Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

neurologia
16. dec 2009

dani tak to si mala vcera nieco ako zly den.....tak dufam ze dnes uz bude lepsi aby sisi uzila tu party....

evka tak ako? uz sa ti to krati a zachvilku cestujete na slovensko...mas uz cestovnu horucku?

janka a ty co ides borisovy darovat na vianoce? a ako pokracujes s chalupkou?

renca ma napadlo dostane nieco na vianoce matilda? ako viem ze je malicka a este si neuvedomuje nejake vianoce ale kvoli maxikovi...ked on dostane ci si nevsimne ze matilda nic nema....

neurologia
16. dec 2009

a kde sa nam stratila katka?

evinkaaa
16. dec 2009

Ahojte dievcence,

Bea - ano, tesim sa velmi. A tento tyzden uz finisujem s balenim vselicoho. Vcera som dobalila tu kopu darcekov, co berieme. Je toho ovela viac, ako som si myslela. Jooooj, dufam len, ze to vsetko pomestime do auta.
Dnes som pozehlila vsetky poprane veci medzi ktorymi boli aj tie, co chcem zobrat.
Zajtra pobalit do doz vianocne pecivo, co berieme so sebou a v piatok balit definitivne kufre a vseeetko ostatne.
Ten definitivny stres a "cestovna horucka" dojde na mna v noci z piatka na sobotu. V sobotu vstanem velmi skoro (ako sa uz poznam) a zajdem po cerstve pecivo, pripravim ranajky, pobalim papanie na cestu a taaaak. 😵
Ako sa mas ty? DArceky uz kupene? A kedy zdobite stromcek? A akej farby bude?

Dani - no niekedy mava clovek take dni a aj sny. Ja som v tomto "profik". JA snivam naozaj kazdnu noc a niekedy naozaj velmi desne sny, ze ma manzel musi doslova prebudit, aby som nekricala alebo neplakala dalej. No obcas su to velmi hrozne sny. Napriklad vcera sa mi snivala obdoba filmu 2012 (videlu ste ho uz niektora?). Nieco podobne ako ten film, ale tykalo sa to mne osobam velmi blizkych - priatelov, kamaratov, rodiny a pribuznych. To bol strasne hnusny sen. 😢
Uz som minule manzelovi hovorila, ze chcem konecne snivat nieco krasne, ze s nim lezim na bielom piesku niekde v karibiku a poijam pina-colada. 😀

neurologia
16. dec 2009

my sa mame fajn dnes som robila grilaz....jossy som mala v manduce...a ked sme uz skoncili sadnem do obyvky a prilepila som sa o gauc....na ruke som mala este tu zmes a som si nevsimla a aj vo vlasoch som mala-takze boli zlepene..... 😲

a darceky no myslim ze uz mam...vsetko no cakam este na to puzdro na papiere pre ocina....jossy kupovat nic nebudeme je este malicka (mozno jej kupim nejake satocky aby bola kocka ale to je skor taka radost pre mna.... 😉 ona ich ogrcka tak ci tak...)

stromcek vzdy zdobievame z 23 na 24.....a nemame farbu v ktorej ho zdobime...mame rozne ozdoby...a takto je pekne farebny....

evinkaaa
16. dec 2009

Beus - ty si bola dnes zasa sikulka. Grilaz robievala aj moja mamina. Terz uz menej, lebo uz to nejako nemame moc radi. U nas idu najviac medovniky, vinove kolieska, puncove rezy a este nejake suche. 😵
Pekne saticky pre josy je predsa tiez krasny darcek 😀 Mala sa bude asi najviac vytesovat zo svetielok, vsak?! 😵
Farebny stromcek ma tiez svoje caro, to urcite.
My mame modro-strieborny, pretoze nam ladi z ostatnymi vecami v byte. Je pekny ,ale uz som rozmyslala, ze nabuduci rok zmenime celkovo ozdoby. Musim nieco vymysliet. 😒

dania
16. dec 2009

Cauky holky, co je grilaz? Nejaky rez?

Evi, takove hrozne sny mas? Neznam 2012, dej strucnou recenzi 😉

Tak nase dnesni party byla skvela! Sice zadna velka sparka (vsak vidite, 10 hodin a uz jsme doma, my mame v praci same slusnaky), taky mi rano vytrhli ten zub 😢 ale byla jsem statecna, tak jsem si za odmenu dala vecer svarak.

zuzanasaw
16. dec 2009

Bei, a ako si robila ten grilaz? Ved to sa predsa robi so salkom, nie? Da sa kupit u v DE "salko"? Ako sa to tu vola? uz som po tom pokukovala, ale nasla som len kondenzovane mlieko do kavy a to tak riadne zblnkalo, a nase salko je take hustejsie...

Baby, ja som prave dopiekla uz 4. varku pernikov 🙂 2x u kamosky, pre nas doma, ale to sa skor uz zozralo (obcas mam pocit, ze moje deti uz nepapaju nic ine), cast som rozdala do vianocnych balickov pre kamosky a zostalo mi na Sk len zopar... asi ma caka este piata varka, ked uz tam budem - tesne pred, aby sa nestihli do Vianoc zjest 🙂

Nejako sa nam to tu zvrtlo na pecenie... 😉

Tak aspon trosku o inom, konecne som vcera uz aj ja dostala to porazene Freizugigkeitbescheinigung. A je tam napisane, ze sme tu nahlaseni od 1.1.2009, takze sme to urychlene dosikovali pravnikovi, nech to s tou Famillienkasse riesi co najskor... Snad sa nam podari predsa len vyhnut tomu spatnemu vyplateniu Kindergeld... Ale uz by som aj ja chcela mat kludne Vianoce a vediet, na com sme... 😖

evinkaaa
16. dec 2009

Dani - film ako taky neni nic moc. Cakala som ovela viac. Ale taky klasicky katastroficky film ako uz boli viacere pred nim 😀
Kukni tu a precitaj si o nom v skratke a kukni trailer, ak chces.
http://www.velkaepocha.sk/2009110511419/Recenze...

zuzanasaw
16. dec 2009

Danka, grilaz je taky oplatkovy rez, vrstvi sa oplatka, plnka, znova oplatka, znova plnka, oplatka... podla toho, kolko vrstiev valstne chces. A ta plnka je na principe skaramelizovaneho cukru. Strasne sladke, ale taka fajna mnamka 😉

evinkaaa
16. dec 2009

Zuzi - da sa kupit salko, jasne. Ja som ho kupila nedavno. Napriklad "Milchmädchen"
http://4.bp.blogspot.com/_ybHBhzxd5sU/RcYMxMmbv...

dania
16. dec 2009

Zuzi! Slavimeeeee 😀 To zni moc dobre, cos napsala o tom Frei....!

Evi, Zuzi, diky za vysvetleni. Dobrou!

rpinguin
16. dec 2009

mnaaaaaaaaaami grilaz,to je moje oblubene, za komousou som to mala strasne rada, Bea dojdi konecne na navstevu a dones 😉 , ved si mobilna, za volant si na rozdiel odo mna vies sadnut, dame pokec 🙂
Matilda nedostane nic, dobre si uhadla....no a Maxik aj tak tomu nechape, on bude zaujaty jeho darcekami, takze si ani nevsimne, ze Matilda nic nebude mat 🙂
Idete vlastne vsetky na SVK? Myslim Zuzka, Bea, Jani, Hanka..... ine asi ostavaju tu a o Katke a Evci viem, ze idu.
Dani a to musel ten zub von, ked sa korunka ulomi? Co ides teraz robit? Mas tam dieru?

jabera
16. dec 2009

caute baby.

dani, fuj, ten zub, ale aspon, ze to mas za sebou.. teda,a le fakt si nejak skoro z oslavy..

zuzka, super, ze mate frei.... verim, ze ten pravnik pomoze kao moze, ked je kamos..nech uz sa vam vazne trosku ulavi, ved toto je o nervy.. inac, ja zerem tie medovnicky prave v tejto chvili 😀

renci, my sme tu na vianoce. nevyslo nam to kvoli tej borisovej chorobe, on nema zaplatene, co neoduci, takze ostavamei. ale celkom si to zacinam uzivat, aspon viem, ze bude boris s nami doma.
inac, aj som si myslela, ze matildu vysackujes z vianoc, ako ta poznam 😉 ale je to vazne zbytocne, ved ani ten papier by nevedela zosklbnut dole. ja som zvedava, ako sa bude tvarit bartik... vyvali tie svoje oci, ako ho poznam a napcha si plne usta papierov.. ozaj, uz davnejsie ma napadlo, ako si ty zapisujes presne, ze co deti robia, vidis rozdiel medzi deckami? je niektory z nich vyzarne popredu? alebo proste su nejak vyrazne ini?

iii
17. dec 2009

dobre ranko, hlasim sa po par dnoch....vcera odisiel jeden par starych rodicov a cez vikend pride zasa druhy par, takze som bola nejak spolocensky vytazena. je to teda zahul, v buducnosti uz budeme snad pozyvat na navstevu starkych len ako "kusovky" 😉

mali sme problem aj s modemom - tak ma velmi prekvapil nas prevadzkovatel Alice....ked sa chcete stat zakaznikom, vsetky linky su samozrejme bezplatne, ale akonahle uz Vertrag mate a vyskytne sa problem, tak si zacvakate za kazdy telefonat, a to nemalo. nojo, biznis. ale mame to vymenene, v starom uz aj tak hrkotali nejake male predmety, co tam nastrkala elenka a plastelina mu vytekala zo vsetkych otvorov (cim pozdravujem aj timmyho 😀 )

jani, napato ocakavam, kedy sa v nasej diskusii objavi pani P. 😀 potom si ju tu pekne podame..... heh, ale je pravda, ze MK je podla mna ovela anonymnejsi ako facebook.

zuzi, gratulujem k tomu papieru, tak uz sa mozes volne hybat po EU. martin uz pracuje? co vam teda este chyba?

evi, dikes za link na to salko, hodi sa to!

dania
17. dec 2009

Cauky, u nas je dneska rano snih 🙂 A zafoukany stresni okna, takze tma jeste vetsi nez jindy.

Reni, nojo, zub uz byl hrozna rozlamany, tu korunku (jeste z Cech) tam muj zubar lepil uz parkrat, posledne tam namontoval nejaky kovovy cep, kterym ten zub a korunku propojil jako posledni imrpovizaci a tentokrat se ten cep zlomil, takze se nedalo nic jineho delat. Ted se to musi zahojit v lednu domluva co s tim, ono vcera se mnou nebyla po zakroku moc rec s pusou plnou tamponu 😝

Jani, jsme skoncili brzo s party, ale zacinali jsme uz ve 3 (to si muzou dovolit jen zamestnanci univerzity). Takze zas tak zle to nebylo. Nejdriv predehrati (upekli jsme si v laboratori plnena jabka a uvarili svarak, domaci snaps byl taky), potom kultura (sli jsme do Universa, to je takove interaktivni muzeum fyziky - tam se kolegove vyradili jak mali kluci, to jsem teda koukala, jak se dokazou odvazat 😀) a nakonec vecere.
A ty tvoje vyrazy, vysackujes z vanoc, no me asi slehne 😀

Ingi, navstevy vam na jednu stranu zavidim, ale vim ze to je narocne. A aspon si starici uziji s Elenkou, to je fakt potreba. A o vikendu dalsi varka? Ti zustanou pres vanoce? Jeste jsem se chtela zeptat, kdyz se E v noci vzbudi, zavola vas nebo procupita do vasi postele?

neurologia
17. dec 2009

Ahojte,

takze kde zacat...xixi dlho dlho doriadne nic napisane a potom ma clovek z toho hlavu ked ma zrazu na tolko veci reagovat.... 😉

renca my ostavame tu v nemecku ani sme sa domov na vianoce nechystali...mame tu vsetko co potrebujeme -cize jeden druheho
no a k nam teraz pridu podobne ako u ingi rodicia moji a manzelova mama (dojdu medzi sviatkami...silvester) teda nebudu tu spolu najskor mm mama ma 4 dni aj s cestou a potom ju pridu hned vystriedat moji rodicia..keby boli spolu nerobilo by to dobrotu (maju odlisne nazory ale to robi aj vek...) a aj na nas a jossy by bolo tolko ludi pokope privela....a takto sa budeme pomoct venovat kazdemu a dovod preco pridu je jasny chcu si vidiet vnucku ktoru v podstate inak ako na fotke nevideli (moj ocino sa uz tesi ako maly chlapec) 😉
a veru grilaz je aj moja oblubena mnamka sa musim krotit aby som v kuse do nich nechodila lebo ich do vianoc zosrotujem.... 🙂

dani tak to nielen vy vo firme ste slusaci aj v manzelovej firme to na vianocnom vecierku (mali ho vecer pred tvojou party) vyzeralo podobne ( a to su tam prevazne muzi) tiez ze budeme mat vecierok tak ja som si myslela ze pride v noci dakedy a uz o 21:00 bol doma ze uz sli domov...

zuzka salco tu dostat presne to co poslala link evka od nestle....
super ze mas uz konecne ten papier......to im ale trvalo....
ja som pernicky este nerobila tento vikend sa na ne chystam bo manzel sa vyjadril ze aj on chce vykrajovat.... 😉

neurologia
17. dec 2009

janka ja si tiez zapisujem co kedy jossy zacala ale nemam to este s cim porovnat tak ti nepomozem aj keby som chcela to mi ver.....ale co je tu jeden chlapcek sa narodil o 3 dni neskor ako joss tak je taky kludas lezka a kuka ked ho ma na rukach tiez len pozeral a nasa joss to sa hmyrila rozhadzovala rukami usmievkala sa....on bol taky vazny....a detska sa hrali a boli roztatarene takze boli hlucne a joss ich sledovala a potom vykrikla aj ona podarena bola-uz vydava aj nejake tie zvuky
ja si myslim ze to zavisi aj od povahy dietatka -ake je,ako sa prejavuje....ci sa mylim? 🙂

inga uz si 40tt jooooj ja to prezivam riadne s tebou...som zvedava kedy malicky vykukne na svet...

honnig
17. dec 2009

Cauky zeny,

jeeeeeeee u nas dneska napadl sniiiiiiiihhhhhhhhhh 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 a tchan s Frankem se smeji, ze za to muzu ja, protoze byl i loni, kdy jsem se sem nastehovala a pred tim dlouho neeeee 🙂

Ale to je moje jedina radost v poslednich dnech. Frank sel po mesici do prace, neni mu moc dobre. K. mela nejaky zanet, pry asi mocove cesty a dostat do ni antibiotika nebo jakkoli ocistit nos je muj vykon dne a vzdycky me to na nekolik desitek minut odrovna a za chvili to musim zopakovat....Jak se k nemu dopracovala, nevim, protoze se ji snazim udrze v teple...Nic moc jineho nedelam, nez ji chovam. Takze me boli hrozne koleno a neuveritelne zada.....a mam uz nekolik dni migrenu. Pres to vsechno jsem neco napekla, trochu uklidila, abych si mohla ozdobit okna a i adventni venec si urobila....ted uz teda skoro opadava. Dodelala jsem tatovi ucetnictvi a poslala a vcera nafotila vanocni Kacenku, pridam trochu kyce mezi jeji fotky 🙂

Rencino srdicko je originalni. A souhlasim s Dankou o foceni malych deti, K. vydrzela sedet prvni 3 minuty, pak jsem ji jenom nahanela do prislusneho rohu. Fotky nejsou jako od fotografa, ale myslim, ze to neni podstatne. Jeeee, ale dali jsme nasim k vanocum kalendar a svagrova s brachou ho pokritizovali, ze teda takove neupravene a autenticke fotky by nepouzili....no jo, ale oni zase zadny kalendar nikomu nedali. A priznam se, nemam na to trpelivost, vsechno orezavat a doostrovat... 😝

Dani, taky jsem mela ten napad nechat K. vyfotit, ale presne, nejasne ceny. Navic moje domluva....Necham to az do CR, jestli bude cas, nebo na pristi vanoce. A Frank si vanoce uz udelal, koupil si program na delani muziky...stal skoro jako jeho novy super PC, takze ma utrum a dostane z vyprodeje plysoveho Spongeboba.... 😉

Na vanoce zustavame doma. Sice uz ted je mi smutno po mamince a po sestricce, ale to se neda nic delat. Prijedou az prvni tyden v breznu, kdy ma segra prazdniny.... ☹
Vcera jsme byly po tydnu venku, krasne svitilo slunicko. Jinak uz jsem pochopila, jak se citi duchodci, kdyz zapomenou doma rolator. Minuly tyden jsem byla na poste, od toho, co se K. narodila, tak poprve u nas ve meste bez kocarku. Divny pocit pro me, a ze mi to dalo do tela 🙂 🙂

Ingi ma jeste miminko v brisku....na to, jak te Mudr. strasil, jsi dobra. Jak se tesi E.?

Bei, pekny napad na vanocni fotky.

Jani, co B. akrobaticke vykony? K. si stoupne ke zdi, loupe omitku, dre ji i celem a casto zkousi i hlavou bouchat do zdi, kupodivu u tohoto vykonu neplace, ale beda, kdyz se bouchne o neco jineho. Papir ji z pusy lovim porad, ale vygooglovali jsme, ze to neni zase az tak skodlive. Jenom by nemeli jist novinovy papir. Nedavno si ukousla i kus z krabice od Pampers...normalne te krabici chybi roh....nenadelas nic 🙂

Reni, na Prime se divam na VKV...vic se nekomentuju, fakt mi chybi rodna rec. A ve Vypravej mi nekdy uplne trne u srdicka, jak se Dvorakovym dari-nedari....

Zuzi, super, ze mas fre....., snad se to uz v dobre obrati 😉

Evi, jeeee, vy mate tak dokonale pripravene vanoce....me ted uz ani nenapada, jak to tady nachystat, aby to nebylo moc nebezpecne, protoze K. je fakt kaskader. Stromek asi koupime v tom kvetinaci, i kdyz nam loni zdechl jeste pred Stedrym dnem, zacal opadavat, ale zalezi to i na obchodnikovi, jak se stara...Na druhou stranu je tezky a mala sance, ze ho na sebe shodi. Ozdoby dam slamene a drevene, at ma co okusovat a nemusi polykat sklo.... 😅 😅 Ne, nenabizim ji to, ale mam obavy, ze ji 2 tydny neuhlidame....Taky jsem koupila uplne detske banky v Kik s medvidkem Pu....vkusu zdar..!!!!!

Holky mejte se, preji prijemne pripravy na pristi tyden a zadne nemoci 😉

jabera
17. dec 2009

hanka, jezis, to vobec neznie pekne, co pises... ani neviem, ci mi je viac luto teba,a lebo kacky,ale zanet mocaku v jej veku jej vazne nezavidim, verim, ze si to odbulis s nou... mozno to bola nejaka infekcia, aj ked to byva casto zo sedenia na studenom.. ktovie. snad uz to len k dobremu pojde. neboj, aj frank raz vyzdravie, u nas to trvalo vlastne 2 mesiace a teraz uz okrem toho desneho nocneho kaslania je vlastne ok.. no, drz sa, nech si tie prve kackine vianoce uzijes.
bartik sa stale viac posadzuje, ale sam ee.... dnes som si vsimla, ze tak dost vysoko dviha prdel, uz je skoro na styroch, mozno nakoniec bude lozit. kacka tusim lozenie vynechala, ci si zle pamatam?

ingus, tak predsa to boli tvoji rodicia... teda, ty uz si vazne na rozpadnutie, som strasne zvedava kedy a koho teda porodis 😉 ja uz som si aj trosku myslela, ci nakoniec aj nemas po tom, ked si tu tak dlhsie nebola.

beus, zabudla som ti k tym darom... pre borisa mam, zial, len same prakticnosti.. sice su vsetko prekvapka,ale neni tam nic take, co ja mam velmi rada, ze waw! dvoje rifle, termoska a taka batercicka ako privesok na kluce ( to si sam pytal) a este mu kupim boxerky a asi konec... ma to stve, tak by som chcela nejaky ozaj pekny darcek a nemam napady, sakra... okrem toho, tento rok je to trosku problem s prachmi, tak som to tak vselijak lepila...
ty mas co pre manzela? prekvapkujete? ja si na to potrpim, uz ako decko som nerada vedela, co dostanem, potom som sa tak netesila.
urcite hra velku rolu povaha deti ako taka, ale mylsim, ze su naozaj dievcatka rychlejsie a take sikovnejsie.

dani, tvoje zuby mi pripomenuli moje zuby... bozemoj, ja som tu este u zubaka nebola a bojim sa desne.. a neminie ma to, to viem uz teraz. a vysackovanie je normalny vyraz, to sa ti asi zda, lebo je slovensky 😀

zuzka, prosim ta, ty mi povedz, kedy dominik zacal sedkat? lebo otacat sa zacali nasi fesaci rovnako, tak ma zaujima, kedy mozem ocakavat dalsi pohybovy pokrok.

baby, tu je sneh uz vyse tyzdna, ale dnes je tiez krajsie. a bart chrni jak poleno vonku, len ja mrznem desne.. a uz nemame hlboky kocak, lebo tam bol jak sardinka, chudak, mozno aj sa mu viac paci, lepsie sa mu hybe. len mame problem, ze proste neznesie rukavicky... tak ked zalomi, vzdy mu tie rucky zakryjem do fusaku.
a mame 5. zub! a leze aj dalsia jednicka, prava uz je vonku..
a teda, co sa bart velmi rozbieha, to je rozpravanie. hlavne pocas jedla, to keca uplne hrozne, tak sa bavime, lebo to je jeden taky stary for, kde chlapcek prehovori az ked si odpije z vina a povie ze dovtedy "nebyuo o čem". tak to ma bart pri jedle, vtedy je o cem... robi dokonca nieco, co sa veeelmi podoba na "ham", len stale nemozem uverit, ze by to mohol po mne naozaj opakovat v tomto veku. on teda robi aaaaaaaaaam a ja haaaaam, ale podoba sa to 😀

honnig
17. dec 2009

Jani, B. je sikula a fesak. Me se hrozne libi, jak ty deti zvatlaji a my si akorat muzeme domyslet o cem.... Kacka leze o stosest. Nevynechala. Nejvic se ji libilo u nasich, protoze maji velky byt a lozila napric kuchyni, chodbou a obyvakem. Tak se s moji segrou mohly honit... 🙂 A fakt nevim, jak mohla onemocnet, ale ono to muze byt i neco jineho. Nemyslim, ze by ji neco bolelo, protoze ji nic nevadilo, lozila, chodila, hrala si, jenom mela teplotu a rymu. A Mudr. proste rekl, ze je to bud tridenni horecka nebo by to mohl byt nejaky zanet. Tak jsem musela chytat moc, no sranda to byla, ale podarilo se a proste ji nasadil antibiotika. V utery kontrola a uz je v pohode... Ale na studenem ji nechavam, zada ma zakryta....fakt nevim...

dania
17. dec 2009

Hani, moc hezke fotecky mate! My jsme se znicili dneska v zahrade, radili jsme ve snehu! Je tu snad 10 cm, wow, nevidano. Nejradsi bych ted sla zavalit s T, ale chci vyuzit trosku klidu, zatimco prcek spi. Haha, tos me fakt dostala, ze prej kdyz si duchodci zapomenou doma rotator 😀

rpinguin
17. dec 2009

Hani, ako sa to robi? To je nadherne, odkial mas tie pozadicka? Fakt je to suprove a kacka uz kocka riadna. A ked si s nou bola na poste, tak si ju mala v satke, ked si nebrala kocar? Mne je uz Matilda tazka v manduce.

Jani, ja mam u Maxika zapisane, ze sa v troch mesiacoch otocil na brucho z chrbta a koncom tretieho mesiaca naopak. Toto Matilda ale este nevie, dostane sa tak do polky, ale potom sa zasa da naspät na chrbat, takze vidim prvy rozdiel. Kojenie je skoro uplne rovnake, su to velki pijani obaja 😀
Potom mam napisane: 6. mesiac kann robben, 6 a pol mesiaca kann krabbeln, 7 a pol mesiaca 1x stoji a mesiac na to chodi, takze tolko moje zapisky.

U nas zima hrozna, sneh ziadny, von sa mi nechce, poobede pojdeme asi na postu a to je cely vylet. Si neviem predstavit, ze by malo byt minus ako u vas v DDR Zuzi a Jani. Dnes hlasili, ze aj minus 10 bude u vas 😒

Dani, to je fakt super, ked je sneh, ale ja ho radsej asi nechcem, neutlacim moju karu potom 😀

rpinguin
17. dec 2009

Hani a este k tym fotkam...to ako myslela ta svagrova, ze neupravene a autenticke? Ak si dala tie, ktore mas v albicku, tak tie su predsa super, ved si ich upravila az moc s takymi peknymi pozadickami 😉

zuzanasaw
17. dec 2009

Holky, dik za blahoprianicka k tomu Frei... Snad to aj dobre dopadne...

Ingi, Martin este nepracuje, pretoze nema oficialne schriftlich potvrdene danove cislo, takze este nemoze. Kazdym dnom cakame uz tyzden ☹ Snad od januara, ked nebudu v robote dalsie caviky. Ale aspon sme zlegalizovali svoj pobyt v DE 😀 A co nam este chyba? Decembrova vyplata 🙂 A vediet, ci sme o 3500e Kindergeld bohatsi alebo chudobnejsi...

Reni, my na Vianove ideme na Sk, frcime v sobotu predobedom do Prahy, este kukneme znamych, nocakom lezadlovym ja s deckami a Martin za nami startne v nedelu rano a dojde niekedy poobede / predvecerom. Jezisi, uz ma chyta cestovna horucka 😝

Dik za link na to salko, dobre vediet, ale uz mi aj Bejka poslala receptik bez salka, takze verejna vdaka vsetkym zucastnenym 😉

Jani, Dominik sa zacal prevalovat, az ked ukoncil 7.mesiac, na 9 mes stal sam, ked sme ho niekam postavili, posadil sa asi okolo 9,5mes, presne neviem a chodit sam zacal na 11mes+1tyzden. Kedysi som si aj ja pekne pisala, co kedy Emka dokazala, ale pri Nikusikovi mam poslednu zmienku z minulych Vianoc ☹ nejako som to zalajdala 😒

Hani, krasne fotky sa ti podarili. A s tymi poprediami je to fakt super, krasny vianocny pozdrav...

Dani, este ma napadlo k tvojej otazke o fotografovi a atelieri - neviem, co by to u nas stalo, ale urcite je to desna palka! Ved len male preukazove foto (4ks) nas stalo 12E!!! Emka to ma super ale v skolke - kazdy rok tam pride fotograf, urobi skupinovu fotku + kazdemu zvlast a potom sa s tym pohra. Toho roku dostali pekny obal, v ktorom mali tu skupinovku, farebnu fotku jednotlivca (2ks-13x18), to iste mensi format (2ks-9x13), vyrez z toho zaberu ciernobiely (2ks - 13x18) a este aj kalendar na 2010, kde uprostred je Emkina fotka. Urobil to veeeeelmi pekne a cele to stalo 10E! No niet o com... Skoda, ze nemam skener, hodila by som vam to tu, fakt velmi podarena fotka. Minuleho roku sa fotit nechcela, tak dostala len skupinovku, kde stala zfucana na okraji skupiny a jeden zaber, kde sa mracila a dokonca si este aj palec cmulala 😠

neurologia
17. dec 2009

hanka super foto vobec si do albumu nepridala "kyc" ....taky mudrlanti co vsetko len kritizuju a sami velmi nic nespravia sa najdu vsade...to mi ver...ale najhorsie natom je ze sa to cloveka obycajne trochu dotkne da si s tym namahu stoji ho to cas....a potom dakto ma len reci ze ake to je neupravene... 😠

dnes mame s postou rozrobene viacere ako citam aj ja sa tam chystam poobede...poslat ten moj vianocny vytvor prastarym rodicom (moji stary rodicia) internet nemaju a predsa stara skola pohladnica potesi viac ako tato "moderna" technika....

janka aj ja mam rada na vianoce prekvapko a s mm sa to snazime dodrziavat ze nikdy nevieme co od toho druheho dostaneme.....

honnig
17. dec 2009

Dani, u nas je toho snehu teda jenom poprasek, ale byly jsme 2x venku. Vzhledem k tomu, ze se nemuzu pohnout, tak teda vykon. Si ten kus zad asi urezu.... 😅

Reni, Kacka byla doma. Byla jsem sama pesky. Satek ani manducu nemam. O manduce uvazuju, ale vzhledem ke Kaccine rychlemu rustu, asi koupim na takove rychlovky na jare golfky....fakt se pronese.
Kalendar jsem nedelala z techto fotek, ty jsou vcerejsi, opravdu cerstve. Ale byl to vyber za cely rok do rijna. Jenze uz ten cas jenom fotky z toho mnozstvi vybrat....fakt piplacka. Ale mamina mela radost.

K vanocnim fotkam, jsem rada, ze se vam libi, ale nebudu se chlubit cizim perim a muzete je mit taky. Tady je odkaz: http://www.loonapix.com/cz/framer

Bei, taky jsme byli na poste. Chlap se tam rozciloval, ze nejaci Rusaci predbehli celou radu, ze jako cizinci a tak drzi....a ja stala pred nim a rikam, ze jsem taky cizinec...a on, no jo, ale aspon jste si tu radu vystala.....
A doufam, ze i ja budu mit od manzela darecek pod stromeckem. Loni nic na me nezbylo...jenom od nasich.... ☹

Holky, me uz DHL od pondelka dorucuje balik a furt nic. Frank tam kazdy den vola a vzdycky mu reknou, ze dneska opravdu prijedou....se obavam, ze 100 Eur za potreby z lekarny je ztraceno a s nim i muj mikulassky darek, ktery pracovnici lekarny pribalili....to je nespravedlnost.... 😠 😠 😠

honnig
17. dec 2009

....jeste pro upresneni, ta lekarna to odeslala 10.12............. 😎

neurologia
17. dec 2009

hani pevne verim ze ti balicek dorucia...my sme mali podobny problem s DHL som si objednala tehu rifle shop napisal ze to odoslali a rifle dlho nikde aj sme vyvolavali do dhl...a oni ze u nas boli a nik neotvaral a podobne reci (ale ja som bola cely den doma a nik z dhl tu nebol)a nakoniec som si nasla v schranke papier ze boli u nas 3-krat a nikdy nas nezastihli (ako neviem u koho boli 3-krat ale u nas asi nie...) a balik poslali spat do obchodu.... 😠 takze sme museli este raz zaplatit postovne aby nam to znova poslali... 😒

evinkaaa
17. dec 2009

Ahojte kocky,

len vas narychlo pozdravim. Ani nestiham citat, len som vas "prebehla" a citala len sem-tam.
Preto ani nebudem moc reagovat, lebo neviem na co.
Finisujeme s pripravami a balenim, vkuse treba to a tamto. 😵 Ale dnes sa mi uz vooobec nic nechce, tak idem len kukat telku a lenosit.
Pekny vecer vam vsetkym 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre