Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

rpinguin
3. feb 2012

@iii Ingi, no presne ako pises, no a je to az take zle v tom malom byte? Neda sa vam tam uz dobacovat toho FA. a potom het do vlastneho? My tiez z tohto dovodu nic nekupujeme, kedze fakt nevieme, kde sa usadime a pevne verim, ze dalsie sidlo bude uz nase. No a aj preto som pri dvoch detoch a aj pri nich ostavam. Jasne, brala by som aj tretie, je to krasne, tehotenstvo som mala prechadzku ruzovym sadom, kojenie, spanie vsetko easy, ale nechcem to uz nikomu dopriat ten stres, stahovanie, zabyvanie sa, skolky, same dovolenkove ponuky rodicia a 2 deti (je to drsne, ale je to tak) atd. atd. a hlavne chcem z domu vypadnut niekde popracovat.
A hlavne ma tento vychod tu ubija, takze som sa u vas aj vyliala len tak nebenbei 🙂 😉

@evinkaaa Evi, ty sa mas ako? Kedysi si tu bola casto, bolo co citat a teraz nic ☹

evinkaaa
3. feb 2012

@rpinguin - reni, dik, mam sa fajn. Ja vas tu aj priebezne citam......ale neviem co by som napisala.....nejako nieje co, tak preto som taky tichy clen 😀 . Pozri......ved niektore baby sa tiez neukazu co je rok dlhy 😀 😕 😨 a potom zasa pridu a nieco napisu. 😔

alcav
3. feb 2012

@evinkaaa asi dobre vim, na koho narazis... 😔 Ale ja fakt nestiham....

evinkaaa
3. feb 2012

@alcav - nie, nie.....to nebolo absolutne nic v zlom......prepac, ak to tak vyznelo......ved viem, ze mate deticky, domacnost, niektore pracu....skolku...skolu....to sa neda stihat. To je jasne......a preto tu niesme vsetky, ale iba raz za cas niekto......niekto viac, niekto menej......podla toho, ako kto moze. 😉 Ved je jasne, ze tu nikto z nas nesedi kazdy den 10 hodin 😀 😀 😀

rpinguin
3. feb 2012

@evinkaaa tak to nie, ale 8 urcite 😀 😀 😀 😀 😀

yanni
3. feb 2012

@rpinguin Renci ze 8. Ja cely kancel, cize 10,5 hodiny 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
A ty tak 15 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

alcav
3. feb 2012

@evinkaaa Evi, v pohode. Ja jen, ze opravdu jsem rada, ze se za vama obcas podivam 😎

evinkaaa
3. feb 2012

@rpinguin - reni, 😀 😀 😀

@alcav - verim ti. Vsak to je ten "alltag" 😀

rpinguin
3. feb 2012

@alcav Ali, inac ty si iny jav, ty si tusim nejake 2 roky bolo v utajeni, ja som bola rada, ze som si spomenula vobec na Radimka a o druhom prirastku som ani nechyrovala 😉

@yanni Kati, no presne 😀 ale sebe nastihame napisat 🙂

yanni
4. feb 2012

@rpinguin boooze ti poviem. Ale vidis, o 3:30 som vstavala a teraz som si sadla. Ani ken cez viekend nemam cas ti nacarbat 😠 A zajtra sa ide lyzovat 😉

iii
5. feb 2012

@rpinguin reni, muz uz FA spravil v novembri, ale teraz ma idealne podmienky na pracu tu, takze momentalne ma zmysel tu este nejaky rok zostat. a co je na tom ddr take neznesitelne (okrem nedostatku vyzitia narocnej modernej zeny)?

alcav
5. feb 2012

@iii no, ona ta Renca uz je jen z principu v ddr nespokojena!!! Vzdyt ji zname, pokud nema svoje oblibene obchody na pesi zone, tak je cela nesva 😀 😀 😀 😀
A Ingi, jak velky mate ted byt? A chcete spis koupit nejaky domecek nebo byt?

alcav
5. feb 2012

@rpinguin Renco, jojo, jsem tajnustkarka 😎 Ale Klarka uz ma 16 mesicu a Radimek se zacina ucit pismenka a chce se vsude podepisovat 😀

annie6
5. feb 2012

ahojte, ja len tak mimo temy deticky by som sa chcela opytat, chytate cez satelit aj slovenske programy? ak ano, ako to funguje, treba si na slovensku kupit npr. digi a zobrat so sebou a zapojit, alebo..? 😅

rpinguin
5. feb 2012

@annie6 nemame netreba, vsetky kraviny sa daju pozriet na nete a zadara 😀

@alcav si to vystihla 😲 😀 A to ma K. uz skoro 1,5 roka? Tak som mala pravdu, ze si bola nejake 2 roky v utajeni 😉 Ta cela stara banda potom asi tiez spionuje 😀

@iii tak, ked ma idealne podmienky, tak to by som teda uz asi ostala tam, ono ved ste si uz zvykli, vsade odtial ste mali daleko, tak co uz. Pozerajte veru tam, ked Job je idealny.

Ono mne ide skor aj o ten väcsi komfort na zapade, decka budu potrebovat kruzky, tu nic neni ☹ Prihlasila som ich na nejakysi kurz cohosi- Musikkarussel sa to vola a kurz zacina v novembri 😠 dovtedy nic. Skolka obyc, ziadne cinnosti ako anglictina- to by som v MA. mala, tam chceli napr. po mne veci do dazda, aby boli v skolke, cizmy a kadeco. Tu nic, ono, ked je zima alebo prave nieco bastluju, tak vonku jednoducho nejdu, ale asi by som mala zmenit myslenie a byt rada, ze je skolka otvorena do 17.30, to by na zapade asi moc nehrozilo.
A ono este aj ludia su ini, o vyzore teraz nehovorim, ten stoji teda zato 😲 Taki dost "streng", zakomplexovani, ziadna "Lockerheit"

@yanni takze ty lyzovat? kde a s kymze? 🙂

evinkaaa
5. feb 2012

Caute baby.

Chcem sa vas spytat - co sa v dnesnej dobe dava ako "dar/darcek" ku krstinam od krstnych rodicov? Ked idem na krstiny a budem krstnou mamou? Nejake napady?
Vdaka vopred 😉

Jaaaaj, ak som sa este "nepochvalila", tak 31.12. stareho roka som sa stala tetou. 😵

yanni
6. feb 2012

@rpinguin renci no musim sa zasmiat. Ze vyzor v DDR. Tak tych roznych farieb na hlava aj mna shocking. A nejak su vsetky zenske tucne a maju len vrecia na sebe. Ale zase na druhej strane mate tam 100 druhov parenych buchiet v obchode, co zase tu nehrozi. Ale musim sa pochvalit, minuly tyzden som u mna v Rewe videl buchty dokonca od 2! vyrobcov. Uz sa aj mylepsime 😀 😀 😀

@alcav a ty mas pravdu, kruzky a skolka je len vyhovorka 😀 😀 😀 , Renci chybaju Shoppingmalls a kavickovanie.
A inak, ja by som si tam asi tiez nezvykla, mne uz islo na nervy, ked sa za nami vsetci obracali a cudne pokukovali, ked sme spustili nasu krasnu slovencinu. Ako keby tam ani cudzinci neboli.No asi ani nie su.

@annie6 presne ako Renc-pinguin vravi, naco netreba, v nete je vsetko a zadara a ja osobne zase
tu slovencinu vobecnepotrebujem. V DE po nemecky, na SK po slovensky. Ja pozeram na nete jeden jediny serial a aj ten je v cestine, vsak Renci? 😎
Ale inak, uz som pocula, ze si ludia kupia tu kartu do dekodera, sky link, ci ako sa vola a vraj aj tu mozu chytat potom sk a cz programy. Ale viac o tom neviem, kedze ma to vobec nezaujima. Skus poguuuuuuuuuuuuglovat, mozno nieco najdes.

@rpinguin Jaaaaaaaaaaj ale si zvedava 😀 Spitzingsee a s kamosmi. NIe je to az tak daleko a fajne v pohodlicku sa tam da dostat vlacikom motoracikom. Za hodinku a clovek nemusi stat niekde v Stau na tej blbej A8.
A vecerne lyzovanie po Feierabende cez tyzden je hned za Dachau taky minikopcek ale sranda tam je. Hlavne ten vlek je taky cudny, asi z DDR 😀 😀 😀

deina
6. feb 2012

Ahojte. 🙂

@annie6, tak nam dedo satelit dovliekol. 😀 Lebo moj mm potrebuje mat kazdy vecer v telke svoje spravy, hehe... A potom sa u nas pozeraju zapasy slovenskych hokejistov. Ja kukam akurat tak Dr. Housa (co by som nasla aj na nete), ale tak dobre... Normalne si to vsetko kupis na SR a namontujes tu, to je jedno, odkial ta antena mieri na druzicu.

@evinkaaa, normalne sa opytaj rodicov, co by chceli, to je podla mna najlepsie. A u nas je taky zvyk, ze dievcatku krstni kupuju nausnice, viem, ze sa to stale robi, ale teraz by som sa na to tiez radsej opytala, lebo stale viac rodicov nedava dievcatam prepichovat uska.

Zimaaaaa... 😝

rpinguin
6. feb 2012

@evinkaaa Evi, pochvalit si sa nemusela, ale som si to dovtipila, fb teraz robi take foriky, ze clovek vidi, co priatelia komentuju 🙂 Takze bracho je v 7.nebi, co? Inac my sme dostali fakt nausnicky, ono aj ked som nedavala usi prepichovat hned, ako je to na slovaci zvykom, tak som ich mala schovate a dala teraz pred tyzdnom. Ved to nevadi, ty urcite nieco pekne vyberies. A vies, co som ja kupila Matilde? Retiazku a na nu privesok takych hodiniek a nich bol cas narodenia, aj to by sa dalo.
Matilda je velka paradnica, uz ma nausnice, retiazku a este aj naramok, kde ma vyryte meno. To su take typicke darceky, bud rada, ze to neni chlapec, to by som ti neporadila 🙂

@yanni Tak ty taka lyziarka? Parada, inac vecerne lyzovanie u mna nehrozi, si dobra, ze aj napriek tvojej slepote to vies, mne sa vsetko leskne od tych lamp. Ja na lyze len v marci, ked svieti slnko a so slnecnymi okularmi 😎

yanni
6. feb 2012

@deina Dani hihi, ze vraj spravy. Nemci nemaju spravy? 😀 😀 😀 A normalne to funguje? Co mate, ten skylink?

A zima ti je, dievcatko???? Ved vobec nie je zima, len nejakych minus 10 cez den. Ja som sa vcera na tom Spizingsee ani nepytala, kolko tam bolo. Urcite minimalne minus 15. Som myslela, ze sa mi tvar rozpadne 😀 😀 😀 😀 😀

yanni
6. feb 2012

@rpinguin Renci no Matildicka je paradnica. A hlavne ked ju navlecies do nejakych satociek. Babika na zozratie. Aj ja ceeeeeeeeeeeeeeeeem...

Inak aj mne sa to leskne hlavne ked mam Linsen. Tak pri svetle len so skulkami. A neviem, ci by som niekde na Zugspitze lyzovala na velkom kopci. Vecerne mam skusene zatial len u na na SK a to som pred rokmi este taka slepa ako patron nebola a teraz na vecerne len tu u mna za rohom, to je len taky kopcurik. To by bolo nieco pre tvoje deturence na ucenie, tam je extra este taky maly vlek tzv. Kindergartenlift, take je to zlate pozorovat tie deticky ako sa snazia a ako sa drzia ta tom vleku. tam by sa uz aj Matilda naucila lyzovat.

rpinguin
6. feb 2012

@yanni no je to zenska, ked sme v drogerii, tak ide k tym sminkam a krici: jeeeej malovanie 😀 uz som jej kupila aj labello a s tym stale chodi, preklada z bundy do bundy, ked ide von a je doma, ze to je jej malovanie 😀 a do toho vrazeny dudel 😀

deina
6. feb 2012

@yanni, musi sledovat slovensku politicku scenu. Vecerne spravy, ticho, deti do detskej, nebuchat, nevykrikovat... 😀 Moze byt, ze je to Skylink, pripadne UPC, ale nie som si ista...

Mne je strasna zima, idem raz cez den von (do pekarne) a potom sa vecer musim soberanom nalievat, aby som sa trochu ohriala. 😅 Ked to takto pojde dalej...

yanni
6. feb 2012

@rpinguin Renci no po kom to asi ma 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Ale zlate, si viem zivo predstavit ako vyberie dudel, natrie hubicku Labellom a dudel spät 😀

@deina Dani ale ved vobec nie je zima. Kde to prosim ta zijes? Ved normalka neeeeeeee? 😀 😀 😀 Soberano nepomoze, daj si vodku. ale bacha, nie ze sa stane z teba alki 😀 😀 😀 😀

janinka25
7. feb 2012

ahojte prosim o radu, potrebujem nejake probiotika teda manžel dneska bol v lekarni, ale nie je s nimi spokojny, su to kvapky, a dočitala sa na interete, ze nič moc, mate s nejakymi skusenosti? dakujem

zuuuzuuu
8. feb 2012

Ahojte. Najde sa tu nejaka tehulka resp. cerstva mamicka z Hamburgu a okolia? 🙂))

fabienamata
8. feb 2012

@zuuuzuuu
http://www1.slowakei-hamburg.de/
kazdorocne je tam stretko slovakov, maskarny bal, mikulas, vianoce a podobne akcie. 😉

sariana
9. feb 2012

ahojte 🙂

prepacte, ze som vam sem vpadla, ale vedeli by ste mi niektora poradit ohladom muky v Nemecku...ktora je ktora? myslim, ze ktora sa da pouzit ako nasa slovenska hladka, polohruba a hruba? dakujem velmi pekne za odpoved...je to pre kamaratku, ktora sa prave pristahovala do Nemecka a zatial v tom nema jasno... 🙂

omendelova
9. feb 2012

Ahojte, v lete sme sa nastahovali do mesta Erding pri Mnichove a vobec nikoho tu nepozname. David bude mat 1,5 roka a celu jesen a zimu som chodila/chodim kocikovat sama. Nebyva tu niekto na okoli, kto by sa k nam pridal, poprechadzame sa, porozpravame, zivot v cudzine by bol hned krajsi 🙂 Dakujem!

yanni
9. feb 2012

@omendelova vitaj. No tak ja byvam sice tym istym S-Bahnom ale uplne na opacnej strane 😨 😨 😨 😨 😨

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre