Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

oli1104
19. máj 2011

Caute,

odstranovace fleku, to je dobre tema.
Ja pouzivam Gallseife z DM to jejich levne anebo Dr. Beckmann flecken spray naturliche Gallseife 🙂.
Nejhorsi jsou takove ty vodove zmrzliny, treba Callipo nebo Kaktus nebo proste tyhle. To nejde vyprat casto.
Jinak mne se felky vetsinou vyperou treba po druhem nebo tretim prani, po prvnim tam treba flek zustanou, ale pak to nejak pusti.
Anebo delam pak taky to prerazovani 🙂

Jinak se chci zeptat, takove jazykove okenko 🙂
Co je to povarovat ? 🙂

evinkaaa
19. máj 2011

@oli1104 - oli, povarovat znamena - vziat babatko do narucia a pokochat sa s nim, mozno ho pohojdat....vselico. 😵

oli1104
19. máj 2011

@evinkaaa Aha.
V cestine by mi to znelo neco jako "varovat", jako varovat pred nebezpecim 🙂, coz jsem nepredpokladala 🙂

mammy81
19. máj 2011

Cavte zenule,,co rozoberate fleky??? 😀 no tak ako uz väcsina pisala ja pouzivam sprej Sil a zatial vsetko zmizlo,samozrejme ak som to hned postriekala.No ale su aj fleky ktore nejdu dole takze isti to vyhadzov,alebo k babke na dvor 😀
@oli1104 no tak ja mam termin 13.12 u nas na Luciu 😝 uvidime ci to bude salena Luca ci Lucifer 😀
Renca (pingi) Ty si tu minule pisala cosi o vyradovani veci ,ma teraz tak napadlo minule ukazovali ze kde koncia veci ktore davaju nemcuri do tych kontajnerov -ze pre cerveny kriz 😕 .No vyhodili nejake veci s cipom ktory potom sledovali,tak doslo nejake auto a ukazovali mapu kam vsade to auto slo bol to cely Mnichov a okolie a nakoniec auto zastalo pri nejakej velkej hale.Ziadna reklama ziadne logo,nic tak sa tam nejakeho pytali ze ci cosi vie o tom a on nato ze to sa tu len donesie a posuva sa to smerom SVK,Rumunsko,.....do sekacov.A reporter mu vravi ze tak to je ale drzost ked na kontaneri je cerveny kriz a on povedal ze to tak len vyzera ci uz videl niekto logo cerveneho kriza,a potom to ukazali tak veru to cerveny kriz nieje 😒 a na niektorych kontajneroch nieje vobec nic,ma v tom ruky polska mafia...... a to som sa minule divila ze to nakladali do auta s polskou znackou....uz viem kde to konci.......viac tam veci nevyhodim 🙄
a co je so Zuzkou este stale prerabaju,ako sa im vodi v novom???

oli1104
19. máj 2011

No to je desny s tema kontejnerama, ja tam zrovna ted odnesla veci. To se schvalne podivam, jak ten kontejner vypada 🙂

mammy81
19. máj 2011

vcera sme skoncili na pohotovosti so S. skakala u kamosky na trampoline a prerazili sietku skoncila nosom v zemi,nastastie ho nema zlomeny ale za to vyzerame ako keby boxovala celu noc-chudera 😖

idem este k vam po radu lebo tu ked dakto cosi chce aspon dostane toooooooooooolko odppovedi 😀 tak ma nesklamte
pisala som vam ze mi treba malovat no ja neviem co na tu stenu hodit aku farbu 😠 ,mame svetly laminat ,nabytok z mohutneho dreva a sedacku taku sivo-hnedu . baby Hilfe!!!!! pomozte 😔

evinkaaa
19. máj 2011

@mammy81 - steffi ahoj. Ako sa mas ty? Ako sa citis?
Aj ja do tych kontajnerov davam sem-tam veci. Ale teda uz nebudem. Tak ale co potom s nimi? Ja teda nemam chut sa s tym trepat niekam do sekaca a dostat za to par prachov. Nein, danke...
Zuzka mi napisala, ze uz tu nechodi, lebo nema cas, ze stale je roboty na domceku a pod... 😉

mammy81
19. máj 2011

@evinkaaa ahoj Evi,dakujem celkom fajn.citim sa no ...neviem uz aj brusko(ak sa to da bruskom nazvat) mi vyslo,pri S.som mala take asi v 5 mesiaci 😀 jaaaaaaaaaaj co to zo mna bude,ale inac celkom fajn.len citim hlavu dnes neskutocne ale to je asi tou burkou co mala byt a nebola 😒 .
A Ty ako??? joj keby ze som blizsie k vam ze ideme von na pokec...... 😅

rpinguin
19. máj 2011

inac povarovat je riadne slovo, ale zasa nie az take ako pochovat 😀 a v spojeni s deckom mi to akosi tiez nesedi, pochovava sa mrtvy clovek podla mna 😀
aha, Gallseife nesmrdi, tak to onucham pri najblizsom dregerijnom nakupe 🙂

rpinguin
19. máj 2011

ja by som aj do sekaca isla, keby som o nejakom vedela, ze tam veci beru, v tom tzv. cerveno-kriznom kontajneri neni ani fuka za to a este aj cachre s tym robia, takze by bolo aspon na kavu. Mne je to aj jedno, kde to skonci, len nech to mam z oci.

mammy81
19. máj 2011

@evinkaaa a nemate take cosi jak charitas.u nas je to a maju take jak dva obchodiky,tam som to dala a hotovo.a raz ked tu bola mamina tak sme tam boli dnu,a mamina si nasla perfektny kabatik a ja tej pani pri kase ze kolko to stoji?? a ona na mna pozrela a mi vravi ze a vy viete co je charitas? a ja jej ze nie celkom a ona mi ze oni maju evidenciu ludi ktory su na tom financne zle takze ti si napriklad kupia vsetko po 1 eure,a taky co maju peniaze(teda neevidovany) daju co si myslia.Takze si mama kupila kabatik za 5 eciek.....a este aj to co Ty zaplatis ide na tu charitu joj jak sa to vola "Tafel"vies co myslim co dostavaju jedlo......potraviny takze sme urobili dobry skutok a mama sa vytesuje este dnes.ked tu bola minule ma tam tahala zase,ale stale sme dosli ked mali zatvorene 😅

oli1104
19. máj 2011

Tak my pochovavame do zeme taky, ale tez pochovat si miminko, ale myslim, ze je tam ta zvratna castice se. Tim se to odlisuje.
Pochovat vs pochovat si nebo se ( kdyz se chci nechat sama sebe pochovat od nekoho v naruci 🙂)

tak ja koukala na stranky bavorskyho cervenyho krize a ten kontejner vypada stejne, jako oni maji na tech strankach 🙂
Ja davam obleceni po Misovi kamaradce tady ( ma kluka 3letyho ), tak ta to hodne vyuziva a me to tesi. A po Katynce jsem dala holkam, co meli mimina anebo ted jsem par veci dala kamaradce, co ma ted male mimi, a ona mi treba v Playmobilu koupi kafe nebo tak. Do sekacu se mi chodit taky nechce, vzdyt bych za to dostala min nez kolik bych stravila casu cestovanim a projela benzinu....

oli1104
19. máj 2011

jojo, tady v Nbg je Oxfam, to je takovyto charitativni obchod.

rpinguin
19. máj 2011

@mammy81 vidis, to ma tiez nenapadlo, lenze kvoli tomu treba vsade chodit autom a to ja nepraktizujem a s kocarom a deckami mi je to s mhd a handrami vela, takze asi zasa kontajner vitazi 😒

evinkaaa
19. máj 2011

@mammy81 - steffi, dik......ja som v pohode 😀 Ano, pokec s tebou by som si dala velmi rada 😀 NO, snad niekedy.
Urcite tu mame charitas, ved mnichov je velky, ale kde presne maju filialky neviem. A vies, nejako ani nemam chut s par kuskami niekam cestovat. Tak radsej to dam do toho kontajnera. Ved aj minule, ked som triedila zimne veci, tak som nasla v pivnici v krabiciach 2 zimne vetrovky (velmi pekne), ktore som nenosila uz asi 3-4 roky a urcite ani nebudem. Tak isli prec. Ved aj tak si kazdy rok kupim nieco nove 😀

amilat
20. máj 2011

@yanni Kati, mozem Ta trochu pootravovat? Ty ako nasa Beamtin by si mi mohla pomoct 😀 Ked, tak ti napisem vecer IP

deina
20. máj 2011

Caute baby. Tak tie kontajnery, ja som uz tiez par veci do nich vyhodila, ale tie tusim ani nie su oznacene cervenym krizom, takze som to vlastne poslala "domov"? 😅

Nuz, nemame sice miesto pre Miska v skolke (odvolania sme poslali radsej postou ako faxom, lebo kolega mm sa stazoval, ze oni mali toto iste s "hort" a ze mnohe faxy ani neprisli), zato mame miesto v spielgruppe pre Matka. 😕 To ja som len tak cez net vyplnila jeden formular, ze Sunny-Kids, je to hned pri nas (http://www.kinder-musikstudio.de/kurseangebote/...) a dnes mi volala ta pani odtial, ze maju volno, nech prideme v piatok. Na toto som vobec nebola pripravena, Misko zostane doma a babetko si mam pustit do sveta? 😕 😅 Je to anglicko-nemecke, ta pani hovorila po nemecky, ja po anglicky a rozumeli sme si, super komunikacia, to ako ja a moja babka, ja po slovensky, ona po madarsky a dobre je. 😅 2x do tyzdna, hudobna skupinka, asi 3 hodiny, bez rodicov, uf... ale tak aspon vyskusame.

yanni
20. máj 2011

@amilat Danielka jasne napis.

michkat2327
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ivic26
23. máj 2011

Ahojte dievcata,
ja sa strasne hanbim, ze som nemala skor casu prist a zistit, ako sa mate, ale nejako nic nestiham. Ako sa mate? CO mate noveho? Ako sa maju tehulky?
My sme boli na Velku noc doma, na Slovensku, trosku pozriet starych rodicov, bolo dobre, dokonca sme nemali ani nejaky velmi velky stres, celkom sa to dalo zvladnut. Akurat sa nam posunul odchod navratu do Kolina, Matusko dostal crevnu chripku (prvykrat v zivote grckal celu noc ☹ ), takze sme cakali, kym mu nebude lepsie a budeme moct ist naspat. No a ako sme sa vratili, tak bol asi 2 dni v skolke a zrazu mu vyskocili horcuky a mal 5 dni horucky 38,5-39,5, soplil a kaslal, ale ktovie, ci to nebolo spojene aj s alergiou, lebo tu vsetko velmi rychlo vykvitlo a samozrejme, ze vsetko naraz. A po par dnoch zacala horuckovat aj marinka, ale ona nemala take vysoke horucky, a asi to bolo spojene aj s rastom zubkov. Uz ma 2 a ide jej 3ti. Inak uz sa dava na 4, hupe sa na nich a velmi sa jej to paci. Pred dvoma tyzdnami som tu mala sestru s detmi, konecne nas prisli pozriet, lebo ako sme tu uz 3ti rok, tak ani raz sa jej nepodarilo, lebo najskor bola tehu ona, a potom zase ja. Tak to bola ina zabava, so 4mi detmi, oddych som mala az vecer v posteli, lebo to sme stale nieco riesili a aj ked nam 2 deti cez den spali, dalsie 2 bolo treba rozsudit, ze kto mal aku hracku prvy atd. Ale bolo na super a uz sa tesim, ked pridu nabuduce 🙂
No a este mam dalsiu vec, moj muz bude mat nemecku zmluvu, takze budeme mat uz aj nemecke zdravotne poistenie, neviete mi poradit kocky, co a ako treba porobit na nasich slovenskych uradoch? a tiez, co sa tyka rodicovskeho prispevku, ze ako to vlastne funguje?

ebbi
23. máj 2011

Ahojte,
tak sa idem pochvalit, asi sme nasli ubytovanie. 🙂 Vybrali si nas, do tyzdna by mala byt podpisana zmluva, tak snad sa nam uz bude lahsie dychat🙂 Minuly tyzden sme tam zasa boli a nieco sme popozerali.
Pozerala som najblizsie skoly v okoli a nie som z toho moc mudra. Su tam take, ze: Gemeinschaftsgrundschule, Katholische Grundschule, potom tam je ze: Foerderverein der Katholischen Grundschule-to vobec neviem co je...
Este je tam aj Evangelische Grundschule, ale ta je dost daleko(cca 3km). Podla coho si mam vyberat? Nabozensky zalozeni nie sme vobec, ale obycajna zakladna skola tam nie je 😒

ebbi
23. máj 2011

@ivic26 Ahoj,
no, my to mame zasa naopak, sme na SK a poistenie mame v DE🙂 Nic moc, uz nemozem k lekarom chodit, ale dufam, ze nam nic nebude..
Viem ti akurat poradit, ze na rodicovsky prispevok nebudes mat narok ak budes zit v DE, ak tam deti chodia do skolky, skoly, k lekarovi, uz je to po novom tak, ze socialne davky dostavas v state, v ktorom sa zdrzujes, zijes, chodis k lekarovi..atd.

ebbi
23. máj 2011

a este ma napadlo, vy mate vsetky asi mensie deti... ale nasa starsia dcera chodi tu na SK uz rok na klavir do zakladnej skoly a chcela by som aby v tom pokracovala. Tu ma taku velmi dobru pani ucitelku z umeleckej skoly, ktora tu prichadza pravidelne do zakladnych skol a vyucuje deti. Je to aj v DE tak, ze sa to da priamo v skole alebo budeme musiet chodit niekam do Musikschule, lebo ako tak pozeram, tam pri nas ziadna blizko nie je ☹

rpinguin
23. máj 2011

@ebbi kde ste nakoniec nasli? V nejakej tej dedine? Mate dom ako ste chceli? CO sa hudobky tyka, tak ako pises bud hudobna skola alebo sukromne k niekomu, inac neviem vobec. Co sa skol tyka, tak nabozensky zalozena byt nemusis a decko do skoly musis dat tam kde byvas. Ono, ked sa pojdes zahkasit na Bürgeramt, tak ti aj tak vsetko povedia. Ak si v Bonne, tak dostanes kopec vselijakych Gutscheinov na spoznavanie mesta a roznych akcii- divadiel, oper atd. atd.
@ivic26 no vidis, ze sa tu objavis, som normalne zabudla, ze aj ty si tu bola kedysi 😀 Takze ty si v Koline? To potom budes mat k @ebbi na skok 😉
@michkat2327 ja osobne nepomozem, kedze zivot s detmi na SVK nepoznam vobec. Ale Ivca a Danka (deina) by asi naj vedeli.

neurologia
24. máj 2011

@ebbi
ja mam doma este len krpca ale co viem tak mala bude musiet chodit do hudobnej alebo k niekomu sukromne...a ako pise renca do skoly musi chodit v mieste bydliska.... 😉

yanni
24. máj 2011

@ebbi tiez to poznam len tak ze Musikschule alebo sukromne hodiny. Mam jednu znamu tu v Mnichove, ta je Musiklehrerin a tiez uci v Musikschule a aj doma dava hodiny sukromne. V niektorych skolach sice tiez musiciruju ale neviem presne ako to je, ci to je len na niektorych skolach taka ponuka. Viem, ze moje aupairdecka mali aj na zakladke nieco (mozno len v ramci hudobnej vychovy) ale chodili aj do Musikschule. ja by som sa jednoducho opytala priamo v tej ktorej skole.

A presne ako tu uz baby spominali, dieta musis dat tam do Grundschule, do ktorej podla bydliska patris. Aspon tu v Mnichove a u mna v dachau to tak je. Toto ale neplati pre sukromne skoly. To su len pre saatliche a städtische take pravidla. Ked chces napr. dat dieta do normalnej statnej skoly a ta, kde by podla bydliska tvoje dieta malo ist, sa ti nepaci, napr. velky podiel Ausländer, musis dat na Kultusreferat (tak nejak sa to v Mnichove vola) ziadost a ti ti to musia odobrit. mamina kamoska ma v Mnichove dceru a ta tiez pre syna tak vybavovat musela. Ked mal ist do prvej byvali v takej stvrti, kde su viac-menej len cudzinci a v tej zakladke je 85 % cudzincov. a kedze ona ako Slovenka nema tu nemcinu az taku super a vychovava dieta sama, chcela aby sa jj syn naucil riadnu nemcinu nie nejaky mis-mas s turectinou, rustinou a neviem cim este. Tak dala ziadost ale musela vraj za tym behat a vypisovat romany ale dostala potom miesto niekde v centre. Je to sice daleko od bydliska ale menej cudzincov. A este maleho dali aj do takej treidy, kde je s 20 deti len asi 5 cudzincov. Takze super. Ale ak das deti niekde na sukromnu skolu, tak taketo problemy mat nebudes. Akurat, ze tam si tiez uz decka vyberaju. nezoberu hocikoho, kedze je na taketo skoly dost velky naval, aj ked sa tam dost plati.

deina
24. máj 2011

@michkat2327, napis mi IP, co potrebujes vediet, rada pomozem. 😉

ebbi
24. máj 2011

@rpinguin nasli sme domcek v tom Meckenheime, to je uz taka vacsia dedina(cca 25tis obyv), najviac mi vadi ta vzdialenost od manzelovej roboty, ale inak to splna nase predstavy zhruba, ono takto na dialku je to dost tazko, urcite si nezoberiem nieco, co som nevidela na vlastne oci a uz sa nam tam nechce chodit hore dole. Ak by sme mali mensie deti, tak by to bolo lepsie, ked sa rozkukame, tak sa prestahujeme, ale kedze uz mame skolopovinne dieta, tak to velmi uz nepojde ☹ To s tymi skolami myslite vazne? Akoze je tam 5 skol a ja musim dat do tej co je najblizsie? Ani na vyber nemam? U nas ma povinnost len spadova skola zobrat dieta do skoly ale rodicia si mozu vybrat akukolvek skolu(akurat tam musi byt volne miesto, aby vas zobrali). A kvalitou mi neviete poradit, ktore su lepsie: ci ta Gemeinschaftsgrundschule alebo Katholische Grundschule??? Ved ked su vzdialenostou rovnako, tak snad si mozem vybrat?

mammy81
24. máj 2011

Ahojte dievcence,boze baby to mi fakt ani jedna neporadite ??Nedate tip??? 😖

@neurologia Bea vy ste uz v DE?? ci este stale na SVK? 😨
@ebbi zial neviem ako to tu je -neporadim.My mame jednu skolku v dedine a tam nam ju vzali,a skola je v dedine vedla a tam idu deti z asi 5-7dediniek dookola,takze neviem ci si mozes vybrat do akej 😒
@rpinguin -Ty ides dat Maxika do evangelickej? aj nasa bola a pritom je katolicka doteraz o tom nikto nevedel az odkedy sme v skole mi teraz poslali zaplatit katolicku dan-svine jedne!! 😠

a Renatka(mooc) uz ste styria??? 😕 😕

deina
24. máj 2011

@mammy81, myslis, to malovanie? A nemas nejake fotky, takto sa to trosku tazko predstavuje, ako to v tej obyvacke vyzera.

Jaaaj, si predstavte, svokra chce zase prist do Mnichova. 🙄 Chcela na cely tyzden, ked bude mm na sluzobke, ale som mu povedala, nech to zariadi tak, aby prisla, ked tu bude aj on, vsak nestaci mi starat sa sama o dve male deti, potrebujem k nim este jednu depresivnu nesamostatnu osobu? Starsia vnucka jej zije v Mnichove uz hadam 12 rokov a zaujimave, ze za nou nikdy nebola a my sme tu pol roka a uz druhykrat chce prist.

Ale nasi pridu zajtra, to sa tesim, uz mam plany, kam ich zoberiem, kam pojdeme a dohodla som sa aj s kamoskou na kafe do mesta, bez deti, to bude pohodickaaaa (ak nam do toho nic nepride).

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre