Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

evinkaaa
21. júl 2009

kati to fakt mozem mat dvojite obcianstvo?
ja ked som si po svadbe davala robit novy pas, tak mi vtedy vraveli, ze ked budem chciet prijat nemekce obcianstvo (lebo tu zijem a planujem ja ostat a mam za manzela nemca), tak budem musiet slovenske odovzdat, preotze nemecko a slovensko nema zmluvu o dvojitom obcianstve. hovorili nieco o "blutsrecht" a co ja viem co. dokonca aj na slovensku mi to povedali. tak ja som bola v tom, ze to fakt nejde, lebo keby som musela slovenske odovzdat, tak by som to samozrejme neurobila a nechala radsej slovenske.
ako to presne je?!

rpinguin
21. júl 2009

tak to je dobrrrreeeeeeeeeeee, ze stromcek na plafone, no neviem, co my tieto Viance zavedieme, uz vidim ako ho obsklbava 😀
Evi, no teda, dalsia do party, co sa cucoriedok tyka 😀 , fakt to oberanie, na stole vsetko rosypane a fialove potom 😀 , ale tie male cuda sa v obchode nehorazne drahe, takze som to nejedla ani neviem kedy naposledy.
Inac skus kupit testik, aby si nedopadla ako ja nezistila tehu v 18.tt 🙂

Inac zenule, musim vam nieco ohladne bytu napisat, co sa nam prave vyskytlo. Takze po poriadku. Ten nas makler strasne ochotny mily typek, uplny sympos, nemat chlapa, tak ho asi beriem 😀 😀 😀 .
Lenze sme v novinach nasli inzerat na tie iste byty v tej novostavbe. Dnes prisiel dopis s podorysom a je to presne ten isty byt, ktory nam aj ten makler ukazoval. Chapete to? No a toto druhe je bez provizie, takze by sme si za to usetrene aj nejakych stahovakov mohli najat a hlavne skladacov nabytku.
Ako mozu rovnake byty prenajimat dve spolocnosti?

yanni
21. júl 2009

no tak to ti povedali riadnu blbost. Jasne ze mozes mat obidve. A maju zmluvu. Na slovensku nevedia nic, tam sa pre mna spytovala mama, ti jej tiez povedali taku hlupov. ale potom ta ta blba uradnicka preriekla a povedala ze ona vlastne ani nevie ako to je. No a tu v dachau som sa bola tiez najskor informovat a tetuska vybehla s lajstrom a tam boli vsetky staty, ktore maju zmluvu. Napr. cechy nemaju. No a keby som to vtedy nevidela na vlastne oci nemala to overene tak ani ja by som nedala ziadost. Ja som jej hned povedala bud obidve aeb da moze rozlucit s 255,00 € polplatok za nemecke obc. No ale ona bola fakt mila a ochotna(kaum zu glauben) a aj ma chapala. Ved je to nezmysel, vratit slov. a ked sa nieco stane a musis sa vrati na slov. tak si vlastne vo vlastne krajine len cudzinec. dobra blbost.

yanni
21. júl 2009

reni, no fakt visel na haku v plafone. Fotrovci vlani renovovali tak ten hak konecne dali prec. A to ma brasko uz vyse 20. 😀

No to je riadny podvod s tym bytom. To ako u mna. U mna dostanu ludia info co sa tyka nejakeho objektu na vydrazenie zadarmo a nejake chytre firmy pozbieraju info neviem kde zostavia katalogy a predavaju ich za 140 €. No riadny podvrh. No ja by som isla teraz za tym ci si dostala teraz tu ponuku a opytala sa ako je to mozne a zrusila zmluvu s maklerom alebo tak. Urcite sa to nejak da. By som ti aj poradila ale musela by som vidiet zmluvu a fakty a tak. Ale takto neviem.

No a fakt fesakt. Tak sem s nim, ja som predsa "solistka" 😀

rpinguin
21. júl 2009

Kati, my sme ale este aj tak nic nepodpisali, len sme to nechali u neho rezervovat. Teraz nevieme, co mu mame povedat, kedze bol fakt mily a prisiel na takom starom golfe na termin, ze som nechapala 😀
A povedal, ze to uz niekto u neho rezervoval, ale ze sa tam akosi nic nedeje. Dostaneme my potom ten byt, ked pojdeme cez tych inych?
No a typek ma znacku LU, takze niekde od Ludwigshafenu je, no a ty si viazana na Bavorsko, takze smola ☹ , teraz si uzovaj samoty a frajer pride skor ako sa nazdas. Len nikoho nehladaj, nechaj ich prist 😎

yanni
21. júl 2009

reni tu ide o prachy. a zial mladi ludia ich nemaju nikdy dost. popitala by som sa teraz u tich co ti ponukli bez privizie ako to je a tak, a ak by bola zmluva tak by som ju hned podpisala a je to v suchu. No a tomu fesaciskovi by som len povedala ze ste sa rozhodli inak. a basta.

no a ja nikoho nehladam. 😉 a ked ja nemozem z bavorska tak musi prist chlap sem. ved asi mam lepsi job ako on. ja si mozem dovolit aj uplne nove auto 😀

evinkaaa
21. júl 2009

reni - presne tak, ako ti katka radi, ja by som sa tiez informovala u tych bez provizie a ked by fakt islo o ten isty byt, tak bvy som si ho pisomne zaistila a bolo by to v suchu a tomu maklerovi by som tiez povedala, ze ste sa rozhodli inak.
vsak to je normalne. on si bude mysliet, ze ste hladali aj niekde inde ako istotu. ked ste este nic nepodpisali, tak je to v pohode. radsej si usetri prachy a vloz ich do niecoho ineho. 😉

kati, fakt to mi tu povedali. na slovenskom konzulate mi dokonca povedali, ked som si dala urobit novy pas s novym priezviskom, ze na slovensku mam odovzdat obciansky preukaz, ze uz mi ho nebude treba. mne sa to fakt nezdalo a poslala som maminu na slovensku nech ide zistovat ci to fakt tak je. mamina zistovala ako o dusu a na slovensku jej povedali, ze ot nieje pravda, ze predsa nemusim odovzdat obciansky, nieje to potrebne, a ze v nemecku mi povedali blbost, ze niektori uradnici vobec nemaju prehlad. ☹
no katastrofa!!!

yanni
21. júl 2009

evi tu su nejako vsetci padnuti na hlavu. Kamoska sa vydala pri Frankfurte uz pred 10 rokmi, mala bude mat uz 9 rokov a auguste, a ta tiez ani neviem z akej priciny odovzdala obciansky. No a potom si chcela robit vodicak, lebo zistila ze tu si bez auta stratena a hlavne ked byvas na dedine, a bala sa ho robit v N. tak musela rychla vybavovat obciansky na Slovensku. Ja by som sa isla este raz poinfomovat. Ty musis ist pravdepodobne do KVR, vsak? No tam su vsetci taky nekompetentny. Ja ked som este byvala v Mnichove so vysla z tadial zakazdy ako zbity pes. Som fkt rada ze byvam Dachau. Tu ide vsetko rychlesie, jednoduchsie bez veselijakych zbytocnych prietahov a uradnici su mylsi a maju na teba viac casu. a nedaju ti tak najavo ze si LEN Ausländer.

evinkaaa
21. júl 2009

Kati, ja som obciansky este neodovzdala a ani neodovzdam. ale vies co? ja mam este so starym priezviskom. budem musiet menit na nove, ze? kolko to vlastne stoji?

neurologia
21. júl 2009

ja som menila obciansky nedavno na SR platila som myslim okolo 5 eur-zmena mena kvoli vydaju a manzel si zmenil len tak lebo chcel ten novy malicky (stary mal este platny) a to stalo 16,50 alebo 14,50? no ked ma zabijes neviem...ale tak nejak

no a cucoriedky mam hrozne rada a nastastie sme ziadne tury na ne nemuseli podnikat ocino vysadil zopar krickov na dvore....tak boli poruke

no a stromcek zakvaceny na plafone mavala aj moja prastarka tiez z praktickych dovodov nezaberal miesto v izbe.... 😨

evinkaaa
21. júl 2009

bea, dik za info. budem to musiet absolvovat pri dalej navsteve slovenska. hm ☹
neznasam toto chodenie po uradoch a vybaovanie. to je o dusu
ani neviem dokedy je moj obciansky platny, ale platny asi este bude, len zmenit priezvisko bude treba.

neurologia
21. júl 2009

no ved som vtedy zazila sok dosli sme domov vzali sa a v pondelok vybavit doklady.....ja som este zila v tom ze obciansky spravia na pockanie...no az na policii som sa dozvedela ze uz su nove a tie musia posielat do Ba vyrobit a tak sa caka okolo 1 tyzdna hlavne ze my sme sa mali v utorok vracat spat do nemecka......skoro ma porazilo
nakoniec som splnomocnila maminu nech ho moze prevziat aj s vodicakom a poslala mi to postou v nejakom speci vrecku na cennosti sem do nemecka.... 😉

yanni
21. júl 2009

no baby, ja som si vybavovala novy obciansky vlani(shit, este ten velky) a neplatila som nic. Ale tetka pri okienku sa pytala, ci sa nieco zmenilo. ALebo len ked mas tam nejaku zmenu, adresu alebo meno musis platit. Platilo sa sami zda 100 Sk, takze s tymi 5 € to moue byt. Ved vsetko zdrazuju. To sa este vybavovalo na pockanie. Moj brat si bol teraz v juni vybavit, tiez mu skoncila platnost, ale teraz uz sa myslim caka tyzden. Lebo to uz ta karticka.

no a baby, neodovzdavajte obcianky, to je riadna blbost. Ako obcan slovensk, aj ked zijuci v zahranici, mas pravo aj na obciansky. A nevies kedy sa ti moze zist. Pass je ok ale obcuiansky je obciansky 😉

yanni
21. júl 2009

bea aj moj brat tak saskoval, tiez ze na pockanie a on musel hned ist do blavy. Sice len do blavy ale to je tiez, bez dokladov. No uz teraz ani na Slovensku nejde nic bez cakania.

evinkaaa
21. júl 2009

ano, kati, mas pravdu, obciansky odovzdat je blbost. ja to urcite neurobim 😉 ved naco?

rpinguin
21. júl 2009

inac tie obcianske nechapem, preco vlastne chcu, aby sa odovzdali? mne v Bonne tiez ta baba povedala, ze by to mohla za mna urobit, ze sa ma odovzdat. Ja jej na to, ze odovzdavat nic nebudem, ze potom nedostanem porodne 😀 😀 😝
Moj mi nedavno ukradli, takze vybavovanie ma caka, ked niekedy zavitam do ZA.

yanni
21. júl 2009

reni to ako porodne, nechapem? to dostanes ale len ked rodis na slovensku, ci ako? No musim sa nejako zorintovat, co ked sa mi niekedy nejaky ten "fesak" pripletie pod nohy 😀 😀 😀 😀

evinkaaa
21. júl 2009

reni a ako to je s tym porodnym na slovensku? ake su presne podmienky?

rpinguin
21. júl 2009

ten taky prvorodicovsky prispevok som myslela, ktory dostane mamicka po narodeni dietata. Na toto mame narok, kedze toto Nemci nevyplacaju, je to taka jednorazova suma (okolo 800€) a teraz uz davaju aj pre druhe a tretie dieta. Podmienka ale je byt stale prihlaseny na SVK a mat ten obciansky a slovensky ucet. Eto vsjo + vyplnene formurale- klasika= ze zena chodila na pravidelne prehliadky na gyndu (tym sa selektuju ciganky, ktore na to kaslu) + ze sa dieta dozilo nejakych 28 dni potvrdene detskym lekarom.
Elterngeld+ Kindergeld dostavame potom od Nemcov.

rpinguin
21. júl 2009

Kati, a rodit nemusis na Slovensku, to by som asi ostala radsej bezdetna 😲

evinkaaa
21. júl 2009

Reni a niekde som pocula este podmienku, ze musim byt prihlasena na slovensku v zdravotnej poistovni? co je na tom?
pretoze to ja niesom. ja som "privat versichert" tu v nemecku.

yanni
21. júl 2009

no vidis reni, to som nevedela. Nebyt vas tu, tak by som si tych europanov nechala ujst.
rNo ved som sa fakt zlakla,ze by som musela rodit na slovensku. nikdyyyyyyyyyyy. Take horory som pocula. Kamosku z vysky mam b blave, jkoncom augusta ma rodit a uz teraz ma nervy. ja jej tak optimisticky vravim, ze nech si da urobit cisarky a ta na mna vybehla, ze tam ani za prachy ti neurobia. no uz by som davno bola prec. Moj gyncar v dacha naprikla je aj Belegarzt na porodnici a u neho v praxi si to normalka mozes dohodnut. dokonca to maju aj na homepage, co ma ordinaciu. A prve si rodila kde, uz tu v N.?

A to s tym uctom je ako? musis ho mat na svoje meno? a tie formulare kde zozenies? No uz vsetko viem, uz len daky chlap (Samenspender) 😀 😀 😀 😀 😀

yanni
21. júl 2009

jej fakt, aj sa som privat versichert. Nichmal gesetzlich. Beamte sa musia privat. Alebo mozu sa aj dobrovolne gesetzlich ale to by som bola sprosta, ked poistovne skoro nic neplatia. Privat ano.

evinkaaa
21. júl 2009

Kati, v ktorej poistovni si "privat versichert"?

yanni
21. júl 2009

Allianz a ty?

evinkaaa
21. júl 2009

Signal Iduna 🙂

yanni
21. júl 2009

aha a platia dobre? Nemusis dlho cakat na prachy?

evinkaaa
21. júl 2009

Nie, nikdy sme nemali problem. Pretoze my "zbierame" faktury od lekarov. Teda takto - idem k lekarovi, dojde faktura, zaplatime ju a neposleme poistovni, lenze zbierame takto do konca roka. Ak je potom zaplatena suma väcsia ako suma, ktoru nam daju naspät (Rückerstattungsbeitrag sa to myslim vola) za to, ze si cely rok neposlala ziadnu fakturu, tak ich neposielame vobec. Pretoze to nema vyznam, ked dostanes od nich viac. Jasne, ze ked posles a oni ti vratia prachy, ze nedostanes ziadny Rückerstattungsbeitrag 😉
Napriklad manzelovi prisiel od poistovne minuly tyzden sek na okolo 380 euro ako Rückerstattungsbeitrag za minuly rok, pretoze nepodal ziadnu fakturu od lekara.
A ako to je u teba?

yanni
21. júl 2009

no u mna je to tak isto. no lenze ked ides napr. len s chripkou k doktorovi tak uz zaplatis takmer 160 €. A väscinou sa to nazbiere. Zubar, gynca a tak. za vlanajsok mi napr. tiez vratili. Akurat v pondelok boli prachy na konte, ale za minuly rok nebolo nic, bola som viackrat u zubosa, raz na gynce, a na ocnom bola faktura skoro 700 €. tak ked sa to zrata, tak toho bolo vela. No a ja si mozem pod mojim verscislom pozriet kolko by som ca. mala dostat v tom ktorom roku, ked neposlem ziadne faktury. podla toho sa da tiez orientovat.

evinkaaa
21. júl 2009

no, presne tak. u nas je to to iste.
Mne sa tento rok tiez nazbieralo uz teraz dost, takze sa to asi vsetko posle im, nech uhradia.
Zubar je drahy a gyndos tiez. Raz rocne, co chodim k nemu na "vorsorgeuntersuchung" sa plati vyse sto euro. A nazbieraju sa aj nejake drobne u inych lekarov, takze konecna suma je vysoka.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre