia su ini. Mesto male, ziadne kruzky, ziadna VHS, ziadne fitko, teda fitko tu maju, stoji ako najdrahsie niekde inde a vybavenie mizerne. Matilda pojde do skolky v sept., takze aspon tam bude cosi, ale inac nic, jednoducho nuda. Nemam tu nikoho, kto by isiel som mnou niekde na posed na kafco. 😒
Ale vam drzim moc palce, pride sem nieco porozpravat, nech viem, ako sa dari. Ty si ale skor taka zena, co by vedela zit aj na tom Islande, ty problem mat nebudes. A moznoze ja mam kopec casu, ked sa takymto niecim viem zaoberat a len lamentovat 😀 Na Fb asi nie si, ze?

dania
6. jan 2012

Evi, diky. V Helsinkach samotnych asi nebudeme moc dlouho, mozna tak 1-2 roky, az se aklimatizujeme, tak se asi presuneme vice na sever. Zalezi na firme, jak bude prosperovat a taky na nas, jak se nam tam bude libit.
Reni, tak to teda nemate idealni. Hm, mas pravdu, mne je asi vcelku jedno, kde jsme, hlavne aby byla ta zeme civilizovana (pod tim si hlavne predstavuju minimalni urednickou buzeraci, a pristup ke zdravotni peci a vzdelani), abychom si zaridili prijemny domov a meli zajimavou praci (takove same malickosti 😀 ). A jinak uz se dokazu zabavit i bez fitka 😉 a na fb neeee!

yanni
6. jan 2012

@rpinguin juuuuuuuuj Renci, no keby ja som si to cislo strany zapamätala. A mne sa to uz fakt nechce stale dookola omielat, aj ked viem ako co, lebo to mam viac-menej kazdy den v kancli na stole, ale nech sa obetuje aj niekto iny alebo nech si to ludia zistia sami. Ved urady poradia. A inak, je toho plny internet.

Inak, to ti uz za mesiac asi aj podrastly vlasy, ci to hned si fotila ako si vysla od kadernicky? Suprova fotecka. uz so ju hodila aj na FB?

@dania Danka tak nech sa vam dari, ved ty si taka prezijes vsetko a vsade. Ja ti poviem, ja by som uz len koli tomu svetlu tam nesla. A podobne ako renca, ja potrebujem to dake fitko a kurzy a kafco a tak. Ale co neurobi zenska pre chlapovu karieru vsak? 😀D

Inak baby, na SK sa nakydalo snehuuuuuuuuuuuuuuu. Cele stredne Slovensko je zaviate, no na nervy. Dnes som sa uz aj rehlit musela ako rano vsetci susedovci naklusali pred domy a zacali odhadzovat sneh 😀 😀 😀 😀 Ale dnes bolo pekne, aj slniecko vykuklo.

yanni
6. jan 2012

@lea142 no sttranka neviem presne ako sa vola, ale je to oficialna stranka minsterstva socialny vecia a rodiny alebo tak nejak. Nagoogluj si to.
Ale ked mate len prechodny pobyt tak neviem neviem. A preco mate vlastne len prechodny? Aby si nieco dostala musis mat v DE Hauptwohnung.

dania
8. jan 2012

@yanni Diky za prani! Uzivej si snehu, tady si o nem muzeme jen nechat zdat 🙂 No to je prave oblibena miskoncepce ohledne skandinavie, vzdyt v prumeru tam maji uplne stejne svetla jako my tady 😉 no a kariera meho muze mi zatim pomerne uspesne umoznila budovat svoji vlastni v oboru, kde penize nehrajou tu hlavni roli, coz stoji za trochu podpory, ne?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre