Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

mooc
20. feb 2011

@evinkaaa evi 😝 zvedava.. zase take prevratne to nie je.. ale hodim.. staci to male hotove, ci zajtra, ked budu obe? moji sa idu kupat.. takze uz len uvarim cajik a mam na dnes kluuuuud 😉

evinkaaa
20. feb 2011

@mooc - reni, prepac. 🤐 Nemusis ukazovat, ako to je "tajne". 😕

mooc
20. feb 2011

@evinkaaa evi v pohoooo.. vsak tajne to nie je.. len este "nehotove" 😉

inak ked chce mat clovek pokojny vecer, staci, aby sa chlapi blaznili a maly si rozbije pusu na umyvadle.. 😖 nastastie to nema take hrozne a uz aj buva..

idem na to foto..

neurologia
20. feb 2011

@mooc
renca...joss si rozbila (rozhryzla peru) pusu minuly tyzden...to bolo cervenej...a placuuuu...a len sa jej nejak zahrckali nohy... a narazila na svoju stolicku a bolo ....
dufam ze ho mu to coskoro zahoji...

mooc
20. feb 2011

tak tu je zatial male..

mooc
20. feb 2011

@neurologia bei, nicolas vyliezol na wc.. a chcel si zobrat tusim zubnu kefku.. a smykol a zletel pusou na umyvadlo.. 😒 nastastie to bolo len trosku krvickovania a velky sok.. (ono to kludne mohlo aj horsie dopadnut)

a prezradis nam, ake mena ste to teda vybrali, ci este nieeeee? zvedava som..

deina
20. feb 2011

@mooc, peknucke a to si malovala?

u nas restika s detmi tazko, tazko... vzdy tak obdivujem tie pariky, co tam sedia a pri nich male dieta pokojne sediace v stolicke, papa, bavi sa, no uzasne. byt s nasimi v restike je adrenalin, ale tak zatial sa nikto z casnikov nestazoval. 😅

ach jaj, mam tu dalsiu prihlasku do skolky, pomozete mi trochu? moja nemcina, no viete...

"berufstatigkeit" - predpokladam, ze sa pytaju na to, ci su rodicia zamestnani? su tu aj moznosti, ze ein elternteil, beide elternteil...

erziehungsberechtiger - ??? nieco ako zakonny zastupca?

a vraj individuelle besonderheiten ihres kindes... akoze zvlastnosti dietata? staci, ked tam napisem, ze nehovori po nemecky, predpokladam... sami potom zistia, ze je dost nestandardny... 😅

a poslednu otazku rozumiem, vraj ake ocakavania mame od skolky a preco sme si ju vybrali, dali mi sem az 4 riadky, ale ja som strucny clovek, rada by som tam napisala, ze ocakavam individualny pristup, nedavno sme sa stahovali a krpec si doteraz nezvykol, ale budem rada,ked bude v kolektive...

inak neviem, ci tu zostaneme, s miskom to je stale velmi, velmi tazke. ☹

evinkaaa
20. feb 2011

@mooc - renca, chuuuda maly. Snad uz je dobre, ked spinka 😵
Tricko je rozkosne. Take jemnucke, mile 😵

@deina - dani, berufstätigkeit znamena zamestnanie rodica. To dalsie - erziehungsberechtigter je zastupca, proste ten, kto sa o neho stara. A k tym besonderheitom by som napisala napriklad aj to, ze nevie nemecky alebo aj veci, v com vynika. Co mu ide pekne, co ho tesi a taketo veci. Vies, take pozitivne, nie len negativne pisat. Bude to mat väcsi uspech. 😉
A k poslednej otazke kludne napis ten individualny pristup. To urcite nieje nic nezvycajne, prave naopak. Ved uz maju urcite skusenosti, kedze v mnichove je vela cudzincov a veeela deti, co pridu a nevedia nemecky. 😉

evinkaaa
20. feb 2011

@deina - dani a co je s miskom? Tazko to znasa tu? Spomina, ze chce ist naspät ci ako? 😖

deina
20. feb 2011

@evinkaaa, ano, velmi tazko to tu znasa a mam taky pocit, ze sme mu tymto dost ublizili. on uz predtym bol iny ako vacsina deti, teraz je to ovela vyraznejsie. hovorili sme o nom s mm a dohodli sme sa, ze mu este dame cas, ale ak sa to nebude zlepsovat, budeme musiet ist naspat a urcite skusim nejakeho psychologa, ked budeme na slovensku (lebo tam je potrebne sa dorozumiet, tak radsej doma ako tu... mam podozrenie na nieco).

ako napisem, v nejakej vete, individualny pristup?

a "alter" je vek? vek surodenca to bude, predpokladam...

evinkaaa
20. feb 2011

@deina - dani, napisem ti do ip. 😉

deina
20. feb 2011

@evinkaaa, dakujem, zlata si. 🙂

evinkaaa
20. feb 2011

@deina - nemas zaco. To je samozrejmost. 😉

mooc
20. feb 2011

@evinkaaa evi, ved jemnucke.. este mam plne flasky farieb + fixky na textil.. len nechcem aby tam toho bolo moc.. takto ked som mu ho rano ukazala, tak sa hned prcek tesil, ze ššššŠ.. akoze vlacik.. a mm ma take iste, len vo velkom.. uz mi schnu kolajnice, tak zajtra mozem poslat duo foto..
este rozmyslam, ci kupit take uplne mini triko a aj pre babatko urobit vlacikove tricko.. 😝 😝 😝
a diky, dufam, ze rano si uz na "uraz" ani nespomenie a nebude mat velmi pusinu napuchnutu..

@deina dani, jj malovala som to riadne stetcami a farbami na textil..
nebolo na miskovi ani trosku badat, ze lepsie, ked mu prisla babka? 😕 mozno by nebolo odveci pohladat nejaku pomoc uz v M.. aby ste nemuseli robit krok spat.. 🤐 (nezavidim.. a obdivujem ta..)
inak od nas nikto ziadnu prihlasku nechceeeeel.. normalne si napisala do kalendara nase tc, meno a od keedy by sme chceli riaditelka.. a ze bud v maji alebo najneskor v januari (podla toho ako rozhodnu pani na radnici) nam daju vediet..
a ty by si odkedy chcela dat miska do skolky? az od septembra asi, ze?

evinkaaa
21. feb 2011

@mooc - reni a to si si kupila tie specialne farby na latku, ci ake? Uz si niekedy taketo nieco robila alebo co ta to tak napadlo? Si asi velmi kreativna, vsak? 😵
Ja som malovanie na tricka robila s deckami vo viedni, ked som bola au-pairka. To bolo srandy a diela boli uzasne. Dodnes mam to tricko na pamiatku, aj ked ho uz nenosim 😀

Idem ja dnes na nakup, aby manzel nezomrel od hladu, ked budem prec 😀 Joooj, uz zacinam mat zasa lepaky. To "najhorsie" asi ale len pride, ked si zbalim moje tri veci 😀 Uz mi manzel v piatok povedal, ze som nejaka az moc kludna. Tak som mu na to povedala, ze nech ma uvidi v pondelok vecer, ze tu budem behat ako splasena 😀

mooc
21. feb 2011

@evinkaaa neplas saaaaaa.. vsetko bude ok, v piatok nam povies aki fesny doktor ta obskakoval a ze ste mali mile sestricky.. ok?
farby: ano su to farby na textil, pisu, ze staci prezehlit aby sa farba zafixovala a potom sa moze do 60° prat.. no tak som zvedava.. nie este som to nerobila.. nie nie som moc kreativna, ale rada skusam rozne nove veci.. 😝 (aj prckovi som malovala v detskej na stenu a tiez sa mi to pacilo, ale odvtedy - uz dva roky - stoja tie farby v pivnici.. mozno vyuzijeme do druhej izbicky teraz)
inak nas nicolas je tiez kreativny.. dnes pokreslil stenu v chodbe, nastastie len obycajnou ceruzou, tak som to vygumovala.. 😅

evinkaaa
21. feb 2011

@mooc - reni, vsak ja ani nic ine necakam....samozrejme vam podam taky riport, ako si spomenula 😀 Ale vies, momentalne to beriem...."mir alles egal" 😀 😀 😀
Nech si hovoris co chces, pre mna si kreativna sikulka. 😵 Ved uz len ten napad urobit nieco take je kreativny. 😉
Pre mna su taketo veci tiez velmi pekne. Ja sa vzdy snazim napriklad manzelovi alebo rodicom darovat "persönliche geschenke". Jasne, ze vzdy aj nieco kupime, ale taketo "urobene" darceky su vzacne a velmi potesia. Nikdy nezabudnem, ako sme s manzelom prve vianoce po nasej svadbe zbastlovali obom rodicom svadobne albumy. Dala som vyvolat rozne fotky v roznych velkostiach, postrihali sme ich s tymi ozdobnymi nozicami, kupila som rozne peknucke svadobne nalepky - aj 3D, a tak sme to vsetko velmi kreativne povlepovali do albumu, dopisali vtipne a decentne texty a pekny originalny album bol na svete. Nasi sa taaaaak strasne tesili, ze ten prvy rok si ten album pozerali skoro kazdy vecer 😀
No idem ja konecne na ten nakup a kupit si nejaku trapnu GALA a nejake rätsel, aby som sa zajtra od nudy nezblaznela. 😀

deina
21. feb 2011

@mooc, az od septembra, ano. a ta pomoc tuna, no co ja viem. blbe je, ze ja po nemecky viem len malo a u psychologa je praveze dolezite dohovorit sa. a zatial mam taky pocit, ze mnohi sice po anglicky vedia, ale nie dobre. babke sa potesil, aspon zozaciatku velmi, hned bol veselsi. 😅 len potom ona je taka, ze je nanho strasne namotana, zboznuje ho a mam taky pocit, ze sa obcas citi ako jeho matka a nie babka. a on bol potom taky, ze ju zacal odmietat, ze nie babka, maminka ho musi vybrat z vane, maminka obliect a nemoze ist babka na prechadzku...

no a ked tricko aj pre babetko, potom musis uz aj pre seba, nech ste vsetci pekne zladeni.

@evinkaaa, ten album bol urcite krasny. 😉 my tiez casto robime darceky z fotiek, ci uz albumy alebo pohladnice vianocne som robievala tak, ze som deti naaranzovala, pofotila, vytlacila, velky uspech to malo. drz sa v nemocke, vsetko pojde hladko, uvidis.

rpinguin
21. feb 2011

@evinkaaa Evi, trapnu Gala? ved Bunte je lepsie, mas viac citania 😀 A drzim palce, si dobre oddychnes od domacich prac, ja som vzdy tak videla pobyt v nemocnici, preto som si ani ambulantny porod nevedela predstavit. Len sa clovek povaluje, mazli s deckom, cumi do bedne a doma praca stoji 😀
@vieri, to kde pozeras nejaky turecky serial? Take nieco ani nepoznam. Ja le tie ceske zatial, ale teraz je pauza, takze nic.
@dani, no fakt to mas tazke s Miskom, ono to fakt tak zle znasaju v tom veku? Tak to aby sme sa nikde nestahovali radsej.
@reni, krasne tricko, ja akoze si myslim, ze kreativna som dost, ale tuto moju kreativnost zabija moja druha vlastnost, ktorou je lenivost 😀
A zeny, mame skolku, juchuuuuuuuuuu od 1.4., takze som sa predsa len dockala. Stoji sice viac, je to fakultna, ale varia bio, jedlo 4x za den, otvorene je od 7.00-19.00 a v roku zavreta 10dni a najlepsie je, ze je NOVAAAAA, vsetko cistucke, dospelaci, ked pridu, si navliekaju igelity na nohy, takze juppppiiii, konecne sa aj na nas usmialo stastie 😵

yanni
21. feb 2011

Caute zenule,

no ste toho zase nacarbali. Juuuuj. Ale docitala som. Dnes sa v Büro len tak "povalujem". Nic sa mi nechce. Stol mam plny ale vseho vsudy robota na taku hodinku. A dnes si to musim odsediet az do 5tej. Som 4 hodky v minuse, tak to musim vytlacit nahor.

@rpinguin no Renci, ty sa v tom nejako vyznas. Ty brdoooooooooooooo 😀 Ale mas pravdu. Bunte je lepsie, v Gala su len obrazky.
A turecky serial bezi na SK. Vsetky slovenske zenske su do neho zblaznene, nejakych 180 casti to ma. A bezi kazdy vecer v hlavny vysielaci cas, takze kto nema doma 2 telky tak si chlapy mozu tak jedine brnkat 😀 😀 😀 😀 Islo ma porazit, ked som bola teraz doma. Este aj u kadernicky sa zenske len o tom bavili. No hroza.
Inak ja som ani len ten cesky retro nedokukala. Prve dve casti z druhej serie a potom nejak nebol cas. Neviem kedy to dobehne. Uz ma prist dalsia seria.

Inak Renci to ti bude sveta zit s jednym dietatom. Aspon budes mat viac casu na sminkovanie a kukanie serialov 😀 :- vecer.D 😀 Ale inak super otvaracie hodiny. Ze vraj do 7 vecer. To uz je fakt nieco. Budes ho nechavat aj poobede?

amilat
21. feb 2011

@rpinguin A to je v MA taka skolka? Super otvaracie hodiny 😀 To by som aj ja brala 😀

evinkaaa
21. feb 2011

@rpinguin - reni, ja taketo casopisy fakt necitam a teda ani nekupujem. Dokonca aj u dokyho radsej siahnem po sterne ako po bunte. 😀 Mna taketo kecy nezaujimaju, aj tak je to vsetko prehnane a navymyslane. A nemam tieto casopisy rada, pretoze je v nich skoro kazda druha strana reklama. To ma fakt nebavi 😖
Jaaaj, este som chcela....blahozelam ku skolke. To sa ti teda usiel dobry flek (teda maxikovi). Vyzera to fantasticky 😉

@deina - dani, dakujem pekne 😉

Ako tu je tichucko. Ani nohy.... 😀 Kde ste vsetky? 😕

rpinguin
21. feb 2011

@evinkaaa Evi, ved ty si pisala, ze si ides kupit Galu, ja nie, som len na to reagovala, ja to tiez nekupujem, citam len, ked sa mi to dostane pod ruky, kedze je to podla mna dost drahy casak. Ja mam predplatene Eltern na 2 roky, takze citania mam tiez dost.

@amilat, no ano, v Ma., ja by som daleko nedochadzala, musim predsa vyzdvihovat a kedze ja nie som aktivny vodic, takze jedine MHD.

evinkaaa
21. feb 2011

@rpinguin - renca, to som len napisala, lebo ma meno ineho casaku nenapadlo. Aj tak som ju nekupila, kedze take fakt necitam. 😉 Mas pravdu, je to samy obrazok a reklama a je to sakra drahe. 😉
Ako je vlastne matilde? Uz je celkom fit? 🙂

mooc
21. feb 2011

@rpinguin reni, ja som leniva umyvat podlahu, vysavat a tak.. (este ze ma nicolas k tomu nuti)

dania
21. feb 2011

Evi, drzim palce (zitra jdes?)! Tfuj tfuj tfuj 😉

evinkaaa
21. feb 2011

Renca a Renca 😀 - nezabudajte ani na mna. Ja som tiez lenivka 😀 Dakedy sa mi taaaak nechce vysavat alebo umyvat podlahu. A o umyvani kupelni ani nehovorim 😖

@dania - dani, ano zajtra. Jeeej, dakujem ti velmi pekne 😵 😵 😵

yanni
21. feb 2011

@rpinguin Renci ja by som si aj precitala take blbosti. ale prachy radsej vyhodim na handry a topanky 😉 Asi by som mala zajst k nejakemu dokimu a nech je tam vela ludi, nech mam cas poprecitovat 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 No uz len si nejaku chorobu vymysliet. To je hrozne, ked mne ani sopel nechce tiec, ze by som ostala aspon tyzden doma.

Ina tema. Bay ktore mate benzinaky, ako je to teraz s tym novym benzinom E10? Moje auticko podla vyrobcu by ho malo zniest ale ja sa bojim ist normalka tankovat. Mam sice este pol nadrzi a 10 litrov slovenskeho v bandaske ale Renci to mi ta a spät nevydri. Ze vraj ten E10 ma väcsiu spotrebu. JE sice lacnejsie ale ak mi ma viac zrat, tak to hned moze super plus tankovat. Ci co si o tom myslite?

rpinguin
21. feb 2011

Kati, sak dojdes na besucha a darcek v podobe chorob si odneses, to sa neboj 😀

rpinguin
21. feb 2011

sa zaergistruj na servus.sk alebo nejaku mitfahrzentralu, vezmi nejakeho fesaka sebou do MA. a mas polku narze zaplatenu a benzin neries 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre