Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

evinkaaa
6. dec 2009

Ahojte,

chcem vam zazelat krasneho a bohateho mikulasa pre vas a vase deticky 😵 😵 😵 😵 😵
My mame krajsie pocasie, ako hlasila Paula. U nas svieti zasa slniecko a je chladno. Ale vsak to nevadi. Hlavne, ze neprsi. Vcera podvecer, ked sme isli domov, tak dokonca trosilinka snezilo. Alebo sa teda tak tvarilo, ze snezi, ale cosi biele poletovalo. 😀
Ako som vcera spomenula, boli sme na Christkindlmarkte v meste a bolo kraaaasne. Ta atmosfera bola uzasna. Aj ked je to urcite krajsie, ked je sneh a fakt az tak mrazivo, ale aj tak bolo dost chladno a pekne. Kupili sme dokonca aj to, co sme chceli, takze sme spokojni 😵

Beus - ako sa predavali tvoje kolaciky? Predali sa vsetky? A ake druhy sa ti predavali? 😉

Pauli - laurinka je velmi sikovna dievcinka, ked sa vobec nehabi a zarecituje mikulasovi dokonca basnicku. 😵 Ja si pamätam, ze ako male decko som sa casto hanbila mikulasovi daco zarecitovat. A vzdy som sa straaaaasne bala certa ☹

paula
6. dec 2009

ahoj,
prave jsem byla vyzkouset jak funguje packstacion. 😉 Uspesne se mi podarilo odeslat baliky, tak holky co jste objednaly Avon, pristi tyden cekejte. 😉
Take jsme dnes byli na vanocnim trhu, ale temer porad prselo, tak to nebylo nic moc.
Koupila jsem na ebay L. laufrad (pozde ale prece) za 5e, tak i kdyby to melo byt jen na par mesicu, tak to nevadi. Hrozne se ji to libi a jela na nem celou cestu do mesta i ve meste v obchodech. 😉 Kolo pocitam koupime az v lete. 😉

rpinguin
6. dec 2009

zdravim aj ja,
tak sme pred chvilou dorazili.
Paulus, mne sa tam fakt paci, ja by som tam dokazala aj hadam byvat, len nam lyziarom by asi tie hory chory chybali, ale na KÖ sa mi teda pacilo. Muz sa mi smial, ze naco tam chcem ist, ked je vsetko zavrete....hahaha, akokeby som si tam mohla nieco kupit, keby bolo otvorene, ze? 😉
Tie behy boli zaujimave, sranda, ze dovlecu sneh a robia si kolecka.
A Weihnachtsmarkt sme zasa pozreli a Maxika sme zasa nemohli z kolotoca dostat 😠 , fakt zacina byt namahavy. S trhmi som tento rok uz s nim skoncila 😀
Po ceste spät sme sa zastavili v Bonne, strasne som chcela na All you can eat sushi a vobec mi nedoslo, ze v nedelu maju zavrete, takze smola, ale aspon sme pospominali na BN. a stretli troch znamych na tu hodinku, co sme tam jedli 🙂
A inac do tej hally do Neussu by som isla teda, ale zda sa mi to dost velka rovina, kde sa lyzuje. Pauli, co si o tom vlastne pocula? Sranda, ze si moze ist clovek v lete zalyzovat 😀
Skoda len ze fakt prsalo a uz sa tesim na balicek z Avonu 🙂
Tak pekny vecer vsetkym!

evinkaaa
6. dec 2009

Reni - to sme mali naozaj pekny vikend a uzili ste si ako rodinka, ze?! 😵 To je super obcas aj vyrazit z domu a urobit si pekny vikend niekde inde. Clovek potrebuje zmenu a nielen vlastne styri steny 😵 .
Vozil sa maxik na kolotococh? Kolkokrat si mu dovolila? 😀 😀 😀

rpinguin
6. dec 2009

Evi, 4x 😠 Ked clovek kupi viac jazd, je to lacnejsie a ja mam viac stresov 😀
Tak padam do hajan!

iii
7. dec 2009

Dobre ranko,

Reni, ja nie som uplne v obraze - bol to beh na lyziach? Netopil sa im sneh? U nas bolo nejakych 10 stupnov...Düsseldorf je ale velmi pekny, ze? Ma uplne inu atmosferu ako ostatne okolite mesta. Haha, ze 4x na kolotoci, zarabas si na velky problem, vravim ti 😀

Jani, tak ako skoncilo obtazovanie? Heh, ten zapach z krciem mam rada aj ja, este radsej som mala zapach z prehulenych ucitelskych kabinetov na slovenskych skolach. Moja dalsia uchylka je zapach benzinu na pumpach 😉
Takze B. je papierovo zdravy, parada.......nieco mi ale sepka, ze sa takemuto stavu hovori simulant? 😀 pekne ho pozdravujem

Pauli, no snad sa vam ten Laufrad za 5 eur nerozpadne za jazdy......mate aj brzdu? E. uz medzicasom nabrala tiez taku sialenu rychlost, ze za nou musim utekat. Akurat ona na rozdiel od Laury dorastie do najmensieho bicykla s pedalmi tak najskor za dva - tri roky.

neurologia
7. dec 2009

Ahojte ,

inga ako citam tak niesom sama co miluje zapach pohonnych hmot...cez tehu mi to ale vadilo ale uz opat som vo svoj kozi a nasavam kde mozem..... 🙂 co sa ale cigaretoveho dymu tyka tak to ale neznasam...
ze simulant tak janka sa onho tak pekne starala ze sa mu nechce vyzdraviet...a vratit do normalu este sa chce nechat rozmaznavat...tak je jani?

no my mame tiez super vikend za sebou....normalne neviem kde zacat.... 😉
v sobotu sme nahadzali uteraky plavky...skratka vsetko do vaku a sli sme sa s josy kupat....no plavec to je velky hrozne sa jej pacilo uzivala si to poriadne potom sme sli von (z vody) trochu si oddychla napapala sa a opat sme sli plavat ale tentokrat uz vedela ako to chodi a uz bola taka odvaznejsia a uz sa len tak vrtela.... 🙂
a mam aj hovienkavu story nastastie nieje nasa jedno dievcatko nedobehnlo na wc a ako utekalo tak jej to vsetko tieklo po nozickach a za sebou nechavalo ciaru....ale plavcik to zobral v pohode poupratol a bolo vsetko ok...
vecer sme boli potom na vianocnych po kolacoch ani stopy (predavala domaca a vravela ze vsetko sa hned rozpredalo)ona urobila 100 poharov marmelady a zostali iba 3 pohariky....takze "nas" stanok mal uspech... 😉
este v sobotu vecer sme dostali navstevu manzelov kolega z byvalej prace (zo slovenska) je na sluzobke v DE tak ze ci moze prist...jasan ze mohol pobudol aj v nedelu a k veceru sa pobral spat na byt...bolo super pokecali sme poukazovali sme mu to tu.....a tak

no ako mikulas?priniesol niekomu aj uhlie? 😀

baby a aky stromcek mavate na vianoce? myslim "zivy" alebo umely?a ked zivy uz mate kupeny alebo sa len chystate?

rpinguin
7. dec 2009

Bea, ste boli v normalnom Hallenbade s Jozinou? Prospieva vobec taka voda na suchu kozu? Ja sa akosi bojim stale vody 😲 A dostala si vobec nieco z toho kolacikoveho uspesneho predaju?
Mikulasa sme my stari nepraktizovali, Maxik dostal akurat knizku a 2 Früchte Freundy 😀

Ingi, fakt nechapem, ale to mesto malo nieco do seba, presne ako Bonn. Hned by som tam isla 😀 Ale pekne najomne je asi nezaplatitelne z jedneho platu ☹
No a ten sneh tam doviezli niekde z Alp, akosi sa drzal, aj ked inde lialo.

no a vy ste teda fetacky 😀 , mne to vsetko smrdi a niekedy ani v Douglase nemozem 😀

neurologia
7. dec 2009

no renca jasan ze voda a sucha pokozka nejdu spolu...ale mala taku radost a taka bola spokojna ze sa oplatilo...potom som ju ponatierala poriadne a bolo....jaaaj a boli sme v bad ditzenbach-u thermalna voda tam je a robievaju tam aj to detske plavanie
a z kolacikov neman ziadny zisk to sme robili pre dobru vec....nieco sa da na skolu sem a ostatok na charitu.....
my sme mikulasa praktizovali-sme take velke deti 😀 mm dostal adventny kalendar kinder (v kazdom okienku je vajicko kinder) takze je spokojny az az kinderka MILUJE... 🙂

mammy81
7. dec 2009

Ahojte zenule hlasim sa po namahavom vikende 😝.
No z kina nebolo nic ale zato sme zakotvili na diske, 😕 ,no som si to uzila.Bola to nejake U30 party a take zubrienky nemali pristup,ale niektore stare zienky obdivujem vyzorovo na 50 a oblecena ako 20 rocna stetka.No hruza.ale bolo super take odreagovanie a co bolo pre mna najidealnejsie ze sa tam nefajcilo 😵 ,neznasam taky zakureny lokal.
a aj take zdrave flirtovanie obcas potesi 🤐

Reni takze ste boli na vylete,no my by sme radi na biatlon v Oberhof sli tak dufam ze nam to vide sa mi zda ze to je v januari a od manzela je to naskok tak dufam-milujem zimne sporty 😉

Mikulas bol stedry?? a Bea ty si co dostala ked manzel kinder vajicka??ja som sofci tiez knihu a hru a cd aj tak sladkosti dostala privela aspon ma mamka ku kave 😀

Zial mam aj zase chore dieta ja neviem uz od piatku bola nejaka divna na plavarni protivna no a starsne len na mne visela co mi bolo divne a vcera uz teploty tak neviem ci to telo nespracuvava jej pery lebo ma ih strasne a to sa aj tazsie hoji,ak zajtra nepovoli teplota budem musiet s nou k dokimu. a mna zase trapi hlava do slaka 😝 😠

Evi takze ty takto pekne balis?? aj ja som si povedala ze daco originalne vymyslim len nejak mi ten cas uteka pomedzi prsty a ja uz teraz sa deprimujem ze polovicu nemam este ani kupenu nieto pobalenu.ale to ja stale ked si povie na tyzden toto tamto musim stihnut mi ochorie dieta alebo mna chyti migrena 😠
takze balit budem asi v noci ked bude sofca spat 😒 a menovky rozmyslam ze dam kamene take ploskace uvidim.

no idem sa postarat o pacienta ☹

neurologia
7. dec 2009

janka bart je hrozne chutnucky...a vrece pre mikulasa si dobre usila....velka obrovske aby sa tam vela dobrot pomestilo.... 😉

evinkaaa
7. dec 2009

Ahojte babule,

Beus - to je super, ze sa vsetky kolaciky predali a ty mozes mat aj dobry pocit, ze si podporila dobru vec. To je vzdy skvele 😵 . Take nieco by som urcite podporila aj ja, ale u nas v okoli som o tom nepocula, tak asi to nieje.

Jani - bartik vyzera strasne chutne. Tak na stiskanie a bozkavanie. No je rozkosny s tymi jeho sibalskymi ockami a usmevom. Urcite ocari kazdeho, ked sa usmeje. 😵 😵 😵 A este - krasne vrece si pre borisa usila. Sikulka 🙂

Steffi - takze si si uzila disky? To je skveleeee 😀 No vsak preco nie, ved si neni stara raketa.
A co sa tyka darcekov - no ja tiez este nemam zabalene. A este v sobotu sme dokupili posledne, co sme chceli. Tak az teraz mame kompletne a mozem pokracovat v baleni. Ale sa mi nechceeeeee. 😉
Nestresuje, urcite este v pohode dokupis ostatne veci, co potrebujes a budes mat vsetko pokope. 😵

Ingus - tak ty takato fetacka? 😀 😀 😀 Ja absolutne neznasam nafajcene podniky, mna z toho zacne velm rychlo boliet hlava. ☹ No a zapach benzinu tiez vooobec nemusim. To ma tiez boli z neho hlava. Ale moj manzel to "nucha" velmi rad, ako pises ty. A stale mi hovori, ze ked bol maly, ze sa zobrali partia 5 chalanov a isli si sadnut vzdy na benzinku a "nuchali" benzin. No fuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuj. ☹

evinkaaa
7. dec 2009

Bea - my budeme mat zivy stromcek. Kupujeme kazdy rok zivy, pretoze sa nam to paci viac a ta vona je nenahraditelna.
A stromcek kupime tento vikend, lebo buduci vikend cestujeme uz na slovensko. 😵 Stromcek kupujeme vzdy Nordmann-tanne. Nepada a pekne vonia. My ho mavame zvycajne od polovice decembra, teda od 18.-19. decembra, do konca januara a este nikdy sa nestalo, ze by opadol. Takze vydrzi pekny do konca. 🙂
A aky budete mat vy?

neurologia
7. dec 2009

no my mavame tiez vzdy zivy veru pekne vonia a navodi tu spravnu atmosferu...vianoc 🙂 my chceme ist na stromcekovy nakup niekedy tento tyzden uvidime aky kupime vzdy sa poprechadzame pomedzi stromceky a niektory sa nam zapaci ze chcem ist s vami domov....a ten berieme.... 😀

paula
8. dec 2009

ahoj holky!
kde jste? nahanite darky?
Ja vcera byla "parit" na Elternabendu, poprve po sto letech jsem byla vecer venku a dokonce se i bavila. 😉

Stromecek bych chtela koupit ten v kvetinaci, mate s tim zkusenost? Pak se to zasadi na zahradu, nebo da na balkon a vydrzi? Nebo chcipne, jako uriznuty?

iii
8. dec 2009

caves, pauli, super ze si si vyrazila vonku....ja mam este v plane do vianoc dve vecerne "pařby", tak som zvedava, ci to "schaffnem" 😀 sorry za fuziu troch jazykov, ale ja sa uz neviem inak vyjadrit.

stromcek v kvetinaci som mala predminuly rok a chcipol.......citala som, ze ho treba postupne zvykat na teplo, kazdy den len na par hodin dat dovnutra a postupne ten cas zvysovat - dnu by samozrejme nemalo byt teplo ani sucho (co vacsinou je). asi kupim normalny rezany, musim akurat trosku upgradovat vyzdobu....aj ked vidim, ze elenka na spodne vetvy zasa povesi svoje zvieratka

zajtra priletia nasi, tak trosku upratujem byt - ale asi to robim predcasne, do zajtra tu bude zasa svincik. mikulas bol u nas tiez, taky skromnejsi, e. dostala do topanky citron (miluje ho, zozrala hned na posedenie), palo pomaranc a sama sebe som si nadelila cokoladu 😀
a musim pochvalit fotky, mala kacka je nadherna, hlavne v tom kociariku, na zjedenie. a bart posobi velmi mierumilovne, preto prosim janku, aby prestala konecne fabulovat a zhadzovat vsetko na neho, chudak malicky 😀

ozaj co je s dankou? nemala sa uz davno vratit z francuzka? dufam ze neemigrovali.... 😎

neurologia
8. dec 2009

konecne niekto napisal ....

pauli ja som najskor precitala tvoje "parit" s dlznom cize párit a len kukam co sa bola paula....tak som musela precitat este raz a potom mi doslo ze si bola zit a nie párit sa.... 🙂
skusenosti so stromcekom v kvetinaci nemam ale myslim si ze by mal zit dalej ak bude mat k tomu dobre podmienky....ved vyskusaj a uvidis a o rok ked tu zaznie taka otazka budes vediet poradit.... 😉
avon si uz rozdelila babam a poslala?-sa bude vytesovat ze co im prislo....

dnes mam velky den-podarilo sa mi konecne po 100 rokoch vyfotit jossy ako sa usmieva stale som cihala a vzdy ked zbadala fotak tak akoby utal a usmevu som sa nedockala...a dnes konecne stihla som ten moment sice trosku rozmazanejsia je ale je....

paula
8. dec 2009

A jak se rekne slovensky parit?
ja bych chtela stromecek maly, na stolek a ty jsou jen kvetinacove.
Bea, Jossi se usmiva prekrasne 😵
Ingi, Elenka je opravdovy gurman. Ze pry citron. 😝 Uzij si navstev. A kam jdes parit? Slavit? Ja krome Elternabendu nejak nemam kam. Ale v minule spielgruppe byl jen 1x za rok a v tehle 3x. 😉 😀 tak si aspon neco uziju.

rpinguin
8. dec 2009

no Pauli, co tak sa ozrat? 😀 Ale nie "parit" sa povie tiez.
Prave mi dosiel balicek, no a kde mam teda poslat tie prachy, ved tam nebol ziadny "Überweisungsschein" 🙂 Sa uz vyjadrujem ako Inga, tiez ma nenapada vystizny slovensky ekvivalent 🙂
Idem este skuknut Jozinu 🙂

rpinguin
8. dec 2009

wow Inga, ze 39.tt, teda to ale leti a vasi ostavaju az do porodu? Sa nezblaznis? 🙂 Ci vlastne svokra mala dojst na Vianoce, ci ako?

neurologia
8. dec 2009

aj ja si tak pamatam ze svokrovci dojdu...mozno je to tak ze teraz jej rodicia potom odidu a dojdu svokrovci tak je inga?

dania
8. dec 2009

Cauky zenky, tak me tu mate z5. Jsme doma uz od nedele vecera, ale jsem se nedostala k pocitaci poradne jeste, prace je jak na kostele, predelavame topeni a do prace jsem sla taky. Jesteze nejsme zadni vanocni maniaci, jinak bych jeste musela pict a uklizet, to uz by me asi slehlo.
Zatim jeste ani nevim, co u vas noveho, tak se tim pomalu prokousu, abych videla 🙂
Beus, krasne usmevy!!! To je ale sladoucke, uplne jsem si vzpomnela na prvni usmevy naseho T. 😵 Uplne jsem na chvilicku zazavidela vam s malymi miminky a Ingi, ktera bude mit miminko uz za chvili. Jezis, sem se nejak rozneznila, ze by ovulace 😀?
Tak ja brzy dam nejake obrazky z cest. Meli jsme se suprove, jako vzdy, pocasi na h----, ale s tim se pocitalo, do Bretane jsme se ani nedostali, jak jsme se tak courali v Normandii 😀 No jeste ze jsme nedelali zadne pevne plany. Zadne velke hodovani se taky bohuzel nekonalo, coz me mirne rozladilo, ale nejak jsme meli smulu na restaurace a taky T se choval vzdycky jako zvire, takze jsme to jidlo rychle zhltali a vypadli, no ja bych ho roztrhla. Pa zatim.

paula
8. dec 2009

ahoj Reni, myslela jsem, kontodaten mas v IP. Prevadis pres on-line banking, nebo ne? Überweisungschein jsem jeste nikomu neposilala, nejak pocitam s tim, ze vsichni prevadi pres pc. Ale mozna to neni spatny napad (na jednu platbu jsem cekala 2 mesice 😠 ).
Jsi s vecma spokojena? Prezily cestovani?

Dani, vitej zpet. Se mnou nekdy taky mlati hormony, kdyz tu vidim ty nadherna miminka. 😉

rpinguin
8. dec 2009

Hej Pauli, cez onlinebanking, ale som myslela, ze tam ten papier bude ako ekd objednam niekde z katalogu, som ta asi zle pochopila 😉
Takze ti to hned idem previest 🙂

Dani, vitaj spät, no tak vlitni na druhe a mas po starostiach, Doktorarbeit dopises aj s bruchom 😉

evinkaaa
8. dec 2009

Ahojte kocky,

dnes tu bolo nejako tichucko a teraz na vecer sa to rozbieha... 😵

Bea - skukla som fotky jozinky. Teeeeda, vyskiera sa fakt naaadherne. 😵 Ten jej usmev je rozkosny.

Reni - takze ty si uz dnes dostala jeziska? 😀

Danka - vitaj spat. Parada, ze dovolenka sa vam pacila a vysla podla predstav. Nejake male nezhody su vzdy. Alebo ze nieco nevyjde tak, ako clovek chcel. Tesim sa na fotocky. 😵

Ingus - ako sa citis? Podla tvojho tyzdna, co tu svieti, uz musis byt na "rozpadnutie". 😉 Tak co? Tesi sa elenka na porod a babätko?

Pauli - stromcek v kvetinaci sme mali aj my pred asi piatimi rokmi a tiez nam po vianociach "chcipol" . A neviem, mne s to celkovo nejako nepacilo. Odvtedy uz kupujeme len normalne rezany. Teraz cez vikend ideme kupovat a aj ho ozdobime, pretoze buduci vikend uz sme na Slovensku, teda si ho chceme troska uzit 😵 😵 😵

evinkaaa
8. dec 2009

Janka - uz si upiekla tu pernikovu chalupku pre borisa? 😵 Som velmi zvedava ako sa ti podarila a ako vyzera.
Ja momentalne veelmi rozmyslam a zvazujem, ze aj ja nieco take zmajstrujem. Ale sa mi do toho velmi nechce, ked si predstavim, ze kolko casu pri tom stravim. 😒

mammy81
8. dec 2009

Baby nepovie sa tomu partit??? ma len tak napadlo lebo parit sa.....aspon ja si cosi ine predsatvujem pod tym sorry 😅

no my sme dnes boli u lekara pretoze sa sofci teplota nezlepsuje a ma zapal obliciek,to mala asi pred pol rokom rokom a mi povedal ze ked to uz mala bude stale na to hakliva takze ma nepotesil.ja si davam pozor kde sedi aby jej netahalo ale clovek to neustrazi., takze nas bude cakat navsteva Erlangenu a detskej kliniky ale to az v novom roku.a konecne pochopil ze chcem aby jej robili aj imunitne testy tam tak som zvedava ako dopadneme.
a v pondelok mame termin u detskej zubarky tak juj uz ma brusko boli ale dufam ze tam bude iny pristup 😉 -

Bea tak mi sme mali minuleho roku zivy a mama mala problem lebo zacal na silvestra opadavat ale to tak ked su roky rokuce zvyknuty na umelinu. 😒 tak toho roku nech si postavi aky chce nestaram sa lebo bol minuleho roku kvoli tomu zoff.

Jani aky je chutny ten tvoj syn,a to bol Boris taky dobry ze dostal takeeeeeeeeeeho mikulasa??!! 😀

neurologia
8. dec 2009

stefi mamou myslis tvoju mamu nie svokru hej?

evinkaaa
8. dec 2009

Steffi - ako som uz aj v ip spomenula, drzim vam velmi palceky, nech u zubara a aj potom v klinike, vsetko dobre dopadne. 😵

mammy81
8. dec 2009

Bei ja mam mamu len jednu a svokru volam Elke 😀 ale na slovensku by som ju mamou volat musela 😖
ta ako volas svokru?? aha som zabudla manzel nieje nemec ja tapa 😎

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre