Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

rpinguin
5. feb 2009

cavky babeny,
nestiham, mam tu tu kamosku este, isla s Maxikom na prechadzku, tak sa musim chystat, ideme ju odprevadit na vlak, potom pobudnem v meste a vecer napisem viac, tak piste zatial, nech mam co docitavat. Vynimocne som zaostala o 2 dni v citani 😉
tak zatial a pekny dnicek vsetkym

dania
5. feb 2009

Zdravicko holky,
ja jenom nakukuju, mam toho nejak moc a ted N. na chvili odvezl T., tak musim to volno poradne vyuzit a udelat co nejvice prace na pocitaci, ale snad se jeste ozvu vecer.

Zuzi,
parada, ze ses zase ukazala! No tady to vypada tak, ze se vlastne vsichni stridame v marodeni 🙂 V novem roce zadne nove mimi, pokud vim, i kdyz jedno bude brzy - Hanka od Brem (nova) ceka za cca mesic 😵

Misha,
a to manzovi varis nejake special dietky, kdyz je sportovec, nebo ji vicemene normalne?

Vendi,
to je mi lito, ze vas to tak skolilo! Musis se ted poradne vykrmit zase, kaficko, moucnicek... Ale to by sis to musela prvne upect, vid?

Oli,
jak je Tobe?

Zatim pa a drzte se!

rpinguin
5. feb 2009

tak uz som tu,
akosi ma chytila bolest hlavy ☹ .
Zuzi, no caves, uz som sa chcela opytat, ze kde si. Ani Paulinka sa dlho neozvala, tiez neviem, ci este zariaduje alebo ci tiez marodi.
Co sa suhrnu tyka, tak ani sa tu nic zavazne neudialo. Dost dlhu dobu tu mali dialogy Ingus s Dancou, potom som ja napisala po dlhej dobe a uz sa to zacalo plnit.
Mame nove holciny, dufam, ze ich to neomrzi a neodidu, ako sa to uz stalo casto. Pribudla nam tretia Hanka (honnig) 🙂 , takze ich musime rozlisovat.

Ingi, je na lyzovacke dole v Allgäu. Riesila aj tehotenske testy, takze to moznoze pomaly bude vyzerat nadejne.
Verus napisala jej Dostojevskeho prispevky, takze si ich rychlo najdes, ked budes chciet.
Mne Maxik chodi, kupila som uz topanocky a momentalne je tretia noc, kedy ho ucim spat. Pravidelne sa budi o 2.30, mrnci 10min. a potom zaspi, takze sa to da. Zajtra je 4. noc, tak uvidim. Kojim uz len o 23.00, 5.30, 10.00 a 20.00.
Som sa chcela opytat, ze ako to bude, ked prestanem kojit. To akoze bude potom revat?

Vendul, no z juhu sa tu neobjavil nikto. Nech vas coskoro vsetky choroby opustia a ako uz Dani pise, dobre sa napapaj a daj si aj za mna a za Hanku dvojickovu (my to nepotrebujeme 😀 )

Hani, ved ten Smax je dost velke, my chceme tiez auto kupit, ale taky Cmax staci uplne. Ja nie som narocna, co sa aut tyka, musi mat len 4 dvere 😀 Uvidim, co nas nakoniec oslovi.
Verus, kojis este? Ja chcem uz len mesiac, teda do jedneho roku a koniec. Takze rady sem sa 😉

No hadam som na nic nezabudla.

dania
5. feb 2009

Dobry vecer zenule,
u nas chlapi marodny, jsou oba silne nachlazeni. N. ale musel stejne do prace. T. je ale sikulka, krasne se snazi smrkat a necha si kapicky nakapat i soplik odsat tim balonkem. Jen je neuveritelne uknourany, ale to chapu.

Hani,
to je naprd, uplne na konci tehu menit doktora, ale 4 hodiny tam cekat, to mi taky neprijde ok. U nasi doktorky nikdy necekam vic jak 5 min. Ale kvuli tomu samemu problemu jsem prave k tehle doktorce presla, ten predchozi doktor nas tam vzdycky nechal tvrdnout v cekarne 2 hodiny... ufff

Zuzi,
odkdy je Emuska vlastne ve skolce? To jsem nepostrehla. T. ma taky negativni dny, ale nevydrzi mu to zatim moc dlouho. Ale od Jenny Tagesmutter se mu taky nekdy domu nechce 😖

Hanule,
moje rec, rückbildung bylo paradni a doma nikdy neni cas a motivace na cviceni. A taky jenom se dostat mezi lidi jen tak sama jednou za tyden ja prima zmena. A fajn, ze se ti libi ta kucharka, tak aspon nejsem sama.

Hanko (Kalk),
s tema skolkama v Praze a okoli je to beznadejne. Stve me, ze to nejsou mistni urady schopne resit, ale na druhou stranu vim, ze mnohdy je to financne neresitelny problem. V male vesnici muzou vydaje na skolku byt i radove desitky procent rozpoctu obce a otevrit novou tridu je problem i kvuli ruznym predpisum: bezpecnost, hygiena a tyhle jednorazove vydaje spolu s naklady na nove prostory si ta obec nemuze dovolit. Ach jo. JEste to asi nejakou dobu potrva, nez se budou mit v Cechach rodice dobre. Ja jsem rada, ze tomuhle stresu se vyhnu, tady u nas problem se skolkou je jediny: nemuzou sehnat dost deti, takze mozna budou rozsirovat na jeslicky 😀 Navic deti chodi v lete vzdycky jednou tydne na detasovane pracoviste k mori, maji tam maringotku a cely den si hraji venku. No a vlastne taky provozni doba, je to jen do 13 hod. Mozna bych na tvem miste zkusila najit pani na hlidani v Roztokach nebo okoli, to by vyslo levneji nez soukroma skolka.

Tobiku,
uffff! To si dokazu zive predstavit. S tim rozdilem, ze ja stezi svladam jednoho maroda... Tak pevne nervy a at to taky nechytnes.

Reni,
no pekne delas pokroky s Maxikem. Musela jsem s chechtat, jak to mas naplanovane, do roka kojit a konec: Mily Maxiku, vsechno nejlepsi k narozeninanm a ode dneska zadne prso 😀 Sorry, to je jen troska cerneho humoru 😀 Ale vis co, jestli te to uz stve, proc s tim neprastis rovnou, dyt se nemusis jeste mesic trapit. Podle me v tom neni moc rozdil. U nas ale taky zatim odstavovani neni na programu dne, ted se to kojeni zase osvedcilo pri nemoci jako utesovaci prostredek. My snad budeme kojit do 18 🙂

Tak holky, dobrou noc!

rpinguin
6. feb 2009

Danul, ale si sa rozpisala, ale super.
Jeeeminecku, vy ste skoro vsetci chori. Ja musim zatukat, ze nas to doteraz zatial choroba nenasla. 😵
Inac dnes bola super noc, naposledy dostal o 20.00, potom supi do postielky, zobudil sa o 2.45 (klasika), vobec neplakal, ale nedalo sa mu spat, vyskakoval v postielke, tak som ho vzala ku mne a potom zaspal. No a kojili sme az 7.20. Supeeeeer. No lenze neprespal tu noc a to uz je stvrta, tak som zvedava. A co sa toho vydrzania do roku tyka, tak ja som taka, ze co si zaumienim, tak to dodrzim, preto 😉

Teda, som nevedela, ze taky problem so skolkami ako tu su aj v CZ. Dani, tak to mate tam hore fakt super s tym morom a tou maringotkou 🙂

Ozi, na Mishu som zabudla. Ako sa vlastne volas? Normalne Michaela? Akosi mi to uslo. Prepac. Tak s tym psom ti to nezavidim, ved to mas na krku akoby dalsiu starost. By ma porazilo. A mate domcek? Ja by som totiz ziadne zviera v byte nechcela (rybky v akvariu mozno 😀 ), vonku na zahrade je to nieco ine, ale to uz v dnesnej dobe nema asi nikto, ze?

Tak pekny den, ja pojdem dnes do Ikei a to dopravnymi prostriedkami, tak som zvedava. Strasne rada to robim a pozeram okolie. V aute take nieco nejde, tak sa musim sustredit, preto som velky MHD clovek 😎

paula
6. feb 2009

ahoj holky!
co jsme se prestehovali do noveho bytu, tak se vsechno rozbiji. Odesel nam pocitac. na novy momentalne neni, takze ode me mate nejakou dobu pokoj. Ja mam ale sileny abstak, chybite me a taky e-bay a skype a maily a jizdni rady a nevim co jeste..... 🙂 V breznu letime na mesic do Iraku a pak snad koupime novy, takze navidenou v dubnu.
mejte se hezky a manzelove a deticky taky,.

honnig
6. feb 2009

Ahojky holky,
vsem, kdo jsou nemocni preji brzke uzdraveni.

Gem,
ja bydlela kousek od Prostejova, vic na sever. V PV jsem pracovala.
Drzim palecky, at Vam vyjde stehovani i hlidani. A hlidani za nejakych lepsich podminek.

Misho a Hanulee,
nedeste me, ze je Vam po porodu tak smutno. 😕 Me to bere nekdy uz ted. Rozhodi me kazda pitomost, i kdyz si myslim, ze jsem jako normalni, ale ted to me obcas dolehne. Nekdy je mi Franka lito, jak se kouka a vubec nechape, co zase jako je... 😅 Musim verit, ze se to nezhorsi. 😉

Dani,
nebudu ted doktora menit. Uz jsem si zvykla. Ony si ty sestry o mne asi mysli, ze jsem trochu blazen, kdyz s nimi moc nemluvim. No, mne to jenom nemecky moc nejde a o anglictinu evidentne zajem nemaji ony 😠 Ale oba doktori, co tam jsou, tak jsou v pohode. Zase to cekani je o tom, jak to dokazou sestry zorganizovat a doktor musi dodrzet dobu vysetrovani, ale nekdy se to asi neda odhadnout. A to vis, kdyz delaji CTG 2x u vice pacientek, tak se to protahne, protoze pak se musi znovu za dr. 🙂 Frank tam hrozne rad chodi se mnou, protoze se sestricky chovaji uplne jinak, tak se tim bavi 😀 😀 , ale nejde to pokazde.
S tou skolkou se mi to taky libi, kdyz vezmou deti k mori. To bych brala.

honnig
6. feb 2009

Reni,
vidis, s Maxikem to klape. My jinak byli v Ikey vcera vecer a nebylo tam zazrakem ani tolik lidi. Tak si vylet pekne uzijte. 🙂

rpinguin
6. feb 2009

tak Ikea sa nekonala, kamoske, s ktorou som tam mala ist sa nechcelo, tak sme isli len do mesta. Ja som po ceste kupila naplne do kosa plienky, boli v ponuke za 35€ 6ks. Dufam, ze to boli posledne a potom ucim Maxika na hajzlik. Teraz sa mi neche, neplasim sa ako ine cz. a sk. zenske v nasich krajinach. Z tych par plienok navyse neschudobniem 😀
Hani, takze aj ty budes mat Kacenku - malu rybicku. To su taki mili a v celku aj kludni ludia, mam ich velmi rada a strasne si s nimi rozumiem. 😵 Ja si pamätam, ze 38. a 39. tt bol u mna najhorsi, uz ma to nebavilo, chcela som uz mat maleho a nechcela stale behat po zachodoch 😀 a v noci som sa tiez ulozit nemohla.
Ty si v pohode, ze?

rpinguin
6. feb 2009

Pauli, no uz som si hovorila, ze co je s tebou. Takze chodis po kaviarnach alebo znamych s internetom? Ja by som to asi neprezila.
V stredu v Stern TV robili experiment, zobrali v jednej domacnosti telku na vikend. Ono to nebola len telka, ale playstation, pc, nintendo a vsetku elektroniku. Knihy v tej domacnosti nemali. Som sa dobre nasmiala na nich.
Mne y telku mohli vziat, ale nie laptop. 😀

oli1104
6. feb 2009

Ahoj holky,

tak uz jsme zdravi, ja teda jeste siiiilene unavena a myslim, ze i M., protoze treba dneska v 5 odpoledne usnul.
Takovou chripku silenou jsem snad jeste nikdy nemela.
No sand se nam ted nemoci vyhnout, 19.2 letime do UK, tak to bych nerada odvolavala ( i kdyz letenku mame tu "posuvnou" )

Reni, ty si me fakt pobavila, ze neplasis s Maxikovym hajzlikem 🙂, vzdyt je mu 11mesicu proboha.
Ja nevim, ja myslim, ze v CR uz bys moc lidi, co uci 11mesicni dite na wc nenasla.
U nas se skoncilo ve 2.5letech, tak od 2 a ctvrt jsme vysvetlovali.
Ja bych rekla, ze po rocnim chlapeckovi chces nemozne.......

nic, hezky vikendik vsem !!

rpinguin
6. feb 2009

Oli, super, ze ste zdravi 😵
No inac to fakt? Ved ja pohladam nejake diskusie tu na konovi, kde zenske pisu ohladne ucenia na nocnik. Hruza, ale ich vec. Kazdy ma priority niekde inde. Aha, od 2 rokov si vysvetlovala? Tak to potom tie naplne do toho kosa kupim 😀 Ja som si verila, ze v lete pri mori bude behat s pisurikom vonku 😀 😀 a ze na plienky nepomysli.
Inac, mna nechcela dr. zockovat proti chripke, kedze kojim. Tiez nerozumiem tomuto, jedny ockuju a druhi zasa nie. No vyznaj sa v tom. Bola si zaockovana? Asi nie, ze?

honnig
6. feb 2009

Reni,
jsem naprosto v pohode. Uplne miluju obouvani ponozek, zavazovani bot a otaceni se na posteli... 😀 😀 Jsou to cinnosti, ktere mi uplne berou bech. Pritom naprosto prirozene, jenom je vzdycky musim trochu rozfunet, uz ani ne rozdychat 🙂
Ale rikam si, ze to k tomu patri, tak se snazim moc nefnukat. Taky uz se spis tesim, az miminko bude tady.

Kdyz bude holcicka, bude Kacenka. U kluka jsme se moc nebavili, protoze Frank s tim pocita na stopro. Jinak u druheho detatka si objednal kluka a zase uz si nepripousti holcicku, trochu vzdalene plany 😉 . A kdyby to byl kluk, tak ja bych chtela Misu. Takze dost podobne jako to ma Oli 🙂. Uplne me ta shoda zarazila.

O tom uceni na nocnik jsem nedavno cetla v nejakem casopise a taky tam psal dr., ze staci ucit deti od 2 let, protoze si pry driv nedokazi uvedomit, proc to delaji. Sice se nektere snazi treba od 1 roku delat tak, jak rika maminka, ale nechapou to.

zuzanasaw
6. feb 2009

Reni,
vdaka za suhrn 😉
S oducanim rocneho Maxika od plienok - to podla mna zabudni a kludne kup este par tych naplni, ked su v dobrej cene 🙂 Ved este nema ani rok. Ak chces prastit s kojenim, to je pohoda, od toho ho odnaucis a vidis, ze je to na dobrej ceste, ale nocnik asi este nepochopi. My sme tiez boli pri mori s 2-rocnou Emkou, behala tam s holou pipinou a tiez si mysleli, ze zisti, ze je to takto pohodlnejsie. A nie! Stieklo jej to dole nozickami a vobec si z toho nerobila tazku hlavu, to sme len mlacky nachadzali na podlahe. A po dovolenke sup naspat do plienok. Takze nerob si velke nadeje, aby si nebola sklamana.

Dani, ja som Emku kojila 22 mes. a myslim, ze o nic som neprisla. Ved ak som sa potrebovala vzdialit, papala uz vselico ine a v podstate mi to neprekazalo. Akurat som jej okolo roka zrusila nocne kojenie, pretoze ta sa uz budila aj 10x za noc. Rekord bol, ked som k postielke skocila 21x !!! a to bola ceresnicka na torte a povedala som DOST. Prve kojenie od vecera dostala najskor o 5:00, ked uz dlho vystrajala, tak som to o 4:30 vzdala, ale zo zasady nie skor. Po par nociach prisla na to, ze to jej vyrevovanie nikam nevedie a aj ked sa zobudila, pohladkali sme ju a spinkala az do tej 5.
Rozdiel oproti Nikimu bol ale v tom, ze Emka vstala, 3x cucla a zaspala na prsniku a tak som ju tuhu prelozila zas do postielky. A o pol hod znova a dokola. Niki sa sice zobudi, ale aj napapa. Je to straaaaaaaaasny hlados. Ked uz v noci mliecka nemam, dostava cajik, kym doprodujem. MM sa mi uz tvori menej, kedze aj cez den toho papa uz viac. A inak, moje prso nie je ziadnou citovou vazbou - iba strohy zdroj obzivy. Tomu keby som zo dna na den prso odmietla dat, ten by ho kludne nahradil flasou niecoho ineho ☹ - hlavne, ze tecie 😉 Ma totiz neskutocny pitny rezim - ak do Emky dostanem 2dcl tekutin denne (a to sa musim velmi snazit ☹ ), Niki toho popri mojom mliecku (nie malo) vypije aj 4dcl cajiku 😕 Mozno robim chybu a viem, ze prave poklesom dopytu klesa i ponuka, ale Niki nejak ten cajik potrebuje. Neda sa stale papat tak, ze tri lyzicky kase a zas na prso. Pije vela a hlavne zapija stravu. Ten cajikom nephrdne nikdy!

Marodom zdar!

Tak a mate tu dalsi Dostojevskeho prispevok 😀

oli1104
6. feb 2009

TAk uspala jsem Katy, manzel ted uspava M., ale ja myslim, ze mu to bude trvat dlouho, kdyz odpoledne spal 🙂

Reni, jo jo, presne jak pisou holky s tema plinama.
Misa mel v lete uz skoro dva roky, taky behal nahy a taky mu to bylo srdecne ukradene, ze si pocurava nohy 🙂
Presne tak, ty "naboje" do kose na pliny kup, aspon ten rok ma Maxik jeste cas !!

Hani Honnig- mas vybrana hezka jmena 🙂 !!!

Jo, Renco, ne ja ockovana nejsem, ja teda nevim, ale mam pocit, ze tady vuci tomuto kmenu, co ted radil, to ockovani ani neni ☹ Manzel ockovany je a chytil to !

Jsem zvedava, jak to bude u nas, Katy se v noci na prso taky budi docela dost, ale ona spi s nami v posteli, tak ja jen vytahnu a je to 🙂
Ale nekdy, kdyz se budi anad 105x za noc mi to uz taky vadi 🙂 ( i kdyz ono je to vetsinou, kdyz je nachlazena, jinak se tak silene nebudi 🙂 )

Je to silene, jak ten cas leti, vzdyt ona uz ma 4mesice !!!

rpinguin
6. feb 2009

holciny zdravim,
no vy ste ma pochopili, ako keby som ja mala nedajboze v plane ho silou mocou odnaucat od plienok. Kdeze, ten stres si nerobim, vyckam na ten den D a je mi jedlo kolko rokov bude mat. To som ja zasa moc velky pohodak. Teraz ma pri tejto teme napadlo, ze kedy mam vlastne kupit serblik a ci ten alebo take schodiky, ktore vedu na zachod hore. Co je lepsie? Oli, Zuzi?
Boze, on to fakt leti, ved Dominik ma uz 7 mesiacov a Kacka 4, no fakt to leti.
=> Zuzi (mozno blba otazka) ale ako vies, ze v noci nemas mlieko? Su babätka, ktore len cuckaju a nevadi im, ze nic nejde. Preto nechapem. Ja som cajik nikdy nedavala, si pamätam, ze som sa pytala a ty si mi povedala, ze nemusim, ked je plne kojeny, tak som s tym nezacinala. Teraz vypije asi 100ml.
Teda a vy ste sa s Oli ale nakojili v noci, to ja mozem schovat a nie sa stazovat, ze som kazdu 1,5-2h musela vstavat a krmit. Teraz normalne nechapem, ze on tu noc normalne vydrzi nepit a nevyvadzat. Teraz si to vycitam, ze som muza neposlala uz skor niekde (aj do obyvaku) a hned by som maleho vymyselnika naucila spat.
=> Hani, a ty nevies na 100% co budes mat, ked pocitas s tym, ze moze byt aj chlapec. Ono sa aj taketo pripady stali, ale nie su az tak rozsirene. Ozi a preco nedas nejake bruchate fotecky do alba? 🙂 Potesili by sme sa a aj navnadili niektore 😵

misha82
7. feb 2009

Pekny den,

gem, ano, opravdu jsme pili na vitezszvi 🙂 Ty satecky z listoveho testa jsou skvela vec pro necekane hosty. Listove testo mam na mrazaku (uz rozvalene, kupuju ho v Lidlu nebo Aldi), sunku a syr mam vetsinou taky doma a navrch jen kmin. Za 15 minut je upeceno, pohoda 😵 A vy jste si taky otevreli? A koho jsi myslela tim novym clenem rodiny?

Musim rict, ze jsi me prekvaila, jak moc a rychle to cviceni Zuzance pomohlo! To je parada!!! My byli vcera poprve na krankengymnstik, ale vesmes si cvicitelka udelala jen predstavu o fyzickem stavu Sofinky, trosku s ni pocvicila a vyptala se na udaje kolem porodu atd. Myslela jsem, ze cviceni bude zamerene na ty kycle, ale asi jde spis o to, ze diky tem sadram bude mit malinko opozdeny fyzicky vyvoj, takze na to asi dohlednou. Budeme tam dochazet dvakrat tydne.

Reni, jmenuju se Michaela 🙂 Meli jsme stesti. Kdyz jsme sem prisli, nabidli nam mimo jine domecek se zahradou vetsi nez v nemecku bezne byvaji... Bez toho bych to asi nezvladla. kdyz jsem doma par dni bez manzela, chodi se pes vencit jen na zahradu. Jedinkrat jsem se pokusila vzit psa i kocarek a malem doslo k ujme na zdravi vsech 😀

Hani (honnig), na me vubec nedej, co se tyce nejakych psychickych stavu. Ja jsem dost labilni a nektere veci jsem hur snasela i normalne, natoz ted. I tehotenstvi bylo pro me spis trapeni, nez jak se rika "nejkrasnejsi obdobi v zivote zeny". Kazda to ma jinak. Moje kamaradka napriklad neustale basni o svem tehotenstvi, porodu, kojeni... Asi nejsem buhvi jaky matersky typ. Coz ale neznamena, ze Sofinku nezboznuju 😵

Jinak my jsme si chripku vybrali uz zacatkem prosince a tyden jsme obe byli dost spatne, ale ted uz mame asi obranne latky. Mala ted spinka vedle me a muzik si dava v loznici slofika. Dneska totiz hraje zapas, tak to ma jako ritual. Od te doby, co mam Sofinku, jsem se nebyla podivat na zapase. Drive jsem nevynechala ani jediny. Je to hruza, ale nedokazu si predstavit, jak a kde bych ji tam kojila a prebalovala... Navic ten sileny hluk z bubnu, kriceni a tleskani... No na dlouhou dobu mam smulu 😖

Nic, jdu dat prat dlasi pracku a neco pozehlit, dokud mala spinka... Zatim cauky zenusky 😵

iii
8. feb 2009

ahojte, vratili sme sa z allgau, mali sme nadherny slnecny tyzden a snehu tak akurat stacilo na lyzovanie, pekne sme sa vyblbli. akurat par veci jak naschval:
- e. sa den pred odjazdom nachcipala
- v prvy den lyzovacky som dostala ms, vzhladom k tomu, ze to bolo po 2,5 roku prvykrat, je to naozaj casovanie jak svina. prislo to este v sile, aku som predtym vobec nepoznala, raz som myslela, ze nevystupim sama zo sedacky, muz ma musel vytiahnut. ale aspon sa mozme zacat naplno zasa snazit 🙂
- stretnutie s vendulkou (mausi), na ktore som sa tak strasne tesila, elenka bojkotovla, bola totiz totalne unavena a predrazdena a revala jak pavian, takze namiesto prijemneho posedenia som musela pacifikovat drobca, ktory premenil pokojne podhorske mestecko na spevacku arenu. rebecca je inak krasny usmievavy kojenec, no bohuzial som si ju nemohla vychutnat, lebo e. kvikala.... ale vendul je strasne prijemna a ma uz taky akoby horalsky look 🙂
a este ma strasne iritovala svokra, ktora s e. rozpravala v tych najhorsich zdrobnelinach, ake som kedy pocula - elenocka, pozri ako macicka minuska tu sedka...brrrrr
tak postazovala som sa, inak ale bolo super 🙂

tak prajem marodom uzdravenie, za mesiac je tu jar, a tak nezufajte!

hanka honnig, strasne sa mi paci tvoj uvolneny styl - je vidiet ze mas progestreronu viac nez dost! ako sa citis?

reni hah ze posledny balik plienok! ozaj, ja teraz davam elenke latkove plienky od fleecovych nohaviciek a zda sa mi to byt ovela prijemnejsie, a hlavne mam pocit, ze jej to aj umozni trosku pocitit vlhkost po cikani. inak e. mala obdobie okolo 16 mesiaca, ze to vsetko kontrolovane vypustila do nocnika, hm, ale potom to zasa zabudla 😝 no neviem, vlastnemu decku ani vlastna mater nerozumie, ze?

iii
8. feb 2009

misa, super fotky! najviac sa mi pacila sofinka v tvojich dupackach - e. ma presne tie iste po manzelovi!!! su strasne prijemne...holt, moda 70-tych rokov

rpinguin
8. feb 2009

no Ingi, vitaj spät, super, ze ste sa mali fajn. Svokra mohla na druhej strane dat aspon na E. pozor a vy sa mohli polyzovat, ze? Aj my to tak chceme urobit. Musim este lyze kupit, kedze moje som pred tyzdnom predala jednemu kamosovi, ktory sa chcel ucit.
A teda po 2,5 roka dostat MS, tak to je super, si mala velky klud aspon. U mna je to take vselijake, nic pravidelne.
No dobre, ved ja este nakupim tych naplni do toho kosa 😀

Misul, aj ja som skukla fotky. Nieco mi tam udrelo do oci, ale nenapisem, nech zasa nekritizujem 😝 S foteckami to nema ale nic spolocne, tie su nadherne. Zaujali ma aj tvoje vlasky. To si si nechala predlzit? Sa ti chcelo? Ved to ma kratku dobu trvanlivosti, ci nie? A malicka je chutnucka, pekne ocicka ma, take akoby vyplasene. A aj psisko so videla, panicku, to je ale riadny tvor 😀

A co je s Dankou? A ani Lubi sa dlho neozvala.

tlapicka
8. feb 2009

holky, prosim, je tady pomazankove maslo??? jestli jo, jak se jmenuje? diky!

rpinguin
8. feb 2009

tlapi, ja som sice zabudla na chut pomazankoveho masla, ale myslim si, ze Philadelphia alebo iny Frischkäse by mohol ist tym smerom.

iii
9. feb 2009

tlapi, podla mna sa klasicke mascarpone asi najviac blizi k pomazankovemu maslu. presnejsiu obdobu som tu nenasla. na co to potrebujes?

tlapicka
9. feb 2009

do kremu na rezy orgasmus 🙂 http://vareni.dama.cz/index.php?a=ukaz&recept=6285 . asi to mascarpone bude to ono 🙂
diky za typy

rpinguin
9. feb 2009

aha, ja som myslela, ze na chleba, kedze pomazankove maslo som si kedysi davala na chleba, tak sorry v pecenia vareni nie som doma 😉

Ingi, ty kedy zasa vstavas? 🙂

misha82
9. feb 2009

Ingi, to jsi me pobavila s tou tvoji tchyni! 😀 Z fleku bych jela na lyze, ale asi si jeste nejaky patek pockam 😢 A cim to je, ze jsi dostala ms az tak pozde? DLouho jsi kojila? Nemam v tomto ohledu zadne info a sama jsem to jeste od porodu nedostala... Jinak dekuji za chvalu, ano, ty dupacky melo na sobe asi vice miminek 70. a 80. let 😀

Reni, diky za mailik 😉 Ty vlasy jsem mela prodlouzene 3 mesice, pak jsem to dala dolu, nebot me to obtezovalo (moje vlasy se vlni a ty umele byly rovne), porad jsem to musela zehlit nebo kulmovat!!! No zkusila jsem to proto, ze jsem narazila na kadernictvi, kde to nemeli az tak drahe (v CR). Bylo to hezke, ale uz bych do toho nesla, ted si nechavam narust vlastni 😵
A malinka se porad necemu divi, porad zveda udivene celicko pred tim, nez se zacne smat 🙂

Dnes jdeme se Sofi zase cvicit, akorat ze termin mame na 13.30, coz je doba, kdy mala bezne spinka... Tak hci vicet, jak moc bude na pani cvicitelku prijemna 😀

Holky, kde jste vsechny??? Piste, piste!!! 🙂

verohit
autor
9. feb 2009

ahojteeeeeeeeeeeeeeeeeeee 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 😎 😎 😎

zuzanasaw
9. feb 2009

Reni,
mne sa schodiky k WC velmi pacia, ale nikdy u nas k ich kupe nedoslo. Serblik sme dostali myslim na Emkine prve narodky / taka ta kopia velkeho zachoda v zmensenine - urcite si to videla, ma to este aj taky dekel. Ten sa ale Emke velmi nepacil. Po prichode do DE (Emka mala 22mes) sme sli kupit dalsi, ale chceli sme, aby si ho sama vybrala - neviem, ci prave to, ale pomohlo a potom na neho casto sedavala.
Ci mas alebo nemas mliecko - no do prazdna sa asi nikdy nedopracujes, ale poznas to podla napatosti prsnikov - ked su tvrde a tazsie, je tam mliecka viac, ked "mlandravejsie" pomenej...

Ingi,
no porazilo by ma asi s tou ms! Na svahy zalezitost ako vysita 😠 Ale ako pises, hrrr sa do miesenia 😉
Ja milujem, ked moja svokra zacne na Nikiho ze "Dominicek" 🙄

Veri, ahoj 😵 😵 😵

emicka09
9. feb 2009

ahojte, nemate nekdo zkusenosti s porodnici v Treviru? Chystam se tam podivat, ale nazory ostatnich, kdo tam rodily, jsou samozrejme neocenitelne 🙂

rpinguin
9. feb 2009

=> cavi Verus, kedy pride romanik? 😵
=> Zuzi, diky za radu ohladne serbliku, tak moje su mladrave stale, preto nikdy neviem, co tam vlastne je, len vzdy pocujem, ze hlta ako divy 🙂
Inac, noci su take, ze uz nepije, naposledy o 20.00, ale budi sa asi 2x, ze sa postavi, ja ho musim zlozit a dat lezat a potom spi dalej. Bude to aj take, ze sa budit nebude? Ale aspon nekojim v noci, to je uz uspech.
=> emicka09, Trevir je akoze co? Ja neviem totiz preklady nemeckych miest, akurat, ze Nürnberg je Norimberg a to vsjo, dedukujem ale, ze by to mohol byt Trier. Tak ak sa nemylim, tam nerodila ziadna z nas.
=> Misul, ja akosi tomu spojeniu kojenia a prvej MS neverim. Ja kojim stale a prve kramy som mala po pol roku a potom asi len 2x a uz akosi zasa nic, je to zvlastne. Ja som s Maxikom tiez chodila cvicit, ale take malicke babätka su super kooperativne, teraz by sa to uz nedalo. Aj Sofinke to asi nic neurobilo, ze o take dobe spinka, ze? Kojis vlastne?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre