Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

neurologia
20. dec 2009

renca danka myslela tu prihodu co pisala inga (to dievca co jej kolotoc privrzol nohu)...
my stromcek kupeny mame ale vyzdobeny este nie my ho vzdy zdobime z 23 na 24 decembra...

dania
20. dec 2009

No jak Ingi popisovala tu nehodu na kolotoci... Stromecek nemame, ale jeste mame par dni cas 🙂

dania
20. dec 2009

Ale nevim, jestli jeste budou mit, co si predstavuju, nejradsi bych obyc smrcek, ale muze to byt i jedlicka, hlavni je ale, ze bych chtela ministromecek, tak kolem 1m. Co vy Reni?

neurologia
20. dec 2009

reni a vy stromcek uz mate kupeny?alebo uz nebodaj aj vyzdobeny?

neurologia
20. dec 2009

dani my sme mavali taky mini stromcek (tiez jedlicka alebo smrek) doteraz ale tento rok mame viac miesta tak sme si kupili nieco vyssie a taky ten neopadavy taky sme este nemali tak ze vyskusame....

dania
20. dec 2009

a co kapr? bude?

neurologia
20. dec 2009

jaaaaj no to nie ...rybka bude ale file no ale aspon ho vlastnorucne obalim a vyprazim... 😝

rpinguin
20. dec 2009

cumim na SIssi v telke a vy tu diskutujete 😉
Ale nie, strom nemame, zivitel nema cas a ja ho tahat v elektricke s dvomi deckami tahat nebudem 😀
Dufam, ze zajtra pojde nieco kupit. Chce ist ale este nechat vymenit letne gumy za zimne, ja mam U4 s Matildou, takze tolko plany na zajtra a to pride rano z nocnej 😀 , kde sa mu nikdy nedari spat ako nejakym chirurgom, CTcka bezia stale ☹

Aha, uz chapem s tou nozkou, no ja sa vzdy utesujem, ze Elenka je starsia, preto je viac disciplinovana 😉 Ja budem mat zasa revy, ale to mi nevadi, nalakam ho na banan a uz pobezi za nim a kolotoce necha 😀

Bea, ake file kupis? Ako sa to vola? Nieco od Iglo? Ved tie su uz oprazene, ci myslis tych vela neobalenych ryb v tom sakli? Ja ani neviem, co budem robit, vsetko dostanem skrizizovane. U nich sa je mäso, u nas je post (teda len ryba), takze sa nikdy nevieme dohodnut, ale kedze variaca som ja, tak bude po mojom.

dania
20. dec 2009

no my musime vybrat spolecne, at ma T zazitek 🙂
CTcka bezi i pres noc? to jsem netusila... jako objednani pacienti?
ja taky jeste nevim, co bude, to musime nejak prodiskutovat, ale vloni byly rizecky veprove.

rpinguin
20. dec 2009

no ked sa trebars vonku nieco stane, nejaka nehoda, hned ich posielaju na CTcka, taktiez aj "ubytovani" pacienti mozu nieco mat, este sa im nestalo, ze nemali v noci nic, takze vesele...

Dani, otazocka. Mam polievku vo velkom hrnci (slepaciu), do chladnicky sa mi nezmesti. Vonku na balkone by mi zamrzla, vadi to? Ved zasa odmrzne, ale v chladnicke miesto nemam a zjest ju nestihnem teraz, mam asi 8litrov 😀

neurologia
20. dec 2009

no my mavame klasicky zemiakovy salat a k tomu rybu fasirku (my sme mavali tak doma a mm mavali len rybu takze to sme sa nejak extra na tom dohadovat nemuseli...)a oni mavali kapustnicu ako polievky my doma taku speci vianocnu krupovu kyslu polievku ale ta mm velmi chuti tak mavame tu nasu (ja kapustnicu nejak velmi nemusim...)

renca ja myslim tych vela ryb v sacku...mm rybu zboznuje tak musi byt vela vela... 😉

neurologia
20. dec 2009

wow renca sa neseres s tou polievkou ze 8 litrov.....ja si myslim ze ju na balkon dat mozes ze nevadi ze zamrzne ale podla mna by si ju nemala opakovane zmrazovat a odmrazovat...to by jej mohlo uskodit ....

rpinguin
20. dec 2009

Bea, no, ked uz varim, tak poriadne 😀 Zajtra z nej zjeme a potom dam do mensieho hrnca do chladnicky a tam nezmrzne. To je asi jedine jedlo, co Maxik zje, akosi nechce nic zdrave jest, len kraviny by jedol....keksiky, chleba, syr, banany, biely jogurt a pil mlieko 😀 Zeleninu akosi nechce, neviem, co to ma za fazu, takze som rada, ze tu polievku zje.
Takze vidim, ze otazky na kuchynu budem klast tebe 😉 A co je ryba- fasirka? Tak toe ryby v sakli poznam, mam vzdy Rotbarsch v mrazaku, ale kto to ma obalovat? 😲

iii
21. dec 2009

dani, aha, more 😉 no vas sa ta nevydarena kodan dotyka skoro bytostne, ze?

reni, mas pravdu, v noci sa maka len na rtg, to ti poviem 😀
no a ked vylucis z maxikovej stravy keksiky, tak zostane celkom pekny a zdravy jedalnicek, nie? e. zasa fici iba na olivach, mlieku a chlebe s medom
co sa nakoniec stalo s tym ulmskym frajerom?

starki sa zobudia a ideme na vianocne trhy, uz si pripadam ako profesionalny sprievodca po dortmunde... tesim sa hlavne na parkovanie 😝 ale doniesli kolaciky, tak to este dnes naposledy prehltnem...

ach, prave pozeram na bizarne vypocty modreho konika - 40. tyzden a 9 dni do porodu? nejak sa to seklo o 2 tyzdne, som "este len" v 39.

marosko
21. dec 2009

ahojte

my uz mame stromcek postaveny.Deti otravovali cely vikend,tak vcera som sa uz dala nahovorit,nech si ho aj chvilu uzijeme. Elan im dlho nevydrzal,nakoniec som si ho musela dozdobit sama.

Drobec spi tak dorabam posledne kolacik,nech aj ja mozem nieco priniest k stedrovecernemu stolu. My mavame oblatky s medom,kapustnicu s mrvenicou+klobaska a zemiakovy salat s vysmazanou rybou.
Reni a tiez sme veriaci a jeme na Vianoce mäso. (tieto zvyky nam ostali po babke a ano bola evanielicka) Tak to potom varila uz aj mamina a teraz aj my. A ved vies ako sa hovori: Hriech nejde do huby,ale z huby.
Dnes by som mala este pobalit aj ked to vidim dost pesimisticky,ze vyrazime zajtra.Nakolko mm nie je este doma.
Tajne dufam,ze to do Vianoc stihneme a nebudeme mat stedru veceru niekde na odpocivadle medzi Nemeckom a Slovenskom.

rpinguin
21. dec 2009

tak mame stromcek, sice len 150cm za 20€ 😠 , sme teda z draheho sveta, keby sme sa furt nestahovali, tak kupim umelac a mam pokoj. Nech mi nikto nehovori, ze umely nevonia. Ono nevonia ani tento, akurat robi bordel na zemi 😠

A mam U4 za sebou, Matilda ma 6970g a 63cm. Je este o 450g tucnejsia nez Maxik a o nom som si uz myslela, ze je macek, dlzku maju uplne rovnaku. Vie sa otacat z chrbta na brucho a naopak, takze fajn. Momentalne ju chlap vzal ukazat do roboty, ze musi aj s mojim darcekom nieco urobit, ze na to potrebuje kolegu.
Zeny, poviem vam, ze prvy krat neviem, co dostanem a zacina sa mi to nepacit 😀

Ingi, no rozisli sme sa po 4,5 roka. 2 mesiace na to som sa uz s terajsim spoznala a sme spolu doteraz. Vcera sme mali 6,5 roka spolu. Ingi a vylucit keksiky? No to sa mi nepodari, uz aj tak je drzany dost na kratko.
So svokrovcami ako? Dufajme, ze nebudes prenasat ako ja. To sa potom ich pobyt tiez predlzi 😀

Dani, tak to je dobra hlaska s tym hriechom, som to ani nepoznala 😀 Dokedy ste vlastne na SVK, ked ste este aj v Nemecku robili strom?

neurologia
21. dec 2009

no renca tak ked varis tak poriadne ze?no ale u nas by toto ze 8 litrov polievky nepreslo.... 😖 uffff to by bolo dni kym by sme ju zjedli....ja varievam tak na cca.2 dni-ked viem ze nieco mm velmi zboznuje tak spravim viacej lebo on si vtedy len nabera a nabera....a tak ci tak je to za 2 dni fuc....
tak ako uz ste boli s matildou na prehliadke U4-pochval sa ake mate miery... 😉 a ako dopadli dalsie plany(kupa stromceka vymena pneumatik)su splnene?
a ja som myslela ze mavame rybu a fasirku ja viem mala som medzi to dat ciarku lebo to vyzeralo na nejaky misung... 😉

ingi no niektore baby vravia ze to zle pocita ale mne to pocitalo presne-a ze si len 39 🙂 srandistka si...

neurologia
21. dec 2009

aha renca ma obehla....takze miery uz viem jaaaj som zvedava kolko bude mat joss...
hmmm a ja mam tento rok presne opacny "problem" ako ty toto je prvykrat co viem ze aky darcek bude od mm a mne sa zas toto nepaci nebudem mat voooooobec ziadne prekvapko tieto vianoce 😢

rpinguin
21. dec 2009

Bea, no a si predstav, ze ja som nemala prekvapko nikdy, vzdy som mala nieco vybrat a tak, aspon vies, ake to je. SOm teda zvedava, co to bude, dufam, ze nie nejaka externa Festplatte 😀 Gumy su teda este nevymenene, kedze isiel s tym darcekom cosi robit.
No idem este vyuzit samotu a urobit kavco 😵

neurologia
21. dec 2009

baby uz mam vybaveny ten prispevok co dava sr (peniazky su uz pripisane na ucte)....juchchchcuuu uz aj to je z krku 🙂 sa teraz vytesujem ako mala...

neurologia
21. dec 2009

ochchc uz aby tu bol ten cas ked sa mozu kolaciky zacat papat beztrestne....lebo ma veeelmi lakaju tak len tak posnorim jeden uchmatnem....ale ked budu na stole tak im dam nafrak.... 😝

paula
21. dec 2009

ahojky!
pro vsechny co to zajima. Na Avonu uz je novy katalog. Valentynovy 😀 trochu napred, ale co. 😉 Pripravenemu stesti preje. http://www.avon.de/PRSuite/e-brochure.page
Super jsou lesky na rty ve tvaru srdce str. 14, a kremy na str. 64, denni a nocni v jednom kelimku, kazdy typ pleti si najde svuj a zadarmo k tomu jeste jeden krem v cestovni velikosti. 😉 , ty doporucuji pokazde, kdyz jsou v akci, protoze jsou fakt super, za tu cenu. 🙂 Nejvetsi akce katalogu je na str. 118, kdyz objednate "intim-waschlotion" dostanete k tomu druhou gratis. 🙂
Krasny vecer.

neurologia
21. dec 2009

tak joss je uz vykupana...zachvilku bude papat a hajde spat do postele...teraz vecer sme boli v obchode nakupit "zasoby" kedze budeme mat tak vela navstev tak nech je nieco v ladnicke....
dnes bola joss dost mrzuta uz ma aj usi bolia ale teraz po kupani sa nejak ukludnila...
mm som prehovorila a vyzierame medovnicky...nechcel ze to na vianoce aaaale tak som ho pokusala a zlomila... 😉

rpinguin
21. dec 2009

no a ja som prave zistila, co dostanem na Vianoce, cize muz mi poslal mail, ze sa mam pripravovat, mail bol informacny o MACu, takze je to jasne. No a zasa ziadne prekvapko, preco mi to on nikdy nedopraje 😠

honnig
22. dec 2009

Reni, my mame stromek asi 1,6 taky za dvacku. Nic si z toho nedelej, a to jsme ho koupili u Kauflandu, takze jeden z nejlevnejsich....nenadelas nic. Dalsi dvacku stojan, ale ja umely moc rada nemam. Babicka s dedou meli kazdy rok a me vadilo to jenom strojit 😎 . Fakt nic moc. Doma jsme strojit nemohli, protoze to bylo v tatove rezii a beda, kdyby banky nebyli symetricky po stromecku rozveseny... ☹
Matilda ma pekne miry, K. byla o neco tezsi 🙂

Ingi, taky ti preji rychly a bezbolestny porod 😉

V sobotu jsme byli v tom snehu 2x v Bremach v Ikey. Koupili jsme si konecne matraci a rost a doma zjistili, ze to do nasi postele nepasuje. Tak az K. usnula, jeli jsme koupit novou postel.... 😅 Kacku hlidal deda, ale ona se ted stejne nastesti nebudi. Az rano kolem 5. Vetsinou usne, dneska teda ne, takze to bude dlouhy den. Lidi tam moc nebylo, aspon v tu dobu, co jsme byli my. Chvilku po otevreni, kdy vsichni snidaji a tesne pred zavirackou 😉
Stromek nazdobim zitra vecer, jeste udelam svicen na hrbitov a hotovo...
Na Stedry den budeme mit na obed hrachovku nebo rybi polevku z file, tu jsem jeste nevarila, uvidim, jestli se mi bude chtit...na veceri usmazim lososa a kureci rizky a bramborovy salat. Dala bych si kapra. Ale kupovat celeho jenom pro sebe i s hlavou, to je mi lito, proste prace navic 🙂

neurologia
22. dec 2009

cafte....

ozaj k tej ikei...my ked sme boli bolo doslova narvane...praskala vo svikoch....tak ale to sme aj cakali ze pred vianocami a hlavne cez vikend tam bude nenormalne mnozstvo ludi......
ale vy ste to ale sikovne vyriesili ze ste boli kratko po otvaracich rano a vecer pred zatvorenim...

inak ja si myslim ze joss nebude mat okolo 7 kg ako vase bambulky (bude asi "lahsia") ale odhadujem ze bude "vyssia" no tak som zvedava ako som to odhadla... 😲

neurologia
22. dec 2009

a renca tym MACom myslim mackintos(neviem ako sa to presne pise 😅 )?

rpinguin
22. dec 2009

Bea, presne tak, odhadla si to dobre, budem maturovat, ked to budem mat v rukach 🙂
A ved na U4 mas este cas, potom sa este raz opytas na miery, esteze mam zlte knizky oboch pri laptopy a mozem hned vsetky Ucka vyhladat a ti referovat
😉

Hani, no vy ste dobri, to ste si tu postel nezmerali? Ale asi bola uz stara, ked ste namiesto vymeny madracov kupili radsej novu postel. Mas super, ze mas deda na strazenie.
No, ja viem, Kacka bola jedna tych macikov, ale uz na fotkach sa mi zda taka akuratna. Ci este stale je tazsia oproti inym?

Ja som dnes ako mechom prastena, nemozem sa vobec este zobudit, Matilda si posledne noci vzdy jednu hodinu mrmle a nespi. Chlapi isli konecne tie zimne gumy vymenit, takze chvilka kludu 😵

neurologia
22. dec 2009

a co od MAC presne?nejaky operacny system?-lebo myslim ze si spominala ze za porod matildy si dostala laptop....tak pc to uz asi nebude...myslim ze ani Ipod k tebe nesedi....

hmmm a k tym rostom a matracom myslim (ale netvrdim to na 100%) ze ikea ma trochu ine rozmery nez su bezne postele....lebo aj my sme si chceli kupit (rosty) teda uz davnejsie no nekupili sme prave kvoli rozmerom ktore boli uplne ine ake sme my potrebovali....

hani a to zdobenie stromceka "v tatove rezii" veeelmi dobre poznam ale u nas to bolo v mamininej rezii....tiez kazda ozdoba/gulka mala svoje miesto nemohlo ich byt vela jednej farby pri seba a podobne...takze vzdy sme sa spytali ze kam to mam zakvacit....aby to bolo v pohode.... 😉 a preto teraz ked zdobim uz "moj" stromcek tak sa vyblaznim a kvackam vsetko vsade a hocijak.....a vzdy je to pre mna tej najkrajsi stromcek.... 😎

rpinguin
22. dec 2009

bea, za porod to bol mobil, nie laptop. Laptop teda teraz, aj ked moj terajsi ma 2,5 roka. No musim sa teda ucit, aj ked som pocula, ze tazke to nie je.
No idem, decko vresti 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre