Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

evinkaaa
6. mar 2012

@paula - paula, ano, uplne bezny pozdrav 😉

kmk11
6. mar 2012

@evictta staci sa zaradit, nepozerat doprava, dolava a bude ako nebolo 😉 prud debaty ta strhne, ani nebudes vediet ako 😀
@paula no to skor pri Guten Tag sa budu na teba mracit 😀 resp povedia: aha, ty prichadzas zo severu 😵

@yanni kde siiii? potrebujem nieco ozrejmit ...mozno vies prave ty 😉

evinkaaa
6. mar 2012

@kmk11 - kati mas nieco nove od grafika ohladom tvojej knihy? Odsuhlasil alebo zavrhol vas navrh?

evinkaaa
6. mar 2012

@evictta - vies, ved ani vsetko kompletne citat nemusis. My tu casto striedame rozne kazdodenne temy. Proste co nas napadne. Tak ked ta nieco napadne, kludne napis a uz bude diskusia 😀

kmk11
6. mar 2012

@evinkaaa Evka, zatial nist 😠 😀 posielala som to na dve miesta - viem, ze jeden bol v sluzbe a ten druhy to preposiela dalej, takze tam to asi trochu potrva ... len dufam, ze nie prilis dlho, chcela by som, aby to do 15.-20. marca bolo ukoncene - teda nielen obalka, ale vsetko, lebo sa to uz dlho taha a prestava ma to bavit 😒

evinkaaa
6. mar 2012

@kmk11 - uplne ta chapem. Viem troska o com hovoris, aj ked v inom zmysle. Moj manzel robim okrem ineho aj web-stranky, registrierungen pre velke "namenhafte" firmy a presne tento isty kolotoc. Stale nejake zmeny, ked uz stranka ako-tak stoji, stale do toho musi kecat 300 ludi a kazdy ma iny nazor a potom to musia schvalovat dalsi. To a vzdy tiez tak taha, ale cas nepusti. Ale to si ti ludia neuvedomuju. Ked vsetko odsuhlasia, tak je "za 5 minut 12" a ty rob aj celu noc, aby si stihla termin. Hroza ☹ By si clovek myslel, ze take velke a zname firmy to maju organizacne a marketingovo vyriesene a vo veciach poriadok....aaaale kdeze. Prave taketo maju vo vsetkom najväcsi bordel...

kmk11
6. mar 2012

@evinkaaa nuz tak v tych vacsich firmach som robila i ja ... to je na tretiu knihu 😀 😀 😀

evinkaaa
6. mar 2012

@kmk11 - uz teraz sa tesim 😀 😀 😀 😀 😀

kmk11
6. mar 2012

@evinkaaa nooo... na druhom dieli uz pracujem, teda rozbieham 😀 mozes si uryvky precitat na NM

yanni
6. mar 2012

@paula, no mne keby si povedala Guten Tag tak ta niekde poslem 😀 😀 😀 Tak takyto pozdrav ja ani nepoznam 😀 A najlepsie je, ked si niekto pyta Brötchen? Mne to pripada take smiesne 😀 Take nieco tu u nas nie je 😀
A inak ako? AKo skola?

@kmk11 co by si rada? Som tu ale nestiham. Roboty vyse hlavy.

A inak,nestazujte sa, na to su ti dienstleister. ved su za to plateni, tak nech to mam, uz jedno co, tak, ako to ja chcem. Treba ich trosku poprehanat, nech si nemyslia, ze dostanu nieco zadara 😀 😀 😀

kmk11
6. mar 2012

@yanni Kati, odpisem do odkazov neskor, teraz na niecom pracujem 😉 a dik za spravu

yanni
6. mar 2012

@kmk11 oki

kmk11
6. mar 2012

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠
...vykricala som sa 😒

yanni
6. mar 2012

@kmk11 no tak o si sa nejak malo vykricala. Ja ked zacnem, tak mi nebude ani cely kon stacit 😀 😀 😀

annie6
6. mar 2012

ahojte, viete poradit kedy treba vybavovat papiere ohladom materskej v nemecku?

kmk11
6. mar 2012

@yanni to bol tzv. kontrolliertes Schrei 😉

paula
6. mar 2012

@rpinguin Reni nevedela ;) S Avonem jsem nakonec udelala jen prestavku, kdyz jsem mela ve skole nejvetsi stresy a ted zase pokracuji 😉 Dohodili mi par novych zakazniku pres internet a ve skole, kde je 99% studentu mlade holky 😀 😀 to jde uplne samo. U me je to takova zavislost (na te kosmetice) a nezavislost (protoze penizky co si s tim vydelam jsou jen pro me 😉 )

paula
6. mar 2012

@evinkaaa, @kmk11 @yanni dekuji tedy za pouceni zkusenych bavoracek 😀 Me to stejne pripada divne. Co kdyz je nekdo neverici? To tak zdravi taky? Kati a jak se reknou Brötchen? Skola dobre, jsem sprtka, moc me to bavi... v kvetnu delam zaverecne teoreticke zkousky. Pak mam jeste prakticky rok, prakticke zkousky a uz jsem Staatlich anerkannte Erzieherin ;) Ale v praktickem roce uz jsou penizky ;) takze to uz nepocitam jako skolu. No docela me laka jeste dal studovat - sozialpädagogik, ale nevim, jak bych to pak stihala. To je pak mnohem vice moznosti nez byt jen ve skolce. A jak se mas ty?

Holky, jak se vsechny mate a co je noveho?
Ja uz to tu vubec nestiham!

rpinguin
6. mar 2012

@paula ja ako nebavoracka by som povedala Semmel alebo Weckerl, aj Schrippen poznam, aj to som pocula uz kdesi dole 😀 a ved super, ze ta to bavi, to je hlavne.

mammy81
6. mar 2012

@stellamaris
@yanni
@rpinguin prave dnes som sa tu ma urade dozvedela zevraj deti sa uz do pasov nemozu zapisovat ze je na to nejaky novy zakon 😕 😕 takze ja tiez idem obom vybavit nove pasy 😉

stellamaris
6. mar 2012

@mammy81 no tak sa este popytam,po uradoch,ako to vlastne je s tymi pasmi,diky! 😉

yanni
6. mar 2012

@mammy81 myslis do slovenskych pasov? No tak do nemeckych nie, tu maju uz aj babätka vlastne preukazy. ono to nie je taky normalny pas, je to len akysi Kinderreiseausweis. Ja som ale myslela do slovenskych pasov. Ak sa nieco zmenilo, tak to neviem, nejak som to posledne roky nesledovala, len viem, ze kamoska na SK mam obidve deti vo svojom pase.

yanni
6. mar 2012

@paula Pavli ako Renca pise, su to Semmeln. Schrippen su niekde na juho-zapade republiky, sice aj my predavame Schrippen ale to vyzera skor ako Bauettesemmeln. Weckerl su skor take väcsie Semmeln/Brötchen,
Hihi deutsche Sprache-schwere Sprache.

Zajtra viac, nejaka som fix und feritg, idem do spisa. Majte sa babule. bruuuuuuuuuuuuuuu

mammy81
6. mar 2012

@yanni neviem zevraj ani do slovenskych sa uz neda....mama mi vravela ze kazde dieta by malo mat tiez svoj pas....musim popozerat na googli ci cosi najdem 😉 a sranda ze aj my pouzivame ze hajde do spisa ,hlavne pri detoch,ked maju ist buvat...

yanni
6. mar 2012

@mammy81 hm tak to je fakt nieco nove. Daj potom vediet, ked nieco zistis.

Nooooooooooo a nepouziva sa to vsade? A odkial si povodne? Mozno ze to ma nieco s oblastou spolocne. Aj renca-pingi uz raz tak isla do spisa 😀 😀 😀

yanni
6. mar 2012

no ale teraz uz fakt idem....

rpinguin
6. mar 2012

@yanni ja do spisa tak skoro? kdezeeee 😝 😝 😝

rpinguin
6. mar 2012

zeny fejsbukarky, toto mi neda, som sa nemohla dosmiat, ked som to videla, uplne to sedi, aj ked moj muz si mysli o mne ten predposledny obrazok 😀

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1015053...

ivanajelinek
6. mar 2012

@mammy81 Ahoj. Ja som bola teraz v januari na slovensku a dala som si maleho zapisat do pasu. Sice ma hned na zaciatku upozornili, ze pas sa moze poskodit, lebo ze oni este maju masiny(tie ktore to tlacia) na tie zelene pasy. Ze na tie nove pasy nemaju. Takze to skusili a samozrejme sa to poskodilo,ale tym ze sa malemu vytlacilo zle meno( pismenka sa tak akosi spojili) 😒 takze mi do 2 dni vybavili novy pas (samozrejme som nic neplatila)a tam mi maleho automaticky zapisali(ale to posielali do bratislavy). tolko moja skusenost... 😉

yanni
7. mar 2012

Bre ranko,

@rpinguin Renci ja nemyslim tak skoro, ale ze aj ty pouzivas "do spisa" 😀 😀 Tak skoro by som teba ani neposlala, ved musis est chatovat do rano s nejakymi chlapmi z Ameriky 😀 😀 😀 😀 😀 Musim si asi pohovorit s Radkom 😀 Inak brasko uz kuk, tak rozhodil siete, dämnächst ti poslem nejake linky, kde sa da aj online objednat aj poslu. Take overene, co aj on objednava. Jedna je niekde v BA a druha v Ke, len v tej v KE sa musi este opytat, lebo on tam sice objedna ale vzdy si ide po to sam, kedze je tam a oni vraj liefern asi len v KE, no dam ti vediet. A este ma nejakeho kamosa v Krupine, ten ma obchod s takymi vecami ale nedodava, ale mozno by sa dalo vynimocne ako kamosovi 😉

@ivanajelinek hihi ze vraj masiny na zelene 😀 😀 No ja mam este zeleny, tak dobre vediet, nic s nim skusat nebudem. A ked mi vyprsi dam si uz len nemecky. Nech cestujem po svete inkognito 😀 😀 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre