Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

jabera
13. feb 2009

dani, ja mam skusenosti s akupunkturou este z davna, ked som mala 4 roky, chodila som velmi intenzivne, lebo som mala desnu sennu nadchu. uplne ma z toho dostali. ale uplne... asi za 2 roky. a to som zila so soplom cele mesiace... ale ci pomaha od bolesti , to fakt neviem, s tym skusenosti nemam. ten pan doktor, co to robilmne ako malej, studoval v cine a bol nejak kapacita v tej dobe, este za sociku. preto som trosku nedoverciva k tomu, ze by to niekto len tak vedel napichnut... to spravne miesto.. ale hovorim si, ze neublizi, tomu verim a snad aj pomoze..

liliane
13. feb 2009

ahoj holky..jsem cerstva tehulka 6tyden..jsem rozena ceska,ale uz prez 2 roky ziji v Nemecku-vdala jsem se sem..tak snad nevadi ze se vam pridam do diskuze 🙂

jabera
13. feb 2009

ahoj. vitaj. no, to ta caka este paradna doba. ja som prisla na to, ze som v tom tiez v 6.tyzdni, to je taky zvlastny pocit, ze? bola som jak v deliriu nejaku dobu.

dania
13. feb 2009

Ahoj Lili, vitej. A kde bydlis?

Jani, ja sem tu celou akupunkturni zalezitost brala spis jak lekci nemciny zdarma, asi tak. Ze by to ublizilo, to jsem se nebala, jehly byly snad sterilni. Ale fajn, ze tobe to pomohlo!

jabera
13. feb 2009

hahaaaaaaaaaaa, sterilne ihly ma pobavili. dani, ved uz to nebude dlho trvat a podam info z prvej ruky, slubujem, ze objektivne..

dania
13. feb 2009

presne 😉

liliane
13. feb 2009

Tak ja bydlim kousek od Mnichova..a vy?

Jabera: no ja jsem v soku i ted..i kdyz uz mam fotky z ultrazvuku,Mutterpass..a vsechno..jsem byla jako uplny blb..jsem se doktora ptala asi trikrat jako..jestli jsem jako opravdu tehotna 🙂

Jinak jsem se chtela zeptat jak je to tady s vysetrenima?

dania
13. feb 2009

Lili, ja jsem ze severu, od Brem. Gratulace k tehu 😵 S vysetrenima: tyjo, to je dost obecna otazka... To ti urcite jeste doktor vsechno rekne, ale kdyz budes mit nejaky konkretnejsi dotaz, tak ses tady urcite na spravne adrese 😉

jabera
13. feb 2009

lili, ja som sem prisla az v 4.mesiaci a od 6. chodim kazde 2 tyzdne. co ma prekvapilo, nerobia sa tu take glukozove testy ako na sk, kde sa pije taka nejak sladka blbost a potom sa berie krv, kvoli cukrovke. mne len beru krv raz do mesiaca a curam zakazdym... a ultrazvuk vzdy... mozno je to vsade inak.

liliane
13. feb 2009

no dekuji..ja jsem tim myslela jako jestli delaji preventivni prohlidky jako v cesku jako je genetika atd..ja si teda zatim zaplatila u doktora ze u kazde prohlidky chci mit ultrazvuk protoze AOK zacalo od noveho roku hradit pouze 2.Taky jsem si primo od doktora koupila vitaminy...a 25,2 mam prvni poradnu s Hebamme..tak uvidim co mi rekne..jsem z toho jakasi vyhukana..no jo..prvni dite a jeste v jinym state 😀

liliane
13. feb 2009

Jabera : aha..no ja uz mluvila s mym doktorem a ja na cukrovku-testy musim-jelikoz neter a moje babicka jsou silni cukrovkari..ale jako treba geneticke vady..rostep patere..atd...to normalne kontroluji ze?protoze ma tchyne byla uplne zlata ale co jsem tehotna tak me jen stresuje.. jak musim na vysetreni a ze jestli to bude zdrave kdyz jsem mlada atd..ze jsme meli jeste aspon 5 let pockat...hruza proste..

jabera
13. feb 2009

lili, uplne ta chapem. som na tom podobne a to som tu len kratko a neviem jazyk.... ale zatial mam len dobre skusenosti so vsetkym co sa doktorov tyka. urcite robia vsetky nutne testy, neboj. a na ultrazvuku vidia vsetky kosti a prsty a rozmery. tchyne je mila, to potesi, ked je clovek sam nervozny..... a preco ste mali 5 rokov cakat? potom uz bude vsetko pripravene akoze?

liliane
13. feb 2009

no ona si mysli ze ja jsem moc mlada..ale ze uz jsem 2 roky vdana..no co uz.. vis ja jsem rekla ze ja klidne na miminko pockat muzu ale manzel je ´o dost´ starsi a jeste deti nema a uz chce.. a ja chtela taky... taky jsme se rok a par tydnu snazili.. proste ona ted prudi, protoze byla zvykla ze zavola co varim a tak a ze ona nevari at ji dovezu trochu ceho ja varila..protoze ji se nechce jen pro ni varit - je vdova - na pohrbu manzelova tatinka jsme se tak nejak zkamaradili.. z fotek..to je na dlouho a proste ted vidim ze me jen vyuzivala..a dnes volala at tam za ni dojedem a me bylo dneska spatne-no cely den jsem zvracela-ja proste dneska nemela ranni nevolnost ale celodenni a tak jsem mojemu rekla at jede sam ale ze ja zustanu lezet a on sve mamince rekl ze zustane radeji u me..a uz se ji to jaksi nelibilo... ze ona nic k obedu nema..a ze ma hlad ..a takove ´jakoby´vidirani... muj mi to rikal od zacatku..ale me ji bylo lito..ale ted uz to chapu... 😖

jabera
13. feb 2009

noooo, to znie blbo... ale myslim, ze je dobre, ze manzel je zjavne v realite, to by malo uchranit vas vztah od jej vplyvov. asi sa zlakla, ze ostane uplne sama, ze tam uz nebudes chodit... ale kasli teraz na to a blinkaj si ako potrebujes ty....

liliane
13. feb 2009

jj..manzel vi jaka ona je... vis co me je to celkem jedno... at si dela co chce..ja jsem zase takova ze si do niceho nenecham kecat.... jsem rada ze jste me mezi sebe prijaly ale ted uz se budu muset rozloucit..pujdu pomalu ale jiste do perinek 🙂 preji krasnou dobrou noc a prijemne sneni... snad bude zitra cas a nakouknu a jinak v nedeli... zatim papa 😵 😵 😵

jabera
13. feb 2009

ja uz som tiez na odchode, pa a dobru noc.

bodka7
14. feb 2009

ahojte baby-jagy.
som vas prisla pozdravit, ze ako sa mate? 😵
nie, ze by som nemala po veceroch co robit, ale asi budem musiet vela toho od vas citat 😀
a okukavat 😕
vidim nove tvare, no parada.

my sa mame dobre, rastieme, papame a chudneme!
pridam vam nejake to foto do alba 😉

bodka7
14. feb 2009

@liliane
ked sa smiem spytat, kolko mas rokov?

lekar by ti mal dat, teda az ti nedal, si vypytaj papier, kde su vysetrenia hradene poistovnou a vysetrenia, za ktore sa plati. pretoze nie vsetky su hradene a nie vsetky sa robia, napr. na toxoplazmozu, alebo na streptokoky a pod.

rpinguin
15. feb 2009

cavi baby,
teda, Lenul sa nam ozvala, jupppi, dufam, ze to spravidelnis 🙂 Som ani nevedela, ze Dr. dava nejaky papier s vysetreniami, ktore su a ktore nie su hradene poistovnou.

Aj ja vitam nove tvare, ale musim si to asi vsetko zapisat, aby som nezabudla, kto je kto 😉 Ozi, co keby sme urobili zasa nejaku tabulku s menami, aka tu uz kedysi existovala? Ja by som ju urobila, ak ju samozrejme nechce silou mocou urobit niekto iny 😀 Ale najskor potrebujem OK od vas.

Peknu nedelu s rodinkami prajem!

marosko
15. feb 2009

rpinguin

Ja tú tabuľku s radosťou uvítam.Ak by sa dalo aj s prehľadom kde,kto býva. (mám v tom hokej - aspoň štát) Od 1.3.sa sťahujeme aj my do Landshut-Ergoldsbach. Moje meno je Dana Pa a dík

rpinguin
15. feb 2009

Danka (marosko) ok, ale este pockam na ine holciny, aby sa aj oni vyjadrili, ja uz mam pomaly tiez v tom hokej :D (dobre slovne slovne spojenie)

bodka7
15. feb 2009

@reni
tak budem sa snazit, ale uz nie asi ako ranne vtaca, ale ako nocny vtak 😀
a za tabulecku som, lebo ja mam v tom teraz po dlhsej pauze uz celu NHL 😨

inak mrkla som na fotecky, a ako krasne rastuuuu deturence.
@iii
elenka je uz takaaaa velka

@oli
aj kacenka jaka kocka okata

@vendul
uz sa tesim na valentinkove hlasky 😵

zuzanasaw
15. feb 2009

Lenka,
jeminenky, ze si sa ukazala! ALe hlavne dojdi castejsie. Cristik je uz veliky chlap, ako pozeram, rastie ako z vody!!!

Reni,
ja som za tabulku. A navrhujem meno, nick, rok narodenia (v tej predoslej bol vek a to sa priebezne neopravovalo, takze tam boli blbosti), pocet deti a ich datumy narodenia a samozrejme bydlisko. Aspon takto to mame z jedneho fora a zda sa mi to prehladne. Mame tam i e-mail a telefon, ale to je zas uz kus sukromia. Kto chce komu, prezradi aj v IP 😉 Ja budem len vdacna, ak sa toho ujmes.

Lili,
no so svokrou to mas teda ruzove 😒 Aj tu v DE sa robia preventivne prehliadky, UZV mas hradene myslim 3 za cele tehu, inak sa doplaca, ale to tiez zavisi od doktora a jeho ochoty. Robia sa i testy na toxoplazmozu, cukrovku a kadeco ine, ale tiez su uz zvacsa vsetky hradene tebou. V podstate je to rovnake ako na Sk ci v Cr, len s rozdielom, ze tu si za to aj zaplatis sama, kym tam to plati poistovna.

Juuu a este pre vas vsetky jedna nepodstatna informacia a pre nas toooolko radosti:

MAME PRVY ZUB!!! 😵 😵 😵

oli1104
15. feb 2009

Ahoj holky,

tak slavili jste Valentyna ?
A jak ?
U nas jsme si dali jen cokoladky 🙂, ja teda nepotrebuju, uf, furt tech 8kg navrch ☹, ale co uz.
Dostala jsem DVD Music and lyrics.

Tabulku bych taky privitala, vek je blbost, souhlasim se Zuzkou saw.
mmch gratulace k zoubku 🙂

Vitam nove holky, nejak se neorientuju, no doctu a uvidim 🙂

Musim zkouknout alba a fotecky.

tak zatim pa holciny, jdu zehlit ☹

jabera
15. feb 2009

ahojte, holky.
rpinguin velmi sa potesim tabulke, nech sa trosku viem zorientovat.

bodka7
15. feb 2009

@zuzisaw
gratulujeme k zubadielku 😵

@oli
tak to by si chcela od nas dvoch vela, my sme este ani raz neoslavili nase vyrocie svadby a to mame dve v roku 😀
my sa proste lubime cely rok 😝

rpinguin
15. feb 2009

Zuzi, dobry napad, a co s otcom? V starej bola aj narodnost muza, chceme to? A narodky deticiek a ostatne udaje mi piste do IP. A ozi, gratulacia k zubku. Ako to znasa? Davas nieco? Ja som davala Osanit, ale aj tak neviem, ci to pomahalo. Neboli az take problemy u nas.
Inac, uz kojim len 2x denne 🙂

Jani, diky za prvu IP, pozeram, ze sme rovesnicky 😉

Oli, u nas Valentin tiez nehrozil ako u Lenky, sladkosti tiez nepotrebujem a neviem si zrazu nieco oslavovat, co som neoslavovala uz davno. Taky MDZ je nieco ine, to poznam z detstva 😀
Kedy to vlastne letite? Este som pekny pobyt nepriala.
Dnes sme zehlili asi vsetky 😀 Ja to mam za sebou.

Paaaa a pekny vecer!

jabera
15. feb 2009

rpinguin vazne sme rovesnicky? to ma tesi, stale mam pocit, ze som najstarsia na svete... hlavne ako prvorodicka. jej a vy budete mat narodky za chvilku. ak si svihnem, mozno s mojim, len o rok posunute... a ak sa bude pisat aj naronost muza, tak slovak....

oli, ja som dostala na valentina ruzicku v kochliku a milku bonbonieru, ktoru som zpracovala za niekolko malo minut.... potom ta kyselina, co ma chytila, tak mi treba..

rpinguin
15. feb 2009

Jani, co je to kochlik? To zasa nejaky tvoj cechizmus po mamke 😉 .
Neboj, najstarsie tu nie sme, o dvoch viem urcite, co maju viac, takze pohodicka. No a sme v Nemecku, tu je to inac ako na Slovensku, hoci aj tam uz sa tendencia na prve dieta vekovo zväcsuje. No a dolezite je predsa, ako sa citime. No nie?
Tak ta veta mi teda vysla, vsetko ma boli 😝 , takze oprava...dolezite je, ci na tolko rokov vyzerame. Ja sa snazim tak nevyzerat a ked sa nemusim zohnut alebo behat, tak som na tom dobre 😉 Samochvala smrdi 😎
No a ja mam rybicku, ty budes mat bycka 🙂

iii
16. feb 2009

dobre ranko, je a nami krasny vikend. boli sme sa pozriet na tetraeder, je to taka obrovska zelezna konstrukcia v tvare pyramidy na vrchole haldy, da sa tam vyjst po schodoch a zhora je uzasny vyhlad - kedze porurie je uplne ploche, bolo vidiet straaaasne daleko - bola som velmi prekvapena, kolko fabrik a koksarni a bani este stale funguje. je to ale len pre tych, co sa neboja vysok, schody aj plosiny na tetraedere su uplne priehladne - no mala som dost aj ja. heh, vrchol industriekultur.

reni som za tabulku, myslim ale ze vek do nej ani nemusime davat, stacil by nick, krstne meno, meno a vek deti (prip. datum narodenia deti), mesto a spolk. krajina. info o partnerovi sa mi zda byt tiez prebytocne.
este ma napadlo, ze by sme mohli spravit album, kde by si kazda dala fotku a pod nu to vsetko napisala, akurat nevim, co sa do komentara pod fotkou tolko textu zmesti....vyhoda by bola ale taka, ze by mal kazdy do albumu pristup a mohol si svoje udaje lubovolne zmenit........a predisli by sme tomu, ze ked sa nastves, tak tabulku zmazes 😀

lili vitam a gratulujem k tehu..

valent. sme neoslavovali, manzel take talafatky neuznava 😖

ste sa bavili o tej akupunkture, podla mna su to zaujimave alternativne metody, vsak sa po storocia, ked nie viac, v inych krajinach pouzivali...akurat silne pochybujem, ze sa to hebamme alebo lekar na niekolkotyzdnovom kurze nauci robit poriadne....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre