Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

stardust
2. feb 2011

@neurologia kto uz dobrovolne ide na vysetrenie ku psychiatrovi? Otec si mysli, ze je mama v poriadku, tak ju nechava na pokoji.

neurologia
2. feb 2011

@stardust
a stu podlozkou mas pravdu...ona pomaha v kuchyni uz aj teraz teda co "moze" akoze ked bielim zemiaky tak suoky davam len na prac.dosku a ona ich dava pekne do misky (a potom to zahadzujeme na kompost) to iste aj s jablkami...a dnes sme robili zemlovku tak hadzala kolieska rozkov do mlieka...samozrejme niektore zabludili aj do pusinky...capkala nastruhane jablka do zapekacej misky a tak...no ale kuchyna tak potom aj vyzera-rozliate mlieko, lepkava podlaha....a joss suca do vane... 😀

evinkaaa
2. feb 2011

@stardust - dobra verzia 😀 😀 😀

oli1104
3. feb 2011

Ahojte, dneska jsem byla u gyndosa, tak jsem rada, ze mam zase na rok klid, no jeste pockat na vysledky steru, ale snad i to bude ok.

Se zavislosti na Apple 🙂, ja nevim, ale jestli porovnam PC a Mac, tak je to proste nebe a dudy, nehlede tedy na operacni systemy, coz Microsoft je teda shit nejvetsiho kalibru 🙂 Pardon.
Za 11 let, co mam k dispozici Maca tak se mi jeste nikdy neobjevila hlaska, jako ze restart a musi to soubory poupravovat a ja nevim co dal sileneho. Nikdy mi nekrachnul, proste ja fakt na pocitac nedam dopustit, a trpim, kdyz u nekoho musim delat na PC. Ten komfort je pro mne neporovnatelny.
Ale nic jineho nevlastnim, ani ajfoun ani nic jineho 🙂
Ty zavisloti celkem chapu, protoze to kdyz se jednou vyzkousi, uz se nikdy nechce jinak 🙂

Dneska jdeme do Ikey, tak nemusim nic varit, dti se vyblbnou a ja ( i oni ) se najime bez prace.Tak zatim ahoj

stardust
3. feb 2011

kazdemu vyhovuje cosi ine a podla toho si aj vybera 🙂

oli1104
3. feb 2011

Tak z Ikey jsme zpatky, ale to pocasi teda dneska, to je sila.

To je jasne, kazdemu se hodi a vyovuje neco jineho, proti gustu zadny disputat, ze jo, to se rika u nas v Brne 🙂

Co ta Dani, uz se tesim na reportaz z Japonska. Moje Japonka uz se v rijnu bude stehovat zpet do Japonska ☹, to mi bude smutno....treba nas ale pozve 🙂

Cobudete dneska varit ? Nemam absolutne zadnou inspiraci....

neurologia
3. feb 2011

@oli1104
zemlovka -to mame na papanie dnes 😉

mooc
3. feb 2011

@oli1104 tak my sme mali od pondelka do stredy plnenu papriku.. 😝 este som dokonca musela dve velke porcie zamrazit, tolko toho bolo.. a na dnes si mm vyziadal zemiakovy salat (len taky s cibulkou octom a olejom) a rybie prsty.. a kedze sme rybie prsty nemali urcite viac ako 2 roky (naposledy niekedy u svokrovcov pred tehu s nicolasom) tak som mu vyhovela.. 😀 ta napraskal.. len nasmu dietatu nebralo.. po dvoch sustach uslo od stola.. 😖

@neurologia beus, taky kuchar presne ako joss je aj nas nicky.. 😵 vsetko mi prelieva, premiestnuje, kostuje, dochucuje.. a hlavne ho musim mat stale na ociach, lebo inak mam 2x tolko roboty..

evinkaaa
3. feb 2011

@mooc - renca, mnaaaaaam plnenu papriku milujeme. My sme ju mali minuly tyzden 😀
Dnes som urobila nudelsalat a k tomu frikadellen 😉

mooc
3. feb 2011

@evinkaaa evi, ja rozmyslam, ze co na zajtra.. salat zostal, tak uz len nieco k tomu.. 😅

evinkaaa
3. feb 2011

Uf, rybie prsty my vobec nemame radi a ani ich nekupujem. Najradsej mame "cerstvu" rybku a to lososa, pstruha alebo tresku. 😵 Na hocijaky sposob.

evinkaaa
3. feb 2011

@mooc - no vsak, k takemu salatu sa hodia bud frikadelky, würstchen, schnitzel....cokolvek 😀

mooc
3. feb 2011

@evinkaaa ja rybu nemam rada vobec.. mne smrdi po rybe a to mi vadi.. uz od mala, ale odkedy nejedavam maso sa obcas premozem.. tiez mam najradsej lososa, ale pre mna musi byt riadne durch, aby to rybacie z neho bolo prec.. 😀

mooc
3. feb 2011

@evinkaaa evi a nieco bez masa??? 😝

evinkaaa
3. feb 2011

My sme mali tento tyzden na programe....tortillas plnene s "chili con carne" a druha varianta bola s lachs a gurken-dill-creme fresh füllung. Dalsi den sme mali käsespätzle (to manzel, lebo on nelubi sauerkraut) s cibulkou a ja som mala spätzle s kapustickou a speck-om 😀 .

evinkaaa
3. feb 2011

@mooc - reni, tak urob k tomu jednoducho spiegelei a hotovo. 😉

mooc
3. feb 2011

@evinkaaa mam kapustu kupenu na halusky s kapustou.. ja ani vajcia moc nelubim, takze volske oko tak raz za pol roka.. a teda zajtra na to chut nebude.. ale mozno spravim chlapom nejake maso a ja si spravim len zeleninovy salat.. to mi teraz poslednu dobu stale berie..

evinkaaa
3. feb 2011

@mooc - veeelmi zdravo. Zeleninove salaty robievam aj ja veeelmi casto. A vselijako obmenene. Raz do neho dam syr ci uz eidam alebo fetu, raz dam to neho kuracie masko.....ale musi tam byt kopec zeleniny.....vzdy, ked robievam salat, tak kupim vsetku zeleninu, co v obchode maju (myslim z kazdeho druhu) 😀
Renca, ty si vegetarianka?

mooc
3. feb 2011

evi, uz od 17ky..

evinkaaa
3. feb 2011

@mooc - aha, a mozem sa spytat, co ta k tomu viedlo?

mooc
3. feb 2011

nuz, dovod ani nebol.. ono to je cim som starsia sprostejsie vysvetlovat.. ale ja som si jedneho dna povedala, ze skusim dokedy vydrzim.. no a drzim.. 😝 akoze cez obe tehu mi maso naramne dobre vonia a keby som sa nebala dala by som si.. ale bojim sa po tolkych rokoch, co by na to moj organizmus povedal.. 😒 takze drzim dalej..

evinkaaa
3. feb 2011

@mooc - rozumiem....no tak to je fajn, ked stale drzis 😀

mooc
3. feb 2011

ideme vecerat 😒 zase tak pozde a dat prcka spat..

dania
5. feb 2011

@mooc Hmm, my jsme za posledni dny taky delali hodne bezmasych jidel, v Japonsku neni snad mozne nic bez masa sehnat, jedi tam bud maso nebo ryby, ale ty taky nemusim, vegetarianstvi tam asi vubec nerozumeji. A protoze normalne jinak jime maso tak 2 krat za tyden, byli jsme z Japonska mirne premasovany. Ted jsem delala proste jen zeleninku na pare, nebo couscous se zeleninou, erbsensuppe, testoviny s rajcatovou omackou... A dala bych si lasagne se spenatem, ale moji chlapi vsichni spenat nesnasi.

Tak jak jsme se meli v Japonsku.
Nejdriv jsme prileteli do Osaky a to bylo odpoledne, jeste jsme se trochu prosli po okoli a pak honem na kute, ale ve 4 rano uz jsme byli oba uplne cerstvi, jet lag jak z videa, to nam pak vydrzelo dalsi 3 dny... Dalsi den jsme cestovali navstivit kamarada, co bydli na pobrezi Sea of Japan, tam jsme uz byli jednu predtim, ale bylo silene pocasi, tak jsme zasli do lazni, co tam maji na kopci nad mestem, odtud je z virivky rozhled po celem zalivu a pak uz jsme vecer sli na veceri s rodinou naseho kamarada. Maji milouckeho syna, je mu 9 let a neuveritelne dobre vychovany. Uci se anglicky, ale jeste to neumel moc dobre na to, aby s nami komunikoval. I nas kamarad uz asi zapomnel anglictinu, 5 let jsme se nevideli a od te doby skoro anglictinu nepouzil, takze bylo hodne legrace a "lost in translation" 😀 U nich doma maji super moderni domacnost, ale pokoj pro hosty v tradicnim japonskem stylu, i s shinto oltarikem.
Dalsi den nam ukazal jadernou elektrarnu, kde pracuje, je to pomerne neobvykly design, tak si muje inzenyr prisel na sve, ale i pro me to bylo zajimave. S nasimi kamarady jsme taky okusili asi nejautentictejsi japonskou stravu, protoze jinak je to vzdycky problem se v restauracich domluvit, malokde maji anglicka menu a casto se vybira jidlo podle plastovych modelu ve vykladni skrini 😀 S nimi jsme byli jednou na nudlich a jednou v hovezi restauraci (podle neho beef steakhouse), kde kazdy stul mel uprostred plynovy gril a objednavalo se syrove maso k samogrilovani. Jenze nebyly to steaky, jak jsme si predstavovali puvodne, ale nejruznejsi "lahudky" z kravy, jazyk a tenke strevo nevyjimaje 😀

Potom jsme pokracovali shinkansenem na ostrov Kyushu, kde jsme stravili zbytek nasi cesty. Nejdriv jsme jeli do Nagasaki, tam jsme videli "piece memorial" a jeli jsme se podivat lodi na ostrov Gunkanjima (http://de.wikipedia.org/wiki/Hashima_(Insel)). O tom jsem jednou pred par lety videla reportaz v TV a od te doby jsem si prala se tam jednou podivat. Fakt divne misto... A jeste jsem to navlikla tak, ze ten vylet lodi dostal Nic k narozeninam, sem ale potvora, co? A potom jsme byli jeste 2 dny lazenskem meste Beppu, tam maji strasnou spoustu horkych pramenu, takze jsme si doprali dostatek wellness a podnikli jsme i super turu. Bydleli jsme tam v apartmanu u Cecha, ktery se do Japonska odstehoval za zenou a maji spolu penzion, neco na zpusob B&B jenom bez toho druheho B 🙂 Byl to byt v tradicnim japonskem dome, takze opravdu hodne exotiky, rozhodne neco jineho nez hotel... a navic za super cenu. A taky jsme s nim dlouho kecali a dozvedeli jsme se od nej zpoustu zajimavosti z japonskeho zivota.
Je to uzasny zazitek, nechat se na 7 dni vcucnout do naprosto ciziho sveta, s nekompatibilnim jazykem, prostredim, chuti, vunemi a dokonce i chovanim a myslenim lidi. A nechat se proste unaset a nasavat a nechat se ovlivnovat. Stezi se to da popsat slovy a ukazat na fotkach. Ale i tak pripravim nejakou galerii a hodim vam odkaz.
Oli, urcite se nechte pozvat, je to zvlastni zkusenost.

dania
5. feb 2011

http://de.wikipedia.org/wiki/Hashima_(Insel) ten link je spravne takhle, ono mi to zkomolilo nejak... 😝

evinkaaa
5. feb 2011

@dania - ahoj dani. Velmi krasne si popisala vas dobrodruzny pobyt v japonsku. Pacilo sa mi, ako si pisala detaily o tom, co sa ti pacilo a co ta uchvatilo. Velmi zaujimavy je ten ostrov, kde ste boli lodou.....akurat som co-to precitala o nom a vyzera to tak fakt zaujimavo...gruselig 😀 . Urcite si tam aj nieco pofotila, ze? Uz sa tesim na fotky. 😉
Ako dovolenka to bolo urcite zaujimave....ale vies si predstavit tam zit?

dania
5. feb 2011

Evi, hehe, ja mam fakt velkou predstavivost 😉 Takze asi jo. Na cas urcite, zkusit se ma vsechno. Kdyby jeden z nas dostal v Japonsku praci na nejakem projektu, urcite bychom to zkusili.

evinkaaa
5. feb 2011

@dania - dani, tak vam budem drzat palce, aby vam to niekedy vyslo, tam na nejaky cas zit. V kazdom pripade to bude velmi zaujimave 😉

dania
6. feb 2011

Tak jsem vam poslala do ip link na album z Japoska, pokud jste to nektera nedostala, asi jsem zapomnela 😀 ozvete se a ja to napravim.

stardust
6. feb 2011

Krasne fotky, ani sa nedivim, ze by ste tam chceli isty cas stravit. Su Japonci fakt taki starostlivi aj voci zivym, ze este aj sochy Buddhu odievaju, aby im nebola zima?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre