Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

evinkaaa
25. máj 2011

@mooc - ahoj reni. Dnes som na teba tak myslela.......uz som ti chcela na fb napisat.....ci nieje nieco nove 😀

mooc
25. máj 2011

nic evi.. vsak este mame cas..

evinkaaa
25. máj 2011

@mooc - no ja viem.......ale aj tak 😀 😀 😀 (mache mir Sorgen 😀)

neurologia
25. máj 2011

@mooc
renca aaaale zas neprehanaj zas uz nemas az tak "vela casu" 😉 este tyzden (38 tt) a joss uz bola na svete 🙂

mooc
25. máj 2011

@neurologia no ak je mathi po bracekovi, tak pocka do 42tt a uz to ani blizenec nebude.. ale teda uz tu beham s takymi mriezkovymi lepkami (miesto akupunktury) tak uvidime, aky bude porod..

mooc
25. máj 2011

@evinkaaa evi, ziadny stres.. ked to pride este cmargnem na vsetk netove portale, kde som prihlasena, ze uz ideeeeem.. 😀

evinkaaa
25. máj 2011

@mooc - reni, nielen portale. Ja dufam budem informovana skor, ako nejaky portal, ked uz budes mat po tom.....vsak handynummer mas, nie?! 😵 😵 😵

mooc
25. máj 2011

@evinkaaa evi ee..

evinkaaa
25. máj 2011

@mooc - tak to hned napravam 😀 😀 😀

ivic26
26. máj 2011

ahojte,
reni, velmi drzim palce, aby vsetko prebehlo rychlo, hladko a co najrychlejsie 🙂 ako sa citis? este sa Ti da spat v noci? Ja sa pamatam, ze som posledne tyzdne uz velmi v noci nespavala, sa mi nedalo..
Bei a Ty si uz v 29tt? to ale rychlo leti.. a co budete mat? A Ty sa ako citis?
@evinkaaa - ja viem, ze media z toho robia hysteriu, ale ja mam zatial len zo slovenska zahranicne poistenie cez Union a keby nahodou skoncime v nemocnici, tak by nas prevazali na slovensko atd a to teda nechcem. Nech uz je 1.7. , to budeme mat uz nemecke zdravotne poistenie.. inak ja varim skoro stale zeleninove veci, aj maso so zeleninou, lebo matus surovu zeleninu neje, marinke kupujem hipp pohariky, kym to neprejde a my s mojim muzom si poriadne umyjeme rajcinky, uhorky atd.. a verim, ze sa tomu vyhneme..

evinkaaa
26. máj 2011

@ivic26 - ivi,uplne ta chapem. Vsak jasne, ze v takom pripade to je ine. Ja som poistena tu, ale aj tak sa toho strasne bojim. Vcera mi volala maminka, ze v noci musela k ocinovi volat zachranku, pretoze mal neskutocne bolesti brucha, vracal a hnackoval. No fasa....prve co mi zislo na um bol ehec. Ale zatial sa to nepotrvdilo, tak som si vydychla. Ach jaj..... ☹
Ale ked varis zeleninove veci, tak sa neboj. Vcera som na nejakej vedeckej stranke citala, ze uplne staci, ked sa dosiahne teplota 70 stupnov a ked varis je to predsa vyssie. A napriklad salat, uhorka staci fakt poriadne umyt. Stale ruky umyvat a vsetky dosky, kde to krajas. Alebo pri mäse hovorili, ze kto ma rad steak, ze zvonka je samozrejme upecene, ale zvnutra by sa malo aspon na 2 minuty poriadne prehriat a potom je to v poriadku.
Aj ked vcera vecer dali take opatrne vyjadrenie, ze pricinou mozu byt najmä paradajky, uhorka a zeleny salat. No super. A my sme vcera jedli salat, predvcerom uhorkovy salat a vcera som si kupila male paradajky, lebo ich milujem. Ale teraz sa ich fakt bojim zjest. No, co asi ich necham tak a uvarim nejaky mediteraner-eintopf. 😉

mammy81
26. máj 2011

@deina
@evinkaaa
@iii
@amilat baby dakujem za odpovede no medzi vanilkou a fialovym ramcekom rozmyslam. takze to vidim ze sobotu budem travit nakupom farby,a laminatu 😀 len sa este s muzom dohodnut ci dame laminat aj na chodbu ci radsej Fliesen.Len si myslim ze nas "Vermieter"bude mat problem s kachlickami.... 😒

mammy81
26. máj 2011

@evinkaaa no ale zevraj to len v Nord Deutschlande 😀 .ja sa toho bojim tiez lebo ja teraz ficim len na paradajkach ale tak sa ich snazim kupovat len tu od nas z "Knoblauchlandu" ako to tu nazyvaju 😕 ale clovek fakt nikdy nevie ☹

@neurologia no hod nejaky report z Hebammestunde 😉

evinkaaa
26. máj 2011

@mammy81 - ano, ja viem, ze to je "len" v norddeutschlande. Ale nikdy nevies....ja sa teda na to spoliehat nemienim., ked sa to vyskytlo uz aj tu na juhu. Ja tiez kupujem iba bio ovocie a zeleninu v jednom malom obchodiku, ale aj tak....

mammy81
26. máj 2011

@evinkaaa Evi ved som to napisala ze clovek nikdy nevie-opatrnosti nikdy nieje dost. 😉

mammy81
26. máj 2011

@iii chcela som sa Ta spytat ako to budes riesit so spanim?? das k vam do spalne ci vlastna Izbicka?? A Bea,Renca(MOOC) vy ako??

drigger
26. máj 2011

hi how are you all

iii
26. máj 2011

@mammy81 stefka, my mame teraz doma taky schlaflager, ked spime vsetci 4 vedla seba na matraci. ked sa budeme stahovat do porodu, tak spravim obom detom spolocnu detsku izbicku a babetko bude s nami, ale ak zostaneme byvat v tomto byte, tak asi len rozsirime nas lager 😉 rozmyslala som, ze by som kupila pre mimco hängematte, mate s tym niekto skusenost? nieco taketo http://www.lola-de.com/kinderhaengemattensetkoa...

neurologia
26. máj 2011

@mammy81
stefka no my sme to vyriesili tak ze joss sme presunuli do jej vlastnej izbicky kde ma normlanu velku postel (90x200) uz v nej aj spava -poobede a normalne v noci...a miminko pojde k nam do spalne do postielky ktora predtym patrila joss....mimcu som vlastnu izbicku ani neplanovala kedze take babo chce papat aj v noci a ja teda behat hore dole nebudem ( a na druhej strane ani nemame tolko miesta ze dalsia izba a zas nechcem aby miminko budilo v noci joss)...pekne si ho presuniem k sebe nachovam a sup naspat alebo bude casto ako bolo pri joss ze som pri chovani zaspala aj ja a buvala s nami do rana bieleho 😀 a potom ked uz bude velke tak budu mat izbu spolocnu-ale to je hudba buducnosti 😉
na hebammestunde bolo super sme taka skupina (hebamme si dala na tom zalezat) kde sme vsetky druho a viac rodicky...cize vieme do coho ideme alebo si aspon myslime -porod 😀 je to take volnejsie mozme sa tam prejavit aj my cize rozpravame sa diskutujeme...nie ako na priprave pri prvom tehu kde drzala rec hebamme a my sme sa mohli maximalne nieco opytat....teraz je to fakt taka zabava...dufam z to bude takto dalej aj pokracovat...

@ivic26
veru uz som 29 tt aj mne to totalne rychlo ubieha sa nestacim cudovat 😀 budeme mat dievcatko
a citim sa noooo doteraz som behala ako srnka zohnut sa nebol problem ale asi mi nejak zrazu narastlo brusindo lebo uz mam trochu problem zohnut sa pri obuvani ....a no uz sa zacinam citi ako tehotna (ze uz bolo nacase nie ?)

mooc
26. máj 2011

@mammy81 steff u nas je to tak ako u bei, tiez nicky spava od velkej noci vo svojej izbe vo svojej posteli.. naobed nie je problem v noci sa niekedy zobudi a dofrci ku mne (myslim, ze sa budi na tatove chrapanie, ten totiz spava pri nom na pristelku hehe a ja mam leharo vo velkej posteli..

@ivic26 a teda spava sa mi dobre.. len mi staci spat ovela menej ako pri nicolasovi.. kolkokrat som uz o 7 hore (co teda pri nickym som kludne spala aj do 10) a varim mm kavu rano, kym odide do prace.. 😝 a poobede si niekedy zdriemnem s nickym.. on spava teraz 2-3 hodinky a ja hodinku a potom sa tu ponevieram..

ta zelenina.. nuz my sme sa s mm zhodli, ze ked budeme tu v "hofladen" priamo od zdroja kupovat zeleninu a riadne to poumyvame, ze sa nam nic nemoze stat.. 😎 😀

@iii ingrid, mne sa to lehatko nepaci.. teda pacit sa paci, ale tie deticky su tam take "pokrcene".. mame taku hojdu na terase (dospelacku) a ked som tam nickyho davala ked bol babatko, tak som mu bud dala dole matrac z kolisky alebo som ho do toho pichla s celou vanickou s kocika a tak som ho hojdala (alebo teda som sa tam ja vyvalila a prcka som mala na sebe..)

@neurologia beatka, nas kurz uz skoncil, ale v plane je stretavat sa dalej (teraz este bez babatiek a v lete aj s batozkami).. sme taka pomiesana skupina.. 3 maju 4rocne deticky, zvysok prvorodicky a teda este ja s nasim 2rocnym prckom.. a vsetky mame termin v juni.. a potom od septembra chceme ist spolu aj na rückbildung.. no uvidime..

ivic26
26. máj 2011

Ahojte,
no takze volala som s mm a ten mi povedal, ze vraj zistili vcera vecer povod nakazy a ze su to uhorky zo spanielska, takze ja som nase hodila rovno do kosa, kedze sme ich kupili v obchode.
Ako som vyzdivhla matuska zo skolky, zdal sa mi byt teply, prisli sme domov a bum ho 38,3. A rano mu nic nebolo. Kedy toto prestane? nebol v skolke ani 2 tyzdne pomoooooc. Takze zajtra mam o zabavu postarane, kedze ostane s nami doma 🙂
@neurologia-Bei, to je super, ze sa mas tak dobre, mne druhe tehu nebolo az tak velmi dobre.. a musis mat predsa trosku brusko 🙂 a ake mena mate vybrate?
@mooc - Reni, to aj tak celkom dobre spis, ja som spala tak 4-5 hodin, viac sa mi nedalo.. tak pekne len tak dalej spi, kym sa da .. lebo ked bude babo na svete, tak je to ina sranda s dvoma detmi 🙂
@ iii, @mammy - kocky vy sa ako citite?
Inak ja vas obdivujem, ze mate take male vekove rozdiely. Ja som nechcela mat mensi rozdiel, ako 2,5 roka.. mozem povedat, ze to je matus uz celkom samostatny, ale niekedy je to na nervy.. ved ako niekedy aj len pri jednom 😀

fabienamata
27. máj 2011

Ahojte baby zdravim vas, vidim ,ze tu je skoro vsetko tehotne, dufam ze tu u vas nieco nenachytam 🙂 ,len som sa zamilovala do mena Marina, a nie je komu ho dat. 😀
Teda snad ste na mna nezabudli, ze aj ja som tu obcas oxidovala...
chcem sa s vami podelit o moju prvu negativnu skusenost u dr. Bola som zo S.u ocnej dr.
Naposledy som tam bola ,ked som jej na rovinu povedala, ze nedokaze nosit okluzor, a ci nie je ina alternativa, lebo mat zalepene oko 4 hodiny nezvladame. Vyslovene som ju prosila a aj v seeschule, ci nie je nieco ine.Odpoved , nic ine neexituje.
No ale ja som predsa vyguglila toto:

http://www.okluzoryprodeti.cz/
Tak vcera sme boli na kontrole , a ocko sa jej velmi vyrazne polepsilo, skuli minimalne.Tak nas pochvalili velmi, ze krasne skuliace ocko trenujeme. tak ale ja som vytiahla z tasky , "nasu alternativu", s ktorou teda nema ziaden najmensi problem nosit.
A poctive niekolkomesacne nosenie prinieslo aj vysledky.
A dr.,ze no to pozna ma to v sufliku. Tak ludia, ja som myslela, ze ju rozrtham v zuboch na cucky. Keby vedela ,aky to bol dennodenny boj,jej to lepit. Spolu s okuliermi to nechcela nostit, a to uz potom ani nemalo vyznam, mat zalepene oko bez okul. Tak pravdepodobne, ma z toho, ze to predpisuje nemale vyhody, inak si to neviem ani vysvetlit.
Myslim ,ze vase deturence nenosia okuliarky, ale
napisala som to sem preto, keby mal niekto takyto problem , aby vedel, ze existuje aj ine riesenie , ako flaster.
Majte sa vsetky pekne, tehulam prajem krasne porody a zdrave deticky.

oli1104
27. máj 2011

Caute,

Stefi, zeleninu ja chci zkusit odsud http://www.huckepack-ernte.de/. Neznas to ? Ze si zajdes do pole, vytrhnes co chces. ....

Jinak ohrozene jsou prave zejmena bio produkty, protoze u nich je zakaz hnojeni chemickymi hnojivy a tenhle problem je z prirodniho hnojiva 🙂 te mocuvky. Ty spatne veci jsou vsechny z biologisch ( a tu koncovku nevim, -en ? ) Anbau.
Ja se doela bojim, v tomhle pripade ani ne tak o deti ( u tech to pry ani tak neni, nebo slabe ) ale o sebe, vlastne mely to zensky ( ty co zemrely ), a i nejake vetsi procento tech, co jsou v kritickem stavu jsou zeny.

Zitra mame ve skolce familientag, jde se na aktivspielplatz a pak do skolky na grilovani, holky ja to nechapu tuhle grilovaci manii. Tak se mi ani nechce a nejak podvedome doufam, ze bude prset 🙂

No nic, za chvilku jdeme do ksolky odvest Misu na musiku a pak odpoledne mame anglickou skolku, dneska je to v jednom poklusu....

deina
27. máj 2011

@fabienamata, ani nevies, ako si ma potesila s tou strankou. My ideme s Matesom v pondelok k ocnej a predpokladam, ze okluzoru a okuliarom sa nevyhne, ozaj uz ma to zabiehajuce ocko skarede a toto vyzera ozaj perfektne. 🙂

@oli1104, to vazne, hnojivo je vlastne na vine? Kto by to bol povedal, ze zrovna bio veci takto...

My sme dnes boli v musik spielgruppe, ale co ja viem, Matko sa netvaril nejako nadsene, neobsedel mi tam, hudobnik z neho asi nebude. Tak si myslim, ze mu viacej pasuje to cvicenie, kam chodim s oboma chalanmi.

oli1104
27. máj 2011

@deina jojo, no ono je to tou mocuvkou proste, to bylo z nakazenych zvirat a tim se to prenese do zeleniny.
Der "Frankfurter Allgemeinen Zeitung" vom Freitag zufolge stammen drei der vier positiv überprüften Gurken aus biologischem Anbau. Düngung aus Gülle gilt als mögliche Ursache für die Bakterienbelastung. Weil im Biolandbau Kunstdünger abgelehnt würden, werde in der Branche Fäkaliendünger eingesetzt, berichtet das Blatt.

Ja to cetla jeste z nejake ceske zpravy, tady tohle je z Reuters.

Ono je to logicky, v te mocuvce proste muze byt ledacos, asi to normalne kontroluji, ale tohle asi nejak uteklo.....

deina
27. máj 2011

@oli1104, my tu o tom akurat mame debatu s mamou a ta je zhrozena, ze mocovka na hnojenie, zevraj to je riadny hnus a obsahuje to velmi vela dusicnanov. Tak mi to nejako na bio nesedi... Ale ja vlastne o bio zelenine a hospodarstve nic neviem. 😕

fabienamata
27. máj 2011

@deina , som rada,ze som pomohla... nevedela som ze Matko skuli. Pre nas tieto latkove okluzory boli a su taka ulava, ze to ani neviem opisat. Smutne,ze to mohla nosit od kedy ma okuliare teda od 1 a pol. Ak to teda vedela, ze take existuje. Ozaj a uz ste si tu zvykli?

evinkaaa
27. máj 2011

@deina - dani, co mas na plane s vasimi? Dnes to pocasie nejako nevyslo, ze? Blbe.....ale hadam vikend bude lepsi 😉

deina
27. máj 2011

@fabienamata, este zatial okuliare nenosil, ale neviem si predstavit, ze takto male dieta bude dobrovolne nosit okluzor a hento vyzera ozaj ako super vecicka. A este take vesele farebne. 😅 No snad bude spolupracovat, nech sa mu to napravi. Inak uz sme zvyknuti, uz je dobre. Odkedy sa Misko udomacnil, je to hned ovela jednoduchsie.

deina
27. máj 2011

@evinkaaa, Evi, no veru neviem. Rozmyslam nad Sea Life, ale pravdupovediac sa mi niiic nechce. Len sa natiahnut na gauc a vylihovat. 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre