Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

iii
11. jún 2009

reni, tu je ten link
http://www.sme.sk/c/4884804/dieta-leti-bez-bato...
presne by to zodpovedalo nasmu cestovaniu do kosic cez budepest asi pred rokom. aj oblecenie sedi. akurat mi je divne, ze som si nevsimla, ze ma niekto odfotil.

no u nas super pocko, 14 stupnov, dazd, to byva uz akesi normalne v statne sviatky

rpinguin
11. jún 2009

Hani, my sme boli tiez minuly tyzden u kamosky s 2 tyzdnovym mimcom, Maxik isiel baby hladkat, ukazoval na tu malu, ale po nejakych 2 minutach isiel k telke montovat s kablami a ovladackami a dvd playerom 😀 Ono su chlapci inac na tom, ved uvidime, co bude v septembri.

rpinguin
11. jún 2009

wow Ingi, aka zamyslena, no sranda, ze si si s manzelom ani nevsimla, ze si fotena. Ten clanok fakt sila, uz nevedia, odkial tahat peniaze od ludi 😠

honnig
11. jún 2009

....hhhmmmmm u nas svatek neni, tak jsme samy ☹ Pocasi taky za mo nestoji, k desti zacalo i fucet.

Ingi, pekna fotka. Ale je to teda nepekne, kdyz by te nekdo ucelove vyfotil a nezeptal se....

Reni, mas urco pravdu, ze kluci na tom budou jinak a chapu, ze je Maxik mladsi. Ale DVD kamaradum porad funguje.. 😉

rpinguin
11. jún 2009

Hani, im ano, nam uz nie, takze my uz len na pc mozme kukat, ale akosi ani nic nepozerame, nie je cas. Nove sa kupi az do noveho bytu. Chalani su hrozni, ved aj Zuzka uz pisala, co Dominik vystraja. My uz mame tolko veci pobitych- 2 lampy, 2 pohare, tanier, z panvice drziak, dvd player nejde, zastracka vytrhnuta az z muru steny a na viac veci sa uz nepamätam. Ono sa neoplati mat v byte nic nove 😀

dania
11. jún 2009

Cauky zenky,
tak dneska dopoledne mi vzala teta T na prochazku a ja jsem trochu zamakala na datech. Timmy ma ale dneska den, je protivnej, na babicku skoro az zlej, ona mu porad neco zakazuje, ale nic mu nenabidne jako alternativu a to ho zakonite depta. No sranda...

Ingi: baby is pretty dick 😀 to je doost dobry. Clotted tea, to mi pripomnelo, jedno jsem si dala caj z autoamatu a vytekla takova polokava s mlikem - polocaj, taky byl srazeny - no to byl hnus uz napohled. Nebo jednou jsem chtela caj s mlikem nekde v hospode a oni mi donesli ovocny, nemela jsem chut prudit, tak jsem to tam nalila, a to mliko se tam srazilo (haha, co jineho se dalo taky cekat, ze???)
Jinak nevim, jestli bys vymohla nejaka autorska prava, koukala jsem, ze ta fotka je k dispozici na nejake volne fotobance, ale muzes si to aspon vyridit s autorkou 🙂 http://www.sxc.hu/profile/ssdg4773. Akorat tam trochu nesedi, ze ta fotka je uz z roku 2005, tak je to mozna jen dvojnice 😉

Holky, to sem ani nevedla, ze je v D svatek, vzdyt ja jsem dneska volala sefovi do prace a on tam byl! Nebo to nebylo dneska? Ja uz jsem snad uplne mimo...

dania
11. jún 2009

Aha, Hanka taky nema svatek, tak to asi jenom nekde.

jabera
11. jún 2009

ahojte!

inge, a si si ista, ze si ta ten gyndos nechce zobrat za zenu? mozno si dostala ponuku a riesis tu povinnost vysetrenia... a on chudak caka na odpoved.
ja si tie sacky asi predsalen kupim v dm, pokial ich objavim ( uz si napisem nazov na papierik), ta cena asi bude nizsia.
inac, elenka je proste citliva a jemna zena, k tomu neni co dodat.

reni, trosku si ma vydesila tym vypoctom zmien v zariadeni bytu, co maxik porobil... a ja som tak chcela dievcatko, tak velmi a to ma tento dovod ani nenapadol... ale zas je moznost, ze casom to bude vediet aj opravit.

hani, kacenka je teda macek! som tak zvedava na barta.... buduci tyzden ideme. ale na fotkach mi taka vypasena vobec nepripada. je baculata,ale nie prehnane.. mozno mali zlu vahu.

no, ale dnes som uspesne absolvovala gyndu, som rada, ze to mam za sebou. bart sa rozplakal hned na recepcii, malo to ucinok urychleneho jednania... ale kojit som ho tam aj tak musela. len on bol taky prekvapeny zo zmeny prostredia, ze mal potrebu iba cumet okolo seba, ale s prsom v ustach. ked som sa pokusala vybrat - desny rev... tak som tam s nim tak sedela, no...

baby, ale mna caka taka vec... uz minuly rok mi robili extrakciu neprerezanej 8ky. a kym stihli urobit druhu, pocala som barta. a ked teraz dojdeme na svk, idem na to. uf... uz som objednana, teda tak, ze mame zavolat hned jak prideme a ide sa na to... jaaaaj boze.

dania
11. jún 2009

Jani, ojojoj, zuby... 😝 My jdeme pristi tyden na prohlidku, beru i T s sebou poprve. To jsem na nej zvedava, jestli tu hubinku otevre.

jabera
11. jún 2009

dani, zuby su moje trapenie velke...
to je dobre, ze ides s timikom, potom sa mozno nebude bat, ked pojde tak postupne na to.. chudatko. ja som sa kedysi nebala vobec, len casom som si uzila svoje a uz to nezvladam.

inac, ani my nemame sviatok... to bude nejaky regionalny asi, hahaha

neurologia
11. jún 2009

Ahojte

a ja som si myslela ze maju sviatok vsetci.... 😒

aj mne sa to tu zda vymrete nikto nikde a aj pocasie mame take nafigu fuka zamracene aj sprchne...takze ziadna vyhra..manzel je cely nesvoj pretoze sa trosku nudi 😲

a inak na dovoske mame radi aj my polopenzie rano sa clovek napapa cez den beha spoznava a vecer pride oplny zazitkov unaveny a nekonecne hladny.....ten obed by cloveka zbytocne obmezoval a putal k jednemu miestu...

iii
12. jún 2009

dobre ranko,
jani, to ti bude robit iba s lokalnou anestezou? ahhh, tak sa drz, osmicky su svine. ja nastastie nemam ani jednu.

dani aha, no ked je to z roku 2005, tak to asi naozaj nebudem ja. vyzeram dost - hm, by som povedala tak nejak seriovo, casto sa mi stava, ze si ma niekto s niekym popletie 😀
a ked spominas caj z automatu - velmi mi chybaju automatove kapucina, ktorymi sme sa nalievali snad pocas celej vysky. ani nechcem vediet, kolko penazi som v tych automatoch nechala, a ake svinstvo tie napoje su.....ale malo to taku lahodnu a navykovu chut, hmmm

jabera
12. jún 2009

ahojte!
inge, ano je to lokalna anesteza. ten zakrok neboli, ale potom je to teda srandy kopec..... da sa to prezit, ale je to neprijemne. pocas zakroku som sa citila ako na štrku. taky zvuk, ako ked clovek nohou šúcha po kamienkoch a pri tom teda silny tlak a mlatenie.. ale bez bolesti. je to aj tak divne, ze v kosti vyrastie cely zub, ale lezi na boku a vobec nevyjde von. fuj.. aj ho mam doma. vyzera to dost hororovo.

automatovu kavu ja uplne milujem. doteraz stojime skoro na kazdej pumpe uz od ciech a ja sa nalievam... strasne mi chuti, taku si neviem urobit... jasne, ze to bude umela hmota, ale ako dobre spracovana!

dania
12. jún 2009

Cauky.
Ingi, nojo, na tom obrazku klidne mohla byt jedna moje kamaradka z Prahy se svoji dcerou, ta vypada taky hrozne podobne, uplne me to zarazilo. Jenom vlasy trosku kratsi. Ale moc pekne fotka to je.
Napoje: my mame na Uni taky automat, ja tam ujizdim na chokomilch, pokazde si davam k obedu 😝

Jani, tu extrakci osmicky jsi hezky popsala, uplne mi to vyvolalo husi kuzi. Hlavne aby se potom manza pekne postaral o Bartika, abys mela cas si v klidu postonat 😉

Tak ja padim vymyslet nejaky obidek.

rpinguin
12. jún 2009

zdar zienky,
juchhhuuuu, takze auto prihlasene, vecer na koncert ho mozme vyvetrat a potom na dovcu v nedelu rano. Super, ze sa to dalo za taku chvilku prihlasit. Hned vedla je kadernictvo, tak som sa isla spytat, ci nemaju chvilku, tak som hned aj Maxika nechala ostrihat, takze uz nevyzera ako dievcatko 😎

Juuuuj, tie automatove kavicky su strasneeee, ved to je sladka zafarbena voda 😀 , ale priznam sa, ze pocas uni casov som si aj ja nejednu kupila, ale samozrejme bez cukru 😝

JAni, zuby mi ani nepripomaj, kvoli osmickam som lezala tyzden v nemocnici 😠

Idem balit a rozmyslam nad outfitom na dnes vecer 😉

dania
12. jún 2009

Reni, a co je to za koncert, to jsem nejak zazdila, sorry 🙂

My cestujeme zitra zpatky do D. Dneska mame taky na programu strihani, muj bracha chce T vzit strojkem, tak mu tu radost doprejem.

T je dneska rozmrzely, kazdemu leze na nervy, z babickou se pere, no hruza, je na ni docela zlej. Nevim, jak na to reagovat, to od nej jinak neznam.

rpinguin
12. jún 2009

Dani, no Depeche Mode, uz sa tesim od septembra, odkedy mam listky kupene 😵

jabera
12. jún 2009

reni, ale tak potom nepoznas dobre automaty!! napr. na hlavnej stanici v ba maju skvele... bez cukru, samozrejme!
gratulujem k autu, co tam bol zas nejaky talian, ze uz to mas?

dani, dufam, ze babicka aspon vitazi... chudinka, neberie to osobne? mozno po nom chce nieco, co sa mu nepaci, nie?
kamaratkin syn mlatil ludi, aj deti.. uplne bezdovodne a nikto nechapal preco. nepomohlo vobec nic, ani ignoracia, ani dohovaranie, ani preplesk, proste vobec ziadna vychovna metoda... ale verim, ze timik to ma len take nahodne, presdalen je to chlapisko, tak to nejak musi dat najavo!
potom stastnu cestu dani! nejdete cez geru? alebo niekde okolo nas? asi tazko...

iii
12. jún 2009

reni, woooow, ty ides na depeche! tak si to uzivaj, mam ich strasne rada, aj ked tie posledne albumy nemam az tak napocuvane. vzdy som snivala o tom, ze si vezmem davida gahana za muza....no a ako som nakoniec skoncila. mate pre maxa babysitterku?
ako to niesol drobec u holica? neviem si to velmi dobre predstavit.....dal ho do nejakej hochstuhl a vzal strojcekom?

jani, ked myslis ten isty automat na blavackej stanici ako ja, tak to je druha najlespia automatova kava. najlepsia je na ORL na karlovom namesti v prahe. navsteva blavy sa nikdy nezaobide bez tej spominanej kavy, kukurice na obchodnej a navstevy palacinkarne Lacinky. na cestu potom este vzdy teple gastany, co predavaju pred stanicou. mohla by som publikovat kulinarskeho sprievodcu bratislavou 😀

dani, elenka mala dnes doobeda tiez dve hodiny, ked len mrncala a zlostila sa...niekedy sa to stane, potom ju to zasa samu prejde, a myslim ze kazdy rozumny clovek to aj chape, ze dieta ma proste svoje dovody, ktore bohuzial nikomu nepovie....akurat to stale mrzi, ked sa to stane napriklad behom nejakej navstevy. ale neboj, babicka na to vzhladom k svojmu veku zasa skoro zabudne 😉

rpinguin
12. jún 2009

Ingi, aj ty? tak to mame nieco spolocne, aspon nieco 🙂 Dufam, ze nejake super fotky porobim, esteze mame miesta na sedenie a nie v tej tlacke v predu ako v Prahe na minulom koncerte, ale aj to malo svoje caro.
Maxika som mala na kolenach, celkom aj drzal, musela som mu davat do ruky vsetky mozne flasticky, co tam mali naukladane a islo to. Strojcekom ho nestrihala vobec, len noznicami. Ja si stale myslim, ze strojcekom je to moc nakratko, takto to ma taky smrnc a za 1€, takze sa dalo. Kamoska tiez vravela, ze mala 2x termin u holica a oba razy musela ist prec, co decko tak vrestalo 😀

Jani, nie Talian tam nebol ziadny, len som mala vsetko potrebne so sebou, zelenu plaketu mi sice zabudli dat, ale este som nebola daleko, tak som sa vratila, takze som happy. Uz len aby dovca super klapla, byt sme nasli a baby aby neprislo skor, potom budem spokojna 😉 Ale treba pozitivne mysliet, takze verim, ze aj to dopadne super.
Uz sa tesim na zariadovanie tej detskej izbicky.
Ozi, Ingi, ako si ty na tom s tou izbickou? Zacala si uz?

rpinguin
12. jún 2009

aha, zabudla som napisat, kde bude Maxik. Bude u jedneho kamosa, ten ma ale Bereitschaft, takze veselo. Ak ho zavolaju, tak musi asi aj s M. do Wiesbadenu, kedze vo Frankfurte nerobi, no ale nejdem malovat certa na stenu. Zatial ho este nikdy nevolali. Po koncerte M. nalozime do auta a ideme spät do MA.

jabera
12. jún 2009

reni, depeche???no super, tak to bude zazitok jak svina! som si uplne ista, ze vam vsetko vyjde, ty to mas tak perfektne zorganizovane, ze nie je vyssej moci, ktora by to mohla zmarit. a vy si s tym bytom davate takto nacas? nemate este vybrate? a izbicku inge nepripominaj, mam tam iste resty, hahahhah.

inge, tak ORL ńa karlaku este nebola a snad ani nebudem... ale keby nahodou, urcite si spomeniem. do lacinky sme chodievali kedysi davno, uz som tam dlho nebola.ale mam dojem, ze je stale tam pod stanicou...

dania
12. jún 2009

Reni, tak depesaci, ze me to nenapadlo 🙂 Tak peknou zabavu!

Jani, jedem pres Prahu do Drazdan, pak na Lipsko, Magdeburg, Hanover, Bremen, to je nejkratsi, takze ne kolem Gery, to by bylo trochu krkolomne. Tam jsme jeli jen dvakrat, kdyz jsme se zastavovali nekde v zapadnich Cechach po ceste.

Ingi, ty bratislavske specialitky, to mi teda delas chute, obzvlast ty kastany a kukurice, to mi pripomina detstvi, kdyz jsme jezdili do Blavy s rodicema. Jinak Timmy s temi utoky na babi zacal uz vcera, nevim co ho na ni stve, jako by byl na ni alergicky. Ona mu porad neco taha z ruky, s cim si nema hrat, ale neda mu za to nic nahradniho, nebo ho taha nekam za ruku, a to on si nenecha. Musim je hlidat, aby zas nedoslo k nejakemu excesu. Babicka je chudak z toho smutna: on me nema rad... Chjo...

jabera
12. jún 2009

dani, ale ked mu bere veci, zas sa mu nedivim... ale chudinka babicka, to mas pravdu, mohla by si ho ukecat, nech jej da aspon pusu na rozlucku.....
dani, ale ved ty ides okolo mna!!!!! bez srandy!!! musis, ked ides na lipsko! aspon si to myslim. ja ta nenutim sa tu zastavit, ale keby sa ti chcelo curat, alebo ja neviem co, trebars si len vyrovnat chrbat.... schvalne, kukni na mape, ja nebyvam priamo v gere. zeitz sa to vola.... ale pripustam, ze mozes ist aj inak z drazdan na lipsko, aj ked my teiz tak chodime domov... mozno je viac moznosti...

jabera
12. jún 2009

dani, odvolavam!! je to zajizdka 80km.... tak nic, no... tak budes curat inde.

iii
12. jún 2009

dani, pod curat k nam!

honnig
12. jún 2009

Cauky holky,
teda boj o Dancino curani.... 😀 Ja te radsi pozvu na kafe nebo na vodu, az budes mit cas 😉 Teda i ostatni.

Reni, prijemnou zabavu, i kdyz si to asi prectes az zitra, hmmmm, zase pozde. Teda s urady jsi sikula. To se asi uz nikdy nenaucim. Ale drzim palce do dalsich planu. Ja mam dnes tak blbou naladu, ze radsi ani nepremyslim, nebo i to pokazim. I Kacka byla dnes takova mrzuta. A pocasi je dost hnus.
Dani, jesteze jsi v CR. Tady dnes na stridacku vitr, dest, kroupy, slunicko a nekdy vsechno dohromady. Jinak stastnou cestu domu, at hlavne nekde netvrdnete v zacpe. A babi na to snad za chvili zapomene. Detem nejde porucit, na koho se maji usmivat.

Ingi, tak to na te fotce asi nebudes ty, ale Danka je dobry detektiv.

Jani, co Bartik? Dneska jsem skoro cely den nosila ja naseho obrika. Nic ji nebavilo. Jenom kdyz jsme v kuchyni varily a mely radio na plne pecky, nebo kdyz obcas kukne na tv obrazovku, coz ji nenechavam, tak se porad dohadujem, vetsinou bez televize.. 😎

zuzanasaw
12. jún 2009

Ahojte, ja len narychlo 😒

Preco musia ist 8-cky von? ja mam vsetky 4 a nemam s nimi problem. Kebyze sa nevmestia, ci su kazove, ale ked ani nevysli? 😖

Idem sa este pochvalit - Niki sa vcera rozhodol, ze chce chodit uplne sam. Stoji sam uz par tyzdnov, urobil max. 2 krociky, ale vcera sa rozbehol a urobil najprv 6, potom 9 a potom s dvomi prestavkami bez podopretia dokonca 17 krokov!!! Sikulko moj maly, ale dnes sa mu uz velmi nechce 😉

Reni, ty si teraz uz asi uzivas koncertu, tak az si to zajtra precitas, napis ako bolo...

Dani, chuda babicka, ale ved si pisala, ze je uz trosku senilnejsia, nie? Tak mozno si to ani pamatat neskor nebude 😉

Ingi, este ma napadlo, ze si si nevsimla, ze ta niekto fotil. V dnesnej dobe si ta priblizi z dialky a vie ktokolvek urobit kvalitnu fotku. A v tejto velkosti to zas ani tak kvalitne byt nemusi. Ved ked pises, ze este aj oblecko sedi... 😕

zuzanasaw
12. jún 2009

Jo, a som nevdacna! Stale zabudnem podakovat za vsetky Vase reakcie ohladom tej materskej, dnes sme poslali ziadost, tak uvidime, ci aj spätne nieco vyboxujeme. Potom vam pisnem, ako to dopadlo...

zuzanasaw
12. jún 2009

Jo, a som nevdacna! Stale zabudnem podakovat za vsetky Vase reakcie ohladom tej materskej, dnes sme poslali ziadost, tak uvidime, ci aj spätne nieco vyboxujeme. Potom vam pisnem, ako to dopadlo...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre