Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

evinkaaa
6. dec 2010

Bei - mile fotocky. Mas sikovnu pomocnicku 😉

Renca - tvoj pomocnik je tiez zlatucky. A este ako sa lysiacky usmieva 😵 , to sa clovek nemoze ani hnevat, ze?

Steffi - ja nemam dieta tak ako ty. 😉 Ty sa musis venovat malej a ucit sa s nou do skoly. Ja sa cez ten volny cas rada venujem peceniu. 🙂

iii
7. dec 2010

bei, ale to su neuveritelne fotky, vsak jozka je len o 2 mesiace starsia ako marcel, toto je pre mna nepredstavitelne....no jo, je to proste mala zenska 😉

evi, co myslis, je lisiacky (lysiacky) od slova lysy, alebo liska? ale asi tazko je tam dopasovat spravne i/y, ked je liska lysa.... ozaj, tie kokosove gulky, mnam!!! 🙂

evinkaaa
7. dec 2010

ingi - mas pravdu....je to od slova liska....cize lisiacky... 😉 sorry .

iii
7. dec 2010

evi, len som to chcela uviest na pravu mieru predtym, ako sem nabehne renca 😀 😀 😀

evinkaaa
7. dec 2010

ingi - vsak ja viem 😀

iii
7. dec 2010

evi vies aky bordel ona dokaze spravit...

evinkaaa
7. dec 2010

jasne....pride raz za cas a spravi bordel 😀 😀 😀

iii
7. dec 2010

mala by dostat ban, uz tu toho napachala viac nez dost!

evinkaaa
7. dec 2010

pockaj....ona tu dnes urcite dobehne...vzdy vie vycitit, ked sa o nej hovori... 😀

verohit
autor
7. dec 2010

Caves zenule, zdravim vsetky.... ako sa mavate, ja som dnes vyvliekla Mimcu do jasliciek a prisla som spät domov a nerobim NIC musim si trochu oddychnut.... 😝 😝 😝 😝 😝 mna to kucirovanie v snehu a clapkanici a vecnom sedeni v autobuse dost ubija s taha mi bachor... (u nas su fakt podmienky ako v Nahornom Karabachu.... v stredu minuly tyzden sme boli v tej skolke a potom sme prosim pekne isli domov 4 hodiny to bola fakt sila Mimca dosrana, aj zaspala.. no des to tu bol... ale miesto v skolke mame a od januara nastupujeme.. 😉

pozeram ze aj vy vypekate, deturence Joss a Nicolasko su velki pekari 😵 Mimcu to tiez velmi bavi a rada so mnou pecie, minule si dokonca uvalkala vlastnu pizzu... a pecieme uz aj take vianocne....

Stefi
drzim palce nech ti migrena rychlo prejde, iiiiiiiiiiii to by som teraz fakt nechcela ale to pocasko je na migrenu ako stvrorene...

vcera drahy Mimce kupil boby, ze pojdeme dnes do jasliciek na bobach... no parada celu noc prsalo, Mimca bola totalne hotova.....

Ingrid
a vas co rajcuje ze ste uprednostnili tento rok vianocnu aktion-variantu... pamätam sa ako ste si v klude robili palacinky pred dvoma rokmi..... minuly rok to bolo tiez zaujimave... 😵 😵 mai, to je uzas ako to leti z Marcelka bude uz rocny gazda.. 😵 😵 a do tretice planujete kedy.????

cmuk

mammy81
7. dec 2010

Zdravim vas 😉 ,

@evinkaaa sak ja viem ze mas viac casu ja som dnes cosi stihla kym S.v skole bola.
@iii
@evinkaaa ved pockajte ked policajtka nabehne 😀 😀
nasli ste to video??

@iii Tebe sa chcem podakovat za radu.V krvi sa naslo co sa najst malo a teraz ma caka vybavovanie terminu na OP. 😒 bojim bojim...... ale asi neostava nic ine kedze ma zase boli hrdlo 😒 😠
@verohit jej Veronika ja Ti tak v dobrom zavidim to take steklenie v brusku 😵 😵

leelo
7. dec 2010

ahojte
@mammy81 myslela som na teba, lebo ja mam s hrdlom/mandlami to iste. neviem, co ti radila ingi, ale mne kazdy dr. radi tonsilektomiu. vraj sa to drzi na mandliach a tym aj infekcia v celom tele. to ale teraz nemozem, tu sa to robi v celkovej narkoze. stare - dobre masiarske slovensko, kde by som to mala snad aj ambulantne a mohla ist domov k malemu.
ingi, vy ste terda riadni alternativci s tym stedrym vecerom. kolko to mate vlastne km domov? my s tymi nasimi ubohymi 500km sa mozeme schovat. iked minule vianoce sme cestovali domov 11 hodin. v rakusku nas chytila kalamita a 70 km stau. a ja som chytila taku milchstau, ze som az plakala. paracetamol bol v stresnom boxe.
tie nase vnutorne teploty sa uz nejako ustalili a meme 19 ked ideme spat a 20, ked sa budime. nechapem, lebo radiator mam medzi 2-3 a casto vetram...

joss krasne pomaha. bei, ako atti poriesil ten darcek nakoniec?
mrzi ma, ze mate teraz pred sviatkami v rodine take starosti. ved prinajhorsom by ste mohli letiet, nie? myslim kvoli dedkovi...

schatzinkaschatzinko
7. dec 2010

cafte zienky 😎 😎

@mammy81 jejda, ze tonsillektomia, no, nezavidim, ale mam ju sama za sebou a mozem povedat, ze mne sa polepsilo, aj ked odvtedy bud mi to rovno sadne na priedusky alebo zasadne na dutiny, ale mozem povedat ze ovela lepsie, ako bolo predtym..a maa som to tiez v lokalnej anestezii..doteraz si to pamatam, asi by som aj uprednostnila celkaca..ale da sa to prezit aj v lokale, neboj, bude good

My sme cez vikend boli kuken v Nürnberg, tak sme zjedli parenu buchtu s ceresnami a vanilkovou omackou 😵 a zacala Amca vrestat, tak sme troska kukli Markt a sup naspat do snehovej metelice 😝 😝

@iii Ingi, sak vies, ze uz teraz sa to pletie, ze tu mame 2 Renatky a snad nas nechces motat, ze sa z Teba stane cislo 3 😀 😀 😀 😀

@neurologia @mooc krasne deturence, na spapkanie

@leelo Jejda Peti Milschstau je horsia nez autova Stau 😖 😖 😖 nemohla si maleho pocas Stau nakojit? ja sa priznam, ze ked sme v Stau a A. strasne zjape ju vytiahnem a nakojim, zatarasim okna a ulavi sa nam obom....jajj bezim, uz ide Jugendamt 😀 😀 😀

Dneska cakam kamosku a ideme piect, som ju poslala nakupit tie koreniny, co idu do tych pernikov, tak som zvedava, ako dopadnu...amca uz zatahuje 3 hodky na balkone, snad mi tam neumrzla 😔 😔 😔 supnem aj ja nejaky update do albicka tak mrken Sie 😅 😅

leelo
7. dec 2010

@schatzinkaschatzinko no uz sa tesim na foto! inak aj u nas naj miesto na spanie = balkon/terasa. a to podnes! a co amca, neverim, ze kricala, to ty si utekala pred dobrotami z trhov 😉 ja by som tam prepytujem zozrala vsetko, ale zase auszogne za 3,50 ma nelaka 😝
ozaj, vieri, uz si zdrava?
co sa tyka milchstau, tak maly spal a fakt som sa bala ho vyberat v tej zapche a hustom snezeni zo sedacky, aby to ako naschval vtedy do nas niekto napalil. ked sme potom dosli kk odpocivadlu, nakojila som ho, ale on mal vtedy este uzdicku prirastenu a slaby tah, nikdy mi to nedokazal naraz vysat, tak som trpela celu cestu. nastasie fakt neplakal. ked si inak spomeniem, tak ja som mala stau vpodstate stale, hlavne v takychto sit, ked dlhsie spal. a nikomu nenapadlo pri analyze problemov s pribranim zamyslat sa preco... mne uz ta bolest robila pomaly dobre 😎

schatzinkaschatzinko
7. dec 2010

ano, Peti, dakujem za opytanie, preslo to, dokonca som ani atb nepotrebovala, naparovanie pomohlo a zazrakom ani A. nic nedostala, co som vazne necakala, ale o to viac potesilo!!! hehe, odhlalila si ma, utekala som pred Bratwurst 😀 😀 😀 jejda, nejde mi nahrat tie fotos nejako, skusim neskor...

leelo
7. dec 2010

vierus, kon bude blbnut az do piatku, "due to maintenance"...
a vy stale len regensburg, nurnberg a co munchen? hmmm 🙂 na bratwurst mam dobre spomienky z viedenskych trhov, kedy som si obliekla novu bielu vetrovku a moj opalovac stojaci oproti mne sa s chutou zahryzol do vurstika a ta mastnota mi vystrekla na tu bielu nadheru 😀 😀
a je jasne, ze A to nedostala, ked si do nej ladovala protilatky spolu s mlieckom 🙂

este k tomu naparovaniu: kupila som si inhalator ako si radila. len dali mi k tomu aj tie kvapky esencialne, len neviem, ci to mozem. cim naparujes ty? ty si mi radila vtedy nejaku salbe, poslala som muza to kupit a lekarnik, ze to kojaca nemoze a dal mu ten olejcek

schatzinkaschatzinko
7. dec 2010

ja som dala ten transpulmin a v poho, vidis, som vyhodila pribalovy letak, ale nejde mi do mozgu, preco by sa nemohlo.. 😖 😖 😖 no, musim to cheknut..no, neviem, kvapky, to som neskusala co je to zac?

hehe inak svata pravda, my len rgs a nü podla mna sa v zivote dalej nedostanem 😀 😀 😀 😀 dobre si to odhadla a uz mi lezu na nervy, chcelo by to zmenu, ale münchej je v plane, len neviem kedy 😒 😒 😒 ale ja raz priiidem 😀 😀 😀

mooc
7. dec 2010

idem sa pochvalit, co sme my dokazali..
20.11. sme kupili tie zimne boty nikusiacikovi za 54,90.. a on nam z nich uz vyrastol.. dnes sme sli na premeranie, lebo sa mi zdalo, ze je vpredu uz a fakt.. treba nam nove.. 😅 😅 😅 salalasalalasalala..

neurologia
8. dec 2010

jaaaj baby vcera som vam napisala prispevok a chcela som odoslat a akurat vypli stranku 😠

@mooc
presne toto sa stalo znamej...kupili zimne boty a detom su uz male....tak kupovali znova...no ale ona ma dvojicky takze ta cena bola x 2 .....

evinkaaa
9. dec 2010

Caute kocky. 😵

Kde ste sa vsetky podeli? Nakupujete vo velkom vianocne darceky? 😀 Alebo nebodaj vypekate? 😀 😀 😀
Je pravda, ze vcera robili nieco na stranke a nesla.........ale uz ideeeeee, tak piste nieco, nech je co citat 😎
Ako sa mate? Co nove??? 🙂

neurologia
10. dec 2010

dobre ranko kocky....

sneh odhadzany ale poviem vam bola to fuska je taky mokry-ved viete ako to myslim....idem spichnut nieco na ranajky a potom hor sa do obchodu a na kurz....

zivitel pride domov vecer/v noci tak dufam ze dojde v pohode lebo cesty su hrozne....

evinkaaa
10. dec 2010

Bei - ty sikulka. Si mala fajnu rozcvicku pred ranajkami. 😵 Urcite ti chutili lepsie, ze? 🙂
Aj u nas je tiez sneh. Mozno nie nejako velmi vela, ale celu noc velmi fukal vietor a ten sneh je snad naozaj vsade, v kazdom rohu na balkone 😀.
Ja prave rozmyslam, ci ist k dokimu. Od vcera ma neskutocne boli hrdlo a nie a nie prejst. V noci som si musela zobrat tabletku, lebo by som nespala. Hm, neviem.....ked ja tam nechcem prist a on mi povie, ze mne nic neni 😀 . Ale zasa ide vikend... 😖 Ach jaj...

iii
10. dec 2010

renci (mooc), to bola teda ina investicia!!! heh, no pocuj, minule jedna predavacka (vyzerala, ze sa v tom dost vyzna), merala elenke nohu tak, ze vybrala z topanky vlozku a porovnala s nozkou, plus jedna sirka tvojho palca ma byt vpredu miesto. tak sme sa dostali zrazu o 3 cisla dalej (skok z 24 na 27), ale musim povedat, ze topanky sa jej nosia vynikajuco, aj s hrubou ponozkou, a snad vydrzia celu zimu.

veronika, ze nahorny karabach 😀 😀 😀 no cesta na sk sa nam tak akosi ponukla, jednak uz potom nebude mat neskor palo suvislu dovcu, a jednak nam nejaki clenovia rodiny starnu a choreju.....vsak vies ako to chodi. clovek nikdy nevie, ci ich nevidi naposledy.

noja letim cosi navarit, tschuuuschen
ozaj, evka, ona ta nasa renatka sem uz asi naozaj nepride...??? alebo reaguje iba na vacsie hrubky ako lyskat sa s lisou lyskou?

mammy81
10. dec 2010

Ahojte zienky,no u nas Schulfrei takze sme sa rano zbytocne saleli 😝 keby ze mi manzel nevola ze hlasili v radiu, tak sa zbytocne trepeme az k busu. 😖
Bei ty to uz mas za sebou ja ked pozriem von oknom sa mi ani nechce ist odhadzovat. 😝
a do obchodu uz toboz nie,musim S.presvedcit ze postavime snehuliaka ked pojde na nakup so mnou lebo uz dudre ze musi dorobit svoje,striha lepi,pise no robi bordel 😒 😠

iii,Bea,
presne clovek nikdy nevie co sa stane 😒 ,ja sa toho tiez velmi obavam ked mi niekto zavola ze sa cosi stalo a co potom......clovek sa snazi na to aspon nemysliet.

amilat
10. dec 2010

Caute baby
Ja ked kupujem chlapcom topanky tak tiez predavacka vyberie len vlozku a tak pomera nohu a tiez doteraz vzdy dobre sedeli.
Vcera sa mal Adamko naucit jednu vetu, citujem : "Auch ein roter Samtumhang steht dir bestimmt gut!" No to slovo Samtumhang vyslovuje jak Cinan Sant -unt -hant , tak som s nim vcera cely vecer cvicila a dnes mu uz to lepsie slo, to na nejake predstavenie potrebuju, tak mu to snad pojde.
Dnes ideme piect, kupila som vykrajovacky v Tchibe s pismenkami, co sa spajaju slova a potom mozeme kolaciky peciatkovat , tak idem s tym mojim prvakom piect, nech sa uci hrou 🙂 .
A este stale nemam ani jeden darcek a ani potuchu co mam kupit, kedze ideme na SVK, tak toho treba viac.

evinkaaa
10. dec 2010

amilat - tie peciatky z tchiba mam aj ja. Kupila som si ich minuly rok. Su fakt skvele. Ja som ich zatial puzila "len" na vyrabanie menoviek na darceky. Robim ich zo salzteigu, opeciatkujem menom a dam do rury. To stvrdne, pekne kazde meno namalujem inou farbou a privaziem stuzku. 😉
Nech sa ti dari pri peceni 😵

Steffi - tak uzivajte schulfrei. A vyblaznite sa v snehu. 🙂

mooc
10. dec 2010

Raaaanko, tak sa priznavam, ze neviem ako je u nas vonku, lebo som prave rozlepila oci a v spalni tma, nicolasko Este spi.
Boty: nam tie 24 perfektne sedeli. V predu miesta kopa! Ale krpcekovi tak za DVA tyzdne nozka narastla. Dnes ideme tie 25 vyskusat (oni ich vzdy koli nam zhanaju od inych kolegov v okoli) 🙂

peciatky mam aj ja - nepouzite! Leniva som ako vos. Chyba mi este polovica darcekov à à à à......
Ale nestresujem. Dnes musim dokoncit fotokalendar, nech nam do stredy pride. Zajtra zehlim. V nedelu balim a potom mam naplanovane 3 dni oddychu pred cestou (bomba Plan, ktory ak nekrachne uplne, tak to Bude uspech) doteraz som balila vzdy v noci pred cestou a cestovat nevyspata Sa moc neosbedcilo.. Teraz musim aj na krpceka mysliet..

Napiekla by som este aspon vanilkove rozky.. Hmmmm.. Nakopnut Sa? Budem informovat!

verohit
autor
10. dec 2010

Caves damy.
Vierka
tak to je supi ze vam Amelka tak naparovala..... klobuk dole 😉

Stefi
tak tomu sa hovori riadny ranajsi cirkus.. 😝 mne rano vzdy manza zavola, vie to vzdy ako prvy.... pred osmou je atypicky klud v ksefte.... 😀
tak si uzite, aj vy mate slniecko a krasny den ako my??? potom sa schulfrei fakt oplati...

Ingrid
aaaha, tak to sa potom fakt patri cestovat.... 😉 inak sila na fotkach mi Elenka pride veeeelmi velka, a ked si teraz napisala ze ma tiez velkost nozicky 24 tak nechapem to ma aj moja Mimca.... takze aj vy mate sladke Populuskinu velkost 😵

Evi
no tak to je uz faakt fantasia, ked este aj take origos menovky si ty vyrabas.... ja som salzteig spoznala az z jednej knizky ked sa nam narodila Mimca, sme chceli robit obtlacky... haha do dnes ich este nemame 😅 😅

Renka (mooc) len pekne pomalicky ani ja sa nehecujem (nie malo) 😝 😝 😝 😎 ale na nocne prace som sa fakt od zaciatku tehu vybodla...
s tou vasou kupou to musi byt fakt sila..... ale ved druhe slniecko vynosi 😉 😉 😉 😉

my sme dnes stihli uz odbavit detsku doky (na pondelok potrebujeme atest ze je Mimca zdrava) a to mame len Schnuppertag... hm.... uz je hodinku odliefrovana v jaslickach a ja teraz tlacim do seba.... kalorie sa stracaju po takych treningoch 😉 ja sa uz fakt tesim ked bude mat Mimca prazdniny a ostaneme doma,doma,doma..

zatial vsetkym krasny dnik....

evinkaaa
10. dec 2010

@verohit - vieri, mna basteln a vseliljake take kreativne cinnosti velmi bavia. Preto sa snazim kazdy rok zbastlit nejake ine menovky na darceky. Kedysi som "len" nalepila nalepku a napisala meno alebo rovno na papier napisala meno, ale teraz (ak je cas a chut) zbastlim nieco "krajsie" 😉 Alebo sa aspon o to posnazim 😀

dania
10. dec 2010

Holky, no konecne paaaatek, ja mam dost, nachlazeni jsme oba dva s Timmym porad, a jeste se k nam pridal Nic. Uz jsem premyslela, ze snad zustaneme doma a vylezime to, ale teplotu nemame, tak prechazime 😝
Jeee, Timmy ma taky vel 24, no to se divim, to mu musi snad byt uz male, ale jeste nekulha 😀 Zkusim ten vlozkovy trik, to je uzasny napad! Dam vedet, jak to dopadlo.
amilat (prosim pripomen mi, jak se jmenujes 😕 ), tu dabelskou vetu jsem se pokousela vyslovit, ale nedala jsem to. A co to znamena, taky muzu jenom spekulovat. To je Adamek borec!
Evi, ty si vyhrajes 🙂
Verus, presne tak to dopadlo i u nas s otisky Timmyho paratku, no ted uz se do toho asi poustet nebudem. Ale vy to urcite s druhym mimikem napravite, co?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre