Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

mooc
15. feb 2014

@saska.t aaaale vybavovali ste este vlani, nie? 😉

saska.t
15. feb 2014

@mooc nie vybavovala som 3.1 2014 😕 ale je pravda,ze dieta je narodene v 2013...

terqa
20. feb 2014

Ahojte, prepacte, ze som vam tu vtrhla, ale chcela by som sa spytat, ci chodievate na nakupy do DM v DE, nakolko zhanam tehotenske vitaminy, tak ci by ste mi vedeli niektora zistit, ci cih v DE predavaju... jedna sa mi o vyrobok Das gesunde plus A-Z Mama
velmi by ste mi tym pomoihli dakujem velmi pekne za ochotu a odpoved...

lll2010
21. feb 2014

..viete ci je mozne nemecko-slovenske obcianstvo, resp. dvojite??

briketa
21. feb 2014

@lll2010 pokial vieem tak z nem. strany ano

evinkaaa
21. feb 2014

@terqa - ja, ked som bola tehu, tak som si ich v dm-ke kupovala. 😉

terqa
21. feb 2014

@evinkaaa vdaka za info, lebo na slovensku ich uz nepredavaju pre nizky zaujem, tak hladam moznost kupit ich v zahranici... ja som ich tiez brala, pri dvoch detoch aj pri kojeni... takze mali by byt este stale v predaji...

yanni
24. feb 2014

@terqa ano tu ich maju. Prave som tam teraz bola. Regal je plny 😉

@1112010 ja mam obe. Ale uz velmi dlho. Ak sa novelizacia zakona o obcianstve, myslim ze z 2010, nezmenila, tak slovenska strana nedovoluje mat obe. Musis si to zistit na Slovensku. Ako @briketa pise, z nemeckej strany problem nie je. Len Slovaci chcu byt stale extra a robia len problemy.

terqa
24. feb 2014

@yanni vdaka za info, uz zhanam, kto by mi ich vedel dopravit na SK, len som chcela mat istotu, ze ich tam zozenie, nieze budem niekoho posielat a nebudu to predavat...
velmi ste ma potesili dievcata... u nas maju len vsetky tie predrazene tehotenske vitaminy a to sa mi zda vela, dat tolko penazi nejakym farmafirmam....

pallacinka
4. mar 2014

@yanni Prosim ta, neukamenuj ma, ze sa pytam zasa na nieco, co tu uz bolo x krat spominane. Ani deti do 18 rokov nemozu mat dve obcianstva? Chceli by sme, aby nasa mala (3 roky) mala aj nemecke, ak by to bolo mozne, mala by vobec narok? Ked sa narodila neboli sme tu este 8 rokov, teraz uz ano, no ani jeden nemame nemecke obcianstvo.

saska.t
4. mar 2014

@pallacinka dovolim si odpovedat 😀 ak ste tu neboli 8 r.ked sa narodili, nedostane nemecke obcianstvo, inak ak ste tu boli viac ako 8 r. dostanu aj SK aj DE obcianstvo ak o to poziadas,tiez to tak mame,obe su aj slovenky aj nemky 😉 my nie sme ani jeden Nemec cech-sloven....
@yanni ty postrach MK 😀 😀

pallacinka
4. mar 2014

@saska.t No to mi je jasne, ide mi o to, ci je mozne ziskat pre nu nemecke obcianstvo dodatocne bez toho, aby sme ho mali aj my, takze nie?

vevesh
4. mar 2014

@pallacinka pri narodeni mala narok na Sk alebo DE obcianstvo, ked ste vybavili to Sk ako prve, na DE stratila narok....teraz uz len ked bude mat 18r. sama poziadat (ak budete dovtedy v de byvat), alebo ked si vy budete vybavovat nemecke obcianstvo...dvojite ma narok teraz jedine, ak sa vyda za nemca 🙂 😎

saska.t
4. mar 2014

@pallacinka nie, aspon doteraz nebolo, tiez tu myslim musi odzit nejaky ten rok,aby mohla pziadat dodatocne o obcianstvo,kolko je to presne netusim,ale tiez asi 8 r.a bude musiet robit testy ci rozprava nemecky atd. takze dodatocne po splneni podmienok zivot tu a testy urcite ano... 😉 no nie som si 100% ista

saska.t
4. mar 2014

@vevesh narodenim v nemecku neziskavas automaticky narok na DE obcianstvo,takze je jedno,ktore vybavujes skor ...

pallacinka
4. mar 2014

@vevesh Tak tak, @saska.t ma v tomto urcite pravdu, ak jeden z rodicov zije v Nemecku min. 8 rokov, tak ma automaticky dieta narok na obe obcianstva. Nas to minulo o par mesiacov, skoda.

vevesh
4. mar 2014

@saska.t nie nie je...my sme si tym presli, tak to viem celkom presne...pokial si prihlasena dlhsie na pobyt v de, a mas tam zazemie, ako obcan EU mas rychlejsie narok na DE obcianstvo ako iny (vdaka velkemu poctu azylantov)...a pokial si pod 8r. je dolezite, kt. vzbavujes ako prve, pretoze tym automaticky stracas narok na to druhe (rozumej na SK mas narok automaticky, ale ked ho vybavis, nemas narok na DE.....ak vybavis prve DE, tak musis sa vzdat Sk obcianstva, i ked ho automaticky narodenim dieta ziska....) po 8r. mas narok na dvojite... 😉 a to jerozdiel..

pallacinka
4. mar 2014

@saska.t Takze teoreticky ked bude mat 8 rokov a bude vediet nemecky mala by narok? To sa mi nezda, podla mna taketo situacie musia byt nejako osetrene, aby deti mohli mat tiez nemecke obcianstvo. Len dufam, ze podmienkou nebude nemecke obcianstvo rodicov, lebo po tom netuzime 🙂

pallacinka
4. mar 2014

@vevesh Toto pocujem prvykrat, takze nehadam sa- nas o tom nikto neinformoval. Teraz je to uz aj tak jedno, pri dalsom tu uz budeme dlhsie, alebo vobec nebudeme.

vevesh
4. mar 2014

@pallacinka ako som pisala vyssie...az ked bude sama moct poziadat o obcianstvo...v 18r. (ziadost vsak moze podat ako 15r...)

vevesh
4. mar 2014

@pallacinka kamoska to mala..lenze jej obcianstvo nakoniec zobrali, lebo SK vybavila (t.j. ziadost podala skor - si myslela, ze ma narok na dvojite..)...my sme mali narok na dvojite, a tymto riesenim nas chceli odpalkovat.. 😎

pallacinka
4. mar 2014

@vevesh Ok, vdaka za info.

saska.t
4. mar 2014

@vevesh vybavovala som obe obcianstva zaroven a do DE ziadosti obcianstva som zaznacila,ze ma SK obc. uplne to respektovali a nemali s tym ziadny Problem a ani na SK ked som napisala,ze ma zu DE obc. sa nad tym vobec nepozastavovali a ani nekomentovali,toto je vec stara 5 mes. kedy som to vybavovala,takze nerozumiem kde je Problem,ci vybavis prve DE alebo SK obc. kedze z DE strany aj tak cakas 3-6 tyz. na potvrdenie,kym si overia ci tu niekto z rodicov zije 8 r.? 😕

vevesh
4. mar 2014

@saska.t no u nas je situacia ina..moje deti maju trojite obc....a v de nam nechceli dat nemecke, ze uz mame dva, tak naco nam je tretie...lenze my sme mali NAROK a splnali sme vsetky poziadavky....ak by sme im nevybavili, stratili by tento narok na de obcianstvo a mohli by poziadat az v 18tke....a overovanie pobytu je predsa vybavene na kreisverwaltungsreferat za 10 min...nechapem preco 3-6tyzdnov... a my sme mali vydane potvrdenie o obcianstve s pasom v ruke za 2 dni.... 😕

saska.t
4. mar 2014

@vevesh aha no o ceske obc. sme sa ani nepokusali,aby mali trojite,overovanie(ci tu ma niekto ofic.pobyt viac ako 8 r.) zalezi na oblasti v ktorej zijes ci mesto,alebo okresna dedina preto,u nas to trvalo 3 tyz. asi su este za opicami 😀 pas sme mali za 10 min. 😉 dokonca to overovali napriek tomu,ze nase 1 dieta zu DE obc.malo,takze vedeli,ze podmienky mame davno splnene, no asi potrebuju spravit dalsie pracovne miesta...😀

vevesh
4. mar 2014

@saska.t no u nas to bolo vtipne..ale asi chcela byrokracia nieco zarobit..ja som rodila totiz mimo miesta pobytu (ale 10 km od...ale uz v inom kraji..) ..tak chceli potvrdenie o potvrdeni o potvrdeni..to mam doteraz doma 😀 😀 ..preto dva dni.. 😎

yanni
5. mar 2014

@pallacinka
@vevesh
@saska.t sorry baby, som na dovci, tak nestiham 😕 😀
Ono je to s tym obcianstvom take vselijake. Ale zial alebo vdaka bohu nie sme v USA a dieta narodenim na uzemi Nemecka nedostane automaticky nemecke obcianstvo. Ak rodicia nemecke nemaju ale splnaju vsetky pomienky na ziskanie obcianstva pre seba, tak mozu po narodeni dietata poziadat o udelenie obcianstva pre dieta, aj ked sami pre seba neziadaju. Inak uz je len moznost das sa einbürgern len ako cela rodina ale v tom pripade zial musite vsetci odovzdat slovenske, lebo Slovaci to tou ich novelizaciou vsetko posr....

buburka
5. mar 2014

Ahojte baby. Chcela by som sa opytat, ci sa v nemecku pobera aj cosi ako pridavok na manzelku..neviem ako sa to presne vola 😅 Vec je taka, ze moj muzik sa chysta tam pracovat a rozhodli sme sa teda, ze pojdeme spolu aj s nasim 3r synom a skusime zivot tam 😀 Ja nemcinu nemam dobru a teda predpokladam, ze potrva aaaspon rok kym sa mi podari zamestnat a umiestnit maleho do skolky, takze tam nebudem velmi prinosom do rodinnej pokladnicky nejaky cas 😒 Dalsi hacik je ten, ze napriek tomu, ze zijeme spolu peknych par rokov :akoby: manzelia, ale doteraz sme sa nevzali.. ale pokial je ten papiercok nutny, tak nemame problem to jeden vikend vyriesit este pred odchodom 😝 Neurobili sme tak doteraz z casti vlastne kvoli tomu, ze by sme manzelstvom u nas skor stratili ako ziskali 😠 ale ak by nam to vonku skor pomohlo, tak preco nie 😀
Tak baby ak viete, uvitam kazdu radu v tomto smere.
Dakujeeem 🙂

radulka57
5. mar 2014

@buburka nevím kam chcete přesně ale v Mnichově nedostaneš žádný přídavky,pokud si tu nepracovala nějaký čas, ale jde abys byla uvedená jako žena v domácnosti (Hausfrau) a pojištěná pod tvým manželem, abys nemusela sama platit sociální a zdravotní pokud bys nebyla na pracáku. Já tak ze začátku byla, na pracák mě nevzali, když sem ještě neuměla německy, řekli, že nejdřív Deutschkurs a pak žádat o práci, tak sme se na to vykašlali, a německy mě učil manža doma, bylo by pro mě stresující chodit někam do kurzu... Ale nic sme neplatili navíc 🙂 prostě sem byla pojištěná pod manžou, ale dávky nedostaneš. Ale aspon to je výhoda, v čr to nejde, tam musí platit soc.a zdrav každej.

buburka
5. mar 2014

@radulka57 Dakujem za odpoved. My by sme sli az do Essenu..
Mna ten pridavok napadol len tak teraz v chvilke, kedze viem, ze v Dansku to funguje, ale v pripade ked nepracujuca manzelka sa vzdelava, teda chodi tam na jazyk....ale nemecko teda asi nic. Tiez neviem, ci by som isla do skoly, asi sa to popri malom nebude dat, aj ked by mi to urcite prospelo

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre