Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

iii
2. aug 2011

@schnucki aku skolu studujes? no jo, urvat si cas pri prckovi na studium asi nie je ziadna sranda. a ako sa ti pri frankfurte paci?
ja som teda velmi rada, ze sa mi zatial dari sa sekciam vyhybat.....neviem si to ani predstavit, ake to moze byt mat zrazu len tak znicohonic dieta v naruci. no snad to ani nikdy nezistim. na tehotenskom kurze sme mali jednu babu, ktora isla do toho dobrovolne, a argumentovala tym, ze jej ta sekcia pride taka cista a prakticka 😀 holt typicka nemka 😀
dnes bola elenka u kamaratky na pool-party, tak deti uz o pol siedmej mrtve v posteli, nadhera

schnucki
2. aug 2011

@iii my bydlime na malem mestecku, do frankfurtu to mam 45min 🙂 ... ja jsem totiz ve meste vyrostla a nejak me to tam nelaka zpatky do velkeho mesta ....
ja ti uprimne nevim jak to s malou dam, ale urcite to zkusim ... kdyz to nepujde tak to holt nepujde ....
studovala jsem pedagogiku a germanistiku magistra, ale vsechno menej na bakalare a tim padem jsou terminy na ukonceni a to s malou nedam, tak to menim jen na pedagogiku 🙂

sice jeste neni tak pozde, ale nejak nevim jak to mam s tou sekcii pochopit 😅

to to nase zvire se dneska naucilo delat sama indiana a nemela nic lepsiho v postylce na praci nez indianovat 😀 ale uz taky chrni

stardust
2. aug 2011

@schnucki smiem sa spytat na tvoj vek?

mooc
2. aug 2011

aj mne malicky spi (jupi!), len co z toho, ked od polnoci +-hodka mi zacne recitovat basnicky a ja uz si do rana moc nepospim..
velkeho uspava tatik, neviem ci uz spi.. u nas to vecer funguje tak, ze si dame na chodbe navzajom pusy, velki chlapi zalezu do detskej, my s matikom do spalne a "pretekame", kto prvy zaspi..
ingus, vsak ked povie, ze uz ma po KS=CR a ze sa boji, tak to je dost dovod na planovanu sekciu..
inak renatka, ja mam presne skusenost ako ty, ze bez epi super tlacenie ale tie kontakcie hroza a s epi sa mi horsie tlacilo, kontakcie sa dali a hlavne moj celkovy stav poporodny bol ovela lepsi.. teda keby som nebola v nemocnici chytila nejakeho bacila, lebo som odtial dosla so zapalenym hrdlom a 40teplotami a trvalo viac ako dva tyzdne, kym ma to preslo..
babule, chcem dat ist fotit deti a rada by som aj rodinne foto, len mam dilemu ci teraz ci az ked schudnem, len aby mi uz prckovia nechodili do skoly kym schudnem a ci vobec dam dolu 18kg 😖 ach joooooooo..
pekny vecer vam

rpinguin
2. aug 2011

@mooc kokso, Reni 18kg? to si kde nabrala? ale neboj das dole, dali ine, das aj ty, len disciplinu to chce 🙂 Pri Nickim si to schudla, ci ako to bolo. A ak si nenabrala v ksichte, tak predsa nejakym tmavym odevovom ta kazdy dobry fotograf zakamufluje, ci nie?
no a cisarak by som tiez nebrala, si neviem predstavit neodcupitat po svojich na inu postel, na wc, na dalsie vysetrenia s baby. To ja rada vsade na cumendy 😀

@schnucki vitam, so skolou nezavidim. Poznam kamosku, zacali sme spolu studovat, ona otehotnela a skolu nechala (stale si to este drzi, kedze chce skoncit) a odvtedy porodila deti 3 a skola stale nedokoncena, takze len pevna vola. Ja by som to ale nedala, to viem uz teraz, kedze som lajdak 😒 ale ty si mladas, ty to das, ona ma uz 36 tusim.

schnucki
2. aug 2011

@stardust klidne muzes 🙂 je mi 27 😀

@mooc ja si taky myslim ze oblecenim se da leccos schovat ... a to to je tak hrozne?? ... a dobry fotograf to zmakne 😉

ja premyslim nechat profesionalni fotky na prvni narozeniny ... mame jedny z nemocnice tak bych rada az ji bude rok ....

ja mela porod bez epi, sice to trvalo, ale po porode v poho 🙂

@rpinguin ja jsem lajdak jak kdy, ale kdyz vim ze me neco tlaci tak se dokazu zaprit ... ale bojim se toho ... jeeee tri deti ne, me zatim staci to jedno 😀 alesourozence by jsme radi 😵

evinkaaa
2. aug 2011

@schnucki - vitam ta medzi nami aj ja 😉

@mooc - reni, neboj to das dole. Chce to pevnu volu, disciplinu a cas. Vsak nic nejde zo dna na den. Budes sa krpcami behat a kilecka pojdu dole jedna radost. 😀

@rpinguin - reni, uz ste sa prestahovali, ci sa iba budete? A kam to presne idete - mesto?

mooc
2. aug 2011

@rpinguin rani, tie som pri nicolasovi nabrala.. a nedala dole ☹ a kedze sme pravdepodobne uz dorodili, tak to uz moze ist definitivne dolu.. len ako?! a ta disciplina mi chyyyyba..

mooc
2. aug 2011

@evinkaaa @schnucki @rpinguin inak babule diky za podporu.. len chcem vidiet ako tych 18kg zakamuflovat oblecenim 😝
evi beham beham uz aj teraz cez den nie je cas ani na wc zbehnut niekedy.. a kila potvory nic sa ma drzia.. uz si na mne zvykli asi..

evinkaaa
2. aug 2011

@mooc - reni, ved ty mas disciplini, nie? Zdravujes sa stravo, nejes nejako vela sladkeho (myslim, ze si mi to pisala) a pohybu pri krpcoch mas dost.....neboj, to pojde... 😉
To nie ako ja.......sedim tu, cumim a citam a vyzieram zmrzku 😀

evinkaaa
2. aug 2011

@mooc - reni, klidne sa chodte ako rodinka odfotit teraz, kym su este krpci taki mali....kilecka zakamuflujes obleckom.......nejake cierne nohavice (typ podla toho, co rada nosis) a kludne aj nejaku tuniku ci nieco podobne 😵
Pekne sa nasminkuj, hod na seba nejaky sperk a ide sa 🙂 🙂 🙂

mooc
2. aug 2011

@evinkaaa no nejem sladke, lebo to radsej nekupujem! ale ked nam niekto nieco "podstrci".. napr. nicky dostal coko od susedov (hnusna mama mu ju celu sezrala, lebo jeho este pred takymi vecami ako cokolada celkom v poho chranim.. uspokojil sa aj s jednou kockou s nej) no a to zdrave stravovanie viac menej ano.. kym niekto nepodstrci nieco nezdrave.. 😝

stardust
2. aug 2011

@schnucki tak ako mne...kolko semestrov ti este chyba do ukoncenia studia?

evinkaaa
2. aug 2011

@mooc - reni, s tym si nerob starosti, ak fakt jes iba to, co ti niekto "podstrci" 😀 To su urcite ojedinele okamihy. Tak to mas potom uplne super perspektivu, dat kilecka dole. Neoboj, my ta tu budeme "hecovat" a pojdu dole same 😀 .

rpinguin
2. aug 2011

@evinkaaa Evi, este nie, hladame byt, teraz sa jeden super nasiel, ale este ho treba dokoncit, takze by bol az od 1.10, tzn., ze by sme museli este o mesiac predlzit MA., co neviem, ci bude mozne. No a ja som uz od 1.7. sama, na vikendy sme spolu akurat. A do Bad Langensalza ideme 🙂

evinkaaa
2. aug 2011

@rpinguin - reni, viem, ze si spominala, ze niekam tam idete a myslim, ze si nieco spominala, ze v lete by ste sa mali stahovat.....preto som sa pytala, ze ci uz to mate za vami alebo nie. Aha, takze sa este byt hlada? Chcete radsej byt ci dom? Pretoze tam by ste zohnali za tu cenu, co platite tu za byt, asi aj dom, ci nie? 😉
Takze mate "Fernbeziehung"? 😀 Aspon si budete navzajom vzacnejsi. 😵 😵 😵
Drzim palce pri hladani a nech ste co najskor spolu. 😵

schnucki
2. aug 2011

@evinkaaa dekuji 🙂

@stardust jelikoz budu menit magistra za bakalare tak tak tri roky 😝 ...

joooo to ja jsem na tom podobne, ja snim tolik cokolady ze to ani neni mozny ... takze @mooc ty kila proste jit dolu musej 😉

@rpinguin a co dela manzel ze je doma jen o vikend?? smim li se zeptat 😅

rpinguin
2. aug 2011

@evinkaaa Evi, no ono sa to len hovori, ale ten byt, ktory sa dokoncuje nas bude stat tolko, co tu, cosi cez 1000, takze zasa az take lacne to nebude, akurat o 15m2 väcsi. Domy tam nie su, moznoze zasa dalej v nejakych dedinach, ale ked uz mam ist do maleho mesta, tak chcem v tom meste aj byvat, ja som zila stale v mestach doteraz, uz toto male 18tis. bude zmena 🙂
@schnucki no zmenil fleka, uz je na novom pracovisku a my este v Mannheime, no a hlada byvanie. Ked su tie skypy, tak cloveku to akosi nepride, ze sa nevidime a ten piatok tu je tak rychlo, ze ani o tom neviem.
Za naseho mladi sme chceli, aby cas rychlo utekal a teraz chceme opak 😀

stardust
2. aug 2011

@schnucki ale budes mat uznane niektore skusky, nie?

schnucki
2. aug 2011

@rpinguin aha ... no to mas pravdu, muj mm jezdi kamionem a kdyz je na dalce tak me az prekvapi jak ten cas utece 🙂

schnucki
2. aug 2011

@stardust to snad ano ... ono hlavne musim pockat jestli mi to zmeni a zjistit pak co a jak 🙂
ty taky studujes?

rpinguin
2. aug 2011

@schnucki juj, tak to by som sa bala, si to asi uz tak neberes a na to nemyslis, ze sa moze na tych cestach vzdy cosi stat, ze? Inac to ani nejde. Mne je vzdy nejako cudesne, ked musi davat tych 300km v piatky a nedele.

evinkaaa
2. aug 2011

@rpinguin - reni, aha, to som nevedela. No tak ale budete mat potom pekny bytik.....tak sa to urcite oplati. A keby ste si to nemohli dovolit, tak ho asi ani neberiete. 😉 Tak nech sa vam dobre byva.
A to s tym mestom uplne chapem. U mna to je to iste. Väcsie alebo mensie, to je jedno, ale radsej ako dedinu. 😉 Ja chcem mat proste vsetko okolo seba a nechcem byt zavisla na aute. To urcite nie. 😀 Nejde o pohodlnost, ale o to, ze nechcem, aby som bola nutena vsade chodit autom. 😉

schnucki
2. aug 2011

@rpinguin na to ani nemyslim, stacilo mi kdyz jsem v radiu slysela o velke bouracce a on mi nebral telefon, jsem myslela ze ho pak utlucu jak jsem se bala ... bych se zblaznila kdybych na to myslela 🙂 a co mame malou nemam ani cas premyslet 🙂

evinkaaa
2. aug 2011

@schnucki - joj, aj ja by som sa asi o mm bala, ked by bol stale na cestach. Ale ty si uz asi zvyknuta, ze? 😉

schnucki
2. aug 2011

my jsme ted na malym mestecku a jsem nucena skoro vsude autem ... taky hledame, ale to jeste chvili potrva ... je tu sice klid ale s malou je to nekdy na palici ....

schnucki
2. aug 2011

@evinkaaa nesmim si to pripoustet ... on nejezdi nastesti fernverkehr stale, jen asi davkrat do roka tak na mesic, no ale jezdi v noci, coz neni o moc lepsi ...
no ale od zari by mel jezdit fernverkehr uz na stalo ... ale ono tak nebo tak na to clovek nesmi myslet 🙂

evinkaaa
2. aug 2011

@schnucki - ano, asi mas pravdu. Nemozes na to mysliet a asi to bude lahsie. Ale da sa to vobec? Tazke, ze? 😉
Fernverkehr myslis cudzinu? Ci "iba" sever-juh-zapad-vychod nemecka?

rpinguin
2. aug 2011

@schnucki
@evinkaaa no ono mne by to auto ani moc nevadilo (aj ked nejazdim, aspon by som zacala), ale skor to, ze v tych malych mesteckach (cest vynimkam) nie je tolko moznosti pre decka, myslim rozne kurzy, tie vselijake Indoorspielplätze, kupaliska a ine "dolezite" veci 😅 Teraz budem fakt musiet zasadnut za volant 😒

schnucki
2. aug 2011

@evinkaaa je to tezky, ale clovek si svym zpusobem zvykne ... i kdyz zvykne, staci kdyz dorazi o pul hodiny pozdeji nebo zavola pozdeji a ja uz plasim 😝

on jezdi a mel by jezdit jen po nemecku ... i se mu parkrat povedlo pres tyden prespat doma, tak to nebude tak hrozne ....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre