Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

evinkaaa
26. jan 2011

@rpinguin - reni, neoboj, vsetko bude dobre. Ja viem, ze momentalne je to pre teba urcite strasne, ale ked ti je najhorsie, tak mylsi na to, ze niektore deticky su na tom ovela horsie. Ja viem, blby priklad, ale mna osobne to momentalne utesuje.

schatzinkaschatzinko
27. jan 2011

cafte baby! ja opravujem male nedorozumenie, ja este stale posobim na sk..a este chvilku aj budem hh🙂 chystame sa este ist polyzovat aspon na par dni, a potom sup zase naspak do de...Matildicke skore uzdravenie a mamine pevne nervy!! Evi, krasna torticka, som zistila, ze ozaj ten traseny krem je na sk velky hit..u nas doma sa len trasie🙂) ale len ja vytriasam, takze oddolavam hh🙂))

zatial mam len par fotociek od fotografky, ale supla som ich tam a zvysok mojej amaterciny🙂 tak mrken Sie🙂 ozi, neviete co je s Petou? dlho sa tu neukazala...

evinkaaa
27. jan 2011

@schatzinkaschatzinko - ahoj vieri. Dakujem pekne. No vies, ci je oblubeny ten krem alebo nie, to celkom neviem. Ale ja som ho robila iba dva krat. Raz pre kamosku, co som jej tortu darovala a vcera pre nas. Ale musim povedat, ze mne absolutne nechuti. To bolo posledny krat, co som ho vcera robila. Ja neviem, mne pripadaju tieto "hotove" prasky, polotovary take umeliny. Ja neznasam take chute. Tak som sa poucila a dobuducna ziadny traseny krem nebude, ale pekne rucne slahany. Aspon viem, co v nom bude 😀
Uzivaj si v domovine, kym sa da. Kam sa chystate lyzovat? 😉
Ozaj, zabudla som povedat, ze nadherne fotocky. Mala uz tak vyrastla, uz nieje babatko, ale take zvedave deculko 🙂

mooc
27. jan 2011

doma od zubara, diera zaplatana, tak dufam, ze aspon do porodu vydrzi a potom ma caka husta navsteva zubara..

vierka, riadnu sibalku uz mate..

evi, ja praskove kremy neviem robit vobec.. to sa mi nepodari nikdy, ani so zelatinou.. 😠 ja vlastne aj tak dost neznasam kremove zakusky.. skor take suche mooozem 🙂 alebo ovocne ci coky.. 😝 a uz mi nerobte chute, este nie je vikend a uz by som hadam aj piekla..
inak chcem klepat rezne a moje dieta este spi!!!

evinkaaa
27. jan 2011

@mooc - reni, no ja som myslela len take tie praskove kremy ci "pudingy" ci ako sa to nazyva 😀 . To ja vobec, ale vobec nemusim. No a kremy robim ja najradsej z jogurtu, tvarohu ci mascarpone. Tie sa mi zdaju take sviezejsie, nie ako tie maslove. Tie moc nemusim.
A vsak si upec babovecku cokoladovu a nemusis cakat na vikend 😀
Preco musis ist po porode znova k zubarovi? To teraz bola len nejaka notlösung? Co ta caka potom? 😕

mooc
27. jan 2011

evi, uz cez prve tehu sa mi vyhrazal, ze jedna, ci dve stolicky by mali ist von.. a ja som sa na to vy.. proste som tam sla az teraz, ked ma toto bolelo.. a okrem tych zubov mudrosti mam este par amalgamovych vyplni a tie mi chce vymenit.. 😕
piect nemozem.. uz nechudnem, uz priberam pomooooc.. nechcem mat pred porodom o 20kg viac ako pri nicolasovi..

neurologia
27. jan 2011

@mooc
renca sa priznaj ze rada chodis k zubarovi cez tehu :D

mooc
27. jan 2011

@neurologia bei najradsej na svete.. lebo mi vtedy nic nechce robit ak nemusi 😝

mammy81
27. jan 2011

Evi dakujem velmi pekne za tortu panecku ta to ani spat nebudem 😀 ked ju budem mat robit.Len ma zaujal ten vrch na torte (nie vrchnak) ako to je potiahnute 😅

Vierka tak uzivajte este doma mne to tak strasne chyba to lyzovavanie rano sme sa vybrali poobede dosli domov a davaj ho na korcule.a tu zas ten stereotyp kazdodenny a o lyziach mozem snivat kedze snehu niet. a kde mam ja fotecky hm??? 😠 si na mna zabudla pekne 😉

Akurat som vcera dumala na Petou (leelo) ze tu uz davno nebola 😖 Nieje aj ona este na SVK??? 😕

neurologia
27. jan 2011

@mammy81
stefka asi nie si medzi priatelmi tak ju poziadaj o priatelstvo a budes foto aj ty vidiet.... 😉

a peta boli asi na SK lebo na FB pisala.....

evinkaaa
27. jan 2011

@mooc - ach jaj, tie zuby. Bezne sa tu hovori, ze "ein Kind, ein Zahn" 😀 Moze byt nieco na tom pravda, ale asi len vtedy, ked zub nebol v poriadku, inak nie.
Ale zubara sa bojim aj ja. Pred dvoma rokmi som si uzila s jednym mojim zubom mudrosti. Uf, nikdy viac. 😖

@mammy81 - steffi, neboj zvladnes. Ved si sikulka. Uz sa tesim na tvoju "bonbonierku". Ja by som chcela na jar mojej najlepsej kamoske na narodky urobit tortu v tvare kvetinaca alebo nieco podobne. Ale ak sa mi nebude darit dratkovanie, tak teda asi potom takuto bonbonieru. No, uvidim... 😉

Ani ja som petu nevidela a ani o nej nic nepocula. Ktovie... 😒

deina
27. jan 2011

Jaj, zubari, buduci tyzden idem aj ja... ale asi bude viacej zhrozena zubarka ako ja, ja som na nich uz zvyknuta a mala som super zubarku na SVK. 😒 Chodila som k nej ako na klavir a mozem v tom tuna pokracovat.

Som tak strasne unavena, ale ja asi nezaspim, kym mm nebude doma z toho hnusneho Ruska. Zajtra leti, no bolo nam toto treba?

@mooc,Reni, to az teraz si zacala priberat? Tak to si nejaky ten kolacik kludne mozes dovolit.

evinkaaa
27. jan 2011

@deina - dani, dobre som rozumela, ides tu k zubarovi? Neboj, ked to uz tak dobre poznas, tu to nieje inak ako na sk 😀 . Ja za seba musim naozaj povedat, ze som so vsetkymi lekarmi tu spokojnejsia ako na sk. Ovela-ovela viac. No, uz to je aj vela rokov, co som bola na sk naposledy u lekara, ale pre mna su lepsi tu. Asi to je uz aj zvyk 😉
Manzel je este v rusku? Hm, to je blbe. Uplne chapem, ze sa o neho bojis, ked clovek pocuva denne v spravach tie strasne veci, co sa deju. 😒 Nerob si starosti, aj tak tym nic neovplyvnis.....zajtra ho mas domka ako na koni a budete zasa spolu 🙂

oli1104
28. jan 2011

Ahojte,

holky mam dotaz,nevite, co s nami ve scitani lidu ?
Ja mam pobyt v CR ( mam stale svuj byt ve vlastnictvi osobnim ), Misa je z pobytu v CR odhlaseny, a K. jeste nema cesky RL ( ale je automaticky ceskym obcanem podle mne ), ale ta vlastne nikde jeste v CR nefiguruje, vlastne o ni nikdo nevi. Co s tim ? Neni tu, nebo neznate nejakeho statistika ? Dik
Jak to budete delat vy ? Scitani lidu je v CR nekdy koncem brezna.

stardust
28. jan 2011

@evinkaaa byvas casto chora, ze mozes generalizovat vsetkych lekarov? Sice po lekaroch moc nechodim, akurat tak posledne roky na gyndu a k zubarovi, ale som spokojnejsia ako na Slovensku kvoli lepsej vybavenosti. Ked si predstavim ultrazvukove vysetrenie u gynekologa na Tehelnej...termin u neho, dalsi termin na ultrazvuk, zariadenie, ktore si tam delili asi vsetci gynekologovia, horda asi 30 zenskych, z toho polovica tehotnych, ktore mali prednost pred nami netehotnymi...nekonecne cakanie. Fuj.
@deina neboj, vsetko bude v poriadku...media neskutocne skresluju diane. Pamatas si na vojnu medzi Izraelom a Libanonom pred par rokmi? V case, ked ta vojna zacala, som byvala len 200 metrov od hranic s Libanonom. Kym svetove media informovali o straslivo prebiehajucej vojne na strane Izraela, veselo som cestovala a stopovala si auta na Golanskych vysinach, ked som zistila, ze to tam az take zle nie je.
@mooc co mas zle s tymi amalgamovymi vyplnami, ze ti ich chce menit?

neurologia
28. jan 2011

@marosko
si sa pytala ze kolko ma vysli okuliare....no kedze som mala ramik zadara tak sme platili len za skla-130€ (ale je tak antireflex uprava, su tvrdene, umelohmotne cize lahke, "odolne" voci spine-nesada ti na ne prach a spina tak tychlo, a etse maju nejaku speci upravu ze ked prsi tak sa ti na okliaroch urobia take kvapky a nieco aj vidis a nie ze to mas take potecene...) attilove boli drahsie pretoze on mal dost konktretnu predstavu o ramiku (cize dost obmedzil vyber) aky ma byt moja podmienka bolo len ze moderny (a to boli v podstate vsetky) no a samozrejme museli nam "seknut" takze jeho ram stal po zlave 105€ + skla 180 € mali vsetky tie upravy co moje skla ale mali jednu vec naviac a to ze attila ma silnejsie dioptrie ako ja a teda dal si ich aj stensit aby to vyzeralo dobre...preto boli trosku drahsie nez moje
dufam ze som dostatocne zodpovedala tvoju otazku co taky "okuliarovy" spas stoji....

evinkaaa
28. jan 2011

@stardust - kati, nie, nebyvam casto chora. Nastastie. Ale proste mam dost negativnych skusenosti u lekarov na sk z minulosti a preto mam takyto nazor. A mne osobne sa zda pristup lekarov tu v de uplne iny ako na sk. Tu su viaceri (samozrejme, ze su aj vynnimky) k tebe ustretovejsi, snazia sa, pretoze ty si ich "zakaznik". Moj manzel stale vravi :"Du bringst ihm Geld, er will, dass Du wieder kommst", preto je ten vztah lekar pacient troska iny. A ja si myslim, ze toto si mnohi lekari na sk neuvedomuju a preto sa tak spravaju, ako sa spravaju. Ostatne baby mali moznost pred casom citat pribeh ingrid v nemocke na sk. Proste horor prveho stupna!!! Take nieco clovek nechce zazit ani vo sne!
Mozno mate ine skusenosti ostatne baby, ale ja nie. Som rada, ked mam ist do nemocky, ze radsej tu a nie na sk, vselijake drobne zakroky, cokolvek - radsej tu ako na sk. Smutne, ale je to pravda.
Aj ty mas pravdu s tym vybavenim u gynekologa. Kolko na slovensku este tak funguje. Tu to je zriedka, ak teda vobec je, pretoze zvycajne ma kazdy gyndos vsetko v praxis. Takze nemusis nikde behat.

deina
28. jan 2011

Ja mam asi stastie na slovenskych lekarov, som so vsetkymi spokojna. No ale napr moja zubarka je sukromnicka, takze aj to vybavenie ambulancie, aj dodrziavanie objednaneho casu + pristup je iny ako u obycajneho zubara. Ale napr aj moj reumatolog na SVK je super chlapik, tak mi je dokonca aj luto, ze mam od neho odist a najst si nejakeho tu (uz mam jednu vyhliadnutu), hoci unho sa straaasne dlho caka, to je des. Ale pristup k pacientom ma ozaj dobry, je starostlivy, snazi sa pomoct aj inak ako len klasickou medicinou. Rovnako pri porodoch som mala vybornych lekarov, oba cs a predcasne, ale vsetko slo bez problemov, lekar mi vsetko vysvetlil, co a ako sa bude robit a preco a kolko babo asi vazi, co ho bude cakat po porode. Takisto moj gynekolog na SVK, nie je to sukromnik, ale ma vyborne vybavenu ambulanciu, dva ultrazvuky, aj prietoky robi, vsetko robi on, netreba behat nikam. Tak mozno sa to uz aj u nas pomaly, miestami, schyluje k lepsiemu...

Ale na druhej strane nedavno bola babka v nemocnici, to bola hroza. Ani nie tak lekari, mama hovorila, aj babka, ze vsetci lekari boli mili, starostlivi, aj sanitari boli prijemni, pomahali, aj pohladili tych starych ludi, no ale sestricky... 😠 Ja by som ich hnala. Nedostanu nieco do vrecka a koniec, kaslu na tych ludi. Ale babka im ani nic nechcela davat, ze urcite, hentakym fuchtliam, ona znesie vela, prd im da. 😅

evinkaaa
28. jan 2011

@deina - dani, verim ti. Urcite je to teraz na sk lepsie, ako si pamätam ja spred par rokov. Urcite sa aj tam lekari snazia byt ustretovejsi a vybudovat si pekny vztah k pacientovi. Ale ja mam proste negativne skusenosti a na tom zakladam.
A zasa naopak aj tu su urcite lekari ci sestry "od veci" a niekto na nich "nadava". Ktovie....ako ty pises, kazdy ma oblubeneho lekara, ku ktoremu rad chodi a ktoremu doveruje. 😉

deina
28. jan 2011

Mne to pride tak, ze lekari, co maju ambulancie, sa vacsinou snazia, ale pride clovek do nemocnice... tak tam je to vselijako niekedy, bohuzial. 😒

evinkaaa
28. jan 2011

Ano, asi si to vystihla. Sukromni lekari sa fakt snazia. Moj ocino ma väcsinu zakaznikov sukromnych lekarov a tiez hovori, ze to je ine kafe ako ti v nemocnici.

deina
28. jan 2011

@stardust, Golanske vysiny, ty si ale dobrodruh. 😅 Aky je Libanon? Clovek nan pocuje take vselijake protichodne nazory... Ozaj a ze otazka "preco sa zemegula toci"? Od Miska. Nemam sajnu, preco sa toci. 😅

neurologia
28. jan 2011

@deina
danka
no je cas kupit si odbornu literaturu a trochu sa vzdelavat....aby si vedela odpovedat na taketo otazocky.... 🙂 inak vcera som kukala galileo a akurat tam vysvetlovali ze preco sa zaves v sprche na cloveka lepi....ked sa sprchuje... 😉

evinkaaa
28. jan 2011

@neurologia - bei, tak ty si uz skusena a mozes nam zodpovedat, ze preco sa ten zaves lepi 😀

mooc
28. jan 2011

aj bych s vami popisala.. ale idem s nikusiakom von, baby u nas je teplo (teda relativne), slnecno a sneh uz zase ziaden.. chceme sneh, sane.. vystipane licka!

skusenosti s lekarmi.. pridavam sa k vacsine 😉 de-sk neporovnatelne!

mooc
28. jan 2011

tak edit, po dvoch hodinach prechadzky sme sa vratili s vystipanymi lickami, dokonca aj cencule boli.. na nose mojom! 😀
nicolas si takmer siel zaplavat s kacickami a ja ako som bezala, aby som ho kym nestihne v tom rychlom behu zastavit na konci muru a spadne do jazera, som takmer brucho stratila.. 😝 fuu este teraz je mi zle..

chlapi sa uspavaju, ja mam veget.. jupiiiiii..

neurologia
29. jan 2011

Ahojte baby,

prajem prijemny vikend ....hmmmm my sa chystame do bauhausu-kupit nejake tesnenia, strunku -do mlynceka na mak a tak...no a samozrejme joss tam urcite nieco rozvlaci 😀

amilat
29. jan 2011

@rpinguin A idete do MA? ja som uz bola tri krat s Adamkom na operaciu mandli, presne take iste priznaky, ani dychat nemohol chudacik a aj ked som nebola nadsena operaciou, nebola ina moznost, narkozu zvladol dobre ale mam obavy ci to nebude chronicke, ze mu to stale vyberu a stale mu to dorastie. ☹
Inak ja k teme lekari mam tiez rovnaky nazor ze v DE je to ovela lepsie, lebo som uz bola castejsie v nemocnini. Buduci stvrtok idem zasa na neurologiu, tak som uz z toho na prasky. Ale v Heidelbergu ma Kopfklinik dobre meno, ale aj tak mi to momentalne nepomaha, nakolko ja nemocnice neznasam, stale pred ocami tie vysetrenia uz teraz mam

rpinguin
29. jan 2011

@amilat hej, do MA. ideme, v pondelok sa mame ist ukazat krcnej, tak dufam, ze uz bude ako-tak zdrava a anestezia nebude mat namietky, som zvedava, ci tam uz budeme musiet ostat alebo nie.
A Adamko mal preco uz 3x tie mandle operovane? Krcne? Ono tie nosne dorastaju, to by nebolo az take strasne, ale Matilda musi na krcne, som myslela, ze tie uz po zmenseni nedorastu a bude to jednorazova zalezitost. A nechapem naco tam mam byt az 7 dni 😠, no ved uvidim. A kolko mal, ked mu to robili? Bol tiez taky mrnus?

amilat
29. jan 2011

@rpinguin prvy krat ma okolo troch rokov, a oni mu odstranili krcne a nosne a potom este raz krcne, myslim ze mu nezobrali vela tak preto dva krat, a nosne len tak popri tom ked uz ho mali v narkoze, aby nemusel o nejake tri mesiace zasa byt operovany . Naposledy mal ist tiez do MA, ale nakoniec sa to dalo urobit aj u nas vo Schwetzingene a tu mu urobili dobre a odvtedy mame pokoj a boli sme takych 5 dni, oni tam deti musia ostat kvoli pooperacnom krvacani,mozu lekari skor reagovat.My sme isli v piatok domov a v nedelu zacal plut krv tak sme sa museli vratit a este si ho tam nechali dva dni. Dufam ze vam vsetko dobre dopadne a rychlo to budete mat za sebou, lebo urcite nespis cele noci, my sme boli s muzom na striedacku hore pri Adamkovi on uz ani poriadne dychat nemohol a chrapal na celu bytovku

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre