Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

mooc
25. mar 2011

@deina dani, moj aj hovori.. len u nas sa taketo "nakupy" praktizuju velmi tazko.. mne este tak vrece od zemiakov najlepsie pristane.. 😒 takze vacsinou pokukam a idem s dlhym nosom hanbit sa domov..
kedy idete na svadbu?

@oli1104 oli, tatinovi drzim palec a skore uzdravenie prajem.. inak moj ma 59r a v poslednej dobe mam tiez cim dalej vacsie obavy.. 😒

@rpinguin renci jj informuj 😉

@evinkaaa evi, si sa pytala, ci tie ockovania su povinne.. nie nie su.. ale ked lekar odporuci (ja viem, ze mu z toho idu prachy)

oli1104
25. mar 2011

Presne tak, ta vzdalenost je na prd.
Jinak mne to nedalo a volala jsem do nemocnice vcera jeste vecer a byla jsem naprosto prijemne prekvapena az sokovana, jak byli vstricni.
Tak plicni embolii mel velmi rozsahlou, ale srdicko pry drzi a neni na ventilaci, jen hadicky do nosu. Segra tam jde dneska, tak jsem zvedava.

Dani, ja nevim proc mi to napadlo 🙂Asi z toho, co tak popisujes 🙂 Jinak my meli geologii myslim dva semestry a bavilo me to dost, pamatuju se, ze na zkousce nam vytahli sufle s "sutrama" a museli jsme poznavat co to je 🙂

Holky, ja vim, ze se to vic hodi do pekarske temy, ale mate nekdo nejaky fakt vyborny recept na babovku ? Ja vim, ze tisic lidi tisic chuti, ale fakt enco odzkouseneho, dobreho 🙂

schatzinkaschatzinko
29. mar 2011

caute baby! tak tu to teda utichlo, Ingus sa vyberie lyzovat a kon zapada prachom 😀 😀 😀 btw. tak som sa teda tesne vysmykla z Tvojich pazuuurov🙂)) dufam, ze dovolenka pekne dopadne!!

my sme sa vratili z Prahy, bolo super, vyslo nam krasne pocasie, pokrstili sme Karolinum, ze Amca si tam dala kojaciu desiatu🙂))a po odozneni ceskej hymny, sme sa museli vybrat na chodbu 😀 😀 😀 😀

@oli1104 to ma mrzi s tatkou, dufam, ze je uz lepsie. Poslem Ip, inak, normalne smekam, ako si to okolo tej embolky vycitala a spravne pochopila! dufam, ze u vsetkych vas ok a vitate s radostou jarne dni. Ja sa dneska chystam na korculky zase trocha spek vytriast a A, ucicikat, tak pekny den a tesim sa na dalsie prispevky.-)

schatzinkaschatzinko
29. mar 2011

no, vidim, ze dnes mam plno priestoru 😎 😎 😎 este by som sa chcela opytat, ci mi neviete poradit daku deku do sportoveho kocika, lebo sa mi uz nechce trepat s tym mojim komunistickym fusakom, take, akoze jej zabalim do toho nozky, nieco na prechodne obdobie..kukala som na nete, ale nejako sa mi to nedari najst..ak mate daky tipy, budem rada!

neurologia
29. mar 2011

@schatzinkaschatzinko
ahoj vierka my mame lodger bunker ...sa mi podarilo vydrazit na ebay ked bola joss este mimco a komunisticky fusak putoval hned pekne do skrine 😀 ja ho vyuzivam strasne prestrasne lebo pasuje do autosedacky, vozika za bike, do hlbokeho kocika a aj do sportoveho.....takze ja nan nedam dopustit ale baby mozno napisu aj ine/lacnejsie alternativy... 😉

deina
29. mar 2011

Aj my mame lodger, je perfektny, kedze sa da pouzit aj len ako deka. Ale napr aj toto je zlate: http://www.babykind.co.uk/cosytoes.htm#buggysnu..., ak len tak na jar, jesen...

neurologia
29. mar 2011

@deina
danka tie su totalne chutne...normalne by som mala problem jeden si vybrat...skoro vsetky sa mi pacia 🙂

deina
29. mar 2011

@neurologia, no ja som mala taku chut si nieco objednat, ked som to videla... ale bolo by nam to zbytocne, teraz uz nedavame nic do kociky, krpec aj tak vela beha a ked treba, mame lodger. Ale krasne su, ze?

neurologia
29. mar 2011

@deina
ved to ze hned som aj ja spekulovala ze nieco by som si objednala ale presne joss uz dost beha ...a zas aj pre druhe by mi to bolo zbytocne lebo mame lodger....teraz ale ideme objednavat (uspokojim svoju tuzbu nieco kupit 😀 ) ten stupienok za kocik...lebo herecka uz velmi v kociku nechce byt aj ked je uz unavena chodit tak si aspon moze pomalicky zvykat ze jej "miesto" uz bude tam....

deina
29. mar 2011

@neurologia, Bei, ja neviem, ci sa mi to len zda... ale tak sa mi zda, ze tuna je dost bezne mat deti hned takto po sebe. Doma ma viac menej ludia tak trosku aj lutovali, ze to musis mat tazke, takto po sebe a pod, ale tuna snad vsetky kociky maju pridany skejt alebo aj buggypod. Tuna nie som za exota. 😀

mooc
29. mar 2011

vierka, aj my mame lodger.. my sme ani komunisticky fusak nemali.. 😉

schatzinkaschatzinko
29. mar 2011

jej baby ste poklady!! presne to som myslela!!a Danka, to co si poslala, no, diky...jajjjj, nemozu mat len jeden kus??? fakt kraasne a este aj capica keby bola k tomu, no heeerecka🙂)) tak my bezime vonku idem oprasit tie korculky,
@mooc, Reni, mala by si zvazit, elementarny nedostatok komunistickeho fusaku 😀 😀 😀 😀 ja sa normalne niekedy az hanbim🙂) brutal kombinacia, modry kocik a henten cerveno- oranzovy onyyy 🙂)) tak slnniecko tras sa🙂

deina
29. mar 2011

Jeden taky komunisticky mam aj ja doma - obrovsky, cerveny s kacickami. 😅 Ale ten sa do sucasnych velkosti vaniciek akosi nepomesti, pouzivali sme ho na sane.

mooc
29. mar 2011

@schatzinkaschatzinko vieka, keby som veeeeeeelmi chcela, jeden modry a jedan fialovy s tou fajnou bielou umelou kozusinkou je niekde u starej mamy na povale.. lenze my mame oba kociky hnede a dost som sa natrapila, kym som zohnala hnedy lodger, ktory som do nich chcela 😉
a ciapocky - davam nicolasovi robit hackovane.. len poslem jednej babe foto bundy a obvod hlavky a ona nam k nej uhackuje capicu 🙂 (su krasne, len maju jednu nevyhodu: cudzi ludia nas na ulici oslovuju, ze odkial mame take krasne capice) 😝

@deina dani, my sme sane uz aj s fusakom kupili a ked bola velka zima, tak som do toho fusaku este dala prcka zabaleneho v lodgeri..

@neurologia beatka u vas vsetko ok??? inak ja stupienok kupovat nebudem, lebo ked bude nicolas unaveny, tak bude asi unaveny aj na statie.. takze bud bude pekne chodit, alebo ako danka pise buggypod (ale uvidime do leta casu dost..)

mooc
30. mar 2011

bre ranko.. nas nicky mal dnes tazku noc, asi ho bolelo brusko.. od pol piatej do pol siedmej nespal (lezal vedla mna v posteli.. bol tisko, len sa stale hniezdil, tak som ani ja nespala..) 3x ho prehnalo a potom uz zaspal a spi este.. 😉
dufam, ze uz bude dobre..

evinkaaa
30. mar 2011

@mooc - reni, och, to je neprijemne. ☹ Zelam skore uzdravenie krpcovi. 😉
Tie vase nadherne capice som uz na fb obzerala....su fakt krasne. 😵

@schatzinkaschatzinko - vieri, tak co? Si sa pokorculkovala? Aj ja planujem cez vikend oprasit korculky. Uvidim, ako to pojde 😀

mooc
30. mar 2011

@evinkaaa evi diky.. ale on uz je v pohode.. mava nejake zvlastne poldnove choroby.. rano spanok potiahol do stvrt na dvanast a uz mu nic nie je..

evinkaaa
31. mar 2011

@mooc - reni, to ma ten tvoj krpec teda zvlastne choroby. Tak ale predsa len lepsie, akoby ho malo nieco trapit viacero dni.
A co? Dosli vasi predsa na vikend, ci sa to "zasa" posunulo?

Ja som sa vcera zasa stretla s Dankou a boli sme poobede v parku. Bolo strasne fajn a potom sme to este zakoncili kafickom u nich domka. 😵 Dani, este raz dik.....a mas naozaj nadhernych drobcov. Ale to som ti povedala uz minule, ked som ich videla 😵 😵 😵

deina
1. apr 2011

@evinkaaa, dakujem, Evi. 🙂 Inac Misko vyzera akoby sme ho doma tyrali. 😀 Ale statocny, ze nebolelo. A dobre nam vyslo pocasie, odvtedy je nejake divne...

Neviete mi poradit nejaku stranku, na ktorej by som mohla ponuknut kocik na predaj? Hartana sa chcem zbavit. Nieco ako tuna bazar na MK alebo mimibazar. Viem o jednej stranke mnichovskej, to vyskusam, ale to je vsetko, viacej nepoznam.

paula
1. apr 2011

ahoj holky! po dlouhe dobe vas zdravim. U nas nic noveho. Ja uspesne pokracuji ve studiu, laurinka ve skolkovani. 😉
Avon jde take super na odbyt, neni nic lepsiho nez byt na divci skole 😀 😀 😀

@deina a co takhle zkusit e-bay? Muzes zadat minimalni cenu, nebo "sofort kaufen" cenu, muzes zadat "nur Abholung" a tvuj Postleitzahl a nebo je jeste podstranka e-bay Kleinanzeigen, ta je take dost navstevovana. 😉

rpinguin
1. apr 2011

zdar drbny,
tak u nas choas, hladame byt v SG, sme tam boli aj v stredu, no zvlastny narod to je. Nasli sme byt aj celkom ok, ale tam maju zauzivane spolocne pranie s prackou dole a susickou, co mi tak pripomina studentske casy, kde sme sa museli zapisat do knizky, kedy chceme prat. Pracky v byte moc neexistuju. Vybrali sme zatial toto.
http://www.homegate.ch/mieten/103519926?a=defau...
No a mali sme tu svokru cely tyzden, dnes odisla, takze som sa odmlcala.
A v pondelok ide Maxik do skolky 1x, takze zaucanie caka, dufam, ze za tyzden to ma zmaknute, viac sa mi tam teda chodit nechce 😀

evinkaaa
1. apr 2011

@paula - pauli vitaj. Super, ze sa ti dari v skole. Mas toho asi vela, vsak? Kedy sa vlastne ucis? Vecer, ked mala spi? 😉

@rpinguin - reni, takze predsa vyhral svic? Kedy sa stahujete? 😉 Byt vyzera celkom fajn.

rpinguin
1. apr 2011

@evinkaaa Evi, v juni niekedy ☹

evinkaaa
1. apr 2011

@rpinguin - preco tak smutny smile?

rpinguin
1. apr 2011

no lebo sa neda povedat, ze sa mi tam 2x chce, doma som tu, este rok a mam tu preziteho polovicu svojho zivota, ale co uz, zmena je zivot 🙂

evinkaaa
1. apr 2011

@rpinguin - chapem, co myslis. Nuz, ako pises - taky je zivot. Vsak mozno sa sem este vratite. Ktovie co bude o rok ci dva... 😉

rpinguin
3. apr 2011

@mooc Reni, ktore mesto v B-W najblizsie k St. Gallenu je mesto ako take, co ma na nakupy proste vsetko? KN alebo FN? A nemas prosim ta nejaky lepsi link na kompy? To, co som nasla, tak v tom sa nevyznam vobec ☹ Diky moc.
Peknu nedelu vsetkym!
Ja mam sennu nadchu ako svina, ale von musim.

paula
3. apr 2011

ahoj!
Evi, nekdy je to dost narocne, ale jde to. Nekdy se ucim, kdyz Laura spi, nekdy i pri ni, kdyz si maluje, nebo hraje, uz je velka a dost samostatna. Navic nemam ve skole moc hodin, jednou tydne jen 4, takze si pak jdu prvne domu, neco udelam a az potom vyzvednu lauru.... Narocne jsou jen praktika, kdyz musim Vollzeit pracovat a k tomu zpracovava ukoly do skoly. To je na provaz 😀
A jak se mas ty? Porad tolik peces?

Reni, vy se stehujete??? Kam?

Krasny vikend vsem!!!

evinkaaa
3. apr 2011

@rpinguin - reni, sennu nadchu ti teda nezavidim. To da urcite zabrat. 😖 Tak nech to coskoro skonci a bude lepsie 😵
Ake kompy hladas? Teda ak sa mozem spytat...

@paula - pauli, napisem ti ip 😉

My sme dnes mali nadherny den. Vonku bolo ukazkove pocasie. 😵 😵 😵 Boli sme na obede a potom sme si urobili krasnu turu do alp - smer Rakusko, boli sme pri nasom oblubenom jazere a po okoli. No bolo uzasne. Ani domov som nechcela ist 😀 . Frühlingsgefühle pur 😵 😀

yanni
3. apr 2011

@rpinguin REnci ja som nasla jeden celkom dobry aj s mapkou a cenami, tak ak sa mi ho podari zajtra najst, tak ti ten link poslem.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre