Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

rpinguin
28. sep 2011

@deina fakt tam nespia? Ja mam zasa problem opacny, vsade spia, len Maxik nespi 😀 SOm sa na to pytala a povedala mi ta vychovavatelka, ze ked nechce spat, ze nevadi, ale musi si nejako oddychnut, sice neviem, akym sposobom to budu robit. Fakt sa mi to nezda, zeby deti, ktore su tam do nejakej 16-17 nespali. No, ale asi iny kraj- iny mrav.

lllinda
28. sep 2011

@rpinguin to fakt? teda to su ake palky...ked si zoberiem ze u nas v Limbachu by som platila tak max 50 mesacne a je tiez krasne zrenovovana cela tak sa mi to zda fakt vela 😒

qwatka
28. sep 2011

@rpinguin 🙂
no maly ma 2r a 4mes takže tiež s neponáhľam a dakujem fakt pekne za odpoved aby som vedela dočoho pôjdem🙂

deina
28. sep 2011

@rpinguin, fakt. Tiez som sa tomu cudovala, ved vela trojrocnych deti spi. Maju nejaku Ruhephase, vtedy si lahnu na matrace, dostanu vankuse a knizky a bud si ich len tak pozeraju alebo im ucitelky citaju. Nam sa potom este ozvali aj z podnikovej skolky, ze maju miesto, ale kedze som lenivec, tak som si povedala, ze radsej na pol dna sem na roh (mame to par krokov od domu) a bude spat doma ako cestovat pol hodinu kazdy den do skolky, v ktorej sa spi na obed.

rpinguin
28. sep 2011

@deina Dani, to ja som bola opak, aj Maxik bol v "podnikovej" 🙂, bola ale viazana na zmluvu, preto tam skoncil, ked manzel dal vypoved, a tiez mame skolku 150m od domu, ale radsej som ho vozila 15min. denne elektrickou tam a 15 zasa naspät spolu s Matildou ako ho dat do statnej. Platili sme sice 300€, ale stalo to za to, ani raz nebol chory, vsetko super, jedlo zdrave, 8 deti na dve ucitelky, za tyzden bol odnauceny od plienok 😀 to sa mi bude potom tazko nieco podobne hladat (uz nenajdem ani), vsade budem len porovnavat, teraz pojde do evanjelickej, no co uz.
Inac si myslim, ze pri tych Ruhephasen mozu spat, ked chcu, fakt im ten spanok nemozu vziat, ved predsa Misko nie je jediny chlapec, ktory spi, tie ostatne mamicky to ako vidia?
Tak sa lucim, mame dospate, vonku 27 stupnov, ide sa na na spielplatz 😉

deina
28. sep 2011

@rpinguin, ja ti ani neviem, co na to ostatne maminy. Asi by ho nebudili, kebyze tam zaspi. Ale jemu tak ci tak hodina spanku nestaci. Inac je v statnej, ale paci sa mi velmi. Myslim, ze aj on je spokojny. 🙂

Vidim to tak, ze dnes ho zase budem musiet budit... on by bol schopny pol dna prespat. Potom ideme kupit koselu, zajtra v skolke oslavuju Oktoberfest.

mooc
28. sep 2011

dve chore deti a jeden totalne pracovne zaneprazdneny tatik.. 😒
nas tyzden: pondelok nicky dr., utorok mama zubar, dnes matik dr., zajtra matik u4.. baby ja mu dnes vravim, ze ci to neprelozime, ze aby ho neockoval choreho a on ze neprelozime a zajtra uvidime ci zaockujeme.. no fasa, stresovat chore dieta nejakymi uckami.. 🙄 🙄 ako mu mam povedat, aby pochopil, ze nechcem aby matika ockoval, kym prckovia chori.. 😖 😖 ked on mi po nemecky asi nerozumie!!!

evinkaaa
28. sep 2011

@mooc - reni, ale pokial sa nemylim, tak deti by sa nemali ockovat, ked su chore....aj ked maju iba soplik. To by sa nemalo. 😕 To co je za lekar??? 😨

stardust
28. sep 2011

Ma niekto z vas Tagesmutter?

yanni
29. sep 2011

Baby Peta ma maleho Hugika 🙂

qwatka
29. sep 2011

dievčatá ako je to tam potom ....ked si zmením trvalé bydlisko v DE tak musím ho meniť aj u nás v obč.preukaze?vie mi niekto poradiť postup dakujem. 😵

rpinguin
29. sep 2011

@yanni Kati, fakt? Coze? Nie je to nejako skoro? Dufam, ze sa jej dari, drzim palce, moc ju pozdravuj!

evinkaaa
29. sep 2011

@rpinguin - reni a ty niesi petina priatelka na fb? Aha, tak asi preto nevies.....ona tam uz vcera vlozila fotocky maleho drobceka 😉 😵 Nadherny malinky a vlasaty drobcek 😵

lllinda
29. sep 2011

@qwatka my sme si sem dali iba prechodny...trvaly mame stale na slovensku... a tympadom nemusime nic menit ani v obcianskom ani nikde...

rpinguin
29. sep 2011

@evinkaaa Evi nie som, ja si nepridavam nikoho, len potvrdzujem Anfragen 😀 😀 😀 Dufam, ze je vsetko ok, ked sa narodil tak v predstihu.

iii
29. sep 2011

jeeeej, peti obrovska gratulacia!!!! no podla fotiek na Fb predpokladam, ze maly je v pohode, ked si ho mohla vziat hned k sebe. a meno vymakli suprove, hugo, to bol jeden z nasich favoritov!
tak snad nam peta napise viac, ked bude zabehana doma......bola 5 tyzdnov predo mnou, takze 34 - 35 tyzden pocitam? dufam, ze vsetko ok.

evinkaaa
29. sep 2011

Baby, ozaj a viete nieco o bei. Ta tu uz davno nebola.....po porode este neprisla hadam.....ani nam nepopisala, ako to vlastne bolo s porodom a tak. Viete niekto nieco viac? Ja ju aj na fb sem-tam vidim, ale nechcem ju "rusit", kedze je asi zaneprazdnena... 😒

zuzkaprofant
29. sep 2011

@lllinda ahoj mozem sa ta opyta kde ste kde muz ti hraje hadzanu moj je tiez hadzanar 🙂

deina
29. sep 2011

@yanni, coze? To bolo este skoro, ci nie? Ale gratulujem. 😵 😵

@iii, 34tt? To uz by malo byt ok, aj ked je asi malicky. 🙂

@mooc, mas pravdu, nedaj ho ockovat, kym mate v rodine chorobu. Doktor to pochopit proste musi. Chore dieta sa predsa nesmie ockovat a aj ked sa dieta zda byt ok, ale niekto v rodine je chory, ani vtedy by sa nemalo ockovat.

Takuto krivu torticku som napiekla... 😅 Ale je z lasky a chuti vyborne (aspon teda krem, ked som vylizovala, bol vyborny, straccatelovy).

yanni
29. sep 2011

@rpinguin
@deina
no baby skoro ale maly je asi v pohode, aspon tak vyzera a Peta tiez vysmiata. Este sme sa nebavili, len mi poslala smsku a na fb ma fotecky. Ale myslim, ze vsetko je OK a Peta je asi aj rada, mala v poslednom case stale problemy, musela lezat a tak.

Renci no nakoniec som si kupila bluzku, ostatok nejak pokombinujem z kufra 😀 😀 😀 😀 Ale dali mi aj nejaku zlavu, tak ma vysla na ca. 26 euronov, tak to je OK. Ale inak na SK su nehorazne ceny. Hroza.

deina
29. sep 2011

@yanni, ked ho mala hned pri sebe, tak je asi vsetko vporiadku. 😵 😵

yanni
29. sep 2011

@deina dani aj ja si myslim. Inak by bol v inkubatore alebo tak. Dufam, ze je fakt OK.

mooc
29. sep 2011

baby, tak ockovat som nedala.. az o tyzden, ked budeme ok sa mame ozvat.. ale teda to vysetrenie na kardio nas neminie ☹

deina
29. sep 2011

@mooc ☹ takze tam este stale pocul ten selest? Ci chce mat doki len istotu?

mooc
29. sep 2011

@deina dani najskor pri normalnom vysetreni asi nepocul nic, lebo uz mi povedal, ze mozem obliekat a som sa opytala na srdieco, tak ho este raz popocuval, usmial sa a ze je tam.. ze normalne nepocut, ale ked sa trosku namaha, tak ano.. 😒 tak nam hned volal na detske kardio.. o 2 tyzdne ideme.. vraj to nebude ziadna vazna vada, lebo rastieme krasne aj sily ma matik dost.. len teda na zistenie pravej priciny tam musime ist.. akoze zatial diagnoza systolikum 😒

deina
29. sep 2011

@mooc, ked tak pekne rastie a aj silu ma, tak to dufam nebude vazne. 🙂 Nech vam to dobre dopadne.

Idem zobudit Matka, obaja dnes akosi dlho spia, ale Misko v noci nespal, tak sa necudujem (prechladnuty je), toho este chvilku necham... A nasi su na ceste, sice ze trcia v zapche niekde pred Linzom (uz vyse polhodiny), ale idu.

yanni
29. sep 2011

@deina ozaj dani, Miskovi vsetko najlepsie k meninam 😉

mooc
29. sep 2011

@deina dani, ja chalanov nebudievam, ved nech si pospia kym mozu.. aj ked vecer sa potom nickymu velmi rychlo do postele nechce.. resp. on lezi ale nie a nie zaspat.. 😉
z linzu to uz k vam nie je daleko.. idu na oslavu vasi?

deina
29. sep 2011

@yanni, dakujeme. 🙂

@mooc, ked nie su chori, tak ich budim, inak vecer vymyslaju. Hrozna mater, co? 😅 Z linzu este dost daleko, nejako sa vlecu na to, ze o desiatej vyrazili... To maju este Salzburg pred sebou, 2 hodiny minimalne? A ano, Matko mal 2.narodeniny, Misko meniny, takze dnes oslavujeme, aj brat mm pride s dcerou.

mooc
29. sep 2011

@deina vsetko najlepsie obom fesakom a hlavne skore uzdravenie.. 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre