Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... ๐Ÿ˜ต

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a navรคzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
๐Ÿ™‚ ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY ๐Ÿ™‚ ๐Ÿ˜‰

paula
โ€ข
18. mรกj 2009

jani, jeste ze jsi to s temi tabulkami vysvetlila ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€

paula
โ€ข
18. mรกj 2009

Co se tyce zalib Timmiho a Elenky. Ja nesnasim rodice, co svym detem rikaji - prece si nebudes hrat s autama, vzdyt jsi holcicka, nebo - nehraj si s panenkama, vzdyt jsi kluk ๐Ÿ˜  ๐Ÿ˜  jste dobry holky, ze to nedelate, neverily byste, kolik lidi to (jeste) dela. Ty pises Dani, ze dnesni kluci jsou rodinnejsi, ale fakt jen kdyz je clovek necha. Tak si ted rikam, jestli uz v tomhle rannem veku muzes ovlivnit, jak se tvuj syn bude jednou chovat jako tata ke svemu miminku. ๐Ÿ˜•

Veru, tak miminka sprechti nemecky? Jak spolu vsichni mluvite?

dania
โ€ข
18. mรกj 2009

Zdarec, tak zatim zvladame slamene vdovstvi/sirotkovstvi pomerne statecne, jen T si stezuje na tatovu absenci, ale zase ne nejak prehnane. Je to sikulka. Dneska jsme si krasne pohrali vecer na plazi na hristi, takze spokojenost.

Renco, Matilda je pekne jmeno, ja jsem taky jednu znala - meli jsme fretku Matyldu (moje prvni mimco ๐Ÿ˜‰) Tak doufam, ze si to ted nerozmyslis ๐Ÿ˜€ Myslim, ze jsem ji pojmenovala podle te Matyldy ve filmu Leon, ale uz si nepamatuju. Zdrobnelina by byla proste Maty, to se hodi pekne i pro starsi, ne? Tyjo, a dokazu si predstavit mnohem horsi sen, nez se dovis, ze bude dalsi kluk ๐Ÿ˜‰ S klukama je prece sranda, ne?

Jani, nojo, presne jak s Ingi rikate, taky ty kolibky mi nesly, mel tam vzdykcky takovou uskripnutou hlavicku, ale nikdy si nestezoval ๐Ÿ˜‰ Borisovi musis asi satek navazat ty, chlapi to nezvladaj (teda cest mne neznamym vyjimkam). Neni to idealni, clovek si to nejlip dokaze dotahnout sam, ale to chlapi nepochopi a nechaji se odradit tim, jak slozite to vypada.
Tyjo, aspon ze tam mate nejake busy, tady nemame nic.

Ingi, ty frydlantske slavnosti byly v celem meste, na namesti, na hrade. Centrum bylo jakoby zavrene a vybiralo se vstupne. Byly tam trhy, vojaci, bitvy, pruvody, zpevy, tance, pruvod s loucemi, ohnostroj, takovy jako mitelalter spektakulum. Mimochodem, to tady nedaleko mame za tyden, tak mozna taky pujdem. Zalezi na navsteve - mam tu 2 teticky, tak jeslti nebudou proti a bude pocasi, tak vyrazime.
Timmy je taky na stroje, ale ma rad proste i panenky. To me tesi, pred tim nemel ani oblibene zviratko, rikala jsem si, jestli neni nahodou nejaky asocial ๐Ÿ˜‰
Diky za objasneni toho bypasu, to sem ani netusila, ze je mozne!

Hani, vitej zpet! To jsme se smazily ve stejne zacpe, to je sranda ๐Ÿ™‚ Ale Kacka byla asi hodnejsi. Ja nevim, ze T tentokrat tak radil, jindy je v klidu. Ale mel tentokrat jinou sedacku, Rรถmera misto Maxi-Cosi, mozna to ho stvalo, on ten Rรถmer je trochu nepohodlnejsi, ale vypada bezpecnejc. Ale ve vysledku to bylo asi jeste nebezpecnejsi, kdyz ridila zoufala vynervovana matka ๐Ÿ˜‰ A jak ste se aklimatizovaly zase doma?

Veru, Ingi mi jen popisovala, co operuje manzel. My jsme se ted po ceste z Cech poprve zastavili v McCafe a musim rict, ze meli vyborny brownie, jsem potrebovala obalit nervy trochu ๐Ÿ™‚ a hlavne Timmy si pohral v detskem koutku a prestal trucovat na chvili. On uz ma na McDonald symbol normalniho Pavlova. Kdyz jsme byli v USA, tak jsme parkrat jedli u McDonalds a vsude meli krasne detske koutky a on od te doby vzdycky kdyz vidi M-ko, tak se mu rozzari oci a tleska ๐Ÿ™‚ Achjo, to mam zato, ze jsem "nepritel" retezcu ๐Ÿ™‚
Mimi prihoda me fakt rozesmala!!!

Pauli, ja myslim, ze ma velky vliv, jake vzory rodice detem predvedou: jak se k sobe chovaji navzajem a jak maji rozdelenou peci o deti, proste jake role zastavaji v rodine. To se podle me rozhoduje uz hodne brzo, ale to je jen muj pocit, nevim jak je to doopravdy. Nica vychovavala jen mama, ale tata z nej vyrostl skvelej, tak nevim, kde to pochytil.

iii
โ€ข
19. mรกj 2009

moin moin,
reni, tak ake tabulky teda? ๐Ÿ˜€ clovece, jedna vec ale naozaj sedi - hovori sa, ze dievcata uberaju matkam krasu, pri elenke som mala naozaj otrasnu plet (extremnu perioralnu dematitidu). vsetky sestricky mi hovorili, ze je to jasne (vascinou mali po 5-6 deti).

pauli, ja si nemyslim, ze by si mohla pokazit vychovu dietata tym, ze mu budes sugerovat, s cim si ma hrat (aj ked to nemam rada). skor sa mi zda - to presne pisala aj danka - ze je dolezitejsi ten vzor. teda aspon u nas to tak funguje, e. si vsima naozaj vsetko a chova sa ako mala opica (co sa tyka napodobnovania). a najhorsie je snad asi to, ked od nich pozadujes nieco ine, co maju moznost odpozorovat od teba, taky rozpor podla mna dieta nema sancu riesit. podla mna je aj uplne jedno, ci je rodic prisny alebo nie, ci dieta bije alebo nebije. podla mna sa dnes precenuje to, ci dostane raz po zadku, a zanedbavaju sa naopak tie vzory.

dani, ked pises o bezpecnosti tej sedacky..........tak som mala taku tragicko-vtipnu prihodu vcera, davala som sedacku z jedneho auta do druheho, v mojom teda nemam isofix a pod vplyvom tehotenskej demencie som ju uplne zabudla priputat. v jednej sportovej zakrute sa teda elenka aj so sedackou prevratila nabok, sranda bola, ze ona si toho ani nevsimla ๐Ÿ˜€ no pruser, parkrat sa mi to stalo aj s vajickom, ze som ho jednoducho zabudla priputat. neviem, ci zvladnem dve deti ๐Ÿ˜

verco, mimi je vtipalek ...ale pozeram, ze ma lepsiu slovnu zasobu ako e. aj timmy dohromady ๐Ÿ˜€ ako sa inak mate? si s mimi stale doma, ale zacinas pomaly makat? a co regensburg? achhh...coskoro tam zacnu dozrievat lesne jahody...

dani, e. ma vypracovany pavlov reflex na oddelenie s masom....uz vie ze dostane fleischwurst, slinta jak pes a vykrikuje hami-hami. stale sa ak strasne hanbim, vyzera to, akoby som jej doma nedavala jest

hanni vitaj nazad......wow, klobuk dolu, ze si isla sama. no jo, navstevy domova su vzdy dost socialne narocne ๐Ÿ˜‰

dania
โ€ข
19. mรกj 2009

Dobre ranko, uff, T mne vzbudil pred hodinou a ja jsem cela nevyspala, ale jak tak koukam, tak tu mame i jina ranni ptacata ๐Ÿ˜

ingi, dobra storka, ale nejedes v tom sama, ja jsem udelala jednou neco podobneho v ramci laktacni demence, na tom rรถmeru se pri nandavani odklapuje ta sedaci cast a ja jsem ji nezaklapla, takze to bylo volne ๐Ÿ˜’ no bezpecnost nade vse, co? jo a jeste hur, to maxi cosi jsme prvni cca 2 mesice pasali nejak naopak nez se ma (ono to jde dvema zpusoby, a ten muj byl uplne spatne). videla jsem pak video s crash testy, pri tom poutani jak jsme to delali, to vajicko vubec nefungovalo, z toho pasu se proste vyvliklo โ˜น asi bych se mala naucit cist navody.

jabera
โ€ข
19. mรกj 2009

ahojte baby, v prvom rade hlasim pojazdne auto. hura, az sa bojim nahlas radovat, ale radujem.

dani, vo frydlante to muselo byt skvele, mam velmi rada slavnosti tohto typu, ta atmosfera a vona peceneho masa, jaj... jedine, co ma na tom irituje, su tie davy ludi, ktore tam zvacsa byvaju, ale mozno, ked to bolo na takej velkej ploche, tak sa to aj stratilo.
inac, uplne chapem timiho radost z mekaca, ja milujem zmrzlinu, ktoru tam robia, tesim sa podobne ako on, ked ideme okolo... a neboj, uz sa len, tusim, 5 x vyspite a tatinek je doma!!

inge, lietajuca elenka je fakt vtipna, ale len preto, ze sa nic nestalo. ale dve, v sedackach poletujeuce deti po aute, to uz by mohla vzniknut nehoda medzi sedackami.
ja som zabudla priputat vajicko pri 1. bartovej ceste autom do obchodu... skoro ma slahlo, ked mi to doslo, ze ta sedacka drzi len vdaka tomu, ze je zasprajcovana o borisove sedadlo.. bola som tak aspokojna, ked som ho tam dobre pripasala v tom vajku, nedoslo mi, ze aj to treba pripevnit...

k tym vzorom... velmi to funguje.., ja som si myslela, ze je uplne normalne, ze chlap doma vobec nic nerobi, ze len kuka tv... dost ma sokovalo, ked otcovia kamaratok chodili s nimi na kupko, alebo kamkolvek.
este viec ma udivovalo, ked moji partneri doma nieco spravili.. proste som si myslela, ze chlapi doma nepracuju, uz som samozrejme pochopila, ze je to inak. zial, v tomto bol moj tato taky...
povazovala som za normalne, ze mamina maka az do padnutia do postele na hubu..to mi trosku ostalo..

paula
โ€ข
19. mรกj 2009

ahooj!
No jiste, clovek je sam diteti nejlepsim vzorem, to mate pravdu. Ja proste nemam rada, kdyz se klukum/holkam rika to nedelej, to nesmis protoze ses holka/kluk. Taky je mi sympaticke, jak jsi Ingrid psala, ze Elenku oblekas do bile. ๐Ÿ™‚ My jsme nedavno byly na navsteve (prihlasce) do vorkindergarten a tam byly dve holcicky, co vypadaly jako Fee - ruzove saticky, ruzove puncochacky, ruzove boticky, sponecky a culicky... a pak se porvaly o jediny ruzovy talir ๐Ÿ˜‰ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ L. ma taky hodne ruzovych veci, ale ma rada i modrou, nebo fialovou a ja z ni nedelam ruzovou princeznicku. Ona si rada hraje s panenkama, ale ma i bobycar a garaz na auta a to ji bavi taky. Asi jako pises Dani o Timim. Proste myslim, ze je dobre detem dat vice moznosti a nechat je samotne rozhodnout.

holky znate domacky delanou plastelinu?

KINDERKNETE
400g Mehl
200g Salz
2EรŸl. Allaun (Apotheke)
500ml kochendes Wasser
Speisefarbe
3 EรŸl. ร–l

slehacem se to umicha jako testo. Je krasne mekoucka a vyhoda pro male deti, ze je jedla. a taky nedela mastne fleky. Nevyhoda je, ze celkem rychle uschne (to se pak dobre dostava z koberce) ale pokud se zabali do potravinarske folie a uchovava v lednicce, tak vydrzi dlooouho.

otazka: VITE CO JE CESKY ALLAUN? A dostane se v ceskych lekarnach? Muj slovnik to nezna.

rpinguin
โ€ข
19. mรกj 2009

dobre ranko zenule,
napisem neskor, teraz mi ide asi zo vsetkych hornych dire nieco, teda z nosa a oci, ze nic nevidim, senna nadcha ma sezonu u mna, ked nie bolest hlavy, tak toto. Strasne ๐Ÿ˜ 

Pauli, kukni, co som nasla:

http://www.focus.de/gesundheit/ticker/kinder-ge...

jabera
โ€ข
19. mรกj 2009

reni, uf, tak to neni nic moc teda, chuuudatko, miesto nevolnosti z gravidity a migreny mas toto... nerada spominam na svoje zivotne obdobia, ked som toto mavala...

pauli, to je skvely recept, musim poznacit. co to vlastne je ten allaun? nieco ako lieh? nemam totiz vobec sajn.. ci asi ani ty nevies, ked sa pytas..

dania
โ€ข
19. mรกj 2009

Cauky zeny,
Allaun je cesky kamenec, chemicky podvojna sul kyseliny sirove, jako KAl(SO4)2.12H2O, ale muzou tam byt ruzne kationty. Pouziva se na desinfekci, proto se do te plasteliny asi pridava. Nebo treba kdyz se muzi pri holeni riznou ziletkou, tak si to prikladaji na tu ranu (ale dnesni muzi uz se asi nerezou ๐Ÿ™‚) Myslim, ze by se to melo dat bezne koupit.

iii
โ€ข
19. mรกj 2009

pauli, super recept! netusim, co je allaun. este k tej vychove....cim viac o tom citam a pozorujem okolie, tym viac sa mi zda, ze je to v konecnom dosledku naozaj jedno, ako konkretne s dietatom rozpravas a ake konkretne "vychovne metody" pouzivas. najviac zalezi na tom, aka si ty, ako ty riesis situacie a ake mas vztahy s ostatnymi, ak dovolis dietatu participovat na svojich aktivitach, ono to jednoducho odkuka.
aj tie fyzicke tresty - sama by som asi dieta nebila, ale podla mna je to jedno....ak si rodic toto zvoli ako trest, je to podla mna rovnake ako ked na dieta krici, alebo odide do druhej izby, alebo ho ignoruje.

jani, paci sa mi ten plural, ze "moji partneri" ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€

reni, chudak ty, mozes vlastne behom tehotenstva nejake antihistaminika?

dani, no jo....hlavne ze mam nastudovane vsetky adac testy, no je to vsetko nanic, ked dieta volne lieta aj so sedackou v aute. inak som citala, ze najbezpecnejsie meisto pre detsku sedacku je vzadu vstrede (najcastejsie urazy su pri bocnych narazoch)

pozajtra cestujeme do anglicka, ja som teraz zistila, ze splesnivel stan a ze mi nefunguje na spacaku zips.....no priprava dokonala ๐Ÿ˜€

honnig
โ€ข
19. mรกj 2009

Hezke poledne,
porad jsem ve cteni opozdena, ale snad dozenu. Obdivuju Vas, jak to stihate. Kacka se nasvacila a ted usnula v kosi, tak ani nedycham, at si ji neprobudim... ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ Obdivuju Vas, jak to vsechno stihate.

Ingi, ja mela v tehu s Kackou nejhezci ksichtik asi od svych deseti let. Ted uz zase vypadam, jak pubertacka....takze tim se asi taky neporidis.

Dani, jo, tvrdly jsme ve stejne zacpe. Jsem byla uplne nepricetna, kdyz jsem tam nevidela zadny stroje a lidi. Leda ze bych nevidela vedrem... ๐Ÿ˜€

Holky, vy porad varite. Nejake specialitky. To jsem delala, kdyz nebylo miminko. Ted mame nejcasteji pecene kure s ryzi nebo zapecene spagety ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ Ale vari poctive skoro kazdy den.

Jani, ja mam taky pocit, ze musim furt neco delat. Si tu praci i nekdy vyhledavam. Relaxovat se ucim, kdyz je Frank doma, to pak treba krome nakupu a uvareni spaget, taky nic nestihnu. Jeste tak prochazku... ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€

Stefi, jeste ke kontaktnim cockam. Ja je nosim asi osm let. Je to super. Na bryle jsem si nikdy nezvykla. Pouzivam Air Optix od Ciba Vision. Je to normalni cena, s roztokem asi 2000 na pul roku. Zalezi, jestli dodrzim jejich nositelnost, zpravidla mesic. Muze se s nima i obcas prespat. Kdyz jsem potrebovala nosit cocky dele nez 15 hodin denne, coz bylo pri praci na smeny skoro nezbytne, tak jsem si kupovala Air Optix Night and Day. Pak jsou dobre i cocky od Bausch and Lomb. Jsou levnejsi a daji se koupit i trimesicni.
Ale rozhodne nez je zacnes pouzivat, zajdi k Dr. neco ti doporuci a hlavne ti rekne, jestli je muzes nosit a jake dioptrie. Taky se doporucuje dodrzovat pravidelne kontroly, ale to asi vis....kdybys neco chtela jeste vic, tak pisni.

Ingi, kdybych se zase nekde zapomnela, tak hezkou dovcu... ๐Ÿ˜‰

rpinguin
โ€ข
19. mรกj 2009

zenule, tak ten moj odkaza zasa ziadna z vas necitala, ze? ๐Ÿ˜’ No nic nove ๐Ÿ˜€

Ingi, Zyrtec brat nemozem, poslala som muza do ich lekarne v robote, tak som zvedava, co vecer privlecie. Nejake homeopatika by som hadam mohla, ale ci tie pomozu?
S vychovou naprosty suhlas. Dieta odkuka od rodicov vsetko.
Som ale proti bitkam a inym fyzickym trestom, kedze to je aj tak k nicomu a potom to rodic aj tak olutuje, no a na co nieco robit, co sa ma neskorise olutovat? Radsej vobec, aj ked Maxik dostal len take tapnutie po ruckach, kedze stale zapina gombiky na elekrtickej trube a mycke, stale musim sledovat, ci nie je nieco pretocene.
Ked sa dieta len ignoruje alebo nan skrikne, tak si tiez uvedomi, ze nieco nie je v poriadku a nic ho takto neboli ako pri bitke. Takze si myslim, ze to je rozdiel.

Ja som sa prave dobre rozculila, bola som v jednom velkom nabytkarskom obchode, kde je aj baby oddelenie a kopec kocikov a mali aj buggypod. No a co sa stalo, samozrejme nepasuje na Hartan VIP, takze som zufala a fakt neviem, co mam robit. Z nositiek ma vsetko boli a na kiddyboarde on stat nebude, ibaze by som ho tam nejako priviazala ๐Ÿ˜€ , takze som zufala. Novy kocar kupovat nebudem, moj je super a teraz som dostala novy vymeneny cely podvozok, takze je ako novy.

paula
โ€ข
19. mรกj 2009

Reni, ja jsem ten tvuj odkaz cetla a docela me sokoval. Ten recept na knete mam ze spielgruppe, kam jsme chodily s laurinkou drive a prave nam to vedouci doporucovala, ze se vlastne nic nestane, kdyz to dite sni. ted kdyz jsem byla L. predstavit ve Vorkindergarten, tak si tam s tou samou knete hrali.
Mozna ze ale taky ten clanek prehani, toho allaunu se tam dava malo, treba je v tom mnozstvi neskodny. Ale pokud se tam dava jen kvuli tomu, aby uchranil tu plastelinu pred mikroorganismy, jak se tam pise, tak by se to snad mohlo bez nej obejit? Ja myslela, ze to pomaha spojit.
Vcera jsem allaun kupovala v lekarne a lekarnice se me jeste ptala, to chcete na Knete?? a bez problemu me to prodala. Tak kdyby to melo byt tak strasne jedovate, tak by to snad tak lehce neprodavali???
Dani, diky ze jsi napsala, co je to cesky, kdyz se v tom tak vyznas, tak napis, co si myslis, je to desinfekcni, nebo nebezpecne jedovate?

paula
โ€ข
19. mรกj 2009

Ingi, tak vy uz jedete? pekne si to uzijte. ๐Ÿ™‚
My az za tyden do Ceska. ๐Ÿ™‚

jabera
โ€ข
19. mรกj 2009

reni, ja som si ten odkaz kukla teraz, predtym som normalne zabudla a kedze neviem nemecky, pochopila som len lebky a allaun a ked si to spojim, tak sa mi to nepaci... dufam, ze mi to niekto prelozi.
inac, mozno maxik bude aj rad stat na tej srande, nemyslis? ze by sa mu lubilo, ze ho vozis...

inge, vy idete tak daleko? a do stanu? to je skvele, len ti nezavidim, ako budes rychlo rozopinat stan, ked ti pride blivno.

hani, v tej zapche by ma normalne svihlo, asi by som skoncila ako michael douglas v tom filme volny pad..
ja ale viem byt aj pekne leniva. kad sa zacitam do niecoho, ale mam moznost sediet na zaharde len tak a kecat, alebo si citat knizku, to ja som leniva jak prasa..

co sa vychovy tyka, myslim si, ze fyzicky trest ma aj ten rozmer, ze sa nim rodic vyvysi nad decko. ked vynecham bolest fyzicku, vidim to ako hrozne ponizujuce pre dieta. a ked mna niekto ponizuje, ja ho nemam rada. jasne, ked mu budem nadavat do neschopakov, tiez ho ponizim. ale ked dostane trebars zakaz vecernickov, mozno pochopi co nema robit a nemyslim, ze ho tym v zlom poznacim do zivota. mlatenim by som uz mohla... plesnutie po ruke nepovazujem za bitku, lebo malinkemu decku tazko vysvetlim dovod, preco nema mat prstv zastcke. to pacnutie po ruke pochopi.
dufam, ze sa mi nikdy nepodari vypenit do nejakej sakra bitky...ja som take dostala asi 4 od otca a dllllho som ho za to nenavidela...a prd tym dosiahol, ovela viac som sama v sebe riesila, ked bola mamina smutna, alebo sa so mnou nebavila, to som chapala, ze som urobila nieco, co nemam. a bolo toho teda azaz....
a aj tym davam vzor decku, ze ked sa mi nieco nelubi, budem agresor k ostatnym... to nechcem.

dania
โ€ข
19. mรกj 2009

Reni, cetla sem ten link taky, ale musela sem si to prvne rozmyslet, zdalo se mi to nejake lehce hystericke ๐Ÿ™‚

No Pauli, tezko rict, jak se pise v tom clanku, ty hranice toxicity nejsou definovane, takze neni mozne rict, jestli to je jedovate nebo ne. Tzn lepsi je, aby to deti nejedly pro jistotu, asi tak. Duvod je asi ten, ze je pozorovany link hliniku s vyskytem Alzheimerovy choroby, i kdyz to jeste neni 100% spolehlive objasneno. Na druhou stranu ten kamenec se pouziva jako prisada do nekterych prasku do peciva, ale nevim v jakem pomeru.

Ingi a Pauli, vy se mate, cestovatelky! My jedem ted az v cervnu na tyden do Cech. Hlidat babicku ๐Ÿ™‚, mamka jede na dovcu. Jinak az do konce semestru zadne cestovani. I kdyz mozna jeste nejaky vikend se zadari.

Ingi, tak co? Drhnes stan? Nebo je to tak zle, ze bude novy? Ja jsem minuly patek teprve rozbalila doma stan ze stanovani v Dansku a taky uz byl pekne zatuchlej - ale plisen snad jeste nechytl. Spacak snad neni takova traga, mate dost biomasy, tak se navzajem zahrejete ๐Ÿ™‚

verohit
autor
โ€ข
19. mรกj 2009

caves zenule... no zaujimave veci sa tu dozvedam... ohladom plasteliny... inak klobuk dole, bez vas by som ani vo sne nezistila, ze na svete existuje nieco ako Allaun.. ๐Ÿ˜‰

Pauli
teda vy ste uz velke slecny, ked ste sa boli uz prihlasit do predskolky ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต s tou "ruzovou bitkou" si ma dobre pobavila... a strojim sa ti ozvat aj tel. tak to snad stihnem este do vasho odjezdu... ๐Ÿ˜‰

Dani
juj, parada podobne spektakle su aj u nas v Rgbg. mam to velmi rada ๐Ÿ˜‰

Ingi
tak ak som citala spravne, tak juhuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต zmen si teda link aby sme vedeli kolka bije.... ๐Ÿ˜‰ no ta "vtipna nehoda" s tymi sedackami.. hm,hm,hm....
MATE VSETCI V AUTE ISOFIX? LEBO MY NIE..
inak co sa tyka prace.. tak som uz nabehla, kazdu stredu..sa vyvezieme do kseftu ja tam ostavam a drahy prebera Mimi... takze parada... ked sa drahy vratil z Alzirska tak sme sa na tejto variante dohodli, kedze som mala pekny uvod, tie dva tyzdne pocas jeho absencie...
prave mame Dult... a jahody este trosku potrebuju ๐Ÿ˜‰
no parada ze sa uz tak pripravujete na dalsiu dovcu.... ale ako tak poznam ty si vies so vsetkym poradit... plesne na stane ta urcite nezastavia ๐Ÿ˜‰

inak tie Pavlove reflexy ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ Dani bud rada ze Timmymu zaziaria ocka koli dets. kutiku a nie koli pommes ๐Ÿ˜‰

s tymi vzormi ste to velmi pekne opisali... viem co ale chcela Pauli povedat ohladom nuteneho pohl. delenia... ja osobne si myslim a vidim to aj prakticky na Mimi... deti su od narodenia osobnosti.. a clovek sa moze postavit aj na hlavu, ked raz maju o to alebo ono zaujem tak to robit budu.. treba ich len spravne usmernit... ๐Ÿ˜‰ i ked je to niekedy Herausforderung.... u nas ja najnovsie hit mokre handricky... Mimi mi s tym umyva cely byt.... a dokonca mi poumyva okna so spongiou na umyvanie riadu ๐Ÿ˜Ž a zakazat jej to si nedovolim... a ked jej dam novu spongiu tak tu my hodi naspรคt, lebo ta je sucha a ja ju nepouzivam...
chi,chi... Mimi si stale posledne tri dni vyzuva ponozky a topanky... normalne jej v noci narastli palce na nohach ake ich ma zrazu velke... ๐Ÿ˜‰ a dnes sa zase vyzula a viete kde skryla ponozticky.. do mojej skrine medzi moje ponozky ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต

Jani,
tak parada ze mate uz pojazdne auto... ani ty nie si soferka?? ako ja... ale hovorim si ze si tym nieco musim zacat robit.... lebo vidim ze cim dalej tym je to potrebnejsie....

Reni
no a vsak vy byvate daleko.... aspon v nasich koncinach Matilda zacina byt hit.... ja na tvojej strane ked sa ti to paci tak sa ti to paci!! ๐Ÿ˜‰ este som si spomenula ako si raz pisala ze si vzdy chcela mena s X.. raz som mala jednu pracovnicku... Roxandru a volali sme ju Roxi ๐Ÿ˜‰

pekny den... my sme boli doobeda na ockovani... tak som zvedava aka bude reakcia...snad v pohode..

katyka24
โ€ข
19. mรกj 2009

Ahojte mozem sa k Vam pridat?pristahovala som sa do Mnichova pred 2 tyzdnami za manzelom,mame 1 dieta-chlapca.Ako ste to zo zaciatku zvladali s jazykom?Ja som sa nemcinu ucila na skole,ale to ani zdaleka nestaci na riadnu konverzaciu โ˜น

jabera
โ€ข
19. mรกj 2009

veron, ty uz takto celkom vazne pracujes? je to sice len jeden den, ale nevycerpa ta to velmi? vy mate noci v pohode? a mimi neni smutno za tebou?
ja ani neviem, co je isofix... asi nieco, co isti sedacku, ze? no, nemame to..
veru ja nie som vodicka a nebudem ani. mam strach zo soferovania, kedysi som sa pokusala - nejde to... mam problem obcas aj ako spolujazdec..

paula
โ€ข
19. mรกj 2009

Veru, isofix taky nemame. Miminciny prihody vzdy pekne pobavi. ๐Ÿ˜‰ Jsi dobra, ze uz jsi se alespon castecne zapojila do pracovniho procesu. Me to jeste ceka. Do Vorkindergarten bude L. chodit od srpna, ale je to jen 2 dny v tydnu 2 hodiny.

Dani, ja proti retezcum nic nemam ๐Ÿ˜‰ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ mame to v rodine... a je mi sympaticke, ze maji vsude ty detske koutky. jen co mi vadi, ze ty co se ted rekonstruuji, nebo prestavuji, nebo stavi nove, tak maji misto detskeho koutku, kde se deti muzou pohybovat, desne moderni touch-screen - obrazovku na ktere si deti muzou hrat, puzzle, vybarvovani a tak, ale sedi u toho jak prikovane a ani se nepohnou โ˜น coz me prave v te kombinaci s jezenim fast food moc vhodne nepripada. ๐Ÿ˜’

L. si prave hraje s Knete ๐Ÿ˜‰ uz hodinu a je strasne hodna. Nejprve pekla Kuchen ve svoji kuchynce a ted serviruje vsem panenkam na talirky ๐Ÿ˜‰ Musela jsem se sebou desne bojovat, abych ji nerekla, ze to nema jist, ale prihody Ingrid s tchyni a film Obecna skola mi pripomneli, ze to radsi delat nemam ๐Ÿ˜€ ono ji fakt ani nenapadlo to dat do pusy. Po hrani umejeme ruce a hotovo. ๐Ÿ˜‰

paula
โ€ข
19. mรกj 2009

holky, co jste se rozhodly Kinderknete navzdory clanku delat, tak pro 1 dite bohate staci polovicni davka. A jde to i bez potravinarske barvy, je pak takova zlutobila,jako testo.
Fakt to moc doporucuji, Laurinka si s tim rada hraje uz tak od 1 roku. Driv se v tom jen patlala, ted uz ma formicky a vykrajovatka a valecek a "pece".
Jake kreativity, nebo basteln delate s detma vy? Ja mam jeste hodne rada "StraรŸenkreiden" takove ty tluste kridy, co se s nimi da malovat po asfalte (a gauci!!! ๐Ÿ˜  ๐Ÿ˜  ๐Ÿ˜  ), doma vetsinou malujeme pastelkama, na barvy jsem si jeste netroufla. I kdyz ted bude leto, ted jsou asi vic in venkovni aktivity, nez basteln, co?

My jsme dnes litaly pul dne po meste a schanely darek muzi k tricetinam a kdyz prisel, ptal se L. co jsme delaly a ona mu hned prozradila co jsme koupily! ๐Ÿ˜จ ๐Ÿ˜‰ achjo.
Muz ma narozeniny zitra a ja taky. ๐Ÿ˜ต

iii
โ€ข
19. mรกj 2009

pauli, ze vraj tridsiatku ๐Ÿ˜€ aj ste mu nieco napiekli?
u nas teda basteln nic moc, jednak ja sama nerada bastlujem, na elenku som asi preniesla svoju nechut. rada si cita, co je aj mne ovela milsie. ale diky za tipy, plastelinu aj kroedy urcite vyskusame. a presne ako pises, preco by to mala jest, ked ju na to konkretne neupozornis?

stan je zdarne ocisteny, ale uz ma na sebe pocetne gebrauchspuren.......no este tento vylet a potom uz asi pojde do dochodku, sluzil dobrych desat rokov.

inak tie detske kutiky...podla mna je to uzasne, ako su vybavene hlavne benzinky pre deti v nemecku.....teda aspon v porovnani so slovenskom, kde sa s detmi nejak vobec nepocita. raz som sa na jednej obrovskej benzinke niekde za bratislavou pytala na prebalovaci pultik, pozreli na mna, akoby som spadla z marsu. na slovensku sa vzdy radsej zastavime niekde v prirode, je mi milsie prebalovat krpca na luke medzi mravcami, ako na nejakych zasr...zachodoch

rpinguin
โ€ข
19. mรกj 2009

Pauli, ty mas fakt narodky v jeden den s manzelom? To je nahodicka. A prezradis, co si mu kupila? Moj ma 30 az na rok, takze mam este cas, ale nerada by som mu zasa kupila nieco na oblecenie. To ja totiz robim vzdy, ked neviem, co mam kupit ๐Ÿ˜€ Na kupu handier som specialist.
A ospravedlnujem sa za ten clanok, ale mne to hned vyhodilo, ked som googlila, nechcela som sposobit nejaky odpor k tvojej plasteline.
My mame este na bastlovanie cas, asi to posuniem, az ked bude druhe vo veku na plastelinu. Dovtedy bude asi hrozit len knizky a Lego.
Maxik starsne rad spaja legove kocky, uz da 10ks dokopy. Som sa divila, ked som to zrazu zbadala.

Inac McCafe ja mam moc rada, chodim tam vzdy s babami na posed, hlavne ten monster cokoladovy kolac, ten je riadny zabijak, ale chuti super. Maxik nedostane chudak nikdy nic, len sedi v jeho stolicke a papa to, co vzdy mam so sebou. Maju tam vzdy dostatok tych vysokych stoliciek, co nie je v kazdej kaviarni.
Jedilko nemusim, kedze mi pred rokmi zrusili Gemรผseburger a uz am nemam co jest. Ten hraci kutik som nevyskusala, ale asi by som sa bala, kedze su tam casto asi aj velke deti.

Jani, ked tak citam tvoje veticky, tak ty si asi tiez taka pohodarka ๐Ÿ˜ต Inac bruchatu fotku som nafotila pre teba a mam ju albe pri druhom baby ๐Ÿ˜€

Katyka24, jasne, ze sa mozes pridat, len aj tak urob. Mna uz chyta kriza niekedy, ked niekto pride, chce sa pridat a nakoniec sa neprida. Ja fakt neviem, cim to je ๐Ÿ˜ฒ ๐Ÿ˜ฒ

Zenule poradte, co mam urobit s tou prepravou Maxika, ked sa baby narodi? Ingi, ty si satkova, ty vlastne ani vanu nemas, ze? Ja by som bola rada, keby bolo babรคtko vo vanicke tych 7 mesiacov, ale co budem so stajkujucim Maxikom robit, ked mi bude utekat? Diky za nazory.

No ja mam modelky, lucim sa ๐Ÿ˜€

dania
โ€ข
19. mรกj 2009

Holky, nevite co se dela, kdyz dite spolkne koralek? Ted T asi snedl takovy vetsi koralek, cca 1,5 cm v prumeru. No doufam, ze to proleze... Chjo ๐Ÿ™„

jabera
โ€ข
19. mรกj 2009

dani, no asi by som cakala, kym to vykaka....snad, ked to prehltol bez nejakeho problemu, tak by to malo byt v pohode... sakra, to je neprijemne.. moj bratranec spapal sklenenu gulicku, kedysi davno, ale taku vacsiu a ked ju vykakal, pukla glazura na mise... ale jemu sa nestalo vobec nic, podla mna sa nemusis bat, pokial ho neboli brusko, prejde to samo az dole snad....

reni, tak to ti pekne dakujem za taku bruchatu fotku!!! hahaha, ja s takou radostou nabehnem a ty toto...
s tym vozenim maxika, no bud teda verit, ze sa nauci na tej plosinke stat, co by ho mozno fakt nakoniec bavilo... alebo potom kupit ten surodenecky kocik, ale to zas nechces... no, mna nic ine nenapada..

pauli, vy ste taki mladuchovia obaja! a ty este mladsia, no ja cumim, to sรณm si doteraz vobec nevsimla. to bude zajtra zurisko u vas asi...

inac, baby, zistila som, ze bart ma zajtra meniny na sk... musime tiez oslavovat...kupime si kolacik, mnam.

iii
โ€ข
20. mรกj 2009

reni, no bruchato-nebruchata fotka ๐Ÿ˜‰
tie kiddy-privesky sa nedaju vobec pripevnit na hartany? skoda......tiez som to zacala zvazovat. no asi ti nezostane nic ine, ako skusit ten board, a keby to neklaplo, tak kupis proste surodenecky kociarik.

pauli vsetko najlepsie k narodkam!!!! aka bola party?

dani mal by to za normalnych okolnosti do par dni vykakat, davaj mu vela vlakniny. no v kazdom pripade ho sleduj, v malom mnozstve pripadov sa tie vecicky mozu niekde zaseknut (ked mu to uz preslo hornou castou zazivaku, tak najcastejsie potom na prechode hrubeho a tenkeho creva a tesne pred konecnikom). asi to nebolo z rtg-kontrastneho materialu, ze? ale ked to nemalo ostre hrany, tak to snad bude ok.

jabera
โ€ข
20. mรกj 2009

ahojte .

dani, ako timik?

pauli, vsetko, co len chces ti prajem. nech si stale taka mladica ako teraz....

rpinguin
โ€ข
20. mรกj 2009

dobre ranko,
no ja to brucho schovavam kde mozem ๐Ÿ˜‰

Pauli, Happy Birthday, ty nasa mladica ๐Ÿ™‚ a aj manzelikovi, nech mate super den a zajtra je volno, tak mozte oslavovat ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต

Ingi, na Racery, Skatery, Toplinery idu, len na VIP nie a ten mam samozrejme ja ๐Ÿ˜  , no fakt uz len ten board prichadza do uvahy. Dlhe vylety teda robit nemozem.
Idem este na koni precitat diskusiu klady a zapory Manducy. Viem, ze Vendul to vychvalilila, ale ja neviem. No a novy kocar nechceme a ani tento nas predat, kedze mame nan pekne spomienky, sme vcera s manzelom usudili.

Dani, no drzim palce, ale tiez by som povedala to iste, co baby.

Jani, a to co bola za gulicka alebo lepsie povedane, co to bol za hajzlik, ze praskol? ๐Ÿ˜€

jabera
โ€ข
20. mรกj 2009

renatka, prave som sa bavila cez skype s maminou o tej gulicke a on ami povedala, ze to nebola taka mala gulicka, ale taka zelena sklenenka, ktoru som ja poznala z videnia, povedala by som, ze mala 2,5-3 cm priemer. on mal vtedy tak nejak, ze akurat uz chodil na dospelacky zachod... asi bol moc vysoko nad misou, ale musela to byt riadna pecka...
ozaj a preco skryvas brusko? chces urobit vsetkym prekvapko, ze mas babo, ci preco? ale obdivujem ta, ze vydrzis stale taka nepriberacia...
a povies mi, alebo das link na to, co si povodne chcela pripojit ku kociku? to co na ten tvoj model nejde? kukala som stranku toho kocika, velmi sa mi paci, musim povedat...

Tehotenskรฝ newsletter

Kaลพdรฝ tรฝลพdeลˆ dostaneลก najdรดleลพitejลกie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo tรฝลพdeลˆ po tรฝลพdni. Nepoznรกลก tรฝลพdeลˆ tehotenstva? Vypoฤรญtaj si ho v Tehotenskej kalkulaฤke.


Alebo si preฤรญtaj, ako prebiehajรบ jednotlivรฉ mesiace tehotenstva.
Modrรฝ konรญk ti poradรญ v kaลพdom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treลฅom trimestri.
Ako sa zisลฅuje pohlavie dieลฅaลฅa?
Dรดleลพitรฉ je absolvovaลฅ rรดzne vyลกetrenia v tehotenstve.
Oplatรญ sa absolvovaลฅ 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajรบ screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Akรฉ mรดลพu nastaลฅ problรฉmy v tehotenstve?

Nenaลกla si odpoveฤ na svoju otรกzku?Opรฝtaj sa vo fรณre