Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

mooc
29. jún 2011

zdravicko 🙂 my sme tu.. teda ja, loptosi hodili slofika, mm je v praci, dedo lusti na terase krizovky, mycka sa toci, na vecer uz mam slubeneho aj tata aj mm ze umyju podlahu (hehe mozem si vybrat, ze kto lepsie) a tak si tu sedim.. nechce sa mi este vyplna tie papiere okolo elterngeld.. radsej vam napisem, ako sa mame..

teda mame sa fayn, mathias je pokojne babo, spi, papa, spi, papa obcas pokuka po svete, zase sa napapa a hned pri tom aj zaspi.. v noci sa kojime tak raz az dvarat.. odmietame cumel (ja som chcela aby mal, ale teda ked on sam nechce.. neva, vydrzime aj bez nejako) velky brasko je uz v poho, zvykol si ze mame babo (dnes sme sa vratili od osteopata a este sme len vystupovali z auta a uz sme poculi ako nicolasko doma krici mama, papa, baba! a bezal nam otvorit dvere.. no strasne zlaty je!)
myslim, ze skutocny stres mi zacne az ked mm bude chodit do prace (teraz je este vacsinu casu doma, aj ked kazdy den musi odbehnut na hodku-dve prec) a hlavne je tu dedo a este nam o tyzden pride babka a to nam uz len bude sveta zit! 🙂 takze az niekedy koncom jula si vyskusam ake to je byt sama s dvoma detmi.. tak dovtedy sa uz hadam nejako zohrame 🙂)

inak matik nam uz pribral nad porodnu hmotnost a hebamme k nam chodi uz len pokecat hehe.. (som rada, ze nemame problemy a viac menej ju uz nepotrebujeme) a u2 dopadla tiez super, aj ked teda matik sa narodil akurat v tyzdni, ked mal jeho detsky dr. dovcu, nastastie sme nemuseli k zastupcovi, lebo tento tyzden uz zase ordinoval nas dr.. velmi mile bolo ze sa pytal aj na velkeho braska a ze nam daval tipy, ako zaobchadzat so ziarlivostou.. aj ked momentalne je ziarlivost preeeeec.. tesim..

vitam nove dievcence.. hlasim, ze my sme na opacnej strane jazera ako konstanz.. ale teda nie je to na konci sveta.. a nas nicky je tiez rocnik 2009 ale aprilovy 🙂

babulky tehulky, vy sa ako mate? beatka, som rada, ze ste nas nepredbehli a teraz drzim palec na finis..

kati, nestihas, lebo hladas toho spendera, ci co ine ta stoji tolko casu??? 😝ppppp

evik, ak sa vam da, tak si nejaky ten augustovy vikend rezervujte pre nas.. 🙂 tesime!

a este raz diky vsetkym za blahozelania.. ci uz tu abo na fb 🙂 nove fotoze obcas capnem tam na "veeelku radost" mojho mm..

yanni
29. jún 2011

@mooc ze vraj hladat spendera. No to by bola este ta lepsia "strata casu " ale ja stale kvasim v kancli, roboty vyse hlavy, kolegovci bud dovolenkuju alebo su chori alebo najlepsie vsetko naraz. Takze stale dookola. A este kazdy den sport, tak nie je na nic cas. V kancli kuknem tak jednym ockom po nete a doma vecer uz nemam väcsinou chut nejake litanie vypisovat. Uz by sa fakt zisla nejaka ta dovolenka....

mooc
29. jún 2011

@petra5258 skolky.. hm.. no nasa (nicolas zacne chodit az v januari) funguje sice aj cez obed, ale ma niekolko roznych programov, su take, kde su deli len poobede alebo poobede plus asi dve poobedia ich mozes priniest.. s tym, ze na obed si ich maminy beru domov, ale je moznost aj celodennej starostlivosti aj s obedom, pripadne rozne kombinovane programy.. 😉 akurat som zistila, ze oproti skolkam inde v de je o dost drahsia (nie je sukromna) no ale zase mi vyhovuje polohou, kedze ju mame 3 minuty chodze od domu (moje 3 minuty.. s nicolasom potrebujem kolkokrat aj polhodinu) co ti mozem poradit, zavolat si tam a popytat sa na moznosti..

a co sa nemcov a inych narodnosti tyka.. ja som sa este nestretla s nikym, co by sa povysoval.. 🙂 mozno mam stastie.. ale stretavam skor ludi, ktori uz niekedy boli na sk alebo aspon prejavuju o sk uprimny zaujem.. a presne ako pises, to pre sk netypicke podanie pomocnej ruky je tu bezna vec.. 🙂

mooc
29. jún 2011

@yanni kati vsak chod.. uplne egoisticky, bez ohladu na choroby kolegov si nahlas aspon na dva tyzdne volno a id sa vyvalit na nejaku all incl. plaz.. (postava vysportovana.. spender sa tiez najde) 😝

evinkaaa
29. jún 2011

@petra5258 - peti, tak k detskym ihriskam poviem len zo skusenosti v mnichove, ze su naozaj, ale naozaj na kazdom kroku. Skoro kazdy dom ma svoje ihrisko a pomedzi to su este take velke, alebo v parkoch su nadherne ihriska. Ale neviem ako to je tam, kde idete vy. Mozno natrafite na nejake krasne, kde sa vam bude pacit.
Co sa tyka detskeho kriku alebo placu, tak s tym si starosti nerob. Nikto ti nic nepovie, vsak to je prirodzene, normalne. To by uz musel byt nejaky idiot, ked by mal nieco proti tomu.
Ja osobne som sa nestretla nikdy s nejakymi pripomienkami, ze som cudzinec. Ani ked som bola v rakusku. Aj tam boli uzasni ludia a vsetci boli ku mne vzdy mili, priatelski a ochotni. Takze mozno ste vy natrafili na nejakych "cudnych", pretoze take nieco som ani od kamosiek, co boli v rakusku, nepocula. Je jasne, ze vsade su "aj nejaki zvlastni ludia", ktori maju stale nejake pripomienky a vsetko im vadi. Ved taki su aj na sk. Ale co mozem povedat ja, tak z mojich skusenosti su tu ludia velmi priatelski a ochotni. Kdekolvek som byvala, vzdy sme si rozumeli so susedmi z okolia, dobre sme vychadzali.
Co sa tyka ockovania, tak to ti neporadim......iba ak kuknes tu na ockovaci kalendar: http://www.crm.de/dokumente/impfkalender_laie.htm Poradia ti babulky, ktore maju deticky, ked tu pridu. 😉

@mooc - renik, jasne ...... znacim si a prediskutujem blizsie s manzelikom a potom ti dam neskor vediet, ze kedy asi. Ale urcite.....veeeeelmi sa tesakujem. 😵 😵 😵 😵 😵

deina
30. jún 2011

Ahojte. 🙂 Hlasim sa zo Slovenska, babka vzala deti von a ja si valam sunky. Idem si urobit kafe a vyvalit sa trosku na terasu. 😀 Ze aka pohodickaaa, tak toto mi v DE chyba, babky pomocnicky, hehe...

Ale ked hovorite o cudzincoch a Nemcoch, nikdy som nemala v Mnichove taku skusenost,zeby nejako zazerali na cudzincov alebo k nim (nam) boli neprijemni. Mozno to zavisi aj od miesta, v Mnichove zije kopec cudzincov, tak su asi zvyknuti. A tiez nikdy nikto nemal nic proti detom a to ti nasi dvaja vedia byt dost hlucni, ale ani susedia sa nestazovali, ani nikto iny. Mnichovske babicky su kapitola sama o sebe, tie sa vzdy pokusaju aj o konverzaciu, ze ake zlate deti, kolko maju rokov a tak podobne. Neviem, ci ste si vsimli, ale ti stari ludia tunajsi su velmi mili.

Vitam nove baby. 🙂 S ockovanim je to podobne ako u nas, s tym rozdielom, ze tu je nepovinne, co je pre mna velka vyhoda (lebo MMR som sa zatial rozhodla nedat a tu by s tym nemali byt opletacky s uradmi).

iii
30. jún 2011

ahojte, vitam vsetkych novacikov, rottenburg aj konstanz vam uprimne zavidim, hned by som sa stahovala! 😉

@mooc renca tak krasne, ze mas este doma muza....to je obrovska podpora. heh, musela som sa pousmiat, ked pises, ze mate skolku 3 minuty od domu......my ju mame asi 2 minuty, ale s obidvoma detmi je to tak na hodinku tam aj spat, dokonca som uz pocas cesty musela parkrat aj kojit 😀 vzdialenosti su jednoducho relativne. ale som velmi rada, ze nemusime nikam autom, hlavne ked vidim pred skolkou ten parkovaci masaker.

u nas vsetko ok, aj mimco sa ma asi dobre, ja tiez, dokonca az tak, ze niektore dni uplne zabudnem na tehotenstvo. minuly vikend sme boli navstivit paulu, tak im to tam marcelko v byte trosku preusporiadal. no a laura je neskutocne sikovna. tak zatial cavesky, idem si dat roladu s mascarpone plnkou, hmmmm....

evinkaaa
30. jún 2011

@deina - dani, uzivaj si pohodicku a babka nech si uzije vnucatka. Kedy sa vraciate naspät? 😉

@iii - ingi, ty si pisala nedavno, ze chodiete obzerat domy, lebo by ste sa radi prestahovali. Uz ste nieco nasli? Ako sa to vyvija u vas?

evinkaaa
30. jún 2011

Narychlo prikladam moju dnesnu pre kamosku.....sme k nim pozvani na veceru, tak aby sme aspon nieco doniesli 😀 (cokoladova s bananmi) 😉

petra5258
30. jún 2011

@evinkaaa sikulka 🙂

evinkaaa
30. jún 2011

@petra5258 - dakujem, peti. 😉

deina
30. jún 2011

@evinkaaa, nadherna, mnaaam. Cez vikend ideme naspat, tak potom si mozeme dat to dlho planovane stretko. 😉

(Nasi kukaju Seherezadu, no moje nervy, este aj dedo pozera... 😀 )

petra5258
30. jún 2011

@yanni dik za link moc si mi pomohla, kks neviem ci som slepa ved na rottenburg.de chodim ale k tomuto som sa nedostala, mam uz prestudovane a vytesujem sa lebo je tam kopa materskych centier pre krpcov cize nuda nebude 🙂 a skolky vydu cca 150 eur na kazdu co je tiez super lebo mi vraveli ze su nehorazne drahe, v porovnani s nasimi hej, tu stoja 40 eciek mesacne ale rodinny pridavok na dieta je cca 24 eur a v nemecku 150-160? cize v podstate su tam skolky lacnejsie ako u nas 😉

petra5258
30. jún 2011

@mooc aj nasa Silvinka nechcela prvy mesiac cumlik a ja som sa praveze tesila lebo som myslela ze tu starsiu rychlejsie od neho odnaucim a po mesiaci jej zrazu "prestuklo" plakala celu noc a stale by len dudkala tak som jej ho zase skusila dat a odvtedy cumlikuje 😎 a Linduska ho pyta uz len na noc a nevadi jej ked vidi Sisu s dudou praveze jej ich pcha do pusy stale 😉 😉
@deina Skoda ze na SR je povinne lebo ja by som ich tiez nedala zaockovat a uz ma v sebe 2 tie vakciny a este 2 musi dostat a to by asi nerobilo dobrotu keby sa to prerusi a nedovybera to. A co som pozerala link co mi poslala evi tak ockovaci kalendar je v nemecku iny aku na sr, tak som zvedava ako to doriesi nasa nova pani doktorka 😉 Inak Sisa ma uz pol roka a este stale ma na pliecku taku velikansku hrcu hnisu od ockovania proti tbc, normalne do vysky 1 cm a do sirky vyse 1 cm, minuly tyzden sme s nou boli na plucnom co jej to pozerali a povedali nam ze to ma este pekne, ze vela deti to ma horsie. Od noveho roka chcu to tbc ockovanie zrusit lebo ze vela deti ma po nom problemy a niektore skoncia aj s liekmi proti tbc ale ze este tento rok budu sledovat deticky ze kolkym to skodi. Cize moja Silvinka ze taky pokusny kralik, uzasne 😠
Seherezadu pozera aj moja mama a je zamilovana do toho Onura 🙂 🙂
@evinkaaa dik za odpovede, som vam toho riadne popisala, si zlata ze sa ti chcelo odpovedat, mna by to s tym detskym krikom ani nenapadlo ale ta buduca sefka mi vravela ze mam ist radsej do bytu lebo ludom v dvojdome by to mohlo vadit lebo ze s nimi v dome byva nejaky pan co si pusta nahlas hudbu a uz to jej vadi a ze si nevie predstavit v noci detsky plac... ale zas ved v byte mam susedov zo vsetkych stran tak je este vacsia sanca ze by to niekomu vadilo a tu u nas nikto nikdy nefrflal, to mi dala len takeho chrobaka do hlavy 😉

deina
30. jún 2011

@petra5258, ano, v Nemecku tbc neockuju a preto asi vedia zacat skor s ockovanim, ale vpodstate pouzivaju tie iste vakciny, hexu, prevenar, MMR a plus k tomu aj vakcinu proti meningitide. Predpokladam, ze nam doktorka na poradni ponukne aj MMR, aj meningokoky, ale zatial nechceme (teda ja, manzel povedal, ze mi doveruje, ze to mam urcite dobre rozmyslene, dala som mu aspon jednu knihu precitat, kym sme prec). Asi ti Sisku este neockovali,ked nema zahojene tbc, ze? Ze pokusny krali... 😒

Jej a nasa babka (moja mama) sa rozhodla vykrmit mi starsieho. :D Tusim sa jej nedari...

petra5258
30. jún 2011

@deina praveze ockovali ju uz 2krat infarixom aj prevenarom lebo to mala uz zmensene na ramienku ale po tomto poslednom ockovani jej to zase vystupilo poriadne tak kontrolujem uzlinky pod pazuchou stale ale nic tam nastastie zdurene nema... ale dobre vediet ze ich tam maju- tie vakciny lebo som sa bala ze to bude nejako inak namiesane alebo pod inym nazvom a boli by zmatky z toho. A pytali sa ta aj na ockovanie Rotarixom?

deina
30. jún 2011

@petra5258, zatial nie, chcela od nas len papier, aby vedela, co vsetko deti maju naockovane, viac sme o tom nehovorili. Nas sa uz rotarix netyka, to sa ockuje tusim len do 6.mesiaca.

petra5258
30. jún 2011

@deina jasne ja som nekukla kolko ma mladsi 🙂

ivic26
1. júl 2011

ahojte kocky,
v prvom rade reni veeeelmi gratulujem k malemu mathimu, nech vam robi len radost, je zdravy, pekne spinka, papa a veeela mliecka a nech nicky co najmenej ziarli. Ako si zvykate? Pamatam si na moje zaciatky, bolo to teda narocne, hlavne, ked obe deti naraz plakali a ja som nevedela, koho mam skor lutovat ..
Ja som vobec nic nestihala, mala som tu svokrovcov na navsteve, boli tu od 20. do vcera rana, takze nam bolo veselsie, aj ked samozrejme Matus vymyslal, kedze skusal, ze co moze a co nie a co povie babka s dedkom atd. a to som este ja musela dozerat ci hlavne babka nedovoluje Matusovi privela.. lebo to som pocula same, ze on je chudatko precitlively a nechaj ho, nevsimaj si ho (ked sa jedoval a vzodroval a ja som Matusovi povedala, ze aj tak to bude tak, ako som ja povedala a moze sa aj na hlavu postavit) a take veci. Ale nevysvetlim jej, ze ked mu raz poviem inak a ozaj ho necham tak, ze to nie je pre neho dobre a ze bude mat chaos z toho, ze mama raz povie tak a potom zase inak ... Jaj, povedzte mi, kedy sa skonci obdobie vzdoru? On je tak strasne tvrdohlavy, to si ani neviete predstavit.. ale co ma tesi je, ze sa konecne zapaja v skolke do hier s detmi a ze hovori uz aj par slov (hallo, aufraeumen, ja, dankeschoen, tschuess, du a tak) a uz sa nehanbi tak velmi, ako predtym, tak to som veeeelmi rada.
Este som sa chcela opytat yanni tu nieco spominala o slovenskych znackach na aute.. ako to je? kedy sa musia prehlasovat a ake problemy z toho mozu byt? dakujeeeem

neurologia
2. júl 2011

Ahojte baby,

vitam nove tvare 🙂

mna doteraz palila zaha...teda posledne tri dni brutalne skoro cely den a celu noc (ono ma palila aj skor ale dalo sa to vydrzat) ze som mala pocit ze sa neviem nadychnut tak som sa postazovala hebamme a dala mi nejake globuli....dnesnu noc nic to bol pocit...ale zas asi trpim nespavostou lebo vidite v aku hodinu pisem a to dieta spi mm tiez...a ja tu strasim a snazim sa byt tisko 😀
inak vsetko v pohode este stale nic oprate teda pre baby...ale zas uz som dokoncila hniezdo do kolisky a teraz sa chystam usit joss okolo postele -akurat dnes idem kupit stoff a mozem zacat pocasie je aj tak nahovno...ako u blaznov tak mozem tvorit ...

akurat sa mi segra chysta poslat balik....ze mi nieco kupila teda babatku a kedze spolu nebudeme tak mi to posle ja neviem co si robi starosti mala kupit vacsie a nie pre novorodenca a mohla mi to dat osobne ked pridu niekedy...ale tak potesi ..nasi sa sem chystaju v okt. ale ktovie kedy ti pridu lebo najskor bolo ze v auguste (pretoze segra kupila mini vecicky ze mi ich donesu) potom ze september teraz ze oktober no uvidim ja kedy nakoniec pridu...uz neriesim ked pridu tak tu budu...a basta 😝

iii
4. júl 2011

@neurologia bei, s tou zahou ti nezavidim, ja tym trpim uz teraz......snazim sa teda vyhybat vsetkym medikamentom, a najviac mi na to zabera babsky recept - hrst suchej neuvarenej ryze zapit vodou, ono to v zaludku akosi stiahne na seba tu kyselinu, bez ryze by som snad ani nezaspala. a ako to klape so spinkanim joss v izbicke?

neurologia
4. júl 2011

@iii
inga zaha je velmi neprijemna vec... ja som sa pri prvom tehu vyhybala medikamentom ale teraz som mala pocit ze to uz ide do extremov ...ja som vyskusala kadejake babske recepty vsetko zaberalo len na chvilku a potom opat....a to uz sa nedalo....
joss je uz velkacka a spi pekne vo svojej izbicke v posteli...ale kym sme sa k tomu dopracovali tak sme vyskusali vsetko mozne 😀 ....ale nic nezaberalo vzdy odtial zdrhla a nakoniec zabralo vecer ulozit precitat rozpravku a odist a ona este chvilku pozera knizku a zabuva....najskor aj potom zdrhla ale jednoduchom som ju vratila spat do postele opat dala pusu a prec...a po niekolkych veceroch pochopila ze ked ju tam ulozim uz nema co behat po byte....a ide sa spat... 😉

mooc
4. júl 2011

@neurologia bei zaaaaaaaavist silna.. my uspavame obaja oboch.. najskor doplna nakojim mathiasa a tatik ho prechadzanim po byte ucicika k spanku a ja medzitym spievam nicolasovi (to uz ma odcitane od deda alebo tata) a aj tak nezaspi skor nez pri nom nezaspim aj ja.. takze vecer sa ukladame od osmej a zhruba o desiatej tu mame dve spiace deti a jednu spiacu mamcu.. 😀

neurologia
4. júl 2011

@mooc
no na zaciatku som ju aj ja uspavala tak ze som pri nej lezala....a tiez som tam stravila dve hodky a potom ked sa mi zdalo ze spi tak som sa chcela vytratit a slecna oci oko dve trnky a rev...ze mama spat ku mne do postele....a toto iste spravila aj o dalsie dve hodky...ona striehla kedy pojdem prec a nespala....a po tyzdni aj daco som si povedala tak toto nie aj tak to nefunguje....a ja z vecera nic nemam a ani z attilu ...lebo ten sedel sam v obyvke....a potom sme boli obaja zreli do postele....tak som to skusila takto precitat pusa a buvat... 🙂

rpinguin
5. júl 2011

hi zenyyyyyy,
tak po nejakej dobe sa aj ja hlasim, mame za sebou dovcu pri mori, muzik uz zarezava v novej praci, v piatok prichadza k nam (pride skor z 300km vzdialenosti ako chodieval z byvaleho pracoviska 🙂 ), byt hlada pocas tyzdna. Pocas tyzdna valcim sama, vymyslam programy, kde by som s nimi pochodila, ale je to fajn, decka su vecer ko, ze ich ukladam naraz o 19.30, zavrem izbu a spi sa. Uspavat som nastastie nikdy nemusela. Ani knihy citat pred spanim nechcem, maju citat pocas dna, vecer pustam muziku akurat a prcham 😀

Pozeram, ze Renca uz porodila, tak som asi posledna, ktora gratuluje k Mathimu 😵 Reni, preco ukladas Mathiho tak skoro, ono to take mimco este nema rezim ako taky, ja si pamätam, ze Matilda (ako uplne mimco do nejakych 4mes.) chodila spat vzdy s nami okolo 23.00, dovtedy len pri nas driemala v lehatku, ale sa valala, potom bolo o 23.00 kojo a isli sme spat. Maxik ale vzd o tej 20.00. Tie mimca sa naspia pocas dna dost.

A Bea, ty si tolko toho pokupila, ci co chces tolko prat, ved tie veci hadam spinave po skriniach nemas 😀 Ja som prala len nove kupene veci, veci po Maxikovi boli predsa ciste. A zahu som zazila len raz, ty koki, ja som nevedela co to je, ale fakt je to hnus, nech ta to coskoro prejde.

@ivic26 Ivi, my sme mali dlho slovenske znacky, ono, ked si ta nikto nevsimne, nikto ta nikde neohlasi, tak mozes mat, ale ak sa nejaky sused zamiesa, ze to auto stoji u vas stale, tak mas len neprijemnosti. Mozes tie znacky mat, ale musis nemecke dane zaplatit, ktore na SVK neplatis. Ze mas navstevu stale nevysvetlis. Ja som jednej tete odpalila zrkadlo so svk znackami a uz to islo, sme sice povedali, ze auto pozicane, aj uverili, vsetko ok, ale po case prisli dokonca sledovat polisi, ci nam to auto este stoji. Muza skontrolovali, nepovedali nic a po case prisiel papier, ze musime premenit znacky, lenze to sme im uz napisali, ze mame auto poriadne prihlasene na nemeckych znackach- sme medzitym uz kupili nove, kedze sa blizil Matildin porod, stare auto sme odviezli na SVK a bol klud. Ono, ked sa nikto nebude do toho rypat, neurobis nejaku nehodu, tak nejakych par rokov risknut mozes, ale naco sa stresovat a vymyslat si zakazdym bachorky, ze?

Ingi, no vy ako s tym domom, ved nanapinaj.
Zdravim ostatne zenule, ktore som zabudla.
CO je s Katkou (yanni), som myslela, ze uz bude hned odpoved od nej na nemecke znacky a zenskej nikde 😲

neurologia
5. júl 2011

@rpinguin
renca
no ja som nekupovala nic nove vsak je vsetko nove a este v "mode" po joss jedine co som kupila boli bodynka s kratkym rukavom....ale veci co som odlozila do krabic ze joss uz nenosi (ved uz su davno male) tak som vytiahla ze pokukam a biele veci vsetky zlte alebo so ztymi fliackami...a popritom vsetko som odkladala krasne biele a samozrejme oprate...ale zevraj to staci oprat a opat budu ako nove....tak preto to pranie 😀

petra5258
5. júl 2011

ahojte kocky,tak my sme boli cez vikend wellnessovat v turcianskych tepliciach tak som si oddychla a sme im tam teda znizili vekovy priemer z 80 na 78 isto .-) boli tam sami nemecki dochodcovia tak som cela stastna sprechovala a bol tam teply bazen tak si aj mala silvinka "poplavala" a lindusa sa vyjasila .-)
@rpinguin a kolko stoja cca dane na auto v nemecku? Inak co sa tyka toho zaspavania miminiek tak ja som silviu tiez davala spat skor a cela som bola stastna ked o osmej obidve chrnali a ja som mala vecer pre seba.teda skor vecer pre upratovanie.-) ale jej to tak viditelne vyhovovalo a kazde babatko je ine.. .

Inak dievcata neviete nejake nemecke stranky ako je konik?mozno by som tam nasla temu rottenburg a lahsie by sa mi hladali kamosky.a uz ma chyta cestovna horucka a neviem sa tam uz dockat a to mam este mesiac pred sebou .)

deina
5. júl 2011

@rpinguin, zaujimave s tymi znackami... a co v pripade, ze mame auto naozaj pozicane? 😅 My vlastne ani nemame auto, to, co pouzivame, patri oficialne mojmu otcovi (ci dokonca jeho firme, ani neviem). On ho aj chcel napisat na mna, ale mne vyhovovalo, ze sa ma on kto starat (myslim na take veci ako napr poistky vybavovat).

@petra5258, skus http://www.babyforum.de/, to mi raz poradila @mooc. A ja mam rada www.toytowngermany.com, ale to je anglicke forum.

petra5258
5. júl 2011

@deina diky 🙂 idem pokukat tie stranky,aj my mame auto napisane na tatina tak som zvedava ako sa to vyriesi ...

inak som dnes predala kociarik a objednala som tento

https://www.youtube.com/watch?v=OUQbMebYXCA

moze byt jedno aj dvojkocik co je super kedze Lindusku v obchodoch davam do kocika inak by bol hystericky zachvat isty 🙂

deina
5. júl 2011

@petra5258, ten je perfektny, kamoska ho ma a vraj je to najlepsi surodenecky kocik momentalne na trhu. Aj ked aj ten novy Bugaboo Donkey nevyzera zle. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre