Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

rpinguin
8. aug 2010

Evi, ja ta nechapem, preco ty ten tvoj talent nejako nevies spenazit 🙂

Kati, ja a zgrlos? 😀 Ale nie, ved ja vydam tolko penazi kade-tade, aj na WW by som dala, keby sa mi chcelo, fakt pocuvam od vsetkych len chvaly, ze to fakt funguje. Ale momentalne si zrejme pockam, kym prestanem kojit a potom sa na to vrhnem. Asi od novembra, dovtedy vydrzim este.

evinkaaa
8. aug 2010

@rpinguin - Reni, no zial to nieje take jednoduche. Mohla by som takto robit torty a predavat ich akoze "na cierno". Ale nema to vyznam a nestoji mi to za to, aby mi stal pred dverami nejaky blby uradnik alebo dokonca finanzamt. To urcite nechcem... 😉
Takze peciem takto pre radost rodine, kamaratom a znamym.

yanni
9. aug 2010

Renci no jasnacka ze si Onkel (Tante) Dagobert (a) 😀 😀 😀 😀 Hlavne na machlatka a sojovy suk 😀 😀
ja som WW skusila pred niekolkymi rokmi lentak zo zvedavosti,ani nie tak ze schudnut ale ked to vsetci tak vychvalovali, tak som sa tan online prihlasila, na tyzden to bolo akoze na skusku zadara a potom som hned dala vypoved 😀 😀 . Za ten tyzden som si vsetky mozne potraviny povypisovala, vytlacila. ulozila a co ja este viem co vsetko, ze kolko maju points a skusila som to nejaku dobu. No islo mi to po case na nervy, lebo vkuse mat v hlave ce´ly den co som zjedla a kolko a kolko to malo points. Ono ti to totiz na zaciatku vypocita kolko points by si mala za den zjest a podla toho sa mas riadit. ale ked si nieco "riadne" zjedla to uz malo aspon polku dennych points a co potom cely den? No bolo to o drzku.
Ja zacinam v oktobri druhe kolo 90tky, este tie 3 kilecka a mozem ist na Catwalk 😀 😀 😀 😀 A toto tiez funguje, uz raz persönlich overene a teraz to overujem na mojom braskovy, chudak t ak pride ku mne na mesiac na prazdniny a musi dietovat 😀 😀 😀 Ale aj u neho to funguje 😉 A co je najlepsie, nic to nestoji, akurat ze skolevek da o nieco viac na ovocie a zeleninu, ale teraz v lete sa to oplati, lebo je vsetko lacnejsie ako v zime a aj väcsi vyber, hlavne sezonneho ovocia a zeleniny co je lacnejsie. Takze teta dagoberta ostane ti aj na tie vselijake ine veci trosku peniazkov 😀 😀 😀 😀 😀

Ozaj Reni skukla som bilder, no ste nadherni. Matildicka nejako blondavie vsak? ci sa mi to len zda. ako ten cas rychlo ubieha, uz bude mat rocik. No hroza ako my stare rachetle rychlo starneme 😀 😀 😀

iii
9. aug 2010

cav kocky, hlasim, ze sme sa uspesne vratili zo stanovacky pri severnom mori....pekne sme si uzili, pocko super, M mal velku ochutnavku miestnej flory a E uzavrela kamaratstva s detmi zo spriatelenych stanov. bolo to sice dost vzdialene od klasickeho dovolenkoveho oddychu na lehatku a poharikom Martini, ale nemenila by som 😉
domov sme si doniesli opat trosku ine babetko, s akym sme odchadzali, vsade sa stavia a vytahuje sufliky, zhadzuje veci zo stola, je extremne zvedavy, takze mam o program postarane.
bola na navsteve danka a spol., priniesla so sebou extra rich chocolate muffinky, uz je mi jasne, preco su dankovci vsetci taki obezni 😀

bavite sa o WW - susedka ma s nimi len tie najlepsie skusenosti. ale kto chce, mozem mu zapocicat Marcelka na nejaky cas, a mate zarucene kilo dole kazdy tyzden, a to ho ani nemusite kojit

bei, citala som o vasej navsteve - oni toto totizto robia vzdy, aj nasa kazda navsteva slovenska konci chorobou a pokazenym autom. uz lepsie? kedy sa vraciate?

no a vase torticky.....no comment 😎

paula
9. aug 2010

Ingi, vitej zpatky! Super, ze jste si to pekne uzili. 🙂
Mate nadherne fotecky. 😉

evinkaaa
9. aug 2010

Ingi - vitaj spät. 😵 Dakujem za link....opät musim povedat (ved u teba ako inak. 😉 ), ze fotky su nadherne. Wow, to je uzasne, marcekol vyzera uz skoro ako rocne dieta...sranda. 🙂

evinkaaa
9. aug 2010

Prepac za schomolenie drobcovho mena. Samozrejme, ze som myslela MARCELKO. 😉

iii
10. aug 2010

dievcata, vidim ze ste vsetky zaneprazdnene..... dnes som musela mysliet zasa raz na beatku, ked mi svokra do telefonu vycitala, ze M by uz urcite chodil, keby mal postielku s tymi vertikalnymi drievkami, ktorych by sa pridrzal (ze som mu ju nedopriala).....a takto sa chudacik v 7 mesiacoch este len musi stavat k nabytku. jo, a este ju nastvalo, ze je bosy. ta ja neviem.....
baby, moze 7-mesacny krpcec maslo? nechce sa mi zasa studovat tie prikrmove doporucenia....

inak ma prekvapujete, ze za WW sa plati? ja som si myslela, ze je to nejaka dobrovolna iniciativa....kolko stoji clenstvo? teda nie ze by som mala zaujem, len ma to zaujima

dania
10. aug 2010

Ingi, nevim jestli muze, ale ja jsem mu maslo pridavala do prikrmu uplne od zacatku, tedy cca od 7 mesice. Ty kasicky byly potom takove jemnoucke 😝
Haha, Ingrid by fakt WW potrebovala! 😀

schatzinkaschatzinko
10. aug 2010

Ingi--nooo, tak na dovolenku pri mori maa, ale uboziatku dietatku postielku a topanky nekuuupi hhh 😀 😀 😀 😀 Ingi, fajnove fotky, normalne som s vami prezila celu dovolenku, ako maju peknu postupnost, skoda, ze tam neboli dake fotky s jedlom 😀 😀 😀 😀 jaaj som zabudla, Ty si tajna clenka WW🙂)Ozaj a mate fajnovu opperku🙂))

baby ja sa tak velmi tesim, zajtra pridu nasii🙂))) tak bude veselo, asi skusim daco upiect🙂) Evi noze prihod daky recept 😀 😀 😀

u nas inak stale rovnako, A. akurat zacina stale nieco vysvetlovat a rozpravat, ale ja mam pocit, ze jej este par rokov nebudem rozumiet hhh, ale snazi sa a to sa cenii🙂)

leelo
10. aug 2010

ahojte, hlasim sa po dovolenke 🙂
nemam nic precitane, neskor stihnem. len sa ozyvam, ze som na vas nezabudla.
a dakujem za fotky ingrid a danke, velmi oku lahodiace. ja vam nikdy nic nemozem okomentovat, lebo mate tie albumiky na modrykonik.cz. fotky su uzasne a o humornych podtitulkoch ani nevravim. ingrid, ty si zo severneho mora urobila spolu s dcerou velmi stylovu zalezitost - to pozovanie v budkach - chic! 🙂

my sme do kaprunu odchadzali s malymi dusickami, lebo B mal posledne dni pred odchodom dost zvlastne nalady, ktore sme pripisovali zubom. doposial ziadne nie su vonku, ale podstatne je, ze mu alpsky vzduch prospel. spaval nam tam tak dlho a tvrdo, ze sme ho ani zobudit nemohli - aj rano, aj cez den. zato prespal vsetky atrakcie a vylety, na ktore sme ho vzali doobeda. poobede uz bol vzdy plny sil a uzival si veci ako lanovky, prechadzky a wellness s nami 😀
ozaj, objavila som dobre homeopatika na zuby - Osanit. zda sa, ze mu pomohli...
inak by som v tom hoteli ostala este aspon tyzden. starali sa o nas super a este boli radi, ked zistili, ze sme u nich boli aj minuly rok (este tehotnu si ma majitelka pamatala) a ze sme sa spokojni vratili. jedlo vynikajuce, apartman velky a vonavy, tak sme si trosku oddychli. rakusaci toto vedia.
inak asi som porodila ciganske dieta, lebo sa pytal na ruky ku kazdemu, kto sa k nemu milo prihovaral a smial sa. recepcnej v kroji stale smatral do vystrihu. ta nam ho pravidelne kazdy vecer brala pozhasinat sviecky a svetla vo wellness bereichu, tak sme stihli zrychlene zjest aspon 1 chod vecere.
co nam trochu nevyslo, bolo pocasie, ale vpodstate to nevadilo. len z kopcov nebol az taky uzasny vyhlad. ajtak sme s malym az hore na ladovec neplanovali ist. a stihli sme pekne pobehat na to ako kratko sme tam boli.
takze najblizsie obdobie budem zit dojmami 😉

evinkaaa
10. aug 2010

Dani - dakujem za link na fotocky. Tiez nepotrebuju ziadny komentar - su nadherne 😵 😵 😵 , velmi vkusne.

Peti - vitaj naspät. Parada, ze ste si dovolenku uzili. To, co pises, znie uzasne. Krasne si to popisala, az som sa normalne vzila do situacie 😵 Ked sa vybalite a udomacnite, das nejake fotocky? 😉

Ingus - ty si sa pytala na WW... "Die einmalige Anmeldegebühr beträgt € 15,-, die wöchentliche Treffengebühr kostet € 11,-.
Weight Watchers Online kostet 15,- € pro Monat."

iii
11. aug 2010

peti vitaj, neviem preco som si myslela, ze ste sli na malorku...... no paradicka, hory v lete mam tiez velmi rada, okolie zell am see je velmi pekne. velmi ti zavidim, ze je benjo taky priatelsky, u nas sa situacia tento tyzden vyhrotila az tak, ze sa na marcelka nesmie nikto cudzi ani pozriet, hned krivi pysk. no jo, on je proste pripraveny na zivot v divocine, ziaden znepriateleny kmen by ho nemohol uniest, lebo by ich utyral svojim revom.
a ako si ho prenasala na horach? dala si si ho uz na chrbat v satke? ozaj, a co to nositko od svokrovcov? co to nakoniec bolo?

evi, kto tych WW vedie? nejake dietne sestry?

dnes mame velke upratovanie, hah! mate niekto ideu na jesenne/zimne rastlinky na balkon?

leelo
11. aug 2010

ahojte!
ingrid, k tomu maslu - pozerala som mudre tabulky a odporucenie je najskor v 9.mes. myslim si ale, ze to je hlavne preto, lebo prve su na programe dna zelenina, maso, ovocie, takze skor ajtak nestihacky, nez toto vsetko zavedies. mna ani nenapadlo, kam inam by som maslo dala ako na chleba, ale dobre to danka vymyslela s tou kasou 🙂
skratka - je to kravska blelkovina, ALE: dojcenie mu dava potrebnu ochranu a napomaha tolerancii tak ako pri lepku. ozaj, davala si uz nieco lepkove?
dovolenka: tak som sa tesila ako ho budem nosit v satke po horach a on - vkuse spal v kociku. jednu lahsiu turu sme zmakli s kocikom, je fakt skvely do terenu ako tvrdia v reklame. dalsia nami naplanovana uz vo vyssej polohe sa kvoli hustemu dazdu nekonala, tak sme sa len zviezli lanovkou hore a dole. inak sme bezne chodili do lesa v kaprune s kocikom.
neboj, ze som si spomenula aj na ergo. dar od svokry je baby-bjorn. chcela by som ho predat, ale kto to kupi?
malorka nateraz neponukla ziadne uzasne ceny a dalsi termin mozeme az september. avsak po zbaleni sa na tento pobyt do auta si osobne neviem dost dobre predstavit zbalit sa do lietadla...

skus na balkon azalku. mozes ju tam nechat cca do novembra, ak si dobre pamatam.

leelo
11. aug 2010

dievcata, vidim, ze peciete torty a zaroven riesite WW 😉 ja som si nahodne kupila ww osobnu vahu a dovtedy som ani nevedela, ze take nieco existuje. a oni nieco prevratne objavili? ved zdrava a vydatna strava, pohyb, pitny rezim, vlaknina, nejest na noc...nic lepsie nevymyslis.
reni, ja som raz dost pribrala kvoli nediscipline. bolo to presne v tom veku, ked uz nastal prelom a tuk sa zacal inak ukladat, nie ako za mladi, ked som vsetko mohla. no a ja som o tom prelome nevedela a zhadzovala som skoro rok. odvtedy som uz poucena, lebo to bolo tazke. ale tie kila sa uz nikdy nevratili. ved pri detoch sa dost nabehas, chce to hlavne trpezlivost.

iii
11. aug 2010

peti, kedy je ten prelom? co mate za kociarik?

leelo
11. aug 2010

hehe, u mna bool ten prelom cca po 22.roku zivota. uz to spalovanie nebolo take svizne 😀
kocik mame bugaboo. to asi poznas. vyborna synteza toho, ze maly v nom chce stale chrapat a zaroven sme ho mohli vziat do terenu

evinkaaa
11. aug 2010

Caute kocky,

len vas pozdravim a utekam to hajan. 😉

Ingi - spytam sa, ak ta to zaujima a odpisem potom.

Peti - kraaasne fotocky. Fakt nadherna, az romanticka atmosfera. 😵 😵 😵

iii
12. aug 2010

peti, bugaboo je paradny, ale je ich v terene velmi malo vidiet. ale bola by to asi tiez moja volba, keby som kupovala este raz. mas ten chameleon?
jo, ergo - stale na teba myslim, lebo sme ho opat zacali hojne vyuzivat. aj E si v nom niekedy spravi popoludnajsi spanok, ked ideme na obed do exponovanejsieho terenu.
pytas sa na lepok - M ho dostava uz asi tyzden, a na maslo som sa pytala preto, ze som mu ho chcela natriet na chlieb. ale mas pravdu, s tou mliecnu bielkovinou asi este pockam, je to skoro. dnes mal prave stredomorske ranajky - chlieb si namacal do olivoveho oleja 😝 ja ho s kasickami velmi neobalamutim.

a co vsetci cerstvi skolkari? my zaciname zajtra...

deina
12. aug 2010

@paula, zaujalo ma to, co si pisala o skolke a detoch, ktore nevedia po nemecky, ze to velmi tazko zvladali. Ani mne drobci po nemecky nevedia a chcela by som dat starsieho casom do skolky, ked sa trosku v Mnichove otuka. Myslis, ze trebars niekde vonku, len napr na ihrisku, dokaze pochytit aspon nieco z nemciny (my sme obaja Slovaci, ideme do DE za manzelovou pracou), aby to potom nemal take tazke? Neviem si predstavit, zeby som ho ja ucila po nemecky, to sa proste neda hovorit s vlastnym dietatom cudzou recou (a ani neviem dobre po nemecky). Mozno manzelova neter by mohla s nim hovorit po nemecky, ta tam zije od utleho detstva, teraz uz hovori lepsie nemecky ako slovensky...

Tie torty su nadherne, klobuk dolu. 🙂

dania
12. aug 2010

Cauky! No Peti, to jste meli vazne krasnou dovolenou, a ten wellness, parada... 😵 Super fotecky.
Haha, mne vaha vyletela jakmile jsem prestala kojit, ale nutno dodat, ze se mi spis vratila na puvodni predtehu hodnotu, takze zadna velka krize. Sice jsem doufala, ze bych si mohla ponechat svoji kojici "vyzablost" (cca -5 kg), ale to by vyzadovalo ode mne prilis discipliny. Taky v te dobe mne konecne Timmy nechal najist, behem prvniho roku jsem na poradne jidlo ani nemela cas a tak jsem si zvykla honem rychle zhltnout cokoliv, na co jsem prisla, kdyz byla prilezitost, coz jsem se musela potom zase odnaucovat 😉

Ingi, T. je ted naramne dulezity, skolka je jeho "prace" a zda se byt velmi spokojeny a ani ucitelky si nestezuji. Deti uz potreboval jako sul a snad se tam nauci nejakym socialnim dovednostem 😉 Taky preji El, at se ji ve skolce libi, i kdyz ona uz se trochu vyzna z krabbelgruppe, vid?

iii
12. aug 2010

peti, tie fotky mas v albume? neviem ich najst...

paula
12. aug 2010

ahojky!
Deina, nedelej si starosti. Tyto 2 deti, o kterych jsem psala, neumely ANI SLOVO nemecky. Jsou to typicke priklady, tady v neussu nejvetsich komunit - ruske a turecke. A jsou z rodin, ktere se stykaji jen s rusy/turky, chodi nakupovat jen do svych obchodu, divaji se na satelitu jen na tv ve svoji reci. 😉
Samozrejme neni nutne, aby tvoje dite, kdyz jde do skolky umelo dobre nemecky, ale pokud bude rozumnet zakladni veci - jako pojd sem, sedni si, prevlec se, jdeme ven, ted se bude jist, co si chces hrat.... tak to uplne staci. Zbytek uz se ve skolce nauci, pochyti.... ale je tezke,kdyz to dite neumi fakt vubec nic.
Pokud svoje deti budes vodit na hriste,kde se bude mluvit nemecky, nebo budou mit jednu osobu v rodine, co na ne bude mluvit nemecky - ta manzelova neter, to je super napad, nebo poustet pohadky pro nejmensi deti v nemcine (doporucuji kazde rano na super rtl serial Calliou) tak jim ten start do skolky velice usnadnis. 🙂

Ingi, preji krasny prvni den ve skolce a at to Elenka dobre zvladne.

Dani, Timmi je teda taky sikovny! Od kdy vlastne chodi? Urcite mu taky pomohlo to, ze uz byl u Tagesmutter. 😉

Ty nase deti jsou tak strasne sikovny!!! 😵 😵 😵

leelo
12. aug 2010

cauko baby!

ingrid, prepac, skomolila som ti nick a ip nedosla 😉 co uz sa da na tvojom nicku skomolit, ze? 😀
ano, kocik mame chameleona, uvidis aj na photos.
marcelko je velky gurman, vie, co sa v kulinarstve uznava. mne pedka radila repkovy olej. aj teda bendzovi davam. vraj je vhodny kvoli vysokemu obsahu omega3 a dalsich kyselin.
ja som sa ta uz davno davno pytala, ci marcelka dokrmujes (chudak, vtedy mal cca 4 mesiace), lebo som pomylena nasou tabulkou, v ktorej je chyba evidentne. povazovala som ho za oktobrovca, podobne ako joss a ben 😉
tak to ste mali 1.prechadzku na novy rok, ze? ty si mala ambulantny porod?

dani, ja som na timmyho v pondelok myslela silno. tak to som rada, ze to ponal tak zodpovedne- pracovne. ja mam stale pocit, ze on pojde na vedecku drahu 🙂
s tou kojaci vyzablosti mas asi pravdu, ja stale chudnem a chudnem. uz sa tesim na ohlasy z okolia, ked pojdeme na slovensko - ako budu prevracat ocami a radit prestat kojit, lebo maly ma evidentne "vysava" 😀 😀

tak teta petra zela vsetkym skolkarom tohto leta, nech sa im start vydari a nech maju super ucitelky a kopu kamosov v skolke 🙂

rpinguin
12. aug 2010

no kiezby aj mna chcela moja vysat, mne tusim pri kazdom kojeni nejake kalorie fukne spät.....este 2 kg a mam tolko, ako ked som isla rodit 😠
Peti, Ingi pekne fotecky z vasich dovolenie.
Ingus ja neviem, ono sa hovori, ze pri druhom mamky uz tak vsetko neberu "ernst" a vidia vsetko volnejsie, ale mne sa to zda strasne moc volne ako krmis Marcelina. Ja stale vsetko dodrziavam, lepok mala niekedy v 9. mesiaci, maslo (zvieracie masti) netreba, ved je olej (rastlinne), krmenie az od 7. mesiaca, ovocie davam len 3 druhy. Melon vlastne skusila tiez. Inac presne vsetko ako u Maxika (pamätam si, kedze vsetko evidujem 😲 ) Ozi, ma uz zub nejaky?
Matilda ma uz 1,5 zuba 🙂

leelo
12. aug 2010

renka, podla nedavnych studii ESPGHAN sa lepok nemusi odkladat, pokial nie je celiakia v rodinnej anamneze. dokonca je vraj odkladanie rovnako nebezpecne ako skore zavadzanie. optimalne je zavadzat popri dojceni. ja som zacala v sulade s tymi studiami podavat lepok v prebiehajucom 7.mesiaci - postupne som mu pridavala do prikrmu ovsene vlocky, zvysovala davku a cakala, co sa bude diat.
s tym maslom je to pravda, neni kam sa ponahlat. jogurt je narozdiel od masla inak spracovany, je fermentovany, tak ako acidko, kefir. takze sa moze podavat. u nas grecky jogurt slavi uspechy uz zo 2 mesiace.
preco davas len 3 druhy ovocia? ja som mu uz dala toho dost, aj melon, aj avokado a plno tych sezonnych ako ceresne, marhule, lebo som chcela tu sezonnost vyuzit. ale vedie ajtak banan, ten papa najcastejsie, ostatne su len taka chutovka.

rpinguin
12. aug 2010

Peti, preto len tri, lebo si myslim, ze to staci 😀 banan, jablko, hruska. Jogurt este ziadny vobec, ten lepok som dala vlastne s prvou lepkovou kasou a tu som kupila akosi neskorsie, to som neriesila, ze mam dat skor, kedze uz som nic nove necitala a isla podla mojho zositku z minuleho roku 😀 Na ranajky ma kojenie+ Reiswaffel, potom obed+ NAchtisch to ovocie, potom spi, potom obilninovu kasu a vecer mliecnu kasu a cez noc 2-3x kojenie a to kazdy den tak. Varit uz varim- 3x varene, 4x poharik v tyzdni 😲 , takze v tomto som sa uz zlepsila.

dania
13. aug 2010

Reni, je videt, ze v tech prikrmech mas opravdu poradek, temer nemecky a je fajn, ze vam to takhle klape 😉 No ja myslim, ze Marcelek tak trochu bojkotuje zeleninove kase, proto asi Inrid hleda alternativy. Sice je fajn, ridit se tabulkami, ale kdyz ma drobec svoji hlavu, tak je nejspis potreba mirne se vychylit od normy a vyjit mu vstrict... To mi pripada jako zdravy pristup. Nas T taky chtel jist hlavne to, co videl u nas, rohlik dostal zuzlat pomerne brzy, kolem 8 mes, jestli si dobre pamatuju, zapisky si nevedu. Ale divim se, ze nedas vice druhu toho ovoce, vzdyt at si mala zvyka na ruzne chuti, to muze byt v budoucnu taky vyhoda, a navic ted je tolik sezonniho ovoce za dobre ceny.

Ja jsem zustala dneska doma, ze budu jako pracovat na pocitaci a misto toho konikuju 😅 A mame tu dneska moc krasne pocasi, doufam, ze to vydrzi do odpoledne, az bude T doma z prace ( 😀 ), tak neco podnikneme. Premyslim i o freibad, tam uz jsme nebyli ani nepamatuju. Tak pekny den vsem.

verohit
autor
13. aug 2010

ahojte dievcata, srdecne vas zdravim... este ma poznate??????????? ja vas urcite.... videla som skvele foto, za ktore vam velmi dakujem.... som velmi rada ze vas mozem "skuknut".... 😉 deturence rastu hlavne do krasy..... a vidim ze si skvele uzivate dovolenkoveho obdobia...
a este si neodpustim udelit jeden titul a to Ingridkinmu Palovi: "Ksichtak roka" skvele foto tie jeho ksichtiky su vzdy vystizne k nazvu foto 😀 😉
my sa mavame skvele.... dozicili sme si 4-dnovu dovcu na Slovinskej "riviere" boli sme veelmi milo prekvapeni a hlavne ocareni z nadhernej dovci.... bolo fakt co pozerat aj sme sa boli kupat v chorvatsku za tych par dni sme dokonca chytili aj trosku bronzu a byvali sme v jednom penzione kde uz lisky a kraby davali dobru noc..... bol na kopci s nadhernou terasou a neopakovatelnym vyhladom na Portoroz a more.... tiez zapady slnka a ranajky by som dozicila kazdemu na svete.....
dnes ma Mimca posledny den jaslicky a potom ma dva tyzdne prazdnin.... od vcera tu mame stareho ocka z Topolcian, (na tri tyzdne) takze mozem chodit aj do prace... a mimca si bude nadalej uzivat....
takze tolko v kratkosti od nas.... mame uz nainstalovany pocitac, ktory slape ako sa patri, takze ked si najdem chvilu urcite sa pokusim ozyvat aj castejsie.... ahoooojte a vsetko krasne... foto urcite dodam....

iii
13. aug 2010

dobre ranko, tak nasu ratolest sme odniesli do skolky a zostala tam prekvapivo bez problemov. mali sme nacvicene nemecke odpovede na zakladne otazky, akurat to rano trosku pomotala, na otazku wie heisst du povedala pipimaken, a na otazku wo sind deine schuhe povedala gutemorde (nieco ako dobra smrt 😀 ). no ale to este vypipleme.

reni, ja neviem, myslis ze to beriem navolno? ja mu ale fakt nedavam nic, co by nemal. lepok by mali kojene decka mat do 8 mesiaca, a moja stillberaterin tvrdi, ze zdrave dieta bez alergickej rodinnej zataze moze prakticky od 8 mesiaca vsetko. navyse M ma uz 4 zuby, vyse 12 kil, lezie, stoji, mam pocit, ze uz aj energeticku potrebu a naroky na ziviny ma inaksie ako jeho vrstevnici. rano zje chlieb (s olejom alebo bez) a broskynu, banan, jabko, hrusku, maliny...., na obed skusam skrmit nejaku zeleninovo-masovu kasu, ale musi si k tomu nieco zahryzat (vacsinou uvareny zemiak, cuketu, brokolicu, avokado...), inak to nejde. na veceru to klape s mliecnou kasou. inak jeho stravovanie aj pocet zubov je taky, ako mala E v roku a pol, to je neskutocne, aki su rozdielni...
pardon uz nebudem pisat o jedeni......je to take nezaujimave pre nezainteresovanych.

peti, vidiet, ze ste si uzili....aj ked sa si uz na pobyt v stvorhviezdickovom zariadeni netrufnem. naposledy obratila E jeden hotel hore nohami, ked sme sprevadzali muza na kongrese v drazdanoch, furt volala z izby na recepciu, privolavala vytah, stiahla obrus s jedlom na ranajkach v luxusne zariadenej restike......zato v campingu nie je co zmrvit 😀
neuveritelne, ako sa B necha nosit personalom hotela...asi by ho nebol problem ukradnut 😉
inak sa pytas na porod - hej, ambulantne, neviem si to vynachvalit

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre