Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

paula
27. feb 2009

ahoj holky!
jen v rychlosti jsem vas prolitla... Nestiham protoze furt balim. myslela jsem si, ze kdyz driv zacnu, ze to bude v pohode, ale je toho nejak moc?!
Ingi, jen jsem ti chtela rict, ze jsem tu heilnahrung v drogerii jednou koupila - mela by to byt nahrada stravy pro nemocne dite (misto mlika, nebo kase) , ale je to desne hnusne, L. toho nechtela pozrit ani lzicku, takze to byly vyhozene penize. to jsem ti jen chtela rict, abys to zbytecne nekupovala.

Nas zase porad trapi ta vyrazka. Kdyz jsme sly k dr. tak to mela L. jen na brisku a boku, ted uz se to rozlezlo i na zadicka a nohu a ruku, tak se mi moc nezda, ze nam dr. rekla, ze to nic neni a mazat normalnim kremem. Koupila jsem na to panthenol a to se zda ze ulevuje. Skoda, ze si nepamatuji nazev te nemoci, co ta dr rikala, pres Laurincin rev jsem to neslysela. nejaka typicka detskaneskodna vyrazka, pri ktere jsou pupinky jen na pulce tela. Neprodelaly jste to nekdo?

jabera
27. feb 2009

dani hahahahaaaaaa, velmi ma pobavilo potriasanie hnackovou rukou....

inac, jak toto citam,ako chorucke su deti, napada ma, ze odkial baba vie, co robit v takychto chvilach? to ma dost desi... ja som ako decko mavala crevne problemy tohto typu a pamatam si z toho len ryžu bez chuti a cierny nesladeny caj... tak mi to utkvelo... ale celkovo, tie choroby u deticiek.. fuha... napriklad sa bojim, ze co, ked bude mat velikansku horucku a tak... no, ale to asi potom nejak pochopim a manzel uz aj ma nejake skusenosti, aj ked dost odrastene...

hra na gitaru, ale kontrabas mu sekne viac. na ten hra len pre vlastne potesenie.

reni haha, robime to vselijak. ale ked ide o rozhovor, da sa to aj postojacky, meriam 175 cm. inac mi to postojacky moc nejde.....

zuzi, mne sa abc velmi paci dizajnovo a manzel to tam vselijak nicil a posudil, ze je kvalitny a pevny. ale nikoho nepoznam, kto ho ma, takze take info netusim....

jabera
27. feb 2009

pauli, fuha... netusim, co to moze byt. no, nic moc pred tou cestou, sakra.....

bodka7
28. feb 2009

@pauli
nezmenila si prasok, alebo avivaz?
ja sa tiez zvyknem vyhadzovat, ale od nervov, si ma mala vydiet po porode 😒
ale u laurinky to nervy asi nebudu. inak ja by som jej na to dala fenistil krem. to som mohla, aj ked som bola tehu, tak si myslim, ze detom by to nemalo nic urobit.

@jani
to je intuicia, alebo nejaky skryty rodicovsky zmysel 😉
inak, ked uz pises, ja meriam 174 a podla mna mat vyskokeho chlapa je ok. by som si nevedela predstavit si nekupit topanky na vysokom opätku 😵 😵 😵

iii
28. feb 2009

caves, no tak sme na vikend zasa osireli same doma.... e. je uz v poriadku, akurat ja mam zaludok jak na vode, tak snad sa to nevyvinie dalej. dakujem vam este raz za rady, nakoniec som jej dala tabletky parenterol (vytaok z drozdia so sacharomycetami k obnoveniu crevnej flory) a ziadnu dietu, ale sama odmietla mlieko a mastne.

pauli prajem prijemnu cestu, budes tam mat moznost pripojenia na net? pekne si to uzite. k tej vyrazke ma nic nenapada, na polke tela (od pasa hore) su typicky vyrazky pri siestej nemoci (dreitagefieber), ale to im vzdy niekolko dni predchadza teplota - co laura nemala, takze lekarka asi myslela nieco ine. hm, ale je fajn ze to aspon videla.

janka v pohode, o detskych chorobach sa naucis za pochodu......pamatam si, ako sme s manzelom bezradne stali nad mesacnym kojencom s obycajnou nadchou a svet sa nam rucal pred ocami....heh, no a nakoniec sme zavolali hebamme - ta musela mat dost 😝

inak ten stokke kociarik je tento: http://www.stokke-stroller.com/de-de/
jedina vec mi na nom okrem ceny vadila, ze nie je uplne do terenu, skor len do mesta. ale je super vysoky

paula
28. feb 2009

ahoj holky!
Vidis Leni, to s tim pracim praskem me nenapadlo. mam ted novou avivaz. No menim ty prostredky docela casto, podle toho, co je prave v akci. mohla bych zase nakoupit nejake sensitive prostredky.
Ingrid, ona ma tu vyrazku na pulce tela svisle - tj. jen na prave... Sestou nemoc mela loni presne touhle dobou, nez jsme odjizdeli, ale to byly ty horecky. Ted to mazu olivovym olejem a je to uz mnohem lepsi uff. Jen me napadlo, jestli by to nemohl byt atopicky ekzem. My ho nikdo nemame,tak ani nevim,jak to vypada. Ale ta lekarka by to snad mela poznat? No budu to nadale mazat tim olejem a kdyby se to melo jeste objevit, tak pujdu rovnou na kozni, jak jsi radila.
Pristup na internet mit budem, ale omezeny ( jen kdyz pujde elektrika a telefonni vedeni zaroven. 😉 urcite se ozvu!

Tak ja se loucim, mejte se moc pekne a hlavne at jste vsichni a broucci zdravi.
Jance preji at u porodu probehne vse v poradku.
mejte se!

rpinguin
28. feb 2009

nazdarek aj odo mna,
my sme tiez osireli, uz som bola aj na nakupe. No je to makacka s kocikom na tyzdnovy nakup, esteze isla kamoska so mnou.
Ten kocar som si myslela, ze je on, na stracej nozke som ho volala, ked som ho videla. No moj tip to teda nikdy nebol 🙂 Smola, ze pre vysokych je jediny na trhu.

Pauli, pekny let+ pobyt, nech ste tam zdravi a nech sa stastni vratite s pozitivnymi zazitkami spät! Inac Maxik ma na licku zrejme atopicky ekzem, dostal na to eosin (take cervene farbivo) a stale ho kremujem Linolou, raz to vidno- raz to nevidno. Neviem, dokedy to bude mat, ma to len na tom licku. Ono to nie je jedna vyrazka, je to take suche miesto, raz mu to aj mokvalo, takze Laurinka to na 100% nema.

Zenule, aj vase deturence maju radi smetny kos a jeho obsah? Ja uz neviem, co mam robit, len v nom by sa hrabal. Aj som ho zalepila, uz si to aj odlepit vie, no nepomozem si 😠

dania
28. feb 2009

Cauky zeny,
no my osirime az zitra, dneska jsme byli u reky, super zazitek, ja jsem byla zase na kanoi, velci kluci pousteli s tatou modely a prcek spinkal v aute. Naprosto idealni 😀

Pauli,
tak stastnou cestu a same krasne zazitky! A hlavne vam zavidim, ze vypadnete tady z toho hnusneho pocasi. I kdyz u nas uz to cas od casu trosku zavoni jarem a kyticky uz jsou na predzahradkach, takze to vypada slibne.

Reni,
no jasne, smetak a zachod, to jsou Timmyho oblibena pracoviste. Nedavno jsem zjistila, ze Timmy kdyz se nikdo nediva, dokonce vyhazuje veci do kose (teda do vsech kosu, nejradsi ma ten s vecma do "gelbe sack", do zachoda sice taky, ale tam jsou videt na prvni pohled). A jeste nez jsem tohle zjistila, tak se nam za zahadnych okolnosti ztratil domaci telefon, takze ted uz tusime, kde skoncil...

iii
28. feb 2009

dani, nie vsetky veci su v zachode vidiet na prvy pohlad, napriklad taky mobil sklzne dolu a musis ho lovit o nieco hlbsie....
vyletik vyzera pekne, uplne si ma naladila, vonku je skoro 10 stupnov, sice prsi, ale to uz ani nevnimam, tak dufam ze zajtra sa tiez zmobilizujeme a nikam vypadneme

dania
28. feb 2009

ingi, kdyz je mobil v zachode, ma to vubec cenu jeste lovit? 😀 to musi byt stejne kaput, ne? ale mozna to neni tak jednoznacne, ze nas telefon skoncil v gelbe sack, treba jsme ho jen prehlidli v zachode 🙂

iii
28. feb 2009

pauli a atopicky ekzem to urcite nie je. tak sa majte krasne a tesime sa na spravicky 😉

reni myslim ze na smetne kose su zatazene vsetky deti, ja dam z casu na cas elenke kos s papierom na hranie, najviac sa vyhra s tymi papiroymi obalmi, v ktorych su cajove sacky - a to konkretne z matoveho je nadsena

ach ja mam take brucho nic moc, ani zhora, ani zdola, myslite ze si mozem spravit kafco?

iii
28. feb 2009

dani ale kdeze, niektore modely dokonca vykazuju po vymachani v zachode nove zabavne funkcie (napr. random vytacanie cisel, budik so zvukom sms, blikanie displaya pri nabijani, a pod.)

dania
28. feb 2009

ingi 😀 lol jo a kafco bych nedoporucila ani kdyby byl zaludek v poradku, takze ja v tomle ohledu asi nepodam objektivni radu 🙂

jabera
28. feb 2009

inge kafco, neeeeeeeee. uplne urcite. pripustam, ze ten kocik sa mi paci, ale okrem ceny, potrebujem vyberaciu vanicku. my sme nakoniec dnes nic nekupili, lebo este nenabehla vyplata na ucet... takze mam smolu...

uz som naozaj takmer leziaci pacient, ked dnes skoncime, budme napokraji smrti, alebo porodu... okrem toho na mna nieco leze, citim mandlu a ucho, to mi tak chybalo.. cele tehotenstvo nic a teraz ... ale kloktam a verim, ze to prebijem... terza, keby som porodila, tak pri tom snad aj zaspim.... ale uz len trosku upratat a padame do noveho. ale tam je taky bordel, ze to ani neni mozne, to vsak pocka na inokedy.

pauli, stastnu cestu, dik za myslenie na mna.

tak sa tu majte vsetky dobre, davajte pozor na seba a decka nech su uz zdrave a keby som tu moc dlho nebola, tak som bud nemohuca ist do kaviarne, alebo rodiaca. pate.

rpinguin
28. feb 2009

Jani a do minusu ist nemozte? Tak si sa tesila na ten kocik, ze? No smola, hadam ho buduci tyzden nevypredaju. A kedy pocitas, ze budete mat v novom internet? Ono to zasa netrva az tak dlho? Neboj, budeme na teba mysliet. Uz sa tesime na novinky ohladne Bertika.

Ingi, Dani, no nepotesili ste ma, mna to vie nehorazne vytocit, ked ide k tomu kosu a veci z neho vytahovat. Zachodove dvere zavieram a ked sa sminkujem, tak robim akrobaticke kusky, ze mam nohu na poklope, aby ho neotvoril.
Ingi, ja by som ho nemohla nechat s papierom osamote, hned by ho zjedol, akosi mu strasne papier chuti. Elenka neje tie obaly z caju? Maxik by to obzul cele az by tam bola diera ako od mysi. Hruza.

Inac, ja som si dala kavco a tiez som mala akesi boje v zaludku.

dania
28. feb 2009

Reni, kdyz spapa papir, tak se mu taky nic nestane, ne? 🙂

rpinguin
28. feb 2009

no, ale ked zozere celu A4ku? 😀 On je toho schopny,
tak zenule, dnes to balim, muzik pride o chvilku a pozeram na film, pekny vecer vsetkym!

iii
1. mar 2009

caves, tak sme uz rano boli ako tak obe ok, sli sme sa vonku prejst, no snad ani nemusim pisat, ze sa to skoncilo obrovskou fekalnou prihodou - ale snad to uz boli len dozvuky. po ceste nazad sme stretli snad vsetkych ludi, co v okoli poznam, vsetci sa chceli rozpravat, pytali sa, ako sa mame a coze to mam na kabate a podobne. no pruser

reni tiez si myslim, ze papier nie je az taky zly, precisti 😀 e. uz nastastie z tej najbrutalnejsiej oralnej fazy vyrastla

janka drz sa a podaj spravu z noveho hniezdocka! a hlavne sa nerozsyp predcasne 😉

myslim na paulu, uz asi prelieta niekde nad tureckom, wooooow

tini
1. mar 2009

cau ingus, no citam, ze mate veselo, no u nas bolo tiez veselo v piatok v noci, Alex predviedol zachvat akutnej laryngitidy 😖

dania
1. mar 2009

Cauky, my jsme dneska byli na navsteve v porodnici u Hanky. Kacenka je kraaaaasnoucke miminko a behem nasi navstevy celou dobu spinkala. 😵 Ja uz jsem uplne zapomnela, jak jsou ti prcci prtavi, kdyz se narodi! Hanka uz snad pujde domu dneska odpoledne, tak snad se nam brzy ozve.

No ted asi pujdem s Timmym na chvili kocarkovat na onlinech, i kdyz bych sla nejradsi do postele, jsem utahana jak kote. Ale broucek se vyspal uz v aute, takze ted ho budu muset prvne znovu utahat, nez si budu moct odpocinout. Nicmene ty onliny vycerpaji leda tak me, on si v kocarku poveze zadecek... 😀

rpinguin
1. mar 2009

ze onliny 😀 tak to je dobreeeeee 😀 , teba ten pc akosi postihol 😉

Uz sa tesim, ked sa Hanka ozve, no fakt su ti malicki taki zlatucki, som videla naposledy pri malom Cristiankovi a ten uz je proti Kacenke chlapina.

Ingi, a myslis, ze ten tlaciarenska farba novinarska je ok? Mne je to akosi proti srsti. Si pamätam, ked sa do novin nejakesi jedlo kedysi balilo, ale uz neviem, co to bolo. 😠
A Elenkina nehoda, no zakon schvalnosti. Takze uz je definitivne bez plienok? Sikulka! 😵

Mna, tiez akosi berie do spanku, u nas je 15°C 🙂, ale aj tak sa mi nic nechce, asi este ta choroba ☹

Peknu nedelu vsetkym!

iii
1. mar 2009

no u nas tiez krasne slnecno a e. nie a nie sa zobudit.....uz som aj rozmyslala, ze jej nachystam olovrant a necham ju napospas samej sebe....

dani, podla mna je uz timmy velky chlapec na to, aby dostal k najblizsim narodkam svoje vlastne online-iky....a potom budete obaja cely cas in 😉 wow, super ze ste boli za hankou, ako daleko to mate? ja som sa minule tiez pytala jednej mamicky 4-kiloveho novorodenca, ci je to fruhchen 😀 clovek zabuda velmi rychlo...

reni no tak na tlaciarensku farbu som odbonik, svojho casu som to intenzivne skumala (dokonca som telefonovala do jednej tlaciarne), pretoze e. konzumovala vacsia mnozstva literatury, ako bolo zdrave......a nie, nehrozi nic, dnes sa uz pouzivaju netoxicke pigmenty.
jo, e. ma na vonku vzdy plienky, dnes islo o to, ze to bolo este o nieco riedsie a plienka nestacila pojat tolke mnozstvo.....

dania
1. mar 2009

No jasne, in-liny. ale ja jsem jak prastena dneska, uplny utlum.

ingi, olovrant, to je hezke slovo, to uz jsem daaaavno neslysela (necetla). za hankou to mame hodinku jizdy autem, bydli u brem. uz je nas tu kolem brem povice, muzeme nekdy udelat velke setkani 🙂
dobry pruzkum jsi udelala ohledne te barvy, to ja jsem teda tak nezkoumala. proste jsem si rekla, ze to T. nezabije 🙂 ale ted se mi veru ulevilo.

jo, kdyz byl Timmy nemocny, tak jsme se taky drzeli kolem domu, teklo to plinkou horem dolem, ta to proste nepojme.

dania
1. mar 2009

ale dobra storka, ingi - to je zakon schvalnosti, co? 😀

iii
2. mar 2009

dobre ranko, tento svet vobec nie je prisposobeny pre ranne kukucky - este aj plavaren otvaraju az o 6!

musim sa vam hrdo pochvalit, ze e. zacala vcera sama od seba skladat vety - z tych 5 slov ktore vie, povedala papaaa tata, tata auto, mama ku (dakujem)...no paradicka. vzdy mam pocit, ze ked sa pozbiera po nejakej viroze, prekvapi niecim novym.
pekny den, este nakuknem!

zuzanasaw
2. mar 2009

Pekne predpoludnie,

baby, OTAZKA DNA:

1) Odkedy sa mozu krpcom podavat jogurty a ake? Existuju od HIPP aj detske vyzivy s pridavkom jogurtu ci tvarohu a tvaria sa, ze su od 7.mes, ale myslim take tie klasicke jogurty...
2) Odkedy sa mozu krpcom podavat jogurty obsahujuce tvaroh? typu slovensky Pribinacik a co sa tu na neho najviac podoba???

zuzanasaw
2. mar 2009

Sikulka Elenka, celkom skoro zacina 😵

rpinguin
2. mar 2009

Zuzi,
no nam hovorila zenska na kurze, ze od roka. Ja som to porusila o 2 tyzdne 😉 Viem, ze Früchte Freund od Hippu a Jogolino od Alete je od 7. mesiaca, ale ja som radsej pockala. Celkovo moc neexperimentujem. Niekedy kupim Jogolino (je väcsie balenie ako Früchte Freund), ale dost casto dostane cisty biely bio jogurt a zamiesam moje zmixovane ovocie (jablko+banan). Co sa toho Pribinacika tyka, nikdy som to nejedla, ale moze to byt ten Leckermäulchen. Robia uz take malicke mini balenia, este mensie ako Frucht Zwerge. S tymto ja mam tiez v plane cakat.
Inac, zevraj aj Brezel nie je dobra kvoli tej Lauge, ktora je na povrchu.
Napisala som, ako robim ja, ale pockaj si na viac nazorov 😉

Ja mam ale inu otazku. Ako je to s mliekom? Pisu, ze o roku, ale neviem, ci mozem normalne hned nasadit. A riedit s vodou alebo ako? Vo stvrtok mam U6, tak sa aj tam popytam.

Ingi, mne doteraz nie je jasne, ako mozete tak skoro vstavat? Kedy ukladas Elenku, ze tak skoro vstane? Ved Maxik vstava o medzi 6.30-7.30 a ide spat o 20.00- 20.30.
Teda, ja sa uz tak tesim, ked budem tiez nejake slovicka pocuvat od maleho. Je to pekny pocit, ze? Aj ked som pocula, ze dvojjazycne deti zacinaju neskorsie a ked este zacal v 10. mesiacoch chodit, tak neviem, kedy sa dockam ☹ , no uvidime.

Dani, tie onliny vcera ti fakt vysli. Som hned vedela, ze si asi moc casto online 😀

zuzanasaw
2. mar 2009

Reni, dik... Ten bio biely jogurt je dobry napad, ale este treba chvilku vyckat...

Mlieko som to klasicke krabicove zacala davat Emke tiez okolo roka, ale nijak neriedene. Proste normalne dostavala popri MM aj to krabicove, aj ked dost dlho ho bojkotovala. V podstate ho zacala dobrovolne pit az niekedy okolo 1,5 roka spolu s jogurtami, ktore dovtedy tiez nechcela.

Vendulka je uz prestahovana, ze nepise?

caraida
2. mar 2009

ahojte,

zuzi, pribinacik je tu "leckermäulchen" milchquarkmahlzeit. take nizke, sirsie balenie. len je to viac napenene, ale chuti to skoro rovnako.

http://www.frischli.de/web/produkte/index_t_112...

vsetkych zdravim, citat ale nestiham....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre