Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

iii
15. sep 2010

deina 😵 😵 😵 tak toto je naozaj rozkosne 😀 inak prenadherne dietatko, ja by som ho asi musela nonstop bozkavat

danka este nieco - tie polne podmienky, to myslis u nas doma? vsak pockaj 😀 😀
preco si myslis, ze sa to neda stanovit tvrdost nejakymi rychlopruzkami? viem si predstavit, ze sa tam nejakym sposobom vyviaze vapnik a horcik a nieco sa zafarbi....... teda asi to nerozlisi, ci slo o uhlicitany alebo sirany, ale to je asi jedno, nie?

leelo
15. sep 2010

ahojte, mame tu dalsi pekny den 🙂maly uz prestal spavat do 11, ale len do 9, takze si zvykam na spartansky rezim 😉

Ingi, drzim palce s krstom. ved nemusite robit ziadne velke oslavy, ak vam nema vyjst ten styl podla vasich predstav... nas krst sa konal v case obligatneho benjiho 4-hodinoveho spanku o com svedcia aj uplakane fotky, takze sme z kostola futasili domov spinkat. hoci nasi planovali obed v restike, ale maly tu predstavu nemal. my sme ten krst vsetci stravili tak nejak duchovne! 😀
btw, ktoru cvicebnicu nemciny si mala na mysli? ja mam slovenske ucebnice zo ZS s nazvom Nemcina, no moc casto ich neotvaram...mala by som.
ja inak zboznujem vselijake hovorove nemecke frazy a ustalene spojenia co pochytim z telky alebo od ludi, napr. "zum kotzen" - to sa v skole nenaucis 😀 ja si to pekne spisujem do zosita a dokola si to citam a potom snazim vhodne pouzit. a pisem si aj veci, co sem casto davaju hlavne Katka s Evkou - baby, len tak dalej, velmi mi tym pomahate, ta ziva nemcina je super.

@deina Danka, jednym z bodov BFHI je, ze zasady musia dodrziavat vsetci. t.j. aj upratovacka v nemocnici s tymto titulom by mala byt zaskolena na urovni svojej pozicie (napr.ked upratuje a najde na izbe placucu mamicku, tak jej nepovedat, nech sa na to vykasle a da UM). a to nevravim uz o zdravotnickom personale. pozicia laktacnej poradkyne na oddeleni tiez nie je dobra vec, lebo sa potom s kazdym problemom caka na nu a nez ma v pondelok znovu sluzbu, tak cez vikend sa uz babo davno odstavi.
s tym ockovanim je to pri kazdom lekarovi ine myslim. moja vyzera byt tvrdy oriesok. ja mam kalendar ockovania v obsiahlej brozurke, co som od nej dostala. a ten Ingridkin link mi nejde, hoci by som ho rada otvorila. Ingi, ty asi nepouzivas explorer, ze?! asi to bude tym.
a Matko je zlatunky, musel byt uz pekne zmoreny 😵 nam sa to stalo naposledy v restike v obchodnom dome, ked som ho krmila v kociku, uplne odisiel a spal este hodinu, pokym nezaryncali taniere niekomu.
nemala si ty nahodou termin v novembri? ja ano - na zaciatku nov., ale stihli sme oktober a krasnu jesen 😉

a co sa tyka tvrdosti vody, my mozeme kanvicu vyvarat s octom aj kazdy 2.den, vsetky armatury su tiez hned zanesene, aj drez, aj sklena zastena v sprche. to na SK veru nemame v takejto intenzite. ja aj do pracky obcas davam zmakcovac, hlavne ked periem plienky na 95.

fabienamata
15. sep 2010

Ahojte, s tym obcianstvom ste ma teda dostali. Oli !! dokonca trojite.
Ale ono to je individualne, a tak my, tu nie sme 8 rokov. A sme obaja slovaci.
Takze v nasom pripade to bolo jasne,ze slov.obcianstvo, ale nechapem tu uradnicku ,ktora nam povedala,ze v de. dvojite obc.neexistuje.
No neva, ved aj to, ci mi uznaju skolu ,alebo neuznaju, bude zavisiet od toho,kde to bude.Lebo tu momentalne maju nedostatok personalu, tak by ma brali hned. A je to sukromna klinika, tak ja uz neviem ,ci aj to zohrava nejaku rolu.
Peta co je"zum kotzen" ??
Deina danka superske fotky si spravila.

Ozaj co sa tu pouziva,, namiesto nasej polohrubej muky.?? Minule som robila kolac z 405 , no moc "nenarastol".
Dikes za odpoved. A to chcem v novembri spravit marcipanovu tortu ha - ha. Ale spravim ju, aj ked ma mozno slak trafiii.

neurologia
15. sep 2010

lubi
zum kotzen-znamena ze ti je z toho zle ...na zvracanie...teda aspon ja som si to tak prelozila 😀

paula
15. sep 2010

peti "ja inak zboznujem vselijake hovorove nemecke frazy a ustalene spojenia co pochytim z telky alebo od ludi, napr. "zum kotzen" - to sa v skole nenaucis" ja taky!!! 😉 Jenze od spoluzacek se moc nenaucim. Porad rikaji: Boah, ey!" coz ja vubec nepouzivam. 😉 😀 a taky "scheiße" no typicka hovorova nemcina.

Lubi, "zum kotzen" znamena "na zvraceni" je mi z toho na bliti, volne prelozeno. 😉

leelo
15. sep 2010

Pauli, no to sie viem predstavit, ze tam vela pouzitelneho nepochytis 😉 ja cerpam aj od muza, on z prace vzdy nieco donesie, jeho sefka je chrlicka idiomov. napr. Schiess mich tod! 😀 stale to hovori - ked si nevie nieco spomenut, ked nestiha a pod. ona pouziva aj Es ist zum kotzen!
Lubi, ano, je to tak ako vravia kocky. pokial ti neni naozaj nevolno, tak sa to pouziva v tom tvare "Es ist zum kotzen! " na vyjadrenie hnevu, frustracie a inych negativnych pocitov. v muzovej praci to leti najma ako ohodnotenie prace indickych kolegov 🙂
tu muku netusim, ved ja tu nemam ani pekac 😀 baby-pekarky ti snad povedia. ozik, nova nespresso kapsula - limitka, ze intenzita 12 - uz ste skusali? my nie, som zvedava...
k teme uplatnenia - to nemam ani potuchy ako a co ja budem tu v zapadnom nemecku robit. jedine, ze by moj sef fakt splnil, co naznacoval a zaradil by ma pod nemecku pobocku. ale to by bola praca z domu, najblizsia je totiz v Stuttgarte, hmmmmmmm

paula
15. sep 2010

a co presne je "Scheiss mich tod!? " ja znam jen "lach mich tod".

neurologia
15. sep 2010

pauli
ja som si to vysvetlila tak ze je to nieco ako nase: nespomeniem si ani ked ma zabijes....alebo nieco v tomto vyzname

leelo
15. sep 2010

ano, je to ten vyznam. som myslela, ze som to tam napisala 😉 ale nie scheiss ale SCHIESS 😀 😀 😀 😀

evinkaaa
15. sep 2010

baby, ja sa tu na vas smejem, ze ake vyrazy tu hadzete. 😀 😀 😀
Pauli - peta napisala "Schiess mich tot!". Pise sa to s ie a nie s ei, pretoze to dostane hned iny vyznam 😀 Musim sa priznat, ze tento vyraz vobec nepoznam. Pocula som ho asi iba jeden jediny krat a teraz od peti. Ale ja by som si to vysvetlila asi tak, ze "wenn es dir nicht gut genug ist, dann schiess mich tot.".....neviem, to som si tak vyvodila.

Peta - pridavne meno piseme s t, cize TOT a podstatne meno piseme s d TOD. To nebola ziadna kritika, len tak na vysvetlenie... 😵

evinkaaa
15. sep 2010

peti - tak dik za "preklad" k tvojmu spruchu. A manzel mi akurat vravi, ze povie sa to aj inak a to - Auch wenn du mir die Pistole an den Kopf hältst, ich weiss es einfach nicht. 😀

leelo
15. sep 2010

Evi, diki za to tot, len pekne poucuj! 🙂
ja sa tu tiez valam na to scheiss 😀 😝
a je to tak ako vravis, ma to skalu pouzitia: Nepaci sa ti? Zabi ma! ... Nespomeniem si. Zabi ma! ... Nestiham. Zabi ma.. atd. 😉 teda aspon myslim, ja to mam len odpozorovane.
najvacsia zabava je, ze moj muz sa uci nemcinu z futbalovych casopisov a ta futbalova rec je taka kvetnata, oni vedia branku opisat 20 obraznymi pomenovaniami... a teda moj muz rozprava takou kniznou nemcinou. kolegovia sa sa nam dobre bavia

evinkaaa
15. sep 2010

peti - ja nechcem v ziadnom pripade poucovat. To som len ako na vysvetlenie vlozila. Urcite tu nechcem byt za nejaku dolezitu alebo neico podobne, nieze mi to bude niekto vycitat... 😉
A s tvojim napadom suhlasim, ze si tu budeme vkladat nejake spruchy, ked niekto bude nieco pocut alebo ho nieco napadne. Takto sa to naucime vsetky, to je prakticke do zivota. 😀 😀 😀 Ani clovek nevie, kedy sa mu to zide.

leelo
15. sep 2010

a idem si zapisat spruch od tvojho manzela, ze zdravim 🙂
Pauli, co znamena to tvoje: "lach mich tot" ?

evinkaaa
15. sep 2010

peti - 😵

evinkaaa
15. sep 2010

peti - a uz ti je lepsie??? 😉

leelo
15. sep 2010

budem len rada, ak sa od vas skusenejsich nieco naucim.
ja poznam este: "Geh wo der Pfeffer waechst!" alias Verschwinde! 😉

evinkaaa
15. sep 2010

peti - super. Punkt für dich. 😀 Tvoj spruch poznam aj ja. Dost ludi ho pouziva.

leelo
15. sep 2010

Maly sa zobudil, tak som si odskocila. Evi, dakujem za opytanie, citim sa daleko menej na umretie. snad aj to hrdlo prejde, no ja by som prisahala, ze mam alergicke priznaky. to si ale nemozem dovolit momentalne 😉
videla som na FB - idete na O-fest? myslis, ze sa tam mozem vypravit aj s kocikom, ci radsej nie?

evinkaaa
15. sep 2010

peti - a ake alergicke priznaky? Na co si alergicka? Ano, na o-fest ideme cez vikend. Sme dohodnuti s kamosmi (tiez parik), ale este neviem ci v sobotu ci v nedelu. Chceme ist urcite, pretoze tie dva dalsie vikendy, ked vlastne este o-fest je, sme na sk, takze tento vikend je jedine mozne tam ist. Hm, s kocikom.....no ja neviem. Isla by som, ale skor doobeda a cez tyzden. To tam nieje tak plne a je tam prave v tomto case vela rodin s detickami. 😉 Uz si si zakupila dirndl a manzel lederhose?

dania
15. sep 2010

cauky baby, no scheiss mich tod 😀 Super tema 😀
Ja mam kolegu, ktery docela perli, ja si to budu muset psat a pak vam to budu ventilovat. Jeho oblibebe (i kdyz i Nic to nekdy pouziva doma) je Da hast du den Salat. Znate to? (Ve vyznamu neco jako patri ti to, skodolibe). Nebo Du kannst mich mal! (Cesi by asi rekli To mi muzes... vlezt na zada).
Jo Boah taky znam, to je priserne citoslovce. Jedna sekretarka od nas zase porad vyvolava Ach du Schande, hruza, je to jeji reakce na skoro vsechno, co kdo rekne.

evinkaaa
15. sep 2010

dani - "da hast du den salat" a aj "du kannst mich mal" poznam tiez. To druhe pocuvam velmi casto od vela ludi. Je to velmi "oblubene". 😀

schatzinkaschatzinko
15. sep 2010

hh baby sledujem, ze dobra tema 😀 😀 😀 konecne viem, ako sa to baaaaaaaa +povzdych obdivu pise boah 😀 😀 😀 a inak do du kannst mich mal poznam este s dokoncenim hhh u nas sa to v praci dost casto pouzivalo na rozne autority samozrejme v ich nepritomnosti 😀 😀 😀 😀

Peti a inhlaujes na tu sinusitidu...segra to mala tiez a drzala sa rad a fakt pomohlo???

dania
15. sep 2010

Peti, "Geh wo der Pfeffer waechst" taky dobry 🙂 to sem jeste neslysela asi.

Ingi, tyjo sem nejak propasla, ze krtite, tak vam preju, at se vam ta slava povede a dobre zaimprovizujes (kdyz uz jsi to takhle zazdila), vzdyt to umis 😉 Treba i to pocasi si da rict... Jo s tema prouzkama fakt nevim, jak by to fungovalo, ja nejsem kdovijak zdatna v chemii, ale kazdopadne do te mycky patri sul, ktera tam funguje jako iontomenic a vyzere Ca z te tvrde vody, cimz se tvrdost zredukuje. Jinak lestidlo tam asi taky patri, ale my jsme ho tam nepridali uz asi tak pul roku a nadobi je vcelku ok.

leelo
15. sep 2010

😀 😀 kocky, super, zositok sa mi zaplna jedna radost! 😉
este som spozorovala toto: "wie auch immer"... nepodarilo sa nam najst na to SK ekvivalent, ale malo by to podla nas byt nieco ako anglicke "whatever". sme mimo? ako to vlastne naozaj je? 🙂

Evi, ja praveze nemam alergiu, o ktorej by som vedela. a s tym festom mas recht. ale tak samej sa mi tam nebude asi chciet... kroje sme nekupili, vobec sme si nenasli na to cas. ajtak tam spolu nepojdeme (do stanu), kedze nemame baby-sitting.
Vieri, tebe som sa ani nepodakovala za rady ohladom inhalovania. ja som si to este nekupila, lebo fakt nemam nadchu, len ma to tam drazdi akoby som mala prach v nose. mam si to ajtak zadovazit a vyskusat? dakujem, si velmi zlata.
pozdravujem na slovensko. ako sa malinkej paci? mate bohaty program, vsak?! 🙂

evinkaaa
15. sep 2010

peti - spruch "wie auch immer" pouzivam ja osobne velmi casto 😀 . Este ma napada - "gib a ruhe"... 😀
Kedy ti mam prist babysitten? 😀

evinkaaa
15. sep 2010

"Halt die Klappe" 😀 😀 😀

evinkaaa
15. sep 2010

"Hummel im Hintern" 😀 😀 😀 - niekto, kto nedokaze kludne sediet, ale musi stale nieco robit... 😉

leelo
16. sep 2010

Vcera mi padol net, resp. kon a potom prisiel muz z futbalu, tak som musela pocuvat zazitky 😝
Evi, ved ja som doteraz netusila, ze Hummel je cmeliak. zvieratka sa vsetky naucim snad postupne s Benjaminom 😉
No a to "wie auch immer" kedy pouzivas? ako by si to volne prelozila?

Baby, pripajam link na vraj dobre krabbel schuhe, ak este nepoznate:
http://www.mopus.de/

nemaju tu gumicku vzadu, tak netlacia, vraj je to dolezite. a ceny maju vyhodne na to, ze su aj kvalitne. nie zbytocne drahe ako napr. robeez, ale ani ziadne jednorazovky.

neurologia
16. sep 2010

peti
ze "musela" pocuvat zazitky...ale to poznam ked mi atti zacne rozpravat nieco co ho zaujala a podobne alebo mi vysvetluje co akurat kresli/projektuje....a ja len kukam ako puk 😝
link som popozerala...to s tou gumickou som nevedela....a pravdu povediac ani ma to nenapadlo pretoze hoci ma joss pancusky a ponozky nozku otlacenu nema....ale dobre vediet 🙂

baby tu je dnes nejak chladno...som normalne vytiahla fusak pre joss do kocika....-akoze mala som vnutorny boj ci este nieje skoro ale mne sa zdalo chladno tak som jej ho tam dala....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre