Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

paula
18. jan 2009

Ahoj Misha.
Ja jsem na tom dle sveho nazoru s nemcinou dobre, ale strasne bych chtela jit jeste do skoly a ucit se vic. Mluvim ale nemecky s manzelem a ucim se sama z televize a knih... Zkus nejaky kurz na nejblizsi VHS, snad ti manzel jednou tydne pohlida. Nebo si zkus najit tandem partnera(ku), nevim, jak velke je tve bydliste, ja si nasla pres net v 'Düsseldorfu, stykame se uz 2 roky, kazdy druhy tyden na 2 hodiny a je to super. je to nemka, co studovala slovanske vedy a zajima se o cr a vse ceske a se mnou konverzuje cesky, aby nezapomela a na oplatku me zase uci nemecky. JE vyhoda, ze se ji muzu na vse zeptat a nemusim se stydet, pomohla mi i s dokumenty a kdyz nemame co se ucit, tak jen tak kecame a tim se taky ucime. 😉

dania
18. jan 2009

Dobry vecer,
tak se po vikendu hlasim v nalade "blue", to se mi stava vzdycky, kdyz nic cely vikend nedelam, vetsinou jsme sedeli doma a kramarili a zase uklizeli a varili a jedli a koukali na filmy, a cekali na N., no a ted jsme sejeste navrch zvazila a mam aspon o 1,5 kg vic nez v patek, chjo... ani do prace jsem moc neudelala. Asi to pujdu radsi zaspat.

Ingi,
kam jedete na hory?

Pauli,
telku nemame, v Bhv jsme meli signal na TV kartu do PC, tak to jsem obcas v noci koukala, ale tady na konci sveta nic. Ja jsme ale TV ani nemela nikdy v CR, takze nijak netrpim, vystacim si s tim, co se da stahnout z netu nebo poslouchame radio - CR, BBC nebo DF.
Svacinka pro skolaka je ftipna 😀
Jak se hleda ten tandem, to je na to nejaka stranka? I kdyz nedelam si iluze, ze by tady se nasel nejaky zajemce o cestinu 😀

Misho,
ja na tom s nemcinou taky moc dobre nejsem, asi tak B2, na to, ze jsem tu uz 2 roky, tak na sebe moc hrda nejsem. Doma mluvime anglicky, v praci taky a na kurs nemciny jsme mela cas jenom jeden semestr, kdyz jsem jeste byla tehu. Ted uz nestiham, my bydlime dost mimo civilizaci, takze dostat se do skoly trva hodinu. Ja se ucim ted za pochodu, mezi lidma, telefonovanim, kecanim s tagesmutter, za volantem posloucham radio, apod.

Tak dobrou

paula
18. jan 2009

Dani, ja si taky myslim ze jsem B2-C1 mozna a myslim si, ze dobra jsem. 😀 😀 😀 Urcite by ti pomohlo mluvit s Nicem nemecky. Ten tandem jsem vygooglila, zkusim se jeste podivat kde. Myslim ze to bylo na strankach goethe institutu.
Vikend jsem mela uplne stejny jako ty. 😉 Nudaaaaaaaaaaaaaaaaa 😲

dania
18. jan 2009

Pauli,
No ja na C1 jeste nemam, ale zase B1 test bych zvladla pomerne hladce, takze se povazuju za B2 🙂 Ale bojim se, ze to na hledani prace mimo akademicke prostredi, kde se da vypomoct anglictinou, zatim nestaci, takze musim pridat!
Jo mimochodem, Misho a ostatni, kdo jeste s nemcinou bojujete jako ja, na Deutsche Welle je docela pekny interaktivn on-line kurs, tam se ukladaji vase vysledky a muzete na tom prubezne pokracovat, kdyz mate cas. Prave u toho sedim. http://deutschkurse.dw-world.de/KursPlattform/W...

misha82
18. jan 2009

Aha, dekuju vam holky za odpovedi. Ja prave navstevovala 3 mesice kurz (B1). Ale ja vsechno strasne rychle zapominam. Hlavne jsem hrozne nesebevedoma a radeji nemluvim vubec, nez abych rekla neco blbe. Kdybych byla na urovni B2, tak uz jsem asi za vodou 🙂 Hlavne jsem lina nejak vic se tomu venovat. Nemecke radio v aute jeste posloucham, ale doma mame ceske programy 😅 No asi me donuti az mala - doktori, skolka atd... Uvidime. Preji vam dobrou noc...

iii
19. jan 2009

dobre ranko, tak musim povedat, ze moje odkojene dieta spinka durch, po dvoch rokoch spim bez prerusenia. nikdy som si nemyslela, ze by to bolo u nas mozne 😉

pauli ahooojky, super ze si sa ozvala, uz som si myslela, ci ste neodisli do iraku... 😀 tandem znie zaujimavo, skusim sa po tom mrknut.
kucharka z roku 97 je teda sila - ale ono je to uz v podstate 12 rokov, ze? tiez by som si ale nebola myslela, ze je to taky rozdiel.
kedy idete na ocne?

misa ahoj, gratulujem k narodeniu s., ake to cele bolo? a ako to zvladas teraz? ja som na tom s nemcinou asi podobne ako ty, pretoze doma rozpravame obaja slovensky. ale snazim sa to vykompenzovat tym, ze vyhladavam nemecku spolocnost - v podstate to s krpcom nie je az take tazke, pretoze existuje spusta kurzov, kam sa da chodit a spoznat nemecke kamaratky. no a snazim sa aj aktivne z kniziek, uplne najsuper je od Polyglota Cvicebnice nemecke gramatiky. no a citam si s e. aj nemecke knizky - ked citas kednu rozpravku stokrat, tak si ju proste zapamatas, aj keby si nechcela 😝

dani super link, diky!

dania
19. jan 2009

ingi,
ja myslela, ze prekladas z nemciny. tak to je jiny jazyk?
t. dneska taky spinkal jak andilek, od 10 az do 7, udelal mi radost.
pauli,
taky jsem si rikala, ze musime doma zavest vice nemciny, N. je to jedno, on je bi 🙂, ale mne se libi anglictina vic a bylo by prima, aby se T. od nej naucil spis anglinu. jden muj kolega z holandska (zena taky holandanka) mluvi doma v kuchyni nemecky, a jinde holandsky. nevim, jak to ale zvladaji jejich deti 😀
tak pekny den vsem!

iii
19. jan 2009

dani prekladam z anglictiny 😝

dania
19. jan 2009

ach so, alles klar.

oli1104
19. jan 2009

Ahoj holcinky,

tak u nas M. zase marod. Zacal opet kaslat a ted spi. Je uplne videt, jak ho ten kasel vysiluje.
Ted jsem udelala tymianovy sirup, tak jsem zvedava.

Dneska jsem byla na gyn na kontrole po sestinedeli. Hi hi. Po asi 16tydnech vlastne 🙂
Tak vsechno ok, tak jsem rada.

Ve stredu jdeme s obema prdolama na kontrolu, U7a a U4, ale u Misi se to myslim zase neodehraje, ted kvuli te nemoci. No uvidime. On teplotu nema, ale ten kasel je des. jemu se i blbe mluvi, jak ho to furt drazdi.

Tak u nas kdyz byl tak dvoulety letel Krtek, pak Barney a vlastne ale vsechno nejak snesl 🙂
Ted je to Little Einsteins, Come outside ( to je anglicky program ), Wallace and Gromit 🙂, Bob the builder, The little red tractor, Mickey Mouse Clubhouse, Handy Manny - porady z Playhouse Disney. Vlastne vsechno kouka v TV v anglictine, jakmile to mluvi nemecky, tak to odmirta 🙂

Holky, nemate nekdo doma zimni kombinezu 68 ? Koupila bych pro Katynku, ale nechce se mi kupovat za 20euro, bylo by to jenom do UK ( pojedeme v unoru ), kdyz ji budu nosit v klokance.

misha82
19. jan 2009

iii, dekuju. muj porod byl desny!!! otevrela jsem se jen na 4 cm (po 32 hodinach kontrakci), takze me vzali cisarem. mala uz ale schazela do porodnich cest, takze me pak konecnik bolel jeste cele setinedeli 😖 V porodnici jsem tak nejak protrpela tu komunikaci v nemcine s doktory a sestrami... nastesti jsem nemela zadne komplikace, tak to bylo v pohode. Ted byvam se Sofi a nasim 40 kilovym psem casto sama doma, manzel je hazenkar a hodne s tymem cestuji. Jsi dobra, ze se doma sama vzdelavas, ja na to nejak nemam, da se rict, ze jsem k te nemcine ziskala i urcity odpor... Kdyz jsme sem prisli (pred rokem a pul), umel manzel mnohem hur nemecky nez ja a ted diky tomu, ze denne komunikuje v nemcine, je na tom lepe. Takze mi hodne pomaha, ze ho mam a tim padem me to moc nenuti mluvit. Rozumim mnohem vice nez kdyz jsme se prisli, ale k mluveni se moc nemam...

Oli, ja se na kontrolu na gynde teprve chystam...uz ted je to 10 tydnu po poporodu a jak se znam, tak jeste par tydnu uplyne, nez se objednam 😅 A kombinezu budu taky teprve kupovat, ale az za dva mesice, protoze mala ma momentalne gipsy na nohach - ma spatne kycle...

Dnes jsme byli se Sofi na ockovani, to bylo kriku, dostala pichanec do obou raminek... 😢 Ted jsme byli na procházce u Mohanu a ted jdem koukat na zapas MS v hazene... 😝
Pekny vecer vam preji M. 😵

oli1104
19. jan 2009

Jo holciny, pridala jsem par novych fotek.

Misho ahoj a gratuluju k Sofince.

marosko
19. jan 2009

Ahojte baby.
neviete mi poradiť či je očkovací kalendár v Nemecku rovnaký alebo podobný ako na Slovensku?
Mám 2 a 4 ročné deti tak neviem či obehať rýchlo čo sa má očkovať v týchto rokoch alebo je to také isté aj v Nemecku. S dcérou sa aj tak chystám na preočkovanie - posledná dávka pneumokoka, tak by to mohla mať naraz.

Oli,
tebe sa prosím ťa Michael narodil v Nemecku? Som tu nová tak som všetko nečítala.Pýtam sa preto,keď si písala, že odmieta rozprávky hovorené po Nemecky. Môj syn má 4 (nevie vôbec nič nemecky)tak len zo zvedavosti,čo nás čaká.

Tak dík a prajem dobrú noc.

iii
20. jan 2009

oli ohladne kombinezky mas ip odo mna. super fotky, v kresielku vyzera m. ako dospely muz 😉

vcera sme boli prvykrat na eltern-kind turnen, poviem vam, paradicka, e. sice bola zdaleka uplne najmensia (vacsina deti okolo 2-4 rokov), ale vyblbla sa perfektne. myslim ze tam budeme chodit aj nadalej (za 10 eur na rok, no nekupte to!). mali tam rozmiestnene lavicky, zo zinienok spravene preliezacky, podliezacky, obliezacky....pecka. jo, a bolo tam par velmi sympatickych oteckov 🙂

marosko ockovaci kalendar je tu trosicku iny, ale nemecky pediater ich moze zaockovat samozrejme aj podla slovenskeho, ak mu odnesies ockovaci preukaz a nejaky plan, co sa kedy ockuje. ale ked mas moznost to este rychlo spravit na sk, tak to bude asi najjednoduchsie pre teba

marosko
20. jan 2009

Ingi ďakujem pôjdem to pozisťovať najskôr tu. A ten eltern-kind turnen, býva vo viacerých mestách? To sú niečo ako pohybové hry? Už sa teším lebo našich udržať doma je hrúza. Proste potrebujú vybíjať energiu.

verohit
autor
20. jan 2009

ahojte zenule, vsetky vas srdecne zdravim po dlhsom case dufam ze sa mavate "hej" aj s vasimi detickami... u nas sa skoncili minuly tyzden v pondelok "navstevy" bolo supi, ale uzivame si teraz aj trochu "samoty" a uz dva tyzdne zase so mnou lomcuje dalsia bronchitida.. ide mi roztrhat hrud a nic necitim ani ked sa Mimi pos.... 😅 😀
mimi robi zo dna na den zaujimave pokroky (zacala robit mostiky, kresli si, a dokonca mi dava pap. vreckovku aby som sa do nej vysoplila 😀 ) a stvara nezbedu jednu za druhou ako teraz (prave capla hlavou na zem) 😖 😎
ozvem sa!! krasny den vsetkym aj tym co sa este nepozname, vitam vsetky 🙂

oli1104
20. jan 2009

Ahojky holky,

Ingi, mas ip.

Marosko, jo , Misa se narodil tady, ale manzel je anglican a tak ma od nej anglictinu a ode me cestinu. S nemcinou jeste moc do styku neprichazi, i kdyz dneska rikal, ze rekne zitra pani dr. Ich heisse Miki 🙂

Vendi co u vas nemoci ?

U nas se to nejak zlomilo, M. je vcelku v pohode, uz ani nekasle, jen trosku sopli, ale to neni nic hrozneho. No sand to bude ok.
Tymianovy sirup je docela dobry, kdyz tak tady je recept.
Svarite asi 20min 250ml vody a 200g cukru, stahnout ze sporaku, vsypat sacek tymianu ( asi 10g) a nechat 5minuut louhovat. Pak scedit a po lzickach ( 5xdenne ) davat. Je to recept z mimibazaru a tam si to moc chvalili.
Tak Veru, to bys mohla vyzkouset 🙂

tak jdu nachystat obed ( ja uz teda musim konecne hubnout, tak sobe neco lehkeho )
zatim pa a hezky den, i kdyz u nas je teda priserne, mokro, do ted prselo.

iii
20. jan 2009

marosko urcite najdes nieco aj u vas, skus si vyguglit spielgruppe, krabelgruppe, alebo eltern-kind turnen, musikalische früherziehung, tanzschule, schwimmkurs, iste nieco pre svojich krpcov vyberies.

verco ahoj, super ze si sa ukazala. mimi sikulka, ze ta krmi.....my si niekedy lahneme obaja na zem vecer k filmu, elenka dostane misku hrozna a dava striedavo mne a manzelovi po bobulkach do ust .... detsky otrok 😉

a musim sa pochvalit, ze som konecne kupila laserovku......po sto hodinach surfovania som nieco vybrala. tak som zvedava. odkedy som na materskej, su vsetky tieto technicke ponechane na mna, pretoze mam akoze cas 😎 tak sa pomalicky ucim

dania
20. jan 2009

Ahoj zeny!

My jsme v bremerhavenu s t. chodili taky mezi ostatni deti, teda tenkrat jenom plavat a na masaze. Tady na vesnici nic neni a dojizdet nejak nemam energii, staci mi do prace, do Bremerhavenu, coz je nejblizsi mesto, to mame 40 km. Ale taky planuju, ze bychom se meli zmobilizovat a znovu zacit.

Veru a Ingi,
me taky Timmy porad krmi, ale vetsinou, kdyz uz sam nechce. Vycuranek jeden! 😀

A Ingi,
jakou tiskarnu jsi vybrala?

tobik
20. jan 2009

Ahoj holciny!

Tak zase nakukuju,ale jen v rychlosti.Skolila me nejaka chripka ci co,tak jsem dnes cely den v posteli.K obedu bylo rizoto a vecer jsem vynesla kose,jinak ostatni prace stoji... 😝 M nastesti do a ze skolky vyzvedla maminka spoluzaka jinak by byl zavrenej domaazne jsem byla ko.....L byla dnes uplne zlata,tak ji to snad vydrzi i v noci.Na radu hebamme sem si dala paralen a homeopat. sirup na kasel,tak doufam,ze jsme to podchytili v cas.

Vsechny moc zdravime.Marodi at jsou brzy fit (Vendul,Oli atd) a ostatnim at se vsechny nemoce radsi vyhnou 😉 .Prijemny vecer a dobrou noc vsem!

iii
21. jan 2009

dani, tlaciaren v podstate bazalna, bez scannera, bez faxu, bez wifi...... velku pozornost som kladla aj nato, aby mala co najmenej otvorov, kam by sa dali vhadzovat hracky 😝....... tato:
http://www.redcoon.de/index.php/cmd/shop/a/Prod...

pauli, inak pises o tej nevhodnej desiate pre skolaka z tvojej staronovej kucharky........tak aby si vedela ako to vyzera u nas, rano som si sla zaplavat, vratim sa domov, e. je uz hore a manzel jej dava ranajky - chlieb s nutelou a kakao. takze asi tak. som si myslela ze snivam

dania
21. jan 2009

ingi 😀
to jsi vybrala skoro tu samou, co mame my (CLP 300), stoji tu u nas na zemi a T. na ni rad leze a vklada male kousky cehokoliv do zasobniku na papir. uz ji mame dost dlouho a docela jsem prijemne prekvapena, ze vubec neubyvaji tonery 🙂 asi malo tiskneme

a s tim krmenim tatinku musime byt shovivave, ono se to (nastesti) stejne tak casto nedeje 🙂 ale tuhle me dostal N. taky, k obedu udelal vyyyyborny a totalne nezavadny zeleninovy nakyp, ale T. v tu samou dobu krmil nastouchanymi brambory s kecupem, tak to jsem fakt nepochopila 🙂 taky ho nedavno naucil jist takove ty snidanove cerealie, bohuzel ty nejsladsi mozne, a T. je ted porad vyzaduje, grrrrr. ale na nutelu u nas zatim nedoslo.

iii
22. jan 2009

dobre ranko, dievcata ked budete aj nadalej tolko kecat, tak vas naozaj nestihnem docitat 😀 😀

dani heh no ale korunacia bola vcerajsia vecera - udeny losos! e. sa oblizovala, ale myslim ze dostala taku davku soli, ze ma dost na mesiac.
a vcera nam dorazil stan, co som objednavala, postavila som ho, dala na zem puzzle, par vankusov a e. sa tam spontanne nastahovala aj so vsetkymi haraburdami, cim vlastne uplne vypratala obyvacku. vynikajuca vec 😉

inak sa musim postazovat na nemecku uradnicku kultury - od nejakeho juna-jula mam dokumenty o uznani praxe z ciech k atestacii na lekarskej komore v münsteri - je to uz vyse pol roka teda. obcas som tam zavolala, povedali ze mam zavolat o mesiac. teraz som uz aj vymakla konkretneho pana, co to ma na starosti, stale vravi ze je beschäftig a ze sa urcite ozve zajtra. no sam sa este nikdy neozval, uz ma to dost stve, lebo uz by som aj celkom rada podla vysledku zariadila. nehovoriac o tom, ze ak im bude nieco chybat, tak papiere sa z ciech po dlhsom case nahanaju dost blbo - primar z prveho zamestania medzitym napr. uz isiel do dochodku a zomrel, takze ten mi uz nevystavi ziadne potvrdenie.
no, moja otazka je - su na to nejake paky? existuje nejaka oficialna doba pre urady na taketo veci? mate niekto skusenost?

ako sa maju marodi? a co hanka s dvojcatami, davno sa neozvala...?

tobik
22. jan 2009

Ahoj holciny!

Ingrid,ake mi to docitani dalo praci,uf!!! 😀 Ja ti ohledne papiru a jejich overovani ci potvrzovani bohuzel poradit nemuzu....Mam podobny problem,jen to nastesti nerva tak dlouho.Jeste porad nemame Rodny list pro Lindu.Na matriku nebo jak se to tady nazyva to manzel daval hned den po porodu a papiry jsme meli nachystane vsechny.Bylo nam receno,ze to za dva tydny poslou a zatim nic... 😝 Uz jsem docela nervozni,protoze bez toho nam nechce pojistovna vystavit zdravotni karticku (pochopytelne,chapu ze potrebuji podklady),Manzel potrebuje do prace novou Lohnsteuerkarte atd atd.Takze pridavam otazku do fora:MAJI URADY NEJAKOU URCENOU LHUTU NA VYSTAVENI RL?
Uplne te tedy chapu,protoze to cekani a vecne obtelefonovavani bez vysledku je vazne vysilujici. 😝 Kazdopadne drzim pesti,at se pan ozve a vse se da co nejdri do pohybu! 😉 Jo a Elenka je sikulka kdyz tak pekne uklizi!!!! 😀 😀 😀 Je to sranda,jak se decka radi schovavaji.Prijde mi,ze jsou pak moc dulezity,ze maji take svuj soukromy prostor. 😉 M tahle leze pod postel a kdyz ma naladu,pozve me k sobe na navstevu 😀

Holciny,tak pekny den a ukazte se nekdo 😉

dania
22. jan 2009

Ahojky,
my mame dneska a zitra jakoby vikend, ja jsem doma a N. taky, takze tak 🙂 v sobotu a nedeli N. pro zmenu pracuje. Pekne jsme si pospali, T. byl vzhuru mezi 5 a 7, ale pak jeste usnul a tak jsme spali az do 10 😀 Jinak porad premyslim, co ho v posledni dobe rusi od spani, budi se pravidelne kolem 4 rano a jedine, co ho utisi je, kdyz ho vezmu do naruce, lezet vedle me mu nestaci a tata taky neni dost dobry. Mlicko ale nevyzaduje. Ale uz ani vetsinou poradne do rana nezabere, jen tak podrimuje.

To me mrzi, ze mate problemy s nemeckymi urady, ja bohuzel o lhutach nic neporadim a navic mam zatim same kladne zkusenosti z uradu. Jedine, co muzu doporucit, je osobni kontakt, protoze osobne se mnohem hur odbyva (moje zkusenost uz z Cech), Ingi, co si myslis o malem vyletu do Münsteru?

A o stanu uvazuju taky, pripada mi to uplne super. NAs prazninovy stan by tu asi zabral zbytecne moc mista, ale nejaky detsky stan asi brzy poridime 🙂 A jeskyne z dek je taky dobrodruzstvi, to si T. moc uziva.

Tak pekny den vsem.

iii
22. jan 2009

zdenka tobik, my sme dostali RL asi za 3-4 dni, proste okamzite....od toho sa potom odvijalo vsetko ostatne, ako sama pises, je to dost krucialny dokument. netusim ale, aka je oficialna lehota, drzim palce nech to vybavite. pozeram, ze martinek ma dobru skrys 🙂

dani no mas ranneho vtacika doma. e. mala tiez take fazy, ked sa zobudila o 4-5 uz nadobro, vacsionu ju to po tyzdni preslo. nikdy som nezistila, co v tom bolo, asi nejaka vyvojova haluz. alebo to mozes zhodit na zubky, to je argument, co sa da pouzit vzdy 😀
jo, ake su to nastouchane brambory? popucene? ci opecene? nepoznam ten vyraz....
ach, do mümsteru velmi rada a kedykolvek, akurat by som si nechcela pokazt dojem z vyletu nejakym mamlasom z uradu 😕

dania
23. jan 2009

Ahoj holky,
no vy ste ale kecalky 🙂
No dneska jsme to se spanim vyresili, z loznice jsme Timmymu utekli oba dva, a T. jsme jenom slyseli vzdycky kviknout z povzdali, ale nez jsme se dostali k akci, tak zase usnul, probudil se az v 7! Ale uspech zatim neslavime, on totiz vcera odpoledne nespal, tak v noci uz nemel energii. Uvidime dneska. Ted nam odpadl po ceste z plavani.

Ingi,
nastouchane jsou varene a pak namackane, ale ne uplne na kasi, jsou v tom kousky. To je u nas hit, stouchane brambory s cimkoliv, ryze se moc nechyta, chlebik nekdy. Ale z chlebu vzdycky T. ozira maslo, to je sranda 😀 Vzdycky jen to maslo obere a pak mi poda chleba, ze mu mam znova namazat 😀
Takze ty zatim ani do praxe nemuzes, cekas na ty ourady, jo? Achjo...

iii
24. jan 2009

dobre ranko, no tu je rusno. danka, tak pokracujem v nasom dialogu....... 😉
heh, k tym stolovacim sposobom - pre e. je chlebik iba nosic sunky. zoberie ju, zje a chlieb bud zhodi na zem (a ukaze mi s prstekom no, no, no!), alebo mi ho da, aby som nalozila dalsi kusok sunky.
do praxe mozem, vsak pred materskou som tu regulerne pracovala, ale potreujem len vediet, kolko a coho si mam odpracovat, aby som mohla ist atestovat. vcera som panovi xy zasa volala, jeho kolega mi oznamil, ze ma dva tyzdne dovolenku. tak dufam, ze sa toho za tu dobu ujme niekto iny a da to dokopy.
podobne som cakala na aprobaciu - tetka chcela furt nejake dalsie papiere, kym som jej jedny dolozila, platnost druhych vyprsala, a tak dookola, niekolko mesiacov, no a nakoniec sla pani na par dni prec a jej kolega mi za dva dni poslal aprobaciu. zvlastne, ake relativne su tie poziadavky...

ozaj, vcera sme si pustali na youtube macka uska, e. bola nadsena, a do toho ta krasna docolomanskeho slovencina....nadhera 🙂

kukucky, prajem vam pekny vikend, tie co vikendujete same - vela vynaliezavosti!

dania
24. jan 2009

Dobre ranko,
my jsme dneska vymysleli zabavny program pro maminku, jedeme utracet do Ikea 🙂 Tak snad se to T. bude taky libit. A taky musime vymyslet a upatlat nejaky narozeninovy dort pro N.
Pekny den!

dania
24. jan 2009

Tak mame nakoupeno (pro T. stan a houpacku, pro nas povleceni a skrinka), dort v troube a ja ted jdu sroubovat skrinku 🙂
Holky, nechala jste se nektera ockovat proti human papilloma viru? Myslim, ze to doporucuji asi do 25 let, takze pro nas stare paky uz to asi neni...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre