Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

dania
15. okt 2008

Zuzko, ja jsem Dana. Aha, tak jestli tomu dobre rozumim, tak ty jsi jeste pojistena na Slovensku... To ma nejake vyhody, kdyz zijes v Nemecku?

Tak holky, dobrou a klidnou noc vsem.

rpinguin
15. okt 2008

aaach cely prispevok sa mi vymazal, porazi ma, clovek sa raz nepozre na klavesnicu, klkne a je to v haji.... 😠
tak druhy pokus....
cavi Ali, tak ty sama? Si vlastne prvy krat bez Radimka?

Vendi, ja rozmyslam nad satkom, kedze nosenie v babybjörne mi vyhovovalo na zaciatku, teraz mi je uz tazky. Na chrbte, ako to Ingi ma sa mi to zda jednoduchsie, ale ten satok tiez nie je najlacnejsi a kupovat sa mi ho teda nechce. Ten babybjörn sme dostali.

Zuzi, ospravedlnovat sa nemusis, ja som sice ten vedela len priblizne a takto si nam to aspon ozivila.

Hani, tak to sladke je asi u kazdej, ja som sa cele tehu krotila, zila zdravo od 13.tt, pribrala 9kg a ako som zacala kojit, tak som len na sladke, kdezto u mna to je vidno, bohuzial, takze mi neostava nic ine len to maskovat oblecenim a to sa mi dari tak dobre, ze sa ma dokonca na Pekipe spytala jedna, ze ci som schudla 😀 Bohuzial vaha hovori nieco ine.

Dani, fajn, ze si nas nasla. Dufajme, ze nas najdu coskoro aj ine stratene novulky.

mausi
15. okt 2008

Verunko, uprimnou soustrast, je mi to moc lito.

tlapicka
15. okt 2008

mausi: kup si manducu, nemuzes udelat chybu!!!pripadne ergo, ale to je az od pul roku, manda je od narozeni (3 kilo) do porad. je to uzasne pohodlny! na bricho, na zada, na bok, jak jen chces! dalsimi alternativami je patapum a beco, ale pat je na velikosti a beco neni na mrnatka.
manda je pomer cena vykon uzasna!jen tak do mesta ideal! na vylety ovsem radsi s krosnou 🙂
tady je o tom podrobneji 🙂
http://www.pavuciny.cz/?act=article&aid=117
http://www.pavuciny.cz/?act=article&aid=116

mausi
15. okt 2008

Abych odpovedela ohledne Baby Björn: informovala jsem se na diskusi "Noseni deti" a bylo mi receno, ze BB neni pro miminko nejzdravejsi kvuli poloze nozicek, zad, volne hlavicce.... Zdravejsi jsou ty ergonomicka nositka. No a vzhledem k tomu, ze Rebecca nemela uplne v poradku ty kycle, tak to radsi nechci pokouset. Nejdriv jsem uvazovala o Bondolinu, ale kamaradka mi vcera nabidla ten Glueckskäfer...znate ? Tak jsem ho zkousela no a zatim nevim.... zitra jdu za Hebamme se presvedcit, jestli ho mam nasazeny spravne, protoze mi to zatim nejak nesedne a Rebecce taky ne. Mam pocit, jestli na to nejsem moc mala, prijde mi to takovy obrovsky.... No zitra budu vedet vic. 😉
Koukam, ze mlsounek je nas tady vic. 😉
Jinak Alco, vyuzij toho a odpocin si jak muzes !!!! 😉 Ja jsem poprve odjela od V., kdyz mu byly necele dav roky a mela jsem z toho trauma. Jenze hned vzapeti jsem zjistila, ze V. je narame spokojeny s omou a s opou a na me se ani jednou nezeptal.... spadl mi kamen ze srdce a snazila jsem se ten kratky cas vyuzit pro sebe jak to jen slo.
Jinak Alco, jak jsi pokrocila s rizenim auta ?

mausi
15. okt 2008

Ha, Tlapi,tak se nam ty prispevky minuly. Slysela jsem, ze na drobnejsi postavu je lepsi Bondolino nez ta Manduca. je to pravda ? A jaky je vlastne mezi tim rozdil ? Diky !

tlapicka
15. okt 2008

bondolino je jen jednodussi satek, je hezounke, ale slozite si ho dotahujes... manda ma prezky jako batoh, takze zatahnes nebo vovolis za chodu bez problemu, nemusis nic rozvzovat... ja mam cca 60kg a 170 cm a je mi dobre, nepouzivam ji v nejvolnejsi poloze. co mi vadi je gumicka na bederni prezce, je nasita tak, ze si to nemuzu stahnout tak jak bych chtela. neni problem ji odparat, ale nejak se mi do toho nechce. mam totiz vsecky batohy radsi pekne dotazeny. Pokud jsi vyrazne hubenejsi, tak ti asi bude velka...

aby nedoslo k mylce... bondolino jsem nezkousela. to ze je na uzel mi vadi tak, ze to neni pro me alternativa...

iii
16. okt 2008

dobre ranko, som uplne na sr...., elenka sa uz druhu noc bude kazdu pol hodinu. prave rozmyslam, ci by sa este vosla do nejakeho babyboxu.... 😀

verco uprimnu sustrast, cestujete s mimi na sk?

alenka ahooooj, to je super ze si sa zapojila, ako sa dari? uz si presla na plny uvazok, ako si to naposledy (pred 3 mesiacmi) zvazovala? a co radimkov ekzem? tema abstillovania je mi momentalne dost blizka, moj drobec ma kojenie ako einschlafmfittel, snazim sa momentalne zredukovat aspon denne kojenie, ale nejde to. mam pocit, ze ked ma ma na blizku a vidi tu moznost, tak sa toho bude dozadovat vzdy. jedine riesenie je asi naozaj odlucenie na par dni...
najnovsie mi drobec nosi svoje hracky a strka mi ich pod tricko, akoze ich mam nakojit 😉

dievcata prekvapujete ma s tou chutou na sladke, ja mam od zaciatu strasnu chut na taky vyzivne veci, rano si dam vasinou konzervu s rybickami, potom jogurt, obrovska chut na maso....sladke vobec.

vendul tema nosenie, babybjorn naozaj nie je pohodlny ani pre teba, ani pre mimco. ja som kupila ergocarrier, som s nim velmi spokojna, ale stale sa viacej vraciam k satke, pretoze skryva s sebe moznosti vsetkych ostatnych nositiek. so satkou mozes nosit rebeku v 1000 roznych polohach, a je to len otazka cviku, aby si si ju spravne a rychlo uviazala.
napriklad......v ergocarierre mozem mat drobca na chrbte, ale je tam vzdy v jednej polohe, ktora mi podla pocasia, oblecenia a nalady nemusi vzdy vyhovovat, zatialco v satke si ju mozem pripevnit ako chcem, natesno, alebo vzdusnejsie, poloha na spanok, alebo na bdenie, proste rozne. satku mozes potom rozprestriet v parku ako deku alebo nou prikryt rebeccu v aute, ked je jej zima.
este k tomu ergocarrieru - tlapika pride, ze je od pol roku, ale ona do neho existuje aj taka vlozka pre mensie miminka

dani, my sme sa nejak asi na minulej diskusii minuli, kde byvas a odkial si povodne? pozeram, ze mame podobne starych prckov 😉

hani, ako to inak zvladas? si s dominikom doma sama? A co kojenie?

dania
16. okt 2008

Ahoj Ingrid,
ja ted bydlim v Seefeldu, to je cca 50 km Z od Bremerhavenu. Proste takovy "konec sveta" u nordsee. A puvodne od JIhlavy a pak z Prahy. A co Ty?
Taky si z minule diskuze vzpominam, ze jste cestovatele 🙂 My jsme taky Timmyho prvni rok procestovalli.
Jinak miminka nejenze mame stejne stare, ale vyvadeji nam ted taky uplne stejne. Zacalo to vcera v noci, porad se budil a pak cely den dospaval. To uz mi bylo jasne, ze dnesni noc bude zase noc hruzy a ono jo... Definitivne me vyhnal z postele uz po 6. Ja jsem typ sova, pred pulnoci nezaberu a ted sem jak zombee a to musim za chvili do prace.
Uf rybicky po ranu bych nerozchodila, ja zvladnu maximalne ovesnou kasi s Timem.

norik1
16. okt 2008

Ahoj Ingus 😀

dania
16. okt 2008

Haha, a babybox, to je super napad 😀

A jeste satkovani: ja bych satek nemenila (mam zkusenost jen s didymos), nad 10 kg uz to neni takova legrace, ale tak do doku jsem vydrzela nosit i cele hodiny. Ted uz vazeme hlavne na zada, na to jsem se nejdriv tesila, ale neni to tak pohodlne, jak jsem doufala, nebo to neumim dobre dotahnout.

iii
16. okt 2008

nora 😀 😀 😀 ja sa po.... 😀

dani ja som z kosic povodne, teraz dortmund. timmyho mas u tagesmutter, kym pracujes? sever nemecka nepoznam vobec, ako sa tam zije? asi dost veterno, predpokladam....

dania
16. okt 2008

Ingrid, Timmy je stridave s tatou (Nic pracuje na smeny) a tagesmutter, nastesti to zvlada pohodove. A ja pracuju jen 3 dny v tydnu. Tady na severu nemame kopce ani lesy, jenom kravy, kone a vetrniky 🙂 ale mam to tu moc rada, lidi jsou taky pohodovy. Ja znam z Nemecka hlavne sever, tam u vas jsem nikdy nebyla, kdyz nepocitam dalnice 🙂

norik1
16. okt 2008

Esteze ta nemcina mala aspon pre teba nejaky vyznam he he ja sa zatial drzim hesla ktore som si dala hned po mature - uz ani slovo po nemecky hi hi mam z tej nasej triednej celozivotnu depku 😀 😀

bodka7
16. okt 2008

dobre ranko

@veri
uprimnu sustrast ☹

@ingrid
aku velku mas tu satku? ked som pozerala niekde na nete, tak som bola z toho riadne zmätena. 😖

@ali
kde vlastne pracujes?

paula
16. okt 2008

Veru uprimnou soustrast. ☹ Pojedete na Slovensko?

Alco, to jsi dobra, ze jsi tak dlouho kojila, kdyz pracujes, to jsem si ani nemyslela. Ale vecer a v noci jsi doma, to se asi deticky dozaduji nejvic, vid. Na to odstaveni vam to urcite pomuze. Az se prcek vrati a bude dozadovat mlicka, proste mu jen reknes, ze maminka uz nema a pomuze to.

Ingrid, to jsem se zasmala, ze Elenka doprava tvoje mlicko i hrackam. 😀 Je videt, ze to stale povazuje za to nejlepsi.

L. taky rada krmi hracky, nejradsi panenku, nebo plysoveho psika. Ale kojit je nechce. Nekdy si ale vzpomene, ze mama mela mnam mnam a pta se jestli to jeste boli (mama aua?), ale i kdyz ji reknu, ze ne, tak uz nechce. Nastesti. Kojeni je krasne, ale jen do urcite doby. 😉

Taky uvitam jakekoliv informace o nositkach a satcich, prijde mi, ze je tezke se v tom vyznat, hlavne kdyz clovek nevidel nic nazivo. Ja na L. nic nemela, ale na druhe dite bych moc chtela. L. jsem nosila stale na rukach a uplne to odneslo rameno. No ale predpokladam, ze kdyz si na druhe dite poridim nositko, vubec se nebude chtit nosit.

zuzanasaw
16. okt 2008

Babulky, ked z sme pri kojeni hraciek, u nas koji Emka Dominika - vid album 😀
Ale my zato pre zmenu donekonecna ridime babiky 🙂

zuzanasaw
16. okt 2008

rodime babiky sa chcelo povedat 😀

bodka7
16. okt 2008

@zuzisaw
no ja mam dost 😀 😀 😀 😀 😀

rpinguin
16. okt 2008

dobre ranko,
Zuzi, tak som mrkla na fotky a ako tak listujem, tak som pri tej oktobrovej normalne par sekund rozmyslala, ze ci je to Emmka alebo ty. Fakt nadherne. Pozeram, ze vam to lehatko sluzi. Ja som ho tam davala, len ked sme my dospeli jedli, aby sa na nas pozeral, inac sa vyvalovat po zemi a teraz to ma ako hracku. Robi mu to zvuky, ked tym hybe 😀
Inac dnes sa prvy krat postavil, tak si to musim poznacit. Samozrejme sa ale chytil ohradky. 😵 😵 😵 Uz vidim, ze skor zacne chodit ako mu zuby pojdu 😀

Kojenie mi ani nespominajte. Ja musim asi poziadat hebamme o pomoc. Posledne 4 noci kojim kazdu 1,5-2 a to som mala obdobia, ze som krmila len pri 3 krat za spanie. Cez den je to ok.
A ako je to vlastne po odstaveni? treba potom prejst na UM? To sa mi ale moc nechce, tak som bezradna, no ale este nemam v plane koncit.

Pauli, ja mam sice babybjörn, ale mala som ho vseho vsudy asi 10x, ja som predsa len kocikova. Do BB som ho dala len, ked som vedela, ze nezvladnem odniest kocik alebo som chcela narychlo niekde prebehnut. U nas v Bürgeramte teda nedali vytah a nikdy tam nebolo cloveka na pomoc s kocarom. O vyhodach satku som uz pocula, ale stale mam strach, ze sa nenaucim tie vsetky mozne sposoby viazania.

bodka7
16. okt 2008

@reni
tak to gratulujeme 😵
kazde 2 hodiny? to je o drzku 😕
mi o tom hovor, ja stale nechapem, ako si dam dieta na chrbat a ako ho tam uviazem?

kocky, ono by to chcelo asi nejake video 😉

rpinguin
16. okt 2008

ono tie videa aj niekde su, ale treba hladat, na eltern.de je zopar, ale ci je aj viazanie satku tam, tak to neviem. Inac na tej stranke rada vycitujem 🙂

bodka7
16. okt 2008

inak, ked pozeram, co vsetko mozne aj nemozne dnes pre deti je. ja si nepamatam, ze by za mojich kojeneckych cias nieco take bolo: satky, podusky na kojenie, lehatka a pod.
nepridte mi s tym, ze ja si to aj tak nemozem pamatat 😀
a vyrastla som normalne, bez nejakeho väcsieho schaden 🙂

jedine, co si pamatam, boli dreveny hupaci kohuti 😝

leni.m
16. okt 2008

Ahoj 🙂

Chci vam rict, ze vas ctu a libite se mi! 😉 Nestiham si zapisovat, na co vsechno se mam podiva na netu, davate mi zabrat!

Jinak chut na sladke je jasna, protoze jste v maximalnim zaprahu, tak si telo rika o nejrychlejsi zdroj energie a to jsou prece rychly cukry. Ja nikdy moc sladke nejedla, ale co jsem tehu, tak denne do sebe soukam nejakou tu cokoladu, nutely nabo zakusky. Zatim jsem pribrala jen jedno kilo, mela bych se zacit krotit, aby jich nebylo vic, nez je nutne. 😅

A kdyz se bodka zminuje o tom, co je dnes mozne i nemozne pro deti, tak se take podelim o jeden sok, ktery jsem jeste nestihla rozdejchat! Vite o tom, ze dnes se novotozencum tahaj nudle vysavacem? Neverite? tak kouknete! http://www.zdravotnickaprodejna.cz/odsavacka-ba...

rpinguin
16. okt 2008

cavi Leni,
no jasne, to poznam, ale nie som fan takychto veci, neviem si pomoct. Ani tu klasicku nechcem, teda lepsie povedane neviem pouzivat.
Ingi, treba to vobec? Co ty na to?

Leni-bodka, aj ty si mala kohutov? Ja si pamätam, ze mi ich oco kdesi z Ciech dovliekol, ked tam bol na vojne.

zuzanasaw
16. okt 2008

@satky a uvaäzovanie -
- nedavno som sa prave na to pytala Tlapicky a ta dala este na staru diskusiu nejaky odkaz. Poztahovala som si z netu videa, ale bohuzial si nepamatam, kde to bolo. Skuste polistovat medzi poslednymi strankami starrej diskusie.

@reni,
kazde dve hodky? to je sila! U nas to tak vyzera cez den a este castejsie 😝 Ale sak aspon by sa z toho malo dobre chudnut. No len ked vylucim tie sladkosti a prinutim telo spalovat zasoby... 😠 😠 😠

@leni,
len predychaj. Predychavala som rovnako. A potom som prisla na to, ze je to vynikajuca vec. Tym, ze hlieny odsavas rucnou odsavackou, vela nevytiahnes, Ale ked vyskusas ten vysavac (Bozinku, ako hrozne to zneje!), az vtedy uvidis ten sajrajt!

zuzanasaw
16. okt 2008

A, tak tu to je s popisom aj videami:
http://nosenideti.cz/clanek.php?clanek_id=63

Ja som nemala kohuta, len kona! Vidite, uz ako mala som s konom zacinala 😀 😀 😀

zuzanasaw
16. okt 2008

Juj, prepacte, este som na Renku zabudla - to lehatko fakt vyuzivame. Denno-denne. Ja by som Dominika najradsej dala tiez na rovne, ale jaksi este stale bojujeme s tym vecnym grckanim a tak polohujeme dohora. A na zem ani velmi nemozem, pretoze byvame na prizemi a mam pocit, ze odtial stale taha chlad 😖
A dik za pochvalu fotiek 😉

mausi
16. okt 2008

Ahoj !
Vsem vam, holky, moc dekuju za reakce k noseni deti.
Tlapicko, ja si prave myslim, ze to bondolino by mi mohlo vyhovovat vic, prave proto, ze se to vaze a muzu si to vic prizpusobit svoji postave. Mam ted ten Glueckskäfer, ale prave proto, ze ma ksandy jako batoh a je dost velky, mi moc nesedi. Sice se taky vaze, ale ta vypolstrovana delka ksand neni zrovna na moji postavu. Mam asi 166 cm.
Jinak pro zajimavost ten "Broucek" je tady. Vypada to moc hezky,no ale uvidim, co poradi Hebamme.

http://www.glueckskaefer.info/download/Prospekt...

Ingrid, chtela jsem se te zeptat, kde jsi kupovala to Ergo. Na ebay ? Nove nebo pouzite ? A kolik jsi za nej, pro zajimavost, dala ? Ja jsem na ne koukala na ebay a nektere, jak pises,maji tu novorozeneckou vlozku. Nekde se ale pise, ze je to uz pro dite od tri mesicu a o vlozce ani zminka.... (????). Taky se mi to libi, ale zatim nevim.

Jeste bych se chtela zeptat, jestli nekdo nevite, jak se lisi Ergo od Manducy. No a taky jestli ma dle vaseho nazoru vyznam to kupovat na zimu.

Jinak pridavam se k Rence, taky nevim, jestli bych se ten satek naucila vazat, nejspis bych se do toho sama zasmodrchala. 😝

No a od Danky jsem dostala tip na ten podvozek pod autosedacku. Tak to asi vazne koupim, to mi prijde zvlast na zimu super, protoze vyndavat prcka se sedacky v mrazu a prendavat do vychladlyho kocarku, to mi prijde blby. Navic se u toho mala vzdycky vzbudi, coz je nevyhoda cislo dve. To mi strasne vadi, kdyz nekde cestujem.

mausi
16. okt 2008

Tlapi, vyjadrila jsem se trochu nepresne: Broucek ma ksandy jako batoh v tom smyslu, ze je ma do urcite delky vypolstrovane, ale vzadu na zadech se pak vaze. Tak jsem to myslela. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre