Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

yanni
8. nov 2010

@paula pavli a ked si nieco objednam a nebude mi to pasovat tak to mozem aj vratit?

mooc
8. nov 2010

dievcence, zdravim po par dnoch odmlky, vcera vecer som vsetko docitala, dnes si uz nic nepamatam.. aaaaa
dvojita demencia!!!
boty: sme kupovali cez net 2x.. vzdy cez amazon.. inak chodim radsej do miestnej obuvy, kde teda nemaju absolutne ziadny vyber (teraz na zimu bud snehule na suchy zips, co moje dieta miluje rozopinat, takze nic, alebo take platene - vraj gore-tex vnutri oteplene kozusinkou, len podrazka sa mi zda akasi umela=klzka - tie maju dokonca v troch farbach - tmavomodra tmavosiva tmavozelena... aaa kolko moznosti), ale aspon si ich tam vyskusame, pochodime.. a ked nesadnu nemusime nic posielat spat..
inak my sme sa parkrat zasobili topankami na sk.. take tie celokozene z lekarne..

evi: este nic? neboj, my este spolu potehulkujeme.. fuh, mne je uz trosinku lepsie, tipujem, ze organizmus si jednoducho zvykol na zmenu a tazoby a vidi, ze ho setrim (4tyzdne som nezehlila, robim len co musim a co stiham popri nicolasovi a strasne vela spavam)

ingi: k detskym veciam (alebo obleceniu vseobecne), ktore netreba prat mam nedoveru (u nas bezi pracka minimalne 10x tyzdenne, niekedy aj viac)

mooc
8. nov 2010

dani: blahozelam k bytu, drzim palec, aby ste vsetko stihali, tak ako mate naplanovane.. inak my sme s nicolasom boli uz 4x na sk.. (prvykrat ked mal 5 a pol mesiaca) a cesta nam trva zhruba 10hodin (dokonca sme vtedy v blave roztali gumu - v noci a bol dost problem zohnat na nase auto inu, aspon nahradnu na dojazd) tak sa nam to natiahlo tusim na 15hodin..) a nicolas bol dost v pohode, on v aute malicko spi, skor stale pozera von.. alebo teraz sleduje ako papi keruje.. vela si pospevujeme (detske cd-cka) a mam vzdy za tasku drobnosti, s ktorymi sa moze prehrat (mala baterka, knizky, hrkalky, dozicku, co moze otvarat a zatvarat.. proste prkotiny, aby mu ten cas v tej sedacke rychlejsie presiel..) a klop klop, doteraz s nim nebol nikdy problem..

vierka: amelie uz lozi??? 🙂 tak to uz mate velku (kittynkovu 😝 ) slecnu 🙂 inak nas nicolas preliezol prvykrat z jedneho konca manzelskej postele na druhy koniec v den, ked mal presne pol rocka a to mu jeho otec hovori: nicky, ked teraz prilezies ku mne, kupim ti velku pizzu: a nicolas doliezol.. sme sa vsetci strasne na tom smiali (to bolo u nasich v den po nicolasovych krstinach) inak, tu pizzu mu dodnes dlhuje 🙂)))

mooc
8. nov 2010

a este som zabudla: ahoj monika, my sme bodensee..

zuzanasaw
8. nov 2010

Leelo, dik za tip na Deichmana, ale prave tam som bola aj v kamennej predajni a nic moc. A na nete som niz zaujimaveho neobjavila. ALe ten Amazon este kuknem.

Mooc, a ja som si myslela, ze to len ja som taka fretka na pranie 😀 Zo mna sa mamina stale smeje, ze ja uz aj ciste znova periem 🙂 Toto leto som si uz ale zadovazila susicku, pretoze so susenim v zime bol bohovsky problem, a tak ma to pranie teraz bavi o to viac 😀 😀 😀

neurologia
8. nov 2010

@zuzanasaw
zuzka
amazon,ebay,mytoys....ja kupujem malej topanky znacky superfit.....su kozene....a kvalitne...

schatzinkaschatzinko
8. nov 2010

@iii Ingi, sak, ked sa Ti ta Kittina tak pacila, tak, aby Ti nebolo luto, nabuduce zozeniem aj Tebe, podla mna velkost 32 nebude problem 😀 😀 😀 @deina Danka slzim asi preto, bo mi muzska zlozka INginho osadenstva padla do oka..normalne nemozem z toho Marcelkovho potmehutskeho vyrazu 😀 😀 😀 😀

@mooc- Renka, ta kittina su krasne teplacky, v ktorych moze A. krasne natiahnut nozky v Manduce 😀 😀 😀 a velmi jemny material🙂) len odporucam, ale pre chlapcov, asi nic moc 😉 😉 😉 NO, na tie spania v tehot si pamatam, ja som spala skoro stale, pokial mozes, vyuzi to!! ja si aj tak myslim, ze som sa povodne mala narodit ako medved, ale na poslednu chvilku bolo rozhodnute inak 😖 😖 😀

@leelo Peti, ozi, ako ste oslavili Benove narodky, neviem, ci si to tu pisala...na Sk? a teda velmi dodatocne vsetko najlepsie!

moje krasne noci sa ozaj skoncili, som hore kazde 2 hodiny a neviem prist na to, preco sa vlastne to dieta budi..musim ju volako zdiagnostikovat 😨 😨

kackabrcka
8. nov 2010

mozem sa k vam pridat ? som okolie kaiserslautern

yanni
8. nov 2010

@schatzinkaschatzinko ja uz mam diagnozu. Ma traumu z Kittinky 😀 😀 😀 😀 😀

deina
9. nov 2010

@kackabrcka, vitaj. 🙂

@mooc, Reni, no doteraz sme ani my este problemy v aute nemali, starsiemu staci, ze sa moze kukat von a zasypavat nas otazkami, sem tam si zdriemne a mladsi vacsinou hned zaspi, uspava ho to tam. Ale nikdy sme este nesli takto dlho niekam, tak sa obavam. Nadopujem ich niecim. 😅 Super, ze ti je uz lepsie.

Idem na buduci tyzden vyskusat jednu tortu - aby som si to vyskusala, ci to zvladnem potom sama, nech nie je hanba, ze pozveme niekoho na tortu a torta by nebola. 😀 Taku s tiramisu a ovocim (jahody), no vyzera chutne, tak uvidime. Tenkrat poprve...

Mm je v Mnichove ako na ihlach, lebo domaci zatial nepotvrdili presny datum stahovania sa a on uz ma vseeeetko naplanovane. On je najspokojnejsi, ked ma vsetko do bodky naplanovane a potom to podla toho planu aj ide, nedaj boze sa nieco odkloni od planu, juuuj, koniec. 😅

dania
9. nov 2010

Verko, to muzes teda Amalce doobjednat nejake hello kitty doplnky u Pauly z avonu 😀

Ahoj Kacabrcka!

Zuzko, jooo, susicka je bozska vec, ja jsem tomu taky uplne podlehla, mit pradlo vyprane a vysusene za 3 hodky, a taky ze susicky je to takove mekkoucke, ze na zehleni ani nepomyslim, jen vzdycky si vzpomenu na ten "carbon footprint" a kdyz sviti slunicko, tak to prece jen povesim ven.

Pauli, to je skoda, ze L. ma skolkofobni obdobi. Nechce se ji vstavat? Treba to ma co delat se zmenou casu, ale kdyz rikas, ze place i tam, tak to asi ne... Chjo, jen doufat, ze to brzy prejde. Vy mate celodenni skolku? U nas to ranni vstavani za tmy je trochu boj, ale zatim vitezim, i kdyz ja jsem v nasi domacnosti ta nejvetsi sova 😉

iii
9. nov 2010

vierka, tak ja este trosku schudnem, aby som sa dopasovala do 32 hallo kitty dupaciek😉 hahaha, ze si mala byt medvedom, no ved vravim, ze rodicov si nevyberiers 😀
inak musim povedat, ze aj vierka zaposobila na nasu muzsku cast, jednak sa k nej chcel M hned tulit, a jednak mi teraz muz neprestajne opakuje, ake je to neuveritelne, ze zena na materskej vie byt tak zenska a elegantna zaroven....no mam to ja teraz tazke.
ozaj, vierka, ked prides na odpoved, preco sa dieta budi, ked ma spat, tak ta pridem osobne vystiskat.....

dievcata, to nemyslite vazne s tymi susickami.......ja zatial odolavam a poctivo zvlhcujem vzduch v domacnosti, pre zdrave priedusky mojich deti.

monika, ako sa zije v dinkelbuhne? je to franken? raz sme sa po ceste do alp zastavili v mestecku rottenburg, velmi krasne, ale je to uz v podstate trosku severnejsie. inak cez ten kraj vzdy len presvistime po dialnici.

danka, s tou sovou je to relativne....u nas je po zmene casu budicek nie o 5, ale o 4.... 😝 a co timmyho skolkovni kamarati? uz socializuje?

iii
9. nov 2010

tak ja som tu opat, aspon si sama rychlo zakonikujem, kym sa da.....
danka (deina), som velmi zvedava na tortu, nezabudni na podrobnu fotodokumentaciu 😉 ozaj, davala si tu link na byt, ktory ste nakoniec vzali?
kedze nas uprch z dortmundu sa odklada na neurcito, rozhodli sme sa prestahovat do cohosi vacsieho so zahradkou.....tak, aby sme uz dalsiu jar/leto mali vybeh. tak zacinam aktivne patrat, ak mi mozete dat nejake dobre tipy, ako sa hladaju nemovitosti, sem s nimi! zatial som pozerala len immobilienscout24.

bei, Super fit su dobre topanocky, E mala sandalky tejto znacky. ale inak zostavam tiez verna Naturino, tie su vynikajuce. a ako to vyzera s vasim rodinnym planovanim? este nic? ci laktacna sterilita? moj gyndos si teda mysli, ze pri kojeni 6krat denne ovulacia nehrozi.....ale paradoxne ked prislo rec na antikoncepciu, tak by hned dal spiralu (co je pre neho nehorazny biznis), vraj sanca otehotnenia 100% 😀 tak som sa pobavila na tom, ake je to vsetko relativne...

zajtra mame v skolke Martin´s zug, kedze sme sa minuly tyzden uspesne vyhli zbastlovaniu vlastnej laterny, musim nejaku asi kupit - mate sajnu, kde to zozeniem?

kackabrcka
9. nov 2010

@deina dakujem este vas musim trosku pocitat ked bude casu aby som mala prehlad...

evinkaaa
9. nov 2010

ingus - laternu kupis bud v bastelladen-e alebo v klasickom hrackarskom obchode napr.Müller

Kati - tak si k nam dosla? 😀 Vitaj 😵

Vieri - nepocuvaj "blbe" poznamky 😀 😀 😀 , ved kyttinka je peknucka. Nedostane amelka k prvemu rociku kytty-torticku? 😀

Dani - takyto stav je o nicom, ked clovek nevie na com je a co kolko este bude trvat... 😒 Tak si sa rozhodla pre pecenie? Neboj, zvladnes, vsak to nieje ziadna veda 😵 . Potom ukaz fotocku.
Ja chcem na vikend urobit take malinke tiramisu, kedze sme pozvani na navstevu. 😉

renca - dakujem ti za prianie. 😵 Velmi si to vazim....dojde aj na to cas 😵 . Tesi ma, ze ti je uz lepsie. Tie tehu nevolnosti su urcite hrozne 😖 .

deina
9. nov 2010

Tak stav sa zmenil - stahujeme sa 25.novembra - teda presnejsie, 25.nov nas stahuju, my pojdeme k nasim a tam to v pokoji preckame. 🙂 A v nedelu prideme za tatinom do Mnichova (dedo - moj otec - nas zoberie a ze nabali aj vrtacku, lebo som si vymyslela, ze chcem dat kopec fotiek zaramovat). Akoze... prijemny zaciatok so susedmi. 😅

Fotodokumentaciu, he? No dobre, aj to zdokumentujem, ale fakt som v zivote este ani piskotove cesto nepiekla... a to mozem robit na etapy, ze jeden den upeciem cesto, druhy den (alebo v ten isty) ho naplnim a az na dalsi den to vyskusam potiahnut? Ozaj a preco sa na tie potahy nepouziva klasicky marcipan? Zle sa s nim robi? Tu nedaleko mame muzeum marcipanu (nedaleko = Szentendre v Madarsku) a maju tam uzasne vytvory, tak asi sa s tym da vselico robit (maju tam napriklad svoj parlament z marcipanu urobeny).

Idem vytriedit dalsie skrine... mama mi zobrala Miska, ze idu pozriet deda, ledva ma pozdravil, ked odchadzal, taky bol vyteseny.

evinkaaa
9. nov 2010

Dani - ano, kludne mozes robit na etapy. Ale si piskot zakry foliou alebo niecim podobnym, aby ti nevyschla. Ale mozno ani nemusis, ak ju noazaj budes plnit dalsi den. Ale nezakryvaj utierkou, ak bola v avivazi. Pretoze potom cesto "napachne" tou avivazou z utierky. Vlastna skusenost, preto upozornujem dopredu. 😝 A marcipan je tiez vselijaky. Ten naozaj pravy je tiez potahovanie. Ale niektore, ktore dostat v obchode su dobre len na nejake figurky alebo ako plnenie do toriet ci kolacov, ale na potahovanie sa trha. Takze nieje jedno, aky marcipan budes mat. Tot moja skusenost. 😵

To je inak parada, ze sa stahovanie pohlo. Tak uz mas fest termin a mozes sa zacat tesit a stresovat zaroven 😀 Ale nie, ked vam to naozaj vsetko robi firma, nieje co riesit. To je kus vyhody, ze oni to fakt pekne zabalia, dovezu a rozbalia 😉

deina
9. nov 2010

Presne, takto je to super, len ja musim tie skrine pretriedit, nech tam neberieme blbosti... teraz ma caka skrine, v ktorej mam bordel este co som ucila na strednej skole, asi tam budu nejake Headwayky a Opportunities... co s tym mam akoze robit? Asi to dam do spajze, mozno sa to este zide... 😒

A ked to cesto naplnim hned (v pripade, zeby sa podarilo), nemusim ho prikryvat?

deina
9. nov 2010

A ja sa normalne ze tesim. 😀

evinkaaa
9. nov 2010

Dani - torty sa najlepsie (z mojej vlastnej skusenosti a zo skusenosti vela bab na TOM) najlepsie potahuju, ked stuhnu. To znamena, ze upecies piskotu, naplnis a potom das na par hodin (najlepsie cez noc) stuhnut a potom potiahnes. A hotovo 😀

evinkaaa
9. nov 2010

A na co sa tesis? Na pecenie torty ci na stahovanie? Alebo na oboje? 😀

zuzanasaw
9. nov 2010

Dani, super, ze mate fest termin stahovania. prajem prijemne balenie 😉

Ingi, susicke neodolavaj. Ja som to tiez oddalovala, ale uz by som fakt nemenila. Je to super vec. Ked svieti slniecko, tiez to vyhodim von, alebo ked je vetristo, nech to vyfuka a potom podla potreby uz len dosusim, nech sa tie elektrohodiny netocia vkuse 😀 Nevahaj, ocenis... A navyse to krasne vykuruje byt 😉 😉 😉

Katka (Brcka), tvoj nick mi je povedomy. Nebola si uz niekedy medzi nami? Kazdopadne vitaj!
Baby, ja len nechapem, preco ste stale vsetky tak daleko. To my zijeme v zapadakove?

Ingi, k tomu vasmu vybehu... idete prenajimat ci chcete kupovat?
My sme si tiez nieco vyhliadli, ale chceme si to privlastnit, uz ma nebavi furt pchat prachy do vrecka niekoho ineho a splacat jeho majetok. Potrebujem z tejto vlhkosti okamzite prec! Tu teda naozaj nemusim prikryvat piskotu foliou. Zmäknu dokonca i tvrde keksiky. Mozno preto moje medovnicky nikdy nestvrdnu 😀 😀 😀 Co myslite, na co je najdolezitejsie prihliadat? Domcek je to starsi, sice nie 200-rocny s rodinnymi spomienkami, ale ziadna novostavba. Moj ocino je taky kustik domaci kutil, ked tu teraz bol, tak skonstatoval, ze je vo velmi dobrom stave. Nove plast okna, nova stresna krytina, ale pozemok ma 32 arov, neviem, co s nim budem robit 😵 Tak sa do toho asi dame, uz len najst tu banku, ktora nam na neho pozicia 😒
Ak mate nejake tipy, co treba odsledovat u starsich domov, sem s nimi...

evinkaaa
9. nov 2010

Zuzi - ja by som taky dom brala. Ved take su najlepsie. Podla nas lepsie, ako celkom nove. V novych sa co-to este po case objavi. To je zakon schvalnosti 😀 . Ale v troska starsich su tie prve "kinderkrankheiten" uz davno fuc. Tak to moze byt len fajn. A ked sa tvoj sikovny ocino uz na dom pozrel a zhodnotil situaciu, tak nieje co riesit. Kolko stoji ten dom? Aky je velky a co je hlavne, kde vlastne je?

rpinguin
9. nov 2010

zeny, akosi nestiham vsetko 😀
@zuzi, nam moznoze bude hrozit stahovanie do DDR 😀 , takze sama nebudes. Branim sa sice tomu, ale napokon nie je zle zasa nieco ine spoznat a natrvalo aj tak u nas nic nie je. Este sa uvidi, co a ako, ale potom by si tam sama nebola, ked uz aj Janka odisla.
@ A Ingus, ved ze Vierus je kocica (to ona len keca s tymi jej kilami) je jasne, takze tvoj muzik ma vkus este k tomu.

Inac vitam tiez nove tvare, mam akosi chaos, akurat viem, ze Mooc je moja menovkyna, inac Kackabrcka mi je tiez povedoma, ale neviem zaradit.
Nie si to ty, ktora chcela ma "h" v mene?
Co sa topanok tyka, kupila som vcera Elefanty Matilde za 20€, takze ono sa v obchodoch daju asi najlepsie zlavy vychytat, ale ked clovek nic nehlada a nepotrebuje.

Inac Kitty a tie vsetky americke vymysly nemusi vobec, ale u nas sa aj tak fici na Poohovi, takze je to to iste len v bledomodrom 😀 😀 😀 tomu clovek nezabrani a ked to clovek dostane, tak to uz nejako vynosi, no nie? Horsie je, ked sa do toho stare kozy navlecu, decka su este ok 😲

@ingi, cez scouta mas s maklerom poväcsine, pokukaj vo vasich miestnych novinach, tam su casto inzeraty od privatnych ludi. Ako je na tom DO. s domami cenovo? A nechceli ste kupovat, ci u vas asi tiez obdobna situacia ako u nas, ze?

neurologia
9. nov 2010

Ahojte baby,

precitala som a mam v tom jeden velky gulas...ale tak skusim

@deina
danka jasne ze mozes piect aj na etapy ja tak robim-pri malej je mi tak najlepsie...ale na potahovanie jednoznacne stuhnuta torta uz som skusala aj makku a bolo to ako h.... a zle sa robilo...tesim sa na fotocku tvojho dielka 🙂
uz mate termin stahovania no super...inak vymysleli sme si rovnaku vec-ramiky s fotockami ja chcem tak spestrit nase schodisko plno farebnych ramikov s fotkami....mam par fotiek take moje srdcovky tak uz ich dat len vyvolat-pretoze vsetko mam v digi formate

@schatzinkaschatzinko
vierka baby si nevsimaj ....ved hallo kitty nieje ziadny koniec sveta...ked je vsetko v norme tak sa da...ale ked uz vidim dievcata s hallo kitty celenkou kabatom pancuskami a asi aj nohavickami tak to uz nemam slov...

@kackabrcka
asi poviem co tu uz bolo napisane ale aj mne si nejaka znama -teda nick...ale vobec neviem kde ta zaradit...ale teda vitaj medzi nami 🙂
ja som Bea

@iii
no nase rodinne planovanie....co ti mam napisat kojim 2x za den rano (okolo 6-tej) a vecer-uspavacie kojenie (22.00)...ale perioda este nikde...chcela by som kojenie zredukovat na 1 denne -zrusila by som ranne ale nechce sa mi velmi do toho lebo je hladna tak ziadne lenosenie po kojeni v posteli nebude ale hned ako sa zobudi vyskocit a robit ranajky...

@rpinguin
renca a ty ako s kojenim?uz si odstavila nadobro alebo si sa po london-e este vratila ku kojeniu?

vidim ze sa "stahujete" no minule atti prisiel s tym ze projektantov z tejto filialky "exportuju" do frankfurtu....potom o tom vedenie diskutovalo a zatial sa nic nedeje takze ostavame...ale ako dlho to teda nevieme...

susicka pradla no nieje to zla vec....ale myslim si ze tu u nas totalna zbytocnost-iba vyhodene peniaze...ale kde je to potrebne to je ine...ale pokial mam pradlo za 2 dni suche tak nemam co riesit...a je tu suchy vzduch a takto ho aspon na chvilocku zvlhcim a lepsie sa spi 🙂

vcera sme boli na pochode s latrenou....no joss sa velmi pacilo ale kupila som jej taku sviecku na baterky nechcela som dopadnut ako mala "podpalacke " elenka 😀

mooc
9. nov 2010

@zuzanasaw no veru veru, ja tu hadam v de nemam lepsiu kamosku ako pracku & susicku.. my sme v pravidelnom kontakte.. 🙂 tusim ani sporak tak casto nevidim ako tieto dve 🙂))
a to som 2 a pol roka tej susicke odolavala, pekne som v lete - v zime susila na teraske, len ked sa narodil nicolas (na jar) tak mi vadil ten zlty pel, co vonku poletuje (pletoval - my tu mame taaaake velke stromy okolo potoka no a nie je to vzdy len romantika, vevericky a pospevujuce vtacence.. na jar pel, lete z nich poletuju take biele chumaciky, niekedy mame terasu uuuuplne "zasnezenu" na jesen listie..) tak sme sa my dve trosku zblizili.. no a dodnes mame kraaasny vztah (aj ked obcas este v lete susim vonku, ale neprezradte ma, aby neziarlila..) my tu mame od jazera dost vyoku relativn vlhkost stale, takze zvlhcovat ovzdusie v byte nemusim.. skor naopak..

inak nam celu hypo vybavil ten ujo zo stavebneho.. on uz len informoval, ze tam a tam je taky a taky termin.. a toto a toto treba podpisat.. celkom sa mi ulavilo, ze sme to nemuseli riesit sami, lebo neviem, ci by sme to doteraz zvladli..

bei: tak ja tiez este kojim minimalne tolko co ty.. aaaale musim hlasit pokroky, v noci uz nicky vezme aj cajik (doteraz sme mu este chodili ohrievat mliecko a to vzdy stiahol celu flasu) a cajika sa len pekne napije, odhodi flasu a spi dalej.. inak

vierka: ja som sa za tu kitty smiala len preto, ze viem ako to je.. niekedy je tazke najst nieco bez tychto masomilacikov.. aj ked pre dievcatka este ako tak..ale ja som chora, ked vidim thomasov a batmanov a cars a svojim spobom aj pu.. to su strasne agresivne motivy.. len hladat mackov a zajacikov a ine zvieratka v neagresivnych tvaroch a pastelovych farbach.. to by som si na aku pracu mohla najat detektiva..

evi: no bolo dost hrozne, hlavne preto, z som to vobec necakala, kedze pri nicolasovi nic.. uplne nic mi nebolo a ani na jar (dotiahli sme to do 9tt) som nemala ziadne priznaky.. takze mozno to takto malo byt, aby som si nerobila az take starosti o babo.. bolo mi jednoducho zle.. inak posledne dva dni je zle mm.. dokonca ho dnes pali zaha.. 🙂))) tusim to skocilo teraz nanho..

dani: fuha, tak sa vam to krati, ale aspon sa do vianoc zabyvate.. zorientujete v okoli.. drzim palec na torticku, ale myslim, ze to zvladnes.. az taka strasna veda to nie a marcipanom sa dobre potahuje.. 🙂

boty: s naturinom mame aj my len dobre skusenosti.. 🙂 az na to, ze aj oni robia detske sandalky len na suchy zips.. aaaaaa mne nasi ochodili vsetky obuvi v okoli + vsetky lekarne a vsade sa na nic pozerali ako na prizrak, ked vyslovili moje poziadavky.. a tu to nebolo inak.. ale nakoniec som jeden par nasla na amazone, len tych 60€ ma trochu stvalo.. tak ale co, ked my suchy zips mame ako zabavku..

rpinguin
9. nov 2010

Beus, ja a kojenie, no minule som vydrzala 5 dni jej nedat a teraz zasa 8 dni, dnes som zasa experimentovala a skusala, ze co to urobi. Ona si vzala, ale cucla si 3x, t.j. asi uz v tom stadiu, ze uz nechce alebo mlieko inac chuti. Neviem teda, ale je mi stale luto to skoncit, ale zasa viem, ze cim dalej to budem tahat, tak mozu byt väcsie problemy. V noci spi, pije sama od seba vodu samoobsluhou. Maxik uz s nocnym potim mlieka skoncil nacisto, takze super. Teraz som vlastne aj rada, ze to s Matildou prebehlo omnoho hladsie ako u starsieho zbojnika.

Inac tento krat som kupila 1x Naturina Maxikovi na zimu, ale ja aj tak viac ako 40€ za topanky pre decko nedam, som zgrlos 😲

zuzanasaw
9. nov 2010

Juuu, baby, ale tie Naturino botiky stoja okolo 70€, to je zas nonsens, sak to dieta skope za jednu sezonu a nozka mu tak ci tak vyrastie 😒 Kazdopadne ale dik za tipy...

Reni, coze co? vy sa budete stahovat k nam blizsie??? kam cca? Janka tiez nebola najblizsie, ale aspon cestou na Sk som jej stale kyvala 😀

Evi, domek je za 60tis€ 😵 Predava to mm kolega po mamine, ktora nedavno zomrela, takze je tam par veci (ako po babke), ktore mne sa az tak nepacia, napr. tie obklady na stropoch (len par rokov po rekontrukcii, takze pomerne nove), ale tak to su len chybicky krasy, ktore sa daju strhnut. Takze az na par kozmetickych vad by to malo byt v poriadku. Je to len jednopodlazny domcek, cca 133m2, ale v buducnosti s moznostou dostavby podkrovia. A je to 5km od mesta, kde teraz byvame, cize blizko do skolky i do roboty. Radovo sa aj tu ceny nehnutelnosti pohybuju o dost vyssie, takze by sme asi lutovali, keby sme sa o to aspon nepokusili... snad neolutujeme, cas ukaze... 😕

evinkaaa
9. nov 2010

Zuzi - wow, tak to je uzasna cena. Za tu cenu kupis v Mnichove tak jedine malilinky bytik 😀 . Ked mate teda taku paradnu ponuku, tak ju vyuzite. Take nieco cloveka nestretne kazdy den. 😉 To, co si popisala, vyzera dobre. Neboj, tie malinke kozmeticke vady niesu dolezite. Hlavne je, ze tie zakladne veci su uplne v pohode a funkcne. Ostatne budete robit postupne a vklude. 😉 Mate aj nejaky vlastny kapital, ci budete brat komplet vsetko od banky?!

Reni (mooc) - ten zlty pel a tie biele chumace poznam tiez. Vzdy som zurila ako pes, ked sme to mali vsade. Clovek nemohol ani okno otvorit, vsetko bolo hned zlte. Mala som to v predchadzajucom byte a som rada, ze som sa toho zbavila. Teraz nam nastastie nic take nehrozi. 😉

Reni (rpinguin) - niesi sama "zgrloska". Tak ja osobne by som za detske topanky asi tiez 60 ci 70 euro alebo dokonca viac teda nedala. Sa mi to zda fakt az moc prehnane.

Nejak tu v teme mame v poslednej dobe "stahovaci" osial 😀 . Nech sa vam vsetkym stahovackam alebo len planovackam dari... 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre