Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😡

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a navΓ€zovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
πŸ™‚ 😡 😡 😡

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY πŸ™‚ πŸ˜‰

iii
β€’
24. aug 2010

peti, evi, dirndl πŸ˜€ πŸ˜€ ja nemam slov πŸ˜€

peti, aj ja som prisla na chut horam v lete az nedavno.....a je to krasa, kupanie sa v horskom jazere je stokrat krajsie ako kupanie sa na preplnenej morskej plazi.
evi, super vyletik, ako dlho vam to trvalo? aj ked mne by asi vadilo, ze si ziadne z tych miest nepozriem poriadne....heh, a to nehovorim, ako vzdy nadavame na hlucnych motorkarov, ktori pridu rusit to krasne ticho πŸ˜€

ad surove vajcia - peti, myslela si asi hlavne kvoli salmonele? myslim, ze cez mlieko kojenca neinfikujes, prave naopak - dostane protilatky od teba. ALE - bol by to opruz, hnacka urcite nenapomoze produkcii mlieka, a navyse ak sa drobcek od teba nakazi (pri uzkom kontakte je tomu sa asi tazke vyhnut), tak to moze znasat horsie ako dospely clovek.

paula
β€’
24. aug 2010

Ahoj!
Dani, tak co uz mate plavky?
Evi, Peti, me se ty drindly taky libi. πŸ˜‰ Ale tady bych to neunosila. Je se libi prave dlouhe, co vypadaji tak starodavne/klasicky. πŸ˜‰ Peti, ten co jsi na nej dala link je taky moc pekny, ale prave takovy moderni. A to se da nosit asi jen na Oktoberfest? A kdyz ma clovek 2x po sobe ten samy, tak uz to asi taky neni ono, co?
Evi a co takhle si drindl poridit a jit s nejakou kamaradkou, co drindl taky ma, nez s manzelem, co nechce lederhose?! πŸ˜‰ no ani se mu nedivim. πŸ˜€
Evi, to tiramisu vypada opravdu efektne a jednoduse. I ja si opsala recept z receptoveho tematu. πŸ™‚

verohit
autor
β€’
24. aug 2010

Caves zenule ako sa vsetky mavate??? my dobre, manza si "zaletel" do vlasti uz minuly tyzden v stredu a vrati sa v piatok..... Mimca si uziva stareho ocka, a ja ked si od nich potrebujem oddychnut tak idem do prace πŸ˜€

pozeram ze vy este teraz kupujete plavky?? dufam ze Marcelkovi sa polepsi a hlavne Peti dufam ze vas nechytila ziadna crevna prihoda.... to fakt nemusim po minulej zime πŸ˜’

Evi, no z teba je uz prava bavoracka s dirndlom... πŸ˜‰ u nas uz v piatok ide zase Dult.... ja furt hovorim ze Mimce kupim bavorsky dirndl, ja si dam usit slovensky kroj a manzu vystrojime v nejakom alzirskom nacionali.... to by bola podivana... πŸ˜€

zatial vsetky zdravim a ahojte...

paula
β€’
24. aug 2010

ahoj Veru!
to je pekne, ze mezi nas take zavitas. πŸ˜‰ Tak ty si chodis odpocnout do prace?!
Super napad s tim vystrojenim. Mozna na karneval?

Mej se moc hezky a napis vic, o tom jak se ted mate a co Miminka? Jak se ji libi v jeslickach? Nebo uz vlasne chodi do skolky?

leelo
β€’
24. aug 2010

caute babizne πŸ™‚
ja velmi inklinujem ku krojom. od malicka som tancovala vo folklornom subore. dokonca ma to svojho casu zaujimalo aj z etnografickeho hladiska. mohla by som si spravit zbierku krojov ako ma manzel zbierku futbal.dresov πŸ˜€
Pauli, tu sa nosia kroje pomerne casto. ak je vhodne pocasie, tak aj v nedelu je plno ludi v krojoch. no a na vsetky mozne sviatky mimo o-festu (aj na dult, ako pise Veronika). plus gastronomia, hotelierstvo. mne sa stale viac zacina pacit tiez ten dlhy dirndl. tie kratke su vacsinou akoze pre mlade, cize su velmi kriklave a radoby sexi.
je tu aj par malych tradicnych obchodikov, co sa tomuto venuju a ako evka pise, maju krasne latky. som fotila:
http://www.facebook.com/photo.php?pid=31242154&...

Evi, a co keby si tvoj drahy dal normalne dziny, opasok, karo koselu a take alpen-mode sako alebo vestu, hmm?
ako priklad:
http://www.bogner.com/#!/de/SHOP/DAMEN/Specials...
za tie lederhose sa mu nedivim, je to trosku komisch, ale on je fesak, hodilo by sa mu to 😡 je z bavorska? to sa divim, ze ho to doposial obislo πŸ˜‰

Ingi, ano, myslela som kvoli neprijemnostiam, co postretnu mna. tie proilatky by boli v mlieku snad este skor ako by sa stihol nakazit, tak by mohli aj priebeh zmiernit. ci blbost? ale vseobecne - naco riskovat...
posledny tyzden zacal maly nejako strajkovat, resp si upravil intervaly a ja mam strasne hrce. boli ma to az v chrbte, aj pri dychani, pokial to nepovoli. to ani tak nevadi, skor sa bojim, ci sa neodstavi πŸ˜•

leelo
β€’
24. aug 2010

a Veronika - fakt napis viac. mna zaujima vsetko! πŸ™‚ vy by ste s muzom boli v krojoch krasny priklad globalizacie πŸ˜‰

schatzinkaschatzinko
β€’
24. aug 2010

cafte cafte

jej, dirndlose πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ no, mne sa to napriklad tu u nas velmi paci, ze fakt ked je daky sviatok, ci stari, ci mladi, pekne sa do toho vsetci pobliekaju a potom chlastaju πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ velmi sa mi na tom paci najma to, ze sa to akoby "nehanbia" si to obleict, ale je to akoby normalka, pricom nieco take na sk si vobec neviem predstavit, sa tak supnut do kroja a vybehnut si do Tesca 😝 😝 😝 😝 πŸ˜€ πŸ˜€ . ja som tiez poskulovala po tom, zeby som si tot ak zo srandy kupila, ale pod podmienkou, ze si moj mangel oblecie tie lederhose...hehe, lebo mne sa to na chlapoch strasne paci 😡 😡 😡 😡 😡 😡 lebo on ked stojime niekde pri vyklade, tak najma take tie bluzky s vystrihom az do
Australie..jej, ze to by ti pasovalo πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ a najlepsie hned dat o 2 cisla mensie, nech to lepsie ukaze no blaaaa πŸ˜– πŸ˜– πŸ˜– πŸ˜–

inak k tym salmonelam..tak mozu sa preniest aj materskym mliekom, bol uz popisany taky pripad, ale je to skor zriedkave.. skor prebehne nakaza oro-fekalnou cestou, takze tym sa moze nakazit aj male mimino..mali sme takych prikladov par v kinderklinik.. niekedy staci potom infuzna terapia, ale niekedy museli byt deticky aj liecene antibiotikami. inak dokonca nas sef raz nakazal poslat vysetrit materske milk na salmonely..

Peti a nedaju sa nejako tie hrce uvolnit teplym obkladom, resp,. sprchou alebo vytlacanim..?

pocuj Ingi, ta voda v tom horskom, jazere ma potom kolko stupnov??? 😨 😨 😨

evinkaaa
β€’
24. aug 2010

Ingus - uplne zdielam s tebou nazor o kupani. Tiez absolutne nemusim tie preplnene plaze... πŸ˜’ , ale take horske jazierko ma nieco do seba. Aj ked je o dost chladnejsie, tak ale preco nie?! 😡
Vyletik do garmischu nam ani tak dlho netrval. Teda ved my to tu mame "za kopcom" πŸ˜€ . Ale my nechodime po ziadnych dialniciach a po vΓ€csich cestach a teda nam cesta niekam trva dlhsie. A to z dovodu, pretoze chceme z krajiny aj nieco vidiet, tak jazdime po tych poslednych cestickach cez tie romanticke "zabudnute" dedinky, cez lesy....to je fakt nadhera. Ako v rozpravke. πŸ˜€ Ale ak sa nemylim, tak nam cesta tam trvala okolo hodiny a pol, mozno nieco menej. πŸ˜‰
O hlucnych motorkaroch mas teda absolutnu pravdu. Ale to su teda ti, ktori su zasadne na rychle a risikove jazdy. Napriklad smer na garmisch, teda kratko pred a po sa jazdi dokopca a potom z kopca. A to su teda ine strmaky, kde su stale zakruty a preto je tam povolene iba 40-tka. Ale niektori motorkari to evidentne neakceptuju a to su prave ti, ktori ficia tou rychlostou a preto su aj taki hlucni. Ja mam osobne pred takymi strach, pretoze su fakt nebezpecni. My nastastie tak nejazdime, pretoze manzel ma pred rychlou jazdou respekt a ked som ja s nim, tak jazdi dvakrat opatrnejsie, ako zvycajne. Aj ked on nieje vobec milovnikom rychlych jazd. Ved to clovek si ani krajinku nevychnutna, iba zenie dopredu. πŸ˜€ Tod k vysvetleniu...

Pauli - no tak nad tou variantou som aj ja rozmyslala, ze by som si aj tak kupila dirndl a isla s kamoskou. Ale neviem, nejako ani moje kamosky to s oblubou nechcu. Hm....nevadi. Zas taka "heiß" som na ten dirndl neni. πŸ˜€
Kludne si recept skopiruj a vyskusaj, ak sa ti paci. A potom podaj referencie πŸ˜‰

Vieri (mimi) - no prava bavoracka zo mna neni, pretoze dirndl nemam. Sme iba diskutovali s petou, aky by sa nam pacil πŸ˜€. Jeeeej, vy mate teraz dult? Tak si to uzivaj. Mne sa vas dult velmi pacil. Ked som tam byvala, tak som tam velmi rada chodila. Ma svoje caro... 😡

Peti - pred akym vykladom je ta fotka? Ludwig Beck alebo Lodenfrey? πŸ˜€
Dakujem za kompliment za manzela 😡. Potesi... 😡 Manzel nieje z bavorska, zije tu uz 22 rokov, ale narodil sa inde. A k tomu trachtenanzugu - tak ten link, co si poslala (pre panov) je tiez "ziemlich" sexy, ale moj manzel potom uz radsej lederhose ako toto. On povazuje toto take akoze "kopirovanie" kroja pre muzov, alebo teda nieco odvodene od lederhose, nejaka nahradna moznost. A stale tvrdi, ze ked trachten, tak pravy trachten a to lederhose a kosela k tomu. Nic ine podla neho neni trachten πŸ˜€ Oooooch, tie muzi... 🀐

vieri (amelie) - to sa paci aj mne, ze to tu tak volne nosia pri sviatkoch a podobnych prilezitostiach. Je to fakt krasne, ako si to uchovavaju. Mas pravdu, na slovensku si neviem predstavit, ze si to mlade baby a chalani oblecu (okrem tych, co vystupuju v suboroch) len tak na nejaky sviatok. Vsak to by bolo trapne. πŸ˜€ To by nebolo vobec in, ako su roztrhane rifle, kratucke sexy tielocka a co ja viem co podobne πŸ˜€



leelo
β€’
24. aug 2010

Vieri, vacsinou tie hrce riesim najdenim a uvolnenim toho upchateho mliekovodu, potom to uz ide aj bez masaze a maly to vysaje. pije teraz ale menej casto, takze cely proces trva dlhsie. mna osobne to boli este skor ako sa hrca vobec zjavi. a len co sa zbavim hrce jednej, uz sa mi spravi zasa druha. a tak dokola. ale mozem si za to sama - nevyprazdnujem prsniky dobre. lebo ked uz nechce z 1., tak mu ponuknem 2. v domneni, ze je to kvoli pomalsiemu toku. ale asi to tym nebude...

Evi, je to fotene v ulicke niekde v okoli alter hof. taky maly obchodik, len kroje a prislusenstvo. mali na vyklade napisane, ze uz funguju 55 rokov tento rok.

Dievcata, ak chcete tiche plaze, odporucam Bali. ti svinski teroristi to tam dvomi kolami atentatov uplne zabili. prazdne plaze, restauracie, hotely, obchody...
aussies a kiwis to tam vzdy zivili, ale teraz, ked sa cokolvek na svete stane, vydaju tamojsie vlady varovanie, aby tam necestovali a je hotovo. ludia na bali to strasne tazko nesu. oni su mierumilovni a toto im spravili.

neurologia
β€’
25. aug 2010

Ahojte baby,

pobyt na SK sa nam pomaly krati....spat do DE odchadzame v noci zo soboty na nedelu...povime vam tesim sa....akoze vsetkych mam rada ved viete ale uz aj stacilo prichodom na SK sa zo mna z hodiny na hodinu stala matka ktora sa nevie postarat o svoje dieta....a potrebuje vsetkymozme ponaucenia a komentare ku vsetkemu...nechapem ako som to teda zvladla sama v nemecku....
a co ma stve tak jej vsetci vsetko zakazuju nechytaj to tamto...a ja akoze nechapem preco jej to zakazuju ved nerobi nic zle....ako napr ked chcela pohladkat psa...tak vsetci nechytaj psika on je spinavy fuj fuj...ako blbci ved podla mna nech pohladka ruky sa jej potom umyju....a ked zakrocim nech ju nechaju tak kukaju ako puci...ze co?????

inak baby ktore sme si chceli poziadat o rodicovsky prispevok ked nam tu v DE skonci materska....mame smolu
bola som sa informovat tak uz narok nemame...ak aj splnime poziadavky ze si platime socialku a do zdravotnej poistovne a mame trvaly pobyt na SK...tak je tam zadrhel a to nesmieme sa zdrzovat s manzelom v DE...jednoducho musime sa nachadzat na SK-chodia aj kontroly...teda ak chceme tvorit rodinu a sme s muzom v DE...tak zo slovenska neuvidime ani korunu...

zuzkaprofant
β€’
25. aug 2010

ahojte , troska vam tu vtrhnem mam na vas otazocku , pobera niektora rodicovsky prispevok z sk? A ci sa vam to dako teraz po 1.5.2010 zmenilo? DAKUJEM

rpinguin
β€’
25. aug 2010

Peta....hahhaaa, ze Bali, no vies, mojim tajnym snom bolo vzdy letiet nejakych 15h, to mozu byt tie plaze aj pozlatene aj pecene holuby mi mozu padat do huby, ale tak daleko ja letiet nebudem. Mne uz staci 12h cesta na SVK a to si mozem urobit kde chcem pauzy a byt uzatvorena taku vΓ€cnost v lietadle si fakt neviem predstavit. To ja radsej plaze v Europe, co nie je daleko πŸ˜‰

@zuzkaprofant ty myslis to, co je napisane v prispevku pre teba? Tak odpoved je jasna asi.

@neurologia Beus, to fakt? No tak smola, co uz. Mne uz tymto mesiacom materska skoncila. A vy ste po Choorvatsku isli este naspΓ€t na SVK? SOm myslela, ze uz pridete sem. A kasli na reci, jednym uchom dnu- druhym von.

A zeny, Matilda chodi 😡 Sice o mesiac a pol neskorsie ako MAxik, ale stihla to predsa len do roka πŸ˜‰

iii
β€’
25. aug 2010

reni, gratulujem k prym krockom!!! sikulka to je. marcelko jej uz ale dycha na paty, uz chodi okolo nabytku (a vsetko stahuje dole, tutmak), coskoro sa k nej asi prida, potom mozne spravit nejake sΓ€uglingsrennen πŸ˜‰ ozaj, ako spinkate? mathilda je s vami? ci s maxom v izbe?

peti, mna Bali taktiez pobavilo - ja si myslim, ze ti marcelovi spolupasazieri, ktori by si nedokazali vypnut hΓΆrgerΓ€te, by asi vyskocili niekde nad indiou z lietadla πŸ˜€ ale diky za tip inak!

vierka, tak predstav si, ze tie horske jazera nie su az take studene - minuly rok na konci septembra malo freibergsee pri oberstdorfe okolo 20 stupnov. celkom prijemne. inak ja milujem tie jazera okolo schwandorfu, bola si tam? super hubarska oblast tiez!

leelo
β€’
25. aug 2010

cafte,
to bali nebolo myslene ako tip na dovcu s batolatom. iked z australie a NZ tam chodia rodinky ako slovaci do chorvatska - levna dovolena. napr.z darwinu je to hodina letu.
napadlo ma to kvoli tomu tichu a kludu, ktore tu boli spominane. ma to ale smutny podtext.
s malym by som tam isto teraz nesla, aj kvoli potrebnemu ockovaniu a ostatnym prkotinam. ta hygiena tam uz prekvapila nejedneho ostrielaneho cestovatela. bali-belly syndrom sa nam 2 zazrakom ale vyhol.
s tym letom to bolo uplne zabite. ja som letela z viedne s 1 prestavkou a 1 prestupom a dorazila som o 23 hodin od nastupenia do lietadla. cisty cas letu radsej neratam. myslim, ze to sa nikdy neleti vkuse. minimalne niekde v azii sa prestupuje. ale mozem sa mylit. ja som 15 hodin cestovala do usa...
ale ked bude Ben vacsi, isto by som mu bali rada poukazovala, je to fakt vynimocne miesto.

Reni, ty rodis uz tradicne sikovne deti, gratulieren 😡
moj syn sa dnes priplazil k dvd prehravacu, na kolenach sa dvihol, chytil ho do 2 ruk ako hamburger a isiel kusat. neviem, o co sa zapieral, ked mal obe ruky v lufte, ale nejak to spravil...

Bei, tak chapem, ze sa uz tesis domov. tie poznamky podla mna nie su myslene zle. vsetci chcu byt tak koncentrovane napomocni, kedze ta az tak casto nevidia - musia ti za kratky cas toho vela "zdelit" o tom, co a ako mas robit πŸ˜€

iii
β€’
26. aug 2010

peti, takze si bola dvakrat na bali? ake to tam inak je? priroda, ludia, kultura....? no, ked si bez prcka, tak snad aj celodnovy pobyt v lietadlach tak nevadi, ze? no ale vtedy si to clovek este tak neuvedomoval....

bei, uplne ta chapem.....vydrz, neries to. po navrate si to nastastie spravis vsetko podla svojho. mna raz takto dostala svokrina poznamka, ked tu boli na navsteve, ze "elenka, no konecne mas nejaky program" πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€

leelo
β€’
26. aug 2010

ingi, veru, s prckom vnimam vsetko inak. celkovo slovo komfort ziskava novy rozmer πŸ˜‰
bola som tam len raz, ale snad sa este postasti niekedy. vzniklo to nahodne ako vsetky najlepsie veci. totiz manzel bol mesiac sluzobne v manile, tak sme rozmyslali ako to vyuzit. bol jul a na filipinach prave zacinalo rainy season, tak som nesla za nim na filip., ale stretli sme sa na bali. tam je totiz pekne cely rok...
ak aj prsi, tak vo vnutrozemi, na poprezi je krasne stale. tie hory to zarziavaju, vyprsi sa to vo vnutrozemi. aj teploty su cca 28-32, cize uplne super. som mala inu predstavu, lebo je to velmi blizko rovnika.
slnko tam zapada cely rok rovnako - o 18.

z prirodnych ukazov tam najdes vsetko - hory, sopky (aj cinne), nadherne horske jazera, dazdove pralesy, ryzove polia, plaze s uplne bielym, ale aj ciernym pieskom. ja by som to nazvala ostrov kvetov - uzasne farebnych, vsade vona.

ludia su neskutocne dobri, pokorni a zahlbeni v duchovnom zivote. je to jediny hinduisticky ostrov v inak prevazne moslimskej indonezii. ludia sa chodia pravidelne modlit do tych vyse 1000-rocnych chramov, stavaju si kamenne oltariky aj vo dvore kazdeho domu a niekolkokrat denne obetuju bohom. tie obety su take balicky vyrobene z bambusovych listov, kde daju kvety, vonavu travu, keksiky a niekedy aj peniaze a zapalia v tom vonnu tycinku. je toho plne mesto - chodniky, plaze, vidis to v obchode pri pokladni, v taxiku, vsade.
neexistuje tam kriminalita, nic sa nezamyka, ani by ich nenapadlo siahnut na cudzi majetok. napr. nas hotel bol priamo na plazi, ale vobec nemal plot. plazovi obchodnici sa vzdy zlozili pod najblizsou palmou, ponukali tovar, nahanali nas, ale nikdy neprekrocili to pomyselnu hranicu hotela.
este stale tam funguju dohodnute manzelstva a nieco ako kastovy system. ale ti ludia su stastni aj v dohodnutom snatku, aj ked nic nemaju, nadovsetko miluju deti, tvrdo pracuju a do roka maju len 2 dni volna (najvacsi sviatok predkov), nedele nepoznaju. zarabaju strasne malo a nieco ako podpora v nezamestnanosti neexistuje, kazdy sa musi sam uzivit, nejako sa pretlct.
asi prave takato nudza tam zrodila neuveritelnych umelcov - vytesavaju z kamena, vyrezavaju z dreva, robia batik, maluju, robia nabytok, siju, robia super masaze.
vpodstate su 2 moznosti obzivy - ryza a cest.ruch. tu ryzu umorne pestuju a vykupuju to od nich za haliere. vlada tam nic neriesi. antikoncepcia napr.je novinka poslednych rokov. ajtak si ju nemoze dovolit kazdy, zdravotne poistovne tam prakticky nie su.
vacsina zamestnanosti je fakt v tom turizme, robia obchodnikov, sprievodcov, soferov. na ulici len prejdes 20 metrov a uz ti stihnu ponuknut: transport, massage, leather jacket, nejake fakes πŸ™‚
my sme sa o krajine najviac dozvedeli prave kontaktom s domacimi, ktori nas vozili kade-tade. tam sa turistom neodporuca soferovat, neexistuju totiz pravidla ako prednost, ci semafory. vlastne ani cesty tam mimo pobrezia nie su. miesaju sa auta s motocyklami a na krizovatke ma prednost ten, co skor zatrubi.vlastne celu cestu sme vkuse trubili - na zakrute, aby o nas vedeli z protismeru, na rovnej ceste, aby nas poculi cyklisti, ze ideme zo zadu, na krizovatke kvoli prednosti. bol to adrenalin.
natrafili sme na bratov, co nas vozili po pamiatkach po celom ostrove, vyznali sa aj v historii, vedeli o tom porozpravat. jeden soferoval a 2. daval vyklad. za par dolarov nas vozili cely den. boli sme s nimi viackrat, lebo boli mili a vyznali sa.
s nimi sa spaja pikoska - volali sa rovnako, hoci boli bratia. system je totiz taky, ze deti dostavaju mena podla poradia v ktorom sa narodili. ide sa do 5 a potom sa zacina odznova. pohlavie nerozhoduje πŸ˜‰

vedela by som pisat hodiny o bali, snad ma nezabijete za tento prispevok...

dania
β€’
26. aug 2010

Petko, krasny prispevek, vubec te nechci zabit, moc jsem si to cteni uzivala, pomalu jako pruvodce, je videt, ze sis Bali zamilovala 😡 A hodne jsi toho tam poznala, za pomerne kratkou dobu, vid? Uplne jsi me naladila... Ja jsem zatim z Asii navstivila jen jednou. A ted s malym to neni uplne to nejvhodnejsi, vzdyt uz ta doba letu ... ☹ Ale jednou urcite zase poletime. Ja casto v laborce analyzuju vzorky z exotickych mist, ted jsem si s tim Bali vzpomnela na svoje vzorky ze Sumby. A taky me cekaji nejake z Noveho Zelandu. I takovy Izrael me nenecha v klidu πŸ™‚ VZdycky tam cestuju aspon po google earth.

rpinguin
β€’
27. aug 2010

wow Dani, ty tiez? Tak to je jediny moj taky dalsi sen, inac som akosi spohodlnela a som zaryta europanka πŸ˜€ Mna to akosi ani len do USA netaha 😲 Asi starnem πŸ˜•
Peti, pekne si to popisala, ale aj tak, to cestovanie πŸ˜’

Ingi, no ved aj tvoj macek je aka sikulka, na to aky je "tucny" je celkom obratny πŸ˜‰ A Matilda spi u nas v postielke vedla, prve 4 mesiace som ju mala u seba, ale to ja jednoducho neviem so ziadnym deckom spat spolu. STale len chcem hladkat, drzat a potom nespim, takze Maxik je u seba, ona vedla v postielke. Od novembra ju chcem dat ale k nemu do izby. Sa potom nabeham πŸ™‚

leelo
β€’
27. aug 2010

ahojte πŸ™‚
Dani, presne tak, za kratku dobu mnozstvo zazitkov πŸ˜‰ jednoducho koncentrovana nadhera 😡

a mate pravdu s tym letom. mne bolo navyse strasne zle. obcas ma chyti motion sickness, ale tato bola ukazkova. nastastie to lietadlo z tajwanu priamo na bali bolo uplne prazdne, tak som sa natiahla cez niekolko sedadiel a trochu spala πŸ™‚ no a po prichode niekolkodnovy jet lag πŸ˜‰ ale ajtak by som isla znova! plus este ten novy zeland som nevypustila z planov...

baby, ja uz zacinam mysliet na MMR ockovanie. pocuvam o tom strasne veci. existuje na mk aj tema, ale tu radsej necitam. dali ste deti zaockovat? da sa vobec v nemecku odmietnut? potrebovala by som nejake racionalne vysvetlenie, ze tie vakciny su fakt ok a nic nam nehrozi. lebo to mi nejako nesedi, ze by vedlajsie ucinky mohli byt tak strasne. viem, ze v medicine musia vyhody prevazovat nad rizikami, ktore iste existuju. ale podla toho, co pocuvam, su tie rizika nemale...

yanni
β€’
27. aug 2010

REnci to nestarnes, to su take typy πŸ˜‰ Aj ja som zaryta Europanka. Hlavne sever. Mna USA tiez nelaka. Takze uz sme dve. Ozaj nestiham nic, uz finisujem tak len takto narychlo a ΓΆffentlich πŸ˜€ Odchadzame zajtra na SK a 11.09. na dovcu (riadnu), ta je do 21.09. a ppotom este na tyzden na SK. takze cely mesiac si budem "dovolovat" πŸ˜€ Ak bude casu tak ti nacarben nieco z SK πŸ˜‰

Peti ake je to to MMR ockovanie? Co sa tam vsetko ockuje?

rpinguin
β€’
27. aug 2010

Kati, super dovcu prajem, nech sa vratis zrekreovana. Tak to som rada, ze sme dve. Ja som posera, sa bojim, ze by sa nieco tak daleko stalo, ze kras mam aj tu dookola.
A to MMR ockovanie je co? (nechce sa mi googlovat) Ja davam vsetko, co odporuca STIKO a nezaoberam sa zbytocne niecim, do coho aj tak nevidim πŸ˜€

leelo
β€’
27. aug 2010

Kati, caff. tak konecne nastal ten cas πŸ˜‰ krasnu dovcu, oddychni si, zasluzis si to! hned by som isla do BB s tebou ( a teda aj tvojim braskom), mam tam prastarkych, aj ked uz len na cintorine.

MMR = Masern Mumps Rotteln, tie slovenske nazvy okrem mumpsu neovladam

leelo
β€’
27. aug 2010

Reni, odporuca je v tomto pripade spravne slovo...

rpinguin
β€’
27. aug 2010

mums, osypky, rubeola to je zrejme....ked odporuca, tak neries.....ries, ak sa nudis πŸ˜€ πŸ˜€ πŸ˜€ 😝

iii
β€’
27. aug 2010

peti, no ale to je krasny cestopis! nemas ty nahodou nejaky stlpcek v national geographic? bali je teda exotika jak svina, iste si rada, ze si vyuzila moznost, ked to slo πŸ˜‰ no jo, tych miest na svete je tak vela a casu tak malo, neviem sa s tym vyrovnat.
jo, ockovanie je v nemecku dobrovolne, len doporucene, pokial odmietnes, nebude ta nikto stihat. neviem, ako je to ale potom neskor v skolkach a jasliach, chcu vidiet ockovaci preukaz, neviem ale, ci by boli nejake konsekvencie, keby dieta zaockovane nebolo. mozno paula vie?
ja som nedavala akurat windpocken a rotaviren, pride mi to zbytocne u zdravych deti. a diskusie o ockovani necitaj πŸ˜‰

reni, no M sa so svojou tucnotou pohybuje celkom dobre. a je to u neho aj tak trosku zalezitostou prezitia, lebo elenka sa po nom vala ako po plysovom medvedovi. a spi uz teraz maxik durch? ci este ma tie samoobsluzne mliecne nocne hody?

iii
β€’
27. aug 2010

jej, no ja kym s mojimi prisavkami dopisem prispevok, tak sa tu objavi pat dalsich.
katka, peknu dovcu!

rpinguin
β€’
27. aug 2010

Ingi, no jasne, ze sa pytas πŸ˜€ dnes v noci ho este burka zobudila, spustil vreskot a ked som za nim prisla, tak jeho slova boli: "este mliecko" 😝 takze asi tak. 120ml dostane na vecer, 120 na komodu, to tretie dnes v noci bola vynimka.
S plienkami sme pomaly tiez za exotov, ja to neriesim, ked mi nepovie, tak cakam, kym mi sam povie. Ked ma kakosa v plienka, tak povie: "maminka- kakosa prec" πŸ˜€ dopredu neoznami ale nic. Ked ho ale prebalujem, tak ho vzdy este poslem na wc a to urobi vzdy, ked mu nakazem, ale to nechcem, cakam stale na ten jeho signal a to som bola velky optimista, ze pred dovcou to stihne...velky kulovy 😲
Inac sa divim, ze Maxik si do Matildy nic nezacina, len ju chce pusinkovat, valat sa po nej nevala vobec. To skor ona ho otravuje a on sa potom jeduje.
Ingus a ty co tolko s tolkym volnym casom porabas? Dokedy je Elca v skolke? Ma celodenne miesto?

leelo
β€’
27. aug 2010

Ingi, diki za info. to, co si ty nedala su nepovinne (neodporucane veci). ja som citala na nemeckom eltern fore, ani som tam vsetkemu nerozumela, ale padali tam veci ako autizmus. rada by som verila, ze to nie je z toho. neviem, preco prave to MMR je take diskutovane. a ta kamoska - buduca hebamme ma tiez nepotesila.
sk diskusiu fakt radsej necitam, tam uz porozumiem vsetkemu.
napr na sk sa TBC ockuje uz v porodke a ludia, co to chcu odmietnut, su zastrasovani. aj ja som len nahodou rodila tu a nie na sk. a to urobilo ten rozdiel, ze B nema tbc zockovane a zije. par km vzdialenost a rozdiel velky - podla sk uradov je to priam otazka zivota a smrti.
ja s tymi odporucaniami problem nemam, len ma zarazilo to, co sa spomina okolo MMR. mozno o par rokov STIKO vypusti aj MMR a bude.

btw ja tiez stale myslim na to, ako stihnut pocas jedneho zivota vsetko to zaujimave na svete. severna europa je tiez medzi prioritami, ale napr taka afrika ci juzna amerika vobec

iii
β€’
28. aug 2010

reni, heh, zostala som volnym casom dost zaskocena πŸ˜‰ ale urobila som jednu vynikajucu vec, zrusila som babyphone a ked drobizg spi, oddychujem aj ja, a odvtedy sa nam vsetkym dari o dost lepsie πŸ˜‰ zacala som si trosicku studovat odbornu literaturu a jeden marcelov spanok vyuzivam na rychlu prechadzku v lese. no, snad ked bude E v skolke aj poobede, tak bude toho casu naozaj o cosi viac, takto je to furt nieco, vsak vies sama.
maxik toho teda vypije dost, neskusala si mu dat vodu? no, asi skusala, ze....
haha, ze ta trapia plienky - mali sme nedavno stretnutie z pekipu a tri deti mali este plienky natvrdo (jul, august 2007). tak vidis.

peti, no prave s tou TBC je to take 1:1. ale ked tak, tak v pol roku, nie po narodeni, pluciari to akurat nevedia u epidemiologov presadit. ale tieto internetove diskusie su zhubne, necitaj ich, mali by ich zakazat πŸ˜€

my mame dneska v skolke sommerfest, tak sa ideme socializovat...jo, danka, stastnu cestu nazad! tie huby ti zavidim, dufam, ze sa nam nieco este v oktobri v bavorsku ujde

leelo
β€’
28. aug 2010

ingi, krasne to riesis tou prechadzkou v lese πŸ™‚ M je vtedy v satke/ergu?
a kam idete v oktobri? do hor? ej, som zvedavica πŸ˜‰

nechcem tu to ocko moc rozpitvavat, ale mna k tomu nepriviedla nuda, ci net, ale vlastna skusenost. dala som sa v dospelosti dobrovolne zaockovat na HepB a nasledky som mala na niekolko rokov. moja mudr. mi sama povedala, ze ma podozrenie, ze to mam z toho, mam to aj v karte. poslala ma s tym na infekcne a tam vsetko popreli, vyhlasili ma za zdravu a ja som s tym este dlho dlho bojovala...

dani, tesim sa uz na fotky. a daj nejake timmyho hlasky nove πŸ˜‰

TehotenskΓ½ newsletter

Každý týždeň dostaneő najdôležitejőie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. NepoznÑő týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
ModrΓ½ konΓ­k ti poradΓ­ v kaΕΎdom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treΕ₯om trimestri.
Ako sa zisΕ₯uje pohlavie dieΕ₯aΕ₯a?
DΓ΄leΕΎitΓ© je absolvovaΕ₯ rΓ΄zne vyΕ‘etrenia v tehotenstve.
OplatΓ­ sa absolvovaΕ₯ 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajΓΊ screeningy v 1. a v 2. trimestri?
AkΓ© mΓ΄ΕΎu nastaΕ₯ problΓ©my v tehotenstve?

Nenaőla si odpoveď na svoju otÑzku?Opýtaj sa vo fóre