Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

rpinguin
11. aug 2011

@yanni teda Kati, aj ja to mam, prave bezia Zufalky, ale ma to akosi nebavi uz, ked som to videla, a nasla som tolko programov, o ktorych sa mi nesnivalo, nejaky Tele5, Dmax a este dost inych, normalne nechapem, pre mna existovalo akosi vzdy len tych zopar hlavnych, ktore su na prednych stranach TV programu, takze na konovi si clovek aj deficity napravi 😀

deina
11. aug 2011

@evinkaaa, Evi, hore (vlastne uz krk) nema chrbticu vobec zakrivenu, vraj chodi ako kohut. A z toho mozu byt tie bolesti hlavy. Take zvlastne... ale ked sa to da operat, tak dobre, asponze sa to da napravit. Lepsie akoby sa s tym nic nedalo robit a len by sa to postupne zhorsovalo.

deina
11. aug 2011

Ahojte. 🙂 Zas tu strasim sama, mm siel niekam von s kamaratom (ja mam vacsinu kamaratok uz len maminy, tie velmi po veceroch von nechodia a moja slobodna bezdetna kamoska akurat cestuje), ale asi nebude dlho ako poznam toho kamarata.

Mne sa uz teraz 40-tka zda ako super vek. Deti trochu odrastene alebo aspon podrastene a staroba to este nie je. 😅

Nasi zase Seherezadu pozeraju a teraz Farmu, moje nervy... 😝

yanni
12. aug 2011

@rpinguin no vidis Renci, este prideme aj na to, ze tento kon je aj velmi inteligentna Website 😀 😀 😀 Tele5 a podobne blbosti to bolo stale, len Sixx vraj pustili len v pondelok ci kedy. Kolegyna je taka Tv-maniacka, ta kuka asui vsetky "zenske" serialy 😀 😀 😀

amilat
12. aug 2011

@yanni No Kati, dala som si ziadost do troch skolok a do dvoch ma zobrali, jednu som potom sama odriekla, kedze ta bola daleko a kedze som dostala miesto blizsie tak idem tam kde nemusim hodinu autom cestovat. Tak som si vybrala "Offener KiGa" lebo sa mi ten koncept otvorenych skupin pacil, tak uvidime.
Inac 40 nie je naozaj ziadny vek, ale musim suhlasit ked som ja mala 15, tak mi uz 30 pripadalo vela. Moj manzel je odo mna 14 rokov starsi a vek u nas nikdy nebol temou, ked sa chlap o seba stara a je fit tak je to naozaj O.K.Takze sa hlasim do skupiny zien so starsim manzelom v ktorej som momentalne sama 😀 😀 😀
@rpinguin No Renca tak skusime po tom 22. auguste to stretko, este sa ozvem,tak to snad vyjde

yanni
12. aug 2011

@amilat juuuuuuuuuuj no tak to je fajn. Budes tam robit praktikum a potom tu skolu, ci to je ako riadne zamestanana?
Juuuuuj jasne, ze ako 20rocna by som nebrala 40 rocneho. V strednom beku sa to nejak varovnava ale zase potom v este vyssom veku uz badat zase rozdiely. Taka 50rocna zena je este k svetu ale 70 rocny chlap. Ach jaj.
Ale co, teraz o tom fakt nemusime rozmyslat, ved sme este mladice 😀 😀 😀 😀

amilat
12. aug 2011

No robim si "Anerkennungsjahr" pol roka v skolke a pol roka v nejakom "Hort"-e a napisem 15 stranovu pracu a som hotova Staatlich anerkannte Erzieherin 😀 Takze som riadne zamestnana bei der Gemeinde, no a potrebovala som len polroka na cely uväzok 39 hodin tyzdenne a kedze ma zobrali na cely rok, lebo na pol roka ta nevezme nik tak mi dali Vertrag na 25 hodin tyzdenne, co je super nemusim hladat Tagesmutter ku detom, lebo na poobedie nikoho by som nemala a muz by nemohol stale. Takze zacinam 1.09. a som krok blizsie k cielu 😀
Inac deti uz druhy tyzden prazdniny, pocasie na ....... . keby som tu nemala mamku, tak sa asi zblaznim.No a k tomu veku este raz ja ma 28 a muz ma 42, to je este v pohode, ale taky 18- 20 rocny rozdiel by uz bol moc. No ale ked raz Amorov sip trafi, ta aj tak sme bezmocne

yanni
12. aug 2011

@amilat no to je supeeeeeeer. Robit je nie problem a tu pracu, tu zmaknes, urcite to az taky problem nebude, ci hej? A to mas aj nejaku temu urcenu? A ked si uz teraz zamestnane u Gemeinde, tak to je öffentlicher Dienst, to mas super. A to potom mozes hadam aj dalej ostat u nich zamestnana, ci nie? Mozno ked budu vidiet, ze su super, tak ti ponuknu aj stalu pracu. To by si mala super, lebo z öffentlicher Dienst sa nevyhadzuje. A nie len ako mna Bematin ale u nas ani len lenive Angestellte. Tie by poniektore vo freier Wirtschaft uz davno leteli.
A mamka ako dlho ostane? Ja by som tiez chcela aby ma zase niekto prisiel navstivit. Ale nejako nik nechodi ☹ Nasi tu boli na velku noc, ale to je vzdy len tak na par dni, otes selbstständij a mama tiez este mladica, tej uz vlasy brckaveju, ze este kolko ma do dochodku. Stale basni o tom, ze volakedy pri dvoch detoch uz davno mohla byt v predcasnom, ci teraz u dokonca v normalnom. No na to mozeme teraz zabudnut, deti sa nezohladnuju.
A ten vek, to je na dlhu diskusiu. Ja tak poviem, teraz v mojom veku tak chlap o 10 rokov starsi je OK ale viac uz asi nie, to pomaly 50rocneho, to je uz vela, a hlavne aj koli detom. Ak naozaj dake dakedy budu, tak to takych dedkov rodicov mat, to pre to decko asi tiez nie je bohvie co. No a mna skor slak trafi ako ten amorov sip 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

yanni
12. aug 2011

@amilat ozaj zabudla som. Aj u teba prsi? Renca pisala, ze je kosa a prsi. Tak tu mame konecne pekne, aj teplejsie a slniecko svieti, len je dost veterno ale aspon konecne neprsi. No tento rok leto nemame, na FB ´dali letu nove meno - Arschloch 😀 😀 😀 Baden tiez clovek moze zabudnut, bola som na jazere sa kupat akurat tak 2 krat a to bolo este v maji. Mne je to osobne uz totalne fuk, len pre tie chudence deti. Tak maju prazdniny a trcia doma. A hlavne pre takych je to blbe, co si nemozu dovolit ist niekde dalej k moru, lebo uz aj Chorvatsko a Bulharsko je o nicom, kamosky pisali, ze tiez je to len o stasti na ake pocasie natrafis. No istia to uz fakt len nejake Emiraty 😀

amilat
12. aug 2011

@yanni 😀 😀 😀 mna z teba porazi, ze slak ta skor trafi, sa tu s mamkou rehlime, ta si teda fakt 😀 No to s tou pracou je super, ta riaditelka mi aj povedala, ze ked sa mi bude pacit a oni budu so mnou spokojni, ze aj Festanstellung mozem dostat, ked bude volne miesto, no ja len u Gemeinde od zaciatku som hladala 😀 Ale ked v skolke skoncim, musim este na pol roka hladat Hort a az potom ked budem hotova si mozem nieco hladat nastalo. ale teraz som spokojna a praca je tiez O.K. ,aj som tam uz bola tak ma chvalila ze rozpravam perfektne nemecky a ze myslim s nimi, ze nebolo an poznat ze som tam bola prvy den, ale ako by som tam uz dlhsie robila, preto ma aj chceli zamestnqat, no dufam ze to vydrzi 🙂
Tu prsi, deti dive, skacu po sedackach, no pomoc, chcela so ist do Tunisu s nimi, ale kvoli praci nemozem, musim sa ist dat zaockovat a veci mi este treba povybavovat, tak sa neda , tak je to o drzku 😝
Hned by som s tebou menila a v kancli kavickovala a konikovala 😀

amilat
12. aug 2011

@yanni No a muz mal 26 a 28 rokoiv ked sa narodili deti, viac by som tiez nechcela, lebo zastavam tiez ten nazor, ze by deti nemali mat otca, ktory by zaroven mophol byt aj dedom. To tych 14, 15 rokov je teda taka horna hranica 😀
Tak idem ja makat, vcera som kupila komodu, zmontovala, tak ide upratat, uz fakt nemam tie handry kde davat, tak idem to redukovat. Kati a ty sa tiez nepretrhni v praci 😀 😀 😀

yanni
12. aug 2011

@amilat no ved vies aka som ja drzka. Ale Rencu aj tak netromfnem, ta ma este väcsiu hubicku 😀 😀 😀 😀

Tak sa len pekne snaz a robkaj, trosku sa zahraj na Schleimer a bude robotka ista. ved ten rok ubehne ani sa nenazdas.

No ti poviem, to kavickovanie nie je bohvie co. Uz by som mala s tym prestat. lebo som sa tak rozpila az to uz pekne nie je. Nie ze budem süchtig 😀 A konovanie., boze tento tyzden to tu zaplavujem. este ma bloknu, ze pisem ako diva. Ale Urlaubszeit, roboty mala a FB je gesperrt, maily popisane, privatne teraz nemam co vybavovat, tak konujem. Ale uz mi oci brckaveju, hlava ma boli ako kona, frise Luft si mozem akurat tak nakreslit ale idem o hodinku do pekarni, tak sa troska rozptilim, len aby ma tam ten slak fakt netrafil. 😀

yanni
12. aug 2011

@amilat ze nepretrhni v praci. Momentalne len kamuflazujem, mam rozlozene veci po stole ak by niekto prisiel, nie ze povie, ze nic nerobime. Co ja ej pravda ale co si mam tu robotu nakresli, ked cele sudnictvo ma dovolenky. Dnes som anratala, ze od buduceho tyzdna ma 7 mojich sudcov naraz dovolenku. A mame ich tu len 10. ak si to vies predstavit, kolko sa tu budem na konovi pretrcat 😀 😀 😀

yanni
12. aug 2011

@amilat Danka nekopla si sa ty nahodou o 10 rockov u tvojho muza? Ved este nemas take velke deti 😀 Ale oekne, si ta musi vazit, ked mu davats o 10 rokov menej 😀 😀 😀

yanni
12. aug 2011

pre Rencui - rozptylim 😀 😀

Inak sorry za chyby, to ja stale musim tak rychlo pisat a ked niekto pride dnu, tak zmensit stranku aby ludia nezavideli. Lebo tu ti aj toho kona, ktoremu nik okrem mna nerozumie zavidia. Hrozny narod.

amilat
12. aug 2011

yanni No ved Adamko ma 7 a Emko ma 5 takze mal 36, lebo bude mat teraz v auguste 43 tekze to je dobre vypocitane, ci??? Nemame tu nioekoho na matiku, lebo gramaticka policia fici ale na matiku tu nie je nikto? takze 36 plus 7 je 43, no a ked sa Adamko narodil tak mal 36, dobre som napisala Kati.

amilat
12. aug 2011

@yanni JAAAAAAAAAAAAJ Kati, teraz citam, ze 26 a 28 😀 😀 😀 omladne pri mne chlap 😀 co aj stale hovori, ze ma mladu zenu, ze aj jeho taham spolu so mnou, ze aj on sa potom mlady citi 😀

amilat
12. aug 2011

@yanni ved keby oni rozumeli, tak uz si dokonovala 😀 zablokovali by ako FB ale aj tak opatrnosti nikdy nie je dost 😀

rpinguin
12. aug 2011

tak som sa zasmiala, hned som sa presne pri tom veku 26 a 28 pozastavila a nie a nie mi to ist do hlavy, ked moj mal pri porodoch 28 a 29 a to zdaleka este nema tolko co Dancin muz 🙂
zeny, tak pekny vikend prajem! 🙂 😉 😵

yanni
12. aug 2011

No baby, ja sa z vas usulam 😀 😀 😀 😀 😀 Hefty riadne. Ja ja ze mi uz sibe, nejak mi tie roky nevychadzali. Uz som si myslela, ze z tolkeho konovanie osprostievam 😀

Inak Dani, ze dokonovala. A ja zase neviem citat a citam ze dokonala 😀 😀 😀 😀 No ved pockaj to sa rychlo moze stat, ze mna ten slak pri modrom konovi trafi a dokonam 😀 😀 😀 😀

lolitka25
15. aug 2011

ahojte kocky, idem prvy krat ku gynekologicke tu v Nemecku a som troska nervozna. prosim napiste mi ako to prebieha, ci mam rano jest a co si obliect (je vhodne radsej saty, suknu ci nohavice su v pohode?)

rpinguin
15. aug 2011

@lolitka25 ides prvy krat v zivote, ci v Nemecku? Ono to asi velky rozdiel medzi gynekologiami tu a na SVK velky rozdiel nebude. Aj tam aj tu ta bude chciet vidiet, takze rob ako si robila doteraz. Ci na SVk je to ine? Sa mi nezda 😉

lolitka25
15. aug 2011

Prvy krat v Nemecku 🙂 No rozdiel je uz v tom, ze tu som sa musela objednat na prehliadku, ze sa plati 10e stvrtrocny poplatok a podobne... tak chcem byt pripravena, kedby bolo este cosi inak 🙂

rpinguin
15. aug 2011

jaaaj, no som myslela, ze myslis priamu prehliatku a nie formality okolo, na SVK sa moze k dr. len tak bez terminu? To je teda dobreeeee, ale aj tak sa mi to moc nezda, moja mamka ma terminy vzdy. A tu aj ked ten termin mas, tak ti nezarucuje, ze na tu danu hodinu ta aj vezmu. Inac sa oblec ako vzdy, v com ti je prijemne.

lolitka25
15. aug 2011

@rpinguin dakujem, na SVK ak yb som u mojej doktorky chcela mat termin, tak sa za to priplaca- myslim ze 15e co je na slovenske platy moc 🙂 a dakujem, mozno mam hlupe otazky,ale som tu nova a troska nervozna co a ako 🙂

rpinguin
15. aug 2011

jemine, teraz citam po sebe, ze prehliatku 😀 😀 😀 😀

@lolitka25 to s tymi 15€ je fakt? To akoze, ked nemas termin, tak ides tam kedy chces a cakas do blba, ci aky to ma vyznam?

lolitka25
15. aug 2011

@rpinguin no ja som to tak u svojej mala a kamosky co chodili k inej tiez, tak zrejme ano... prides sadnes si a cakas v cakarni kym na teba nepride rad...
Inak este jedna blba otazka- my sme to mali tak, ze pred vstupom do ambulancie som sa stale musela v pripravnej miestosti vyzliect... neviem ci to tak funguje aj v Nemecku... uznaj ked pridem a vyzleciem sa a netreba to bude faux pa 😀 prepadla by som sa hanbou 🙂

evinkaaa
15. aug 2011

@lolitka25 - tatiana ahoj. Nerob si starosti......tu to je "volnejsie" ako na sk. Uz pristup lekar-pacient je tu uplne iny ako na sk. Ako som ti uz pisala v ip, zdravotnictvo je tu na inej urovni ako na sk. Lepsej. 😉
A ked prides k gyn-dokymu, tak prides do behandlungszimmer, on/ona sa najprv s tebou porozprava, popyta sa ta na nejake veci, ty sa mozes spytat na nejake veci, co ta zaujimaju a potom, ak treba, tak bude vysetrenie a ona ta posle, nech sa ides do kabinky vyzliect. Aspon tak to je u mojho dokyho. 😉
10 euro stvrtrocne plati kazdy gesetzlich versicherter pacient, takze to tu je normalka. Privatni neplatia. Renca sice pise, ze aj ked mas dojednany termin, neznamena, ze ta presne nan zoberu......no to moze byt, ale zalezi aj od lekara, organizacie ambulancie a od vsetkeho tam vlastne. Ja som este viac ako 5-10 minut nikdy necakala. A mne sa teda ten sposob tu, ze na termin, paci omnoho viac ako na sk cakas a nevies vlastne do kedy. No katastrofa. To aby si clovek zobral dovolenku ,ked chce ist ku dokymu. Hrozne 😖

lolitka25
15. aug 2011

@evinkaaa vdaka 🙂 tak v stredu napisem ako bolo ... aj sa tesim, ze budem mat konecne dokynu,co bude riesit moj problem,nie len cakat a aj sa bojim, co mi zasa najdu :( ufff

lolitka25
15. aug 2011

@evinkaaa a na co zvycajne sa moze pytat ? snad na to moja slovna zasoba postaci 🙂 Zrejme sa ma opyta na cyklus a take vsak?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre