Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

alcinka
22. okt 2008

Dobry vecer,

holky, prosim vas, nevite, zda si jako Ceska, prihlasena v DE, ale nepracujici, mohu otevrit konto u nj banky? A ktera myslite, ze je nejvyhodnejsi? Dekuji vam moc za odpovedi

Pekny vecer

zuzanasaw
22. okt 2008

Alcinka, na zaklade EU si pravdepodobne mozes otvorit konto v ktorejkolvek nemeckej banke. My tu nie sme ani prihlaseni a mame ho - Volksbank. Ale napr. v Sparkasse sa tvarili, ze je to uplne vylucene, kym vo Volksbank postudovali prirucky a nebol ziaden problem. Viel Spass 😉

dania
22. okt 2008

Dobry vecer povidalky,

Jenom nakukuju, prave jsem uspala a ted se chystam na nocni sichtu na pocitaci, v praci dneska dorazili dva byvali kolegove a tak jsme kecali a moc jsem toho neudelala. A ted musim dohanet 😝

Pauli, doufam, ze Ti nekdo pomohl s tim dopisem, ja jsem na tom s pisemnou nemcinou prachbidne, taktak dam dohromady email znamym 🙂 Do pristiho patku potrebuju vyprodukovat do prace nejakou strankovou zpravu v nemcine a uz jsem taky premyslela, komu to nacpu k prekladu 🙂 To je poprve, co potrebuju neco nemecky, jinak si vystacim s angllinou. Ale snad mi pomuze Nic.

Jeste jeden dotazek: neresily se na predesle diskuzi bonusy na pojisteni na auto? Ja mam pocit, ze jsem to nejak zaregistrovala, ale nevim kdy. Tak odpustte, pokud se opakuju. Potrebuju si pojistit v DE poprve auto, v CR mam pojisteno u Allianz 3 roky bez pojistne udalosti. Daji se ty bonusy v ramci EU prenest do DE? Uz mi jedna pojistovacka rekla, ze ne, ale NEVERIM! Mate nektera zkusenosti?

zuzanasaw
23. okt 2008

Dani, nebolo to tak davno, na predposlednych strankach starej diskusie... Urcite to hravo najdes...

bodka7
23. okt 2008

ahojte

@pauli
no uvidime, mysilm, ze u nas bude aj ten prevoz zaujimavy 😀

@zuzip
keby len brucho 😎 pozera som ti do alba, mas uz pekne vecicky a kolko ruzovych 😵

@oli
s ebay-om ti ja asi nepomozem, som nepredavala ani nepamatam a vela sa tam toho pomenilo.

@alci
jasnacka, ze mozes.

@zuzisaw
tak vy takto? 😀
inak ja ako byvaly pracujuci, vydata zena a buduca matka, kedze som este stale zasran pod hranicou 27 mam konto a vsetko s tym spojene zadara 😵

@dani
musia ti to uznat, len potrebujes povrdenie od cehov, ze si mala na seba tolko a tolko rokov auto bez nehody.
keby ti to nechceli uznat, tak treba narobit bordel, alebo im jasne naznacit, ze v konkurencii maju tiez vyhodne ponuky 😉

zuzkaprofant
23. okt 2008

Bodka tak na pol a pol mam ale uz kupujeme take neutalne pre istotu ale mne nebude obut problem ked chlapceka poobliekam do ruzoveho aj tak bude mat cerveny kociarik 😀 😀

hanulee
23. okt 2008

Ahoj holky, po delsi dobe se zase na skok hlasim. Porad nekde s malym jsme nebo je nekdo u nas nebo neco vyrizuju, takze absolutne nestiham. Vecer miva maly od 19 do 22 hod. zachvaty revu, tak se s Tomem stridame v utisovani a pak padneme hotovi do postele... 😅 😒 Uz se umi ale krasne smat a tim nas uplne dostava 😵

Minuly tyden jsem se potkala s Ivcou a bylo to super! Snad to nekdy bude moznost zopakovat.

Docetla jsem jen tuto posledni stranku, tak se omlouvam, ze na nic vic reagovat nebudu..

Alcinko, s tema bankama bohuzel nevim, ale myslim, ze by to melo jit.

Dania, my jsme pojisteni auta nedavno resili, myslim jsem to psala i na starou diskuzi. Tak jak pise Lenka, najezdene roky v CR ti uznam musi! Nam je taky uznat nechteli, trochu jsme se s nema pohadali a najednou to vsechno slo. Takze preju pevne nervy!

alcinka
23. okt 2008

Ahoj holky,

moc vam dekuji za odpovedi. Jste moc hodne!

mausi
23. okt 2008

Oli, jak uz napsaly holky, kdyz nabidnes neco za startpreis 1 eur, za angebot nic neplatis. Muzes si dat i ten galleriebild zadarmo. Kdyz neprodas, neplatis tudiz nic. Kdyz se ta vec proda, platis e-bay malou provizi.
Kdyz ale chces mit v inzeratu vic obrazku, za kazdy dalsi platis tusim 15 nebo 25 centu (?). No a kdyz das startpreis vic nez 1 eur, galleriebild nemas zadarmo a platis i angebotsgebuer. Ten poplatek stoupa s vyskou startpreis.
Co mi ale neni jasny: driv stal kazdy inzerat 25 centu, at byla startpreis 1 eur nebo vic. To uz se ted zmenilo naporad nebo to je jen casove omezena akce, ze jsou ty inzeraty s 1 eur startpreis bez poplatku ? 😕

mausi
23. okt 2008

Holky, Valentinkova perlicka (vlastne dve) na dobrou noc:
Dneska jsem V. ukazovala houby, co rostou na zahrade, a rikala mu, ze je nesmi za zadnou cenu strkat do pusy, ze by mohly byt jedovaty. A Valentin na to: "Kdyz je strcis do pusinky, tak pribehne ta velka kocka, chyti te a odnese te do supliku." 😀 (Nevim, kde ten suplik vzal 😕 😀 )

A manzelovi vecer rekl: "Ty dneska rikas samy blbosti. Ty uz ses jak vasi." 😝

Tak pa ! 🙂

dania
24. okt 2008

Dobre rano holky,

Chtela jsem jen poprad hezky den.
Dekuji vam moc za rady s tim pojistenim, vcera jsem to te pojistovavcce rikala, ze to mozne je a ze se teda poptam jinde a najednou z ni vylezlo: tak si nechte poslat ten dopis z CR 😀 Presne jak ste rikaly!

Vcera jsme koupili to auticko, patrioticky jsme poridili skodovku (Felicia kombi) - to je asi nejmensi kombik, co znam, moc se mi libi.

Vendulo,
LOL 😀 Ten Tvuj Valentinek je teda hlasic! Doufam, ze mu vedes sbirku citatu, at pobavi, az bude velkej 😀 Moje mamka ty moje vyroky zapisovala. Jednou kdyz mi byly 2 a mamka byla v porodnici s brachou jsme sli s tatou nakupovat a ja jsem rozhlasovala v obchode, ze maminka jela do blazince, ze budeme mit miminko.
Uz se tesim, az bude Timmy taky povidat!

geminis
24. okt 2008

Ahoj holky,
já jsem asi původně zavítala na tu starou stránku, ale pak jsem přestala jako nováček stíhat. Přijeli mí rodiče na pár týdnů a pak už nebyl čas. Tak se omlouvám a snad to teď bude se mnou lepší. A snad se chytím.
Doufám, že jsem na správné stránce 🙂
Hezký den všem a Věruško taky příjmi, prosím, mou upřímnou soustrast.

zuzanasaw
24. okt 2008

Mausi, Valentinek teda dokaze zahlodit 😀 😀 😀

paula
25. okt 2008

Vendulko, nevim jestli je to docasne nebo naporad, ale je to tak, ze inzeraty od 1e jsou bez poplatku. 😉
Geminis, no pokud zijes v Nemecku, tak jsi tu spravne. Napis neco o sobe. Koukam, ze mas dvojcatka, jak to zvladas? Me staci jedna akcni holcicka. 🙂
Holky uz jsme asi nasli novy byt, ale smlouva se ma podepisovat az v pondeli,tak to nechci zakriknout. 😉

dania
25. okt 2008

Pauli,
gratulace, tak doufam, ze se vam to podari dotahnout do zdarneho konce v pondeli! Pak nam urcite napises vic, vid?

Geminis,
Jak se jmenujes?

Vcera jsak jsem psala ve spechu, tak jsem napsala, ze jsme koupili Skodu Felicie, nevim, jak me to napadlo, protoze jsme koupili Fabii, ted me to uplne uhodilo do oka. Kazdopadne pristi tyden ji prihlasime a pak uz odvezu stare auticko do Cech a uz nebudu mit strach, ze me tu nekdo naprasi, ze jezdim s ceskyma znackama 😀

Preji pekny a slunecny vikend vsem.

geminis
25. okt 2008

Ahoj holky,
tak můj dotaz, zda jsem zde správně, směřoval spíše k tomu, že jsem ve II zachytila nějaké rozdělení či co. Ale ani nevím o co šlo a nepátrám.
Ale v Německu bydlíme, konkrétně v Kalkaru, u holandských hranic. Jmenuju se Hana a máme dvě holčičky Aničku a Zuzanku.
A jak to zvládám? Jen velmi těce, protože máme taky jednu akční treperendu, Aničku, a ta vydá za dvě! Tak mi to někdy příjde, že máme děti tři! Jsou to nervy, ale zase prima, že si spolu umí vyhrát, i když já říkám, že si stále ještě hrají vedle sebe než spolu. Zuzanka je můj kliďánek. A Anička ji dává co pro to.
Momentálně obrážíme podzimní/zimní bazárky ve školkách, vy "starousedlice", pardon, určitě víte, co mám na mysli.
Tak se prozatím rozloučím a zase příjdu.
Pa pa a hezký víkend všem, i když u nás se sluníčko po oběd schovalo a navíc máme rýmečku.
Hana
XXX

dania
25. okt 2008

Aho Hani,
Kalkar 😀 tam co maji tu atomovou elektrarnu predelanou na zabavny park, vid?
Tam jsme byli na jare.

hanulee
25. okt 2008

Ahojky🙂 maly na chvilku usnul, tak jen nakukuju.

Vendy, maly ma spravne hlody 😀 😀

Pavli, drzim peste, at vam to s tim bytem vyjde! Dej pak vedet. 😉

Dania, nas tak s ceskyma znackama nachytali pred rokem... 😒 my tenkrat ale nevedeli, ze je nesmime mit 😅

Hani, ahoj jmenovkyne! 🙂 S tema dvojcatama te obdivuju, mne staci bohate jedno... Musis to mit fakt pekny zaprah. Mas tam nekoho, kdo ti muze sem tam pomoct?

My tu mame ted na vikend Tomovi rodice, tak je to zase super zmena 🙂
Preju hezky vikend vsem! 🙂

fabienamata
25. okt 2008

Ahojte,
Dani daj uz nejake fotky do albumu 😉
Hanuli a co ti povedali ,na tie ceske znacky,hrozili aj pokutou alebo niecim inym? Nas sa to tiez tyka 😲 😲

mausi
25. okt 2008

Cau kocky !
Ja nejak nestiham, vcera jsem se k vam vubec nedostala.

Hani (geminis), ahoj, taky te vitam ! V tomhle koutku Nemecka snad jeste nikoho nemame ! Jak se ti tam libi ? A jak casto se dostanes do CR ? Mas to pekne z ruky, vid ?

My dneska byli okukovat zas jeden byt, respektive jen dum z venku. No, ja nejak nevim, nebylo to spatny, ale asi ne to uplne pravy. Bylo to ke koupi, takze to uz o tom musi byt clovek presvedceny. Pauli, drzim palce, az sepisete smlouvu, budu vam tise zavidet. U nas to jeste vypada na dlouhy lokte. Pristi vikend mame jednu prohlidku, ale z financniho hlediska by to nebylo pro nas polepseni, je skoro stejne drahy jako nas soucasny a ke koupi bohuzel neni, jen k pronajmu, tak nevim, jestli by neco takovyho melo cenu, i kdyz misto je super. Uz z toho zacinam byt nestastna. 😒

Holky, tak uz mi prisla ta manduca ! Je to super ! Nosim to cele odpoledne a na zadech vubec nic necitim. Rebecca si zvykla celkem rychle, ze zacatku kouka a pak celou prochazku prospi. A co se tyce polohy nozicek, na kycle je to opravdu vyborna vec. Tlapi, diky ! 😉

mausi
25. okt 2008

Hanko, ty tvoje holcicky jsou opravdu super ! Koukala jsem na tu fotku. Jeste nam prozrad, ktera je ktera. 😉

paula
26. okt 2008

Ahoj Vendulko, to je presne to - clovek o tom musi byt uplne presvedceny. 😉 My uz jsme byli taky zoufali, videli 12 bytu a vsude neco a tam jsme jeli, ani moc necekali (na netu nemeli fotky) a bylo to hned ono.jen jsme se na sebe podivali a vedeli ze jo. Urcite na vas taky vysneny byt ceka, jen se k tomu musite dopatrat. Pokud pises - nebylo to spatny- tak to jeste neni ono 😉 Preju moc stesti a hlavne trpelivosti.
Nech se s Rebeccou vyfotit, jak nosis, jsem na to hodne zvedava. A neni jeste mala na noseni na zadech? Myslela jsem, ze se mensi deti nosi vzdycky na brise.

Hani, uzijte si to s tchanovci. Ne kazdy by se z nich tesil tak jako ty. 😉 😀 😀

geminis
26. okt 2008

ahoj holky, zdravím z pošmourného mlžno plžného Kalkaru!

dania: ano, máme za humny atomovou elektrárnu, co je předělaná na zábavní podnik "wunderland". Já tam ještě nebyla, ani sama, ani s dětma, jen jsme kolem jeli na kolech s vozíkem, ale manžel tam byl už asi dvakrát navštívit kamaráda, co tam bydlel na hotelu. Údajně měl pozemek elektrárny koupit nějaký Holaňďan za 1 EURo a udělal z toho tento zábavní park.

hanulee: taky mě těší hani, a na Tvou otázku odpovím stručně, že kromě manžela nemám nikoho, kdo by mi s dětma pomohl. Ale mám kamarádku u Prahy, co je dvojčátka úplně sama a to si teprve vážím i toho mála, co mám, že jak manžel příjde po práci domů, holky na něm visí a já mám "volno", nebo si ho můžu udělat. Spolu sami vyrazíme jen tehdy, když jsou zde mí rodiče na návštěvě.

mausi: tak to jsem ráda, že ten pomyslný prapor můžu držet v koutu Německa, kde ještě nikdo není! My jsme zde ovšem jen dočasu. Z ruky to ale je, domů skoro 1110 km, takže 11 hodin jízdy. Když jsme měli holky ve vajíčkách, byla to paráda, jeli jsme vždy na noc a holky celou cestu prospaly. Ve větších autosedačkách už je to boj, a já se jim ani nedivím, takže se cesty snažíme omezit. Doma jsme byli letos jen dvakrát, v březnu a červnu. Teď pojedeme asi až v březnu příštího roku. Na Vánoe dojedou rodiče sem za náma. Líbí se mi zde ten kraj, protředí je hezké, zvlášť prod děti----pole s koníčky, kravičkama a ovečkama. Ale taky jsem zjistila, že zde pole hnojí nejen zvířecíma fekáliema, ale i lidskýma! A jestli je to pravda, tak je to pěkný hnus, protože to svinstvo je tím pádem ve vzduchu. Jediné zpestření je trh každý čtvrtek na náměstí. Jinak zde máme jen kačák s kačenkama. A jednu ulici s obchodama!

Co se našich slečen týče, tak na fotce z vašeho pohledu je Zuzanka (má červenou tečku uprostřed čelíčka jak indická princezna) a ta vedle je Anička. Je to divoch, takže na pusině není špinavá, ale má tam modřinku.

Koukám, že tady hodně z vás řeší bydlení. Tak vám držím všem pěstičky, ať dopadne výběr a i podpis smlouvy! U nás to bylo jednoduché. Šli jsme do hotového, se vším všudy. Máme domeček--dole je kuchyň, obrovský obývák (království holek) s francouzským oknem do zahrady, malé wc a nahoře koupelna a 4 pokoje. Víc místa než užijeme.

Letím něco uvařit!

mausi
26. okt 2008

Holciny, napisu vic pozdeji, ted jen v rychlosti odpoved pro Paulu: ja tu manducu nosim na brise, o tech zadech, ze neboli, jsem psala proto, ze kdyz neni bederni pas, tak boli. Ta manduca je ale stavena tak, ze ta tiha je v bocich, ne v zadech. Proste jako u dobryho batohu. 😉

dania
26. okt 2008

Ahoj Vendo,
to je super, ze si uzivas manducu!

Ja jsem vcera vyzkousela jiny uvaz na zada a bylo to super, mnohem lepsi nez ten puvodni. Najednou je Timmy na zadech o par kilo lehci 🙂 Jediny problem je, ze ho zatim neumim uvazat sama, potrebuju asistenci Nica 😅

mausi
26. okt 2008

Dani, jeste jsem ti ani nenapsala, jaka to byla dobra hlaska, cos mela s tim blazincem. 😉 Mne mamka taky vedla zaznamy o tom, co jsem napovidala. Musim si to zas ozivit, ani nevim, kde to mam zalozeny. Mas pravdu, Valentinkovi bych to zapisovat mela, at se pak taky pobavi. No a zvalstni zaznamy bych mela vest i manzelovi. Ten ma taky dobry seky v cestine. 😉 Nedavno rekl: velka reka je "reka" a mala reka je "rekvicka". 😀

Pauli, vyfotit se necham, pak dam vedet, jo ? 😉 Mas pravdu, s tim bytem se musime obrnit trpelivosti. V tom Oberstdorfu to nebylo ono proto, ze mi to prislo tak nejak neosobni, prilis moc rodin v dome a navic to bylo v poslednim patre, coz s dvema malyma detma neni jen tak. Tak asi budem hledat dal. Potrebujem neco, co by bylo uz vice mene hotovy, jenze za dobre ceny se tu nabizi dost veci, co jsou renovierungsbeduerftig. A do toho my se ted pouztet nechcem ani nemuzem.

Hani, na Zuzance uz je videt, ze je to dobracka od kosti a ze je klidna. Trosku jsem si to myslela, ze to bude ona. A co Anicka vyvadela, ze ma takovou modrinu?
Pises, ze tu jste jen docasne. Manzel je tu pracovne ? A tobe musim slozit kompliment, mas krasnou cestinu, nejsi ty humanitni vedkyne ? 😉

Tak ja padim na e-bay, snad uz dneska konecne utrhnu, na co takovou dobu cekam. 😉

zuzanasaw
26. okt 2008

"Velka reka je "reka" a mala reka je "rekvicka". " 😀 😀 😀

Mausi a co take hladas? Ja som dnes trhla bundu pre Emku 😉

mausi
26. okt 2008

Zuzi, a jeste: houska je houska a mala houska je housenka. 😀 😝

Ja chci koupit ten buggy od Roemeru. Jmenuje se Britax Verve a chci ho proto, ze na nej jde nasadit nase autosedacka. Kdyz nekam jedu, tu autosedacku pak taham v ruce a ja strasne tezka. No a zvlast v zime se mi nebude chtit Rebeccu ze sedacky vytahovat do zimy a prendavat ji do kocarku. Myslim, ze ten podvozek je hrozne prakticka vec. Danka mi to potvrdi, vim, ze neco podobneho taky meli. 😉 Jen u toho Roemeru je ta smula, ze si clovek musi koupit cely kocarek (buggy), samostatny podvozek se asi koupit neda. Aspon jsem na to nikde nenarazila. No a ty kocarky jsou samozrejme drahe. Zase jsem ho neurvala. 😠

Zuzko, cos sehnala za bundicku ? Ja uz zimni vybavu pro Valentinka mam. Naposledy jsem v ALDI koupila helmu na lyzovani a ted uz mame snad vsechno. 😉 Jo jo, jeste ze jsou ty bazarky !!!! 😉

iii
27. okt 2008

dobre ranko, hlasim sa po dlhsej dobe, minuly tyzden som si dala od konika malicku pauzu, ale docitala som vas. elenka je teraz neuveritelne narocna na pozornost, ale pravdupovediac ked vidim aka je strasne vnimava a ako vsetko nasava, tak sa mi to zda byt ako hriech zapnut pocitac. momentalnym hitom u nas je hubarsky atlas a Velka kniha o matce a diteti. to si nechava predcitavat aj 5 krat za sebou.

dani k tvojej otazke - jo, tiez chodim v bielom a strasim pacientov 🙂
k tomu noseniu na chrbte - co za novy uvaz si vyskusala? hod foto ked tak. inak ja uvazujem drobca na chrbat sama tym sposobom, ze ju posadim na satku na kraj stola a poklaknem si k nej. nevyhoda je akurat v tom, ze ked je na chrbte elenka, tak tam uz nemoze byt batoh, preto tento uvaz pouzivame skoro vyhradne ked ideme niekam vsetci 3. ozaj, skusala si tibetsky batoh? to je strasne vzdusne a jednoduche.

hani (hanulee) ako ste si uzili navstevu? bolo tchanstvo spokojnes vnucatkom?

hani (gem) vitaj, wooow, mas moj obrovsky obdiv, ako to zvladas sama s dvoma (resp troma 😀 ) prckami sama.
musela som sa pozriet inac do mapy, kde je kalkar 😝 no a zistila som, ze my sme tam vlastne boli, asi pred dvoma rokmi, na bicykloch, najprv vo Wesel, Xantel, potom Rees a Kalkar. bola to velmi prijemna krajina, uz taka proholandska, aj ked vtedy sa mi to zdalo byt malicko nudne. ale pre decka je to asi idealne. my byvame inak v dortmunde, relativne nedaleko 😉

vendul ta manduca si sedi na bedrach? a davas tam rebeccu aj so sirokym balenim?

pauli napisem dnes ip

jo a opat som sa vratila teraz ku knizke od jiriny prokopovej - maly tyran, a vidim tam tolko paralel s elenkou, ze mi to az nahana strach. hlavne co sa tyka stravovacich navykov.... asi to uz nebudem citat, alebo poslem drobca niekam na vychovny pobyt

a co je s bodkou? uz je v blazninci? 😀

tak my ideme do baumaxu kupit nejake kable na svetla - uz sa tesim na to traposenie, milujem nakup takychto technickych veci, ktorych funkciu neiem popisat ani v slovencine...

geminis
27. okt 2008

Dobré ráno do všech koutů našich domovů!

mausi: tak to jsi mě kráásně pobavil a díky za kompliment, ale ne, nejsem žádná humanitní vědkyně...vystudovala jsem chemii, vojenskou, i když jsem se jí pak odcizila. Takže jsem voják, tedy tč. na rodičovské dovolené. Jinak ale miluju angličtinu a moje maminka učila češtinu, pak její srdce na dobro ovládla výtvarka a umění. Ale jsem takový psavec, jak sis asi všimla, takže jsem asi vypsaná??

Co se Aničky týče, tak ta je pořád někdě. Co se postavila na nohy, nezastavla se, nechodí, jen běhá. U té modřiny si naběhla na dvířa jedné malé skříňky ve stěně obýváku...chudinka.

Manžela zde mám skutečně pracovně, je taky voják, a to na 3 roky. Protože ale čas nesmírně letí, tak už příští léto nás čeká návrat domů. Kde to doma je nebo bude, to se teprve uvidí. Moc si přejeme, aby to bylo v Roztokách u Prahy, kde máme postavený domeček a už na nás čeká.

Mrzí mě, že jsi "neurvala" ten kočárek, tedy podvozek. My máme autosedačky Romer. Ale máme taky jané powertwin trojkolku a to byl zřejmě stejný princip. Nasazovala se na něj auosedačky vajíčka Jané Rebel, takže úžasná věc. Jen vyložit z auta, naklapnout a jelo se. U Jané se musí koupit sporťák (což je základna se sportovními sedáky) s adaptéry na ty autosedačky a ty si pak dokoupit. Vše si člověk může koupit nové, ale i použité, of course. Tak snad se poštěstí příště a brzy.

Náš "vozový park" čítá hoco twin spacer, jané powertwin a vozík croozer. U rodičů ještě máme naši zamilovanou libertu dvojčaťák...má asi čtvrt století, ale je úžasně prostorný a tak člověk nemusel řešit, zda dát v zimě do kočárku fusak nebo dítě, vlezlo tam obojí! 🙂 Taky jsme na jednom trodlouši zde koupili za 6 EUR jedny singl golfky, kdyby bylo potřeba jet někam jen s jednou slečnou, jako pojistku. Z USA teď máme objednaný schwinn stroller pro dvojčata, tak jsem na něho moc zvědavá.

My máme zatím jako zimní výbavu jen kombinézy a z bazárků hóóódně zimních bund. To je manželova slabost. Jsou nám dobré ještě loňksé bundičky, které jsme museli koupit velmi narychlo, kdy se na jeden jediný den hodně moc ochladilo.

Ale moc doufám, že letos bude zima zde zase jen mírná...do fusaků už holky nedostanu.

iii: tak to jsi skutečně byla u nás a v naše okolí a neboj, i mě to zde příjde nudné, ale pro děti je to dobré, aspoň se tím musím přesvědčovat.

A Dortmund opravdu není tak daleko...

Koukám, že taky studuješ odbornou literaturu. Tuhle knížku sice neznám, ale vidím, že nebude špatná. Já mám asi 5 knih o výchově dětí a zvládání jich i sebe. Některé jsou prima, ale o těch příště...

Jediné, na co si tady stále nemůžu zvyknout, zde a v Holandsku, protože jsme tam za chvíli, je, že je zde všechno v neděli zavřené, tedy kromě nějakých cukráren a kafáren. Ale obchody. To mi chybí, když dom můžu vyrazit něco dokoupit i třeba v neděli.

Tak doufám, že jste v baumaxu koupili vše potřebné. Já už se těším na nákup vánočních světýlek a výzdoby. To se mi vždy líbilo a fascinovalo mě v USA, jak propracovali výzdobu na Vánoce pro mě k dokonalosti. Něco na Hallowee už mám.

Musím vymyslet, co dnes uvařím. Večer jdu na Damenbend, babinec, s naším feministickým kroužkem, jak já tomu říkám...jsou to manželky vojáků, co zde pracují, a konečně pokecám i anglicky. Takže dětičky bude mít na večeři a uložení na starost tatínek. Já si to zase užiju celý příští týden, kdy mi ujede do Oberammergau. Můj největší handicap je, že neřídím, i když auto i řidičák mám už léta!

No, holky už jsou po snídani, co se změnil čas vstáváme zatím o tu hoďku dřív, tak uvidím, zda se to upraví o starých kolejí.

Mějte se moc krásně a snad se nám dnes počasí vybere aspoň na procházku, i když my stále soplíkujeme. To byla taky radost zde kupovat něco na rýmu, co člověk zná z domu a tady nenajde, tak musí improvizovat.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre