Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

yanni
8. okt 2014

@feist super 😉

sasaa22
12. okt 2014

baby ,objednaval niekto nabytok zo zahranicia-Pr.Slovensko alebo Rakusko a nechal si ho poslat Do De?oplati sa?

zuna89
12. okt 2014

babulky, chcem sa spýtať, predpisujú lekári v Nemecku niečo ako Vigantol a podobne?

mooc
12. okt 2014

@zuna89 ano

stellamaris
12. okt 2014

@zuna89 ano,v tabletkovej forme-Vigantolletten 😉

zuna89
12. okt 2014

@mooc
@stellamaris
díky, lebo našemu malému na U2 nič také nekázal a som sa na to zabudla opýtať, tak teraz na U3 nesmiem zabudnúť ;)

mooc
12. okt 2014

@zuna89 a u2 ste nemali este v nemocnici? tam nam davali recept na prvu 30 a potom vzdy od nasho pediatra recept na 90..

zuna89
12. okt 2014

@mooc mali a nič také nekázali ani nedali, teraz sa ma švagrina žijúca na SVK pýtala či dávame a keďže je to prvé bábo som ani nevedela poriadne načo to je ani, že to treba

mooc
12. okt 2014

@zuna89 jasne ani ja by som to nebola vedela.. dava sa to po desiatich dnoch.. tak ak mate este daleko do u3 cinkni k pediatrovi, urcite vam daju recept..

evinkaaa
13. okt 2014

@zuna89 - my berieme zymafluor. To mas vitamin D a fluor uz v jednom.

zuna89
13. okt 2014

@mooc no veru musím, nám kázali aj v nemocnici aj hebamme kázala iba chodiť denne na minimálne 15min von na slniečko. už máme 3týždne a z nemocnice nás púšťali po 10dňoch, lebo malý mal infekciu, tak som prekvapená, že nám to nekázali, ak je to treba. U3 máme až za 2týždne, tak to nebudem tak dlho čakať, šak za opýtanie nič nedám ;) díky moc za pomoc

mooc
13. okt 2014

@zuna89 pytaj si Vitamin d Tabletten.. My sme mali aj tie co evka aj d-fluoretten a este ine.. Vlàstne pri kazdom prckovi ine.. A zase nestresuj, ked chodite kazdy den von, tak ten vit. D mate aj zo slniecka.. Pohodka, nic sa nedeje..

stellamaris
13. okt 2014

@zuna89 nam to pediater dal automaticky,tie vigantolleten.Je ich viacero druhov,daju sa volne kupit v lekarni.Skus sa opytat na dalsej prehliadke 😉

lubiduch
17. okt 2014

Ahojte, pred cca 2 tyzdnami sme sa prestahovali do Nemecka (Düssledorf), mame 2 rocneho synceka Richarda, tak zdravim vsetky slovenske maminy v nemecku 🙂

Rada by som sa vas spytala, momentalne sme v procese vybavovanie vsetkych pridavkov a pod. Na slovensku som poberala do augusta prispevok na starostlivost (nahrada rodicaku pre pracujuce matky vo vyske 230 EUR) a rodinne pridavky 23 EUR. Od augusta som poberala rodicovsky 200+23 rodinne pridavky.

Vsetko sme to museli na SVK pozastavit a pani z oddelenia koordinacie davok nam vysvetlila, ze mame na to narok v nemecku. Prave vybavujeme Kindergeld 180 EUR namiesto tych 23 slovenskych, lebo ze DE je v toto pripade primarna krajina na vyplacanie tejto davky.
Sucasne mi ale povedala ze ak DE nevyplaca rodicak (ako u nas do 3 rokov), mame stale narok na tych 200 EUR mesacne zo SVK ako sekundarnej krajiny (nakolko moja ekonomicka aktivita sa presunula do DE lebo tu som zamestnana, manzel si hlada pracu v DE ale dostava nezamestnanecku davku zo SVK, takze jeho ekonomicka aktivita ostala ako keby na SVK, takze nas posudzuju ze primarna krajina DE a sekundarna SVK).
Povedala ze ale niektore bundesrepubliky maju nieco ako prispevok na starostlivost (alternativa k nasmu rodicaku slovenskemu do 3r) ale ze musim mat potvrdenie ze to tu nedostavame a potom to dostaneme zo slovenska. pani mi aj povedala ako sa to tu vola po nemecky ten prispevok ale neviem si spomenut. neviete niekto o com hovorim? lebo neviem co mam na uradoch pytat....dakujem

mooc
18. okt 2014

@lubiduch kindererziehungsgeld

mooc
18. okt 2014

@lubiduch trepala som.. Betreuungsgeld.. Ak dieta nie je v skolke tak do 3 rokov..

mooc
18. okt 2014

😀

yanni
18. okt 2014

@lubiduch
@mooc Renci, ano Betreuungsgeld 150 ecok mesacne, a je to nie len v niektorych Bundesländer ale v celej republike. Len to dostanu len deti narodene po 1.8. 2012.

sasaa22
25. okt 2014

@lubiduch Aj my aktualne obe vybavujeme, ziadosti podane, som zvedava, ako dlho to bude trvat. drzte Sa!

sasaa22
25. okt 2014

Baby,poprosim o radu-sme tu zdravotne poistena rodinka, v januari chceme ist na Slovensko,potrebujem ist s malou na ockovanie podla zacatej schemy a k detskemu ortopedovi. staci mi Eu karticka-modra alebo nejake ine tlacivo?dakujem

yanni
26. okt 2014

@sasaa22 mali by aj na eu karticku. ale neviem, aki ochotni su sk doktori. nemecki problemy nerobia.
ale ina otazka: ved ju daj zaocovat v DE, Ziadny problem, aj ked si zacala na SK. A detski ortoped je aj v DE. to chces nebodaj vzdy, ked nieco, utekat na sk k doktorovi? 😕 😕 😕 😕

denisalv
26. okt 2014

Ahojte kocky, tiez zijem v Nemecku , konkretne Bavorsko, 60km od Mnichova. Potrebovala by som poradit, momentalne som v 30. tyzdni a pracujem ako casnicka. Do prace chodim od 17:00 az do konca cca do 23:00, niekedy aj dlhsie. Mam narok na nieco ako Beschäftigungsverbot, len na zaklade mojej pracovnej doby, aj ked nemam zdravotne problemy? Mutterschuztfrist mi zacina od 28.11. a mam este par dni dovolenky,ktoru mi ale velmi nechcu dat, povedali mi, ze ju dostanem predtym ako mi zacne Mutterschutzfrist. Teraz som tyzden na PN, ale zensky nebol velmi ochotny ma vypisat. Tak neviem ako dalej, lebo v robote, aj ked nemam zdravotne problemy, ale uz nevladzem a mam tam zbytocne stresy aj s hostami aj so sefovcami, ktori su na mna stale nervozni ☹

sasaa22
26. okt 2014

@yanni nie,nechcem, mame aj tu pediatra, ale toto ockovanie-posledne chcem dokoncit na Sk a s nosim ortopedom sme presli celou liecbou dysplazie bedrovych klbov a pozna cely pribeh aj priebeh 😃

saska.t
26. okt 2014

@sasaa22 nemala som ziadny Problem s klasickou nemeckou eu-zdravotnou kartickou poistenca,nikto sa nad tym ani nepozastavil-bola som na kramaroch v BA...

sasaa22
26. okt 2014

@saska.t ďakujem , presne tam aj ja potrebujem ist. 🙂

yanni
27. okt 2014

@denisalv To musis len s tvojim dr. prebrat. Vysvetli mu tvoji sitiuaciu, tvoji pracovnu dobu, kde robis, co robit, ze musis stale lietat, behat, ze uz tolko v najväcsej spicke nevladzes atd. Popripade ak toto nebude gyncar chapat, tak chod k Hausarzt. Aj ten ta moze vypisat.Vycerpanost atd. Ale podla mna a mojich poznatkov, Beschäftigungsverbot by mohol byt. Blba pracovna doba a stresujuce prostredie, to tiez babu moze ublizit.

denisalv
1. nov 2014

@yanni Dakujem, uz to mam. V utorok som bola u doktora a vypisal mi Beschäftigungsverbot, stastna som ako blcha 😉

yanni
1. nov 2014

@denisalv juuuj tak super. A uz v takom vysokom stadiu tehotenstva, co sa tam bude plahocit s bruchom. A niekedy aj tie pohlady grrrr

evulienka22
8. nov 2014

@denisalv to by musel byt ten doktor naozaj velky blbec,keby ta nechcel vypisat, ved nie si uradnicka, skoda, ze si neisla uz skor, pocula som viacej bab to lekari bez problemov vypisu, tak mysli na to pri druhom tehotenstve, vela stastia

denisalv
8. nov 2014

@evulienka22 no zas ja som skorej ani velmi nechcela.. Dalo sa to zvladat, akonahle som citila, ze to je na mna vela, tak som to riesila 😉 Len som sa lakla, ze ma nebude chciet vypisat, ale uz sa stalo..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre