Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

rpinguin
19. júl 2009

dobre ranko,
Ingi, vy uz mate telku? Co tak? 🙂 My mame taku staru rarohu 10 rocnu, este na intraku som mala ten telkac 😀 ,ale ved ide a aj tak tam nic poriadneho nejde, tak naco kupovat nejaky flach. Moznoze o nejaky rok 😀
Kuchynu mame, tu sme kupili este v Bonne, ma 2 roky, bez kuchyne by sa to nedalo, to by som necakala tak dlho.
Muzik mi povedal, ze mam ten nabytok objednat, ked je sa mi paci a je ok, ze nevadi, ked pride neskorsie, tak idem na to buduci tyzden. Je to taky velky obchodak, nieco ako Rösrather tam hore pri Koline. Proti Ikee nemam vcelku nic, ale akosi sa mi tam nic nepaci z tych velkych veci. Sedacku do obyvaku by som tam asi nekupila.

Bea, ja mam teraz pri druhom tehu akosi vsetko ine, nenachadzam nic spolocne s obdobim, ked som bola s Maxikom. Prsa ma ale nesvrbeli, teda aspon si nepamätam a teraz ma nesvrbia. Nemas suchu kozu? Natieras sa?
Ja som vcera kupila olej pre tehotne od Hippu, bol o polku lacnejsi ako weledovy, tak porovnam.

neurologia
19. júl 2009

no jasan ze sa natieram mam taky olejcek z lekarne-FREI, inak aj ja som kukala ten weledovy a aj ten hipp-zaujala ma cena som kukala ale nevedela som sa rozhodnut....napis potom tvoj nazor...lebo zachvilku budem musiet uz aj ja kupit

dania
19. júl 2009

Dobre ranko,

Vendi, navrat ztracene horalky! 🙂 Vy jste se znovu stehovali? Dej fotecku zahradky 🙂 A dej vedet, kdy jedete na sever, urcite se musite zastavit.

Ingi, Kundun je krasny film, u me sice koukany na notebooku, ale i tak... A tos koukala na novem pocitaci nebo mate i telku?

Reni, gratulace k rozhodnuti!

Bei, taky me obcas trochu svrbely, to asi jak rostou. JA jsem natirala olejickem Beleda proti striim na bricho, pekne prijednom.

mausi
19. júl 2009

Dobre poledne, holky !!!!

Renco, diky za fotku, uz jsem skoukla ! Krasny ! Maxik je taky uz kus chlapa a koukam, ze se rad nosi v manduce. 😉

Yanni, tak se tesim na odpoved. A s tim Bettwäsche..... proc mu to vlastne vadi ? Ze mas min casu na neho ? Muzu se zeptat, odkud tvuj pritel je ? Zjistila jsem, ze kdyz chlapovi zacnou vadit vselijaky detaily, problem je vetsinou uplne nekde jinde, v detailech to jen vychazi na povrch..... ach jo, proc jsou ty vztahy tak komplikovany..... Kazdopadne preju hodne optimismu a souhlasim s Ingrid..... byt single neni spatny, uzivej si to. 🙂

A kdyz uz jsme u filmu, Ingrid, s neterinkou jsme oprasily stary dobry "Oh, Brother, Where Art Thou?" s nadhernou muzikou a strasne jsme se zasmaly. Ty z vas, holky, co mate rady Ameriku, vrele doporucucju !

Dani, domluvime se urcite ! Pokud bysme se vypravili na denni vylet k mori, asi by to byl Cuxhaven. Jak to mate daleko ?

rpinguin
19. júl 2009

Vendul, je to "Ossi" ako sa pekne Katka o nom vyjadrila 😀
Manducu sme praktizovali akurat na dovci, ja ju teraz nezapnem.
Ten film som kedysi zacala pozerat, nehra tam G. Clooney? Asi to ma zaujalo a potom som ho ani nedokoncila, akosi ma neuputal, ale to su roky dozadu.
A mate niekoho na severe alebo sa vam chce taku dialku na vylet?

mausi
19. júl 2009

Renco, jo jo, je to ten film s Georgem Clooneym, Timem B. Nelsonem a Johnem Turturrem. Podle me je tam super humor a nadherna muzika, ale je to asi otazka vkusu. Zkus se na nej ale mrknout jeste jednou. 😉
Na severu Nemecka nikoho nemame, jedem proste jen na dovcu. Nejsevernejs z rodiny mame nekoho v Berline a manzelovi prarodice bydli kousek od Zuzky Saw. 😉 Je to fakt dalka, ale co se da delat, pojedem vlackem. Autem bych se na takovou streku nevydala.

dania
19. júl 2009

Vendi, aha, vy jedete vlackem, tak to nebudete prilis mobilni. Pokud se vam podari nejak vlackem dostat do Cuxhavenu, tak tam za vama radi prijedem, mame to tak hodku jizdy. Nebo Bremerhaven taky neni spatny, mne odobne se libi vic nez Cuxhaven, ale Cux je zase vice "morsky" 😀 Cux je takovy roztahany, tam clovek musi pouzit dopravu, aby se nekam z nadrazi dostal. Nebo treba bychom mohli vzit van, tam se vejde 8 lidi.

iii
19. júl 2009

caves, vendul, super ze si si uzivala navstevu... kam vsade si neter vzala? ja mam vzdy rada, ked k nam pride najaka mlada bezdetna navsteva a prinesie zavan slobodneho ducha, naposledy tu bol palov brat (studuje v prahe) - s nim sme oprasili nasu zbierku jima jarmusha, je to teda tiez amerika pur.
a co valentinek, o com filozofuje teraz?

reni, pred par tyzdnami som kupila obrazovku (plazmu), ale nemame televizny signal, je to len na filmy. zvazovala som kupit pridatny monitor k notebooku, ale financne vysla plazma este aj vyhodnejsie.

dnes doobeda sme boli na ex-pekipovskych ranajkach u kamaratky, spojenych s kolaudaciou noveho domceku - 240m, tomu hovorim teda wohlstand. nas bytik sa mi teraz zda byt ako mysia diera. tomu domceku by som vycitala jedinu vec, a sice ze stoji v dortmunde 😀 tak som v duchu polutovala vsetkych znamych, ktori sa tlacia so svojimi detmi aj s rodicmi v panelakovych bytoch na kosickych sidliskach.

dani, neviem ci si videla od scorseseho poslene pokusenie krista, ale je to este impresivnejsie ako kundun.. vcera som palovi oznamila, ze pri bremenhavene je jeden krik ciernych ribezli pripraveny na zber, a on mi navrhol to rovno spojit s vyletom do danska.....no nie je to dokonaly muz? az na tu jedinu vadu, ze nema dovcu 😀

bei, tak o svrbeni brucha a prs by som ti mohla vela rozpravat....najviac sa mi osvedcilo telove mlieko (nejake tekute, uplne obyc.) dat do chladnicky a chladenym sa niekolkokrat denne natierat. okolo 30 tyzdna to preslo. je to ale strasne neprijemne

dania
19. júl 2009

Ingi, haha, tak to je trochu chybicka... prinejhorsim to ozobou ptaci nez dorazite.
kdyz uz zminuju ptaky: nahore v pracovne za oknem na parapetu maji hnizdo hrdlicky a ty tam na nas vzdycky civi pres to okno, kdyz pracujeme na pocitaci. Teda cively, kdyz sedely na vejcich, ted uz civi zase ty mlady, vylihli se dva ptacci, ted uz jsou ale tak velci, ze uz se skoro ani nevejdou do hnizda. Asi uz brzy vyleti. No megasüss...

iii
20. júl 2009

cavte kozy, male zviera spi a ja si uzivam zasluzenu polhodinku na pocitaci....
dani, s tymi vtacikmi je to idoska, u nas sa tiez chceli uhniezdit lastovicky, ale asi ked poculi e. vrestat, tak si to rozmysleli a nechali nam na balkone akurat nejaky bordel.
inak asi pred tyzdnom mi tu nechala jedna znama na postrazenie svoju dceru (2 roky). ked ju prisla vyzdvihnut, tak som sa jej spytala, ako dlho uz tak skaredo kasle (naozaj hroza, ako stary tuberak) - a ona na to uplne vegetacky, ze rano boli u lekara, dal jej antibiotika a vyslovil vedracht na keuchhusten. no skoro mi vypadli oci z jamok, proste uplne kludne bez jedineho slova u mna necha take dieta. tak az dnes som si vydychla, je to uz tyzden a e. zatial zdrava. ale teeeda, niektori ludia maju naozaj zaludok.

yanni, tak ako ste dopadli s "priatelom" cez vkend?

mausi
20. júl 2009

Ingrid, je to sila, nektery mamky tohle vubec neresi. Mne se casto stava u dr. v cekarne, ze k Valentinovi nebo k Rebecce prijde dite, zacne jim kaslat do obliceje, prskat na ne, ja ocekavam od toho rodice, ze je vezmou zpatky a oni se na to divaji a jeste se usmivaji. Bud jim to nemysli nebo je jim to proste jedno, co ostatni deti. Kdyz vidim plnou cekarnu, radsi cekam venku.
Ale k tomu cernymu kasli: muze teda dite dostat cerny kasel, i kdyz je ockovany ? Slysela jsem, ze se to nejak znovu rozmaha. Projevuje se to jeste jinyma symptomama, nebo jen kaslem ? A jaky charakter ten kasel ma ? Da se to uspesne lecit ?
Jinak kam jsem vzala neter: tak vetsinou tady po okoli, pocasi nam moc nepralo. Byli jsme v Tyrolsku, na Velkym alpskym jezere a treba v Kemptenu v galerii na uzasny fotovystave. Jmenovala se Bergleben a byky to cernobily fotky ze zivota tady v horach v prvni polovine 20. stoleti. Byla to naprosta nadhera, u nekterych fotek se mi skoro chtelo brecet, jak me to dojalo. Zkusim nekde najit link. Fotografka se jmenuje Erika Groth-Schmachtenberger a zila v letech 1906-1992. Vyrostla v Tyrolsku, jak jsem pochopila a foti tedy hlavne Tyrolsky Alpy a Allgäu.

mausi
20. júl 2009
schatzilein
20. júl 2009

iii: dakujem za tip, ale ta trasa by bola priam nekonecna, ked uvazim, ze spoje na seba nenadvazuju.

schatzilein
20. júl 2009

Kde ste si robili svoje vodicske preukazy? Uznavaju Nemci nase vodicaky, ked mame trvale pobyty v Nemecku? Ak ste si robili na Slovensku, kde ste si po zmene mena vybavovali novy? Cez konzularny urad?

dania
20. júl 2009

Ingi, to jsem se chtela taky zeptat, jak je to s ockovanim proti c. kasli. Sila teda... 😝

Vendi, krasne fotecky, pripomina mi to hrozne jednu z mych oblibenych knih z detstvi, Heidi, devcatko z hor 😉

Schatzi, ja mam ridicak z Cech, myslim, ze dneska uz maji vsichni ty EU karticky, tak pokud mas ten, tak ten plati po cele EU. Ale jmeno jsem nemenila, takze s tim neporadim, treba si zkus na ten konzulat zavolat.

Jinak dneska jsem volala s obema rodicema v Cechach, nejak na me padla depka z toho jak se tam maji...

yanni
21. júl 2009

no mna asi porazi, prave som tu popisala cele litanie a vsetko je fuc.... 😢

idem sa obesit....

yanni
21. júl 2009

napisem neskor, zase mi to vsetko zmizlo, boooooooooooooooze, co je to za uradny srot ..... 🙄

yanni
21. júl 2009

No tak toto je zu neviem kolky pokus, ked to teraz nepojde tak si jednu hodim 😉

Takze pekne poporiadku:

Ingi vy ste fakt nemali telku? No ja sice vela nepozeram ale obcas si lebedim na gauci  Mam tiez len taku normalnu, ziadny flach, ved naco. Moj ex ma flach a furt sa mu na nom nieso ser…teraz zace hapruje zvuk, tak ho ide vratit.

Vendulko, no Allgäu je fakt krasny, Kempten ale hlavne tie horske dedinky a tak, moja mama povedala, ze ked budu s ocinom na dochodku a baby zu nebude zit vsetko na slovensku popredaju a kupia si nejaky domcek tu niekde. Jej sa to tiez strasne paci. Nie v meste ale niekde na dedine.
No mi sme toho pobehali dost, napr. Fellhorn, Rotwand, Herzogstand a tak. Ja ale tury velmi nemam rada, tak 1-2 razy do roky je ok ale moj zu ex by lozil po horach aj kazdy tyzden. Ja zu som ako dieta nadavala, ze je to nuda len tak chodit po horach.Ja potrebujem aj trocha action. Ale ked je partia a aj nekde v horach na chate a tak prespat, tak to zu hej 😉
No ved pockaj, kja ta pridem niekedy navstivit. Nabalim do auta aj Evinu a roztocime to 😉)))

Moz ex je zu ex, povedala som mu svoje, a koncim. Ja nemienim ma este 100 rokov chlapa na krku, ktory aj vo svojich 38 rokoch nevie co chce.
A je fakt Ossi, z Thüringen, mozno ze to nieco ma. Ale mala som aj Wessi, s tym som bola dost dlho spolu, aj sme spolu byvali a tomu tiez zahaprovalo. No ale boli sme este mladi a sprosti. Ale pri tom aspon viem, z com to bolo.
No a ked mu vadi, ze zehlim postelne pradlo, ze jazdim v zone 30, tridsiatkou, tak nech si trhne. Ja som mu raz tak povedala, za tych 170 € co on zaplatil policajtom pokutu som si mohla radsej kupit nove topanky alebo kabelku 😉 No ja predsa nebudem vyhadzovat prachy na pokuty. Tomus a da predist. A basta.

Schatzi-Katka, este jedna rada, poinformuj sa ci este lieta Lufthansa z Hannoveru (alebo aj ineho väscieho mesta v tvojom okoli) priamoo do blavy. Ja som letela z Hannoveru a bolo to super, za hodinku v blave, a potom, busom, vlakom alebo ma nasi vyzdvihli auto. Alebo aj vlakom priamo do viedne, vela casu neusetris, ale 18 hodin urcite na cestach nebudes. Z viedne chodi zo simeringu pendlak, priamo do blavy alebo z vlakovej stanice rychlik. Pendlak je super, to je take nieco ako sbahn, chodi kazdu hodinu a je fakt super. Rychlik som raz erwischt, prejdes len z vlaku do vlaku, nastupiste to iste. A vlakom je to fakt pohodlnejsie ako busom. Mozes sa s malym prejst, na zachod ist ako sa ti raci a tak. Ale ako som zu povedala, moja ponuka plati. Dokonca ta mozem zobrat aj koncom augusta ak chces. Maly bude aj tak väscinou spat. Moja Mnichovska kamoska letela s malou teraz pred nedavnom do talianska k otcovi dietata a potom z letiska asi este 2 hodiny autom, a povedala, ze mala viac menej spala. No a mala ma teraz nieco vyse dvoch mesiacov.

K vodicaku. No ak mas zu ten EU tak nemusis nic robit. Ten plati vsade. Ja som robila este na Slovensku pres 13 roky a mala som este ten stary, dala som si ho tu prepisat na nemecky, lebo zo zahranicnym ked tu mas trvaly pobyt nemozes dlho jazdit. Nebol to problem lebo zu vtedy malo Slovensko a Nemecko nejaku dohodu tak som nemusela ist znova do autoskoly ako vtedy rusky a tak. Len som ho musela dat uradne prelozit a bolo to bez problemov.

K menu. No ak mas nemecke obcianstvo a nemecke doklady tak to nebude problem, vsetko si das prepisat tu. Slovenske doklady len na Slovensku alebo samizda cez ambasadu ale to trva vecnost. Radsej ist na 2-3 tyzdne na slovensko a pobehat urady. Ja si chcem dat teraz moje priezvisko „Angleichen“. Zu som len cakala kedy ma „ponemcia“. No a to sa robi tu na Standesamt. Nie je to celkom zmena mena, len mi skrtnu to –ova na konci. Mam s tym v urade strasne problemy. Ti nemci su taky tupi a nic nechapu. Mam nemecke priezvisko(predkovia Schweizer), ale jed to poviem s –ova, tak musim stale hlaskovat. A to aj 100krat za den. Zu ma ide porazit. No a tetka na urade v Dachau povedala, ze ked budem mat menecke obcianstvo, nie je problem, urobia mi to bez vsetkeho a zadarmo. Za normalnu zmenu mena musis nieco platit. Ale neviem ci aj ked sa vydas, tam asi lenz a prepis dokladov.
No a na slovensku mi ostane ova v dokladoch, ti ani nevedia ze mam nem. obc. Tetka na urade v Dachau mi povedala ze oni to nehlasia.
Tak sa len popytaj po uradoch.

Joj ale som toho popisala. No mala by som aj nieco popracovat za tie peniaze 😉

neurologia
21. júl 2009

ahojte,

s vodicakom tiez neporadim ale EU by mal platit vsade v EU a ja som si meno menila ale kedze mam pobyt na SR tam som to menila tam pri jednom aj s obcianskym a pasom......

dani depka v tom zmysle ze by si na chvilku zabehla domov?

rpinguin
21. júl 2009

Zdar kofy (uz som ako Inus s tymi kozami 😀 )

Kati, a to nemecke obcianstvo si chcela alebo si si povedala, ze ked mas CH predkov, ze ti to vsetko zjednodusi? Ono to fakt znie smiesne, ked mas nemecke meno s prechylovkou 😀 . Ja ju uz sice nemam, ale nemecke meno nemam, ale da sa a Nemci rozumeju, ze niekedy ani hlaskovat nemusim.
A s EX este spolu byvate? Ake to je, ked dvaja rozideni spolu byvaju? Ja som si vzdy myslela, ze ti DDRaci maju k nam Slovanom akosi blizsie. A ako to vzal?
Inac, ja som tiez neznasala chodit po horach ako decko a to som musela veeelmi casto chodit na tie cucoriedky a brusnice a najhorsie bolo, ked ponad nas isla lanovka 😠 a stale som si nohu vytkynala, asi z trucu. Ja som strasny pohodak a ked niekam na spacirku, tak vzdy chcem niekde "einkehren" na kavco+kolac 😀
Som uplny opak Ingus+Danky a Vendul, ale tak to ma byt, aspon je o com rec.

No ja idem zabalit nejaku skatulu, aby sa to potom nehromadilo naraz.

yanni
21. júl 2009

Hi Reni, no ja som chcela. A to s tymi predkami to nema nic spolocne. To je strasna papierovacka a je to zdlhave. A aj tak by som dostala potom len svajciarske obcianstvo. No ale ked v nemecku zijes 8 a viac rokov legale (u vydatich za Nemciv/Nemky je to kratsia doba) mozes poziadat o nem. obc. No a teraz s tou EU sa to este zjednoduchsilo. 8 rokom musis sice stale dodrzat(slobodna) ale nie je to take zdlhave ako volakedy. A fakt ti nerobia problemy. Hlavne ked mas robotu a byt. Nie si na socialke a tak. Ale najskor som si pozistovala cis i mozem nechat aj to slovenske. Keby som musela vratis slov. Tak by som nem. neprijala. A to s tym menom som sa teraz tak rozhodla, lebo mi to fakt lezie na nervy. V sukromnom zivote nemam problem ale v robote ma die niekedy porazit. A potom sa vypytuju odkial som a tak a ja to tak neznasam.

No a s ex sme nastastie este nebyvali spolu, prave sme hladali byt, to som tu spominala. No fakt dobre, ze je to takto, lebo zu by som nechcela zazit to co bolo pred 6 rokmi. S mojim vtedajsim vtedy vobec nebola rec. No a ja neznasam stahovanie, a hlavne nie v priebehun par mesiacov alebo 1-2 rokov. Ja zu mam stahovania plne zuby. Ale rozhodla som sa, ze tu moju ziadost na Dienstwohnung nestiahnem, ak mi nieco pekne ponuknu, tak to beriem aj bez chlapa. Ved ja to aj tak na moje meno 😉
No aj ja som si to zo zaciatku myslela s tymi DDRakmi. Aj sme mali rovnake nazory a tak, ale ked mu na starost siblo. No ja mu pomoct nemozem a zu ani nechcem.

A tie cucoriedky a maliny mi ani nespominaj. Jezis to boli casy. Ale som sa narevala. No ja to mojim deckam robit nebudem. Prechadzky ano ale nejake velke tury fakt len raz za cas. Ja radsej lyzujem a hram golf 😉))))

iii
21. júl 2009

vendul, dani, k tomu ciernemu kaslu......inkubacna doba asi tyzden, potom 1-2 tyzdne kasel, nadcha a unava, a potom 2-4 tyzdne klasicky zachvatovity kasel, casto zvracanie na konci, pri nadychu sa clovek akoby zajakava, zo silneho kasla mozu byt aj krvou podliate bielka na ociach... antibiotika su ucinne iba ak sa podaju v tom druhom stadiu (ked je nadcha a obyc. kasel) - co sa vacsinou nestane.
dnes je zvyseny vyskyt, aj ked v lahsich formach, najma u pubosov a dospelych, u ktorych uz vakcina nie je ucinna. tito ludia s lahkou formou (a preto vacsinou nerozpoznanou) su potom nebezpecni hlavne pre neockovanych kojencov. dostat to samozrejme mozu aj ockovanci, ale casto ide o lahsiu formu (smrtelne pripady su naozaj ojedinele).
vyvija sa ockovacia latka, ktorou sa budu preockovavat dospeli spolu s tetanom a zaskrtom kazdych 10 rokov - uz by to snad aj malo byt coskoro na trhu. tiez sa planuje ockovanie clenov rodin, kde sa ocakava prichod kojenca.
tak aby som to zhrnula, kazde dieta, ktore ma zachvatovity kasel dlhsie ako 2 tyzdne a k tomu ma nejaky dalsi priznak (zvracanie pri kasli, zajakavanie sa pri nadychu, apnoicke pauzy - teda kratky pauzy bez dychania), je podozrive z cierneho kasla a tym potencialne infekcne, a pediater by ho mal vysetrit. vacsinou to ale prejde bez komplikacii (vacsinou, nie vzdy), komplikacie su naozaj najcastejsi iba u tych najmensich kojencov, ktori este nemaju plne ockovanie.
chapem, ze sa deti, co kaslu posielaju do skolky - hlavne ak rodicia pracuju, tak to prakticky asi ani inak nejde. tiez sa az tak nebojim o elenku, lebo nie je chorlava a myslim, ze ma dobru imunitu a je riadne ockovana. ale na tej kamoske ma dorazilo to, ze som jej v podstate robila babysitterku zadarmo, dobre vie ze mam doma dieta a ze som k tomu tehotna a tak si myslim, ze by bolo slusne to nejak dopredu spomenut...

iii
21. júl 2009

vendul, vystava vyzera zaujimavo, nadherne fotky. mozes uz brat na vystavy trebars valentinka? zaujima ho to?

schatzi no skoda ze ti let z dortmundu nevyhovuje, mala by si to inclusive cafe u nas, byvame par minut od letiska 😉

dani, tiez som nepochopila....depka z toho, ako sa maju fajn, alebo naopak?

reni kedy sa teda stahujete? objednavas na to firmu?

inak k tym obrazovkam - dnes sa uz ine ako ploche ani nepredavaju, akurat plazmy su o nieco zastaralejsie ako lcd a preto lacnejsie, mne sa ale zda, ze maju o nieco krajsie farby. videla som uz ale aj take ultratenke (11mm, zavesia sa na stenu ako obraz), kde sa vlastne svieti zboku a tak sa vytvara obraz, zatial ale prisene drahe.

ako sa ma na slovensku janka?

rpinguin
21. júl 2009

Kati, ja som myslela, ze ste spolu byvali a ze ste chceli do väcsieho. Ale aj tak si nakoniec dobre urobila, teraz to mas bez stresu 😉 .
No my s muzom sice sme viac ako 8 rokov tu, ale akosi nas ani nenapada ziadat o to nemecke obcianstvo. Ake to ma vlastne vyhody? Ved nam je dobre aj takto 😀
A ty hravas golf s kym? Mne sa toto pobehovanie po travniku zdalo take nudne, vzdy som to pripisovala nejakym starych obcanom 😀 , to lyzovanie je naopak super, ale samozrejme len zjazdove, na bezkach by som asi vyplula dusu 😎

Ingi, no firmu asi nie, ani neviem kolko by to stalo. Platime este maklera, co je skoro 2000€, za 1000€ som urobila vcera nakup v tom nabytku a mala som stastie, mali to vsetko tam, takze to mozeme rovno zaciatkom augusta vyzdvihnut do noveho. Ja si inac vsetko pobalim, ponosia muzikovi kolegovia a aj postavia a ja zasa vybalim. Stahujeme sa prvy augustovy tyzden.
No a telku niekedy postupne tiez kupime, ale len taku na stenu. Maxik uz toho dost pokazil, takze teraz idem vsetko ukladat do vysok a knihy tiez. Vsetko mame dosklbane, polepene, hruza, ako u ciganov, ale s tym je koniec. Uz som sa poucila.
Inac, existuju tie telky aj take klasicke akoby stvrocove obrazovky? Mne sa teraz zda vsetko take roztiahnute obdlznikove.

rpinguin
21. júl 2009

pisem uz ako tatar...nejakym starych 😀

iii
21. júl 2009

reni, v dortmunde stoja stahovaci asi 400 (auto + ponosenie do auta a vynesenie), pozicanie stahovacieho auta asi 200 a sluzba, kde ti zlozia, zostahuju a aj rozlozia nabytok v novom byte asi 1000. usetris si tym podla mna kopec energie, ale na druhej strane ak mate pomocichtivych kamaratov, tak preco to nevyuzit 😉
fuh, ten makler je teda pekne mastny...to je len za sprostredkovanie prenajmu?

rpinguin
21. júl 2009

Ingi, ked uz v novinach nie su inzeraty od privatnych prenajomcov, tak su tam aj makleri, ktori tiez ponukaju, tak isto ako na immoscoute24, je malo privatnych inzeratov, no a ti si zapytaju 2,38 Monatsmiete (kalt).
Auto si nejake poziciame, ale sme na prizemi, takze by to bolo do auta 4metre chodze, co sa da. V novom potom rovno do vytahu. Inac skladania nabytku sa bojim najviac, kedze nam to strasne dlho trva, nie sme ti najzrucnejsi v tomto. Ja by som radej dekorovala.

Ozi, no Janka s Bertikom sa uz dlho neozvala 😕

evinkaaa
21. júl 2009

caute zienky... 🙂

reni, takze vas coskoro caka stahovanie? hm, je to nieco nove a pekne a plne dobrodruzstva.... 😉
ale to balenie veci a vlacenie nabytku poznam velmi dobre. my sme sa stahovali do nasho terajsieho bytiku pred dvoma rokmi a dobre si na to pamätam. akoby to bolo dnes 😉
balila som uz tyzdne dopredu do kartonov veci, ktore nam nebolo vobec treba ako nejake knihy, sklo a podobne veci. a pomaly sme to s manzelom vozili do noveho bytu. a v jednu sobotu sme so pozicali velky "mietwagen" myslim, ze to bolo 7.5 tona a na prekvapenie sa vsetko zmestilo na prvu supu dnuka, cize sme mali iba jednu jazdu. 🙂
to sme fakt necakali, ale vyhoda asi bola, ze sme tam vozili uz tyzdne dopredu nejake drobnosti.
stahovanie je fakt stres. ked sa to zacne vsetko vybalovat v novom byte, vsade ukladat, riadne upratovat...ufff 😉
ale to sa tiez zvladne. ja som sa tesila velmi na tento novy byt a preto som to nebrala nejako tragicky.
ty si ale tehotna vo vyssom stadiu tehotenstva a nebudes to mat veru lahke...zelam ti, aby ti to islo od ruky a aby ste to vsetci pekne a hladko zvladli 🙂 🙂 🙂

ingi, uzivas si kukanie filmov na väcsej telke ako notebook?! Je to paradicka ,ze? ja som neni ziadny televizny fan. teda, rada si pozriem dobry filmik, ale mne to je fakt jedno na akom televizore. manzel preferuje tie velke "fernsehery" s dolby digital sourrand (prepacte za vyraz, fakt si neviem spomenut, ako sa to vola)=zeby domace kino?!) 😒 a da si na tom zalezat, aby bol kvalitny zvuk z kazdej strany a vsetky tie efekty. mne to je fakt jedno, ja si to pozriem aj na notebooku. 🙂

baby, chcela som sa vas spytat, neviem ci mate niektora skusenosti....mozem byt tehotna, aj ked mam mrchu ale len taku slabu? totizto tento mesiac mrcha dosla, ale je fakt nejaka cudna, bolesti sem-tam iba a je strasne slaba. normalne mrcha u mna vyzera uplne inak. nehorazne bolesti, ze osm rada, ze existujem a strasne silna. ale teraz? to je fakt rozdiel. neviete niektora? chystam sa po ukonceni uroobit testik a ked bude negativny zajst k dokimu. tak uvidim.

a s tym "wandern" mam ja tiez nejake skusenosti....asi to je tak, ked pochadzame zo slovenska, kde mame naokolo vsade same hory, vsak?! velmi dobre to priam a v detstve som priam neznasala zbieranie cucoriedok. ☹ pamätam si, ze sme museli vzdy tak skoro vstavat, cestovat ku babke a u nich sa skoro rano stverat na kopce a hladat cucoriedky... no hruuuuza ☹ a najhorise potom bolo na tom to cistenie....to sa "zabava" este len zacala 😒

yanni
21. júl 2009

jaj makleri su svine. Ja som mala zatial stastie, ze sa mi vzdy podarilo najst nieco bez maklera. Ale teraz to bude asi tazsie, väsci byt. Ak mi neponuknu do roka nejaky pekni sluzobny tak budem musiet tiez hladat kade sa da. No to bude fuska. Normalne sa na to Netesim. No a ja uz len so stahovacou firmo. Nech to stoji co chce. POsledne stahovanie som skoro vypustila dusu. A mala som aj pomocnikov. Nie, nikdy via´c.

No a Reni ja som fakt rada, ze sa to stalo teraz a nie az niekedy po stahovani a v novom byte. Lebo to by bol stres na via. Takto si kazdy moze aj nadalej brlat vo svojej polievocke. Len je to na ho...lebo byva len o ulicu dalej. Takze stretnutie na ulici je zarucene. A ja ho uz radsej ani nechcem vidiet. No a Dachau zase taky velky nieje. Ale aspon viem kam chodi nakupovat, tak sa nemusim obavat, ze ho este aj v obchode strtnem.

Pocuvajte a to s tym cierny kaslom myslite vazne, ze aj dospely? A boli sme my volakedy na to ockovane, ako standard alebo tak? Ale to uz teraz aj tak neucinkuje ci hej? No ja zomriet este nechcem 🙄 Cakam predsa na toho upeceneho chapa 😀

reni a nic si z toho nerob co Maxik vyvadza. Mam o skoro 7 rokov mladsieho brata a ten mi volakedy totalne liezol na nervy. Potrhal mi vsetky zosity, obtrhal a pocmaral tapety, oblial koberec atramentom (moja mama myslela ze dostane infarkt ked tu polmetrovu machulu videla. cistila to mlieko 🤐 ) Knihy sme mali tiez vo vysokych nadmorskych vyskach, lebo on taaaaaaaaak rad "cital" no a vianocny stromcek sme mali zavesny na haku na plafone aby nan nedociahol.

yanni
21. júl 2009

joj zase som zabudla, no reni co ja viem ci to ma nejake vyhody, este som nezistila. Len mi niekto spominal, ze do niektorych krajin je lepsie cestovat s nemeckym pasom ako so slovenskym. Ale kam to neviem. No a ja aj hlavne koli tomu menu, ze si to chcem dat "angleichen". Ale inak neviem. Mozes volit, ale to aj tak nejdem. Ale ved nie je na skodu mat obidve obcianstva. Clovek nikdy neviem kedy sa mu ktore zide 😉

No a ja tiez len zjaddove, bezky som vyskusala ale nema to speed a stale rovnake pohyby, no to je nuda. A golfovala som pred rokmi este s mojim ex-ex a potom este s jednym kamosom ale ako normalne robin nemam vela casu. Ved ja uz aj tak mam cely tyzden nabity.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre