Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... ๐Ÿ˜ต

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a navรคzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
๐Ÿ™‚ ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY ๐Ÿ™‚ ๐Ÿ˜‰

iii
โ€ข
29. dec 2009

renca, on uz dosiahne aj na klucku? e. ma tiez taky reflex, ze so sebou nieco vzdy prinesie po prebudeni (bobbycar nastastie nemame), ked nenajde narychlo potme nejake zvieratko, tak schmatne cokolvej ine, minule napriklad doniesla kusok koberca (asi som ho zle nalepila na zem) ๐Ÿ˜€
jasne ze treba dvoch, ale muzi su celkovo dost lahko zmanipulovatelni....hlavne ked maju nakoniec pocit, ze to vsetko rozhodli a zmanagovali sami ๐Ÿ˜‰ vsak iste vies sama ๐Ÿ˜€

amirke vsetko najlepsie a bujaru oslavu!

dani, skoda ze nepoznas zlozenie toho koktejlu, logla by som si trosku......rejoice je super, to su tie sportove vecicky, co predavaju v hudysportoch? oooch, ako vam zavidim, ze sa mozte normalne obliekat...

rpinguin
โ€ข
29. dec 2009

Ingi, no jasne, ze dociahne na klucku, ako by sa mu inac podarilo ma vtedy na tom balkone zavret?
Mne napr. nemas co zavidiet, ja sa musim obliekat do L-ka, inac dnes v tom Mangu som nechapala, ze som kupila S-ko, vรคcsie nemali ๐Ÿ˜€ Dufam, ze v tom nebudem vyzerat ako Presswurst, ale na skusanie v kabinke nebol cas ๐Ÿ˜€ No a ty o nejaky tyzdnik po porode si zasa na velksoti 36 ๐Ÿ˜‰
Inac bobby car existuje aj s takymi tichymi kolesami (tie my samozrejme nemame), tie su ok.

A dalsie baby. No telo hovori ano, ale rozum nie, tak ti nevim, Karle ๐Ÿ˜‰

dania
โ€ข
29. dec 2009

Ingi, jojo, to je rejoice, kytkove hadriky z vysociny. Oni maji ve vedlejsi vesnici tovarnicku. Obcas se tam da neco vyhodne vymaknout, trosku spinave kalhoty za polovic a pod, ale musi se hooodne hrabat, aby clovek nasel, co potrebuje, spis je to o stesti. Ale i kdyz nekdy koupim veci za plnou cenu, clovek ma aspon radost, ze podpori lokalni ekonomii, ne? Neboj, taky se dockas, budes zase moct natahnout svoje hubene dlouhe hadriky, jeste par dni uzivej pupek, pak ti bude to ticho chybet ๐Ÿ˜€
T uz si umi otevrit dvere sam.

iii
โ€ข
29. dec 2009

heh, poslala som muza so svokrou do mesta nakupit a na kavu, oni po hodinu volaju, ze sa uz vracaju, aby som sa nestresovala zbytocne sama doma s elenkou.............no nezabijete ich? ๐Ÿ˜€

reni vazne, ako si na tom s vahou teraz? este raz som pozerala tvoje fotky, vazne patris k tym zenam, z ktorych tehotenstvo spravi krasne nadpozemsky vyzerajuce bytosti. to by bola skoda nevyuzit dalej. heh, na mna to ma akosi opacny efekt, aj ked si myslim, ze vyzeram teraz podstatne lepsie ako v prvom tehotenstve (vtedy som mala este aj nejaky divny ekzem na ksichte a dekolt podobany ako strnastka ๐Ÿ˜ ).

dani, nevedela som, ze ide o cesku vyrobu....ale ani plna cena nie je tak hrozna

dania
โ€ข
29. dec 2009

Ingi, se nediv, 42 tt ๐Ÿ˜€, to uz o tebe maji strach. No cena tech rejoice je tak na hranici, uplne nejlevnejsi se mi to taky nezda, ale mas pravdu v porovnani s nejakymi jinymi sportovnimi znackami to jde.

rpinguin
โ€ข
29. dec 2009

Dani, 42.tt to byt nemoze, ked ma este len zajtra termin, kon to akosi zle vypocital ๐Ÿ˜‰
Ingi, to chces naozaj vediet? No nazrala som si 3kg kojenim, mam nejako 73kg pri 168cm, kde su tie casy, ked som mala 68kg ๐Ÿ™‚ Inac, ja by som tiez mohla tvrdit ako jedna moderatorka nemecka, ze som Mogelpackung (som to uz spminala tu), cize vsetko len zamaskovane, ci uz sminkami alebo handrami, preto sa ti to zda tak super.
No a rodinke asi bola zima ๐Ÿ˜‰ A muz ti nerobi? Moj od pondelka normalka, mal minuly tyzden volno, tak staci ๐Ÿ˜‰

Inac, Jani, uz si kupila nejake machlatka ako si chcela?

evinkaaa
โ€ข
29. dec 2009

Ahojte baby,

tak my sme uz spรคt. Dosli sme vcera vecer. Dnes je desny den. Nakupy (pretoze sme skoro nic nemali doma), pranie (este ma cakaju 2 pracky), upratovanie, vykladanie veci z kufrov a ukladanie do skrin. Ale ako-tak to uz mame vsetko hotove a idem si sadnut k pc a precitat si vas. Videla som, ze ste za ten cas, co som bola prec, veeela popisali. Tak mam co robit, aby som to docitala. ๐Ÿค
Idem na to... ๐Ÿ˜Ž
Ozvem sa zasa neskor, ked precitam aspon polovicu. ๐Ÿ˜€

paula
โ€ข
29. dec 2009

ahoj!

Amirce take vsechno nejlepsi k narozeninam. ๐Ÿ˜ต

My jsme dnes byli na nakupu a "jen se podivat" v jednom discount nabytku a koupila jsem tam L. nalepky na zed, co jsem je tak obdivovala u Ingrid a jsem fakt nadsena, kdyz se nalepi nakrivo, nebo je potreba jinak preskladat nabytek, tak jdou odlepit a zase nalepit. A vypadaji super, pokojicek je hned mnohem detstejsi a utulnejsi a ve srovnani s tapetou, nebo snad rucnim malovanim obrazku, nesrovnatelne jednodussi.
Za set "Afrika" jsme dali 17e a je tam velika zirafa, 2 palmy, 2 opice, krokodyl, zelva, kvetiny, mraky, papousek. ๐Ÿ˜‰ Doporucuji. ๐Ÿ™‚ Fotku nedam.... vsak vite proc. ๐Ÿ˜€ na Elenku nic nesvadim, pouze jsem konstatovala, ze chybi kabel a ze uz jsem na ruznych mistech hledala ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€

Ingi, vsak mas cas, treba miminko prijde presne? nebo 1.1.2010? to je pekne datum. A kdyby se narodilo hned po pulnoci, treba byste jeste dostali neco od mesta, za prvni miminko roku? Nektera mesta to delaji? A co je momentalne favoritni jmeno?

Dani, uzivej si Vysociny. Tu firmu vubec neznam? Asi tim, ze jsem takovy gaucista.

Reni a co rika srdce? (pises rozum - ne, telo - ano) ? Takova power-zena jako ty, by to urcite zvladla. ๐Ÿ˜‰

dania
โ€ข
29. dec 2009

PAuli, treba bude Ingrid v novinach, teda jeji chlapecek, jako prvni Nemec 2010 ๐Ÿ˜€
Muzes mrknout tady http://www.rejoice.cz/ ((ne)skryta reklama ๐Ÿ˜€) A ty nalepky jsem dneska taky videla tady v papirnictvi a vazne o nich uvazuju, kdyz uz je ma Elenka i Laurinka, tak snad muze i Timmy ๐Ÿ˜‰

dania
โ€ข
29. dec 2009

Evi, to je fajn, ze jste zdravi dorazili. Na Silvestra bude nejaka nehorazna party, jak te znam ๐Ÿ˜Ž

evinkaaa
โ€ข
29. dec 2009

Dani - to si pis, ze bude velka party. ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ Preto sme prisli naspรคt. Moji rodicia isli na tyzden do wellness hotela, kde budu oslavovat silvester a brasko bude s priatelkou oslavovat niekde na Liptove. A my sme prisli naspรคt tu, pretoze sme boli dohodnuti na silvestrovskej party u kamosov kde nas bude viac. Tak sa tesim. Zajtra idem urobit "Tiramissu jednohubky", aby to bolo hotove. (http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=4627)

Este som vas ani nezacala citat, lebo stale je nieco ine prednejsie na robote ako citanie. Hm, tak snad po veceri uz k tomu budem mat cas.

PS: Veeelmi sa vytesujem, lebo som na vianoce dostala moje oblubene ceske filmy, ktore som velmi chcela. (Kurvahosigutntag; Slunce, seno a par facek; Slunce, seno, jahody; Slunce, seno, erotika; S tebou me bavi svet ๐Ÿ˜€ )

neurologia
โ€ข
29. dec 2009

evka aj ja som robila nedavno tiramisu z mimibazar.sk a bolo superacke.....

renca no druhe mimi chceme co najskor uz sa na nom pracuje a uvidime kedy sa zadari....moj mm ma teraz dovosku od firmy dosltali volno 24 a 31 a ostatne si zobral volno...takze je teraz s nami doma
aj ja som zvedava na moju vahu po porode ved ked bude vaha (donesu mi nasi -jezisko od seeeegry) tak nanu skocim a napisem... ๐Ÿ™‚

dani rejoice aj ja poznam mam od nich jednu siltovku -velmi rada ju nosim super sedi minule si mm chcel kupit nohavice ale na take susiny ako je on nemaju (teda vtedy nemali v obchode) ๐Ÿ˜‰

vcera sa svokre rozpadli cizmicky...tak ze ideme kuknut nejake ...rozhodli sme sa pre ulm (vacsi vyber topanok) ze si urobime aj vylet a ukazeme jej zaujimavosti a kupime aj tie cizmicky ๐Ÿ™‚
zajtra ju vezieme na letisko uz ide domov a vystriedat ju pridu moji rodicia....

evinkaaa
โ€ข
29. dec 2009

Tak som tu zasa ๐Ÿ˜€
Konecne som vas docitala. Ste to vy ale klebetnice ๐Ÿ˜ต
Uz ani neviem na co som chcela reagovat, ale tak napisem aspon v kratkosti.

Reni - umely stromcek teda nevonia!!!! To sa teda budem "hadat" do kosti ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ A zivy teda naozaj nerobi bordel na zemi vobec. Zalezi od stromceku, ze aky kupis. Ako som uz minule hovorila, my mame nas stromcek postaveny skoro mesiac a pol a na zemi neni ziadna ihlicka. ๐Ÿ˜ต
Ako si spokojna s mac-om? No inac skoda citacky kariet. To bola u mna jedna z najdolezitejsich poziadaviek pri kupe mojho notebooku.

Baby, mate niektore Windows 7? Ak ano, ako ste spokojne? ๐Ÿ˜Ž

Pauli - dodatocne vsetko najlepsie Laurinke k narodeninam. Dufam, ze si svoju oslavu uzila a tesila sa darcekom. Aku tortu si upiekla? Pochval sa nam ๐Ÿ˜ต

Ingi - ty si este stale tu? ๐Ÿ˜€ Citis sa fajn? Nelezie ti to este na nervy? Ale na druhej strane co mas robit, ze?! Vsak raz pride ten spravny cas pre vasho fesaka a vyberie sa von. ๐Ÿ˜ต Tak ake mate definitivne meno? Ci prezradis az po porode?
Ako chutili kolaciky od svokrovcov? Uz vsetky padli? ๐Ÿ˜€
Nalepky na stenu su fakt krasna dekoracia. Doda bytu (izbe) smrnc a urobi ho utulnejsim. Aj ja uz davnejsie pokukujem po nejakych do chodby. ๐Ÿ˜‰

Dani - kraaasne zimne fotocky. Timmik ma naozaj nadherne vystipane licka. Krasa ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต

Jani - mas peknu vianocnu vyzdobu, ako to vidno na fotkach. ๐Ÿ˜€ Bartik sa urcite velmi tesil z vianocnych darcekov, vsak? Na tych fotkach je fakt rozkosny. On vzdy ziari tak krasne. A tie jeho velke carovne ocicka a usmev. No na rozplynutie. ๐Ÿ˜ต
Jooooj, skoro som zabudla - vseeeetko najlepsie a najkrajsie k zasnubnemu prstienku. ๐Ÿ™‚ Vytesujes sa, vsak? Nosis ho stale?

Beus - tiramisu ja robievam uz velmi dlho (uz dobrych par rokov), ale teraz som nahodne (viac-menej moja kamoska) tento "originalny" recept, tak preto ho chcem vyskusat. ๐Ÿ˜€ Bude to urcite babracka, ale vysledok bude na party urcite stat za to.
Co ste si kupili v ikey?
Aj ja musim pochvalit Josy. Je veeelka sikulka, ked uz dviha hlavicku s chrbatikom. Ta bude mat ale brusaky. ๐Ÿ˜ต

Verus - aj odo mna vsetko najlepsie k mimciniym narodeninam. Nech si oslavu uzije, vyhra sa s kamaratmi do sytosti a tesi sa z darcekov ๐Ÿ˜ต

A ake ste mali vianocne sviatky? V pohode? Spokojne s jeziskom? ๐Ÿ˜ต

paula
โ€ข
29. dec 2009

ahoj!
Dani, tak jsem se podivala na tu stranku a zjistila, ze ty veci s "kytickou" taky znam, jen jsem nevedela, jak se jmenuje ta znacka. ๐Ÿ˜‰

Evi, dort jsem koupila radsi mrazeny, meli jsme hosty a nechtelo se mi s tim 25.12. babrat (radsi jsem se divala na Sissi), ale delala jsem taky "detsky" z piskotu,smetany a jahod. To bylo jednoduche a efektivni, nakonec chutnal i dospelym. ๐Ÿ˜‰

paula
โ€ข
29. dec 2009

Tiramisu jsem jeste nedelala, jestli mate nejaky jednoduchy recept (link) tak hodte. ๐Ÿ˜‰
Evi, poradne si uzij Silvestrovskou party. ๐Ÿ˜‰

neurologia
โ€ข
29. dec 2009

pauli taky smotanovo-piskotkovy dort mam hrozne rada je to take osviezujuce...robievam ho aj ja ale vzdy ked mam narodky tak mi ho "upecie" kamoska....
taky mrazeny som este nekupila a teda ani nejedla ale vzdy ked idem do obchodu tak okolo nich chodim a vzdy ma tak lakaju...ze kup ma kup ma....tak teda asi vyskusam

evka v ikei sme boli hlavne pokukat...ale kupili sme si hrnceky pohare taniere (kedze mame tu mycku tak nam treba viac lebo potom nemame uz z coho pit a jest ๐Ÿ˜€ )a kedze uz mame hafo priboru tak take biele akoby drziaky ktore zakvacis na taku tycku....
ja neviem aka je windows7 ale mm ked videl reklamu nan tak bol cely happy ze to urcite bude super dobre....tak neviem

evinkaaa
โ€ข
29. dec 2009

Pauli - diky, urcite si uzijeme ๐Ÿ˜€ Parada, ze torta chutila kazdemu. Ved to je hlavne. Nezalezi odkial je. NO nie? ๐Ÿ˜ต
Aj ked ja musim pravdu povedat, ze som este nikdy nekupila mrazenu tortu. Vzdy na oslave upeciem ja alebo niekto iny. Ale tym netvrdim, ze mrazene torty su zle. Urcite nie. JEdla som raz u niekoho "mrazenu" tortu z Ikey - tu mandlovu. Ja ju proste milujem. A ona mi chutila vyborne. Tak si zasa robim chutky, ze ked pojdeme najblizsie do ikedy, zasa tu tortu tam kupim. ๐Ÿ˜

Bea - pekne ste nakupili. Hlavne, ze ste spokojni. ๐Ÿ˜ต

zuzanasaw
โ€ข
29. dec 2009

Ahojte, hlasi sa stratena...

Nestiham vas docitat, stale len tak nakuknem a Inga tu este stale strasi ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€
Ale inak 1.1.2010 je naozaj pekny datum ๐Ÿ˜ต

U nas nic nove zvlastne, na Sk sme docestovali celkom dobre, akurat som prespala, ze nam 2hod stal pokazeny rychlik pri Liptovskom Mikulasi. Rano pocujem "Stanica Poprad Tatry... pravidelny odchod 5:50..." Tak som sa len divila ako je to mozne, ze na SK tak skoro svita. A ked mi o chvilku zaklopal sprivodca a oznamil, ze je 8:08, pricom uz o 7 sme mali byt v KE... No nic, dobre sme sa vyspinkali, aj decka pekne potiahli a zarobili sme (asi) 50% na vratenom cestovnom za meskanie vlaku ๐Ÿ˜‰

U babky sa nam paci, detusiky maju vsetko, co si zaziadaju (co tiez nie je dobre ๐Ÿ˜  ), Jezisko bol stedry, ale hlavne mne sa paci, ze mame volny vybeh, kedykolvek sa nam zachce ๐Ÿ˜‰

Baby, ja to nechapem... ked som v DE a musim si doma vsetko urobit sama, stiham aj MK. Tu na Sk by sa zdalo, ze mam casu viac, a akosi sa k vam stale neviem dostat. Je fakt, ze PC dost okupuje moj bracho, ale aj tak... Mrzi ma, ze neviem na vas reagovat s stracam prehlad... tak by som sa fakt potesila nejakemu suhrnu od niektorej dobrej duse ๐Ÿ˜ต

iii
โ€ข
30. dec 2009

bre ranko,
evi, vitajte v reichu, prajem peknu silvestrovsku oslavu........take nieco si uz ani neviem predstavit, posledne dva roky som oslavila v posteli s malou prisavkou na prsiach a predtym som vzdy vymakla nejaku sluzbu.
jednohubky vyzeraju super, z luciny som to este nerobila, pouzivam vzdy mascarpone, som zvedava, ake to budes mat, daj urcite vediet

zuzi uzivaj si rodinky.... heh, vazne vam preplatia za meskanie? no pozor, len aby ste to potom nemuseli za par rokov na podnet nejakeho uradnika zeleznic vracat ๐Ÿ˜€ ozaj, funguje v prahe to parkovisko za hlavakom, o ktorom sme sa raz bavili? a kedy nastupujes do prace?

dani, krasne stranky maju...hlavne tie fotky z patagonie ma dostali....och, uz aby sa male vykotilo, s takym bruchom ma na jar nepustia do ziadneho lietadla.

rpinguin
โ€ข
30. dec 2009

Ingi, ja ta nechapem, toto skore vstavanie ja akosi neviem nijako uplatnit. Dnes som bola sice budena bez bobbycaru, ale uz o 6.45. A to vzdy vstaval o 9.00, pobudil nielen mna, ale aj Matildu. Vratila som ho za mreze a zasa vyskocil a bol u mna, on aj v tej tme trafi ๐Ÿ˜€ Kusok koberca so sebou nebral ๐Ÿ˜€ , len dudel ๐Ÿ˜
Kedy ty chodis vlastne spavat?
Ja sa pred 23.30 do postele nedostanem a to mam aj posledne kojenie vtedy.

Evi, zistujem, ze ta citacka je nepodstatna pri takom namakanom laptope ๐Ÿ˜‰ Kupim si nejaku externu a pohoda. Windows 7 tu nema asi nikto, kedze nikto nespominal, ze ma novy pc. My mame akurat 2xVistu, XP a teraz ten moj Mac.
Inga, tusim zacinas mat pravdu, ono je to fakt super ๐Ÿ˜ต
Evi a ja som kedy tvrdila, ze umely stromcek vonia? Nam nevonia ani tento zivy, nieto este umely ๐Ÿ˜€ A nas teda opadava. Na buduci rok pojdeme kdesi vytat a hotovo ๐Ÿ˜€, bohvie kedy vytali tuto nasu rarohu, preto opadava.

Zuzi, je normalka, ze doma nestihas, ved si chces aj family uzit. Za pc budes vysedavat, ked budes tu v SAW.

A ta Lucina je slovenske Mascarpone? Ci je to nejaky syr, ktory sa da jest aj normalne?

Pauli, no a ja tu znacku nepoznam ani po prezreti si ich stranky. Uz som sa tesila, ze to nepoznas ani ty, ale nakoniec som ostala sama ๐Ÿ˜‰ No asi sa inak obliekame.

Tak idem sa teda z tej postele zdvihnut โ˜น

neurologia
โ€ข
30. dec 2009

Ahojte,

zuzka to ze nestihas konika je normalka si s rodinou tak s nimi travis cas....ved my sme v lete boli doma na 1 mesiac a nestihala som konika vobec-teda reagovat absolutne na nic a precitat len tak v behu...
ufff a ze rekapiltulacia pre teba no pokusim sa:
tak evka len teraz prisli do DE a uz sa chysta zurovat na silvestra....a ako inak nieco chutne vykuzlit v kuchyni (tiramisu jednohubky)
rencin maxik sa naucil vyliezat z postielky a teraz sa objavuje v ich spalni jaaaj a nechce spinkavat poobede z coho renca velmi nadsena nieje (prisla o chvilku oddychu kym buval)
bola s matildou ma 3 mesacnej kontrole -ale miery ti nepoviem ๐Ÿ˜– zabudla som ale pekne ich mala skoro 7 kg a myslim ze okolo 63 cm....jezisko jej doniesol novy laptop od MACu
inga prisla na to ze jej tehotnost je vlastne falosna brezivost....meno stale nevieme aspon bude prekvapko
u pauli sa konala oslava laurinka mala narodky -dopadlo to k spokojnosti vsetkich zucastnenich rada by pridala aj zopar foto ale zahadne sa im stratil kabel a nema ich ako prenist do pc...
a u mna joss zacala dvihat hlavicku aj chrbatik v polohe na chrbatiku takze robi brusaky jedna radost...dnes odchadza manzelova mama a vystriedat ju pridu moji rodicia...takze mame plno navstev
janka dostala na tieto vianoce a po 3 rokoch manzelstva od borisa zasnubny prstienok
dufam ze som na nikoho nezabudla a ak ano tak prepacte....

renca ja som spominala ze sa mi citacka pokazila mala som z toho hlavu v smutku a nechapala som ze len tak z nicoho nic prestala fungovat....a teraz sa sama od seba opravila uz ide....to su mi ale zvlastnosti

inga ty vtipalek jeden....ze o par rokov budu vratene peniaze chciet spat... ๐Ÿ˜€

rpinguin
โ€ข
30. dec 2009

Bea, wow, dobra si, takze si tu nasa pani Rekapitulacna ๐Ÿ˜‰
Idem pozriet teda tie citacky, no a ked sa skazi, tak sa kupi nova, to je vyhoda na externych veciach.

dania
โ€ข
30. dec 2009

Reni, tak jaka spokojenost s MACam? U nas v praci spousta fyziku pracuje na MACu, ale u nas v Arbeitsgruppe jenom muj sef a ten si to samozrejme chvali, pro nej to ma ovsem same nevyhody, mame porad problem s kompatibilotou (musim rict ze hlavne microsoftackych soboru), ale my ostatni jsme v presile ๐Ÿ™‚ Ale jinak se mi libi, jak ten jeho pocitac vypada, manormalni stolni pocitac, ale cely je schovany v obrazovce, zadna kisna.

Evi, s Win7 jeste taky nikoho neznam. Jsem zvedava, jaky budou. My jsme Vistu nejak uplne preskocili, sice jsme si koupili pocitac s Vistou, ale nainstalovali jsme radsi XPcka, protoze na Vistu jsme slyseli jen to nejhorsi.

Zuzi, my jsme tentokrat s T taky cestovali vlakem, ale ne spacim. Ja porad otravuju N, ze chci zkusit ten autovlak ๐Ÿ™‚ snad nam to nekdy vyjde treba na vychodni Slovensko.

Jo a dneska v noci nam dojel N, teda byla jsem raa, ze to zvladl v poradku, tady napadl cerstvy snih a do toho prselo a mrzlo, pekny humus.

Ingi, no a to pockej jak ti to bricho do jara jeste neroste, to budou chtit, aby sis koupila 2 letenky...

paula
โ€ข
30. dec 2009

Reni, ja bych tu znacku taky neznala, takove veci nenosim a do obchodu se sportovnim zbozim nechodim, ale vzhledem k tomu, ze jsem z Vysociny a tam je hodne oblibena, tak jsem si vzpomnela, ze jsem to na hodne lidech videla. ๐Ÿ˜‰

Bea, super shrnuti, ja bych urcite neco zapomnela. ๐Ÿ™‚

evinkaaa
โ€ข
30. dec 2009

Ahojte vospolok ๐Ÿ˜ต ,

Bea - urobila si krasny suhrn. Takze to teraz pripadlo na teba ๐Ÿ˜€

Reni - neviem, asi som ta zle pochopila, ale napisala si tuto vetu:" Nech mi nikto nehovori, ze umely nevonia." Prepac, ak som povedala nieco nespravne.
Hlavne, ze je kazdy spokojny s tym stromcekom, ktory ma, no nie?! To je jendo ci je napokon zivy alebo umely. ๐Ÿ˜€

Ingi - dakujem. Vies, my sme mavali v minulosti vรคcsinou silvestrovske "oslavy" zvycajne tak slusne a podomacky. Ale uz asi treti rok sa zideme u niekoho doma - vsetci, cela banda - a urobime si buffet a donesieme nieco na pitie a hotovo.
Manzel este vcera kupil nejake ohnostroje. ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ Ja to mat nemusim, mne stacia aj prskavky. Ale chlapi sa nezapru. Vecne deti ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€
Kvoli tomu receptu tiramisu musim upresnit fakt, ze ja som si to "upravila" po svojom. Budem ho robit skoro ako vzdy robievam, ale proste na piskotoch a zapichnem sparatko. Lucinu som neskusala. Tu ju nemaju a to by som si musela doniest zo sk a na to som nemyslela. Takze som vcera kupila normalne tiramisu a budem robit klasicky s tym. Ale lucina nieje slovenske tiramisu, oni maju na sk aj tiramisu. Videla som ho minule v tescu. Pocula som len, ze syr lucina je nieco ako frischkรคse. ๐Ÿ˜ต

A viete co? Ked sme boli teraz v tescu, tak sme stali pred regalom so sladkostami - cokoladami, a chceli sme nieco take "slovenske" kupit pre svokrovcov. No a okrem tych klasickych ako je od figaro tam mali spustu inych. Ale na co som siahla a pozrela vzadu, tak bolo ze "made in germany". No hrooooza ๐Ÿ˜ 
Tak sme nakoniec zobrali becherovku ๐Ÿ˜€

Dani - manzel si kupil kratko pred vianocami (nie vianocny darcek, ale proste len tak) novy laptop od DELLu a mal na nom samozrejme Windows 7. Tak povedal, ze ho vyskusa a otestuje. A kedze on je v tychto veciach profi, kedze je IT inzinier a zaobera sa tymto vsetkym, tak po kratkosti sledovania zistil, ze to nieje take "ruzove", ako to vsade opisuju. Bol proste nastvaty za niektore "skryte" veci. Ja som uz pochopila, ze pre nas "neznalcov" je to nieco nove a pekne (s manzelom to nazyvame - "klicki, klicki - bunti, bunti" - ale co sa skryva "za tym", tak to je otras. Proste po programatorskej stranke je to otras a manzel uz nasiel niekolko chyb, ktore sa ani nedaju odstranit alebo zmenit. Takze klasika - zasa si ponadaval na "billliho" ๐Ÿ˜ 
To iste to bolo, ked sme zaciatkom roka kupili moj notebook a bol tam Windows vista. Ten letel okamzite prec a manzel instaloval a mazal a instaloval a mazal a preprogramovaval, aby som mala xp. Ten si ja nedam. Nechcem ziadny iny a manzel tiez nie. Nema ziadneho zakaznika, ktory by mal vistu a windows 7. Proste od toho odraduje. Lenze to vela ludi nevie pochopit. Oni vidia len ake je krasne a farebne a ake ma vsetky speci veci. Ale ked sa nieco "sekne" alebo pokazi, tak taky clovek ako moj manzel to musi "richten". A to uz ziadna sranda neni. Viem o tom rozpravam litanie, kolko vecerov bolo takych, ze doniesol od nejakeho zakaznika domov jeho notebook a opravoval a hladal chybu do noci ci rana. Proste hroza. ๐Ÿ˜–
Sorry, ze som sa tak rozpisala.

Idem asi vysavat a prezliekat periny ๐Ÿ˜€ a poobede robit tie jednohuby, lebo musia 12 hodin stat v chlade.

Ale este nieco som chcela: Baby, robievate niektora nepecenu (studenu) tortu? Ako ju robievate a co do nej davate?
Dakujem za info. ๐Ÿ˜ต

neurologia
โ€ข
30. dec 2009

evka hned som mojmu mm zvestovala tvoje spravy o windows 7 pn by ho chcel vyskusat ale novy pc kupovat nejdeme...tak neviem kde vyskusa a na moj nesiahne (aby mi to cely rozhadzal ๐Ÿ˜‰ ) ja som spokojna tak ako je...
ja robim nepecenu tortu len taku ze piskoty + smotana (s cukrom a na spestrenie davam tam aj granko)a toto vrstvim....a niekedy dam aj ovocie...

rpinguin
โ€ข
30. dec 2009

Bea, ovocie len niekedy? Ved to tam treba! A ta Lucina je nahrada Frischkรคse ako Philadelphia alebo Mascarpone?
Bea, ja tiez nepustam muza za moj, kazdy ma svoj a je pokoj. Inac tie USB citacky stoja 2-3โ‚ฌ ๐Ÿ˜ต

Dani, no na ten dizajn (alebo design?) je fakt super, to sa mozu microsoftacke niekde schovat. Uz si zvykam, aj rechte Maustaste to ma (som povodne myslela, ze nie) a super sa na nom pise. Inac, ja mam office pre Mac a ten je nastastie kompatibilny si MS office-om, cize tie trapne rozne PP prezentacie, ktore mi ludia posielaju mailami mozem normalne otvarat ๐Ÿ˜€

Evi, no s tym umelym som to myslela presne ako som napisala, ze kazdy hovori, ze umely nevonia, ze preto treba mat len zivy, no a ja som napisala, ze mne ani zivy nevonia ๐Ÿ˜€ Takze tak k tomu stromu.

evinkaaa
โ€ข
30. dec 2009

Bea - dakujem za tvoj recept.

Renca - dik za "aufklรคrung" kvoli stromu. Takze to ukoncime ๐Ÿ˜€ Ta lucina je, ako som uz spominala, ako nas frischkรคse tu. Na sk mascarpone maju. Videla som ho v regali. Ale moznoze je lucina menej tukova alebo co, tak preto to pouzivaju miesto mascapone. Neviem. ๐Ÿ˜ต
Super, ze si spokojna. Vsak sa do toho coraz viac dostanes a naucis sa. Vsetko chce svoj cas. ๐Ÿ˜ต

Joooj, mne sa dnes absolutne nic nechce. Vyzliekla som periny a dala prat. Ale este by trebalo povysavat pod postelou a pod matracami a obliect periny. Ale kto to urobi za mna ๐Ÿ˜€ No, musim sa nejako prinutit. ๐Ÿค
Vonku je otrasne. Poprchava a je chladno. Fakt take pocasie, ze clovek by najradsej niekde vylihoval s knihou a cajom v ruke. ๐Ÿ˜ต

iii
โ€ข
30. dec 2009

caves baby, tak si predstavte, ze sa nam dnes na obed narodil maly marcelko......bola to neskutocna rychlovka, prisla som na planovanu kontrolu a on vyuzil situaciu a hned sa aj vykotil von. tak aspon taka mala satisfakcia za prezvracanu polovicu tehotenstva ๐Ÿ˜€ tak sme uz aj doma.
elenka pritom nebola, palo ju isiel uspat domov - samozrejme nezaspala a nestihli sa uz vcas vratit, ale nakoniec to bolo dobre ajtak ๐Ÿ˜‰
fotky dame, az najdeme nejake spravime, ale teraz som zistila, ze nam tiez chyba kabel......nieco sa mi na tom celom nezda ๐Ÿ˜€

evinkaaa
โ€ข
30. dec 2009

Jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeej, Ingus, srdecna gratulacia odo mna. ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต
Tak to je super, ze uz je Marcelko na svete. Peknucke meno ste mu vybrali. A ako sa mas? A maly?
Ako to vsetko preziva elenka?
Este raz srdecne blahozelam a zelam len a len zdravicko, vela mliecka a spanku. ๐Ÿ™‚

Tehotenskรฝ newsletter

Kaลพdรฝ tรฝลพdeลˆ dostaneลก najdรดleลพitejลกie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo tรฝลพdeลˆ po tรฝลพdni. Nepoznรกลก tรฝลพdeลˆ tehotenstva? Vypoฤรญtaj si ho v Tehotenskej kalkulaฤke.


Alebo si preฤรญtaj, ako prebiehajรบ jednotlivรฉ mesiace tehotenstva.
Modrรฝ konรญk ti poradรญ v kaลพdom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treลฅom trimestri.
Ako sa zisลฅuje pohlavie dieลฅaลฅa?
Dรดleลพitรฉ je absolvovaลฅ rรดzne vyลกetrenia v tehotenstve.
Oplatรญ sa absolvovaลฅ 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajรบ screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Akรฉ mรดลพu nastaลฅ problรฉmy v tehotenstve?

Nenaลกla si odpoveฤ na svoju otรกzku?Opรฝtaj sa vo fรณre