Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

yanni
19. aug 2011

Ozaj baby co tu take tajnosti, aj ja chcem vediet co je to za Zystu. Ktovie co ma este vsetko caka, tak budem aspon aufgeklärt. Ved to hodte do eteru aj ja chcem vediet. V medicinskych veciach som poriadny debo, zomieram uz pri nadche, tak povedzte co a ako, ked sa lolitka verejne opytala.

rpinguin
19. aug 2011

@yanni Kati, no ved, sa radsej checkni. Zenske v dnesnej dobe cakaju s detmi do neviem kedy, ze este maju cas a zrazu si zmyslia a nejde to, takze hned ako bude potencialny pritel, tak na to vlitni 😉

yanni
19. aug 2011

@rpinguin Jaaaaaaaaaaj Renci, ja som checknuta. Sice nie uplne, ale zatial staci. A ved ma poznas, nejaky Samenspender, keby to bolo take lahke. Ja viem, ze uz nemam vela casu a ani necakam, ale ved vies ako to je u mna ☹

mooc
19. aug 2011

clenok mam jak tenisak, poradte babulky mastickarky co na to.. a este nasmu nickymu navieraju po stipnuti komarom hrciska az strach.. v poho aj 5cm v priemere.. co na to? a dat ho nejako testovat na alergiu na osy?

deina
20. aug 2011

Ahojte. 🙂

@rpinguin, pobyt ako pobyt, u nas to tusim tak volaju. Viem, ze prvy den tam mam byt stale s nim a akosi som sa ich zabudla opytat, ci mozem doniest aj Matka. 😅 A potom uz neviem ako to bude dalej pokracovat, ze to uz je individualne a zalezi na dietati, niektore ten dalsi den vydrzi 10 minut bez rodica, niektore aj hodinu, no tak to som zvedava...

@evinkaaa, Evi, nemal v tom prsty Misko (ale to, ze mamine radio akosi nechce prestat hrat - vraj "nonstop play" - bude jeho robota... 😝 neda sa to vypnut, aj teraz to ide, len zvuk sa da vypnut), takze auto je uz opravene a zajtra mozeme ist domov. Dufam, ze sa pomestime, vzdy sa snazim zbalit co najmenej veci a potom tuna toho tolko pokupime, ze neviem, ci to vobec budeme moct odniest. A ta DMka je super, dakujem, vyskusam. 😉

Takze zajtra cestujeme a zacinam byt dost nervozna zo vsetkeho, co nas opat v Mnichove caka, take, ze Miskova skolka (on je hrozny, co sa zmien tyka, velmi nestandardne dieta, preto), Matkove vysetrenie v Kinderzentrum... ale tak zvladneme to nejako, len kym sme boli tu, tak som na to nemyslela, vypla som.

@mooc, au. 😒

deina
20. aug 2011

@mooc, nieco ako octanovu mast (proti opuchom to je) v DE nemate?

deina
20. aug 2011

@cka, ahoj, ty budes podobny pripad ako ja. Len my sme sem prisli, ked som uz bola na rodicovskej dovolenke s mladsim (mal vtedy nieco cez rok). Oficialne som registrovana na SR, takze som akoze na RD, trva mi pracovny pomer, ale nedostavam ziadne peniaze z RD, pretoze tu v DE take nieco neexistuje. Ale mame narok na rodinne pridavky odtialto. Ak ty budes este len na materskej, tak pravdepodobne budes dostavat nejake peniaze, ale kolko neviem, ani kde sa to vybavuje, kedze toto sa ma uz netykalo.

yanni
21. aug 2011

@mooc Renci octanova mast, len ci to tu dostat a ako sa v DE vola, nemam ani paru. Ale vinovy obklad (biele vino), mozes si aj lognut, hned ti bude lepsie 😀 😀 😀 😀 😀 😀 a tiez Essigsaure Tonerde. Kupis v lekarni za par centov, je to taka vodicka a tiez si to na noc obviazes a opuch sa strati. Ja som si 2006 tiez vyvrtla clenok, prehliadla som posledny schod a so letelaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aj s 20kilovym kufrom. Tu Tonerde mi poradil byvaly sef v pekoske, fakt super vecicka, takmer nic to nestoju, len to smrdiiiiiiiiiiiiii. No co ako ocot. Ale mozno by stacil a ocot zriedeny vo vode ako obklad.

yanni
21. aug 2011

@mooc juuuuj este som zabudla. Cez den si to mozes natierat mastou s arnikou. Tiez najlepsie z lekarni, nejak viac koncetrovanou lebo tiez z drogosky mozes zabudnut. Ved sa opytaj v lekarni, len si nedaj nabulikat tie najdrahsie. Niektori sa pokusaju. Tu tonerde najlepsie co lekarne sami vyrabaju.

cka
21. aug 2011

@deina dakujem ti velmi pekne za ochotu odpisat. Neviem, ci sa budu tykat mna aj peniazky na materskej, kedze porod budem mat doma. Cize zo SK si sa neodhlasila? To sa nemusis, ci ako? A tam si sa prihlasila, ze si akoze doma na rodicovskej, a manzel zaraba? mam v tom dost chaos. 🙂)

janinka25
22. aug 2011

ahojte prosim Vás poradte mi marko ma asi zapalene hrdielko lebo mu preskakuje hlas, ale nijake ine priznaky nema, uz to ma druhy den, čo by som mu mala kupit v lekarni?

yanni
22. aug 2011

@janinka25 Preskakuje hlas? Ako to myslis? Je zachripnuty alebo co? Ak sa ti nieco nezda, tak chod predsa k doktorovi. Ti sa v tom vyznaju najlepsie.A ved sa mu pozri do hrdla, ci ho ma zapalene. 😉

deina
22. aug 2011

@cka, na SK som povedala, ze odchadzame sem, vyplnili sme nejake tlaciva (na tom urade, kde sa vybavuje rodicovsky), tie su tu potrebne (napr kvoli pridavkom na deti). Zajdi k vam na urady, oni ti povedia.

janinka25
22. aug 2011

@yanni ano zachripnuty, nemyslim, ze je to na dr., keby si dal pozriet tak sa tam pozriem, ak sa to zhorsi alebo bude mat ine priznaky tak pôjdem k dr.

janinka25
22. aug 2011

zozeniem tu kalciovy sirup?

yanni
22. aug 2011

@janinka25 no v tom ti musi niekto iny poradit. Na zapalene hrdlo poznam len skorocelovy sirup, ten mozu aj deti a potom Nurofen sirup pre deti ale to je skor na chripku, horucku. Ale spytaj sa v lekarni, oni casto vedia lepsie poradit ako doki.

deina
22. aug 2011

Nema niekto tusenia, co je to "Beraphon + OAE"? Nieco lekarske to bude, mame na to ist 2. septembra s Matkom, zeby nejake vysetrenie sluchu? 😕

deina
22. aug 2011

A uz som to nasla cez google, moje nervy, toto mu uz raz robili, len u ineho lekara...

yanni
22. aug 2011

@deina tio je Hörscreening. Dva rozne pristroje, ten Beraphon vyzera ako to take klasicke velke sluchatko, co sa dava na cele ucho, ze ucho sryjes pod sluchatko a to druhe ak sa nemylim je ako male sluchatko rovno do ucha a vsetko digitalne. Ale na ako principe to skusaju neviem. len viem ako tie vecicky vyzeraju, som to uz videla.

yanni
22. aug 2011

@deina preco tvoje nervy, ved to neboli ci hej?

deina
22. aug 2011

@yanni, lebo mu toto uz robili, nasla som to cez google... to si nemozu medzi sebou lekari vysledky vysetreni povymienat? Dostali sme termin do Kinderzentrum kvoli Matkovi, najprv mu budu robit toto, potom sa s nami stretne nejaka lekarka a potom este o mesiac mame termin s detskou psychologickou, to vsetko kvoli tomu, ze nerozprava.

cka
22. aug 2011

@deina Dakujem velmi pekne....ked porodim, a bude uz fit, tak to pobeham. Teraz v tom teple, uff, veru uz nevladzem. 🙂)

amilat
22. aug 2011

@yanni Katkaaa ty este furt strasis v kancli??? Dovolenku kedy mas??? A kde ides? Moja mamka dnes ide domov 😝 , ale Emko uz ma skolku, tak pohoda. Inac tu je hits, a dusno, no hruza, najlepsie na jazero, ale muz robi a ja sama s dvomi sa bojim, nas Adam plave stale daleko a ja len tam kde sa mozem este postavit a ked mi zrdhne kto ho bude ratovat???

@rpinguin Renca uz si sama???neze tvoj otec tiez cestuje s tym istym busom ako moja mamka a este sa dnes na stanici stretneme 😀 😀 😀 Inac ked dam Emka do skolky a Adamka necham muzovi, tak som volna, aspon teda nemam ziadne plany tak daj nejaky navrh.

@janinka25 JA som detom stale davala len proti kaslu, ked boli prechladnuti, tak stale aj kaslali, taklze to riesim tak, ale ved sa spytaj v lekarni, oni ti poradia. A to ty si v Heidelbergu? MY byvame vo Schwetzingene, cca. 15 km
@deina A co to je za vysetrenie? A kvoli comu ides do toho centra s malym? Napis mi IP, ak sa ti chce.

janinka25
22. aug 2011

@amilat diky ano ja som v heidelbergu, este nekasle praveze nič ine nema, včera som mu videla len v puse nejaku aftu, ale neda si viac pozriet, zajdem do lekarne a popytam sa

deina
22. aug 2011

@amilat, kvoli tomu tam ideme, ze nerozprava. Bude mat 2 roky koncom septembra a nic nepovie, aj ked ocividne vsetkemu rozumie. Tak bud je lenivy alebo bude niekde nejaky problem... to prve vysetrenie bude len take, aby sme vedeli, ci pocuje.

Aj ja by som sla niekam na kupalisko alebo k rieke... na kupalisku tu pri nas viem ustrazit oboch aj sama, nie je to tam velke, ale k rieke by to asi nebol dobry napad. Ale dnes aj tak nemozeme, kedze idem k zubarke.

yanni
22. aug 2011

@deina a mate z SK so sebou nejake vysledky, ci mu to uz robili tu v DE? Inak nerozprava, ved nema ani dva roky. Kamoskyn mladsi syn nerozprava vobec do 3 rokov. Vlani v decembri, presne ked mal tri tak sa rozhovoril . A kolegov syn ma uz 4 a tiez nerozprava. Uz maju vsetky mozne vysetrenia za sebou a stale nevedia preco nerozprava. Takto je uplne v poriadku, zdravy ako buk.
Inak co mu zistili prvy krat pri tom vysetreni? Nepocuje ci ako? Ak nepocuje, tak to by si zistila uz aj ty, ved sa hrate, rozpravas sa s nim atd. Ak ma sluch v poriadku, tak jednoducho este nerozprava. To pride. Ak je tam nieco ine chyba, tak doki na to pridu alebo aj nepridu 🙄

deina
22. aug 2011

@yanni, tu v DE mu to robili, u HNO lekara. A bolo to vporiadku, pocuje, lekarka myslim aj pisala do spravy, ze mu to robili a bolo to ok... asi chcu mat svoje vysledky. 😒 Ja viem, ze nasa doktorka stresuje asi aj preto, ze predsalen je maly rizikove dieta, kedze je narodeny predcasne, ale netesim sa tomu, ze nas cakaju dalsie a dalsie vysetrenia. Od malicka s nimi po lekaroch chodim, ci uz na SK alebo tu. Dufam, ze to bude vporiadku a nebude to nieco vazne. Poznam vela deti, ktore proste aj do 3 rokov nepovedali nic a boli vporiadku. Na druhej strane su aj deti, ktore naozaj problem maju.

yanni
22. aug 2011

@amilat juuuuuuuuuj jasne, ze este strasim. A nudim sa a potim jak svina. Este 2,5 tyzdna a prcham odtialto. No idem k nasim ako vzdy, Maroko nevyslo, tak idem zase na slovenske galeje, zahrada a tak. Mozno este nejaky wellness, ved uvidim. A ked nic ine,t ak sa budem vyvalovat cely cas v posteli a kukat vsetky mozne aj nemozne telenovely 😀 😀 😀 😀 😀 😀

No baby ani mi nevravte o jazere. Ja ho mam da sa povedat hned za domom ale po robote sa mi taaaaaaaak nechce a sama uz vobec nie. A terz to tam bude urcite plne, tak tam ani nejdem. Tento tyzdem som aj jogging skrtla, pri takom hici, ved este sa niekde na pol ceste vykydnem. Ale vam poviem, uz teraz mam zle svedomie. Uz som sa v sobotu aj mame vyplakala, ze som jak prasnica, cim menej jem a cim viac sportujem, tym som tucnejsia. nechapem co sa deje, ci fakt to vysadenie v tom nieco ma.

Ozaj Danielka, do roboty ides uz 01.09?

yanni
22. aug 2011

@deina hm a kedy mu robili naposledy ten test? boooze ved nema este ani 2 roky. A este si odrataj tie tyzdne co sa narodil skor. Ved ked pocuje, tak jednoducho len nehovori. Ved uvidis, on sa este rozkecia, ze ta aj hlava bude boliet. Kamoska vravela, ze ten prvy hovoril uz ako 1,5 rocny a aj velmi cisto ale huba sa mu nezavrela ako bol den dlhy, uz mala z neho nervy 😀 A ten druhy mal 2,5 ked boli vlani v juni u mna a ani necekol. Az mi to bolo unheimlich. A v january ked som bola na SK, tak sme robili taku mensiu narodeninovu party, tak som bola u nich a uz kecal ako Wasserfall. Povedala, ze v decembri po 3. narodeninach ako keby utal, z nicoho nic sa mu rozviazal jazyk. A pekne rozprava, vsetko som mu rozula a to som ho pred tym este nikdy nepocula rozpravat 😀

deina
22. aug 2011

@yanni, naposledy tusim pred 3 mesiacmi mu to robili? A povinne sa to robi aj po narodeni, aj tam to mal vporiadku. Aj nasa lekarka ho este testovala, ci pocuje, tam problem naozaj nie je. Existuje jedna porucha reci, dysfazia a napr expresivna dysfazia je presne taka, ze dieta sice vsetkemu rozumie, ale nedokaze rozpravat. Mozno tohoto sa nasa lekarka obava? Som zvedava, co nam povedia...

Podla tej fotky v pase mas od prasnice poriadne daleko...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre